Ligue 1 - 35. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Štrasburk : Nice - 13. května 2023   17:00

Štrasburk
1' H. Diallo (I. Sissoko) • 59' H. Diallo
2:0
(1:0)
Štrasburk
Sels (C) – L. Perrin, Doukouré, Le Marchand – Guilbert, I. Sissoko (90+2. D. Liénard), Sanson, Dagba (71. Gameiro) – H. Diarra, Bellegarde (90+3. Aholou) – H. Diallo (84. Mothiba).
Risser – Nyamsi, Bouebari, Prcić, Suzuki.
Jeremy Stinat
Stade de la Meinau Strasbourg, Štrasburk
Nice
Schmeichel – Lotomba (66. Atál), Todibo, Dante (C), Bard (67. Bráhímí) – Rosario (67. S. Diop), Búdawí (71. Barkley), Thuram (44. Belahyane) – Bouanani, Moffi, Laborde.
Bułka – Bryan, Viti, Beka Beka.

Držení míče: 39 % : 61 %.
Střely na branku: 3:4. Střely mimo: 3:4. Rohy: 2:3. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 14:9.
Ve Štrasburku to byla vcelku jasná záležitost. Domácí už v první minutě vedli 1:0 a průběh zápasu kontrolovali. Jejich převaha pokračovala i ve druhé půli, kdy druhý tým svého týmu přidal z penalty Diallo. Matz Sels za svá záda nepustil jediný míč. Domácí tak vítězí 2:0.
90+4'
90+3'
Střídání v týmu RC Štrasburk:
ze hřiště odchází Jean-Ricner Bellegarde, přichází Jean-Eudes Aholou.
90+2'
ze hřiště odchází Ibrahima Sissoko, přichází Dimitri Liénard.
90+1'
Badredine Bouanani využil místa na pravé straně a z kraje šestnáctky vystřelil. Matz Sels ale dnes chytá perfektně a poradil si i s tímto zakončením.
90'
Žlutá karta pro tým RC Štrasburk (Ibrahima Sissoko).
86'
Kévin Gameiro dokázal z pravé strany velkého vápna obstřelit vyběhnutého Schmeichela, nicméně jeho projektil letěl vedle levé tyče.
84'
ze hřiště odchází Habib Diallo, přichází Lebogang Mothiba.
82'
Další rohový kop rozehrál ještě Sofiane Diop, nicméně tentokrát z něj k žádnému ohrožení branky nedošlo.
81'
Na centr z rohového kopu si nejlépe naskočil Dante, jenž zamířil do horní poloviny branky, kam ale famózně skočil Matz Sels!
80'
Júsuf Atál se z pravé strany velkého vápna pokusil o centr, vybojoval alespoň rohový kop.
77'
Sofiane Diop se na pravé straně velkého vápna dostal do střely, která ale rozvlnila síť jen z vnější strany.
75'
Kévin Gameiro měl prostor na pravé straně velkého vápna, nicméně přibrzdil, a obránci jej stihli doběhnout. Následné kličky už se s úspěchem nesetkaly.
74'
Ross Barkley si nedaleko velkého vápna dělal místo na střelu, nakonec ale přeběhl osu hřiště a z nepříliš komfortní pozice vypálil do bloku.
73'
Žlutá karta pro tým OGC Nice (Dante).
72'
Jean-Ricner Bellegarde rozehrál volný kop centrem na zadní tyč, odkud přišla hlavička přímo do gólmanovy náruče.
71'
ze hřiště odchází Colin Dagba, přichází Kévin Gameiro.

