Ligue 1 - 8. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Nantes : Lens - 18. září 2022   17:05

Lafont (C) – Appiah, Castelletto, Pallois (56. Corchia), Merlin – Moutoussamy, Girotto, Chirivella, Simon (87. Guessand) – Blas, Mohamed (74. Ganago).
La Beaujoire-Louis Fonteneau, Nantes
Lens
Samba – D. Costa, Danso, Medina – Frankowski (81. Boura), Samed, Sek. Fofana (C), Haidara – Cabot, Sotoca (81. Kakuta) – Openda (65. Buksa).
Leca – Claude-Maurice, Fortes, J. Onana, Poręba, Ismaelo Ganiou.

S konstatováním, že v utkání Nantes – Lens branka nepadla, se loučím a přeji vám příjemný zbytek nedělního večera.
Zatímco první poločas byl vyrovnaný a atraktivní, tak druhý už moc gólových šancí nepřinesl, a tak se oba celky musejí spokojit s bodem. Pokud si někdo zasloužit vyhrát, bylo to především Nantes, které ve druhém poločase bylo o něco výraznější. Trochu s podivem je fakt, že Lens nikam nespěchalo, i když se mohl v případě tří bodů posunout do čela tabulky – ovšem PSG by čekalo ještě večerní utkání. Nestalo se tak, i proto je Racing Club až čtvrtý.
90+3'
90+3'
Po nákopu domácího celku došlo k souboji Igniatiuse Ganaga a Kevine Dansy. Útočníkovi byl odpískaný nedovolený zákrok, a tak se už nic zásadního nestane.
90+2'
Dalším potrestaným hráčem zápasu je Salis Abdul Samed (RC Lens), který nedovoleně zastavil protiakci soupeře. Šlo tak o taktický faul, a tak šlo o dobrou variantu...
90'
Hostující mužstvo stále nikam nespěchá a stále trpělivě kombinuje kolem středového kruhu. Pokud by Lens vyhrálo, dotáhlo by se bodově na druhou Marseille. Jenomže ani tuto touhu Racing Club nemá.
88'
Už to pomalu začíná vypadat, že se dočkáme bezbrankové remízy. Další akce Nantes skončila na levé straně, kdy si jeden z hráčů nedovolil přejít přes soupeře.
87'
Střídání v týmu FC Nantes:
ze hřiště odchází Moses Simon, přichází Evann Guessand.
86'
Gaël Kakuta přensel hru na levou stranu, odkud neodcentroval přesně Ismaël Boura. Ovšem Lens pokračovalo v kombinaci, ale centr byl před brankou zlikvidovaný soupeřem.
84'
Velmi aktivní je dnes Moses Simon, který přihrával za vápnem na lépe postaveného spoluhráče. Ovšem Igniatius Ganago míč netrefil ideálně, a tak se hrálo na pravé straně šestnáctky, kde míč utekl mimo hrací plochu Ludovicu Blasovi.
84'
Zleva odcentroval Moses Simon a Igniatius Ganago se snažil akrobaticky vystřelit. Jenomže do vzduchu se pověsil také Massadio Haidara, jenž míč před soupeřem odhlavičkoval.
83'
Na vlastní polovině míč držel Adam Buksa, jemuž se nevedlo tak, jak by si přál. Nantes vhazovalo a znovu se nachází u balonu. Uvidíme, co nám domácí celek předvede tentokrát.
81'
Na levé straně dlouho váhal Moses Simon, který nepřešel přes soupeře, a tak se obrana Lens zdvojila. Právě hostujíc celek už otáčí kormidlem hry.
81'
Střídání v týmu Racing Club De Lens:
ze hřiště odchází Przemysław Frankowski, přichází Ismaël Boura,
ze hřiště odchází Florian Sotoca, přichází Gaël Kakuta.
79'
Prvním potrestaným hráčem je Samuel Moutoussamy (Nantes), který nedovoleně atakoval Floriana Sotocu. Doposud sledujeme velmi férový zápas.
78'
Před branku přihrával střídající Igniatius Ganago, jehož přihrávku přeběhl jeden ze spoluhráčů. Ze slibné situace jsme se tak znovu gólu nedočkali.
