Ligue 1 - 26. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Paris SG : Nantes - 4. března 2023   21:00

Paris SG
12' Messi (N. Mendes) • 17' Hadjam(vl.)  • 60' Danilo (Mbappé) • 90+2' Mbappé (Pembélé)
4:2
(2:2)
Nantes
31' Blas   • 38' Ganago  (Mollet)
Paris SG
Donnarumma – Mukiele (71. Soler), Ramos, Marquinhos (C) (77. Bitshiabu), N. Mendes – Vitinha, Danilo, Ruiz – Zaire-Emery (86. Pembélé) – Mbappé, Messi.
Letellier, Rico – Bernat, Gharbi, Ekitiké.
Jeremy Stinat
Parc des Princes, Paříž
Nantes
Lafont – Centonze, Girotto, Pallois (70. João Victor), Castelletto, Hadjam (70. Simon) – Blas, Moutoussamy, M. Sissoko (81. Guessand), Mollet (69. Mohamed) – Ganago (81. Coco).
Petrić, Descamps – Doucet, Chirivella.

Držení míče: 67 % : 33 %.
Střely na branku: 11:5. Střely mimo: 3:1. Rohy: 4:6. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 7:8.
Překvapení se nakonec nekonalo. PSG za vítězstvím nasměroval v 60. minutě Danilo. Vše nakonec v nastaveném čase stvrdil Kylian Mbappé, který se svým gólem číslo 201 stal nejlepší střelcem v historii PSG! Tři body dnes i díky tomu zůstávají v Paříži.
90+6'
90+4'
Utkání už se pouze dohrává, o bodech je dnes rozhodnuto.
90+2'
Paris Saint-Germain právě vstřelilo branku! KYLIAN MBAPPÉ se právě stává nejlepším střelcem v historii Paris Saint-Germain! Pembélé mu z pravé strany poslal přihrávku do vápna, kterou si francouzský bombarďák zpracoval a z otočky poslal míč po zemi do levé části branky.
89'
Kylian Mbappé rozehrál volný kop střelou, která se ale přes zeď snesla přesně doprostřed branky. S tím nemohl mít Alban Lafont žádný problém.
87'
Kylian Mbappé si z levé strany naváděl míč na osu hřiště a Marcus Coco jej při tom nepěkně podrazil. PSG má k dispozici volný kop ze zajímavé pozice.
86'
Střídání v týmu Paris Saint-Germain:
ze hřiště odchází Warren Zaire-Emery, přichází Timothée Pembélé.
85'
Další rohový kop rozehrálo Nantes centrem na bližší tyč, který ale žádné pozdvižení v domácí obraně nezpůsobil.
84'
Rohový kop Nantes skončil na hlavě Danila, jenž míč odhlavičkoval do bezpečí.
83'
Moses Simon se snažil z levé strany dostat míč do ohně, ale jeho přihrávku na rohový kop tečoval Carlos Soler.
83'
Messi kličkoval ve vápně, avšak přes natěsno bránícího Girotta se nedostal.
82'
Už ani PSG si nedovolí riskovat, domácí očividně hrají na jistotu a chtějí hlavně udržet jednobrankové vedení.
81'
Střídání v týmu FC Nantes:
ze hřiště odchází Igniatius Ganago, přichází Marcus Coco,
ze hřiště odchází Moussa Sissoko, přichází Evann Guessand.
78'
Na prudký centr z levé strany si naběhl Igniatius Ganago, který jej ale nohou usměrnil asi metr vedle levé tyče.
77'
Lionel Messi se s míčem přilepeným ke kopačce překrásně protáhl až na hranu velkého vápnu, odkud také střílel. Jeho rána ale směřovala přesně do míst, kde se pohyboval Alban Lafont.
77'
ze hřiště odchází Marquinhos, přichází El Chadaille Bitshiabu.
76'
Marquinhos zřejmě v nějakém nevýrazném souboji utrpěl zranění a odchází ze hřiště.
75'
Kylian Mbappé přiťukl míč na levou stranu vápna, kde se do něj opřel Warren Zaire-Emery. Alban Lafont ale stihl včas vyběhnout a zmenšit střelecký úhel.
74'
Tak tohle vypadalo zajímavě! Kylian Mbappé se z dálky trochu překvapivě rozhodl střílet a jeho projektil proletěl jen těsně kolem pravé tyče!
72'
Čerstvý vítr v sestavě Nantes Mustafa Mohamed se prohnal po levé straně a dokázal i nacentrovat. Bohužel pro hosty ale jen do rukavic gólmana.
71'
ze hřiště odchází Nordi Mukiele, přichází Carlos Soler.
70'
ze hřiště odchází Jaouen Hadjam, přichází Moses Simon,
ze hřiště odchází Nicolas Pallois, přichází João Victor.
69'
ze hřiště odchází Florent Mollet, přichází Mustafa Mohamed.
69'
Žlutá karta pro tým FC Nantes (Andrei Girotto).
68'
Do rychlého útoku se hnal Igniatius Ganago, kterého ale jeden z obránců stihl doběhnout a odzbrojit.
68'
Z volného kopu to Lionel Messi zakroutil na branku, ale tohle byl příliš ostrý úhel i na něj. Alban Lafont dokázal míč vyrazit.
66'
