Ligue 1 - 16. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Nice : Lens - 29. prosince 2022   21:00

Schmeichel – Rosario, Dante (C), Todibo – Lotomba, Búdawí, Thuram (90. Lemina), Bard – Pépé, Laborde (81. Delort), Barkley (71. Diop).
Allianz Riviera, Nice
Lens
Samba – Gradit, Danso, Medina (64. Haidara) – Frankowski, J. Onana (57. Openda), Samed, Machado (88. Le Cardinal) – S. Fofana (C), Sotoca – W. Saïd (64. Labeau Lascary).
Leca – Bonte, Fortes, Boura, Poręba.

Utkání je u konce a my se vítěze nedočkali. Ve druhé půli měli domácí o něco více ze hry, jenže to dopadalo stejně, jako před pauzou na opačné straně. Platilo to i o neuznané brance, tu dal Pépé, byl mu ale odpískán ofsajd a možná také faul, neboť jeho přechod přes obránce byl hodně na hraně. Nakonec jsme tedy gól neviděli, zápas skončil 0:0 a po této remíze je Nice na devátém místě s 21 body, zatímco Lens patří druhá příčka s 37 body.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Držení míče: 41 % : 59 %.
Střely na branku: 5:2. Střely mimo: 4:8. Rohy: 4:6. Ofsajdy: 2:3. Fauly: 11:18.
90+4'
90+3'
Z levé strany vystřelil Labeau Lascary, jeho rána přešla přes stínícího Opendu, jenže skončila vedle Schmeichelovy brány. Ten ani nemusel jít po zákroku.
90+2'
Lotomba se dopustil faulu, Lens v útoku, ale ani zde to nevypadá na nějaké přehnané útočné manévry.
90+1'
Domácí u míče, nikam se ale neženou. Už to vypadá, že se Nice dnes spokojí s jedním bodem.
90'
Střídání v týmu OGC Nice:
ze hřiště odchází Khéphren Thuram, přichází Mario Lemina.
89'
Nepovedený nákop k brance domácích, tohle si Schmeichel v poklidu vzal a založil protiútok.
88'
Střídání v týmu Racing Club de Lens:
ze hřiště odchází Deiver Machado, přichází Julien Le Cardinal.
87'
Teď už se pískalo a to nedovolený zákrok na Gradita.
86'
Vypadalo to, že byl Thuram těsně před vápnem faulován, rozhodčí to ale viděl jinak a nechal pokračovat ve hře. Dopředu jdou hosté.
85'
Několik dalších pokusů domácích o akci, Diop nyní skončil několik metrů před vápnem.
84'
Nejprve ale musí Todibo nasadit praporek na tyč, který při nepovedeném centru srazil
83'
Tohle se vůbec nepovedlo, Todibův centr z pravé strany skončil za brankou Lens, Samba bude odkopávat.
82'
Nice v útoku, tentokrát ale snaha domácích naráží na dobře postavenou obranu soupeře.
81'
ze hřiště odchází Gaëtan Laborde, přichází Andy Delort.
80'
Gradit se opětovně dostal do střetu s Diopem, oba hráči hodně riskují druhou žlutou a tím pádem i vyloučení.
78'
... a také hostující Jonathan Gradit.
78'
... Nicolas Pépé...
78'
Rozhodčí to vyřešil několika žlutými kartami, ty dostali domácí Sofiane Diop...
77'
A teď bude mít rozhodčí hodně práce, neboť u postranní čáry se nám strhla potyčka velké skupiny hráčů. Tu odstartoval Diop, který hodil po Graditovi míč, jenže ten si to nenechal líbit a sám jej trefil nepříliš prudkým kopem.
76'
Pépé sice prostřelil Sambu a dostal míč do sítě, jenže tomu všemu předcházel jeho těsný ofsajd a i zákrok na vracejícího se obránce byl hodně na hraně. Gól každopádně neplatil.
75'
Lehce překombinovaná akce Nice, u vápna prováhal nejlepší moment na střelu Diop a vše skončilo u pozorného Samby.
74'
Rychlá protiakce Nice, dlouhý nákop mířil na Labordeho, u míče byl ale jako první vyběhnutý gólman Samba.
73'
Frankowski kroutil centr na malé vápno, našel ale pouze bránící hráče Nice. Ti odhlavičkovali mimo šestnáctku.
73'
Rohový kop pro Lens.
71'
ze hřiště odchází Ross Barkley, přichází Sofiane Diop.
70'
Společně se svou obranou vyřešil Schmeichel situaci u své šestnáctky, Nice jde zase postupně do útoku.
69'
Nice je v posledních minutách tím aktivněji hrajícím celkem, útoky táhne převážně Barkley.
67'
Hostující Abdul Samed na zemi a drží se za záda, o kterých schytal ve výskoku nepříjemný úder kolenem.
65'
Barkley v další možnosti. Nyní si naběhl mezi dva obránce, jenže po zpracování mu střela nevyšla a on mířil několik metrů vedle Sambovy branky.
64'
ze hřiště odchází Wesley Saïd, přichází Rémy Labeau Lascary.
64'
ze hřiště odchází Facundo Medina, přichází Massadio Haidara.
63'
Na opačné straně zakončoval Grabit, moc mu to ale nesedlo a Schmeichel si snadno stáhl míč do rukavic.
61'
Domácí podnikli útok středem, k technické střele se dostal Barkley, mířil k levé tyči, tam byl ale gólman Samba právě včas.
60'
Druhá žlutá karta na straně Lens, za zákrok na Pépého ji dostal Deiver Machado.
58'
Máme tu zase krátkou pauzu, na trávníku totiž polehává hostující Gradit.
57'
ze hřiště odchází Jean Emile Onana, přichází Loïs Openda.
56'
Ten se už moc nepovedl, hosté se osvobodili a na malou chvíli dostali hru k opačné brance.
55'
Nice v tlaku, výsledkem byly dva rohy od Barkleyho. Po druhém vznikl u branky krátký závar, Pépého střela z úhlu byla zase tečována, takže přijde třetí roh v řadě.
53'
Nice obléhalo pokutové území soupeře, nejblíže k zakončení byl Lotomba, nenašel ale pro střelu odvahu.
51'
Dlouhý pas na rozběhnutého Pépého, bylo to na něj ale až moc prudké a vysoké, míč skončil v zámezí.
