Ligue 1 - 6. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Troyes : Rennais - 4. září 2022   17:05

Troyes
14' Ugbo (Rony Lopes)
1:1
(1:0)
Rennais
48' Santamaría  (Terrier)
Troyes
Gallon – Balde (83. Ripart), Porozo, Palmer-Brown, Salmier, Larouci (61. Chavalerin) – Rony Lopes (61. Yade II), Tardieu, Kouamé, M. Baldé (83. Odobert) – Ugbo (34. Rami (C)).
Moulin – Agoumé, Dingomé, Moreno.
Mathieu Vernice – Aurélien Drouet, Florian Goncalves de Araujo
Stade de l'Aube, Troyes
Rennais
Mandanda – H. Traoré (C), Rodon, Theate, Truffert (69. Meling) – Majer (46. D. Doué), Santamaría, Tait (46. Sulemana) – Gouiri (69. Abline), Terrier, Bourigeaud (88. Assignon).
Alemdar – G. Doué, Ugochukwu, Wooh.

S konstatováním, že Rennes dostatečně nevyužilo dlouhou přesilovku a remizovalo s Troyes, se loučím a přeji vám příjemný zbytek nedělního dne.
Sledovali jsme velmi zajímavé střetnutí, po němž bod bere spíše Troyes, které se od šestadvacáté minuty bránilo přesile. Ve druhém poločase už Rennes jen vyrovnalo, když se placírkou prosadil Baptiste Santamaría. Hostující celek si připravil i další šance, které zahazoval, a tak odjede do své metropole zklamaný. Hráči v červených dresech se mohu zlobit jen na sebe, jelikož měli dost času k tomu, aby skóre zapasu otočili na svou stranu.
90+4'
90+4'
Hamari Traoré skvěle poslal přihrávku na pravou stranu vápna, odkud přihrával před branku Lorenz Assignon. Jenomže trefil soupeře a nic zásadního už se nestane.
90+3'
Na rohový kop si na malém vápně naskočil Arthur Theate, jenž předskočil soupeře. Jeho hlavička mířila doprostřed branky, kde se skvělým zákrokem zaskvěl Gauthier Gallon, jenž dál drží nerozhodný stav!
90+2'
Na levé straně velmi dobře pracoval Kamaldeen Sulemana, jenž posílal přihrávku těsně nad trávníkem před branku. Jenomže Matthis Abline balon neusměrnil do brány, protože jej dobře atakoval Rominigue Kouamé.
90+1'
Dalším žlutě potrestaným hříšníkem je Gauthier Gallon (Troyes), který dlouho otálel s odkopem od branky.
90'
Teatrální pád před brankou předvedl Matthis Abline, jehož atakoval spoluhráč Lorenz Assignon. Hostující hráč se dožaduje pokutového kopu a celou situaci ještě kontroloval VAR.
89'
Na levé straně se kolem soupeře protáhl Désiré Doué, jehož přihrávku před branku sebral brankář Gauthier Gallon. Čas se hostujícímu celku už hodně zkrátil.
88'
Renaud Ripart se důrazem dostal k míči a už to vypadalo, že domácí vyrazí do útoku. Ovšem po chvíli se ozval hvizd rozhodčího, jenž viděl nedovolený zákrok.
88'
Střídání v týmu Stade Rennes FC:
ze hřiště odchází Benjamin Bourigeaud, přichází Lorenz Assignon.
86'
Ze strany hráčů v červených dresech už je to pořádné křeč. Připomínám, že Rennes hraje od šestadvacáté minuty hraje proti deseti lidem Troyes.
85'
V deseti lidech domácí celek rychle přešel do útočné akce a na levé straně měl hodně volného prostoru Papa Ndiaga Yade. Jeho zakončení bylo spíše zbrklé, proto zamířilo vedle branky.
84'
Na pravé straně předskočil Birgera Melinga nově příchozí Renaud Ripart, který následně odcentroval. Ovšem před brankou se nenacházel nikdo v modrém dresu.
