Ligue 1 - 5. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Toulouse : Paris SG - 31. srpna 2022   21:00

0:3
(0:1)
Paris SG
39' Neymar  (Messi) • 50' Mbappé  (Messi) • 90+1' Bernat
Toulouse
Haug – Begraoui, Genreau, Keben Biakolo.
Hakim Ben El Hadj
Stadium Municipal, Toulouse
Paris SG
Navas, Rico – Bitshiabu.

Toulouse FC: Dupé – Desler, Rouault, Nicolaisen (46. L. Costa), Abúchlál (63. Chaibi) – Spierings, van den Boomen (76. Dejaegere) – M. Diarra, Zandén (63. Sylla), Ratão – Dallinga (76. Onaiwu).
Náhradníci: Haug – Begraoui, Genreau, Keben Biakolo.

Paris Saint-Germain FC: Donnarumma – Ramos, Marquinhos, Danilo Pereira – Mukiele, Vitinha (90+2. Zaire-Emery), Verratti (68. Sanches), N. Mendes (83. Bernat) – Messi (83. Hakimí), Neymar (69. Ekitike) – Mbappé.
Náhradníci: Navas, Rico – Bitshiabu.

Rozhodčí: Hakim Ben El Hadj.
Zápas je u konce. Toulouse rychle inkasovalo, hned ze začátku druhé půle. PSG si tak udělalo polštář a nemuselo se nikam hnát. V druhém poločase už domácí vůbec nepředváděli ten skvělý výkon, jako v první půli. Naopak PSG se dostalo do několika dalších šancí, které pochytal skvělý Dupé. Nakonec ještě přidal jednu branku Bernat, který do hry přišel v 89. minutě a 90+1' se prosadil.
90+3'
90+2'
Střídání v týmu Paris Saint-Germain FC:
ze hřiště odchází Vitinha, přichází Warren Zaire-Emery.
90+1'
Paris Saint-Germain právě vstřelilo branku! Pařížané v závěru zvyšují ještě o jeden gól. S tím už toho Dupé moc udělat nemohl. Mbappé první pálil z prostoru před vápnem a napálil míč do levé tyče. Míč se odrazil od ní i gólmana a přiběhl k němu JUAN BERNAT, jenž před chvílí přišel na hřiště, který už ho pak do branky jednoduše doklepl. Bez asistence.
90'
Nastavovat se budou ještě tři minutky nad rámec základní hrací doby.
89'
Renato Sanches předvedl parádní sprint ze své obranné poloviny na tu útočnou, kde se přitom vyhnul dvěma hráčům. Jeden z nich ho ještě zatáhl za dres, ale hráč udržel rovnováhu a nakonec míč dovedl až do vápna.
88'
Nyní už PSG hraje opatrně na své půlce a nevydává se zbytečně příliš dopředu. Spíš si hlídá bezpečnou vzdálenost míče od soupeřových hráčů a pomalu přihrává.
87'
Eketike prostrčil Hakimimu krásný míč do vápna, kam si obránce doběhl. Nedokázal ale přihrát, ani si obejít hráče, takže ho pak ztratil.
86'
Vitinha ztratil míč ve středu hřiště. Následně si ho přebral Ratao, který znovu svými rychlými nohami unikl až na křídlo. Tam se mu už ale nevydařila přihrávka.
84'
Galtier chtěl posílit defenzívu, protože Toulouse přece jen v posledních minutkách začalo znovu trochu zlobit. Proto se stáhl Messi a do hry šel obránce Hakimi.
83'
ze hřiště odchází Nuno Mendes, přichází Juan Bernat.
ze hřiště odchází Lionel Messi, přichází Ašraf Hakimí.
82'
Další skvělý zákrok Dupého, tentokrát proti Eketikemu, kterého do šance na levé straně vyslal Mbappé. Gólman Toulouse už dnes zachránil několik gólů.
81'
Toulouse už moc nevím, kudy kam. Nyní to zkusil Spierings asi z pětadvaceti metrů, ale mířil ddobrých pět metrů nad branku.
80'
Onaiwu se dokázal dostat před vápno do prostoru, kde měl i čas si míč přehodit na silnější nohu a následně vypálit. Střela mu ale moc nesedla a balon poslal asi dva metry vedle branky.
79'
Messimu se nyní průniková přihrávka do předu moc nepodařila. Mbappé si pro míč chtěl naběhnout, ale dříve h opřed ním dokázal sklidit Costa.
78'
Domácí se nyní snaží využít hlavně křídelních prostor, kde mají silného Rataa a na druhé straně se daří Faresovi. PSG zatím odolává.
77'
Oba týmy nyní svedly několik soubojů o míč na pravé straně obranné poloviny PSG. Držení míče se několikrát změnilo. Nakonec ale znovu zaútočili Pařížané.
