Mezinárodní přípravný zápas -  ONLINE PŘENOS -  Belgie : Saúdská Arábie - 27. března 2018   20:45

Belgie
Belgie
13' Lukaku  • 39' Lukaku  • 77' Batshuayi  • 78' De Brunye
4:0
(2:0)
Saúdská Arábie
Belgie
Mignolet – Alderweireld, Kompany (46. Kompany), Vertongen – Meunier, De Bruyne (84' Dembele), Witsel, Carrasco (46. Limbombe) – E. Hazard (C) (59' Batshuayi), R. Lukaku (79' Mirallas), Mertens (59' Nainggolan)
Qarni (46. Owais) – Fallatah (46' Shahrani), Hawsawi, Hawsawi (86' Jahfali), Harbi – Moghawi, Otayf, Jassim (82' Khaibari)– Muwallad (69' Shehri) , Sahlawi (54' Muwashar', Dawsari

Ve druhém poločase jsme byli svědky kvalitnějšího fotbalu, než v první polovině. Na své si krom belgických fanoušků přišli i fanoušci Manchesteru City a Borusiie Dortmund, neboť právě jejich hráči se postarali o jediné 2 branky ve 2. poločase – De Bruyne a Batshuayi. Hráči Saúdské Arábie podali dobrý výkon, ale na fotbalovou velmoc si recept nenašli a proto Belgie zaslouženě vyhrála 4:0. Děkuji za sledování onlajnu a přeji dobrou noc.
90+2'
90+1'
Nastavovat se budou 2 minuty!
90'
Do konce zápasu zbývá už jen málo minut a hraje se v dohrávacím tempu. Je ale jisté, že se hosté budou chtít předvést před evropským publikem a pokusí se o vstřelení čestné branky.
89'
Nainggolan odcentroval na Batshuayiho, ke kterému se ale míč nedostal, díky výskoku jednoho z obránců hostí.
88'
Belgičané se i nadále snaží o vstřelení branky, nikam se ale nehrnou a proto zatím pouze drží soupeře pod zámkem.
87'
Hráči se již soustředí, aby nedošlo v závěru zápasu, který je již dávno rozhodnutý, k nějakému zranění.
86'
Střídání v týmu Belgie: ze hřiště odchází Hawsawi M., přichází Jahfali.
85'
Jeden z arabských hráčů si musel vyžádat lékařskou pomoc, neboť jej trápí zřejmě menší svalové zranění.
84'
Střídání v týmu Belgie: ze hřiště odchází De Bruyne, přichází Dembelé.
83'
Po faulu Hawsawiho bude zahrávat přímý kop De Bruyne, Hawsawi by si měl na podobné zákroky dávat pozor, neboť již kartu má.
81'
Střídání v týmu Saúdská Arábie: ze hřiště odchází Jassim, přichází Khaibri.
80'
Střídání v týmu Belgie: ze hřiště odchází Lukaku R., přichází Mirallas.
78'
Belgie právě vstřelila branku!
Sám si protiútok založil, sám ho i zakončil! KEVIN DE BRUYNE sám prošel skoro polovinu hřiště, nahrál nabíhajícímu Lukakuovi, který nebyl sobec a vrátil míč zpět na již zmiňovaného a ten se svou tvrdou střelou nemýlil. Asistence: Lukaku R.
77'
Po krásném centru De Bruyneho se před brankářem ocitl sám MICHY BATSHUAYI, který si obešel hned tři obránce a prosadil se proti Owaisovi. Asistence: De Bruyne.
75'
Na King Badouin Sadium panuje perfektní nálada a atmosféra, fanoušci se baví fotbalem a hledištěm již po několikáté projíždí tzv. mexická vlna.
73'
De Bruyne vzal na sebe rychlý protiútok Belgie a kousek od velkého vápna vypálil na bránu, střela letí mírně vedle brány.
72'
Batshuayi byl blízko ke gólu po přihrávce od Meuniera. Míč mu zřejmě nesedl správně na kopačku a tak střela letí mimo bránu.
72'
Nyní opět útočí belgičané, kteří se snaží rozebrat arabskou obranu rychlými přihrávkami.
71'
Teď si Nainggolan nerozumněl s Batshuayim a pobavili stadion svým nedorozuměním, když si na metr nedokázali přihrát přesně a míč letí do autu.
70'
Střídání v týmu Saúdská Arábie: ze hřiště odchází Muwallad, přichází Shehri.
68'
Krásná střela De Bruyneho z přímého kopu prověřila Owaise, který se musel pořádně natáhnout, aby střelu zneškodnil.
