Mezinárodní přípravný zápas -  ONLINE PŘENOS -  Austrálie : Česko - 1. června 2018   13:00

Austrálie
Austrálie
32' Leckie  • 54' Nabbout  • 72' Leckie  • 81' Jugas(vl.)
4:0
(1:0)
Česko
Česko
Austrálie
Ryan – Risdon (76. Degenek), Milligan, Sainsbury (C), Behich – Luongo, Rogic (66. MacLaren), Mooy – Leckie (84. Arzani), Nabbout (61. MacLaren), Kruse (73. Petratos)
Harkam (Rakousko)
NV Arena (Sankt Pölten)
656 diváků
Česko
Koubek – Bořil, Kalas, Jugas, Novák – Hušbauer, Barák (57. Sýkora), Darida (C) – Schick (75. Šural), Kopic (83. Hořava) – Krmenčík (46. Jankto)

Další utkání čeká českou fotbalovou reprezentaci 6.6., kdy se národní tým střetně s Nigérií od 15 hodin.

Od nás je to pro dnešek vše, přejeme vám hezký zbytek dne a někdy zase u onlajnu na počtenou!

Fauly: 13:9.
Je konec! Takovýto výkon českého národního týmu čekal asi málokdo. Australané byli lepším týmem v utkání a naprosto zaslouženě si dokráčeli pro vítězství, když vstřelili tři branky ve druhém poločase. Dvěma góly se na vítězství podílel Mathew Lackie, jeden přidal Andrew Nabbout a čtvrtou branku si srazil do brány Jakub Jugas.
90'
90'
Přesto málem ta pátá branka přišla! Behich centroval do šestnáctky, kam si sbíhal Luongo, ale velmi dobře ještě zasáhl Filip Novák.
89'
Už to vypadalo, že se hráči ve žlutém pohrnou do dalšího protiútoku. Nakonec byla hra zpomalena na polovině hřiště a míč byl vrácen obráncům.
88'
Nepříjemným šlapákem byl sundán Hušbauer, nicméně se okamžitě zvedl a bude pokračovat ve hře i v posledních pár minutách.
87'
Jinak Australané naprosto kontrolují hru. Otázkou do posledních pár minut zůstává. Vstřelí Češi alespoň jednu branku nebo dostanou ještě jednu?
86'
První gólová šance hráčů v červeném ve druhém poločase! Na dobrý centru Vladimíra Daridy se nejvýše vyšplhal Sýkora, jehož hlavička šla přesně do míst, kde byl Ryan.
86'
Hráči ve žlutých dresech dali Čechům velkou lekci z produktivity! Z šesti střel totiž vstřelili hned čtyř branky, což je parádní úspěšnost.
85'
Když už to vypadá, že by se česká reprezentace mohla k něčemu dostat, skvěle zasáhne obrana nebo gólman Austrálie. Ryan dobře vyběhl a sebral míč.
84'
Střídání v týmu Austrálie: ze hřiště odchází Mathew Lackie, přichází Daniel Arzani.
84'
Nechybělo moc a mohlo to být o pět branek! Centr totiž jen proplachtil vedle zadní tyčky, kde ho nikdo z domácích hráčů nedokázal dostat do brány.
83'
Bezmoc českého týmu je vidět i na přihrávkách. Tentokrát byla zkažen naprosto jednoduchý pas, díky čemuž se do útoku opět žene Austrálie.
82'
Střídání v týmu Česko: ze hřiště odchází Jan Kopic, přichází Tomáš Hořava.
81'
Austrálie právě vstřelila branku!
Tohle začíná být potupa pro český tým! Degenk centroval do šestnáctky, kde si míč do vlastní brány srazil JAKUB JUGAS. Koubek byl tentokrát bez šance.
80'
Josef Šural dostal dobrý pas, který chtěl poslat zpět do ohně před bránu Ryana, ovšem i jeho přihrávka byla sražena a Austrálie se žene do protiútoku.
79'
Žlutou kartu dostává Jakub Jankto (Česko).
79'
Australský záložník chtěl poslat míč z první za českou obranu, ta ale tentokrát zahrála na jedničku a odpálila míč až na polovinu hřiště, kde byl faulován Hušbauer.
78'
Ke střele se dostal také Jakub Jankto, jenž přišel na hřiště až ve druhém poločase. Jeho střela však šla přímo doprostřed brány, navíc nebyla nijak prudká.
77'
Obrovská šance Filipa Nováka na snížení stavu! Ten totiž dostal ideální pas za obranu, kde si mohl míč zpracovat. On místo toho střílel a přestřelil.
76'
Velmi zajímavý centr do šestnáctky Austrálie, ovšem domácí obrana si s tím dokázala poradit, přesto zůstávají Češi u balónu.
76'
Střídání v týmu Austrálie: ze hřiště odchází Josh Risdon, přichází Milos Degenek.
75'
Střídání v týmu Česko: ze hřiště odchází Patrik Schick, přichází Josef Šural.
