Ligue 1 - 17. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Štrasburk : Troyes - 2. ledna 2023   15:00

Štrasburk
41' H. Diallo (Bellegarde) • 54' Doukouré (Bellegarde)
2:3
(1:2)
Troyes
16' Ripart   • 20' Rony Lopes   • 78' Chavalerin  (Rony Lopes)
Štrasburk
Sels – Doukouré (73. Pierre-Gabriel), Nyamsi, Djiku (C), L. Perrin – Bellegarde (83. Aholou), Prcić (83. I. Sissoko), H. Diarra (67. Gameiro) – Thomasson – H. Diallo, Ajorque.
Risser – Bouebari, D. Liénard, Mothiba, Saettel.
Millot – Coniglio, Evrard
Stade de la Meinau Strasbourg, Štrasburk
Troyes
Lis – T. Baldé, Salmier (C), Palmer-Brown, Conté – Kouamé (73. Ugbo), Chavalerin – Bruus, Rony Lopes (79. Dingomé), Odobert (55. Larouci) – Ripart (73. Tardieu).
Moulin – Am. Ahmed, Moreno, Porozo, Zoukrou.

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.
Držení míče: 55 % : 45 %.
Střely na branku: 7:5. Střely mimo: 9:1. Rohy: 3:1. Ofsajdy: 3:2. Fauly: 10:12.
Alsasané ani na devátý pokus doma nezvítězili a stejně jako všichni konkurenti v boji o záchranu v 17. kole nebodovali. V tabulce jsou předposlední a na 16. Ajaccio jim chybí čtyři body. Na straně Troyes se naopak slaví první výhra od 18. září, která je s pětibodovým náskokem na sestupové pásmo posunula na 13: flek.
Štrasburk kouše další krutou porážku. Hosty z Troyes takřka celý zápas přehrával, jenže kvůli dvěma nedorazům v obraně nabral mezi 16. a 20. minutou dvougólové manko. Třetí pohromě zabránil Matz Sels. Zákrok proti Lopesovi to byl důležitý, neboť Alsasané ještě do pauzy zabrali a snížili hlavičkou Dialla. Ve druhé půli to bylo ještě jednostrannější. Domácí si šli za vyrovnáním a prvním gólem v Ligue 1 jim ho dalekonosným projektilem stylově dopřál pravý obránce Doukouré. V tu dobu byly zaplněné tribuny ve varu a Štrasburk měl spoustu času na dokončení obratu. V 78. minutě ale nastalo nečekané. Z úplně prvního rohového kopu Troyes stejně krásným volem rozhodl o hostující výhře Chavalerin. Gameiro v jediné tutovce na vyrovnání zkolaboval a díky neproměněnému nájezdu Ugba zůstal stav 2:3 až do konečného hvizdu.
90+3'
90+2'
Baldé se nechal faulovat Sissokem. Na nohy se mu pochopitelně nechce a šance Štrasburku na bodový zisk padají k nule.
90+1'
Ugbo mohl definitivně rozhodnout. Sels ho v úniku vychytal a místo toho přišel nákop na druhou stranu. Vytáhlý Ajorque ho prodlužoval za sebe, jenže Lis byl u balonu dříve než zakřižovaný Diallo.
89'
Jean-Eudes Aholou dostal míč proti noze, jenže z nějakých čtyřiadvaceti metrů přehlídku nádherných gólů o další kousek nerozšířil. Lisova brána mu byla malá.
88'
Štrasburk přichází o několik desítek sekund. Nyamsi to přehnal s presinkem a pád Chavalerina donutil Millota zapískat faul.
87'
Tardieu nenašel společnou řeč s Dingomém. Místo na nohu mu přihrál do autu a to je výzva pro Selse k rychlému rozehrání.
86'
Sels zneškodnil střílenou přihrávku Ugba. Larouci odešel s nepořízenou a musí se rychle vracet s protiakcí Alsasanů.