83'
Střídání v týmu ESTAC Troyes:
ze hřiště odchází Thierno Balde, přichází Renaud Ripart.
ze hřiště odchází Mama Baldé, přichází Wilson Odobert.
82'
Hráči v červených dresech kombinují na útočné polovině, jenomže zatím nemohou přijít na to, jak se dostat k další vyložené příležitosti.
80'
Deset minut a nastavení schází ke konečnému hvizdu hlavního rozhodčího. Jenomže moc to nevypadá, že by především Rennes mělo s průběžným stavem ještě hnout.
79'
Před branku se stěhují hostující hlavičkáři, což prozrazuje, že Rennes bude rozehrávat další rohový kop. Na centr si naskočil Joe Rodon, avšak Martin Terrier na zadní tyči situaci dobře neuzavřel.
78'
Dlouhý centr mířil k pravé tyči, kam se vydal brankář Steve Mandanda a také Adil Rami. Už to vypadalo, že gólman Rennes bude míč mít, avšak zkušený domácí hráč byl důrazný a poslal balon vedle branky.
76'
Matthis Abline se pohyboval na pravé straně pokutového území, kde si před něj dal ale tělo Erik Palmer-Brown, jehož prvně jmenovaný nedovoleně atakoval.
75'
Na centr od rohového praporku si naskočil Jackson Porozo, jenž do míče hlavou trkl. Jenomže jej neusměrnil do prostoru tří tyčí, ale kousek vedle levé tyče.
74'
Rychlým protiútokem se Troyes dostalo až k šestnáctce soupeře. Centr z pravé strany byl sražený na rohový kop. To je také jediná šance, kdy domácí mohou dát branku.
73'
Na hranici vápna se míče chopil Guéla Doué, jemuž míč od nohy odskočil a chopil se ho Papa Ndiaga Yade. Domácí hráč si balon skvěle pokryl a nechal se faulovat.
72'
Dalším potrestaným hráčem je Xavier Chavalerin (Troyes), kterému unikal Hamari Traoré, a tak se mu rukama pověsil na záda.
71'
Před malou chvíli Birger Meling (Rennes) přišel na zelený pažit a nyní už uviděl žlutou kartu, když stáhl na trávník Rominiguea Kouamého.
70'
Dvacet minut hry zbývá do konce normální hrací doby. Fanoušci hostujícího celku jistě očekávali, že jejich tým v tuhle chvíli povede. Ovšem opak se stává pravdou a stav je stále vyrovnaný.
69'
ze hřiště odchází Adrien Truffert, přichází Birger Meling.
ze hřiště odchází Amine Gouiri, přichází Matthis Abline.
68'
Dalším zakončení zpoza vápna bylo sražené vedle levé tyče, a tak bude Rennes rozehrávat další rohový kop. Centr od praporku zamířil na první tyč, odkud jej prodlužoval Adrien Truffert. Následně odvrácení zachytil Martin Terrier, jehož pokus mířil vysoko nad bránu.
66'
Troyes otočilo kormidlem hry a vybojovalo rohový kop, který byl rozehrán na zadní tyč, kde se nacházel Hamari Traoré. Jeho odvrácení zpracoval na hranici vápna Florian Tardieu, jehož ránu na další roh srazil Amine Gouiri. Další centr od praporku byl neúspěšný, jelikož došlo k nedovolenému útočnému zákroku.
65'
Gauthier Gallon po ataku potřeboval lékařské ošetření, ale spíše proto, aby dopřál spoluhráčům oddech. Domácí brankář bude v pořádku a může se pokračovat ve hře.
64'
Centr z levé strany mířil před branku, kde vyplul osamocený Benjamin Bourigeaud, jenž už byl před brankářem. Ovšem hlavičku namířil přesně do míst, kde se Gauthier Gallon pohyboval a navíc se poté dopustil nedovoleného zákroku.
63'
Centrem od rohového praporku se předvedl Benjamin Bourigeaud, ovšem domácí obrana byla znovu úspěšná. Na druhé straně pas za obranu vyslal střídající Papa Ndiaga Yade, avšak z branky správně vyrazil Steve Mandanda.
