Ligue 1 - 17. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Lille : Reims - 2. ledna 2023   17:00

Lille
32' David (J. Bamba)
1:1
(1:0)
Reims
79' Cajuste  (De Smet)
Lille
Chevalier – Djaló, Fonte (C) (46. Alexsandro), B. Diakité (84. Weah), Ismaily – J. Bamba, Cabella, André, Žegrova (59. Únás) – David (70. Virginius), Ang. Gomes (84. And. Gomes).
Jakubech – Ramet, Martin, Bayo.
Wattellier – Zakrani, Aube
Stade Pierre-Mauroy, Lille
Reims
Diouf – Foket (71. Busi), Agbadou, Abdulhamíd (C), De Smet – Munetsi (85. Gravillon), Matusiwa (71. Lopy) – Flips (57. Cajuste), van Bergen (71. Zeneli), Ito – Holm.
Pentz – K. Doumbia, Sierhuis, Guitane.

Domácí celek ztrácí další body v domácím prostředí! Hráči Lille byli ve druhém poločase lepším týmem, ale doplatili na neproměněné šance, a tak přišel trest. Reims vyrážela do protiakcí a jednu z nich zužitkoval střídající Jens Cajuste. V samotném závěru se hráči v červených dresech chtěli vrátit do vedení, ale obrana soupeře už žádné zaváhání nepředvedla, a tak duel skončil 1:1.

Tímto se s vámi loučím a přeji vám příjemný zbytek pondělního večera.
90+3'
90+3'
Centr před branku poslal Adam Únás, který hledal nabíhající spoluhráče na zadní tyči Jenomže z brankové čáry vystartoval Yehvann Diouf, jenž míč vyboxoval za vápno.
90+3'
U pokutového území byl faulovaný Ismaily, jehož srazil k zemi Noah Jean Holm. Domácí celek bude rozehrávat standardní situaci z levé strany, jedná se možná o poslední velkou příležitost.
90+2'
Reims se hnala do přečíslení a na pravé straně se nacházel osamocený Arbër Zeneli. Ovšem přihrávka byla špatná, a tak ji v pohodě zachytil Tiago Djaló.
90'
V poslední minutě normální hrací době drží míč domácí mužstvo, které kombinuje na útočné polovině. Ovšem soupeř se po chvíli balonu zmocnil a Arbër Zeneli se vydal na druhou stranu. jeho pokus zpoza vápna zamířil vedle levé tyče.
88'
Jonathan Bamba už mohl vystřelit, ale posunul míč více na střed, kde nebyl připravený Adam Únás. Ovšem ten si stáhl míč zpátky a poslal kolmici do vápna, kde si na balon počíhal vybíhající Yehvann Diouf.
87'
K rozehrání přímého kopu se postavil Arbër Zeneli, který vystřelil na branku. Ovšem zamířil jen do míst, kde byl Lucas Chevalier připravený zasáhnout.
85'
Na pravé straně se nacházel rozeběhnutý Junja Ito, jemuž chtěl ukopnout míč Alexsandro (Lille), který japonského hráče trefil, a tak uviděl žlutou kartu.
85'
Střídání v týmu Stade de Reims:
ze hřiště odchází Marshall Munetsi, přichází Andrew Gravillon.
84'
Střídání v týmu Lille OSC:
ze hřiště odchází Bafodé Diakité, přichází Timothy Weah,
ze hřiště odchází Angel Gomes, přichází André Gomes.
84'
Rohový kop už byl rozehraný, ovšem Lille se dopustilo nedovoleného zákorku.
83'
Na levé straně se nacházel osamocený Jonathan Bamba, který sice nabral velkou rychlost, ale nepřešel přes soupeře. Ovšem pro domácí celek vybojoval alespoň rohový kop.
82'
Blížíme se ke konci zápasu a zatím to vypadá, že si oba týmy rozdělí po bodu. Ovšem je jasné, že Lille se ještě pokusí strhnout vedení zpátky na svou stranu.
81'
Centr z pravé strany mířil před hostující branku, kde na něj nedoskočil Jonathan Bamba, a tak Reims odklidila hru do bezpečné vzdálenosti.
79'
Remeš právě vstřelila branku!
Z ničeho nic je vyrovnáno! Thibault De Smet zleva přihrával před branku, kde míč za sebe přepustil jeden z hráčů. JENS CAJUSTE poté otřel střelu o nohu Alexsandra a balon zapadl přesně k pravé tyči – 1:1. Asistence: Thibault De Smet.