85'
Gameiro měl na noze vyrovnání na 3:3. Díky sklepnutí Dialla vyplaval po standardce sám před malým vápnem. Míč mu ale nepříjemně poskakoval a ze všech sil ho nakopl nad břevno.
83'
Střídání v týmu RC Štrasburk:
ze hřiště odchází Jean-Ricner Bellegarde, přichází Jean-Eudes Aholou.
83'
ze hřiště odchází Sanjin Prcić, přichází Ibrahima Sissoko.
82'
Ajorque se jako jediný útočící hráč pohyboval v pokutovém území, kam se snášel centr z pravého křídla. Hostující obrana v čele s Lisem ho neměla problém pokryt.
80'
Bellegardeho centr se snášel na roh malého vápna. Diallo do něj vložil hlavu a ukradl mnohem lepší pozici Perrinovi, kterému zbyly jen oči pro pláč.
79'
Střídání v týmu ESTAC Troyes:
ze hřiště odchází Rony Lopes, přichází Tristan Dingomé.
78'
Troyes právě vstřelilo branku!
Další fenomenální gól nečekaně vrací hostům vedení! Rony Lopes úmyslně kopl roh před čáru ohraničující pokutové území. XAVIER CHAVALERIN si tam dokonale srovnal krok na ránu z voleje a tu Sels zvládl jen nedostatečně tečovat.
77'
Baldého kolmice byla určena pro Lopese. Djiku byl včas na zemi a ve skluzu odehrál balon na rohový kop.
76'
Thierno Baldé si čelo na čelo popovídal s Perrinem, který jej pronásledoval až do zámezí. Oba se slušně rozešli až po varovném hvizdu rozhodčího Millota.
74'
Tak se konečně osmělila i hostující jedenáctka. Nyamsi se postavil do střely Larouciho, který obdržel od Bruuse pobídku do druhé vlny. Z halfvoleje dorážející Ugbo zase pálil nad břevno.
73'
ze hřiště odchází Rominigue Kouamé, přichází Ike Ugbo.
73'
ze hřiště odchází Renaud Ripart, přichází Florian Tardieu.
73'
ze hřiště odchází Ismaël Doukouré, přichází Ronaël Pierre-Gabriel.
71'
Jean-Ricner Bellegarde si nenechal vzít přímý kop z takřka snové palebné pozice. Pravačkou překopl zeď, jenže míč letěl natolik pomalu, že ho Lis pohodlně ztlumil v rukavicích.
70'
Gameiro byl strůjcem protiútoku do rozhozené obrany. Balon předal Diallovi, kterého zezadu srazil Baldé a stal se dalším majitelem žluté karty.
68'
Další důraznější zákrok na Bellegardeho. Rozhodčí ponechali výhodu, ve které odmítali zakončit Diallo, Ajorque i Thomasson.
67'
ze hřiště odchází Habib Diarra, přichází Kévin Gameiro.
66'
Kousek za středovým kruhem byl se zemí srovnán Bellegarde. I v příštích desítkách sekund bude trvat velký tlak Alsasanů.
65'
Vzhledem k pozitivnímu obrazu hry se domácímu trenéru Stéphanovi ještě střídat. Mezi náhradníky přitom má střelce Gameira.
64'
Ofenziva Troyes po změně stran neexistuje. Plynulý protiútok znehodnotil neadresný pas za obranu. Místo Riparta ho ukořistil Sels.
63'
Erik Palmer-Brown v kriticky důležitém souboji na křídle složil k zemi Ajorquea. Píšťalka zůstala němá a hosté vyváží míč ke středovému kruhu.
62'
Troyes má aspoň pár sekund klidu. Bellegarde kopl standardku z pravé části hřiště jen do vnější boční sítě.
61'
Střídající Larouci podlehl otravnému presinku. Vleže sáhl po balonu rukou a Millot nemusel dlouho váhat s karetním trestem.
61'
Držení míče: 52 % – 48 %.
