Ligue 1 - 24. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Rennais : Clermont Foot - 19. února 2023   15:00

Rennais
37' Kalimuendo (Majer) • 64' Kalimuendo
2:0
(1:0)
Rennais
Mandanda – Spence, Omari, Belocian, Meling (75. Truffert) – Bourigeaud (C), D. Doué (75. Ugochukwu), Santamaría, Toko Ekambi (75. Gouiri) – Kalimuendo (84. Salah), Majer (84. Doku).
Alemdar – Rodon, Theate, Wooh.
Dechepy – Haulbert, Aube
Roazhon Park, Rennes
Clermont Foot
Diaw – Ogier (C), Wieteska, Konaté – Allevinah (79. Zifán), Magnin, Rašani (68. Gonalons), Neto Borges – Saračević (86. Massolin), Maurer (86. B. Diallo) – Kyei (68. Andrić).
Djoco – S. Cissé, Versini.

To je dnes ode mě vše, děkuji Vám za pozornost.
Držení míče: 59 % : 41 %.
Střely na branku: 6:3. Střely mimo: 8:2. Rohy: 2:7. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 9:10.
Je konec. Rennes zvítězilo nad Clermontem 2:0.
Ve 26. minutě pálil Doué mimo bránu, ale ve 37. minutě se už domácí dočkali úvodního gólu. Arnaud Kalimuendo se totiž z levé strany vápna dostal ke střele a s pomoci teče obránce překonal gólmana. Ke konci poločasu musel Diaw vytasit dobrý zákrok po střele k levé tyči. O minutu později se na druhé straně ocitl v šanci Borges, ale balón nedokázal trefit. Také začátek druhé části nebyl příliš atraktivní, ale v 64. minutě šli domácí do dvoubrankového vedení po druhé brance Kalimuenda. V 69. minutě se Saračevič ocitl v šanci, ovšem tu vyrazil Mandanda do tyče. V natavení byli domácí blízko třetího gólu, ale tomu zabránil skvělým skluzem Mateusz Wieteska.
90+3'
90+2'
Vypadá to, že je zcela jasné, kdo se dnes stane vítězem. Rennes má konec utkání pod svou kontrolou.
90+1'
Adrien Truffert si sběhl na skvělý nákop za obranu, který Diaw vyrazil k dobíhajícímu Aminu Gouirímu, ale Mateusz Wieteska skvělým skluzem zabránil třetí brance!
89'
Posléze si hosté chtěli vymodlit pokutový kop, neboť se měl domácí hráč dopustit hraní rukou. Následně vše prošetřoval videorozhodčí, který ale nic za hranicí pravidel neviděl.
88'
Zaváhání domácího hráče a Yanis Massolin se tentokrát dostal ke střele, ovšem jeho pokus byl zblokován do zámezí a následuje rohový kop.
87'
Yanis Massolin se snažil sice dostat k míči, ale ten nakonec skončil jen bezpečně v rukou Steveho Mandandy.
86'
Střídání v týmu Clermont Foot:
ze hřiště odchází Muhammed Cham Saračević, přichází Yanis Massolin,
ze hřiště odchází Aiman Maurer, přichází Baila Diallo.
84'
Střídání v týmu Stade Rennes FC:
ze hřiště odchází Lovro Majer, přichází Jeremy Doku,
ze hřiště odchází Arnaud Kalimuendo, přichází Ibrahim Salah.
83'
Nepřesný nákop končí pouze v rukou brankáře Diawa.
81'
Opět si domácí defenzíva poradila s útočnou akcí soupeře a Rennes nadále drží balón.
79'
ze hřiště odchází Jim Allevinah, přichází Mahdí Zifán.
79'
Posléze přišla střela zpoza vápna, ale ta se Adrienu Truffertovi příliš nepovedla.
78'
Arnaud Kalimuendo si šteloval míč na pravou nohu, ale jeho následný pokus byl zblokován. Následuje rohový kop domácích.
77'
Clermont už je znovu na míči, ale zatím jej pouze drží na polovině soupeře. Čas hostům rychle utíká.
75'
ze hřiště odchází Désiré Doué, přichází Lesley Ugochukwu,
ze hřiště odchází Birger Meling, přichází Adrien Truffert,
ze hřiště odchází Karl Toko Ekambi, přichází Amine Gouiri.
74'
Hostům se nadále nedaří vytěžit ze svých útoků nic vážnějšího a u míče je znovu soupeř.
73'
Posléze sice přišel centr, ale ten byl zblokován a Clermont pokračuje rohovým kopem z pravé strany.
72'
Lovro Majer se snažil prodrat k míči, ale nakonec se dopustil faulu a následuje volný kop Clermontu.
70'
Posléze hostující mužstvo získalo rohový kop a následně přišla další střela na domácí svatyni, ovšem tentokrát letěla střela jen doprostřed.
