Ligue 1 - 34. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Troyes : Paris SG - 7. května 2023   20:45

Troyes
83' Chavalerin (Yade)
1:3
(0:1)
Paris SG
8' Mbappé   • 59' Vitinha   • 86' Ruiz
Troyes
Gallon – Zoukrou, Rami (C), Palmer-Brown – Bruus (68. T. Baldé), Chavalerin, Agoumé (68. Kouamé), Larouci (81. Yade) – Odobert, M. Baldé – Ugbo (80. Rony Lopes).
Lis – Porozo, Salmier, Mazou-Sacko, Palaversa.
R. Buquet – G. Debart, G. Pasqualotti
Stade de l'Aube, Troyes
Paris SG
Donnarumma – Marquinhos (C), Ramos, D. Pereira – Zaïre-Emery, Vitinha (90+3. Gharbi), Verratti (80. Sanches), Ruiz, Bernat – Mbappé, Ekitiké (80. Soler).
Rico, Letellier – Bitshiabu, Nhaga, Housni.

Držení míče: 39 % : 61 %.
Střely na branku: 3:12. Střely mimo: 1:11. Rohy: 6:6. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 5:5.
Hosté krátce před završením hodiny hry zvýšili svůj náskok, domácím se v poslední desetiminutovce povedlo sice snížit, avšak soupeř téměř ihned opět odskočil a žádné drama nepřipustil. Splnil tak povinnost a z Troyes si odváží všechny body.
90+4'
90+3'
Střídání v týmu Paris Saint-Germain:
ze hřiště odchází Vitinha, přichází Ismael Gharbi.
90+2'
Mama Baldé a Sergio Ramos se do sebe pustili, nakonec si ale vše vyříkali.
90'
Hra pokračuje kombinací u středového kruhu, hosté si jdou pro vítězství.
88'
Hosté se ubránili tlaku soupeře a vyráží do protiakce.
86'
Paris Saint-Germain právě vstřelil branku!
Avšak hosté velmi rychle střílí třetí gól a opět soupeři odskakují. Kylian Mbappé svou šanci nevyužil, k odraženému míči ale doběhl FABIÁN RUIZ a tvrdou ranou poslal balón od bližší tyče do sítě.
83'
Troyes právě vstřelilo branku!
A pozor, domácí snižují a ze zápasu dělají drama. XAVIER CHAVALERIN překvapil obranu hostů v čele s brankářem, naběhl si na centr z levé strany a hlavou usměrnil míč do prázdné hostující svatyně, neboť Gianluigi Donnarumma byl vyběhnutý.
82'
Rohový kop bude zahrávat domácí tým.
81'
Střídání v týmu ESTAC Troyes:
ze hřiště odchází Yasser Larouci, přichází Papa Ndiaga Yade.
80'
ze hřiště odchází Ike Ugbo, přichází Rony Lopes.
80'
ze hřiště odchází Marco Verratti, přichází Renato Sanches.
80'
ze hřiště odchází Hugo Ekitiké, přichází Carlos Soler.
78'
Několikrát tečovaný míč doputoval do rukou domácího brankáře, jenž rychle rozehrává.
76'
Na hřišti se toho v posledních minutách mnoho neděje, po faulu zůstává na trávníku ležet jeden z hráčů PSG, jenž si stěžuje na křeč.
72'
Domácí dlouho drží balón ve své moci, avšak šanci si vypracovat nedokážou.
70'
Ofsajd zastavuje favorita v útočné aktivitě, domácí mohou v klidu rozehrávat.
68'
ze hřiště odchází Andreas Bruus, přichází Thierno Baldé.
68'
ze hřiště odchází Lucien Agoumé, přichází Rominigue Kouamé.
66'
Na druhé straně pálil z hranice vápna jeden z hráčů v modrém dresu jen do bránícího soupeře.
65'
Hosté se dlouhou kombinací dostali až do šance, střelu z levé strany však domácí brankář stačil vyrazit.
62'
Do další šance se favorit nyní nedostal a nevybojoval ani rohový kop.
59'
Nyní už se hosté radují. VITINHA zůstal zcela zapomenut domácí obranou, hlavou odehrál sice míč do domácího gólmana, ovšem ten jej vyrazil zpět k hráči PSG a ten se z dorážky už nemýlil.
58'
Kylian Mbappé se po kombinaci ocitl sám před brankářem, ten byl ale o něco rychlejší a skluzem tečoval míč do protihráče, od kterého se balón odrazil mimo hrací plochu.
56'
Domácí se dostali ojediněle k pokutovému území PSG, Wilson Odobert však v situaci jeden na jednoho přišel o míč.
55'
Warren Zaïre-Emery pálil rovněž mimo tři tyče. Původně se zdálo, že to bylo s tečí a následovat by měl roh, ale opak je pravdou.
53'
Kylian Mbappé střílel nebezpečně na vzdálenější tyč, kterou však dalece minul.
