Ligue 1 - 30. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Lille : Štrasburk - 21. dubna 2024   15:00

Lille
12' David (Cabella)
1:0
(1:0)
Lille
Chevalier – T. Santos, A. Ribeiro, B. Diakité, Ismaily (62. Gudmundsson) – André (C), Gomes (90+2. Bouaddi) – Yazıcı (63. Žegrova), Haraldsson (63. Cavaleiro), Cabella – David (86. Yoro).
Jakubech, Mannone – Fernandes, Morais.
Millot – Coniglio, Reyes
Stade Pierre-Mauroy, Lille
Štrasburk
Bellaarouch – Saï. Sow (46. Senaya), Perrin, A. Sylla – Guilbert (C) (71. Sahi), I. Sissoko (85. Ali Abdallah), A. Santos, Delaine – Bakwa (71. Sebas), H. Diarra – Gameiro (46. Emegha).
Pierre – Deminguet, Doukouré, Mwanga.

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.
Držení míče: 52 % : 48 %.
Střely na branku: 2:2. Střely mimo: 3:5. Rohy: 4:4. Ofsajdy: 3:0. Fauly: 11:19.
Štrasburk po čtyřech úspěšných kolech nebodoval a v tabulce spadl na třináctou příčku. Lille si upevnilo čtvrté místo, kde disponuje pětibodovým náskokem na Nice.
Lille potvrdilo výbornou formu na domácím stadionu, kde je od 26. září neporaženo. Dogy měly navrch zejména v prvním poločase, kdy Jonathanu Davidovi napomohla k vítěznému gólu hrubka Sowa. Po změně stran se Štrasburk osmělil. Emegha a Delaine šance na vyrovnání ale zahodili a stav 1:0 tím pádem vydržel až do konce nervózního nastavení.
90+8'
90+8'
Bouaddi si v protiútoku počínal velmi bojácně. Míč ztratil a Štrasburk mohl jít do zřejmě poslední akce, které zkušeně vystavil stopku Alexsandro Ribeiro. Syllova podrážděná reakce si vyžádala žlutou kartu.
90+7'
Andrey Santos nedokopnul míč ani do pokutového území. Aboubacar Ali Abdallah ho k vysunutým spoluhráčům rovněž neposunul a to už vypadá pro domácí tým velmi dobře.
90+6'
Aboubacar Ali Abdallah neodhadl trajektorii centrovaného balónu. Ve slibně působícím náběhu se ve vzduchu s balonem nepotkal a to opět způsobilo snadnou práci pro domácího gólmana.
90+5'
Žlutá karta pro tým Lille OSC (Tiago Santos).
90+4'
Senayova přihrávka do křídla byla trochu delší. Perrin centroval pod tlakem a podle toho to také dopadlo, neboť u bližší tyče si pro míč došel Chevalier.
90+3'
Během pěti sekund udělala domácí ekipa dva fauly ve středovém kruhu. Štrasburk neztrácí čas a rychle uvádí balon zpět do pohybu.
90+2'
Střídání v týmu Lille OSC:
ze hřiště odchází Angel Gomes, přichází Ayyoub Bouaddi.
90+1'
Andrého standardka skončila šancí Alexsandra Ribeira. Domácí obránce však netrefil cíl a zpětně byl odhalen také jeho ofsajd.
89'
Rémy Cabella získal na Senayovi standardku a cenný čas, během kterého se hrát nebude.
88'
Další úleva pro Lille! Marvin Senaya brilantně nacentroval z pravé strany. Delaineho při hlavičce nikdo neobtěžoval a navzdory tomu poslal míč vedle levé tyče.
86'
ze hřiště odchází Jonathan David, přichází Leny Yoro.
85'
Střídání v týmu RC Štrasburk:
ze hřiště odchází Ibrahima Sissoko, přichází Aboubacar Ali Abdallah.
82'
Angel Gomes si vyžádal ošetření a zároveň dal svému týmu prostor na zmobilizování sil. Pro Lille to bude ještě dlouhý závěr zápasu.
81'
Další náznak Alsasanů na sebe nenechal dlouho čekat. Na Delaineho pas z levé strany však Sahi stoprocentně nedosáhl a míč neškodně prodloužil vedle domácí brány.
80'
Diarra chytře pouštěl hloubkovou přihrávku Andreye Santose až za obrannou linii Lille. Kromě míče za ni pronikl také Emanuel Emegha, jenž kromě vybíhajícího Chevaliera přehodil i celou brankovou konstrukci.
79'
Ani čtvrthodinu před koncem si Štrasburk nemůže říct, že si vypracoval šanci na vyrovnání. Centrovaný míč si suverénně stáhl Chevalier.
77'
Marvin Senaya to Gudmundssonovi oplatil bezprostředně po vhození autu. Ani se nejednalo o faul, protože tomu předcházel domácí ofsajd.
76'
Ve velkých bolestech se na hřišti svíjí Senaya. Je to důsledek drobné kolize s Gudmundssonem.
74'