69'
Obrovská šance Clermontu! Muhammed Cham Saračević si sběhl na skvělý centr z levé strany, ale jeho zakončení vyrazil Steve Mandanda do tyče!
68'
ze hřiště odchází Elba Rašani, přichází Maxime Gonalons,
ze hřiště odchází Grejonh Kyei, přichází Komnen Andrić.
66'
Tentokrát přišla střela z kopačky hostujícího hráče, ale ta byla sražená do zámezí a následuje rohový kop.
64'
Rennes právě vstřelilo branku!
A je to 2:0 pro domácí mužstvo! Karl Toko Ekambi dostal skvělou přihrávku na levou stranu, ale jeho pokus v obrovské šanci vyrazil Mory Diaw, ovšem pouze k nohám dobíhajícího ARNAUDA KALIMUENDA, jenž zakončil do prázdné svatyně.
63'
Nakonec přišla střela Désiré Douého, ale jeho přízemní pokus letěl vedle.
62'
Djed Spence se snažil prodrat za defenzívu soupeře, ale to se mu nepovedlo. Tlak Rennes ovšem pokračuje.
61'
Nyní přišla střela domácího hráče zpoza vápna, ovšem ta letěla pouze nad svatyni soupeře.
60'
Hodina utkání je za námi a Rennes nadále vede nad Clermontem 1:0 díky brance Arnauda Kalimuenda.
59'
Tentokrát už to pro Rennes vypadalo nadějně, ale Désiré Doué zahrál nohou příliš vysoko a možná lehce zfauloval Mateusze Wietesku.
58'
Désiré Doué nyní zfauloval Muhammeda Chama Saračevičově a útok Rennes je u konce.
56'
Hostům se zatím nedaří vypracovat nějaká větší střelecká příležitost.
55'
Domácí celek ovšem balón ukradl soupeři a nyní jej dobré dvě minutky drží ve středu hrací plochy.
53'
Clermont ovšem má míč zatím ve druhé půli daleko častěji na své straně a snaží se srovnat stav utkání.
52'
Désiré Doué byl dohrán Elbou Rašanim, který uviděl žluté varování.
50'
Nyní přišla nabídka na druhé straně hrací plochy, ale centr doskákal až do náručí Mandandy.
49'
Benjamin Bourigeaud to zkoušel přímo na bránu, ale jeho pokus na vzdálenější tyč letěl přízemně a skončil v rukou připraveného Moryho Diawa.
48'
Mateusz Wieteska zfauloval Lovro Majera těsně před hranicí vápna a Rennes tak získalo přímý kop z velmi dobré pozice.
47'
Souboj o míč ve středu hrací plochy byl vítězný pro hostujícího hráče a Clermont pokračuje v útoku.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 16:01.
První půle je za námi a Rennes vede nad Clermontem 1:0. Ve 26. minutě pálil Doué mimo bránu, ale ve 37. minutě se už domácí dočkali úvodního gólu. Arnaud Kalimuendo se totiž z levé strany vápna dostal ke střele a s pomoci teče obránce překonal gólmana. Ke konci poločasu musel Diaw vytasit dobrý zákrok po střele k levé tyči. O minutu později se na druhé straně ocitl v šanci Borges, ale balón nedokázal trefit.
45+1'
45+1'
Clermont Foot se neprocpal po pravém křídle a nyní ještě musí čelit rychlému útoku Rennes.
45'
Neto Borges si skvěle sbíhal na zadní tyč po křízném centru z pravé strany, ale balón v dobré pozici nedokázal trefit a Steve Mandanda tak jen kontroloval jak míč míří nad jeho bránu!
44'
Mory Diaw se musel pořádně natáhnout na nepříjemnou střelu domácího hráče z otočky uvnitř vápna, která směřovala k levé tyči!
43'
Tentokrát už sudí odpískal nedovolený zákrok hostů, když zfaulovaný skončil na trávníku Benjamin Bourigeaud.
42'
Birger Meling si chtěl vymodlit faul na svou osobu, ale sudí ukázal na druhou stranu.
41'
Dlouho to ale netrvalo a Rennes už znovu kombinuje ve středu hrací plochy.
40'
Tentokrát byl Lovro Majer dohrán na polovině soupeře, ale bude to právě Clermont Foot, jenž má míč na kopačkách.
39'
Znovu se namlsaní hráči domácího mužstva dostali ke střele, ale ta ze střední vzdálenosti letěla pouze nad bránu Diawa.
37'
První větší šance utkání končí gólem a domácí mužstvo jde do vedení! Lovro Majer posunul míč doleva ARNAUDU KALIMUENDOVI, který si připravil míč na pravou nohu a s pomocí teče obránce přeloboval gólmana Diawa. Asistence: Lovro Majer.