74'
Jan Kopic získal míč na obranné polovině, jenže po několika nepřesnostech ho česá reprezentace opět ztratila. Češi se budou snažit alespoň zmírnit skóre utkání, což nebude vůbec jednoduché.
73'
Střídání v týmu Austrálie: ze hřiště odchází Robin Kruse, přichází Dimitros Petratos.
72'
Tak tohle začíná být pro český tým debakl! Australané totiž střílí třetí branku. Skvěle vyřešil přečíslení čtyři na dva MATHEW LECKIE, který se v pohodě zbavil Jugase a propálil Koubka na přední tyč.
71'
Maclaren se hnal do zajímavé příležitosti. Skvěle se vrátil Tomáš Kalas, který australského hráče odzbrojil a získal svému týmu míč.
70'
Filip Novák poslal dlouhý aut do šestnáctky, jenže tam si to australská obrana pohlídala. Následný centr Jankta si v pohodě našel Ryan.
69'
Hráči ve žlutých dresech nadále kontrolují hru. Sami se sice do dalších útočných akcí nedostávají, ale český tým do nich také nepouštějí.
68'
Pěkná akce českého týmu, jenže je zastavena pro ofsajd! Parádní centr prodloužil Schick na Jakuba Jankta, který byl o pár centimetrů v ofsajdovém postavení.
67'
Jan Kopic dostal velmi dobrou zajímavou přihrávku přes půlku hřiště. Do šestnáctky mu nabíhal spoluhráč, jenže český hráč byl o míč obrán.
66'
Střídání v týmu Austrálie: ze hřiště odchází Tom Rogic, přichází Jackson Irvine.
65'
Na rakouský stadion si našlo cestu 656 diváků!
64'
Česko získalo míč na polovině hřiště. Schick dostal dobrý pas, přestože ho dobře nepřevzal, pokračoval dále. Nakonec ovšem z akce nic nebylo a Češi budou jenom vhazovat.
63'
Což se málem znovu potvrdilo! Do rychlého kontru se vydali hráči ve žlutém, přišel zajímavý centr do vápna, který byla nakonec o něco delší, než by australský útočník potřeboval.
63'
Co si budeme povídat. Dnešní utkání nemá žádné velké tempo. Češi naprosto marně obléhají útočnou polovinu, zatímco Australanům stačí pár šancí.
61'
Střídání v týmu Austrálie: ze hřiště odchází Andrew Nabbout, přichází Jamie Maclaren.
61'
Josef Hušbauer vymyslel dobrý pas na Patrika Schicka, jenže ten nejspíše sám nevěděl, co chce udělat a míč skončil mimo hrací plochu.
60'
Další faul na hráče české reprezentace. Tentokrát byl faulován Vladimír Darida, jenže všechny fauly proběhly daleko od šestnáctky Austrálie.
59'
Kapitán českého celku Vladimír Darida se dostal ke střela, ovšem ta mu zrovna dvakrát nesedla. Šla hodně mimo tři tyče a Ryan v klidu vykopává.
58'
Jan Bořil si hodně zahrával. Nakonec ale dokázal svou chybu napravit a u míče byl jako první. Navíc byl faulován a Češi mohou rozehrávat.
57'
Střídání v týmu Česko: ze hřiště odchází Antonín Barák, přichází Jan Sýkora.
57'
Střelec branky byl faulován na polovině hřiště, a tak si tým, který je psaný jako domácí, může v pohodě rozmyslet, jak bude nadále dobývat branku.
56'
Češi tedy prohrávají o dvě branky. Navíc si v dosavadním zápase připsali jednu jedinou gólovou šanci, kterou nedokázal Antonín Barák proměnit.
54'
Obrovská chyba českého týmu a Australané vedou o dvě branky! Jugas poslal slabou hlavičku na Kalase a u míče byl nejrychleji ANDREW NABBOUT, jenž prostřelil Koubka na zadní tyč.
53'
Dobrá myšlenka v podobě pasu na Jankta, jenže těsně před ním byl balón odkopnut. Navíc se ho jako poslední dotkl právě Čech, a tak jsou u míče Australané.
52'
Česká republika je usazená na útočné polovině, ovšem daleko se zatím nedostala. Dlouho si přihrávali jen obránci na polovině. Poté se však míč dostal k Schickovi, jenže ten nedokázal propálit hráče před sebou.
51'
V prvních šesti minutách jsme neviděli zrovna pohledný fotbal. Byl zde jen náznak jedné dobré šance pro Australany, ale ta byla zastavena pro ofsajd.
46'
Střídání v týmu Česko: ze hřiště odchází Michal Krmenčík, přichází Jakub Jankto.
46'
Oba celky se už pomalu trousí z kabin a za chvíli tak začne druhý poločas.
