Ligue 1 - 5. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Lyon : Auxerre - 31. srpna 2022   19:00

Lyon
29' Tetê (Toko Ekambi) • 72' Toko Ekambi (Cherki)
2:1
(1:0)
Auxerre
80' Autret  (Hein)
Lyon
Riou – Tagliafico, Lukeba, T. Mendes, Gusto – Lepenant, Faivre (68. Tolisso), Caqueret – Toko Ekambi (85. Barcola), Lacazette (C) (85. M. Dembélé), Tetê (68. Cherki).
Bonnevie – Henrique, D. Da Silva, Reine-Adélaïde.
Pierre Gailouste – Philippe Jeanne, Erwan Finjean
Parc Olympique Lyonnais, Lyon
Auxerre
Costil – Pereira, Jubal, Coeff, Mensah – B. Touré (C) – Sinayoko (63. G. Perrin), M'Changama (63. Sakhi), Raveloson (77. Autret), Ruiz-Atil (63. Hein) – Da Costa (77. Dugimont).
Léon – Bernard, Joly, van Boto.

Tímto se s vámi loučím a přeji vám příjemný zbytek večer, třeba u sledování dalších zápasu z francouzské nejvyšší soutěže.
Sledovali jsme utkání, v němž Lyon potvrdil papírové předpoklady. Domácí celek byl velmi aktivní, vypracoval si několik dobrých příležitosti, avšak mezi střelce se zapsali pouze Tetê a Karl Toko Ekambi. Jenomže Auxerre z minima snížilo, když se prosadil v osmdesáté minutě střídající Mathias Autret. Na víc už se nováček soutěže nezmohl, a tak těsně prohrává.
90+3'
90+3'
Dlouhý pas Lyonu se snažil za sebe prodloužit Moussa Dembélé, ovšem míč poslal mimo hrací plochu. Nováčkovi se čas na vstřelení vyrovnávací branky už rychle tenčí.
90+2'
Gaëtan Perrin zachytil balon a chtěl ho vyvézt na útočnou polovinu. Avšak dal si jej daleko od nohy a následně trefil ne skluzu dvojici Johann Lepenant – Malo Gusto.
90'
A mohlo být vyrovnáno! Gauthier Hein přihrál na hranici velkého vápna, odkud tvrdou ránu pod břevno vyslal Gaëtan Perrin. Skvělý zákrok předvedl Rémy Riou, jenž balon rukou vyrazil.
89'
Pohybem si o přihrávku za obranu řekl Nicolás Tagliafico, kterému se následně nepodařil centr před branku. Bude se tak odkopávat o brány nováčka francouzské nejvyšší soutěže.
88'
Auxerre už se snaží o zjednodušení hry, jenomže nákop za obranu Lyonu neprošel. Favorit tak otočil kormidlem hry, ale centr zleva také neměl dobré parametry.
87'
Rémy Dugimont měl proti sobě dvojici soupeřů a navíc byl vytlačen k postranní lajně, a tak byla k vidění přihrávka zpátky.
86'
Přihrávka Lyonu mířila na levou stranu šestnáctky, kde ve skluzu zakončoval nově příchozí Moussa Dembélé. Jeho zakončení zastavil nohou Benoît Costil.
85'
Střídání v týmu Olympique Lyon:
ze hřiště odchází Karl Toko Ekambi, přichází Bradley Barcola.
ze hřiště odchází Alexandre Lacazette, přichází Moussa Dembélé.
83'
Střelecký pokus ze střední vzdálenosti schoval do rukavic Rémy Riou. Olympique by měl v koncovce znovu přidat, jelikož se zadělává na zbytečné potíže.
82'
Hráči v černých dresech cítí šance a znovu se s míčem nacházejí na útočné polovině, kde trpělivě kombinují. Pokud by nováček z Lyonu odvezl nějaké body, bylo by to obrovské překvapení.
80'
Auxerre právě vstřelilo branku!
A máme tu zaděláno na dramatickou koncovku zápasu! Zablokovaný míč se odrazil k Gauthieru Heinovi, který jej vytáhl až před šestnáctku soupeře, kde přihrával přes obránce. Přesným zakončením se pak prezentoval MATHIAS AUTRET, jenž se přehledem propálil domácího gólmana – 2:1. Asistence: Gauthier Hein.