62'
Po střídání domácího mužstva se znovu hraje a domácí celek vyslal jen odkop na polovinu soupeře. Rennes pak útočilo po pravé straně a Hamari Traoré vybojoval alespoň rohový kop.
61'
ze hřiště odchází Rony Lopes, přichází Papa Ndiaga Yade.
ze hřiště odchází Yasser Larouci, přichází Xavier Chavalerin.
60'
Šedesát minut hry je minulostí a průběžný stav je stále pouze 1:1. Rennes vstoupilo do zápasu v roli mírného favorita, alespoň co se týče jmen v kádru. Uvidíme, zda souboj dovede do vítězného konce.
59'
Od šestadvacáté minuty je to pouze o hostujícím mužstvu, který zatím zvládl pouze vyrovnat. Obrana Troyes jinak ale působí velmi dobře připravená.
58'
na pravé straně se o pas za obranu pokoušel Benjamin Bourigeaud, ovšem domácí obrana byla znovu připravená. Po chvíli se do nesnází dostal Florian Tardieu, ale nepříjemnou pozici zvládl vyřešit.
56'
Hlavní rozhodčí píšťalkou pobízel domácího brankáře, aby už rozehrál. Pas Troyes na pravou stranu bylo nepřesné, ovšem něco podobného se stalo také na druhé straně.
55'
Už to vypadalo, že domácí mužstvo půjde do otevřené obrany. Avšak hlavní sudí po chvíli odpískal faul, jehož se dopustil ve středovém kruhu Rominigue Kouamé.
54'
Obrana Troyes sice zastavila balon v šestnáctce, ale ten se odrazil k penaltovému puntíku, kde byl znovu Martin Terrier. Jeho další pokus placírkou zamířil jen vedle pravé tyče. Tohle měla být vedoucí trefa Rennes.
53'
K rozehrání přímého kopu se postavil Benjamin Bourigeaud, jenž trefil zeď. Rennes pak kombinovalo na levé straně a před brankou Martin Terrier vyslal místo pořádné střely jen "malou domů".
52'
Centr od rohového praporku mířil na první tyčku, kde byl rychle dostoupený Martin Terrier. Následně akce mířila na levou stranu šestnáctky, odkud se balon snažil vrátit Arthur Theate, ovšem Thierno Balde byl dobře postavený. Po chvíli přišel další nedovolený zákrok domácího mužstva a Rennes bude rozehrávat přímý kop z velmi dobré pozice.
51'
Zkušený Adil Rami dostoupil u rohového praporku autora vyrovnávací trefy a odkopl mu míč za postranní lajnu. Rennes po vhazování vybojovalo rohový kop.
50'
Hráči domácího mužstva se po delší době nacházeli na útočné polovině, ale nic nevymysleli. Balonu se tak chopilo Rennes, které se postupnou kombinací přesouvá na útočnou polovinu.
48'
Rennes právě vstřelilo branku!
Na pravé straně zabíhal za obranu kapitán Hamari Traoré, který dával míč pod sebe. Na hranici vápna poté míč více na střed posunul Martin Terrier a BAPTISTE SANTAMARÍA placírkou nasměřoval balon do levé tyče, od které pak zamířil za brankovou čáru – 1:1. Asistence: Martin Terrier.
46'
Rennes po rozehrání se rychle přesunulo před branku soupeře, kam přihrával Amine Gouiri. Ovšem zakončení zblízka zamířilo jen vedle levé tyče.
46'
ze hřiště odchází Lovro Majer, přichází Désiré Doué.
ze hřiště odchází Flavien Tait, přichází Kamaldeen Sulemana.
46'
Až do šestadvacáté minuty jsme sledovali vyrovnané střetnutí, které nenabídlo téměř žádnou brankovou příležitost. Po šťastném odrazu změnil skóre zápasu jen Ike Ugbo, který vystřelil do protipohybu brankáře. Od zmíněné minuty už Troyes hrálo bez vyloučeného Yoanna Salmiera, a tak Rennes přebralo otěže zápasu. Hostující celek se do vyložených příležitostí nedostával, ovšem jeho rány ze střední vzdálenosti byly nebezpečné a Gauthier Gallon měl starosti. Domácí mužstvo je stále ve vedení, ale po přestávce se bude muset dál bránit.