78'
Po rohovém kopu na další ohrožení branky nedošlo, naopak hráči v bílých dresech se přesunuli na útočnou polovinu.
77'
Po kombinaci na pravé straně vyplul za obranou Rémy Cabella, jenž z úhlu mířil k zadní tyči. Ovšem Yehvann Diouf celou situaci ustál a střelu vyrazil nohou na rohový kop.
76'
Tiago Djaló posílal balon za obranu, kam mířil střídající Alan Virginius. Ovšem celou situaci přečetl brankář Yehvann Diouf, jenž soupeři příležitost překazil.
75'
Jdeme do poslední patnáctiminutovky zápasu, v níž se Reims bude snažit stáhnout jednobrankové manko. Ovšem k tomu potřebuje zlepšit hru na útočné polovině, protože ve druhém poločase toho zatím moc nepředvedla.
73'
Junja Ito čekal na náběh spoluhráče, který přišel příliš pozdě, a tak balon putoval jen mimo hrací plochu. Bude se odkopávat jen od domácí brány.
71'
ze hřiště odchází Mitchell van Bergen, přichází Arbër Zeneli,
ze hřiště odchází Azor Matusiwa, přichází Dion Lopy,
ze hřiště odchází Thomas Foket, přichází Maxime Busi.
70'
ze hřiště odchází Jonathan David, přichází Alan Virginius.
70'
Z jedné poslal Adam Únás balon za obranu a Jonathan Bamba se nacházel sám před brankáře. Ovšem netrefil skákající balon, který z jasné pozice poslal vedle vzdálenější tyče.
69'
Mitchell van Bergen vypadá, že už toho má plné kecky a potřeboval by vystřídat. Vraťme se ke hře, kde Rémy Cabella odcentroval do míst, kde stál Yehvann Diouf.
68'
Centr z levé strany mířil na zadní tyč, kde se v náběhu nacházel Junja Ito. Jenomže z branky se vydal Lucas Chevalier, jenž si míč ze vzduchu stáhl.
67'
Na stadionu panuje opravdu skvělé atmosféra. Bohužel ve druhém poločase už nevidíme tolik šancí, jako tomu bylo před přestávkou.
66'
Thomas Foket si ukázal, kam chce balon za obranu. Jenomže spoluhráč dal míči velkou razanci, a tak se bude rozehrát pouze od domácí brány.
65'
Domácí mužstvo drží balon a snaží se zklidnit hru. Hráči v červených dresech se stáhli z útočné poloviny a do hry zapojili také brankáře.
63'
Jonathan David přihrával na hranici velkého vápna, kde se nacházel Jonathan Bamba, jenž patičkou přihrával zpátky. Ovšem kanadský útočník už se zastavil, a tak míč sebral brankář Yehvann Diouf.
62'
Proti přesile udržel míč Junja Ito, ovšem jeho spoluhráči poslali balon až k obráncům. Následně přišla nepřesná přihrávka, a tak budou hrát zase hráči v červených dresech.
61'
Krásnou průnikovou přihrávku poslal mezi obránce Jens Cajuste. Ovšem Marshall Munetsi zaváhal a pustil si míč před sebe, kde se stopeři už překřižovali.
60'
Hodina hry je minulostí a Lille je stále v těsném vedení. Ovšem zatím se domácímu mužstvu nedaří vsítit druhá branka, která by tým uklidnila, a tak je Reims stále ve hře o body.
59'
ze hřiště odchází Edon Žegrova, přichází Adam Únás.
58'
Pěkný centr sice mířil do správných míst, ovšem obránci Reims byli úspěšnější. Ve druhém poločase je Lille daleko lepším týmem.
57'
Azor Matusiwa nejprve ztratil míč a následně se dopustil nedovoleného zákroku. Domácí mužstvo bude rozehrávat standardní situaci.
57'
ze hřiště odchází Alexis Flips, přichází Jens Cajuste.
56'
A znovu domácí celek útočil a zleva trefil nohu soupeře Jonathan Bamba, jenž vybojoval rohový kop. Ovšem centr od praporku zamířil na první tyčku, odkud byl odklizen.
55'
Krásnou šajli poslal za obranu Benjamin André a na pravé straně vápna se nacházel Edon Žegrova, jemuž nevyšlo v jasné pozici zpracování.
54'
Domácí kombinaci na vlastní polovině zrychlil Jonathan Bamba, který vyvezl míč. Následně se ze střední vzdálenosti napřáhl Edon Žegrova, jehož pokus mířilo vysoko nad branku.