80'
Z levé strany centroval Malo Gusto, který trefil prvního soupeře a Lyon rozehrál další roh. Míč putoval za vápno, ovšem pokus byl zablokovaný.
78'
Nepříjemný centr mířil před branku, kde na balon jen o kousek nedoskočil kapitán Birama Touré. Navíc situaci jeden z hostů neuzavřel situaci správně. Rémy Riou sice ukazoval, že se nic neděje, avšak Lyon měl pořádné štěstí, že neinkasoval.
77'
Střídání v týmu AJ Auxerre:
ze hřiště odchází Rayan Raveloson, přichází Mathias Autret.
ze hřiště odchází Nuno Da Costa, přichází Rémy Dugimont.
76'
Hamza Sakhi se už nacházel v pokutovém území, ovšem Thiago Mendes jej vytlačil a následně fauloval u postranní lajny.
75'
Pozdě v osobním souboji byl Gideon Mensah, kterému byl odpískaný nedovolený zákrok. Lyon se tak chopil míče a volí další postupnou kombinaci.
74'
Nováček soutěže už prohrává o dva góly, a tak se snažil výsledek zdramatizovat. Kombinace na pravé straně vyšla, ale přihrávka před branku už našla jenom soupeře.
72'
Lyon právě vstřelil branku!
Branka, který by Lyonu měla dodat klid, je tady! Od rohového praporku odcentroval Rayan Cherki, jenž našel na první tyči nikým nehlídaný KARL TOKO EKAMBI. Jeho volej placírkou zapadl k zadní tyči – 2:0! Asistence: Rayan Cherki.
71'
Auxerre zastavilo další útočnou akci soupeře a chtělo rychlou přihrávkou přejít do akce. Jenomže balon putoval pouze za postranní lajnu, a tak hraje znovu Lyon, jenž vybojoval opět roh.
70'
Do konce střetnutí zbývá ještě dvacet minut plus nastavení. Favorit zápasu je stále v těsném vedení, ale potřeboval by přidat trefu, který by ho definitivně uklidnila.
68'
ze hřiště odchází Tetê, přichází Rayan Cherki.
ze hřiště odchází Romain Faivre, přichází Corentin Tolisso.
67'
U půlící čáry byl faulován Romain Faivre, a tak Olympique znovu rozehrával. Jenomže další jeho kombinace byla zastavená u středové lajny.
65'
Dlouhou dobu držel balon Maxence Caqueret, který měl proti sobě dvojici soupeřů, přes níž neprošel. Jenomže Olympique se rychle k balonu vrátil.
64'
Nově příchozí Gaëtan Perrin roztáhl hru do strany, odkud odcentroval Gideon Mensah, jehož snažení na roh srazil Castello Lukeba. Na centr od praporku si naskočil Nuno Da Costa, jehož hlavička kopírovala brankovou čáru.
63'
ze hřiště odchází Youssouf M'Changama, přichází Hamza Sakhi.
ze hřiště odchází Lassine Sinayoko, přichází Gaëtan Perrin.
ze hřiště odchází Kays Ruiz-Atil, přichází Gauthier Hein.
62'
Nákop hostujícího celku mířil jen k brankáři, který znovu otáčí kormidlem hry. Navíc nováček soutěže už chystá první změnu v sestavě.
61'
Olympique rozehrával další rohový kop, který do bezpečného místa přizvedl Rayan Raveloson. Auxerre poté odehrálo míč za postranní lajnu a vhazovat tak bude Nicolás Tagliafico.
60'
Hodina hry je minulostí a papírový favorit z Lyonu stále vede o jedinou trefu. Jenomže hráči v bílých dresech pokračují dál v ofenzivní smršti.
58'
Karl Toko Ekambi hraje další parádní zápas, když si v šestnáctce přehodil míč na pravou nohu. Jeho zakončení mířilo do levého spodního rohu branky, kam dal nohu včas Benoît Costil.
56'
Své motory už startoval Karl Toko Ekambi, který přešel přes soupeře , ale následně ho skluzem zastavil druhý obránce. Akce Lyonu pokračovala a Malo Gusto byl nedovoleně zastavený. Žlutou kartu tak uviděl Kays Ruiz-Atil.