60'
U Ismaëla Doukourého evidujeme další zápis do statistik. Zezadu si přidržoval Lopese a vykoledoval si první žlutou kartu v zápase.
58'
Faul na Prciće dal domácím výhodu standardní situace. Ujal se jí Bellegarde, ale hostující obrana tentokrát dostala míč do bezpečí.
55'
ze hřiště odchází Wilson Odobert, přichází Yasser Larouci.
54'
Štrasburk právě vstřelil branku!
O gól kola se ani nemusí hlasovat, protože zde máme jasného vítěze! ISMAËL DOKOURÉ během poklidného obléhání vápna šokoval snad úplně všechny, když natáhl z uctivé vzdálenosti a zakroutil balón do bližší šibenice. S tímto Lis nemohl opravdu nic dělat.
52'
Prcić nešetrným skluzem sestřelil Riparta. Sudí Millot přivřel obě oči a neuchýlil se k prvnímu žlutému napomínání.
51'
Bellegardeho dlouhatánský centr přistál na hlavě Ajorquea, který ve vzduchu vymazal Salmiera. Mateusz Lis hlavičku vyrazil před sebe a zlikvidoval i dorážku Thomassona, jež vznikla z ofsajdu.
50'
Doukouré z hranice velkého vápna nastřeloval na zadní tyč. Pravděpodobně očekával náběh Ajorquea. Ten ale reagoval pozdě a míč skončil vedle brány.
49'
Lis nejistým odkopem daroval Perrinovi vhazování z útočné poloviny. Stejně jako na startu první půle se Troyes jenom brání.
48'
Thomasson přihrál Diallovi do ofsajdu. Hlavní rozhodčí nechal situaci dohrát, byť Diarra o ohromný kus přestřelil.
47'
Diallovo napadaní poblíž rohového praporku vyústilo v odkop od branky. Lis dává jasně najevo, že s ním nechce spěchat.
46'
V první čtvrthodině se hráči Troyes s míčem téměř nepotkali, ale pak ze dvou akcí dali dva góly a první domácí výhra Štrasburku v sezoně byla rázem v nedohlednu. U dvou tref nemuselo zůstat, nicméně šanci Lopese na 3:0 zhatil zákrok Selse. Zhruba od třicáté minuty se Alsasané vrátili k tlaku z úvodních minut. Bellegardeho střelu Lis ještě vytáhl, ovšem v 41. minutě se nepřesvědčivým výběhem podepsal pod kontaktní gól Dialla.
45+1'
45+1'
Bellegarde se zhostil exekuce rohového kopu. Nyamsi hlavičkoval ze záklonu vysoko nad horní tyč.
45'
Habib Diarra se zleva důrazně tlačil před branku. Konfrontaci s Bruusem neustál, ovšem na penaltu to opět bylo hodně málo.
44'
A další zásah kapitána Yoanna Salmiera, na jehož hlavě skončil dlouhý aut z rukou Lucase Perrina.
43'
Kontaktní gól domácím pochopitelně nestačí. Další míč do ohně servíroval Bellegarde. U Ajorquea musel zasahovat Salmier.
41'
Alsasané ještě před přestávkou snižují! Čisté svědomí nebude mít Lis, který špatně vyběhl za centrem Perrina a na nějaký čas nechal prázdnou bránu, kam zapadla hlavička HABIBA DIALLA. Osudný suboj se šťastným střelcem prohrál Palmer-Brown.
41'
Thomasson nahrával pod sebe. Bellegardeho našel v souboji, při kterém domácí záložník upadl. O faulu nemohlo být řeč.
40'
Doukouré ustál vysoký presink Riparta a Štrasburk už je zpátky na polovině soupeře.
39'
Kouamé si došel pro Diallův faul, když odnášel míč směrem od hostujícího pokutového území.
37'
Domácí se oklepali ze dvou direktů a zesilují svůj tlak. Ajorque s nepříznivým stavem přesto nic neudělal, neměl klid na provedení hlavičky a jen sklepl balon k brankáři.