35'
Nyní si domácí zahrávali uvnitř své šestnáctky, ale odpověď soupeře přišla v podobě střely vysoce nad bránu.
34'
Tentokrát se domácí defenzíva skvěle ubránila dalšímu útoku soupeře a získala autové vhazování.
32'
Benjamin Bourigeaud svým centrem našel sehraným signálem na zadní tyči spoluhráče Arnauda Kalimuenda, ale jeho pokus z voleje nebyl přesný.
31'
Tentokrát Stade Rennes získal rohový kop z pravé strany a může se pokusit o ohrožení brány Clermontu.
30'
Půl hodina utkání je za námi a zatím je k vidění velmi nudný průběh zápasu. Jediná vážnější střela přišla před pár minutami, ovšem minula svatyni Diawa.
29'
Clermont Foot se nyní ocitl pod tlakem při rozehrávce, ale nakonec hosté dokázali vše vyřešit.
28'
Steve Mandanda byl připravený a poradil si se zakončením Grejonha Kyeie, který se parádně zbavil obránce.
26'
Nyní se Désiré Doué dostal ke střele z levé strany vápna, ale jeho pokus minul svatyni soupeře!
25'
Neto Borges sice využil zaváhání domácího obránce uvnitř vápna, ale Aiman Maurer si následně míč předkopl do zámezí.
24'
Tentokrát už to vypadalo na zajímavou šanci pro Rennes, ale nakonec se odmával a odpískal ofsajd.
23'
Centr ze standardní situace byl celkem nebezpečný, ale nakonec z toho nebylo přesné zakončení a Mory Diaw tak bude rozehrávat od vlastní svatyně.
22'
Djed Spence byl zfaulován na pravé straně hrací plochy, ale sudí Dechepy žlutou kartu nevytáhl.
20'
Zatím je průběh utkání velkým zklamáním a pro diváky v Roazhon Parku nudnou podívanou. Rennes má balón na svých kopačkách častěji, ale to je tak vše.
17'
Ani útočná akce Clermontu nepřinesla nic vážnějšího, protože se Grejonh Kyei dopustil nedovoleného zákroku.
16'
Domácí se sice dostávali do vápna soupeře, ale tam přišel jen útočný faul a hra je tak znovu přerušená.
14'
Stade Rennes sice je v dnešním zápase favoritem, ovšem poslední dvě vzájemná utkání vyhrál právě Clermont, ovšem vždy na své půdě a poměrem 2:1.
12'
Clermont Foot nyní získal rohový kop z levé strany, ovšem následně přišel jen faul na brankáře Mandandu.
10'
Stále čekáme na první vážnější ohrožení brány v tomto utkání. Prvních deset minut tak nepřineslo nic nebezpečného.
9'
Lovro Majer se přímočarou přihrávkou snažil najít spoluhráče, ale míč mu sjel z nohy. Rennes pokračuje v nátlaku.
7'
Tentokrát se hosté řítili dopředu po levé straně, ale Aiman Maurer už balón nezastihl na hrací ploše.
6'
Domácí mužstvo pokračuje v úvodním nátlaku a stále se tak hraje převážně na polovině Clermontu.
5'
Rennes nyní získalo volný kop z pravé strany, ale ten rozehrálo nakrátko a nic vážnějšího z toho nebylo.
4'
Elba Rašani skončil ležící na zemi po souboji s Benjaminem Bourigeaudem.
2'
Domácí mužstvo drží míč na vlastní polovině a snaží se něco vymyslet.
1'

Stade Rennes FC: Mandanda – Spence, Omari, Belocian, Meling – Bourigeaud (C), D. Doué, Santamaría, Toko Ekambi – Kalimuendo, Majer.
Náhradníci: Alemdar – Doku, Gouiri, Salah, Rodon, Theate, Truffert, Wooh, Ugochukwu.
Trenér: Bruno Genesio

Clermont Foot: Diaw – Ogier (C), Wieteska, Konaté – Allevinah, Magnin, Rašani, Neto Borges – Saračević, Maurer – Kyei.
Náhradníci: Djoco – S. Cissé, Andrić, B. Diallo, Gonalons, Massolin, Zifán, Versini.
Trenér: Pascal Gastien

Rozhodčí: Dechepy – Haulbert, Aube.
Ve 24. kole kole Francouzské Ligue 1 se protis sobě utkají týmy Stade Rennes a Clermont Foot. Naposled se spolu tato mužstva utkala v lednu na půdě Clermontu, který zvítězil poměrem 2:1. Dnes se bude hrát v Roazhon Parku. Úvodní výkop je naplánován na 15:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.