53'
Ismaily posunul míč hlavou do vápna, kde už se ke střele chystal Jonathan David. Ovšem balon před ním odehrál na rohový kop Júnis Abdulhamíd.
52'
Centr z pravé strany mířil na zadní tyčku, odkud hlavičkoval Ismaily, jemuž překážel spoluhráč Jonathan Bamba. Zakončení tak bylo slabé a skončilo v brankářových rukavicích.
51'
Ze střední vzdálenosti se napřáhl Mitchell van Bergen, jehož snažení sice mělo razanci, ale mířilo jen doprostřed branky, kde byl připravený zasáhnout Lucas Chevalier.
50'
Na pravé straně číhal na přihrávku Edon Žegrova, což se také stalo. Ovšem domácí hráč neudržel ofsajdovou linii, a tak šel praporek pomezního rozhodčího nad hlavu.
48'
Domácí mužstvo se vrací k balonu, jelikož ve středovém kruhu byl faulovaný Jonathan David. Lille se tak znovu přesunulo na útočnou polovinu.
47'
Na pravé straně zahrál soupeři na housle Junja Ito, ovšem Ismaily se rychle zorientoval a odkopl míč mimo hrací plochu. Ani po vhazování se hostující tým k zakončení neprobojoval.
46'
Jdeme do druhého poločasu, Lille muselo sáhnout ke změně, jelikož se v závěru při odkopu míče zranil José Fonte. Vraťme se na trávník, kde je u balonu Reims.
46'
ze hřiště odchází José Fonte, přichází Alexsandro.
46'
Sledovali jsme poločas jenž přinesl hodně velkých příležitostí, ovšem pouze jedna skončila v síti. Domácí mužstvo vede zásluhou kanadského útočníka Jonathana Davida. Ovšem rozhodně skóre mohlo být jiné, kdyby v závěru proměnil dobrou příležitost Junja Ito. Doufejme, že se v podobném duchu bude pokračovat i po změně stran, protože sledujeme opravdu strhující fotbal.
45+2'
45+1'
Mitchell van Bergen pronikl do vápna a dával přihrávku do druhé vlny, kde se nacházel japonský spoluhráč. Junja Ito vyslal tvrdou ránu, kterou zastavil Lucas Chevalier. Míč poté do bezpečí odklidil José Fonte.
45'
Na levé straně měl dva spoluhráče Alexis Flips, který šanci prováhal, a tak jej tvrdě dohrál Benjamin André. Podle hlavního rozhodčího šlo o zákrok, jenž byl v mezích pravidel.
43'
Balon mířil za hostující obranu a Emmanuel Agbadou s Yehvannem Dioufem se srazili. Míče se tak chopil Jonathan Bamba, který si jej přehodil na levačku, ovšem brankář ještě natáhl nohu a zakončení bravurně zastavil.
42'
Yehvann Diouf chtěl roztáhnout hru na pravou stranu a pořádně prohnal japonského spoluhráče. Reims se pak probojovala na útočnou polovinu, kde přišla ztráta.
41'
Jonathan David se vrátil až na vlastní polovinu, kde si pokryl míč tělem a nechal se faulovat. Domácí hráči tak znovu předvedou další postupnou akci.
40'
Jdeme do koncovky prvního poločasu. Hostující celek se pokoušel o centr z pravé strany, který si ve vzduchu pohlídal Tiago Djaló.
39'
Nepříjemnou ránu do boku schytal Rémy Cabella, kterému po chvíli pomáhal na nohy sám hlavní rozhodčí.
38'
Thibault De Smet přihrával více k postranní čáře, kde se po balonu marně natahoval Mitchell van Bergen. Zatím sledujeme opravdu střetnutí, které se hraje ve vysokém tempu.
37'
Hostující mužstvo rozehrálo rohový kop, který na první tyči přeletěl jednoho z útočících hráčů. A tak vcelku v pohodě zasáhl Lucas Chevalier.
36'
Ztracený balon se snažil rychle zpátky vybojovat Edon Žegrova, jenž zezadu fauloval Mitchella van Bergena. Reims rychle rozehrála a na první tyčku si nabíhal Noah Jean Holm, jehož pokryl Angel Gomes.
35'
Domácí fanoušci ještě více ožili, a tak je na stadionu opravdu pekelná atmosféra, v níž se hráčům musí hrát opravdu skvěle.
32'
Lille právě vstřelilo branku!
