Ligue 1 - 24. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Toulouse : Marseille - 19. února 2023   20:45

Toulouse
3' Dallinga (Desler) • 87' Onaiwu (Suazo)
2:3
(1:0)
Marseille
52' Mbemba   • 59' Ünder   • 78' Tavares
Toulouse
Dupé – Desler, Rouault, Nicolaisen, Suazo – Dejaegere (C) (67. Chaibi), Spierings, van den Boomen (84. Genreau) – Abúchlál (84. Onaiwu), Dallinga (81. Hamulic), Ratão (81. Birmančević).
Haug – L. Costa, Kamanzi, Tsingaras.
S. Frappart – M. Berchebru, M. Grosbost
Stadium Municipal, Toulouse
Marseille
López – Mbemba, Balerdi, Kolašinac (85. Bailly) – Clauss (85. Kaboré), Rongier (C), Veretout, Tavares – Ünder (72. Guendouzi), Únáhí (46. Malinovskyj) – Sánchez.
Blanco – Elmaz, Payet, Oliveira.

A to je z toho zápasu i dnešního dne vše, děkuji vám za pozornost, přeji příjemný večer, dobrou noc, úspěšný start do nového týdne a příště na počtenou.
Držení míče: 51 % : 49 %.
Střely na branku: 6:7. Střely mimo: 4:5. Rohy: 3:10. Ofsajdy: 0:3. Fauly: 8:10.
Druhý poločas nabídl hned čtyři góly, hosté nejprve třemi zápasy stav otočili a soupeři odskočili, ten zbraně nesložil, v závěru se mu povedlo snížit a zdramatizovat mač, avšak vyrovnat se mu už nepovedlo a Marseille si tak odváží velmi cenné vítězství, které jej katapultovalo na druhou příčku, pět bodů za vedoucím PSG. Hráči Toulouse dnes podali velmi dobrý výkon, leč na body to nestačilo.
90+6'
90+4'
Veljko Birmančević byl faulován, rozehrávat bude Maxime Dupé. Domácím se velmi rychle krátí čas.
90+2'
Gabriel Suazo se svíjí s bolestivou grimasou na trávníku, Jordan Veretout mu šlápl na nohu a tohle muselo bolet.
89'
Domácí pokračují v aktivitě, cítí šanci na srovnání.
87'
Toulouse právě vstřelilo branku!
Domácí dramatizují tento duel. Suazo poslal přesný centr do pokutového území, kde se do míče bez váhání opřel ADO ONAIWU a odehrál jej k bližší tyči, kam Pau López nedosáhl.
85'
Střídání v týmu Olympique Marseille:
ze hřiště odchází Jonathan Clauss, přichází Issa Kaboré.
85'
ze hřiště odchází Sead Kolašinac, přichází Eric Bailly.
84'
Střídání v týmu Toulouse FC:
ze hřiště odchází Zakarjá Abúchlál, přichází Ado Onaiwu.
84'
ze hřiště odchází Branco van den Boomen, přichází Denis Genreau.
83'
Nuno Tavares pálil z dobré pozice na levé straně vysoko nad. Nechybělo moc a hosté se prosadili počtvrté.
81'
ze hřiště odchází Thijs Dallinga, přichází Said Hamulic.
81'
ze hřiště odchází Rafael Ratão, přichází Veljko Birmančević.
78'
Marseille právě vstřelilo branku!
Domácí špatně rozehráli, k míči se dostal Matteo Guendouzi, přihrál na levou stranu, kde se balónu zmocnil NUNO TAVARES. Už se zdálo, že mu jej obránce vezme, ale nestalo se, hráč Marseille se dostal ke střele a zamířil k bližší tyči, kde sice stál Maxime Dupé, avšak nepovedlo se mu balón vyrazit. Tady se strážce domácí svatyně musí docela červenat.
77'
Hra se odehrává daleko od obou branek, což vyhovuje jistě více hostujícímu mužstvu.
76'
Žlutá karta pro tým Olympique Marseille (Sead Kolašinac).
75'
Jonathan Clauss se snažil odcentrovat, trefil však jen protihráče, od kterého se mí odrazil do autu.
73'
Alexis Sánchez přišel u postranní lajny o balón, vhazovat bude domácí tým.
72'
ze hřiště odchází Cengiz Ünder, přichází Matteo Guendouzi.
71'
Alexis Sánchez pokazil svou přihrávku u vápna. Kdyby ji zvládl lépe, mohl se jeho tým dostat do dobré šance.
68'
Stejný hráč dostal o chvíli později přihrávku na penaltový puntík, jenže jeho špatné zakončení posílá balón jen vedle pravé tyče. Tohle byla dobrá možnost a velká škoda pro Toulouse.
68'
Anthony Rouault se málem dostal před malým vápnem k hlavičce, na míč o kousek nedosáhl.
67'
ze hřiště odchází Brecht Dejaegere, přichází Fares Chaibi.
66'
Pau López si doběhl až ke středovému kruhu, kde pomáhá spoluhráčům s rozehrávkou.
63'
Znovu je máván ofsajd, tentokrát hosté nijak neprotestují. Domácí rozehrají ze své poloviny.
61'
Gól původně nebyl uznán, neboť pomezní arbitr zdvihl svůj praporek a signalizoval ofsajd, nakonec však zasáhl VAR a ukázal, že hráč, jenž stál v ofsajdu, se do hry nezapojil.
59'
Hosté otáčí stav a nyní to jsou domácí, kdo musí dotahovat. CENGIZ ÜNDER nic nevymýšlel a levačkou odehrál míč přesně ke vzdálenější tyči. Maxime Dupé se snažil pravačkou na míč dosáhnout, ale to se mu nepovedlo.
