Lafont – Centonze (80. M. Sissoko), Castelletto, Pallois, C. Traoré (88. Merlin) – Girotto – Blas (88. Corchia), Moutoussamy, Ganago, Simon (65. Mohamed) – Guessand (65. Coco).
Costil – Zedadka, Jubal, Jeanvier, Mensah – Sinayoko (80. Ousm. Camara I), Sakhi (80. Hein), B. Touré, G. Perrin (46. M'Changama) – Da Costa (46. Autret) – Niang.
De Percin – Bain, Bernard, Danois, Raveloson.

Držení míče: 51 % : 49 %.
Střely na branku: 3:6. Střely mimo: 4:6. Rohy: 3:7. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 10:19.
Je konec! Nantes nakonec zvládlo duel proti Auxerre a vítězí 1:0. Domácí Nantes vlétlo do utkání aktivněji, ale první šanci mělo až ve 36. minutě, kdy Blas orazítkoval břevno. Stejný hráč navíc ve 44. minutě pouze protáhl hostujícího brankáře. Rozhodující moment přišel v 75. minutě, kdy se prosadil Marcus Coco. Hosté poté mohli vyrovnat, ale v cestě stále branková konstrukce.
90+4'
90+3'
Nicolas Pallois skvěle přečetl hru a jednoduše pustil odražený míč do rukavic domácího gólmana.
90+2'
Žlutá karta pro tým FC Nantes (Samuel Moutoussamy).
90'
Nicolas Pallois si dal pozor na vysoký nákop a míč bez problémů odhlavičkoval mimo nebezpečné území.
89'
Domácí brankář dlouho otálel s uvedením míče do hry. Sudí mu naposledy domluvil, že to příště bude za kartu.
88'
Střídání v týmu FC Nantes:
ze hřiště odchází Charles Traoré, přichází Quentin Merlin,
ze hřiště odchází Ludovic Blas, přichází Sébastien Corchia.
87'
A další obrovská šance Auxerre! Na nádherný centr si naskočil Autrer, jenže jeho hlavičku reflexivně vyrazil Alban Lafont!
86'
Další zakončení hostů obstaral Camara, který se opřel do skákavého míče, ale obránce jeho ránu na poslední chvíli přizvedl nad břevno.
85'
Gauthier Hein si naběhl na přízemní centr z levé strany, opřel se do míče levou nohou, ale domácí brankář vytáhl fantastický zákrok!
83'
Žlutá karta pro tým AJ Auxerre (Ousmane Camara).
82'
Skvěle proti soupeři vystoupil Nicolas Pallois, který špičkou kopačky dokázal zakopnout míč do autu. Vhazovat bude Auxerre.
81'
Auxerre kombinuje na polovině domácího celku, ale hosté zatím nemohou najít recept na koncentrovanou obranu Nantes.
80'
ze hřiště odchází Fabien Centonze, přichází Moussa Sissoko.
80'
Střídání v týmu AJ Auxerre:
ze hřiště odchází Hamza Sakhi, přichází Gauthier Hein,
ze hřiště odchází Lassine Sinayoko, přichází Ousmane Camara.
79'
Domácí fotbalisté se nyní nikam neženou. Hráči ve žlutých dresech Nantes se spíše snaží držet míč na svých kopačkách.
78'
M'Baye Niang si naskočil na povedený centr z pravé strany, ale jeho hlavičku zastavilo břevno!
77'
Hosté se ihned po obdržení úvodní branky vydali vpřed, ale nákop na pravou stranu byl příliš prudký a propadl do zámezí.
75'
Nantes právě vstřelili branku! Domácí Nantes se dostává do vedení! Po rychlé akci si na kolmici za obranu naběhl MARCY COCO, který levačkou zahrál vyběhnutému brankáři na housle!
74'
Charles Traoré táhl akci Nantes po levém křídle, jenže jeho průniková přihrávka směřující za obranu nenašla adresáta.
72'
Samuel Moutoussamy sprintoval za přihrávkou na pravou stranu, ale nedokázal míč udržet na trávníku.
71'
M'Baye Niang poslal přihrávku na levou stranu, jenže tam neměl nikoho v černém dresu. Obrana Nantes se stačila srovnat.