77'
Florian Sotoca roztáhl hru na pravou stranu a mířil před branku. Ovšem centr z kopačky Jimmyho Cabota zamířil jen k soupeři. Domácí fanoušci ale dodávají střetnutí parádní kulisu.
76'
Hlavní rozhodčí v dosavadním průběhu zatím nevytáhl ani žlutou kartu. Až v šestasedmdesáté minutě důrazně domlouvá prvnímu hráči, kterým je střídající Igniatius Ganago.
75'
Individuální akcí se prezentoval Seko Fofana, kterému na pravé straně nabíhala dvojice spoluhráčů. Ovšem kapitán Lens to chtěl vzít na sebe, což mu přes přesilu nevyšlo.
75'
Igniatius Ganago nastupuje poprvé proti Lens, kde působil poslední tři sezony. Pro střídajícího hráče tak jde o pikantní souboj.
74'
ze hřiště odchází Mustafa Mohamed, přichází Igniatius Ganago.
73'
Po souboji u pomezní lajny skončil na zemi Quentin Merlin, jemuž se nepovedlo přejít přes soupeře.
72'
Hlavní rozhodčí přerušuje hru, jelikož hlavnímu rozhodčímu se rozpadl pásek na hodinkách, které mu případně avizují vstřelení branky!
71'
Kanárci kombinují s míčem na vlastní polovině a kvůli dobrému napadání soupeře došlo k přihrávce na brankáře. Alban Lafont si s míčem hodně hrál, čehož mohl využít Salis Abdul Samed.
70'
Stále sledujeme utkání, v němž branka ještě nepadla. Ve druhém poločase výrazně ubylo brankových situacích, a tak jeden gól může o vítězi rozhodnout.
68'
Zprava odcentroval Massadio Haidara, jehož snažení odvrátila soupeř. Na druhou stranu se chtěl vydat Mustafa Mohamed, ovšem pomohl si nedovoleným zákrokem.
66'
Centr před branku poslal Moses Simon, jehož pas nezpracoval ideálně Ludovic Blas. Tomu se v pádu přesto povedlo zakončit, ovšem slabý pokus zachytil Brice Samba.
65'
ze hřiště odchází Loïs Openda, přichází Adam Buksa.
64'
Florian Sotoca se snažil odcentrovat před branku, ovšem míč byl sražen na rohový kop. Následný centr od praporku poslal před branku Jimmy Cabot, ovšem domácí obrana byla znovu pozorná.
63'
Dlouhá přihrávka mířila do vápna, kde Loïs Openda dával patičku za sebe. Ovšem David Costa to měl k míči dále, než-li jeho soupeři.
62'
Sledujeme další postupnou akci domácího celku, a jelikož na levé straně neměl moc prostoru Moses Simon, tak hra byla otočená. Centrem se prezentoval Ludovic Blas, avšak Brice Samba byl znovu pozorný.
60'
Hostující celek rozehrál standardní situaci na krátko, ovšem míč měl mít soupeř, a tak přišlo gesto fair play. Balon totiž místo před branku, putoval jen mimo hrací plochu.
59'
Zleva odcentroval David Costa a pro míč si vyběhl Alban Lafont. Druhý poločas zatím tolik atraktivity nepřinesl.
57'
Ošetření hostujícího obránce je u konce a Massadio Haidara bude schopen pokračovat v utkání. U balonu se nacházejí hráči Nantes, kteří předvádí postupnou kombinaci.
56'
ze hřiště odchází Nicolas Pallois, přichází Sébastien Corchia.
55'
Před hostující brankou zůstal ležet Massadio Haidara, který se držel za hlavu, a tak hlavní rozhodčí musel vstoupit do hry. Hráči Nantes se rozčilovali, avšak Willy Dalajod uklidňoval emoce.
54'
Ze střední vzdálenosti trochu překvapivě vystřelil Przemysław Frankowski. Jeho technické zakončení mířilo jen kousek od domácí branky. Pokus musel brankáře pořádně vyděsit.
53'
Hráči ve žlutých dresech rozehrávali rohový kop, který byl od první tyče odvrácen. Následně se halfvolejem prezentoval Samuel Moutoussamy, ale také on mířil jen doprostřed brány.
52'
Technickým pokusem z velké dálky se chtěl předvést Pedro Chirivella, ovšem jeho střela byla slabá a navíc mířila jen doprostřed branky, kde byl připravený Brice Samba.