57'
Rafael Ratão hlavičkoval v pokutovém území do protihráče, od kterého se míč odrazil mimo bránu. Domácí se právem dožadovali rohu, ovšem je to odkop.
54'
Žlutá karta pro tým Olympique Marseille (Cengiz Ünder). Hráč hostů fauloval hodně tvrdě Abúchlála.
52'
Hosté zaslouženě srovnávají. Ve skrumáži v pokutovém území se k míči dostal CHANCEL MBEMBA, nic nevymýšlel a prudce poslal míč do bližšího horního rohu brány. Velmi dobře trefené a gólman domácího celku byl bez šance.
52'
Chancel Mbemba si vyměnil míč se spoluhráčem, jeho následnou střelu do horní části brány však domácí brankář vyráží.
51'
Málem se hosté dostali do šance, ovšem jeden z hráčů si špatně zpracoval přihrávku do vápna a rázem bylo vše jinak.
49'
Brecht Dejaegere rohový kop svým barvám nezískal, rozehrává brankář Marseille.
47'
Je pískán faul hostujícímu mužstvu, domácí mohou v klidu odehrát míč ze své poloviny.
46'
ze hřiště odchází Azzáedín Únáhí, přichází Ruslan Malinovskyj.
46'
První půle je za námi a přinesla jeden, velmi rychlý gól, o který se hned ve 3. minutě postaral domácí tým. Hosté vzápětí útočili, měli šance, ale vyrovnat se jim nepovedlo. Následně se hra poměrně uklidnila, šance ještě k vidění nějaké byly, avšak góly už nikoliv.
45+2'
45+1'
Zakarjá Abúchlál tvrdou střelou z levé strany gólmana příliš neohrozil, ten míč stačil zkrotit.
44'
Rohový kop rozehraje i Toulouse, mnoho jich zatím k dispozici nemělo.
43'
Maxime Dupé musel být ve střehu a letící balón vyboxovat daleko od své svatyně.
42'
Nuno Tavares nedokázal odcentrovat z levé hranice vápna, zblokovaný míč končí mimo hřiště.
41'
Dlouhý nákop letí ke gólmanovi Marseille, jenž rozehrává na krátko.
40'
Špatně řešená přihrávka končí jen v zámezí a rozehrávat bude Maxime Dupé.
39'
Hraje se nyní převážně u středového kruhu, Leonardo Balerdi byl faulován a jeho tým může zkusit zahrozit.
36'
Oba celky se nyní hlásily o míč, sudí jej přisuzuje hostům, López tak bude odkopávat.
34'
Branco van den Boomen odehrál centr z pravého křídla do pokutového území, kde ale našel jen hlavu protihráče.
33'
Nyní už se Marseille rohu nedočkalo, Chancel Mbemba čistým průstřelem odehrál balón do zámezí.
33'
Rohový kop rozehraje hostující tým.
32'
Jeden z domácích hráčů se snažil ve vápně projít přes obrannou hradbu před sebou, ovšem to se mu nezdařilo.
30'
Brecht Dejaegere skončil po souboji o míč na trávníku, rozehrává domácí tým.
27'
Chancel Mbemba se dostal na levé straně k hlavičce, kterou však adresoval jenom nad břevno.
26'
Jonathan Clauss si faul na pravém křídle nevynutil, následuje rohový kop.
24'
Gabriel Suazo střílel bez přípravy před pokutovým územím, rána mu ale vůbec nesedla a balón se kutálí daleko vedle brány.
22'
Brecht Dejaegere inkasoval nepříjemný zásah před vápnem, faul ale pískán nebyl. Hra byla přerušena poté, co hosté zakopli míč do autu.
19'
Nuno Tavares si počínal faulem, což pozornosti hlavní rozhodčí neušlo.
18'
A mohlo to být o dvě branky. Pau López nejprve střelu z dálky vyrazil před sebe, k dorážce se dostal nepokrytý soupeř, jenž ale trefil míč slabě a brankář hostů stačil zasáhnout i podruhé.
17'
Nyní se hostům nepovedla kombinace před vápnem soupeře a ten vyráží do brejku.
15'
Střílený centr z pravého křídla skončil v náruči domácího brankáře. Hosté od inkasovaného gólu prakticky drží míč, vyrovnat se jim však nedaří.
14'
Skrumáž ve vápně Toulouse, domácím se však daří vyvést míč do bezpečí.
13'
Mikkel Desler mohl pohlídat míč v cestě do zámezí, místo toho jej zbytečně tečoval a soupeř z toho těží dalším rohem.
11'
Další roh pro Marseille, domácí brankář tentokrát vyrazil ránu, jenž směřovala k pravé tyči jeho svatyně.
10'
Jonathan Clauss pálil levačkou před hranicí vápna parádně pod horní tyč, Maxime Dupé však bravurně zasáhl a míč vyrazil do zámezí.
7'
Brecht Dejaegere si počínal faulem u středového kruhu, Jordan Veretout zůstává ležet na trávníku.
6'
Maxime Dupé v těžké pozici dokázal vyboxovat letící míč, Zakarjá Abúchlál následně odehrál míč mimo tři tyče.
3'
Tak to byla velká rychlost. Brecht Dejaegere poslal míč před sebe Deslerovi, ten jej adresoval na střed před malé vápno, kam naběhl nepohlídaný THIJS DALLINGA, který svou rychlou střelu poslal za bezmocného gólmana Marseille.
1'