Střely na branku: 2 – 3
Sudí nenastavil ani minutu a je tu konec prvního poločasu. V něm jsme dlouho neviděli žádné velké šance, až ve dvaatřicáté minutě jsme zaznamenali změnu skóre. A to na straně Austrálie. Po centru z levé strany zakončoval do prázdné branky Mathew Leckie a stanovil tak nakonec poločasový výsledek. Uvidíme, co nám nabídne další část hry, která začne přibližně ve 14:05.
45'
45'
Darida se dostal za obranu Austrálie a poslal míč Krmenčíkovi, jenž ho nohou sklepl. Bylo to ale pouze do připraveného Sainsburyho.
44'
Ryan si doběhl míč po střele jednoho z českých hráčů a poté ho znovu odkopl od své branky. Na konci prvního poločasu tak posílá ještě svůj tým do útoku.
43'
Další centr nenašel agilního Krmenčíka, rázem tak skončila další šance pro český tým.
42'
Daridův centr ale zachytila obrana Austrálie a poslala za postranní čáru. Novák tak rozehraje autové vhazování.
41'
Tom Rogic srazil k zemi Daridu, Češi tak zůstali u míče a následně pak se dostali do šance, kterou Australané odvrátili na rohový kop.
40'
Znovu Češi stříleli do plných a ohrožení Ryanovy branky se tak nekonalo. A hned na to se rodí další akce na druhé straně hřiště.
39'
Darida si rovná míč u rohového praporku. Rozehraje tak další standardní situaci pro český tým. Poté se míč dostal do pokutového území, kde hlavičkoval Kopic. Jeho pokus ale kryje Ryan.
37'
Češi se opět nemohli probít přes zhuštěnou obranu Austrálie a ta je tak tedy zase u míče. Australané tak začínají čím dál více vystrkovat růžky.
36'
Nabbout se snažil dorážet centr svého spoluhráče těsně před Koubkem, který i zasáhl, ovšem prvně jmenovaný byl v ofsajdové pasti, takže i kdyby vsítil gól, nemohl by platit.
36'
Po něm se ale nedokázali dostat před branku Austrálie, obrana znovu dokázala akci odvrátit do bezpečí a Australané jdou do další akce.
35'
Mooy zakopl míč za postranní čáru a Češi tak mají k dispozici autové vhazování.
34'
Na druhé straně se rodila akce také na české straně. Daridův přízemní pokus ovšem obranu Austrálie nezaměstnal a ta se tak lehce dostala k balónu znovu.
33'
V krátkém sledu po sobě měli Australané další šanci, ovšem tu dokázal včas uhasit Tomáš Koubek a bude tak mít další odkop od své branky.
32'
Australané se dostávají do vedení. Risdon centroval z pravé strany, jeho přihrávku vrátil na pravou stranu pokutového území Robbie Kruse a nabíhající MATHEW LECKIE měl jednoduchou úlohu, a sice trefit úplně odkrytou českou branku – 1:0. Asistence: Robbie Kruse.
31'
Krmenčík si na pravé straně pokutového území naskočil na centrovaný míč, ale opět ho nedokázal dobře zkrotit. Šance českého výběru je tak bleskurychle u konce.
30'
Po třiceti minutách hry je stále stav bezbrankový a na úvodní branku zápasu si tak musíme ještě počkat. Hra už ale nabrala větší tempo a oba týmy se dostávají více před branku soupeře.
29'
Další centr přiletěl na volného Krmenčíka, ten nastavil svoji pravačku, ale míč nezachytil. Následuje tak odkop od australské branky, který provede Ryan.
28'
Novák nacentroval míč do pokutového území, kde ho nohou sklepl Kopic, ale Ryan si také dokázal poradit a jeho střelu zneškodnil.
28'
Kopic se uvolnil na levé straně před velkým vápnem, poté ale podklouzl a dále tak pokračovat nemohl.
27'
Hušbauer znovu neprošel přes obranný val v podobě obrany Australanů. Přes něj se Čechům špatně prochází a opět se tak do zakončení nedostali.
26'
Krmenčík se zkoušel probít přes Milligana, druhý jmenovaný ho ale v jeho rozletu zastavil.
25'
Aziz Behich na polovině českého celku zahrál autové vhazování. Australané pak chvíli kombinovali před brankou Koubka, ale znovu ho vůbec neohrozili.
24'
Schick obral u postranní čáry o míč soupeře a hned na to se rodila další akce na české straně. Obrana Australanů v čele s Ryanem si ale tuto situaci velmi dobře pohlídala.