70'
Do konce utkání zbývá posledních dvacet minut a stále čekáme na úvodní branku. V posledních minutách se navíc vytratily i šance.
69'
Domácí brankář Alban Lafont se pokusil zrychlit rozehrávku Nantes, jenže sudí musel přerušit hru kvůli zranění Ludovica Blase.
68'
Youssouf M'Changama si naběhl na levou stranu, ale zakončení se mu svezlo po nártu a skončilo daleko od branky.
67'
Benoît Costil se zapojil do rozehrávky hostujícího Auxerre, jenže jeho pobídka směřující na pravou stranu nikoho z hostů nenašla.
66'
Domácí celek se prodral na polovinu soupeře, ale průnik po pravé straně skvěle načasovaným skluzem zastavil vracející se Zedadka.
65'
ze hřiště odchází Evann Guessand, přichází Marcus Coco,
ze hřiště odchází Moses Simon, přichází Mustafa Mohamed.
64'
Hosté zahrávali další rohový kop. Centr pro změnu přiletěl na malé vápno, ale M'Baye Niang se k hlavičce neprobil.
63'
Hosté zahrávali rohový kop. Centrovaný míč přiletěl na hranici šestnáctky, odkud pálil Youssouf M'Changama, jehož rána skončila na tribuně za brankou.
62'
Youssouf M'Changama se dostal do pokutového území, otočil se kolem obránce, nicméně nedokázal procedit míč na spoluhráče.
60'
Je za námi hodina a zatím sledujeme velký boj. Ani jeden z týmů se prakticky nedostává do zakončení.
59'
Stopeři domácího celku se vysunuli na polovinu Auxerre, nicméně jejich kombinace je zatím hodně kostrbatá.
58'
Defenziva Auxerre si dala pozor na přihrávku směřující za obranu a nepustil rozběhnutého Ganaga do zakončení.
56'
Hosté kombinovali na levé straně. Birama Touré se uvolnil kolem obránce, nicméně už neměl dostatek prostoru k odcentrování.
55'
Do pokutového území se dostal Andrei Girotto, který mohl zakončovat levačkou, ale obránce se mu vrhl pod nohy.
53'
Nantes kombinuje s míčem na vlastní polovině a nikam se nežene. Hostující fotbalisté ale v úvodu druhého poločasu zlepšili pohyb.
52'
Pallois si dal pozor na rozběhnutého soupeře a skvěle před ním odehrál míč do zámezí. Auxerre bude vhazovat poblíž velkého vápna.
51'
Hra je přerušena! Jeden z hostů zůstává ležet na trávníku a potřebuje ošetření. Uvidíme, zda bude schopen v duelu pokračovat.
50'
Domácí se dostali do blízkosti velkého vápna, jenže Traorého centr levačkou se vznesl až vysoko na tribunu za brankou Auxerre.
49'
M'Baye Niang se dral za nákopem na levou stranu, nicméně si pomohl nedovoleným zákrokem. Rozehrávat tak bude domácí celek.
48'
Zajímavá akce hostů! Birama Touré si všiml vysokého postavení brankáře Lafonta a pokusil se jej překonat technickým obstřelem, který těsně minul branku!
47'
Nantes kombinuje v úvodu druhého poločasu na polovině hřiště a zatím se nikam nežene. Fotbalisté ve žlutém se snaží držet míč.
46'
ze hřiště odchází Gaëtan Perrin, přichází Youssouf M'Changama,
ze hřiště odchází Nuno Da Costa, přichází Mathias Autret.
46'
První poločas končí! V úvodní pětačtyřicetiminutovce jsme na branku čekali marně. Domácí Nantes vlétlo do utkání aktivněji, ale první šanci mělo až ve 36. minutě, kdy Blas orazítkoval břevno. Stejný hráč navíc ve 44. minutě pouze protáhl hostujícího brankáře.
45'
45'
Hra je znovu přerušena! Moses Simon zůstává po jednom z ostrých zákroků ležet na trávníku a drží se za kotník.
44'
Nebezpečnou ránu zpoza vápna vyslal Ludovic Blas. Jeho přízemní ránu musel brankář Costil vyrazit!
