Ligue 1 - 15. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Štrasburk : Lorient - 13. listopadu 2022   17:05

Štrasburk
87' H. Diallo (Bellegarde)
1:1
(0:1)
Lorient
5' Moffi
Štrasburk
Sels – Djiku, Nyamsi, Le Marchand (46. Delaine) – Pierre-Gabriel (73. Mothiba), Thomasson (73. Fila), Aholou (64. H. Diallo), Bellegarde, D. Liénard (C) (83. Prcić) – Gameiro, Ajorque.
Kawašima – L. Perrin, Doukouré, H. Diarra.
Gaillouste – Torregrossa, Aube
Stade de la Meinau Strasbourg, Štrasburk
Lorient
Mannone – Kalulu, Laporte, Tálbí, Le Goff (C) – Innocent – D. Ouattara, Ponceau (75. Matsima), Le Fée, Le Bris – Moffi.
Bartouche – Aouchiche, Doucouré, Cathline, S. Diarra, Boisgard, I. Koné, Yongwa.

To je ode mě pro dnešek vše. Přeji pěkný zbytek neděle.
V 5. minutě se prosadil z rohového kopu kanonýr hostů Moffi. Po zbytek zápasu byli aktivnější hráči Štrasburku, kteří si vytvořili několik slibných příležitostí zejména ve druhé půli. Brankář Mannone svůj celek několikrát výborně podržel. Až v 87. minutě se podařilo Štrasburku zásluhou Dialla srovnat. Blíž k vítězství měl v závěru Štrasburk, ale rozdílovou branku nevstřelil. Zápas mezi Štrasburkem a Loriente skončil nerozhodně 1:1.
Držení míče: 61 % : 39 %.
Střely na branku: 4:2. Střely mimo: 10:2. Rohy: 3:2. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 9:9.
90+7'
90+7'
Centr na přední tyč byl úspěšně prodloužen, ale nikdo z domácích nedokázal míč usměrnit na bránu Mannona.
90+6'
Zřejmě poslední standardní situaci bude zahrávat Sanjin Prcić do vápna hostů.
90+5'
Lorient už pouze míč odkopává a vyčkává na závěrečný hvizd.
90+4'
Štrasburk pokračuje v závěrečném tlaku. Jean-Ricner Bellegarde na pravé straně vybojoval aut.
90+3'
Ludovic Ajorque upadl ve vápně a teď se velmi zlobí, že sudí Gaillouste nenařídil pokutový kop.
90+2'
Jeden z obránců stihl zablokovat střelecký pokus domácích. Rohový kop si domácí zopakují.
90+1'
Chrislain Matsima odhlavičkoval míč do zámezí. Štrasburk bude mít k dispozici rohový kop.
89'
Žlutou kartu mimo hřiště obdržel Dimitri Liénard.
89'
Enzo Le Fée vypálil z hranice vápna na bránu Selse. Prudká střela zamířila přesně do míst, kde byl připravený domácí brankář.
87'
Štrasburk právě vstřelil branku!
Snaha a tlak domácích je přetaven ve srovnávající branku.
Jean-Ricner Bellegarde pronikl s míčem do vápna. Přihrávkou před bránu našel přesně střídajícího HABIBA DIALLA, který z bezprostřední blízkosti poslal míč do sítě! 1:1
86'
Hostům se podařilo dostat na útočnou polovinu. Jednalo se však pouze o útok velmi krátkého trvání.
85'
Za nesportovní chování je žlutou kartou potrestán Jean-Ricner Bellegarde.
Jean-Ricner Bellegarde prošel s míčem do pokutového území. Následně se dožadoval rohového kopu, ale hlavní rozhodčí nařizuje odkop od brány.
84'
Lorient se stáhl do obranného bloku před vlastní šestnáctkou. Centr Delaineho byl zblokován.
83'
Střídání v týmu RC Štrasburk:
ze hřiště odchází Dimitri Liénard, přichází Sanjin Prcić.
82'
Pomezní rozhodčí přistihl domácího útočníka v ofsajdovém postavení. Dlouhotrvající tlak Štrasburku je tak přerušen.
81'
Centr z pravé strany nenašel žádného z hráčů Štrasburku. Domácí stále drží míč na kopačkách.
79'
Fila servíroval míč do vápna. Vito Mannone pomohl svým spoluhráčům výskokem, kdy balón chytl přímo do rukavic.
78'
Kévin Gameiro si špatně zpracoval přihrávku. Během pár sekund dokázal díky velkému důrazu míč získat zpět.
76'
Po několika hlavičkových soubojích se dostal k míči Thomas Delaine a zpětnou přihrávkou uklidnil hru.
75'
Střídání v týmu FC Lorient:
ze hřiště odchází Julien Ponceau, přichází Chrislain Matsima.