22'
Další standardní situaci v podobě rohového kopu zahrál znovu Darida. Nakrátko a následná jeho střela hlavou mezi třemi tyčemi neskončila.
21'
Rohový kop na české straně zahrál Vladimír Darida, míč se dostal ke Krmenčíkovi, který hlavičkoval a odrazil se od těla jednoho z Australanů. Poté si ještě na levé straně pokutového území naběhl Barák, ale přestřelil.
20'
Barákovi se otevřel prostor na polovině hřiště, do útočné akce se ale jeho tým nedostal. Nabbout pak poslal k zemi Nováka a Češi u míče zůstanou.
19'
Bylo to nakrátko, jeho spoluhráči následně pak o balón přišli a o další akci se tak mohou pokusit čeští hráči.
18'
Bylo to ale za zadní čáru a Australané budou mít rohový kop. Ten rozehraje Aaron Mooy.
18'
Hra je zatím vyrovnaná, ani jeden tým nemá výraznější převahu. Nyní centroval míč do pokutového území Nabbout, ale Tomáš Kalas ho patičkou poslal mimo ohrožení české branky.
17'
Australané poté vybojovali autové vhazování a pro tyto chvíle tak u míče ještě zůstanou.
16'
Hušbauerovi málem unikl soupeř, nakonec ale špatně zpracoval míč a do úniku před Koubka se tak vůbec nedostal.
15'
Na druhé straně unikal Robbie Kruse, jenž se dostal až před Koubka, ale zase si obrana českého týmu dokázala poradit. Skvěle mu sekundoval Jugas, jenž ho nakonec do zakončení nepustil.
14'
Jan Kopic dostal přihrávku a naběhl si až těsně před branku Australanů. Ryan ovšem dokázal bleskurychle zareagovat a po tom, co si vyběhl z branky, střelu českého hráče pokryl.
13'
Oba celky nyní chybovaly v rozehrávce a před branku soupeře se tak nedostaly. Nyní už mají balón ve své moci Češi a opět směřují před australskou branku.
12'
Z levé strany poslal Behich krásný centr do pokutového území, ovšem i ten zastavila česká obrana, která tak do výraznější šance svého soupeře nepustila.
11'
A vybojovali přímý kop, který zahrál z levé strany Aaron Mooy, ale jeho centr odvrátili Češi do bezpečí. Následně pak míří na druhou stranu.
10'
Na polovině Austrálie kombinoval znovu český tým, ovšem k další akci se nedostal. Obrana Australanů české hráče dále nepustila a Klokani tak mohou jít do dalšího útoku.
9'
Mathew Lackie, spoluhráč Vladimíra Daridy z Herthy se nyní napřáhl ke střele, ale ta neměla takovou razanci, aby Koubka příliš ohrozila. Ten pak rukou poslal míč zpět mezi své spoluhráče.
8'
Po další nepřesné střele Čechů má míč ve své moci opět Ryan a odkopne ho daleko od svého zařízení.
7'
Obrana českého výběru ale akci Austrálie zastavila před velkým vápnem a hru tak hráči v červených dresech otáčejí na opačnou stranu.
6'
Češi se pak znovu dostali před branku Austrálie, kde zblízka nebyl úspěšný Schick. Následně pak jdou do akce znovu australští fotbalisté.
5'
Až nyní unikali Kopic s Krmenčíkem. Prvně jmenovaný uvnitř pokutového území střílel na Ryana, ovšem do míče lehl padající australský hráč a zabránil tak velké české šanci!
5'
Zápas začal vlažně z obou stran, ani jeden tým si zatím nepřipravil vyloženou šanci.
4'
Na míč už si také sáhl Tomáš Koubek, který provedl také odkop od své branky a poslal český národní tým do útoku.
3'
Češi jsou stále u míče a na polovině Austrálie pak zakládají další akci. Behich poslal k zemi Schicka a sudí píská. Český výběr tak bude pokračovat v útoku.
2'
Kapitán Darida táhl akci po pravé straně, nakonec Australané zakopli balón do zámezí a Češi budou zahrávat autové vhazování.
1'
Novák střílel na Ryana, pro něho ale nebyl problém chytit míč do rukavic a za chvíli tak odkopne míč od své branky.
1'
U míče jsou čeští fotbalisté a už se snaží o první útok zápasu. Nakonec museli hru vrátit na vlastní polovinu a akci tak pokračují od vlastního brankáře.
1'
Oba celky jsou už na hrací ploše a utkání tak bude moci za malý okamžik začít.