Delaineho centr Žegrova odklidil směrem k Sahimu, jehož ambiciózní pokus zpoza šestnáctky nechal Chevaliera klidného.
73'
Dogy promarnily výhodu rohového kopu. Hosté neprodleně otočili hru a faulovaný Diarra pro ně získal standardní situaci.
71'
ze hřiště odchází Dïlane Bakwa, přichází Jeremy Sebas.
71'
ze hřiště odchází Frédéric Guilbert, přichází Moïse Sahi.
70'
Žegrova individuálně přiběhl před vápno, ale prostrčení za zformovanou obranu už bylo nad jeho síly. Při odklizení míče do bezpečí si hosté pomohli s Bellaarouchem.
68'
Andrey Santos přenesl hru na volnější pravou stranu. Senaya napřáhl ke křížné střele a ta prošla vedle Chevalierovy brány.
67'
Bellaarouch Žegrovův převysoký centr pohodlně lapil do rukavic. Na tahu jsou opět hosté, kteří ve druhé půli trochu vyrovnali hru.
66'
Syllův nedovolený zákrok nedaleko od pomezní čáry má za následek standardní situaci pro Lille.
65'
Senaya vytáhl míč na útočnou polovinu Štrasburku. Na následný centr Emegha dosáhnout nemohl a Chevalier zase zůstal bez práce.
63'
ze hřiště odchází Yusuf Yazıcı, přichází Edon Žegrova.
63'
ze hřiště odchází Hákon Arnar Haraldsson, přichází Ivan Cavaleiro.
62'
ze hřiště odchází Ismaily, přichází Gabriel Gudmundsson.
61'
Držení míče: 58 % – 42 %.
59'
Ani ten ale nepatřil mezi vydařené. Alsasané naopak museli zastavovat rychlý protiútok Cabelly. Habib Diarra si u lajny pomohl faulem za žlutou kartu.
58'
Z Kooperace dvou střídajících hráčů Senayi a Emeghy resultuje další hostující rohový kop.
57'
Lucas Chevalier se snažil Guilbertův centr od rohového praporku vyboxovat pryč z malého prostoru. V tu chvíli byl faulován Sissokem.
56'
Thomas Delaine na křídla vyzval Tiaga Santose a vytěžil z této konfrontace rohový kop ve prospěch Štrasburku.
55'
Moc velká zábava to po změně stran není. Dogy dál kontrolují hru, ale ta se odvíjí hodně daleko od dobrých palebných pozic.
54'
Domácí rozjeli standardku přihrávkou do křídla. Tiago Santos se Andreye Santose ale nezbavil a před Bellaarouche tak nepřiletěl žádný centr.
53'
Zdlouhavou mezihru Lille dočasně uťal Perrinův nedovolený zákrok. V kotrmelcích skončil Islanďan Haraldsson.
51'
Alsasané promrhali standardku z pravé strany za faul Alexsandra Ribeira na Bakwu.
49'
Guilbert patrně inkasoval prstem do oka, což by neměl být důvod k provedení vynuceného střídání.
48'
Frédéric Guilbert při nahánění Yazıcıho utržil nějakou ranku do obličeje. Hlavní rozhodčí kvůli ležícímu kapitánovi Štrasburku zastavuje hru.
47'
Špatnou malou domů Diakité hostům vysloveně daroval rohový kop, jenže Guilbert z něj své spoluhráče neobjevil.
46'
ze hřiště odchází Saïdou Sow, přichází Marvin Senaya.
46'
ze hřiště odchází Kévin Gameiro, přichází Emanuel Emegha.
46'
Lille od prvních minut na hřišti kralovalo. Velké množství šancí si sice nevytvořilo, ale díky chybě Sowa od dvanácté minuty přesto disponuje náskokem 1:0. Přihrávku Cabelly dokázal zužitkovat Jonathan David, jenž potvrdil pozici druhého nejlepšího střelce celé Ligue 1.
45+2'
45+2'
David byl zbouraný pár metrů před vápnem. Haraldsson vypadený míč na pravé straně neudržel a to už by mělo být z první půle vše.
45'
Yazıcı nakonec přímou střelu nezvolil. Míč poslal k Alexsandru Ribeirovi, jenž kvůli špatné orientaci hlavičkoval směrem k rohovému praporku.
44'
Haraldsson šel ochotně k zemi v souboji se Sowem a zařídil pro Lille přímý kop ze solidní palebné pozice. Je to i se žlutou.
42'
Andrey Santos se nehodlal smířit se ztrátou balonu. Benjamin André si před ním balon dobře pokryl a vynutil si faul.
40'
Gomes posílal míč na hrot. David se u hranice vápna zastavil a přenechal ho Cabellovi. Ten si balon navedl na střed, ale rána pravačkou mu vůbec nesedla.
39'
Po několika málo sekundách si domácí gólman připsal další zákrok proti Diarrově střele z delší vzdálenosti. I ten však patřil mezi jednoduché, takže k většímu vzrušení v hledišti nedošlo.
