Ligue 1 - 32. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Reims : Štrasburk - 23. dubna 2023   13:00

0:2
(0:2)
Štrasburk
3' H. Diallo  (H. Diarra) • 37' H. Diallo  (H. Diarra)
Reims
Diouf – Foket (70. Cajuste), Agbadou, Abdulhamíd (C), Busi (55. De Smet) – Lopy (55. K. Doumbia), Munetsi (70. Flips) – Itó, Matusiwa, van Bergen (55. Sierhuis) – Balogun.
Olliero – Zeneli, Keita, Edoa.
Turpin – Danos, Pages
Stade Auguste-Delaune, Reims
13 737 diváků
Štrasburk
Sels – Doukouré, Djiku (C), L. Perrin – Delaine, Le Marchand, H. Diarra (62. Gameiro), Guilbert (57. Dagba) – Bellegarde (57. I. Sissoko), Sanson (84. D. Liénard) – H. Diallo.
Risser – Aholou, Prcić, Mothiba, Suzuki.

Držení míče: 73 % : 27 %.
Střely na branku: 5:3. Střely mimo: 6:5. Rohy: 5:4. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 11:12.
RC Štrasburk si parádně pohlídal náskok 2:0 po dvou brankách Dialla. Pozorná obrana pustila domácí hráč epouze do dvou tutových možností. 15 minut před koncí volej Ita vychytal výtečně brankář Sels! Bombu Baloguna zastavilo břevno!

RC Štrasburk slaví tři body, V tabulce přišel posun na patnáctou pozici. Nicméně pronásladovatelé Stade Brestois či FC Nantes ztrácí pouze pouhý bod. Štrasburk po dobrém výkonu má na co navazovbat, mrzí ho pouze ztráta zraněného Diarry.