51'
Dlouhý nákop domácího brankáře si ve vzduchu pohlídal Massadio Haidara. Ovšem Nantes se chopilo znovu míče, ale centr poté proletěl jen pokutovým územím.
50'
Centrem před branku se prezentoval David Costa. Po jeho snažení se hlavou natahoval Florian Sotoca, který se srazil s domácím brankářem a také Andreiem Girottoem.
49'
Do druhého poločasu vstoupil hostující celek se zlepšenou aktivitou a hned je to vidět na herním projevu. Lens se často nachází na útočné polovině.
48'
Směrem k vápnu se vydal kapitán Seko Fofana, jehož technický pokus srazil na další rohový kop Andrei Girotto. Stejný hráč si pohlídal i rozehrání rohového kopu.
47'
Centr zleva mířil na zadní tyčku, kde se nacházel Florian Sotoca. Ovšem Quentin Merlin se nacházel v dobrém prostoru a balon odvrátil na rohový kop. Stejný hráč si pak počíhal i na centr od rohového praporku.
46'
Poločasová přestávka skončila, a tak už sledujeme druhý poločas. Domácí celek se chopil balonu, který nákopem poslal na útočnou polovinu. Ovšem obrana Lens zaúřadovala na jedničku.
46'
Sledovali jsme velmi zajímavý fotbal, kterému schází pouze vstřelená branka. Oba celky si připravily několik zajímavých příležitostí, jenomže ani jeden z brankářů nekapituloval. O trochu lépe vypadá Nantes, které hodně kombinovalo před brankou soupeře. Ovšem chtělo by to více klidu ve finální fázi. A tak dnešnímu střetnutí vládnou obě defenzivy. Doufejme, že ve druhém poločase se už gólu dočkáme.
45'
45'
Po centru z pravé strany míč poskakoval před brankou, ovšem odklidil ho dlouhým odkopem Kevin Danso.
44'
Po hlavičkovém souboji zůstal ležet na hrací ploše Samuel Moutoussamy, o jehož hlavu se otřel Florian Sotoca. Domácí mužstvo může střádat plány na další útočnou akci.
43'
Nantes zachytilo přihrávku soupeře, avšak Samuel Moutoussamy měl proti soě hned trojici soupeřů, a tak neodcentroval. Po chvíli míč putoval do šestnáctky, jenomže Ludovic Blas bojoval proti přesile.
41'
Před brankou domácího celku bylo hodně rušno, když střelu vyslal David Costa. Jeho pokus byl sražený a Florian Sotoca se nacházel v ofsajdovém postavení.
40'
Hostující mužstvo se sice nachází u balonu, ale také na vlastní polovině. Hráči ve žlutých dresech soupeře rychle dostupují, čímž mu znepříjemňují rozehrávku.
39'
Florian Sotoca a Jimmy Cabot si chtěli vyměnit balon na pravé straně, ovšem druhý jmenovaný poslal nepřesnou přihrávku, které se zmocnil brankář Alban Lafont.
38'
Za bezbrankového stavu míříme do koncovky prvního poločasu. U balonu se aktuálně nachází Racing Club De Lens, avšak po chvíli přišla nepřesná nahrávka na levou stranu.
36'
Na pravé straně se kolem soupeře protáhl Jimmy Cabot, jehož následný centr byl mizerný. Mířil totiž jen na prvního soupeře před brankou.
35'
V prvním poločase sledujeme zajímavou podívanou, v níž si oba celky připravily několik zajímavých příležitostí. Fotbalu už schází pouze vstřelená branka.
33'
Krásnou přihrávku k penaltovému puntíku obdržel David Costa, který chtěl „utančit“ soupeře. Ovšem Nicolas Pallois se mu vrhl do střely, kterou tělem zastavil. Hostující útočník pak míč přiťukl ke svému kapitánovi, avšak Seko Fofana z otočky mířil jen slabou střelou na brankáře.
32'
Po rohovém kopu se na pravé straně vápna pohyboval Przemysław Frankowski, jenž si dal míč dál od nohy, a tak se ho zmocnilo Nantes.
31'
Na pravé straně se výborně uvolnil Florian Sotoca, který vnikl do vápna a dával míč pod sebe, kde se pohybovali Jimmy Cabot a Przemysław Frankowski. První jmenovaný vystřelil, ale jeho pokus na roh srazil Pedro Chirivella.