Toulouse FC: Dupé – Desler, Rouault, Nicolaisen, Suazo – Dejaegere (C), Spierings, van den Boomen – Abúchlál, Dallinga, Ratão.
Náhradníci: Haug – L. Costa, Kamanzi, Genreau, Birmančević, Tsingaras, Chaibi, Onaiwu, Hamulic.
Trenér: P. Montanier.

Olympique Marseille: López – Mbemba, Balerdi, Kolašinac – Clauss, Rongier (C), Veretout, Tavares – Ünder, Únáhí – Sánchez.
Náhradníci: Blanco – Bailly, Kaboré, Elmaz, Guendouzi, Payet, Malinovskyj, Oliveira.
Trenér: I. Tudor.

Rozhodčí: S. Frappart – M. Berchebru, M. Grosbost.
Posledních pět vzájemných zápasů

Marseille – Toulouse 6:1
Marseille – Toulouse 1:0
Toulouse – Marseille 0:2
Toulouse – Marseille 2:5
Marseille – Toulouse 4:0

Toulouse porazilo v lize Marseille na svém hřišti naposledy 24. února 2007, kdy vyhrálo 3:0. Tři poslední souboje na svém hřišti s tímto soupeřem prohrálo.
Marseille

Hosté pobývají na stříbrném místě, zbývá jim bod na rovnou padesátku. Na půdě soupeřů jsou nejlepší z celé ligy, z jedenácti utkání si odnesli šestadvacet bodů za osm vítězství a dvě remízy, prohráli v jediném případě, skórovali ve dvaadvaceti případech a jen sedm gólů inkasovali, nejméně ze všech mužstev. Naposledy vyhráli v Clermontu 2:0.
O oba góly se postaral Alexis Sanchez z Chile, jenž má na kontě už devět branek a vede tabulku střelců svého týmu.
Toulouse

Domácí tým se nachází na jedenácté příčce s 32 body, před dvanáctým Clermontem mají dvoubodový náskok. Na svém hřišti se jeho hráčům nevede zle, ve dvanácti zápasech zaznamenali dvaadvacet bodů díky šesti výhrám a čtyřem remízám, prohráli tak jen ve dvou případech, k tomu přidali slušných třiadvacet vstřelených, ovšem na druhou stranu i sedmnáct inkasovaných gólů. Ve třech z posledních čtyř domácích mačů vyhráli, naposledy porazili 3:1 Rennes.
Jedním gólem se na výhře podílel i Nizozemec Thijs Dallinga, s osmi zásahy nejlepší střelec mužstva.
Dobrý den, sedmi zápasy dnes bude zakončena nejvyšší francouzská fotbalová liga. Jako poslední přijde na řadu souboj týmů ze střední a vrchní části tabulky, a sice Toulouse a Marseille. Favoritem je druhý zmíněný tým.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.