36'
Po rohovém kopu zůstal Nyamsi v přední řadě. Letěl na něj centr, ale kolize s Lisem byla posouzena jako útočný faul.
35'
Jean-Ricner Bellegarde si přehodil míč na levačku a z osmnácti metrů ho zajímavě tlačil do pravého dolního rohu. Rukavice Lise tam byla včas a vyrazila balon na roh.
34'
Ludovic Ajorque znehodnotil rychlý brejk tří hráčů nepřesnou přihrávkou k penaltové značce.
32'
Chybka hostů uprostřed hřiště zůstala bez trestu. Perrin nepropašoval čitelnou přihrávku za obranu, kam si zabíhal Thomasson.
31'
Držení míče: 42 % – 58 %.
30'
Bellagarde na pravém křídle vyzval k tanci Contého. Ošálit ho ale nedokázal a zmohl se jen na přihrávku dozadu.
29'
Prciće přestalo bavit dobývání zavřené obrany. Střelou z téměř třicetimetrové vzdálenosti však vylekal jen diváky za bránou.
28'
Po faulu Salmiera Štrasburku neprošla rychlá rozehrávka. Rozhodčí Millot zavelel k opakování situace a dal hostům čas na úprk do obrany.
27'
Domácí se v osmi lidech nastěhovali k pokutovému území. Možná jich tam bylo až moc, protože si nenašli prostor ke střele.
26'
Drobné šrámy na noze Yoanan Salmiera měly za následek jen nepatrnou prodlevu.
24'
Ripart v přečíslení tři na dva rozdělil balon Lopesovi. Ten z prvního doteku mířil na zadní tyč, ale Sels své barvy podržel nesmírně důležitým zákrokem.
22'
Už tak zkoušené mužstvo Štrasburku čeká velký test psychické odolnosti. Domácí tým dosud soupeři míč téměř nepůjčil a stejně prohrává 0:2.
20'
Druhá možnost Troyes a druhá pohroma pro Alsasany! Palmer-Brown vše začal nákopem k rohu velkého vápna. Bruusovi se přihrát nepovedlo, Djiku ale nenašel cestu do bezpečí a nechtěně přihrál RONYMU LOPESOVI, jehož rána ze střední vzdálenosti doplachtila až do sítě.
19'
Conté si rozmyslel přímočarý posun. Zastavil se a zařadil zpátečku do zadní linie, kde může míč dlouze cirkulovat.
18'
Přes Prciće a Thomassona běžel míč na levý kraj. Diarrův centr neprošel a potom už byl pískán Nyamsiho faul na Riparta.
16'
Z první návštěvy pokutového území vstřelili hosté vedoucí gól! Baldé individuálně docupital na hranu šestnáctky a přihrál doleva Odobertovi. Jeho střelu Nyamsi jenom odklonil před RENAUDA RIPARTA a ten levačkou propálil zoufale vybíhajícího Selse.
15'
Lis sebral centr Perrina. Ten byl dlouho na křídle sám, ovšem Diarra mu půjčil balon až ve chvíli, kdy se hosté zformovali.
14'
Thomasson se rozbíhal podél pravé postranní čáry. Přesné přihrávky do běhu se mu ale nedostalo a diváci jen smutně vydechli.
13'
Centrující Baldé vytloukl bloky prvního obránce. Dokonce je nařízeno autové vhazování v podání Perrina.
12'
Ačkoliv Štrasburk podává v aktuální sezoně bídné výkony, jeho fanoušci na něj rozhodně nezanevřeli. V pondělní odpoledne zaplnili stadion téměř do posledního místa.
11'
Lucas Perrin přenesl hru doprava. Bellegarde si navedl míč na střed, ale jeden z hostů nadzvedl jeho přihrávku do rukavic Lise.
10'
Presink Alsasanů je minimální, takže hostující výprava má božský klid na nic neřešící souhru kolem půlící čáry.