30'
Třicet minut hry je minulostí, ovšem úvodní branky jsme se zatím nedočkali. Nic na tom nezměnil Jimmy Cabot, jehož centr skončil nad brankou.
29'
Zprava odcentroval Dennis Appiah, který vybojoval další rohový kop. Jenže centr před branku nevyšel, a tak tak přišel ještě útočný faul. V posledních minutách působí Nantes lepším dojmem.
28'
Odraženého míče se na hranici pokutového území chopil Jean-Charles Castelletto, jehož pokus zastavil vlastním tělem kapitán Seko Fofana.
27'
Pas Racing Clubu mířil za obranu, jenomže celou situaci přečetl brankář Alban Lafont. Budeme tak sledovat další postupnou akci hráčů ve žlutých dresech.
25'
Krásný centr na zadní tyč poslal Facundo Medina a po balonu se natahoval Florian Sotoca. Ten se snažil zakončit volejem, avšak nevystřelil a navíc se míč od něj odrazil mimo hrací plochu.
24'
Ze střední vzdálenosti se napřáhl Ludovic Blas, jehož snažení zablokoval bránící soupeř. Balon následně doputoval do rukavic hostujícího gólmana, který okamžitě otočil hru.
24'
Centr před domácí branku poslal Przemysław Frankowski, jehož snažení si obrana Nantes pohlídala. Hráči ve žlutých dresech hru uklidňují kombinací na vlastní polovině.
23'
Zatím sledujeme střetnutí, v němž se moc nefauluje. Ovšem to nyní nepotvrdil jeden z domácích obránců, jenž sáhl k nedovolenému zákroku.
21'
Domácí mužstvo znovu zahrozilo a bylo blízko první trefy! Mustafa Mohamed poslal přihrávku z pravé strany na hranici šestnáctky. Do míče se opřel Pedro Chirivella, jehož pokus se otřel o nohu Massadioa Haidary, od něhož zamířil kousek vedle levé tyče. Hlavní rozhodčí teč bránícího hráče neodhalil, a tak se bude kopat jen od branky.
20'
Kanárci po rychle kombinaci vyslali přihrávku na hranici vápna, odkud vystřelil Pedro Chirivella. Do jeho pokusu vložil nohu Massadio Haidara, od jehož nohy míč zamířil na rohový kop.
18'
Mustafa Mohamed a Kevin Danso si důrazně vysvětlují předešlý souboj, která se nelíbila především domácímu útočníkovi. Hlavní rozhodčí chce být pánem situace, a tak si oba rozbouřené kohouty k sobě volá.
17'
U postranní lajny se kolem soupeře obtočil Seko Fofana, který následně poslal přízemní pas na hranici velkého vápna. Zakončením z jedné se prezentoval Jimmy Cabot, jehož pokus mířil jen na připraveného Albana Lafonta.
16'
Kormidlem hry znovu otáčí kanárci, tedy domácí celek, který nastupuje ve žlutých dresech. Zprava letěl před branku Lens centr, avšak obrana hostujícího mužstva si bez problémů poradila.
14'
Pas hostujícího mužstva mířil za obranu, ovšem na pravou stranu se včas dostal Alban Lafont, který poslal balon mimo hrací plochu. Šlo o těsnou situaci, protože velmi blízko byl také Loïs Openda.
13'
Zpoza vápna se napřáhl Przemysław Frankowski, který od domácí obrany dostal hodně prostoru. Zakončení polského hráče mířilo jen kousek nad horní tyčku.
12'
K rohovému praporku přispěchal Przemysław Frankowski, jehož snažení odvrátil na první tyči Andrei Girotto. Polský hráč dostal šanci na reparát, ale ten dopadl úplně stejně.
11'
Na levé straně pokutového území se nacházel David Costa, jehož dva centry v krátkém sledu spoluhráče před brankou nenašly.
10'
Deset minut hry je minulostí a Racing Club De Lens začal hodně vlažně. Naopak na druhé straně tutovou příležitost zahodil Mustafa Mohamed.
8'
Ve středu vlastní poloviny chyboval kapitán Seko Fofana, jemuž soupeř vypíchl míč. Sám na branku tak postupoval Mustafa Mohamed, jenž nepochopitelně nasměřoval míč vedle pravé tyče!