74'
Střídající Lebogang Mothiba mohl být při své první minutě na hřišti domácím hrdinou. Zakončení na zadní tyči netrefil čistě a míč usměrnil vysoko nad bránu.
73'
ze hřiště odchází Adrien Thomasson, přichází Karol Fila,
ze hřiště odchází Ronaël Pierre-Gabriel, přichází Lebogang Mothiba.
72'
Standardní situaci zahrával Dimitri Liénard na zadní tyč. Jeden ze spoluhráčů míč vracel před bránu, kde ale byla připravena obrana Loriente.
71'
Hra se teď lehce přiostřila. Rozhodčí Gaillouste píská nedovolený zákrok hostům.
70'
Na hřišti zůstává ležet Dango Ouattara. Ve hře bude po pár momentech schopen pokračovat
69'
Spousta soubojů na středu hřiště nakonec lépe vzešla pro Štrasburk. Domácí dokázali hrací předmět dostat pod kontrolu.
67'
Theo Le Bris si míč jednoduše předkopl a díky své rychlosti přešel do protiútoku, V situaci tři na dva přihrál Moffimu. Jediný dnešní střelec ale nevyřešil situaci správně a o míč přišel.
65'
Theo Le Bris sice přešel přes prvního obránce. Následně stihl v pokutovém území zakročit Gerzino Nyamsi a míč nekompromisně odkopnout.
64'
Střela z hranice vápna neohrozila bránu Matze Selse.
64'
ze hřiště odchází Jean-Eudes Aholou, přichází Habib Diallo.
63'
Dango Ouattara uplatnil svou rychlost a přešel přes bránícího hráče. Zpětnou přihrávkou našel své spoluhráče, kteří se ale nedokázali ve vápně prosadit.
61'
Vincent Le Goff si chtěl narazit míč s Moffim. Obránci hostů včas přečetli jejich úmysly.
60'
Štrasburk byl blízko dalšímu zakončení. Střela Gameira skončila na prvním obránci.
58'
Nadýchaný centr si našel jeden z hráčů Loriente. Pomezní rozhodčí signalizuje ofsajdového postavení.
57'
Lorient bude mít po faulu na Ouattaru k dispozici slibnou standardní situaci.
55'
Ludovic Ajorque se dostal v těžké pozici k hlavičce, která ale nezamířila směrem na bránu Loriente.
53'
Obranným skluzem na poslední chvíli odebral míč z kopaček Liénarda Gédéon Kalulu. Překazil tak téměř stoprocentní šanci Loriente.
51'
Ošetření si vyžádal Dimitri Liénard. Hra je nějakou dobu přerušena.
50'
Štrasburk si vytvořil obrovskou šanci na srovnání! Po několika přihrávkách ve vápně se k zakončení dostal Jean-Ricner Bellegarde. Brankář Vito Mannone předvedl fantastický zákrok!
49'
Aktivním napadáním vybojoval míč Ludovic Ajorque. Následně se jeden z hostů provinil faulem.
47'
Čerstvý Thomas Delaine měl hned na začátku druhého poločasu kontakt s míčem ve vápně. Po souboji s obráncem upadl na trávník a dožadoval se pokutového kopu. Rozhodčí Gaillouste tento zákrok jako nedovolený neposoudil.
46'
ze hřiště odchází Maxime Le Marchand, přichází Thomas Delaine.
46'
S míčem na kopačkách začínají druhou půli domácí.
46'
Druhá půle začne přibližně v 18:10.
Z prvního rohového kopu zápasu se dokázal prosadit nikým neobsazený Moffi. Od té doby se Lorient spíše zatáhl na vlastní polovinu a nechával hrát Štrasburk. Domácí vyslali do vápna spoustu centrů. Žádný ale nedokázali usměrnit na bránu Mannona. Poločasové skóre je tak 0:1.
45+4'
45+4'
Do rychlého protiútoku chtěli postupovat hosté. Hvizd sudího ale ukončuje první dějství.
45+3'
Dva centry prolétli šestnáctkou Loriente. Ten druhý dokázal dostat pod kontrolu Vito Mannone.
45+1'
Balón teď proskakoval velkým vápnem hostů. Ludovic Ajorque přiklepával Ahoulovi. V zhuštěném prostoru nedokázal domácí středopolař zakončit,
44'
Před koncem první půle drží míč Lorient. Do útoku se vydal s míčem Vincent Le Goff, ale přes dva bránící hráče projít nedokázal.
42'
Adrien Thomasson došlápl Laporteho, čímž si vysloužil od hlavního rozhodčího žluté potrestání.
41'
