Ligue 1 - 15. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Rennais : Toulouse - 12. listopadu 2022   21:00

Rennais
25' Bourigeaud (Majer) • 58' Kalimuendo (Terrier)
2:1
(1:0)
Toulouse
55' Dallinga
Rennais
Mandanda – H. Traoré (C), Wooh, Theate, Truffert – Gouiri, Majer (74. Xeka), Ugochukwu (80. Doku), Terrier – Bourigeaud, Kalimuendo (74. Tait).
Alemdar – Rodon, Assignon, Sulemana, D. Doué, Abline.
Willy Delajod
Roazhon Park, Rennes
Toulouse
Dupé – Keben Biakolo (36. M. Diarra), Rouault, Nicolaisen, Sylla – Chaibi, Spierings, van den Boomen (C) – Ratão (60. Onaiwu), Abúchlál (46. Dejaegere), Dallinga (74. Birmančević).
Haug – L. Costa, Zandén, Genreau, Begraoui.

Držení míče: 46 % : 54 %.
Střely na branku: 8:4. Střely mimo: 6:3. Rohy: 4:4. Ofsajdy: 2:4. Fauly: 9:10.
Je konec, Toulouse sice ve druhé půli dokázalo zásluhou Dallingy vyrovnat, nicméně mnohem lépe hrající Rennes se už za pár okamžiků dostalo zpět do vedení. Už v 58. minutě totiž do prázdné branky dorážel Kalimuendo, který stanovil konečné skóre 2:1.
90+4'
90+3'
Toulouse mělo k dispozici ještě rohový kop. Na ten se do pokutového území vydal i Maxime Dupé, nicméně na přetažený centr se nikdo z hostů neměl šanci natáhnout.
90+1'
Domácí hrají velmi zodpovědně dozadu. Nic nenasvědčuje tomu, že bychom se mohli dočkat vyrovnávací branky.
89'
Po srážce ve vzdušném souboji se k zemi velmi ochotně poroučel Arthur Theate, který však v zápase bude pokračovat.
88'
Hra se kouskuje a je plná nepřesností. To samozřejmě vyhovuje Rennes, které vede o jednu branku.
85'
Trenér Toulouse Philippe Montainer své hráče už dobrých pár minut velmi hlasitě koučuje.
84'
Toulouse samo sebe brzdí nepřesnými přihrávkami při přechodu do útočné fáze.
83'
Volný kop od levé postranní čáry rozehrál Branco van den Boomen centrem do pokutového území, který však domácí obrana dokázala odvrátit.
82'
Tak už i Rennes se stáhlo a snaží se bránit své jednobrankové vedení. Toulouse momentálně útočí do hodně zahuštěné obrany.
80'
Střídání v týmu Stade Rennes FC:
ze hřiště odchází Lesley Ugochukwu, přichází Jeremy Doku.
79'
Fares Chaibi byl v odhadu svého postavení hodně mimo. Přihrávka na něj totiž směřovala do jasného ofsajdu.
79'
Dlouhý nákop z volného kopu Benjamin Bourigeaud, nicméně jeho záměr vystihl Maxime Dupé, který si proti míči vyběhl a vyboxoval jej.
78'
Adrien Truffert se snažil obejít Syllu, který jej zastavil jen za cenu faulu. Rennes má k dispozici volný kop, ze kterého zřejmě přijde nákop do vápna.
77'
Christopher Wooh skvěle zabránil nebezpečí, když před dotírajícím útočníkem odhlavičkoval míč v klidu do moci svého gólmana.
74'
ze hřiště odchází Arnaud Kalimuendo, přichází Flavien Tait,
ze hřiště odchází Lovro Majer, přichází Xeka.