55'
Olympique se dopustil faulu u postranní čáry a musel se znovu bránit. Vysoký centr mířil před branku, ale do vzduchu nejvýše vystoupil Rémy Riou.
54'
Karl Toko Ekambi zůstal vyset za obráncem, ovšem byl v dobrém postavení. Rozvinul akci Lyonu přihrávkou za šestnáctku, ovšem následná přihrávka neprošla na kapitána Lyonu.
53'
Hostující tým přesunul hru na druhou stranu a znovu bude rozehrávat rohový kop. Centr od praporku mířil až na hranici velkého vápna, odkud byl hráčem Lyonu odvrácený do bezpečných míst.
52'
Domácí hráči se znovu hnali do akce a opět jim vypomohla přihrávka do druhé vlny. Zakončením zpoza vápna se prezentoval Maxence Caqueret, jenž střelou z jedné zamířil kousek vedle levé tyče.
50'
Branka Lyonu nemůže platit, jelikož v těsném ofsajdu se nacházel Tetê. Přihrávka brazilského hráče poté mířila k penaltovému puntíku, odkud placírkou zamířil po zemi za bezmocného gólmana!
48'
Na začátku druhého poločasu mohlo být velmi rychle vyrovnáno. Ovšem Olympique je v těsném vedení, nutno říct, že s nutnou dávkou štěstí.
47'
Za obranu Lyonu si naběhl Nuno Da Costa, který se řitil sám na brankáře, ovšem nevystřelil. Od brankářovy nohy se balon odrazil k Gideonu Mensahovi, jenž zakončil vedle levé tyče.
46'
Ačkoliv to režie dnešního zapasu nestihla, tak už byl rozehrán druhý poločas. Auxerre dlouho balon neudrželo a muselo se znovu bránit.
46'
Úvodní poločas patřil favoritovi, který se zásluhou spolupráce Karl Toko Ekambi – Tetê dostal do vedení. Lyon si připravil i další zajímavé akce, jenomže skóre zápasu je pouze 1:0. Hráči v bílých dresech byli více u balonu a navíc soupeři téměř nic nedovolili. Pokud chce Auxerre soupeře překvapit, bude muset po změně stran ještě více přidat.
45'
45'
Už to vypadalo, že Johann Lepenant pronikne přes obránce ke střele. Jenomže dal si míč dále od nohy, a tak se Auxerre dlouhým odkopem znovu osvobodilo.
44'
Po sérii nepřesvědčivých momentů byl faulován Rayan Raveloson. Nováček soutěže tak pošle dlouhý pas až před branku Lyonu. Také se tak stalo, ale z branky pro míč vyrazil brankář Rémy Riou.
40'
Na pravé straně čekal na přihrávku Nuno Da Costa, který se ale nechal předskočit soupeřem. Navíc se hostující útočník dopustil nedovoleného zákroku.
38'
Na domácím mužstvu je vidět, že by rádo přidalo ještě jednu trefu do přestávky. Jenomže obrana Auxerre znovu pracuje velmi dobře.
37'
Mezi dva soupeře se ve vápně vydal Romain Faivre, kterému se nepovedlo projít, ale vybojoval alespoň rohový kop pro Lyon. Jenomže další centr od praporku mířil na bránícího soupeře.
36'
Romain Faivre přihrál na hranici šestnáctky, kde už si situaci ke střele chystal Alexandre Lacazette. Jenomže míč mu v poslední chvíli sebral spoluhráč Tetê, jenž trefil před sebou stojícího soupeře.
35'
Jdeme do poslední desetiminutovky prvního poločasu, v němž vede favorit. Jenomže Lyon se musí aktuálně bránit, protože míč za postranní čáru poslal Malo Gusto.
34'
Na útočné polovině proti soupeři vystoupil Malo Gusto, který chtěl napravit své zaváhání, jenomže přehnal to s agresivitou.
33'
Castello Lukeba nedovoleně atakoval Nuna Da Costu, ovšem hlavní rozhodčí byl jiného názoru. Olympique se vrací k míči a bude znovu moci hledat recept na překonání soupeřovy obrany.