43'
Samuel Moutoussamy dostal přihrávku na hranici velkého vápna, jenže si pod tlakem obránce předkopl míč příliš daleko před sebe.
42'
Traoré sprintoval za dloubáčkem za obranu soupeře, ale obránce před ním odehrál míč do zámezí. Nantes bude vhazovat.
40'
M'Baye Niang se po rozhodčím dožadoval odpískání nedovoleného zákroku na svou osobu. Sudí však naopak nařídil přímý kop pro Nantes.
39'
Lassine Sinayoko táhl akci hostů po levém křídle. Jeho následný nákop směřoval na hranici šestnáctky, kde zasáhla domácí obrana.
38'
Domácí se dostali vpřed po pravé straně, nicméně přízemní centr bez problémů zastavil hned první obránce.
37'
Domácí se znovu drali do pokutového území, jenže centr z levé strany zablokoval dobře postavený obránce v černém dresu Auxerre.
36'
První zajímavá možnost domácích! Blas natáhl ke střele zpoza velkého vápna, ale jeho rána se zastavila o horní tyč!
34'
Ludovic Blas se výborně vrátil na vlastní polovinu, kde se tělem dostal před soupeře a vybojoval míč pro Nantes.
33'
Auxerre se dostalo k odraženému míči na polovině hřiště. Po pravé straně následně zaútočil Jubal, ale netroufl si na odcentrování.
32'
Moses Simon se na levé straně zbavil obránce, jenže jeho následný přízemní centr další zadák srazil mimo pokutové území.
31'
Na levé straně se dral vpřed hostující Mensah, jenže vinou nepovedené přihrávky za obranu Nantes odevzdal míč domácím fotbalistům.
30'
Je za námi úvodní půlhodina dnešního souboje a zatím čekáme na úvodní velkou šanci.
29'
Nantes kombinuje na polovině hřiště a nikam se nežene. Domácí fotbalisté trpělivou kombinací číhají na skulinku v obraně soupeře.
28'
Ani po dalším rohovém kopu se Auxerre nedokázalo prosadit. Nadýhaný centr se snesl na přední tyč, kde kralovala obrana domácích.
27'
Jean-Charles Castelletto se na poslední chvíli vrátil na malé vápno a před dobíhajícím soupeřem odehrál míč na roh.
26'
Birama Touré si píchnul míč kolem domácího hráče, který jej faulem poslal k zemi. Hostující celek bude pokračovat v kombinaci.
25'
Igniatius Ganago dostal přihrávku na levou stranu, jenže jeho centr skončil na hrudi prvního obránce v černém dresu hostujícího Auxerre.
24'
Gaëtan Perrin nedokázal odehrát míč z nebezpečného prostoru a málem pustil do šance Guessanda, jenže domácí hráč míč promáchl.
23'
Domácí zahrávali další přímý kop. Tentokrát z toho byl centr na zadní tyč, jenže nikdo ve žlutém dresu na nadýchanou pobídku nedosáhl.
22'
Žlutá karta pro tým AJ Auxerre (Gideon Mensah).
21'
Akim Zedadka se pustil do debaty s asistentem rozhodčího a může být rád, že si nevysloužil žlutou kartu.
20'
Niang si v pokutovém území naskočil na vysoký centr z pravé strany, ale pod tlakem napadajícího obránce hlavičkoval jen vysoko nad sebe.
19'
Exekuce přímého kopu se ujal právě Ludovic Blas. Jeho pobídka našla Simona, který se nedokázal přes obránce otočit do zakončení.
18'
Ludovic Blas si skvěle pokryl míč v blízkosti velkého vápna a vybojoval pro domácí Nantes přímý kop ze zajímavé pozice.
17'
Domácí opět vybojovali míč pro sebe a postupnou kombinací se derou na polovinu Auxerre. Defenziva hostů zatím prakticky nechybuje.
16'
Ludovic Blas si na hranici velkého vápna výborně převzal míč a pohotově zakončil. Jeho rána ale prosvištěla daleko od branky.
15'
Andrei Girotto chtěl překvapit obranu Auxerre vysokým nákopem, nicméně zadáci v modrém si dali dobrý pozor a odhlavičkovali míč do bezpečí.
14'
Traoré táhl akci domácího celku po levé straně. Jeho průnik ale skončil nevydařeným centrem, který zapadl mimo hrací plochu.