Centrovaný míč Thomassona přeletěl všechny spoluhráče v šestnáctce. Aholou ještě udržel balón ve hře, ale výraznou šanci nevytvořil.
40'
Terem Igobor Moffi odebral míč bránícímu hráči a rychle postupoval téměř sám na brankáře! Matz Sels úspěšně zmenšil střelecký úhel, útočník Moffi o pár decimetrů minul zadní tyč.
38'
Do hlubokého bloku se stáhli hráči Loriente, Štrasburk trpělivě vyčkává a hledá volné prostory.
37'
Tentokrát si Štrasburk rohový kop pohlídal a bezpečně ubránil celou situaci.
35'
Na hřiště fanoušci vhodili několik nebezpečných předmětů. Sudí Gaillouste pozastavil na minutku hru.
34'
Lorient bude zahrávat rohový kop. Brankář Matz Sels společně s fanoušky není spokojen s tímto verdiktem.
33'
Domácí duo Pierre-Gabriel s Bellegardem jsou na pravé straně velmi aktivní. Právě v těchto prostorech se Štrasburku daří vytvářet šance.
31'
Ludovic Ajorque se dostal ve vápně k centrovanému míči, ovšem svou hlavičku nedokázal usměrnit mezi tři tyče.
30'
Postupnou kombinací se otevřel prostor pro Bellegarda. Jeho centr byl odhlavičkován ke kopačkám Pierre-Gabriela, který po rychlé kličce hledal Gameira. Vito Mannone přečetl Gabrielovi úmysly a přihrávku vystihl.
28'
Agresivním presinkem napadají domácí rozehrávku Loriente. Hostům se podařilo vymanit z tlaku a míč podržet na útočné polovině.
27'
Žlutí se i na druhé straně. Za tvrdý zákrok vidí žlutý kartónek Bonke Innocent.
26'
Gameiro prostrčil míč na Pierre-Gabriela. Nepřesný centr nezamířil před bránu Mannona.
25'
Centr do vápna nenašel útočníka Moffiho. Obrana Štrasburku zvládla zažehnat nebezpečí.
23'
Na Juliena Ponceau byl spáchán níže zmiňovaný faul. Opět musí na hrací plochu přispěchat zdravotníci.
22'
Tvrdě nakopl soupeře Jean-Eudes Aholou. Rozhodčí Gaillouste ukazuje první žlutou kartu zápasu.
20'
Nedovoleného zákroku se dopustil Enzo Le Fée.
19'
Kévin Gameiro přihrál Bellegardemu. Ten si míč připravil a poté také vystřelil. Domácí se zlobí, že střela byla tečována, ovšem hlavní arbitr signalizuje odkop od brány.
17'
Domácí vybojovali aut nedaleko rohového praporku Loriente. Sklepnutí na Ronaëla Pierre-Gabriela bylo ale do ofsajdového postavení.
15'
Do šestnáctky šikovně vtrhl s míčem Julien Ponceau. Balón si ukopl příliš daleko od nohy. kde stihla včas zasáhnout obrana domácích.
14'
Štrasburk se zatáhl na vlastní polovinu. Toho využili hosté, kterým se podařilo přiblížit vápnu domácích. Následný centr byl však zblokován.
13'
V souboji jeden na jednoho se Pierre-Gabrielovi nepodařilo vyzrát na Le Brise. Míč na kopačkách má tak Lorient.
11'
Hra je přerušena. Jeden z domácích hráčů bude potřebovat ošetření.
10'
Po pravé straně s míčem upaloval rychlík Bellegarde. Na centr do šestnáctky si vyskočil brankář hostí
8'
Přibližně z dvaceti metrů vypálil Jean-Ricner Bellegarde. Jeho pokus skončil v náruči brankáře Mannona.
7'
Rohový kop zahrávali také domácí. Obrana Loriente míč odhlavičkovala.
5'
Lorient právě vstřelil branku!
Z první standardní situace se podařilo hostům ihned udeřit. Rohový kop byl prodloužen na zadní tyč, kde byl osamocený TEREM MOFFI. Nejlepší střelec Loriente zachoval ve vápně chladnou hlavu a propálil vše co mu stálo v cestě! 0:1
4'
Ven z brány musel vyběhnout Mannone. Včasným odkopem uvedl míč do bezpečí.
4'
Hra se pohybuje nedaleko půlící čáry. Spousta soubojů a autových vhazování brzdí útoky obou týmů.
2'
Domácí Štrasburk hraje dnes v modrém. Lorient se představí v barvě červené.
1'
Po deseti vteřinách hry zůstává na trávníku ležet Enzo Le Fée. Zdravotníci byli přivoláni na hrací plochu.
1'
Úvodní výkop obstarali hosté.
1'