76'
Střídání v týmu Toulouse FC:
ze hřiště odchází Thijs Dallinga, přichází Ado Onaiwu.
ze hřiště odchází Branco van den Boomen, přichází Brecht Dejaegere.
73'
Kylian Mbappé neproměnil další velkou šanci, kdy běžel sám na Dupého, který se ale nebál a vykročil jistě proti němu. hrudí pak zblokoval jeho střelu a zmařil jeho velkou šanci.
72'
Ratao dokázal opět dovézt míč po pravé straně do zajímavé příležitosti. Dnes je jednoznačně nejlepším hráčem domácích. Následně poslal na branku střílený centr, který mířil pod břevno a Donnarumma musel zase po delší době zasáhnout.
70'
Fares dostal míč po delší době k vápnu. A dokonce do něj i pronikl, ovšem následně byl zablokován a obrán. Toulouse už nyní nehraje tak dobře.
69'
ze hřiště odchází Neymar, přichází Hugo Ekitike.
68'
ze hřiště odchází Marco Verratti, přichází Renato Sanches.
67'
A nyní byl zase velice blízko Mbappé. Mladý Francouz prošel za obranu a následně nastřelil břevno Dupého branky.
66'
Nuno Mendes nebyl daleko od vstřelení svého prvního gólu za PSG. Verratti mu poslal velmi dobrý pas přes obranu centrem, Mendes pálil z první, ale asi metr nad břevno.
64'
Žlutá karta pro tým Toulouse FC (Rafael Ratão).
63'
ze hřiště odchází Zakarjá Abúchlál, přichází Fares Chaibi.
ze hřiště odchází Oliver Zandén, přichází Issiaga Sylla.
62'
Vitinha vypálil těsně před půlkruhem, jenž je namalován před velkým vápnem. Střílel tak docela z dálky, ale mířil dost dobře. Dupé se musel hodně natáhnout, ale nakonec míč zlikvidoval.
61'
Je za námi hodinka hry. PSG už nyní v poklidu kontroluje zápas. Toulouse se však nyní dostalo do akce, kdy musel Donnarumma tygřím skokem likvidovat míč.
60'
Neymar zatočil míč na hranici malého vápna. Tam si naběhl kapitán PSG – Ramos. jeho hlavička ale nebyla z nejlepších a mířila hodně mimo branku.
59'
Paris Saint-Germain ale získalo alespoň rohový kop. Na ten se tentokrát nepostavil Messi, ale Neymar.
58'
Ramos přihrál Verrattimu, který pak skvělým lobem přes obranu přenesl míč na Mendese. Ten ovšem akci zazdil nepovedenou střelou do protihráče.
57'
Mbappé se skácel k zemi po faulu jednoho ze soupeřů. Sudí tentokrát odpískal velice rychle.
54'
Ramos se hodně zlobil na sudího poté, co zahrál rukou. Snažil se mu vysvětlit, že to nebylo úmyslně a že se mu míč odrazil do ruky, kterou měl u těla. Ale nepochodil.
53'
Messi se snaží o další góly a vymýšlí snad i nemožné kousky. Dnes hraje opravdu skvěle. Naopak výkon Toulouse, který byl v prvním poločase, hlavně tak do třicáté minutý opravdu dobrý, hodně uvadá.
50'
Paris Saint-Germain právě vstřelilo branku! Místo snahy o vyrovnání je tady ale druhá branka do sítě domácího týmu! A opětt ji zařídil Messi, který nejprve zasekl míč po sprintu do vápna, a následně míč naservíroval KYLIANU MBAPPÉMU, který už jednoduchou přízemní střelou poslal míč do branky. Asistence: Lionel Messi.
49'
Nakonec si míč vzal na starost Messi, který poslal krásný lob přes soupeřovu zeď až na branku, kde ale skvěle ve skoku zakročil Dupé.
48'
PSG vybojovalo volný přímý kop z dobré vzdálenosti. U míče stojí klasická dvojice Messi a Neymar. Ratao je zase opět na zemi.
47'
V druhém poločase si úvodní výkop vzali na starost domácí fotbalisté. Ti udělali jen jednu změnu. A budou se snažit od začátku na PSG vlétnout tak, jako tomu bylo v první půli.
46'
ze hřiště odchází Rasmus Nicolaisen, přichází Logan Costa.
46'