31'
Až k rohovému praporku přispěchal Alexandre Lacazette, který měl proti sobě dvojici soupeřů. Jenomže přes Jubala neprošel a navíc hrát bude nováček francouzské nejvyšší soutěže.
29'
Přihrávku za obranou převzal Karl Toko Ekambi, který se na levé straně skvěle uvolnil a přihrál na zadní tyčku, kde celou situaci uzavíral TETÊ. Brazilský ofenzivní hráč měl před sebou odkrytou branku, do níž balon uklidil – 1:0. Asistence: Karl Toko Ekambi.
28'
Hráči v černých dresech kombinují na útočné polovině, ale individuálně neprošel do pokutového území Youssouf M'Changama. Lyon se dlouhým odkopem osvobodil.
27'
Po rychlé kombinaci na levé straně centroval před branku Nicolás Tagliafico, ale ani on spoluhráče nenašel. A tak o malou chvíli dostal šanci k reparátu, jenomže dopadl úplně stejně.
26'
Zprava centroval před branku Lyonu Nuno Da Costa, jenomže našel pouze soupeře. Auxerre pokračovalo v kombinaci, avšak Brayann Pereira přes soupeře nepřešel,
25'
Pětadvacet minut hry je minulostí a Lyon je velmi často nastěhovaný kolem šestnáctky soupeře. Domácí mužstvo si vypracovalo i několik dobrých příležitostí, ale stav je stále bezbrankový.
23'
Rohového kopu se znovu chopil Tetê, jehož přetažený centr odvracel za vápno Alexandre Coeff. Následnou střelou se prezentoval Maxence Caqueret, jehož pokus se odrazil před kapitána Lyonu. Alexandre Lacazette zblízka překonal Benoîta Costila, avšak za něho na brankové čáře zaskočil spoluhráč.
22'
Nováček soutěže velmi pozorně brání a rozhodně se nebude nikam moc cpát. Auxerre znovu zastavilo akci soupeře jen za cenu rohového kopu.
20'
Na centr z pravé strany si mezi obránci naskočil Rayan Raveloson, kterému se hlavička nepodařila, jelikož balon letěl do vzduchu a také mimo prostor tří tyčí.
19'
Tlak domácího mužstva se dále stupňuje a hráči v bílých dresech vybojovali další rohový kop. Jenomže k centru se probojoval bránící hráč, jenž balon poslal do bezpečných míst.
18'
Odraženého míče se ve vápně chopil Alexandre Lacazette, jehož pokus znovu mířil do nohy brankáře. Lyon pokračoval v kombinaci a nepříjemný pokus zpoza vápna vyslal Maxence Caqueret. Benoît Costil musel být pozorný, protože míč před ním ještě zaplaval.
17'
Hráči v bílých dresech znovu kombinovali na útočné polovině a kolmici za obranu si pohlídal Brayann Pereira, jenž balon odehrál za postranní lajnu.
16'
Lassine Sinayoko posunul míč více k lajně, kde se o piruetu na míči pokoušel Brayann Pereira, jemuž balon utekl mimo hrací dobu. Bude vhazovat Olympique.
14'
Olympique velmi rychle otočil kormidlem hry a vybojoval rohový kop. Centrem se prezentoval Tetê, který ani napodruhé spoluhráče před brankou nenašel.
13'
U postranní čáry mohl už centrovat Youssouf M'Changama, jenž si balon ještě stáhl a vybojoval rohový kop. Po centru od praporku míč odhlavičkoval Maxence Caqueret, avšak Auxerre si vypomohlo dalším nedovolený zákrokem.
12'
Proti soupeři až na jeho polovinu vystoupil krajní obránce Gideon Mensah, jenž se dopustil nedovoleného zákroku. Po chvíli se znovu přerušovalo, protože faulován byl i Brayann Pereira.
10'
Hráči v bílých dresech se znovu vrátili na útočnou polovinu, kde kombinací zkoušejí přejít přes soupeře. Na levé straně vápna v kličkách zamotal soupeře Karl Toko Ekambi, jehož následné zakončení zastavil nohou skvěle postavený Benoît Costil.