67'
Žlutou kartu dostává Hawsawi O. (Saúdská Arábie).
66'
I na druhé straně se zrodila tutovka! De Bruyne krásnou přihrávkou uvolnil Lukakua, který znovu odmítl vstřelit hattrick, když trefil brankáře Owaise pouze do hlavy.
65'
Muwallad byl sám před Mignoletem, kterého chtěl kličkou obehrát, míč si ale ukopl moc daleko a poté upadl a domáhal se penalty, rozhodčí měl ale jiný názor a penaltu nepíská.
64'
I De Bruyne ukázal, co se naučil v Anglii, když velmi rychle obral o míč Dawsariho.
63'
Limbombe krásně našel přízemní prihrávkou Alderweirelda, který se snažil o střelu, kterou ale vytěsnil Hawsawi na rohový kop.
62'
Belgičané se už do útoku moc nehrnou, zřejmě nechtějí riskovat zranění. Hrají velmi opatrně.
61'
Nyní je na míči po dlouhé době Arábie, ale stejně jak rychle jejich útočná šance začala, tak i skončila, neboť Dawsari byl v ofsajdu.
60'
Batshuayi se hned na úvod uvedl útočným faulem když si rukami přidržel svého obránce.
60'
Střídání v týmu Belgie: ze hřiště odchází Hazard, přichází Batshuayi.
Střídání v týmu Belgie: ze hřiště odchází Mertens, přichází Nainggolan.
58'
Belgie drží svého soupeře v zámku a čeká na možnost vstřelit další gól.
57'
Teď zůstává rozum stát nejednomu fotbalovému fanouškovi, co to hráči Belgie provedli, když na pokutovém puntíku obdržel Lukaku míč od Mertense a odmítl hattrick a následně nedokázal z dorážky vstřelit gól ani Hazard.
56'
Vertongen ukázal tvrdost anglické Premier League na Moghawim, byl odpískán faul.
54'
Střídání v týmu Saúdská Arábie: ze hřiště odchází Salhawi, přichází Mawashar.
53'
Branka Mertense nemohla být uznána, neboť geniální přihrávka Lukakua byla z ofsajdové pozice.
52'
S razantní střelou De Bruyneho z hranice vápna si rychlým skokem poradil nový brankář hostí Owais.
51'
Lukaku si opět pohrál s obranou saúdů a vyslal do útoku debutanta Limbombeho, kterého si ale pohlídal Shahrani.
50'
Meunier obdržel od Vertongena přesný centr na hlavu, ale nedokázal míč usměrnit na bránu a tak míč letí vysoko nad bránu.
49'
Střídání v týmu Saúdská Arábie: ze hřiště odchází Muath, přichází Shahrani.
47'
Lukaku si mohl vstřelit hattrick, kdyby se mu po přihrávce Hazarda míč nezamotal pod nohami.
46'
Hosté na soupeře stejně jako v prvním poločase vlétli a vybojovali hned z kraje rohový kop.
46'
Střídání v týmu Saúdská Arábie: ze hřiště odchází Qarni, přichází Owais.
46'
Střídání v týmu Belgie: ze hřiště odchází Kompany, přichází Vermaelen.
Střídání v týmu Belgie: ze hřiště odchází Carrasco, přichází Limbombe.
46'
0 Žluté karty 1
První poločas začal a skončil, jak jistě každý očekával – dominancí belgičanů, kteří soupeře k ničemu nepustili a zaslouženě po dvou trefách Lukakua a precízní obranné hře vedou po prvním poločase nad Saúdskou Arábií 2:0.
45+1'
45'
Blížíme se ke konci prvního poločasu, nad rámec hry bude nastavena jedna minuta.
44'
Žlutou kartu dostává Hawsawi M. (Saúdská Arábie).
43'
Lukaku si udělal z hráčů Arábie kužely a parádním driblinkem všechny obešel. Následně jednomu z bránících hráčů ujely nervy a nevybíravým skluzem jej poslal zemi a bude následovat žlutá karta.
42'
Carrasco poslal propagační střelu na Qarniho, kterého pouze touto střelou rozchytal.
41'
Muwallad zbytečně fauloval Hazarda, kdy mu nešikovně přišlápl kotník a Belgie bude rozehrávat volný přímý kop.
39'
Je tu druhá branka branka Belgie a opět ji vstřelil ROMELU LUKAKU! Carrasco si na půlce vyměnil míč s Hazardem, který se postaral o největší část vstřeleného gólu neboť obešel několik hráčů a přihrál do ulice na Lukakua, který se svou střelou nemýlil. Asistence: Hazard E.