52'
Gauthier Gallon je ošetřován, ránu míčem schytal do choulostivých míst.
51'
Vzápětí přišla další šance PSG, tentokrát střílel tvrdě Marco Verratti, avšak i v tomto případě zasáhl gólman Troyes.
51'
Nepříjemnou střelu z hranice vápna dokázal Gauthier Gallon vyrazit.
49'
Kombinace na jeden dotek hostům nevyšla, míč opět letí ke středové lajně.
49'
Zahrozili hosté, ovšem domácím se povedlo odkopnout míč až ke středové lajně, kam pro něj hráči PSG přiběhli.
46'
Domácí se hned vydali do útoku, centr z levé strany si ale Gianluigi Donnarumma pohlídal.
46'
Hosté zatím potvrzují roli favorita, jsou aktivnějším a lepším týmem, domácí skoro do ničeho nepustili, Gianluigi Donnarumma musel zasahovat až v samém závěru první půle. Do kabin si PSG přesto odnáší jen jednogólový náskok a druhá půle bude ještě zajímavá.
45+3'
45+2'
Žlutá karta pro tým ESTAC Troyes (Mama Baldé).
45'
Mama Baldé se velmi dobře položil do centru a hlavou usměrnil míč k bližší tyči, Gianluigi Donnarumma stačil balón vyrazit do zámezí, kdyby tak neučinil, zřejmě by to byla tyč.
44'
O chvíli později přichází další roh domácího celku.
43'
Ike Ugbo se dostal do první větší šance svého celku, jeho střela však byla v poslední chvíli zblokována a následuje první roh Troyes.
40'
Ani tohle není gól, Kylian Mbappé převzal míč v pokutovém území a pravačkou střílel na bližší tyč, kterou však minul.
38'
Vitinha si v těžké pozici na pravé straně zpracoval míč a dokázal vystřelit, ovšem jen do náruče připraveného brankáře hostů.
37'
Nůžky zkoušel ve vápně jeden z hráčů pařížského celku, míč ovšem netrefil.
36'
PSG drží míč na soupeřově polovině, ale hráči spíš jen kombinují.
34'
Mbappé si centrovaný míč sice zpracovat nedokázal, získal svým barvám alespoň rohový kop.
32'
Také Kylian Mbappé skončil v pokutovém území na trávníku, ale pokud se nepískal faul předtím na Baldého, tak v tomto případě už tuplem ne.
31'
Hosté hodně dlouho kombinovali před vápnem soupeře, akce nakonec ukončil Verratti, jehož centr si pohlídal domácí brankář.
29'
Gianluigi Donnarumma jasně fauloval domácího Baldého, penalta se však nepíská.
27'
Pěkný střelecký pokus, Fabián Ruiz pálil z levé hranice vápna do bližšího dolního rohu brány a Gauthier Gallon měl co dělat, aby balón vyrazil mimo tři tyče.
25'
Ofsajd a v něm chycený hostující celek.
23'
Po následném rohu hlavičkoval jeden z hostů kousek nad břevno. Málem to bylo 2:0.
21'
Fabián Ruiz střílel v pádu po zemi na vzdálenější tyč, Gauthier Gallon však výborným zákrokem míč vyrazil.
20'
Poprvé mají domácí hráči míč na kopačkách delší dobu, kombinují u středové lajny.
18'
Sergio Ramos střihl pěknou střelu z dálky, ta však minula vzdálenější horní roh brány.
17'
Situace je prozatím zažehnána a může se pokračovat.
15'
Na hřišti přistály světlice a to u brány PSG, takovéto chování nemá na fotbale co dělat.
15'
Kylian Mbappé se málem osamostatnil v čele ligové tabulky střelců, ovšem hlavou z levé strany malého vápna odehrál míč jen do rukou brankáře.
13'
Domácí se ještě nedostali k nějakému ohrožení hostující brány, Gianluigi Donnarumma si na balón ještě nesáhl.
11'
Dvakrát se nyní snažili hosté o střelu, ani v jednom případě míč až k domácímu brankáři nedoputoval.
8'
Favorit jde velmi rychle do vedení. Centr z pravé strany byl tečován a skončil ještě na břevnu, následně se ale míč odrazil před odkrytou bránu, kde byl ve správný čas na správném místě KYLIAN MBAPPÉ, který jej zblízka hlavou odehrál do sítě.
5'
Další možnost PSG, tentokrát se v ní zjevil Kylian Mbappé, ovšem z úhlu střílel levačkou rovněž jen do boční sítě.
2'
Juan Bernat poslal z levé strany přihrávku do malého vápna, kde skluzem tečoval míč do boční sítě Hugo Ekitiké.
1'