První polovina je za námi. Viděli jsme v ní velice pěkný fotbal. Nejdříve byly nebezpečné oba celky, celkem překvapivě se ale do dobrých šancí dostávalo Toulouse, i když mělo velice malé držení míče. Hlavně Ratao větral soupeřovu obranu velice dobře. Pak ale padl gól, který nejdříve nebyl uznán kvůli ofsajdu střelce Neymara. Pak ho ovšem videorozhodčí potvrdil a PSG se tak ujalo vedení, které už nepustilo, ale ani nenavýšilo. Rozhodně nás čeká zajímavá druhá polovina.
45+4'
45+3'
Mbappé se hnal za míčem do vápna po dlouhém centru, ovšem nedostihl ho přede vnější brankovou čarou. Následuje odkop od domácí svatyně.
45+2'
PSG získalo alespoň rohový kop. Ten dirigoval a nakonec rozehrál Argentinec, ovšem Dupé míč vyrazil ještě ze vzduchu.
45+1'
Ne, Mbappému to dnes prostě nejde. Nyní byl znovu ve vápně, znovu mohl pálit, ale znovu čekal až příliš a nakonec se nechal obrat.
45'
Sudí k tomuto poločasu přidá ještě dlouhé čtyři minuty.
44'
Messi se nyní zkusil sám podívat do vápna. Nakonec musel přihrát dozadu, ale po chvíli k němu přišla další přihrávka, kterou už zakončil tvrdou střelou. Brankář Dupé ale skvěle zakročil
43'
Spierings dostal od rozhodčího za vyučenou. Dlouhá domluva ale nebyla následována kartou. Chvíli předtím fauloval jednoho z hráčů PSG skluzem na nohy.
42'
Nyní se tedy již konečně pokračuje. Mbappé se dostal s míčem do vápna, a to přes čtyři hráče. Ve sprintu si ale pomohl s tím posledním útočným faulem, takže sudí rychle odpískal.
39'
Paris Saint-Germain právě vstřelilo branku! Pařížané jdou do vedení! NEYMAR dostal skvělou přihrávku od Messiho za obranu, kde už byl sám před gólmanem a jednoduše si s ním poradil. Gól nejprve nebyl uznán pro ofsajd, sudí ale pak dostal pokyn, že se situace ještě přezkoumává, a nakonec mu bylo sděleno, že gól padl regulérně. Asistence: Lionel Messi.
37'
Messi vymýšlí úchvatné věci. nyní nacentroval na vysunujícího se Kyliana, který ve skoku těsně před gólmanem míč "ťuknul" směrem na branku. Brankářovi Dupému to dalo hodně zabrat.
36'
Messi znovu vymyslel skvělou přihrávku. Naběhl si na ní Mbappé, který ale nesprintoval dále. Místo toho ještě posunul doprava na Neymara, který šanci zahodil.
35'
Nyní se oba týmy motají kolem středové linie. V půlkruhu jak Toulouse, tak PSG ztratilo za malou chvíli nejeden míč.
34'
V posledních minutách tempo hry trochu opadlo. Messi se snaží stále vymýšlet různé akce, ovšem nemá je kdo zakončovat.
32'
Nene, takhle to nepůjde. Mbappé přišlápl soupeře při přechodu a sudí okamžitě pískal faul.
31'
Je za námi první třetina utkání. A musím konstatovat, že je to zatím velice dobrá podívaná. Oba týmy měly již několik šancí, ovšem zatím nikdo nedokázal nic proměnit.
29'
Van den Boomen si naskočil na míč z rohového kopu, ale nekoukal na branku. byl trochu vytočený, a to byla chyba. míč totiž poslal přesně směrem, kde se díval. Tedy kousek vedle tyče.
28'
Donnarumma si málem zadělal na problém. Vyžádal si přihrávku, ale nevšiml si, že se k němu blíží hráč. Rozehrál pár centimetrů před jeho nohami, a to do zámezí. Následuje rohový kop.
27'
Sudí ještě čekal na pokyn od videorozhodčího. Při skluzu totiž blokující hráč podle Pařížanů zahrál rukou. Mezitím Galtier dává pokyny Danilovi, který je zatím úplně mimo a Ratao si z něho na pravé straně dělá dobrý den.
26'
Mbappé byl v další dobré šanci, ale znovu se mu nepovedlo ani vypálit. Před nohy mu skluzem zajel jeden ze soupeřů a krásně ho zablokoval.
25'
Mbappému se nedaří. Nyní sice "poslal na párek" jednoho z hráčů, ale následně o míč školáckou chybou přišel, když si ho hodně předkopl a už ho nedostihl.
24'
Mendes byl na levé straně osamocen. Místo sprintu s míčem ale nahrál Messimu na střed, který mu vymyslel hezkou průnikovku z první. Jenže Mendes neběžel dostatečně rychle.
23'