RC Štrasburk: Sels – Djiku, Nyamsi, Le Marchand – Pierre-Gabriel, Thomasson, Aholou, Bellegarde, D. Liénard (C) – Gameiro, Ajorque.
Náhradníci: Kawašima – Prcić, Mothiba, L. Perrin, H. Diallo, Fila, Delaine, Doukouré, H. Diarra.
Trenér: Julien Stéphan

FC Lorient: Mannone – Kalulu, Laporte, Tálbí, Le Goff (C) – Innocent – D. Ouattara, Ponceau, Le Fée, Le Bris – Moffi.
Náhradníci: Bartouche – Aouchiche, Doucouré, Cathline, S. Diarra, Boisgard, I. Koné, Matsima, Yongwa.
Trenér: Régis Le Bris

Rozhodčí: Gaillouste – Torregrossa, Aube.
FC Lorient

Lorientu, který se v minulém ročníku těsně vyhnul sestupovým pozicím, se naopak od Štrasburku podzimní část sezóny vydařila. Po 10. kole se celku, sídlícímu na západu Francie, podařilo bojovat o samotné čelo tabulky s bilancí 8:1:1. Z posledních 4 zápasů si Lorient připsal jenom čtyři body, což způsobilo propad na šestou pozici a ztrátu 11 bodů na vedoucí PSG. Na cizích stadionech se „Les Merlus“ podařilo hned čtyřikrát odjet s plným počtem bodů. Pouze v jednom případě vyšel venkovní výjezd Lorient naprázdno.

Nejlepším kanonýrem týmu je s devíti trefami Terem Moffi. Jeho parťák Dango Ouattara rozvlnil síť v letošní sezóně 5x.
RC Štrasburk

Štrasburku se v letošním ročníku Ligue A nedaří navázat na šesté místo z minulé sezóny. S deseti body se nachází na 18. sestupové příčce, což nevěstí nic dobrého hlavně pro trenéra Juliena Stéphena. Francouzský stratég si se svými svěřenci musel počkat na první a zároveň jediné vítězství až do 10. kola, kdy tří bodový zisk vybojovali na půdě Angers (2:3). Na Stade de la Meinau si Štrasburk připsal 4 remízy a 3 porážky. Je tak společně s Brestem jediným týmem, který nedokázal v domácím prostředí letos zvítězit.

S pěti zásahy jsou nejlepšími střelci týmu shodně Habib Diallo a Kevin Gameiro.
V posledním kole francouzské Ligue 1 před Mistrovstvím světa v Kataru se společně zaměříme na duel mezi osmnáctým Štrasburkem a šestým Loriente. Výkop je naplánován na 17:05.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:05.