Tak pozor, penalta se nakonec nepíská! K faulu došlo těsně před vápnem, to až Nordi Mukiele se do pokutového území dokutálel.
65'
Rozhodčí ještě zřejmě čeká na vyhodnocení celé situace VARem, na verdikt si tak budeme muset počkat.
63'
Žlutá karta pro tým FC Nantes (Jaouen Hadjam).
63'
Penalta pro PSG! Hadjam v pokutovém území stáhl k zemi rozběhnutého Mukieleho.
62'
Rohový kop rouzehrál Kylian Mbappé nakrátko a až po kombinaci sám nacentroval na zadní tyč, tam ale nikdo hlavičkovat nedokázal.
60'
Paris Saint-Germain právě vstřelilo branku! Tak PSG si přeci jen bere své vedení zpět! Kylian Mbappé se zastavil na hraně velkého vápna a svůj dloubák posadil přesně na hlavu DANILA, jenž usměrnil míč nechytatelně k pravé tyči.
59'
Po Vitinhovu zakončení mělo PSG k dispozici další rohový kop, který Messi zahrál na bližší tyč, ale nic z toho.
59'
Jaouen Hadjam nabral na levé straně velmi slušnou rychlost a brzy nacentroval. Proti vysokému míči si ale Gianluigi Donnarumma včas vyběhl a schoval jej do rukavic.
58'
Nuno Mendes se na levém křídle snažil zbavit obránce, kolem kterého nakonec vyslal centr do vápna. Ten ale směřoval přesně do rukavic brankáře Lafonta.
55'
Messi s Mbappém si na cestě do útoku několikrát pohledně vyměnili míč. Druhý jmenovaný se pak dostal i do šestnáctky, kde ale bylo tak husto, že neměl sebemenší šanci úspěšně zakončit.
54'
Fabien Centonze se na pravém křídle hnal za dlouhým míčem. Při snaze o jeho získání si ale v souboji pomohl rukama, což rozhodčí posoudil jako faul.
53'
Messi zpomalil rychlý útok svého týmu a počkal si, až se Nordi Mukiele trhne za obranu. K přihrávce si pak vybral ten nejlepší moment, jenže Mukiele při snaze o další přihrávku či střelu nešťastně podklouzl.
52'
Sergio Ramos si z druhé vlny našel odražený míč a snažil se jej přihrát na hranu vápna, kde čekal Vitinha. Zkušený stoper ale do přihrávky vložil příliš mnoho síly.
51'
Nantes ve druhé půli brání hodně hluboko a kompaktně. Domácí na cestě za takřka povinným vítězstvím nečeká nic lehkého.
49'
Moussa Sissoko si na půlící čáře při zpracování míče pomohl rukou a míč je tak sudím přisouzen do moci PSG.
48'
Messi zasekl na hraně šestnáctky a do vápna prostrčil míč na Vitihnu, který se ale v obležení obránců nedokázal uvolnit.
47'
Obraz hry se zatím nemění. Domácí PSG se stále snaží k brance přiblížit pomocí četných přihrávek nakrátko.
46'
Výkop druhé půle obstarali hosté z Nantes.
46'
V Paříži je dnes k vidění reklama na fotbal! Zprvu to vypadalo, že utkání bude probíhat přesně dle očekáváného scénáře a o dvě branky vedoucí PSG si v klidu dokráčí pro tři body. Nantes se ale nejprve díky Blasovi podařilo dostat na kontakt a z rohového kopu pak gólově hlavičkoval Ganago. Do šaten se tak jde za vyrovnaného stavu 2:2.
Druhý poločas začne přibližně v 22:05.
45+1'
45'
Lionel Messi protančil pokutovým územím a posunul míč na levou stranu, kde byl rozběhnutý Mbappé. Jeho rána z ostrého úhlu ale nemířila mezi tři tyče.
44'
Nantes si určitě zaslouží pochvalu za to, že se nesnaží pouze bránit, ale i znepříjemňuje jinak velice jistou rozehrávku Pařížanů.
41'
Rohový kop domácích zahrál Messi na bližší tyč, kam si nabíhal Ramos, ten ale fyzický souboj s Ganagem prohrál.
40'
Hlouček fanoušků Nantes je teď hodně slyšet. PSG sice znovu zamklo hosty na jejich polovině, ale zatím nic z toho.
38'
Nantes právě vstřelili branku! Tak to je neuvěřitelné, Nantes srovnává skóre! Exekuce rohového kopu se ujal Florent Mollet, jehož centr byl IGNIATIUSEM GANAGEM od přední tyče protečován dál k tyči zadní. Tam si pro něj jako buldoci šli další hráči Nantes, avšak ani nemuseli, samotná Ganagova hlavička už šla za čáru.
37'
Gianluigi Donnarumma dnes opravdu nemá svůj den! Zdánlivě neškodný Molletův nákop vyrazil jen před sebe a měl velké štěstí, že se Jaouen Hadjam nedostal k dorážce.
35'
Nordi Mukiele nejdřív vyslal nepřesný dloubák na Messiho a při snaze o opětovné získání míče se provinil útočným faulem.
33'
Lionel Messi si na hraně šestnáctky narazil se spoluhráčem a z osy hřiště vypálil. Jen to zahučelo v tribunách, když jeho projektil o pár decimetrů přeletěl horní tyč.