Pěknou akci z levé strany táhl Rémy Cabella, který následně přihrál k penaltovému puntíku. Jonathan Bamba se rychle otočil a vyslal tvrdou střelu, kterou Yehvann Diouf vyrazil před sebe, kam dobíhal JONATHAN DAVID. Kanadský útočník pak usměrnil balon do pravého spodního rohu branky a otevřel skóre zápasu. Asistence: Jonathan Bamba.
32'
Noah Jean Holm si nejprve pěkně pokryl balon, ovšem druhý souboj už nezvládl. K balonu se vrátilo Lille, které má znovu útočné choutky.
31'
Na pravé straně šestnáctky byl zcela osamocený Junja Ito, na něhož také mířil centr. Ovšem volej japonského záložníka neměl gólové parametry.
29'
Chvíli to trvalo a vypadalo to, že hostující kapitán dostane od hlavního rozhodčího jen kázání. Ovšem při odchodu uviděl Júnis Abdulhamíd (Reims) žlutou kartu.
28'
Na druhé straně se vydal do pokutového území Mitchell van Bergen, jenž ucítil kontakt a kácel se k zemi. Tiago Djaló šel do souboje opatrně a zasáhl tak, aby se penalta nepískala.
27'
Do šestnáctky vnikl Edon Žegrova, který poté trochu zaváhal a soupeř ho hned připravil o balon. Následně Reims měla obrovské štěstí, protože přišla o míč, jenž putoval mimo hrací plochu.
26'
José Fonte sáhl k nedovolenému zákroku těsně před pokutovým územím. První pokus mířil jen do zdi a druhý pak doprostřed branky, kde stál Lucas Chevalier.
25'
Centr z pravé strany mířil na zadní tyčku, odkud na zadní tyč hlavičkoval Marshall Munetsi. Balon dokázal vytáhnout Lucas Chevalier a následnou dorážku o kousek přeběhl Junja Ito.
24'
Další krásná akce domácího celku! Centr dal hlavou pod sebe Ismaily. Ovšem Jonathan David volejem ohrozil pouze diváky na tribuně.
22'
Na předchozí akci bylo vidět, že pokud domácí celek bude hrát ve vyšší rychlosti, bude si vytvářet brankové příležitosti! Ovšem velkou šanci registrujeme na druhé straně hrací plochy. Zprava odcentroval Junja Ito a z malého vápna poslal hlavičku nad branku Noah Jean Holm.
21'
Edon Žegrova poslal míč na hranici vápna, odkud mu míč vrátil Jonathan Bamba. Zakončení levou nohou pak mířilo doprostřed branky, kde se nacházel připravený Yehvann Diouf.
20'
Standardní situaci rozehrála Stade de Reims centrem do vápna. Thibault De Smet hledal spoluhráče na pravé straně vápna, kde ale ve vzduchu kraloval José Fonte.
19'
V posledních minutách jsou hráči v červených dresech aktivnější, ale zatím marně hledají recept na překonání hostující obrany, která se s míčem dobře přesouvá a dostupuje hráče.
18'
Stade de Reims znovu útočila po levé straně, ovšem Mitchell van Bergen se nacházel v ofsajdovém postavení.
17'
Zleva odcentroval Mitchell van Bergen, jehož centr zachytil obránce. Ovšem Lille balon jen odkoplo a muselo se znovu bránit. Z druhé strany centroval Junja Ito, který měl před brankou tři spoluhráče, ale míč je jen o kousek přeletěl a skončil v rukavicích brankáře.
16'
Po souboji skončil na zeleném trávníku Angel Gomes, který potřebuje také lékařskou pomoc. Domácí útočník se drží za kotník a snad bude schopen pokračovat v duelu.
15'
Patnáct minut hry je minulostí a stále čekáme na první branku, která by zápasu jistě pomohla. Jedinou šanci si vypracoval Benjamin André, avšak Stade de Reims přežila bez ztráty kytičky.
13'
U postranní čáry se snažil přes soupeře přejít Edon Žegrova, ovšem neuspěl, a tak na druhou stranu spěchal Thibault De Smet. Ovšem dopadl stejně jako jeho předchůdce.
12'
Ismaily viděl na levé straně nabíhajícího spoluhráče, jemuž chtěl adresovat přihrávku. Jenomže výborně postavený Thomas Foket celou akci překazil.
11'
Hráči v červených dresech chtěli vyrazit do akce, ovšem soupeř je přibrzdil ještě na jeho polovině. Zatím sledujeme spíše oťukávací taktiku obou soupeřů.