Stade Reims zůstává v poklidném pásmu středu Ligue1 na osmé pozici.
90+6'
90+6'
Poslední možnost pro Stade Reims ve formě přímého kopu Alexise Flipse.
90+5'
Itó odcentroval od pravé postranní čáry, ale jeden z obránců věděl jak s míčem naložit.
90+4'
Sektor hostí v podobě fanoušlů RC Štrasburku už velmi radostně zpívá vítezné chorály!
90+4'
Většina akcí končí na romezí pokutového území Štrasburku.
90+3'
Hráči Stade Reims se snaží stále alespoń o korekci skóre.
90+1'
Cajuste nebyl zadržen ani faulem, ve výhodě od sudího předal míč de Smetrovi jenž jasně vyzval ke skórování Baloguna, který minul branku soupeře svou přízemní střelou trestuhodně o pár milimetrů!
89'
Balogun vyklouzl z ošemetné situace zpětným míčem na Doumbiu, jenže ten ze dvaceti metrů přestřeluje branku Štrasburku.
88'
Další centr končí pouze za koncovou čáru. A pomalá rozehrávka Selse je důvodem pro pískot fanoušků Stade Reims.
88'
Dominance držení míče je dlouhodobě na kopačkách Stade Reims, nicméně tři body již vážně míří zacela zaslouženě do alsaského Štrasburku.
87'
Itó povedeně nabil v pokutovém území Sierhuisovi, jenže ten napálil míč příliš daleko od vzdálenější levé tyče.
86'
Sels nikterak nespěchá se svou rozehrávkou ve formě výkopu od své branky.
85'
Lucas Perrin nedokázal ubránit rychlonohého Cajusteho jinak než faulem.
84'
Střídání v týmu RC Štrasburk:
ze hřiště odchází Morgan Sanson, přichází Dimitri Liénard.
83'
Pas ve správnou chvíli obdržel Balogun, ale vzápětí napálil míč pouze do břevna!
81'
Střelecký pokus Alexise Flipse z přímého kopu nalezl pouze připraveného brankáře Selse.
80'
Sanson se dopustil faulu před svým pokutovým územím.
78'
Centr Flipse ani následně Cajusteho neměli potřebnou kvalitu na překkvapení zadní řady hráčů Štrasburku.
76'
Žlutá karta pro tým Stade de Reims (Emmanuel Agbadou) za nesportovní chování.
76'
Sudí Turpin drží v ruce žlutou kartu.
75'
Sels se při výběhu proti Itovi sám zranil a bude ošetřován lekářským týmem Štrasburku.
74'
Tohle nebyl ofsajd! Za spící obranou centr nalezl přesně Ita a jeho volej skvěle likviduje brankář Sels!
73'
Centr Ita sice výjimečně prošel na Sierhuise, ale ten byl důkladně bráněn obranou Štrasburku..
73'
Zablokovaný centr končí neúspěšným průnikem Delaineho, který skončil již na půlící čáře.
72'
Centrovaný míč Flipse končí opět pouze u připraveného brankáře Matse Selse.
71'
Diallo se dle sudího dopustil útočného faulu, hráč hostí s ním poklidně polemizuje.
71'
Centr z dílny Ita skončil jak již správně tušíte dalším neúspěchem.
70'
Střídání v týmu Stade de Reims:
ze hřiště odchází Marshall Munetsi, přichází Alexis Flips,
ze hřiště odchází Thomas Foket, přichází Jens Cajuste.
68'
Kamory Doumbia se dopustil evidentního držení protihráče přímý kop pro Štrasburk.
67'
Gameiro výtečně zlobí obranu Remeše, opět to bude rohový kop, ale centr Sansoneho končí pouze u brankáře Dioufa.
66'
Po centru Sansoneho z rohu nejvýše vyskočil Lucas Perrin, ale při zakončení dostal balon pouze nad břevno branky Dioufa.
65'
Pas čerstvého hráče na hřišti Gameira byl sražen na rohový kop pro RC Štrasburk.
64'
Pronikajícího delaine nehezky fauloval Ito nevím čemu se diví zrzek Still na střídačce Stade Reims, když šlo o jasný faul.
63'
Itó se sice dostal k dalšímu centru, ale již klasicky byl v tomto utkání neúspěšný, zásluhou odkopu bránícího hráče.
62'
ze hřiště odchází Habib Diarra, přichází Kévin Gameiro.
61'
Diarra kvůli zranění dohrál musí být předčasně stažen ze hry formou vytsřídání.
60'
Ve středu hřiště je nyní ošetřován klíčový hráč Štrasburku Habib Diarra.
59'
Průnikový pas Sierhuise byl až příliš prudký pro jeho spoluhráče.
58'
Kaj Sierhuis při pokusu o centr trefil pouze bránícího protihráče, ale on sám byl ten poslední co přišel s míčem do kontaktu než přešel koncovou čáru.
57'
ze hřiště odchází Jean-Ricner Bellegarde, přichází Ibrahima Sissoko,
ze hřiště odchází Frédéric Guilbert, přichází Colin Dagba.
57'
Kaj Sierhuis ze střední vzdálenosti vyslal pouze propagační pokus doprostřed branky.
56'
Centr Thomase Delaine poměrně záhy končí pouze za koncovou čárou.
55'
ze hřiště odchází Maxime Busi, přichází Thibault De Smet,
ze hřiště odchází Mitchell van Bergen, přichází Kaj Sierhuis,
ze hřiště odchází Dion Lopy, přichází Kamory Doumbia.
54'
Kombinace Ita s Balogunem k ničemu pořádnému nevedla.
53'
Na Diarru si opět velmi tvrdě v osobním souboji vyšlápl velmi tvrdě hrající Matusiwa.
52'
Další z velkého počtu cenrů Ita lehce sbírá přímo ze vzduchu do svých rukavic brankář Sels.
51'
Foket výtečně našel přesným pasem Marshalla Munetsiho, jenže ten byl při zpracování míče v pokutovém území o míč připraven zásluhou skluzu dotěrného soupeře.
49'
O lékařské ošetření se hlásí obránce RC Štrasburku Doukouré po předcházejícím souboji s Matusiwou.
48'
Centr Munetsiho nebyl zrovna z kategorie nebezpečných.
47'
Pas středem hřiště doputoval pouze k pohotovému brankáři Selsovi, který včas vyběhl a lapil mičudu.
47'
Po autovém vhazování byl hned dvojicí hráčů sestřelen útočník Remeše Balogun.
46'
Až od Thomase Foketa začne postupný útok Stade Reims.
46'

Fauly: 8:7
RC Štrasburk vlétl do utkání parádně a i když nakone trefu Dialla musel po zkoumání podpořit VAR systém! Balogun neuspěl ani svým přímým kopem, následně se trefil pouze z ofsajdové pozice.