32'
PSG ale i přes inkasovanou branku znovu rozjíždí přihrávkový kolotoč na útočné polovině.
31'
Nantes právě vstřelili branku! Jako blesk z čistého nebe střílí Nantes kontaktní branku! Doslova z vody teď vařil LUDOVIC BLAS, jenž si na levé straně velkého vápna všiml trestuhodně špatně postaveného Donnarummy, kterého parádně nachytal na bližší tyči. Tohle si domácí gólman za rámeček nedá.
29'
Z levé strany se pokusil na bližší tyč nacentrovat Florent Mollet, nicméně jeho nákop ještě před nebezpečnými prostory zastavil Sergio Ramos.
28'
PSG očividně podřadilo, přesto ale Nantes takřka k ničemu nepouští. Gianluigi Donnarumma by si v brance mohl roztáhnout houpací síť.
26'
Adresátem dlouhé vzdušné přihrávky byl Igniatius Ganago, který ale ve vzduchu proti Ramosovi neměl šanci.
25'
Lionel Messi si navedl míč na osu hřiště a ze střední vzdálenosti se chystal vystřelit. Jeden z obránců mu ale k překvapení všech dokázal balon vypíchnout.
23'
Tentokrát byl v roli nahrávače Kylian Mbappé, jehož dloubáku za obrannou řadu si ale všiml Alban Lafont, jenž vyběhl z brány a byl u míče dříve než Mendes.
22'
Messi ze středového kruhu naslepo prodloužil míč za obranu, kam si nabíhal Mbappé, ani ten ale nebyl dostatečně rychlý, aby takto prudkou přihrávku dokázal doběhnout.
21'
K jakési postupné kombinaci se nyní dostalo i Nantes, nicméně PSG tak aktivně napadá, že to mají borci ve žlutých dresech opravdu těžké.
20'
Vitinhovi se na hraně šestnáctky otevřela spousta prostoru, přesto z osy hřiště nestřílel. Míč ještě shodil na pravou stranu a Nordi Mukiele pak promáchl.
17'
Paris Saint-Germain právě vstřelilo branku! Tak zatím to vypadá na propadák pro Nantes! Ke střele z levé strany šestnáctky se dostal Nuno Mendes, jehož střelu do branky ještě u zadní tyče dotlačil Nordi Mukiele. Posledním, kdo se míče dotknul, byl ale obránce JAOUEN HADJAM, kterému je tak připsána vlastní branka.
16'
Kylian Mbappé se na levé straně v rychlosti snažil prohodit obránce, který mu míč vypíchl na autové vhazování. Hrací předmět tak zůstává v moci PSG.
15'
Na levém křídle byl velmi dobře rozběhnutý Igniatius Ganago, jenže jej bránil Ramos, který ze svého repertoáru vytáhl křišťálově čistý skluz.
14'
Nantes velice vysoko napadá rozehrávku PSG, zatím ale bez zjevného efektu. Kreativní domácí stopeři si s tlakem dokážou poradit.
12'
Paris Saint-Germain právě vstřelilo branku! Čekání na první gól dlouho netrvalo, jasný favorit dnešního utkání vede 1:0. Nuno Mendes vyslal z levé strany skákavý míč do vápna, který si našel LIONEL MESSI a bez přípravy jej usměrnil nechytatelně k levé tyči.
11'
Nordi Mukiele dostal na pravé straně trochu prostoru a do vápna narýsoval pas přesně na kopačku Lionela Messiho, ten ale následně vypálil pouze do bloku.
10'
Další postupný útok PSG zastavil už na polovině hřiště Florent Mollet. Moussa Sissoko pak s přispěním protihráče poslal míč do zámezí a vybojoval pro svůj tým autové vhazování.
9'
Vitinha si zpoza obranné řady Nantes pěkně vyběhl proti přihrávce, kterou ale zase jen vrátil na vlastní obrannou polovinu.
7'
Prudký centr z levé strany přistál na hlavě Kyliana Mbappého, jenž zakončil přesně doprostřed brány. Vše ale zbytečně, byl totiž v postavení mimo hru.
6'
Postupný útok domácích zastavil Fabien Centonze, když u postranní čáry vystihl jednu z krátkých přihrávek.
4'
Exekuce rohového kopu se ujal Florent Mollet, který ale svým centrem žádné pozdvižení v obraně PSG nezpůsobil.
4'
Moussa Sissoko si z levé strany navedl míč na osu hřiště a snažil se jej prostrčit do vápna. Sergio Ramos jeho přihrávku srazil na rohový kop.
3'
Domácí zatím bez nějakého většího nápadu kombinují kolem vlastní poloviny a míč Nantes takřka nepůjčují.
2'
Mbappé vysunul na levé straně volného Mendese, který se rozhodl centrovat. Učinil tak ale velmi nepřesně a žádného spoluhráče nenašel.
1'
Úvodní výkop dnešního utkání obstaralo PSG, které nastupuje v tmavě modrých dresech. Nantes má světle žlutou.
1'