49'
Další útočný výpad hostujícího celku zastavil pomezní sudí – mával se ofsajd.
48'
I úvod druhé půle se nese v duchu aktivní hry Lens, hosté se snaží ohrozit Schmeichela.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 22:03.
Je za námi první poločas, ve kterém měli více ze hry hostující hráči. Ti se několikrát dostali do nebezpečného zakončení a jednou se jim dokonce podařilo Schmeichela i překonat. Stalo se tak ve 21. minutě, kdy se chvíli radoval Sotoca, jenže branka nakonec nebyla uznána pro těsný ofsajd. Nice toho až tak mnoho nepředvedlo, prakticky největší šanci měl Pépé, z úhlu ale Sambu nepřekonal. Gólu jsme se nedočkali, do kabin se odešlo za stavu 0:0.
45+1'
45+1'
Na závěr poločasu tu máme první žlutou kartu. Dostal ji hostující Wesley Saïd, kterému sudí sečetl několik zákroků z poslední doby.
45'
Individuální akci předvedl domácí Lotomba, po dlouhém sprintu natáhl ke střele zpoza vápna a donutil Sambu k zákroku.
43'
Standardní situace pro hostující tým, rozehrává se ovšem od středové čáry. Tohle na přímý centr před Schmeichela není.
42'
Lens se nikam nežene, trpělivě kombinuje na útočné polovině a vyčkává se na prostor pro případný průnik.
40'
Po delší době se dopředu dostalo i Nice, jenže celá akce byla ukončena po útočném faulu Labordeho uvnitř šestnáctky.
38'
Po rozehrání rohu hosté opět zakončovali, střela přes chumel hráčů lehce změnila směr a tentokrát prolétla kousek vedle pravé Schmeichelovy tyče!
37'
Další roh pro Lens, nyní po střele z levé strany. Schmeichel jen pozoroval, jak míč letí vedle jeho levé tyče.
35'
Oba hráči si to ještě vyříkávají a ten hostující musí na ošetření, neboť se mu v obličeji objevila krev.
34'
Trochu se nám na trávníku přitvrzuje, což nyní pocítil hostující Gradit, kterého loktem trefil Laborde.
32'
Rohový kop už nepatřil k tomu vydařenému, domácí tým se bez problémů ubránil.
31'
Moc nescházelo, aby se hosté dostali do vedení. V šestnáctce dostal prostor pro zakončení Abdul Samed, tlačil míč k tyči, lehce tečovanou střelu ale Schmeichel dokázal vyrazit na roh!
30'
Hosté se u šestnáctky provinili proti pravidlům, rozehrává Kasper Schmeichel a nikam s tím nechvátá.
28'
Po rozehraném přímém kopu vznikl před Sambou krátký závar, na konci byl Laborde, předvedl ale pouze slabou hlavičku, se kterou neměl gólman Lens problém.
26'
Šance pro domácí! Za obranu si naběhl Pépé, dostihl rychlý míč, zakončení z úhlu mu ale Samba dokázal vyrazit!
25'
Frankowskiho centr od rohového praporku se stáčel na branku, domácí si s touto ošemetnou situací dokázali poradit a dostali míč mimo šestnáctku.
25'
Lotomba srazil Machadův centr z levého křídla, hostující tým si dá další rohový kop.
24'
Medina neměl kudy, a tak raději zvolil jistotu a poslal na Sambu velkou malou domů.
22'
Celá situace se ještě kontrolovala u videa, verdikt se už ale neměnil. Stále je tak stav 0:0.
21'
Hosté se po vytrvalém tlaku u pokutového území dostali k centru a střele z úhlu, kterou Schmeichel dokázal pouze vyrazit před sebe a Sotoca poté prudkou ranou gólmana Nice překonal. Jenže radost z gólu trvala pouze krátce, neboť se ukázalo, že už při centru se jeden z hráčů ocitl v ofsajdu.
19'
Velká malá domů na Sambu, ten neváhal a hned rozehrál. Lens jde zase do útoku.
18'
A už zase Lens. Po krátké kombinaci u půlky to zkusil zprava Sotoca, ale ještě před centrem byl zastaven a odzbrojen.
17'
Domácí Lotomba se musel vracet pro míč až na půlku, mezitím se obrana Lens srovnala a náznak akce Nice tak byl u konce.
15'
Hostující klub začíná zvyšovat svůj tlak na soupeřovu rozehrávku, čím dál častěji se hraje na polovině Nice.
13'
Kasper Schmeichel nyní vyběhl mimo svou branku a musel pak čelit centru naslepo z levé strany. Pomohla mu obrana, která míč odhlavičkovala ven z vápna.
12'
Máme přerušenou hru, neboť na trávníku leží po souboji domácí Pépé a rozhodčí jej běží zkontrolovat.
10'
Hostující tým opět u míče, nyní sledujeme postupně budovanou akci středem hrací plochy.
9'
Po opatrném úvodu se začal hrát fotbal ve velkém tempu, opět musel do práce domácí Schmeichel, tentokrát to Lens zkoušelo středem.
8'
Šance i na straně Nice. Po dlouhém nákopu byl v dobré pozici Pépé, jeho střelu po zemi ale Samba zvládl vykopnout. Dorážející Laborde pak ve výskoku fauloval.
7'
Domácí gólman nyní zcela pokazil rozehru, namazal Graditovi, který se probil až do vápna, jenže jeho křížná střela šla vedle! Velké varování pro Nice.
6'
Centr od rohového praporku Schmeichela neohrozil, hosté ale ještě stále zůstávají u míče poblíž pravé postranní čáry.
5'
Hostující Machado centroval z levé strany, Lotomba jeho pas srazil na první rohový kop pro Lens.
4'
Schmeichel se svou obranou řešil první výpad Lens, sám zasahovat nemusel, vše koordinoval z brankové čáry.
3'
Pépé opět u míče, tentokrát ale notný kus od branky a pod těsnou obranou. Dál se nedostal.
2'
Domácí se poprvé vydali do rychlého útoku, celá akce však skončila odpískaným ofsajdem v podání Pépého.
1'