Austrálie: Ryan – Risdon, Milligan, Sainsbury (C), Behich – Luongo, Rogic, Mooy – Leckie, Nabbout, Kruse
Náhradníci: Jones, Vukovic – Degenek, Meredith, Cahill, Jurman, Juric, Troisi, Jedinak, Rukavytsya, Irvine, Petratos, Brillante, Arzani, Karacic, Maclaren

Česko: Koubek – Bořil, Kalas, Jugas, Novák – Hušbauer, Barák, Darida (C) – Schick, Kopic – Krmenčík
Náhradníci: Pavlenka, Vaclík – Coufal, Jemelka, Hořava, Jankto, Souček, Sýkora, Trávník, Šural

Rozhodčí: Harkam (Rakousko).
Ze zápasu je pro Vás připraven online přenos, kterým Vás mile ráda provedu. Takže o nejdůležitější momenty tak rozhodně nepřijdete. Přeji tedy všem příjemnou počtenou.
Trenér Jarolím ve čtvrtek večer potvrdil, že mezi tři tyče se v přípravném utkání proti Austrálii postaví Tomáš Koubek. Ten letos působil ve francouzském Rennes a se svým týmem vybojoval postup do skupinové fáze Evropské ligy z pátého místa. Čeští fotbalisté ví, že tento zápas nebude, zejména pro Austrálii vysloveně přátelský. Fotbalistům Austrálie jde o hodně, o poslední nominační místa na MS do Ruska. Do zápasu tak dají úplně vše, aby si svůj post vybojovali. Mělo by tak jít o zápas plný nasazení. I pro český výběr to bude dobrá generálka na zářijový start v Lize národů.
Nominace českého týmu

Brankáři: Tomáš Koubek (Stade Rennes), Jiří Pavlenka (Werder Brémy), Tomáš Vaclík (FC Basilej)