10'
Thomas Foket sice vybojoval míč ještě na útočné polovině, ovšem následně mu utekl za postranní lajnu. Po vhazování uklidnil celou situaci až domácí brankář.
9'
Zatím sledujeme spíše střetnutí od vápna k vápnu. Nic na tom nezměnil ani Thibault De Smet, který vyslal nepřesnou nahrávku na levou stranu.
8'
Na pravé straně si na souboj jeden na jednoho netroufl Rémy Cabella, a tak přišla přihrávka zpátky. Centr před branku chtěl poslat Bafodé Diakité, avšak neodcentroval přes prvního bránícího soupeře.
6'
Hostující brankář předvedl chybu, kterou soupeř nedokázal potrestat. Jeho rozehrávku sice zachytil Jonathan Bamba, ovšem měl míč na dlouhou nohu, a tak mu utekl.
5'
Poprvé vidíme hostující celek na útočné polovině, kde pěkné otočení hry vymyslel Júnis Abdulhamíd. Ovšem po chvíli přišel nedovolený zákrok, jehož se dopustil Junja Ito.
4'
Lille OSC do dnešního zápasu nastoupilo v červených dresech, naopak Stade de Reims se oblékla do bílé sady. Vraťme se na trávník, kde jsou u balonu sice domácí, kteří se ale nacházejí pod tlakem.
3'
Po rozehrání rohového kopu si na míč naskočil Benjamin André, jehož hlavička mířila asi metr vedle levé tyče. Ovšem zakončení nemělo takovou razanci a v opačném případě by nejspíše zasáhl brankář.
2'
Na pravé straně měl hodně prostoru Edon Žegrova, jehož centr srazil k brance Júnis Abdulhamíd. Následně se balonu chopil Yehvann Diouf, ale po jeho výkopu hrál znovu domácí celek, jenž si vynutil faul.
1'
Utkání sedmnáctého kola Ligue 1 Uber Eats právě začalo. Domácí fanoušci začali zpívat chorály a jejich tým se jako první chopil míče. Lille se odhodlalo ke kombinaci na vlastní polovině. po chvíli přišel nákop, který přečetl brankář Yehvann Diouf.
1'

Lille OSC: Chevalier – Djaló, Fonte (C), B. Diakité, Ismaily – J. Bamba, Cabella, André, Žegrova – David, Ang. Gomes.
Náhradníci: Jakubech – Alexsandro, Ramet, Martin, Únás, And. Gomes, Weah, Virginius, Bayo.
Trenér: Fonseca.

Stade de Reims: Diouf – Foket, Agbadou, Abdulhamíd (C), De Smet – Munetsi, Matusiwa – Flips, van Bergen, Ito – Holm.
Náhradníci: Pentz – K. Doumbia, Gravillon, Cajuste, Busi, Lopy, Sierhuis, Zeneli, Guitane.
Trenér: Still.

Rozhodčí: Wattellier – Zakrani, Aube.
Ještě jednou vás vítám u dnešního střetnutí, které startuje zhruba za pětačtyřicet minut. Oba celky odtajnily sestavy, a tak si je za pár minut představíme.
Zmiňovaný souboj sedmnáctého kola Ligue 1 Uber Eats startuje v pondělí od 17 hodin. Ze střetnutí je pro vás připravený podrobný textový přenos, jímž vás provede Michal Luxa. Dle formy obou mužstev nás čeká velmi zajímavý duel, který by měl nabídnout atraktivní fotbal.
Při pohledu na tabulku zjistíme, že lépe na tom je Lille, kteří se nachází na sedmé pozici, když získali devětadvacet bodů. Pokud úřadující mistr dokáže zvítězit, může se posunout na pátou příčku francouzské nejvyšší soutěže. Domácí mužstvo se nachází ve skvělé formě, vždyť v posledních čtyřech duelech vždy zvítězilo. Nejlepším střelcem týmu je kanadský útočník Jonathan David, který v dosavadním průběhu soutěže nasázel devět branek. O devět bodů méně má Stade de Reims, která je až na jedenáctém místě. Také hostující celek je v dobré formě, vždyť v posledních pěti zápasech posbíral deset bodů. Nejlepším střelcem týmu pak je jednadvacetiletý Angličan Florian Balogun, jenž se radoval z deseti vstřelených gólů.
Po mistrovství světa nabrala francouzská Ligue 1 Uber Eats kvapíkové tempo, a tak vás vítám u jejího sedmnáctého kola, v němž se proti sobě představí Lille OSC a Stade de Reims.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.