7'
Až u levé postranní lajny se nacházel Facundo Medina, jenž obešel prvního bránícího hráče, ale následně vybojoval autové vhazování. Po jeho rozehrání odcentroval do brankářových rukavic David Costa.
6'
I když je Nantes v problémech, tak tribuny praskají ve švech. Utkání se hraje před výbornou kulisou, trochu to připomíná dění v pražské Spartě.
5'
Hostující mužstvo poslalo přihrávku jen k brankáři, kterého napadala hned dvojice soupeřů. Ovšem Brice Samba si poradil a odkopem nepříjemnou situaci odvrátil.
4'
Na levé straně měl hodně místa Jean-Charles Castelletto, který neměl podporu spoluhráčů, a tak akci přibrzdil. Následně Nantes ztratilo balon a bude se znovu bránit.
3'
Przemysław Frankowski posouval balon na střed hrací plochy, kde se po něm marně natahoval Loïs Openda. Jeden z obránců vystoupil a odkopem nasměřoval míč znovu k hostům.
2'
Do dnešního střetnutí nastoupilo Nantes ve žlutých dresech, naopak hostujíc celek oblékl zelonočernou sadu. Vraťme se na trávník, kde Lens stále kombinuje.
1'
Hlavní rozhodčí pan Willy Dalajod zahájil dnešní střetnutí, jako první se míče chopil hostující Loïs Openda. Racing Club De Lens začalo střetnutí kombinací na vlastní polovině.
1'

FC Nantes: Lafont (C) – Appiah, Castelletto, Pallois, Merlin – Moutoussamy, Girotto, Chirivella, Simon – Blas, Mohamed.
Náhradníci: Descamps – Bamba II, Coco, Corchia, Ganago, Guessand, M. Sissoko.
Trenér: Antoine Kombouare.

Racing Club De Lens: Samba – D. Costa, Danso, Medina – Frankowski, Samed, Sek. Fofana (C), Haidara – Cabot, Sotoca – Openda.
Náhradníci: Leca – Boura, Buksa, Claude-Maurice, Fortes, Kakuta, J. Onana, Poręba.
Trenér: Franck Haise.

Rozhodčí: Willy Dalajod – Erwan Finjean, Philippe Jeanne.
Ještě jednou vás vítám u dnešního přenosu, který startuje zhruba za pětatřicet minut. Oba kluby odtajnily sestavy, a tak se na ně za pár okamžiků podíváme. Doufejme, že nás čeká kvalitní podívaná.
Souboj mezi Nantes a Lens startuje v 17:05 hodin. Mělo by se jednat o velmi zajímavý duel, jímž vás provede Michal Luxa. Doufejme, že uvidíme znovu spousty branek.
Pokud se podíváme na poslední vzájemné zápasy zjistíme, že ve třech případech loňské sezony vždy padly minimálně čtyři branky. Úplně naposledy se zrodila remíza 2:2, v prvním ligovém případě se radovalo na vlastním hřišti Nantes, ovšem ve francouzském poháru uspělo Lens. Uvidíme, kdo z týmů lépe vstoupí do vzájemných zápasů nyní.

Lens – Nantes 2:2
Nantes – Lens 3:2
Nantes – Lens 2:4
V roli papírového favorita bude nastupovat Lens, které udivuje francouzskou Ligue 1. Vždyť tento celek se nachází na čtvrtém místě, když na vedoucí dvojici PSG – Marseille ztrácí pouhé dva body. V dosavadním průběhu soutěže Racing Club pětkrát zvítězil a pouze dvakrát remizoval. Ovšem na druhé straně bude tentokrát stát soupeř, jenž nastupuje i v pohárové Evropě. Jenomže Nantes je na domácí scéně hodně za očekáváním, vždyť v sedmi zápasech posbíralo pouze šest bodů. Domácí mužstvo má obrovské potíže v ofenzivní části hry. avšak do duelu s Lens nastupuje s vědomím, že může překvapit.
U dnešního přenosu vítám všechny nadšence francouzského fotbalu, jelikož Ligue 1 Uber Eats nabízí střetnutí osmého kola, v němž se představí FC Nantes a Racing Club De Lens .
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:05.