Střídání v týmu Toulouse FC:
ze hřiště odchází Thijs Dallinga, přichází Veljko Birmančević.
72'
Toulouse vedlo útok po pravé straně, odkud dostal přihrávku do vápna Issiaga Sylla. Ten z dobré střelecké pozice branku vysoko přestřelil.
70'
Po jednom ze vzdušných soubojů zůstal na trávníku ležet Arthur Theate, nicméně v zápase jistě bude pokračovat.
68'
Lovro Majer měl dobrou pozici na střelu těsně před vápnem, míč se mu ale zamotal pod nohama a raději jej vrátil zpět na svou obrannou polovinu.
67'
Pokus hostů o rychlý protiútok zhatil ofsajd.
66'
Domácí jsou v ráži a vypadá to, že se budou snažit své vedení ještě navýšit. Rozhodně se neuchylují k nějakému betonování.
65'
Míč se z vřavy na ose hřiště dostal na pravé křídlo, odkud okamžitě centroval Hamari Traoré, který ale tentokrát žádné nebezpečí před brankou Toulouse nezpůsobil.
64'
Martin Terrier byl sám v dobré pozici na ose hřiště, ale míč ještě vrátil do druhé vlny, z níž přišla rána, kterou Dupé vytěsnil nad břevno.
62'
Z následného rohového kopu ale žádné nebezpečí nevzešlo.
61'
Fares Chaibi vyslal do vápna nebezpečný centr, který Steve Mandanda jen tak tak vytěsnil nad horní tyč. Následuje rohový kop.
60'
ze hřiště odchází Rafael Ratão, přichází Ado Onaiwu.
58'
Rennes právě vstřelilo branku! Domácí si velmi rychle berou vedení zpět. Po zisku míče na polovině hřiště se Rennes vrhlo do rychlého útoku. Majer z osy hřiště předložil míč na levou stranu vápna, odkud pálil Martin Terrier. Jeho střelu Dupé vyrazil přesně na kopačky ARNAUDA KALIMUENDA, který jen do prázdné branky doklepl míč.
57'
Domácí si mohli vzít vedení zase zpět! Z pravé strany vápna se do skákavého míče z voleje opřel Hamari Traoré a jeho tvrdá střela proletěla jen těsně nad brankou.
55'
Toulouse právě vstřelilo branku! Stadion v Rennes se ponořil do ticha, hosté srovnávají skóre! Už to vypadalo, že je nebezpečí z rohové kopu zažehnáno, nicméně míč se do pokutového území velmi rychle zase vrátil.
Pumelice z kopačky THIJSE DALLINGY pak zapadla až do sítě.
54'
Z ostrého úhlu vypálil Branco van den Boomen, jeho ránu vytěsnil gólman na rohový kop.
53'
Následný rohový kop rozehrál vysokým centrem Benjamin Bourigeaud, nicméně i tentokrát zasáhl Dupé, jenž schoval míč do rukavic.
52'
Lovro Majer měl na ose hřiště spoustu místa, které využil k posunu až na hranici šestnáctky, odkud střílel. Jeho ránu ale dalším skvělým zákrokem vytěsnil Maxime Dupé.
51'
Issiaga Sylla napadal tak důrazně, až se dopustil útočného faulu, když tvrdě do zad udeřil Trufferta.
50'
Traoré parádní dlouhou přihrávkou našel za obranou volného Gouiriho, který měl ale trable zpracováním a s obráncem na zádech si už neporadil.
47'
Martin Terrier chtěl z levé strany poslat míč Traorému k penaltovému puntíku. Jeho pas byl ale příliš slabý a jeden z obránců jej stihl zachytit.
46'
ze hřiště odchází Zakarjá Abúchlál, přichází Brecht Dejaegere.
46'
První poločas je za námi, zprvu přinesl nudný fotbal plný alibistických přihrávek, avšak vše změnila 25. minuta. V té otevřel skóre Bourigeaud a od této chvíle se hraje mnohem ofenzivnější fotbal plný šancí. Toulouse ale zatím na branku Rennes nedokázalo odpovědět, do šaten se tak jde za stavu 1:0.
Druhý poločas začne přibližně v 22:00
45+2'
43'
Abúchlálův prudký centr tečoval před gólmanem Thijs Dallinga, avšak tak, že Steve Mandanda v klidu schoval míč do rukavic.
41'
Benjamin Bourigeaud měl míč v dobré pozici těsně před šestnáctkou, ale jeho pumelice letěla vysoko nad břevnem.
40'
A centr byl k vidění i na druhé straně. Postaral se o něj Moussa Diarra, nicméně Martin Terrier jeho záměr vystihl a míč zachytil.
39'
Lovro Majer měl ve vápně čtyři spoluhráče dychtící po míči. Těžko proto uvěřit, že jeho nepřesný centr z levé strany nenašel ani jednoho z nich.
38'
Na druhé straně hlavičkoval z úrovně penaltového puntíku Thijs Dallinga, nicméně prostor mezi třemi tyčemi minul.
37'
V akci byl skvěle hrající Amine Gouiri, jenž si z levé strany navedl míč na střelu a zpoza velkého vápna vystřelil. Bohužel pro domácí ale nezamířil více k tyči a Dupé jeho pokus vytěsnil.
36'
ze hřiště odchází Kévin Keben Biakolo, přichází Moussa Diarra.
35'
Keben se opírá o zdravotníky a odchází za postranní čáru, to nevypadá pro osmnáctiletého mladíka dobře.
34'
Po jednom ze soubojů, který unikl pozornosti kamer, se na trávníku svíjí Kévin Keben Biakolo, jeho pokračování je s otazníkem.
33'
Ratãův centr z pravé strany proskákal až na Zakarju Abúchlála, jehož slaboučká hlavička ale skončila přímo v rukavicích gólmana.
32'
Martin Terrier schytal na půli hřiště tvrdý zásah ramenem do žeber. Chvíli si poležel a může pokračovat.