Střídání v týmu OGC Nice:
ze hřiště odchází Hišám Búdawí, přichází Ross Barkley.
69'
Badredine Bouanani vyslal do vápna vysoký míč, který ale ze vzduchu zpacifikoval Matz Sels.
67'
ze hřiště odchází Pablo Rosario, přichází Sofiane Diop,
ze hřiště odchází Melvin Bard, přichází Bilál Bráhímí.
66'
ze hřiště odchází Jordan Lotomba, přichází Júsuf Atál.
64'
Frédéric Guilbert vystoupil z obranné řady a snažil se vystihnout průnikovou přihrávku, při té příležitosti ale fauloval.
63'
Štraburk se už viditelně zatáhl a nezdá se, že by jeho cílem bylo další navyšování komfortního dvoubrankového náskoku.
59'
Štrasburk právě vstřelil branku! Štrasburk si třicet minut před koncem bere dvoubrankové vedení! HABIB DIALLO z pokutového kopu nedal gólmanovi šanci, když míč po zemi poslal přesně k levé tyči.
59'
Exekuce pokutového kopu je ujme Diallo.
57'
Jordan Lotomba fauloval v pokutovém území, Štrasburk bude kopat penaltu!
55'
Exekuce rohového kopu se ujal sám Gaëtan Laborde, nicméně jeho centr na zadní tyč se nesetkal s úspěchem.
54'
Gaëtan Laborde dostal na levé křídlo přihrávku do běhu, kterou okamžitě proměnil v centr, po kterém následuje rohový kop.
53'
Jean-Clair Todibo se před vlastní brankou ocitl pod velkým tlakem napadajících protihráčů, takže si vypomohl s brankářem Schmeichelem, jenž umí zahrát i nohama.
52'
Ibrahima Sissoko se snažil protáhnout podél postranní čáry, nicméně jeho mocný sprint zastavil dobrý obranný zákrok.
50'
O centr do vápna se postaral Frédéric Guilbert, jeho pobídku ale bez větších potíží zlikvidovala obran Nice.
46'
Výkop druhé půle měli na starosti hráči a Nice a už nyní je jasné, že její začátek nebude podobný té první.
46'
První půle je u konce. Její začátek byl divoký, když už v 1. minutě skóroval Habib Diallo. Štrasburk byl i díky ní po pětačtyřicet minut lepším týmem, žádnou další branku už ale před zraky svých fanoušků vytěžit nedokázal, do šaten se tak jde za stavu 1:0.
Druhý poločas začne přibližně v 18:03.
45+2'
44'
ze hřiště odchází Khéphren Thuram, přichází Reda Belahyane.
40'
Po jednom ze soubojů zůstal na trávníku ležet Khéphren Thuram. Jeho další pokračování v zápase je s otazníkem.
37'
Jak byl začátek zápasu rozlétaný, tak tempo postupně opadlo. Aktivnější je stále Štrasburk, šance ale vidíme spíše sporadicky.
34'
Rychlý protiútok domácích skončil u Dialla, jenž dostal z pravé strany přihrávku do vápna na paty. Jeho rána z otočky pak skončila na bloku.
32'
Morgan Sanson dostal míč na levé křídlo, nicméně u brankové čáry jej skřípli dva bránící protihráči, kteří mu neumožnili centrovat.
30'
Badredine Bouanani z pravé strany zakroutil míč do vřavy na velkém vápně. Někdo z jeho spoluhráčů míč usměrnil, avšak nikoliv na branku.
29'
Jordan Lotomba fauloval na polovině hřiště. Míč tak připadá do moci domácích fotbalistů.
28'
Z levé strany centroval Frédéric Guilbert, jeho pokus byl ale tečí jednoho z bránících hráčů přibrzděn a skončil v rukou gólmana.
25'
Další rohový kop rozehráli domácí nakrátko. Centr pak přeci jen přišel, nicméně Habib Diallo jej mezi tři tyče neusměrnil.
23'
Na konci protiútoku hostů stál Terem Igobor Moffi, který měl před sebou hodně místa, nicméně akci necitlivě zbrzdil.
22'
Exekuce rohového kopu domácích se ujal Jean-Ricner Bellegarde. K hlavičce se po centru dostal Ismaël Doukouré, jenž ale minul levou tyč.
18'
Falšovaný centr z pravé strany hledal Moffiho, který míč ve vápně patrně lehce škrtnul, ale mezi tři tyče jej usměrnit nedokázal.
17'
Badredine Bouanani se pokusil o centr, který byl ale nepřesný a bez cizího přičinění opustil hrací plochu.
14'
Habib Diarra využil dálnice před ním a z hranice velkého vápna vypálil. Kasper Schmeichel byl ale u levé tyče včas.
12'
Štrasburk je zatím jednoznačně aktivnější, v posledních minutách ale Nice jejich útok po křídle mnohem lépe brání, a ke střelám tak nedochází.
9'
Štraburští se dostali hned k několika střelám. Tu poslední obstaral Colin Dagba, ke kterému se míč od bloku odrazil na pravou stranu vápna, ani on ale nedokázal blokující protihráče prostřelit.
7'
Jean-Ricner Bellegarde nabíral u půlící čáry vysokou rychlost a před založením útoku jej zastavil faul.
5'
Terem Igobor Moffi dostal dobrou přihrávku do běhu na pravé křídlo a ze strany velkého vápna zakončil. Matz Sels mu ale dobře vykryl střelecký úhel.
4'
Hráči Nice jsou po rychlé úvodní brance očividně opaření a snaží se o přihrávky na vlastní polovině, které by měly zklidnit hru.
1'
Štrasburk právě vstřelil branku! Mohli si domácí vůbec přát lepší start? To těžko! Ibrahima Sissoko vyslal skoro z poloviny hřiště parádní lobík za obranu, který si skvěle zpracoval HABIB DIALLO. Ten pak chladnokrevně propasíroval míč pod překvapeným gólmanem. Štrasburk po 39 sekundách vede 1:0!
1'