9'
Neadresný nákop amerického stopera Palmera-Browna sebrala zformovaná zadní linie Štrasburku.
8'
Diallo se nepotkal s letícím centrem z levého křídla. Před nosem mu balon vyfoukl polský gólman Mateusz Lis.
7'
Nákop z hloubi pole byl sklepnut na levý kraj pokutového území. Diarra tam nedal do střely dostatečnou razanci a ulehčil Lisovi jeho práci.
6'
Nyamsi se nenechal obehrát Ripartem. Doprovodil balon za zadní čáru a tentokrát ho bude vracet domácí brankář Matz Sels.
5'
Vysvobozujícím odkopem byl trefen hlavní rozhodčí Millot. Hra musela být podle pravidel přerušena, Troyes bude rozehrávat z klidu.
4'
Yoann Salmier vypoklonkoval ze hřiště Thomassona. Ten se navíc dotkl míče jako poslední a nebude se kopat ani roh.
3'
Jean-Ricner Bellegarde se podepsal pod první šanci. Zprava excelentně nacentroval na hlavičkujícího Dialla a míč vyletěl těsně vedle Lisovy levé tyče.
2'
Zahajovací výkop dostali na starost hosté, kteří nastupují v bílých dresech. Štrasburk je v modrém.
1'

RC Štrasburk: Sels – Doukouré, Nyamsi, Djiku (C), L. Perrin – Bellegarde, Prcić, H. Diarra – Thomasson – H. Diallo, Ajorque.
Náhradníci: Risser – Aholou, Bouebari, Gameiro, D. Liénard, Mothiba, Pierre-Gabriel, Saettel, I. Sissoko.
Trenér: Julien Stéphan

ESTAC Troyes: Lis – T. Baldé, Salmier (C), Palmer-Brown, Conté – Kouamé, Chavalerin – Bruus, Rony Lopes, Odobert – Ripart.
Náhradníci: Moulin – Am. Ahmed, Dingomé, Larouci, Moreno, Porozo, Tardieu, Ugbo, Zoukrou.
Trenér: Patrick Kisnorbo

Rozhodčí: Millot – Coniglio, Evrard.
Vzájemné zápasy 2021/22

22.08.2021 Štrasburk – Troyes 1:1
17.04.2022 Troyes – Štrasburk 1:1.
ESTAC Troyes

Hostující mužstvo nepoznalo příchuť vítězství od osmnáctého září. Od té doby pravidelně střídá remízy a porážky a zuby nehty se drží nad čtyřčlenným sestupovým pásmem. Před pondělními zápasy Ligue 1 nalezneme fotbalisty Troyes na patnáctém místě s náskokem dvou bodů na místa znamenající pád do druhé ligy. Kalendářní rok 2022 svěřenci Patricka Kisnorba uzavřeli bezbrankovou remízou s tabulkovým sousedem z Nantes. Nejproduktivnějším hráčem ESTAC je se sedmi góly a třemi asistencemi v současnosti vykartovaný Mama Baldé.
RC Štrasburk

Zatímco na jaře Alsasané bojovali o evropské poháry, tak nyní jim jde o holé přežití mezi elitou. V šestnácti kolech oslavili jedinou výhru a jen díky osmi remízám jim ještě zůstávají dobré šance na záchranu. Štrasburk je devatenáctý a na první nesestupové šestnácté místo ztrácí čtyři body. Oproti ostatním kolem sebe má také jedno utkání k dobru. Po měsíc a půl dlouhé pauze Alsasany čekala nejtěžší možná zkouška. Na půdě PSG sahali po senzačním bodu, který jim v 95. minutě vzala Mbappého penalta. S šesti góly je nejlepším střelcem Habib Diallo.
Všem fotbalovým příznivcům přeji příjemné chvíle u sledování textového přenosu ze zápasu sedmnáctého kola francouzské Ligue 1. Od patnácti hodin se můžeme těšit na konfrontaci mezi Štrasburkem a Troyes!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.