45+3'
45+3'
V závěru prvního poločasu kombinují hráči v červených dresech na útočné polovině. Na hranici vápna se klíčovou přihrávku snažil vymyslet Lovro Majer, avšak jeho snažení bylo zablokované.
45'
Zpoza vápna se napřáhl Baptiste Santamaría, jehož zakončení mířilo k levé tyči. Jenomže parádní zákrok ze své sbírky vytáhl Gauthier Gallon, který s obtížemi zasáhl a drží Troyes v těsném vedení.
44'
Troyes rozehrálo centrem standardní situaci, avšak Rennes se odkopem ubránilo. Míče se poté chopil Rominigue Kouamé, jehož centr už nenašel nikoho v modrém dresu.
43'
Dalším potrestaným hráčem zápasu je Baptiste Santamaría (Rennes), který ve vzdušném souboji atakoval Ronyho Lopese do obličeje.
41'
U středové čáry byl nedovoleně atakovaný Florian Tardieu a domácí funkcionáři i hráči se dožadovali karty. Jenomže hlavní rozhodčí tento moment netrestají.
40'
Těžko říct, proč Thierno Balde přestal hrát, když za sebou měl nabíhajícího Adriena Trufferta. Jeho přihrávka mířila před branku, avšak ani tentokrát zakončení nepřišlo. Po chvíli přeci jen letěl praporek pomezního rozhodčího nad hlavu.
39'
Domácí hráči se s balonem nemazlí a po jeho zisku vždy přijde odkop do bezpečných míst. Rennes se tak dostává k tlaku, ovšem zatím toho mnoho nebezpečného nepředvedlo.
38'
Z velké dálky se do míče opřel Hamari Traoré, jehož pokus mířil pod horní tyčku. Avšak také do dosahu, kam se Gauthier Gallon dostal.
37'
Troyes se dopustilo nedovoleného zákroku u postranní lajny. Nepříjemný centr před branku vyslal Lovro Majer, avšak Gauthier Gallon míč vyboxoval do bezpečných míst.
36'
Flavien Tait zkoušel kličku, kterou vystihl Thierno Balde, jenž okamžitě vyrazil do protiútoku. Krajní obránce viděl před branku nabíhajícího Mamau Baldého. Ovšem do vzduchu se pověsil Steve Mandanda, který míč schoval do rukavic.
34'
ze hřiště odchází Ike Ugbo, přichází Adil Rami.
34'
Obloučkem před branku přihrával Flavien Tait, ovšem Lovro Majer byl těsně bráněn a nevystřelil. Troyes okamžitě odkoplo balon mimo hrací plochu a bude střídat.
33'
Rennes vyslalo přihrávku na pravou stranu pokutového území, odkud přihrávka před branku neprošla. Hostující celek se vrátil k míče a znovu kombinuje.
31'
Těžko říct, zda chtěl Benjamin Bourigeaud přihrávat nebo střílet. myslím, že chtěl přihrávat na zadní tyčku, kde se nacházel Hamari Traoré. Ovšem balon mířil spíše na branku a Gauthier Gallon byl připravený zasáhnout.
30'
Domácí fanoušci na Lovra Majera pískají, protože jsou toho názoru, že hostující hráč hodně zákroku přidal.
29'
Hostující celek sice prohrává, ale zahraje si dlouhou přesilovou hru. Pro krásu fotbalu doufejme, že nebude hrát tak profesorsky, jako Sparta v Jablonci.
28'
Rennes rozehrálo volný kop tak, že balon letěl před branku, kde se nacházela trojice hráčů v červených dresech. Ovšem střeleckého pokus jsme se nedočkali.
26'
Kousek před šestnáctkou domácího celku byl faulován Lovro Majer, který potřebuje lékařské ošetření. Navíc Yoann Salmier (Troyes) za tento zákrok uviděl červenou kartu.