38'
Domácí obrana odhlavičkovala balon z vápna na Gameira. Ten to solidně zkusil z voleje, ale trefil jen prostor, ve kterém stál Chevalier.
36'
Sylla málem napodobil chybu Sowa, která předcházela dosud jedinému gólu. Tiago Santos si našteloval získaný míč na střelu. Levačkou jí ale nedal dostatek energie a Bellaarouch si připsal snadný zákrok u své levé tyčky.
34'
Hra je přerušena kvůli tvrdé kolizi u středového kruhu. Srážku s Andreyem Santosem mnohem hůř odskákal Alexsandro Ribeiro.
32'
Zataženou jedenáctku Lille se Alsasané pokusili překonat dlouhým nákopem, z něhož vzešel útočný faul nabíhajícího Gameira.
31'
A krátce po exekuci rohového kopu také ofsajd, ve kterém se v době nákopu ocitl Jonathan David.
30'
Haraldsson si narazil spoluhráčem a z pravé části vápna distribuoval balon těsně před brankovou čáru, odkud ho ve skluzu odvracel Guilbert. Bude to roh.
29'
Benjamin André prodlužoval roh na zadní tyč. Diakité ji však nestihl za vřít a ze všeho resultuje jen rozehrávka od branky Štrasburku.
28'
Lucas Perrin ubránil Haraldssona za cenu rohového kopu.
27'
Držení míče: 68 % – 32 %.
25'
Navzdory příznivému stavu se Paulo Fonseca pořádně rozohnil na rozhodčí. Moc ho neuklidnila ani udělená žlutá karta, spíše naopak.
24'
Bakwův centr byl odhlavičkován z okraje malého vápna. Haraldsson rozjížděl brejk, nicméně hostům se ho povedlo eliminovat hned za půlkou.
23'
Alexsandro Ribeiro si počínal nedovoleně proti Gameirovi a umožnil hostům kopat standardku z pravé strany.
22'
Alsasané zahustili střed hřiště. Dogy zdlouhavě kombinují ještě před půlící čarou.
20'
Pohyb Tiaga Santose dělá hostům značné problémy. Šikovného Portugalce teď uprostřed hřiště zastavili jen prostřednictvím Diarrova faulu.
18'
Guilbert přetažený roh nevnesl do domácí defenzivy žádné zmatky. Míč je mimo hřiště.
17'
Pád Santose ve vápně hlavní rozhodčí přešel. Štrasburk přešel do rychlého protiútoku a vzhledem ke sraženému centru Delaineho bude kopat roh.
16'
Bakwa pozbyl balon další nepřesnou přihrávkou na hrot útoku, se kterou Gameiro nemohl nic dělat.
15'
Až po čtvrthodině si míč poprvé ošahal Chevalier, který si vystoupil z branky za účelem chycení přetaženého nákopu na Gameira.
13'
Pro Lille je to už třiadvacátý domácí zápas v řadě, ve kterém vstřelí minimálně jednu branku.
12'
Lille právě vstřelilo branku!
Saïdou Sow strašidelně ztratil míč před vlastím vápnem. Cabella se vzniklé šance nezalekl a nesobecky přihrál doprava k JONATHANU DAVIDOVI, jenž chybu guinejského obránce Štrasburku potrestal sedmnáctým gólem v sezóně. Bellaarouchovi chybělo pár centimetrů k zákroku.
11'
Yusuf Yazıcı byl u pravé lajny zdvojen a odzbrojen, nicméně Delaineho odkop do autu opět znamená pokračování domácího tlaku.
10'
Frédéric Guilbert balon vrátil bezprostředně po přechodu půlící čáry. Úvod zápasu jednoznačně patří fotbalistům Lille.
9'
Yazıcıho nákop ani nedoletěl k připraveným hlavičkářům. Ismaily pak vrátil míč na útočnou třetinu hřiště, ale tam ho domácí ztratili těžkou přihrávkou na Cabellu.
8'
Sowem faulovaný Rémy Cabella se drží za levé stehno, nicméně při nadcházející standardní situaci by měl být v provozu.
7'
Hosté unikli z vysokého presinku a poprvé navštívili útočnou polovinu. Platilo to do pádu Diarry, který podle Millota nebyl způsoben faulem.
5'
André rozdal míč do křídla. Davida tam podpořil Santos a prudkým pasem do předbrankového prostoru znovu prověřil nachystanou obranu Štrasburku.
4'
Abakar Sylla zakopl míč na roh. Dogy ho rychle rozehrály a v úvodním tlaku pokračují i po neadresném nákopu Tiaga Santose.
3'
Alsasané nebyli schopni zastavit rychlou kombinaci kolem svého vápna. Doutnající požár byl uhašen až se zablokovanou střelou z osmnácti metrů v podání Andrého.
2'
Zahajovací výkop měli domácí, kteří nastupují v červených dresech. Štrasburk hraje v bílém.
1'