PSG má třikrát tolik přihrávek, co Toulouse. Zatím jsou ale i tak právě domácí nebezpečnějším týmem. Před chvílí to zkoušel van den Boomen bombou z dálky, která ale Donnarummovi nenadělala problémy.
22'
Ratao znovu rychlonohý na pravé straně. Tentokrát doběhl skoro až k praporku a snažil se najít někoho ze svého týmu centrem do vápna. Ten ale ze vzduchu shrábl brankář PSG.
21'
Galtier zatím nemůže být s hrou svého týmu spokojen. Obrana totiž neskutečně propadá a celkově je zatím Toulouse lepším týmem. Z Pařížanů vyčnívá jen Neymar s Messim, a také Donnarumma, který pochytal už tři střely.
20'
Verratti přesunul míč na Messiho, ten našel pěknou přihrávkou Mbappého, který však míč při zkoušení kliček ve vápně ztratil.
19'
Ratao znovu prohnal soupeře. Vyvezl míč a následně ho adresoval Abúchlálovi, který si ho našel za obrano a byl před brankářem sám, ale z první branku přestřelil.
18'
Neymar dostal dobrou přihrávku před vápno. Nachystal si míč na pravou nohu a pak vyslal parádní zatočenou střelu na vingl, která ho minula jen o kousek. při zpracování ale zahrál rukou, takže případný gól by stejně neplatil.
17'
Messiho rohový kop z pravé strany nedopadl nejlépe. Směr měl sice dobrý, ovšem nad jednoho z hráčů PSG si nadskočil Dupé a a míč vyboxoval.
16'
Ratao, který ještě nedávno hrával ve Slovanu Bratislava, nyní prohnal řady PSG, když vyvezl míč z poloviny a následně přešel přes jednoho hráče. Do zakončení se však nedostal.
15'
Nákop Mukieleho měl vyslat do šance Messiho, jenže mířil asi tak dvacet metrů před něj, zatímco jen pět metrů před brankáře Dupého.
14'
Mendes se pustil do souboje se dvěma hráči soupeře u postranní čáry, kde byl následně poslán k zemi. Tentokrát už to byl faul, takže PSG rozehrává.
13'
Tohle sice nebyla nejlepší střela, ale Dallinga znovu dokázal uniknout, tentokrát zleva, a vypálit. Střely na branku jsou tak nyní 3:2 pro domácí tým, který přitom zatím držel míč jen 22% odehraného času.
12'
Ramos rozdává míče po čáře i do středu, ale většina hráčů mu je následně vrací. Toulouse dobře dostupuje soupeře a skvěle stínuje.
11'
Mendes se snažil projít přes hráče a přihrát Neymarovi, ten pak ale byl o míč obrán, zamotal se a potácel se k zemi. Toulouse ho přebralo a je již na druhé straně.
10'
Po rohovém kopu dostal míč Mendes, který stál trochu dále, než ostatní. Poslal ale krásnou průnikovku na Mbappého, který ovšem zakončil jen do nohy obránce.
9'
Dallinga dostal centrovanou přihrávku přímo na hranici malého vápna, odkud z první pálil a znovu prověřil Donnarumu. Zatím je domácí Toulouse jednoznačně nebezpečnějším celkem.
8'
Sergio Ramos se nyní hodně rozohnil. Mukiele šel do souboje se soupeřem Spieringsem, který ho kopl do nohy. Sudí ale neudělil kartu, která by zde asi byla na místě.
7'
Gianluigi Donnaruma se musel nyní poprvé protáhnout za míčem. Jeden z domácích totiž unikl na pravé straně obraně a zkoušel t oz velkého úhlu. /spěšný nebyl.
6'
Rouault se pustil do souboje o míč s Mbappém. Toho nakonec krásně oklamal, za což sklidil applaus celého zaplněného stadionu.
5'
Nakonec byl přímý volný kop rozehrán přímo do zdi. Míč se sice odrazil, ale jen k hráčům Toulouse, takže Pařížané rychle zařadili zpátečku.
4'
Neymar vybojoval přímý volný kop. Z 22,3 metrů od branky ho nyní bude rozehrávat jeden z dvojice Messi – Neymar. Ve zdi jsou skoro všichni hráči, jeden dokonce leží.
3'
Neymar se hned ze začátku utrhl, prošel přes dva hráče a dostal se do vápna. Nakonec z toho ale nic nebylo, míč mu byl ukopnut.
2'
Na stadionu Toulouse se už rozehrálo. Úvodní výkop provedlo PSG, které obléklo klasickou variantu dresů. Domácí celek oblékl dresy bílé barvy.
1'