25'
Pětadvacet minut hry je minulostí a my sledujeme vyrovnané střetnutí, které se hraje téměř bez šancí. Ovšem ve vedení se nachází Troyes, které po šťastném momentu vede, když se do střelecké kolonky zapsal Ike Ugbo.
24'
Na vlastní polovině byl faulovaný Rony Lopes, a tak Troyes bylo u míče. Jenomže se pokusilo o přenesení hry na levou stranu, kde se míče chopil dobře postavený soupeř.
23'
Základní jedenáctky se vrátily do vymezeného prostoru a bude se znovu hrát. K balonu se postavil brankář Gauthier Gallon, jenž vymyslel dlouhý odkop.
22'
Hlavní rozhodčí pan Mathieu Vernice přerušil hru a posílá oba týmy se občerstvit. Střetnutí bude za pár okamžiků pokračovat a řekněme si, že průběžný stav je celkem překvapivý.
21'
K penaltovému puntíku přihrával Martin Terrier a Flavien Tait se snažil rychle zakončit. Jeho pokus byl obránci znovu zablokovaný a stejný hráč si pak míč zpracoval rukou.
20'
Na vlastní polovině se pod obrovský tlak dostal Thierno Balde, který si pomohl přihrávku ke stoperům. Jejich odkop hostující celek znovu sebral a kombinuje na útočné polovině.
19'
Benjamin Bourigeaud přihrával napravo dopředu a Martin Terrier se najednou nacházel v šestnáctce soupeře. Ovšem jeho pas před branku mířil do míst, kde hráči v červených dresech nebyli.
18'
Centr hostujícího týmu mířil na zadní tyčku, kde balon neodehrál Jackson Porozo. A tak byl Arthur Theate překvapený a z dobré pozice nevystřelil.
17'
Hostující mužstvo se velmi rychle snaží najít odpověď, a tak kombinuje na útočné polovině. Faulem si pomohl Erik Palmer-Brown, a tak Rennes bude rozehrávat standardní situaci.
14'
Troyes právě vstřelilo branku!
Volný kop rozehrál centrem na pravou stranu vápna Florian Tardieu. K hlavičce se dostal bránící Martin Terrier, který míč poslal do nebezpečných míst. Volejem se prezentoval Rony Lopes, jehož pokus byl soupeřem zablokovaný. Ovšem balon si zpracoval IKE UGBO, který střelou do protipohybu poslal Troyes do vedení 1:0. Asistence: Rony Lopes.
13'
Domácí mužstvo se přesunulo na útočnou polovinu, kde chvíli kombinovalo, ale k vidění byla nepřesná přihrávka. Zatím sledujeme utkání, kterému chybí moment překvapení.
11'
Na zadní tyč odcentroval Benjamin Bourigeaud, který viděl volného spoluhráče. Amine Gouiri první přihrávku před branku nedostal a ani následná střela úspěch neslavila, jelikož byla zablokovaná.
10'
Na hrací ploše zůstali ležet Flavien Tait a Baptiste Santamaría. Zákrok na druhého jmenovaného hráče byl nedovolený, a tak se hlavičkáři stěhují před branku Troyes.
9'
Před Ronym Lopesem se na pravé straně otevřel prostor, ovšem postupoval pomalu, a tak se hostující hráči stihli vrátit. Domácí záložník si míč navedl za vápno, ale jeho zakončení bylo zablokované.
8'
Do šance se hnal Rony Lopes, který se nacházel v ofsajdovém postavení. Rennes se tak bez problémů ubránilo a bude moci myslet na další útočnou akci.
7'
Martin Terrier přes soupeře neodcentroval, ale po chvíli přihrával do šestnáctky, kde se srazili Joe Rodon a Lovro Majer. Druhý jmenovaný navíc fauloval bránícího soupeře.
6'
Kreativní hostující záložník Lovro Majer hraje s maskou na obličeji. Rennes vyslalo nákop za obranu, ovšem celou situaci si pohlídal Erik Palmer-Brown.
5'
Dlouhou bodu se Joe Rodon rozmýšlel, kam přihraje. Hráči v červených dresech vyrazili do akce po levé straně, kde Amine Gouiri vybojoval autové vhazování.