Lille OSC: Chevalier – T. Santos, A. Ribeiro, B. Diakité, Ismaily – André (C), Gomes – Yazıcı, Haraldsson, Cabella – David.
Náhradníci: Jakubech, Mannone – Bouaddi, Cavaleiro, Fernandes, Gudmundsson, Morais, Yoro, Žegrova.
Trenér: Paulo Fonseca

RC Štrasburk: Bellaarouch – Saï. Sow, Perrin, A. Sylla – Guilbert (C), I. Sissoko, A. Santos, Delaine – Bakwa, H. Diarra – Gameiro.
Náhradníci: Pierre – Ali Abdallah, Deminguet, Doukouré, Sahi, Emegha, Mwanga, Sebas, Senaya.
Trenér: Patrick Vieira

Rozhodčí: Millot – Coniglio, Reyes.
1. vzájemný zápas

20.12.2023
Štrasburk – Lille 2:1
Branky:
41. Yoro (vl.), 76. Mwanga – 20. Sylla (vl.).
RC Štrasburk

Alsasané se během uplynulého měsíce definitivně odpojili z bojů o záchranu. Ze čtyř kol získali deset z dvanácti dostupných bodů, když k bezbrankové remíze na hřišti Toulouse přidali výhry 3:1 nad Nantes, 2:0 nad Rennes a 3:1 nad Remeší. V načatém třicátém kole Štrasburk figuruje na dvanáctém místě, a to s náskokem deseti bodů na barážovou šestnáctou příčku. Se sedmi trefami je nejlepším střelcem aktuálně zraněný útočník Emanuel Emegha. Kromě něj Patrick Vieira v ofenzivě postrádá Brazilce Angela a Jihoafričana Mothibu.
Lille OSC

Dogy mají šest kol před koncem sezóny takřka jistou účast v mezinárodních pohárech. V tabulce figurují na čtvrtém místě a vzhledem k tříbodové ztrátě na třetí Monako jsou ve hře o přímý postup do Ligy mistrů. Ještě před pár dny Lille myslelo i na triumf v Evropské konferenční lize, jenže kvůli prohrané penaltové loterii se přes Aston Villu do semifinále neprobojovalo. V lize měli svěřenci Paula Fonsecy minulý víkend volno. Poslední zápas v ní odehráli pátého dubna a připsali si cennou výhru 3:1 nad Marseille. Největší ofenzivní hvězdou je Jonathan David. Rychlonohý Kanaďan je s šestnácti góly druhým nejlepším střelcem Ligue 1 za suverénním Kylianem Mbappém.
Všem fotbalovým příznivcům přeji příjemné chvíle u sledování textového přenosu ze zápasu třicátého kola francouzské Ligue 1. Od patnácti hodin se můžeme těšit na konfrontaci mezi Lille a Štrasburkem!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.