9'
Olympique na útočné polovině ztratil balon a musel velmi rychle spěchat zpátky. Ještě před půlící čárou došlo k taktickému nedovolenému zákroku.
7'
Tentokrát si na levou stranu naběhl Alexandre Lacazette, jenž přihrával před branku, kde pracoval Karl Toko Ekambi. Nováček soutěže situaci zvládl a po jeho odehrání míče se ještě malou chvíli zkoumalo video.
6'
Nepříjemnou malou domů dostal Rémy Riou, kterého napadal Nuno Da Costa. Ovšem domácí brankář si počínal velmi zkušeně a situaci zvládl. Hra se otočila na druhou stranu, kde Karl Toko Ekambi přešel přes obránce a přihrával do druhé vlny. Na zadní tyči se nacházel Tetê, jehož zakončení mířilo nad břevno.
5'
Alexandre Lacazette posunul míč na levou stranu, odkud Karl Toko Ekambi přihrával pod sebe. O přihrávku na francouzského útočníka se pokoušel Maxence Caqueret, avšak našel jenom soupeře.
4'
Z pravé strany centroval Brayann Pereira, jehož snažení chtěl odvrátit Castello Lukeba. Ovšem balonu se na pravé straně vápna chopil Lassine Sinayoko, jehož zakončení bylo hodně nepřesné.
3'
V ú vodních minutách je Lyon aktivnější, ovšem jeho kombinace je značně kostrbatá. Následně mířil pas za obranu, kam se také vydal Karl Toko Ekambi. Ovšem z branky vyběhl Benoît Costil, který míč schoval do rukavic.
2'
Do dnešního střetnutí nastoupil Olympique v bílých dresech, naopak Auxerre hraje v černé sadě. U balonu se znovu nacházeli domácí, avšak přenesení hry bylo nepřesné.
1'
Pierre Gailouste dal pokyn k zahájení zápasu, a tak se balonu jako první chopil Alexandre Lacazette, jenž se do Lyonu vrátil z londýnského Arsenalu. Domácí tým vyslal nákop na levou stranu, kde Nicolás Tagliafico vybojoval autové vhazování.
1'

Olympique Lyon: Riou – Tagliafico, Lukeba, T. Mendes, Gusto – Lepenant, Faivre, Caqueret – Toko Ekambi, Lacazette, Tetê.
Náhradníci: Bonnevie – Henrique, D. Da Silva, Reine-Adélaïde, Tolisso, M. Dembélé, Cherki, Barcola.
Trenér: Peter Bosz.

AJ Auxerre: Costil – Pereira, Jubal, Coeff, Mensah – B. Touré – Sinayoko, M'Changama, Raveloson, Ruiz-Atil – Da Costa.
Náhradníci: Léon – Bernard, Joly, Hein, G. Perrin, Sakhi, Autret, Dugimont, van Boto.
Trenér: Jean-Marc Furlan.

Rozhodčí: Pierre Gailouste – Philippe Jeanne, Erwan Finjean.
Ještě jednou vítám všechny fanoušky fotbalu, jelikož zhruba za padesát minut začíná souboj ve francouzské nejvyšší soutěži. Obě mužstva před malou chvíli představila sestavy, a tak si je za pár okamžiků poodhalíme.
Do střetnutí půjde Lyon v roli obrovského favorita a také jednoho z celků, který by mohl prohánět PSG v boji o titul. Olympique v dosavadním průběhu soutěže odehrál jen tři zápasy, protože střetnutí Lorientem byl odložený pro nezpůsobilý terén. Domácí celek v nich získal sedm bodů, když porazil Ajaccio, Troyes a remizoval na hřišti Reims. Naopak Auxerre je nováčkem francouzské nejvyšší soutěži, kterou zatím udivuje, jelikož také nasbíral sedm bodů. Hostující mužstvo se tak nachází v horní polovině tabulky, konkrétně na sedmém místě. Auxerre do ligy vstoupila porážkou s Lille, poté remizovala s Angers a následně přehrála Montpellier a Štrasburk.
Vítám všechny fanoušky francouzského fotbalu, jelikož na programu je páté kolo Ligue 1 Uber Eats, v němž se sebe narazí Olympique Lyon a AJ Auxerre.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.