4'
Yasser Larouci ztratil balon na útočné polovině, ovšem chtěl ho získat zpátky, avšak přehnal to s agresivitou. Po nedovolený zákrok se k míči vrací hostující hráči.
3'
Za domácí obranu si nabíhal Amine Gouiri, avšak Erik Palmer-Brown si nebezpečný prostor pohlídal. Ovšem poté nezvládl odkop, a tak Rennes kombinovalo za šestnáctkou. Jenomže ke střeleckému pokusu nedošlo.
2'
Do dnešního střetnutí nastoupilo Troyes v modrých dresech, naopak Rennes obléklo červenou sadu. Ovšem už se vraťme zpátky na trávník, kde jsou u míče obránci hostů.
1'
Hlavní rozhodčí pan Mathieu Vernice písknutím zahájil dnešní utkání. Po nákopu hostujícího celku se Troyes zmocnilo míče a přesunulo na útočnou polovinu.
1'
Rozhodčí dnešního střetnutí se vrací na zelený pažit, což značí, že by se za pár okamžiků mohlo začít. Ve Francii je přes třicet stupňů, a tak se kolapsu nemůžeme divit.
Obě základní jedenáctky si vzaly balony a hráči si kopou na vlastních polovinách. Čtvrtý rozhodčí si do útrob kabin běžel pro praporek, ale také vysvléknout se.
Jednalo se o jednoho z asistentů, a tak se na lajnu bude muset postavit čtvrtý sudí. Za pár okamžiků střetnutí odstartuje.
Start zápasu se zřejmě zpozdí, jelikož jeden z rozhodčích na hrací ploše zkolaboval. Na zelený pažit se seběhly oba lékařské týmy, na řadu přichází také nosítka. Přejme muži ležícím na trávníku spoustu zdraví!

ESTAC Troyes: Gallon – Balde, Porozo, Palmer-Brown, Salmier, Larouci – Rony Lopes, Tardieu, Kouamé, M. Baldé – Ugbo.
Náhradníci: Moulin – Agoumé, Dingomé, Chavalerin, Moreno, Odobert, Rami, Ripart, Yade II.
Trenér: Bruno Irles

Stade Rennes FC: Mandanda – H. Traoré, Rodon, Theate, Truffert – Majer, Santamaría, Tait – Gouiri, Terrier, Bourigeaud.
Náhradníci: Alemdar – Abline, Assignon, D. Doué, G. Doué, Meling, Sulemana, Ugochukwu, Wooh.
Trenér: Bruno Genesio

Rozhodčí: Mathieu Vernice – Aurélien Drouet, Florian Goncalves de Araujo.
Ještě jednou vás vítám u dnešního přenosu, který odstartuje zhruba za čtyřicet minut, jelikož úvodní výkop je naplánovaný na 17:05 hodin. Oba celky odhalily sestavy, a tak si je za pár okamžiků představíme.
Střetnutí mezi Troyes a Rennes startuje v neděli v 17 hodin 5 minut. Ze souboje je pro vás připravený podrobný textový přenos, jímž vás provede Michal Luxa. Utkání by mohlo nabídnou zajímavou podívanou, která přinese i spoustu branek.
Favoritem dnešního souboje bude Rennes, jenž patří mezi týmy, každoročně bojují o pohárovou Evropu. V dosavadních pěti kolech posbíral hostující celek jen sedm bodů, což stačí na šestou pozici. Stade Rennes zabralo v posledních třech kolech, když dvakrát zvítězilo. Naposledy si vyšláplo na Brest. Podobně je na tom také Troyes, které po třech porážkách přehrálo Angers a Monaco, čímž se se šesti body vyhouplo na jedenáctou příčku. Ovšem domácí celek potřebuje výrazně zlepšit hru do obrany, jelikož inkasovalo už třináct gólů.
Vítám všechny fanoušky francouzská Ligue 1 Uber Eats, která má na programu šesté kolo, v němž na sebe narazí ESTAC Troyes a Stade Rennes FC.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:05.