Po zmíněné druhé situaci toho dokázali využít perfektně hráči Štrasburku a po druhé asistenci Diarry opět skóroval Dialla. Je otázkou zda i v tomto utkání sklapne pověstná Csaplárova past?
45+3'
45+3'
Vzápětí se opět Itó dopustil útočného faulu ve formě držení protihráče.
45+2'
Itó se při pokusu náběhu za obranu Štrasburku ocitl v ofsajdovém postavení.
43'
Sansonova přihrávka na Diarru byla až příliš moc prudká.
42'
Mitchell van Bergen opět neuspěl při svém ofenzivním výletě a ztroskotal na bránícím soupeři.
40'
Centr Sansona obranu protivníka opravdu nemohl zaskočit.
39'
Maxime Busi podražením připisuje pro Štrasburk další přímý kop.
38'
Ofenzivním faulem se provinil Balogun.
37'
Štrasburk právě vstřelil branku!
Tahle spolupráce fubguje skvěle! Co nevyšlo před chvíli, tak nyní již ano a zopakovala se úspěšná spolupráce ze třetí minuty ve stejném složení! Autorem branky je střelou doprostřed branky HABIB DIALLO 0:2! Asistence: Habib Diarra.
36'
Balogun sice dokázal dostat míč do sítě za záda brankáře Selse, gól nemůže být uznán pro odpískaný ofsajd!
35'
Ito bude rozehrávat rohový kop Stade Reims.
33'
Po rohovém kopu idarra vyzval opět ke skórování Dialla, ale ten jen o několik decimetrů minul branku soupeře.
32'
Van Bergen prošel přes několik protihráčů následně však svou neobratností dostál sám balon za koncovou čárou – odkop brankáře Selse od své branky.
31'
Itó sice dokázal přesným pasem uvolnit Baloguna, jenže jeho zakončení z ostrého úhlu bylo velmi nevydařené.
30'
Maxime Busi se dopustil faulu tentokráte formou podražení protihráče.
29'
Násldený centr Ita z rohového kopu nebyl nikterak nebezpečný.
28'
Střelu Baloguna z přímého kopu musel likvidovat brankář Sels a následně se bude rozehrávat rohový kop pro tým Stade Reims!
28'
Další možnostt přímého kopu rozehraje zástupce Stade Reims Folarin Balogun.
26'
Žlutá karta pro tým RC Štrasburk (Alexander Djiku) za faul.
26'
Djiku zahrál ještě tvrději než před chvílí jehoo spoluhráč Bellegarde a zaslouženě si prohlédne zblízka žlutý kartónek z rukou sudího Turpina.
24'
Jean-Ricner Bellegarde názorně ukázal, že i hráči Štrasburku dokáží občas porušit fotbalová pravidla.
23'
Důrazné zakončení Diona Lopyho postrádalo kvůli velké razanci přesnost a končí vysoko nad břevnem.
22'
Itó se marně snažil o pas, který by nalezl některého jeho spoluhráče, byl včas zastaven pozorným zásahem obránce Štrasburku.
20'
Opakovaný centr Frederica Guilberta pouze prolétl pokutovým územím a za koncovou čárou skončil v propadlišti fotbalových dějin.
19'
Rozehrávka přímého kopu posunula hráče Štrasburku po zásahu soupeře blíže brance formou zahrávání rohového kopu.
18'
Žlutá karta pro tým Stade de Reims (Dion Lopy) za faul.
18'
Dion Lopy opět tvrdě fauloval a jelikož jde o několikátý jeho zásah bude potrestán od rozhodčího žlutou kartou.
17'
I to opět rozehrál rohový kop pouze nákrátko. Následný centr Busiho lehce likviduje připravený brankář Matz Sels.
16'
Hráči Stade Reims kromě snahy o vyrovnání se také prezentují i tvrdou hrou což nyní právě ukázal Maxime Busi.
15'
Rohový kop byl ubráněn a hráči Štrasburku si mohou pro tento moment odpočinout. Jelikož Stade Reims je neskutečně přehrává co se týče držení míče 79% ku 21%.
14'
Folarin Balogun se odhodlal ke střele ze střední vzdálenosti, která díky teči bránícího hráče skončila v zámezí za koncovou čárou – rohový kop pro Stade Reims.
13'
Nepřesný centr, který nemohl nalézti jeho spoluhráče v pokutovém území si připisuje na své konto japonský legionář Itó.
11'
Po rychle rozehráném přímém kopu po předcházejícím souboji se hlásí o lékařské ošetření Frederic Guilbert.
10'
Defenzivní záložník Dion Lopy si v osobním souboji počínal nedovoleně s větším důrazem než by bylo zapotřebí.
9'
Emmanuel Agbadou při svém ofenzivním výpadu neuspěl v souboji jeden na jednoho proti bránícímu protivníkovi, který lépe vyhodnotil celou situaci.
8'
Bleskurychle rozehraný přímý kop Stade Reims žádnou nebezpečnou šanci nepřinesl.
7'
Po brzké inkaosvané brance je samozřejmě očekávaná aktivita na kopačkách fotbalistů Stade Reims, jenž musí útočit do plných a pevně postaveného bloku týmu RC Štrasburk.
5'
Rohový kop Stade Reims rozehrál Itó pouze neúčelně nakrátko.
3'
Branka Štrasburku tedy byla po průtazích uznána jako regulérní, lepší vstup do utkání si zástupci Alsaska nemohli ani přát.
3'
Autorem branky po přesné asistenci Diarra je HABIB DIALLO – 0:1! Asistence: Habib Diarra.
1'
Štrasburk bleskurychle dostal míč do domácí sítě, nicméně sudí Turpin bude vše zkoumat pomocí VAR systému a případně na vlastní oči i u monitoru.
1'