Obránci: Jan Bořil, Jakub Jugas (oba SK Slavia Praha), Vladimír Coufal (FC Slovan Liberec), Václav Jemelka (SK Sigma Olomouc), Tomáš Kalas (Fulham FC), Filip Novák (Trabzonspor), Marek Suchý (FC Basilej)

Záložníci: Antonín Barák, Jakub Jankto (oba Udinese Calcio), Vladimír Darida (Hertha BSC), Tomáš Hořava, Jan Kopic (oba FC Viktoria Plzeň), Tomáš Souček, Jan Sýkora, Josef Hušbauer (všichni SK Slavia Praha), Michal Trávník (FK Jablonec)

Útočníci: Michal Krmenčík (FC Viktoria Plzeň), Patrik Schick (AS Řím), Josef Šural (AC Sparta Praha)
Poslední účast českého týmu na MS

Češi se naposledy na mistrovství světa představili v roce 2006 v Německu ještě pod vedením trenéra Karla Brücknera, kde skončili na třetím místě v základní skupině E. Od té doby se marně snaží kvalifikovat se o další účast na MS.
Česko

Čeští fotbalisté budou naopak znovu na mistrovství světa chybět. V kvalifikační skupině C skončili na třetí příčce a i po poslední výhře 5:0 nad San Marinem nic nezměnili na tom, že jim postup unikne. Nyní se česká reprezentace připravuje na nadcházející zbrusu novou soutěž – Ligu národů, kde půjde o měření sil mezi evropskými celky. Ta začne v září letošního roku. V základní skupině Češi narazí na Ukrajinu a Slovensko. Po třech letech tak dojde na federální derby. Naposledy se národní mužstvo sešlo letos v březnu, kdy sehrálo dva zápasy na China Cupu, kde nejprve nestačilo na Uruguay 0:2, poté porazilo Čínu 4:1, byť v utkání prohrávalo. Dnes by Češi, kteří mají soustředění v Rakousku, rádi uhráli dobrý výsledek proti účastníkovi mistrovství světa. Zápas se odehraje v Sankt Pöltenu.
Nominace Austrálie

Brankáři: Mat Ryan (Brighton), Danny Vukovic (Genk), Brad Jones (Feyenoord).

Obránci: Aziz Behich (Bursaspor), Milos Degenek (Jokohama), Matthew Jurman (Suwon), James Meredith (Millwall), Josh Risdon (Western Sydney), Trent Sainsbury (Grasshoppers Curych), Fran Karačič (Lokomotiva Záhřeb).

Záložníci: Josh Brillante (Sydney FC), Mile Jedinak (Aston Villa), Jackson Irvine (Hull), Robbie Kruse (Bochum), Massimo Luongo (Queens Park Rangers), Mark Milligan (Al Ahlí), Aaron Mooy (Huddersfield), Tom Rogic (Celtic), James Troisi (Melbourne).

Útočníci: Tim Cahill (Millwall), Tomi Juric (Lucern), Matthew Leckie (Hertha Berlín), Andrew Nabbout (Urawa), Nikita Rukavytsya (Maccabi Haifa), Dimitri Petratos (Newcastle Jets), Daniel Arzani (Melbourne)
Austrálie

Australští fotbalisté si účast na mistrovství světa zajistili v baráži mezi asijskou a jihoamerickou konfederací. S Hondurasem Australané vyhráli 3:1 a definitivně si tak zajistili vstupenku mezi nejlepší týmy na světě. V poslední fázi přípravy před MS je to pro Australany první přípravný duel, ten druhý by měli odehrát 9. června proti Maďarsku. V sestavě "klokanů" by neměl chybět ani zkušený Tim Cahill. Jak si Australané povedou proti českému výběru?
Hezké páteční odpoledne přeji všem příznivcům fotbalu. Přípravná utkání před nadcházejícím mistrovstvím světa, které se bude konat v Rusku, jsou už v plném proudu a my budeme prostřednictvím tohoto online přenosu sledovat duel, ve kterém se utkají reprezentace Austrálie a Česka. Utkáním Vás provede Vendula Zdražilová.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.