Paris Saint-Germain: Donnarumma – Mukiele, Ramos, Marquinhos (C), N. Mendes – Vitinha, Danilo, Ruiz – Zaire-Emery – Mbappé, Messi.
Náhradníci: Letellier, Rico – Pembélé, Bitshiabu, Bernat, Soler, Gharbi, Ekitiké.
Trenér: Christophe Galtier

FC Nantes: Lafont – Centonze, Girotto, Pallois, Castelletto, Hadjam – Blas, Moutoussamy, M. Sissoko, Mollet – Ganago.
Náhradníci: Petrić, Descamps – João Victor, Doucet, Coco, Chirivella, Simon, Mohamed, Guessand.
Trenér: Antoine Kombouare

Rozhodčí: Jeremy Stinat.
FC Nantes

Nantes se letos pohybuje okolo klidného středu tabulky a vše nasvědčuje tomu, že by se mu sestupové starosti měly vyhnout. Západofrancouzský celek má na kontě 28 bodů, které jej řadí na 13. místo. Z posledních pěti utkání získalo Nantes 6 bodů za dvě výhry a naposledy se představilo doma, kde poměrem 0:1 nestačilo na Rennes. Nejlepším střelcem týmu je Andy Delort se šesti přesnými zásahy.
Paris Saint-Germain

V posledním kole vrátilo PSG Marseille porážku z poháru a upevnilo si pozici na čele tabulky. Hlavní adept na francouzský titul má na kontě 60 bodů a náskok právě na druhé Marseille tak činí velmi slušných 8 bodů. Z posledních pěti utkání prohrálo PSG pouze jedno, když nestačilo na Monako. Nejlepším střelcem týmu je Kylian Mbappé, jenž je se 17 góly i nejlepším střelcem celé soutěže.
Zdravím všechny fanoušky francouzské kopané. Vítejte u přenosu z utkání Ligue1 mezi celky Paris Saint-Germain a FC Nantes.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.