OGC Nice: Schmeichel – Rosario, Dante (C), Todibo – Lotomba, Búdawí, Thuram, Bard – Pépé, Laborde, Barkley.
Náhradníci: Boulhendi – An. Mendy, Ilie, Delort, Beka Beka, Brahimi, Lemina, Bryan, Diop.
Trenér: Lucien Favre

Racing Club de Lens: Samba – Gradit, Danso, Medina – Frankowski, J. Onana, Samed, Machado – S. Fofana (C), Sotoca – W. Saïd.
Náhradníci: Leca – Haidara, Le Cardinal, Bonte, Fortes, Boura, Poręba, Openda, Labeau Lascary.
Trenér: Franck Haise

Rozhodčí: Millot – Finjean, Luczynski.
Oba týmy jsou již na hrací ploše, zápas za pár okamžiků začne.
Zápas na stadionu Allianz Riviera začne ve 21:00, takže si na večer nic nechystejte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Hlavním sudím tohoto utkání bude Benoît Millot, kterému budou na pomezí asistovat Erwan Finjean a Thomas Luczynski.
OGC Nice

Domácí tým je v tuto chvíli na devátém místě s 20 body a dnes se pokusí po dlouhé reprezentační pauze o povedený vstup. Během přestávky odehrál celek tři přípravné duely, ve kterých porazil 4:1 Lutych, prohrál 0:3 s Atalantou a remizoval 1:1 s Tottenhamem.

Racing Club de Lens

Hosté jsou na tom o mnoho lépe, na druhém místě tabulky mají 36 bodů a na vedoucí PSG ztrácí pět bodů. Ani Lens v pauze nezahálelo a odehrálo tři duely, všechny vítězné. Nejprve zdolalo 2:1 Montpellier, poté 3:0 Le Havre a nakonec Reims 2:1.
Dobrý večer u francouzské Ligue 1. Společně se podíváme na utkání 16. kola mezi týmy OGC Nice a Racing Club de Lens.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.