ESTAC Troyes: Gallon – Zoukrou, Rami (C), Palmer-Brown – Bruus, Chavalerin, Agoumé, Larouci – Odobert, M. Baldé – Ugbo.
Náhradníci: Lis – Porozo, Salmier, T. Baldé, Kouamé, Rony Lopes, Mazou-Sacko, Palaversa, Yade.
Trenér: P. Kisnorbo.

Paris Saint-Germain: Donnarumma – Marquinhos (C), Ramos, D. Pereira – Zaïre-Emery, Vitinha, Verratti, Ruiz, Bernat – Mbappé, Ekitiké.
Náhradníci: Rico, Letellier – Bitshiabu, Sanches, Soler, Nhaga, Gharbi, Housni.
Trenér: C. Galtier.

Rozhodčí: R. Buquet – G. Debart, G. Pasqualotti.
Vzájemné zápasy

Troyes prohrálo s PSG poslední čtyři domácí duely, vyhrát se mu povedlo naposledy 4. listopadu 2001, kdy uhájilo těsný náskok a radovalo se z vítězství 1:0.
PSG

Hosté směřují k titulu, rozhodnuto sice ještě není, ale před druhou Marseille mají pětibodový náskok a vše tak ve svých rukách. Mimo svůj trávník sehráli šestnáct zápasů a vybojovali sedmatřicet bodů za dvanáct výher a jednu remízu, vstřelili slušných osmatřicet gólů, nejvíc ze všech týmů, a jen dvanáct inkasovali. Nyní drží sérii čtyř venkovních výher za sebou, přidají dnes pátou?
Nejlepším střelcem klubu i celé ligy je třiadvacetigólový Francouz Kylian Mbappé.
Troyes

Domácí celek se pomalu smiřuje se sestupem, pět kol před koncem má ztrátu na místa, jež zaručují udržení, deset bodů. Na svém hřišti se jeho hráčům navíc nedaří, ze šestnácti utkání odcházeli dohromady s pouhým dvanáctibodovým ziskem, vybojovali jedinou výhru a devět remíz, vstřelili šestnáct gólů a o devět více inkasovali. Z posledních dvou domácích střetnutí odcházeli poraženi a bez jediného vstřeleného gólu.
Nic na tom nezměnil ani Mama Baldé z Guiney, s dvanácti góly nejlepší střelec mančaftu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.