Toulouse FC: Dupé – Desler, Rouault, Nicolaisen, Abúchlál – Spierings, van den Boomen – M. Diarra, Zandén, Ratão – Dallinga.
Náhradníci: Haug – Begraoui, L. Costa, Dejaegere, Chaibi, Genreau, Keben Biakolo, Onaiwu, Sylla.

Paris Saint-Germain FC: Donnarumma – Ramos, Marquinhos, Danilo Pereira – Mukiele, Vitinha, Verratti, N. Mendes – Messi, Neymar – Mbappé.
Náhradníci: Navas, Rico – Bernat, Ekitike, Hakimí, Sanches, Zaire-Emery, Bitshiabu.

PARIS SAINT-GERMAIN FC

Celek z francouzského hlavního města je na první pozici ligové tabulky. Po čtyřech zápasech se o ní dělí společně s Marseille a Lens. Všechny tyto týmy mají shodně deset bodů. Přestože v prvních třech zápasech Pařížané soupeře drtili neskutečnými náložemi gólů, v posledním zápase už body ztratili. A to s rivalem z Monaca, když se v zápase urodila remíza 1:1. A to Neymar ještě srovnával z penalty. PSG ale jinak za čtyři zápasy stihlo rozdat už osmnáct branek, přičemž jich obdrželo pouze čtyři.

Forma: R – V – V – V

Poslední zápasy:
PSG – Monako 1:1
Lille – PSG 1:7
PSG – Montpellier 5:2
TOULOUSE FC

Toulouse zatím v letošním ligovém ročníku nehraje zas tak špatně. Po čtyřech zápasech se nachází přesně ve středu tabulky, tedy na desáté pozici. Vstoupilo do sezóny pěti body ze tří zápasů, kdy remizovalo, vyhrálo a znovu remizovalo. V posledním zápase pak přišla první prohra, kdy ho Nantes na svém hřišti přehrálo 3:1. Toulouse nastřílelo 7 gólů, zatímco jich šest inkasovalo.

Forma: P – R – V – R

Nantes – Toulouse 3:1
Toulouse – Lorient 2:2
Troyes – Toulouse 0:3
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.