31'
Rafael Ratão rozběhl po pravém křídle akci, která však ztroskotala na nepřesných přihrávkách, jimiž se hosté tak zaháněli, až je obrana Rennes o míč obrala.
30'
Steve Mandanda s výkopem opravdu nikam nespěchá. Nyní mu tento akt zabral snad celou minutu.
29'
Fares Chaibi dostal míč do druhé vlny a z půlkruhu u velkého vápna střílel. Jeho slaboučká střela ale skončila na holeních jednoho z bránících hráčů.
28'
Následně rozehrával dva rohové kopy Lovro Majer, ani z jednoho z nich ale nevzniklo žádné výraznější ohrožení branky.
27'
Tak zápas je oficiálně probuzen! Po ose hřiště se až k šestnáctce mocným sprintem dostal Martin Terrier, jehož pumelice div nezpřelámala ruce gólmana Dupého.
26'
U míče jsou po vyrovnání dychtící hosté, kteří si však jen nakrátko přihrávají okolo poloviny hřiště.
25'
Rennes právě vstřelilo branku! Tak to je blesk z čistého nebe! Ospalý zápas teď dokonale probudil BENJAMIN BOURIGEAUD, k němuž do vápna proskákal Majerův centr z pravé strany. Francouzský záložník si míč zpracoval a střelou k pravé tyči prolomil své střelecké trápení v letošní sezoně.
24'
Ba dokonce ani střelu na branku, oba týmy mají na kontě po jedné střele mimo.
23'
Ne, dnešní utkání zatím není zrovna pastva pro oči. Už jsme za polovinou první půle a neviděli jsme jedinou gólovou příležitost.
22'
Útok Toulouse zastavil odmávaný a odpískaný ofsajd, jeho viníkem je Zakarjá Abúchlál.
21'
Adrien Truffert si na levém křídle narazil se spoluhráčem a vypadalo to, že se dostane do zajímavé střelecké pozice. Tu se ale snažil ještě vylepšit, přičemž si to namířil přímo do obránce.
20'
Fares Chaibi dostal k pravé postranní čáře náročnou přihrávku, kterou nedokázal kvalitně zpracovat a jeden z obránců mu jej vykopl. Míč se ale na kopačky hostů ihned zase vrátil.
19'
Rafael Ratão měl trochu místa na pravé straně, nicméně míč raději vrátil zpět k obráncům na vlastní polovinu. Toulouse o míč nechce přijít.
18'
Domácí se opět rychle dostali na útočnou polovinu, kde se ale hráči bojí zakončovat. Nakonec se bránící hráči stihnout vrátit a je z toho jen festival krátkých alibistických přihrávek.
17'
Centr z volného kopu směřoval na bližší tyč, odkud však míč odkopl dobře postavený Hamari Traoré.
15'
Slibně se rozjíždějící útok Toulouse zastavil Christopher Wooh jen za cenu faulu. Hosté mají k dispozici volný kop z pozice ideální pro centr do vápna.
14'
Ale zakončit z tlaku nedokázali, takže se útočilo na druhou stranu. Z hrany vápna se rozhodl vystřelit Zakarjá Abúchlál, nicméně dlouho jsem neviděl slabší střelu.
13'
Martin Terrier nevyužil místa na levé straně a přenesl hru na druhou poloosu hřiště. Tam operuje kapitán Hamari Traoré, domácí se nadále drží na míči.
12'
No a domácí chtěli v rychlém sledu podruhé zahrozit. Arnaud Kalimuendo ale v šestnáctce nezpracoval těžkou přihrávku, která mu šla na paty.
11'
Tak první zajímavější střelu má na svědomí Benjamin Bourigeaud, který dostal míč do druhé vlny a z hranice vápna střílel. Jeho přízemní pokus ale projel těsně kolem tyče.
10'
Na levém křídle měl přehršel místa Adrien Truffert, který se sprintem posunul k velkému vápna a nakonec zvolil centr. Ten ale nebyl bůhvíjak kvalitní a jeden z obránců jej dokázal odhlavičkovat.
9'
Na úvodní branku se stále čeká. Oba týmy se pravidelně střídají v držení míče, do rizika se ale nikomu příliš nechce.
7'
Rennes se dostalo do velmi zajímavého protiútoku. Z osy hřiště mohl Arnaud Kalimuendo rozdat míč prakticky kamkoliv, všude bylo volno. Těsně před šestnáctkou ale spadl a celou akci tak zazdil.
7'
Kombinaci hostů zastavil parádní skluz Theateho, který si za něj vysloužil potlesk domácího publika.
6'
Karta se obrátila a na útočné polovině teď kombinuje Toulouse, nicméně žádnou střelu na branku jsme ještě ani od jednoho celku neviděli.
5'
Rennes si dlouho přihrávalo na útočné polovině, když Lesley Ugochukwu překrásnou přihrávkou mezi nohama bránícího hráče vysunul na levém křídle Trufferta. Jeho centr ale končí sražen v zámezí.
4'
Rennes drží míč na kopačkách na vlastní obranné polovině, kde si posílá krátké přihrávky.
3'
Rafael Ratão podél pravé postranní čáry ušel pořádný kus cesty. Když už ale byl poblíž čáry brankové a chystal se k centru, seběhli se kolem něj tři bránící hráči, kteří jej odzbrojili.
2'
Výkop směřoval do středového kruhu, kde se Amine Gouiri ve vzdušném souboji dopustil faulu loktem. Míč tak připadá do moci hostů.
1'
Netrvalo dlouho a nepřesný útok Toulouse vyústil ve výkop brankáře Stevea Mandandy.
1'
Úvodního výkopu se ujímají hosté, kteří nastupují ve světle fialových dresech. Domácí dnes mají dresy oranžové.
1'