13'
Andrei Girotto poslal nákop na levou stranu, nicméně tam neměl nikoho ze spoluhráčů. Defenziva Auxere zatím drží kompaktní blok.
12'
Stopeři hostujícího celku kombinují na vlastní polovině a nikam se neženou. Fotbalisté v modrém potřebují otupit domácí aktivitu.
11'
Igniatius Ganago chtěl odehrát míč ven z vlastní poloviny, jenže jeho nákop zablokoval dobře postavený soupeř.
10'
Na stadionu od úvodních minut panuje vynikající atmosféra. Zejména hráči domácího Nantes se tlačí do ofenzivy.
9'
Simon táhl akci po levé straně, nákopem na hranici velkého vápna našel Ganaga, ale ten vnějším nártem netrefil hostující svatyni.
8'
Benoît Costil nakopl míč na polovinu domácího celku. Do dobré pozice se poté dostal Nuno Da Costa, jehož přízemní rána minula branku.
7'
Nantes zahrávalo přímý kop na polovině soupeře. Jeho exekuce se ujal Moses Simon, jehož centr propadl na zadní tyč, ale dobíhající hráč nedokázal vypálit.
6'
Evann Guessand napadal rozehrávku hostů na jejich polovině. Stoper Jubal odkopem trefil domácího hráče, ale míč se od něj odrazil do autu.
5'
Lassine Sinayoko si v souboji s domácím obráncem pomohl nedovoleným zákrokem a může být rád, že neviděl za ruku v obličeji žlutou kartu.
4'
Nicolas Pallois vhazoval na levé straně. Za jeho pobídkou se hnal Simon, ale toho nepustil obránce k odcentrování do šestnáctky.
3'
Za další přihrávkou za obranu domácího celku se hnal Niang. Tentokrát jej od míče čistým způsobem tělem odstavil obránce Nicolas Pallois.
2'
M'Baye Niang se na opačné straně snažil z levé strany prodrat do pokutového území, jenže si nedokázal obhodit připraveného obránce.
1'
Domácí Nantes obstaralo výkop do prvního poločasu dnešního souboje. Hráči ve žlutém se ihned vydali vpřed, ale jejich akce skončila nákopem do autu.
1'

FC Nantes: Lafont – Centonze, Castelletto, Pallois, C. Traoré – Girotto – Blas, Moutoussamy, Ganago, Simon – Guessand.
Náhradníci: Descamps – Abdoul-. Bamba, Coco, Corchia, Doucet, Mohamed, Merlin, M. Sissoko.

AJ Auxerre: Costil – Zedadka, Jubal, Jeanvier, Mensah – Sinayoko, Sakhi, B. Touré, G. Perrin – Da Costa – Niang.
Náhradníci: De Percin – Bain, Autret, Bernard, Ousm. Camara I, Danois, M'Changama, Hein, Raveloson.
AJ Auxerre

Auxerre je na tom o něco hůře než jeho dnešní soupeř, protože se v sestupovém pásmu už nachází. po šestnácti kolech totiž má na svém kontě třináct bodů a patří mu osmnáctá pozice. Hostující celek má velký problém se střílením branek, když jich má na svém kontě šestnáct, což je druhý nejhorší počin v celé lize. Auxerre v prvním zápase po mistrovství světa nebralo ani jeden bod, když padlo v bitvě s Monakem 2:3.
FC Nantes

Čeká nás utkání týmů ze spodku tabulky a oba celky potřebují vyhrát. Nantes je na tom v tabulce o malinko lépe, jelikož má na svém kontě čtrnáct bodů a patří mu šestnáctá pozice. Vyhráno ovšem ani zdaleka nemá, vždyť na sestup má náskok pouhého bodu. Z posledních pěti ligových zápasů vybojoval domácí tým čtyři body za čtyři remízy. Co se týče zápasu po mistrovství světa, pak v něm právě remizoval s Troyes, když v tomto duelu nepadla ani jedna branka.
Hezké sobotní odpoledne při sledování textového přenosu z francouzské Ligue 1. Dnes budeme společně sledovat utkání 17. kola mezi Nantes a Auxerre. Začínáme v 15:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.