RC Štrasburk: Sels (C) – L. Perrin, Doukouré, Le Marchand – Guilbert, I. Sissoko, Sanson, Dagba – H. Diarra, Bellegarde – H. Diallo.
Náhradníci: Risser – Nyamsi, Bouebari, D. Liénard, Aholou, Prcić, Gameiro, Mothiba, Suzuki.
Trenér: Frédéric Antonetti

OGC Nice: Schmeichel – Lotomba, Todibo, Dante (C), Bard – Rosario, Búdawí, Thuram – Bouanani, Moffi, Laborde.
Náhradníci: Bułka – Bryan, Atál, Viti, S. Diop, Barkley, Beka Beka, Belahyane, Bráhímí.
Trenér: Didier Digard

Rozhodčí: Jeremy Stinat.
OGC Nice

Nice se pohybuje okolo klidného středu tabulky a sestupové boje se mu vyhnou. To však patrně bude platit i o evropských pohárech. Nice se aktuálně nachází na 8. pozici a ztráta na 5. místo, které zajišťuje kvalifikaci o Konferenční ligu, činí už 8 bodů.

Z posledních pěti ligových zápasů vytěžili fotbalisté Nice 6 bodů a naposledy se představili doma, kde přivítali Rennes, a zvítězili 2:1.

Nejlepším střelcem týmu je třiadvacetiletý nigerijský útočník Terem Moffi, jenž má na kontě kromě sedmnácti branek i dvě asistence.
RC Štrasburk

Štrasburk platí za jedno z největších překvapení letošní sezony, nicméně v negativním slova smyslu. Málokdy by asi čekal, že celek ze západu Francie bude do samého závěru bojovat o záchranu.

Aktuálně už to s ním ale nevypadá tak špatně, protože se ze sestupových příček konečně vymanil. Se ziskem 35 bodů mu patří 14. místo a náskok na sestupovou 17. pozici činí tři body. V posledních pěti utkáních se Štrasburku dařilo, získal v nich velice slušných 9 bodů. Naposledy se představil na hřišti Nantes, odkud si odvezl výhru 0:3.

Nejlepším štrasburským střelcem je senegalský útočník Habib Diallo, jenž má na kontě 18 branek, ke kterým přidal ještě jednu asistenci.
Zdravím všechny příznivce francouzské kopané, vítejte u přenosu z utkání Ligue 1 mezi celky RC Štrasburk a OGC Nice.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.