Stade Rennes FC: Mandanda – H. Traoré (C), Wooh, Theate, Truffert – Gouiri, Majer, Ugochukwu, Terrier – Bourigeaud, Kalimuendo.
Náhradníci: Alemdar – Rodon, Assignon, Xeka, Tait, Sulemana, D. Doué, Doku, Abline.
Trenér: Bruno Genesio

Toulouse FC: Dupé – Keben Biakolo, Rouault, Nicolaisen, Sylla – Chaibi, Spierings, van den Boomen (C) – Ratão, Abúchlál, Dallinga.
Náhradníci: Haug – L. Costa, Zandén, M. Diarra, Dejaegere, Birmančević, Genreau, Onaiwu, Begraoui.
Trenér: Philippe Montainer

Rozhodčí: Willy Delajod.
Toulouse FC

Toulouse se aktuálně nachází v klidném středu tabulky, nicméně dívat by se mělo spíše pod sebe. Zisk 16 bodů jej řadí na 12. místo, takže náskok na sestupové pozice aktuálně činí 5 bodů.

Z posledních pěti utkání Toulouse dvakrát prohrálo, dvakrát remizovalo a jednou vyhrálo. Naposledy se představilo na domácím trávníku, kde poměrem 0:2 podlehlo Monaku.

Tým má ve svém kádru hned tři tříbrankové střelce. Jsou jimi Zakaria Abúchlál, Brecht Dejaegere a Rafael Ratao.
Stade Rennes FC

Rennes se aktuálně drží na pohárových pozicích. Zisk 28 jej řadí na 3. místo, které znamená kvalifikaci do předkola Ligy mistrů. Jeho ztráta na aktuálně druhý Lens činí 5 bodů.

Z posledních pěti utkání Rennes hned čtyřikrát vyhrálo a jednou remizovalo. Právě remíza přišla v posledním utkání na hřišti Lille (1:1).

Nejlepším střelcem týmu je Martin Terrier, jenž má na kontě 8 branek, ke kterým přidal 3 asistence.
Zdravím všechny fanoušky kvalitní francouzské kopané, vítejte u utkání 15. kola mezi týmy Stade Rennes FC a Toulouse FC.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.