Stade de Reims: Diouf – Foket, Agbadou, Abdulhamíd (C), Busi – Lopy, Munetsi – Itó, Matusiwa, van Bergen – Balogun.
Náhradníci: Olliero – Cajuste, Sierhuis, De Smet, Zeneli, Keita, Flips, Edoa.
Trenér: Will Still

RC Štrasburk: Sels – Doukouré, Djiku (C), L. Perrin – Delaine, Le Marchand, H. Diarra, Guilbert – Bellegarde, Sanson – H. Diallo.
Náhradníci: Risser – Dagba, Aholou, D. Liénard, Prcić, Mothiba, Gameiro, I. Sissoko, Suzuki.

Nyamsi (poranění kotník)
Stade de Reims hraje taktéž nevyzpytatelně. Po výhrách nad AS Monaco 1:0 a FC Nantes 3:0 přišli na řadu bodové ztráty proti břetańským týmům, remíza 1:1 se Stade Brestois a prohra 0:3 se Stade Rennes.
RC Štrasburk v boji o záchranu sbíra body především na domácí půdě (3:1 Ajaccio, 2:0 Auxerre). Venku je to slabší na remízu z Marseille se nepodařilo navázat ani v Monacu 3:4 a posléze také ani proti Racingu Lens 1:2.
Poslední tři vzájemná utkání dopadlo vždy shodně 1:1. Padne tento výsledek i počtvrté v řadě? Celkově ve střetnutích těchto týmu nepadá moc branek za posledních pět zápasů pouze jich bylo vstřeleno pouze deset, což je přesně průměr dvě branky na zápas.
Stade de Reims (8) bude bojovat o další cenné body s alsaským RC Štrasburk (17), který je vážně namočen v boji o záchranu.
Soupeře od sebe v ligové tabulce dělí osmnáct bodů.