38'
Kompany kombinuje se Alderweireldem a zřejmě se nám rodí gólová šance, neboť podobná akce předcházela i první brance.
37'
Už se zdá, že se druhý poločas pouze dohrává, neboť se ani jeden tým nikam nehrne a pouze čeká na chyby.
35'
Hazard teď přímo promarnil tutovku, když se řítil sám na bránu, ale nevystřelil a chtěl pouze nahrávat. Přihrávku zkazil dobíhající Hawsawi a tak má Belgie místo gólu pouze roh.
34'
Ze standartní situace nic nebylo, protože centrovaný míč si pohlídal v náručí Mignolet.
33'
De Bruyne nevybíravým zákrokem poslal k zemi Muwallada a hosté mají možnost standartky.
32'
Hosté se nyní snaží o kombinaci na polovině Belgie. To se jim ale nedaří a míč se kutálí k brankáři Mignoletovi.
30'
Se střelou Witsela, která byla tečí zpomalena, si poradil brankář Qarni.
30'
Hosté měli zřejmě problém se svým vlastním autem a proto jeden hráč po vhazování nesmyslně chytil míč do rukou a šel s míčem znovu za čáru. Z takové klukoviny mohla pramenit i karta a proto byl hráč rozhodčím poučen.
29'
Carrasco na sebe hezky natáhl dva obránce hostí, ale opět se nehnal vůbec do útoku a míč přihrál Vertonghenovi na půlící čáru.
28'
Qarni se zdá být zase fit a tak nebude nutné střídání. Tato zpráva potěší jistě všechny fanoušky hostí, neboť dnes se mu zatím daří.
26'
Hra se teď dostala do mrtvého bodu, kdy se zdá, že se ani jednomu z týmů nechce hrát. Hazard byl poslán k zemi nedovoleně Otayfem a Belgie bude zahrávat volný přímý kop.
25'
Hosté svoji možnost na vstřelení branky nevyužili a tak je na míči zase domácí Belgie a rozvíjí svůj útok.
24'
Než se dozvíme, jestli proběhne střídání nebo ne tak proběhne rohový kop hostí, kterému předcházela hezká střela Sahlawiho.
23'
Máme tu zranění brankáře hostí, kterému Lukaku při obrovské šanci velmi bolestivě prošlápl kotník. Zřejmě bude muset být střídán.
22'
Nyní mají míč po delší odmlce hosté, ale nedaří se jim najít prostor ke střele.
21'
Eden Hazard našel přesným centrem rozběhlého Lukakua, který stál sám před brankářem Qarnim. Byl však ale moc blízko a tak Qarni jeho střelu vyráží, krásná akce!
20'
Meunier si vypracoval hezkou šanci na střelu. Situaci však viděl jinak a tak volil pouze přihrávku na Kompanyho a Belgie začíná útok odznova.
19'
Dawsari zachytil perfektní centr od Moghawiho. Bohužel pro hosty se nacházel v ofsajdu, který pomezní spatřil.
18'
Mertens se z rychlého protiútoku snažil najít rozběhlého Lukakua, kterému ale míč přihrál velmi špatně a Fallatah mu míč odebral.
17'
Červení ďáblové jsou stále na míči a působí velmi klidně. Míč si přihrávají z jedné strany hřiště na druhou.
16'
Mignolet si teď zahrál na brankáře Neuera, kdy přečetl centr hostí a někde na úrovni 20. metrů od brány odhlavičkoval míč do bezpečí.
13'
De Bruyne krásně odebral saúdům míč při rozehrávce a přesně přihrál na ROMELUA LUKAKUA, který si míč v klidu zpracoval a poslal míč za záda Qarniho do levého spodního rohu. Asistence: De Bruyne.
12'
Kompany předvedl, proč je jedním z top obránců světa, když si dokázal poradit hned se dvěma protihráči a míč uklidil do bezpečí.
11'
Saúdy tato šance probudila a nyní operují s míčem na straně soupeře, nedaří se jim ale založit kloudnější šanci a tak vyčkávají.
10'
Muwallad ukázal dobrý přehled a pokusil se překonat Mignoleta, který ale jeho myšlenku přečetl a jeho střelu tedy vyráží až na roh.
9'
Roberto Martinéz zatím může být na své svěřence pyšný, neboť předvádí kvalitní výkon, kterému už jen zbývá vstřelit branku.
8'
Hráči Belgie se teď přesunuli na polovinu hostí kde také předvedli, že umí přesně přihrávat. Witsel se rozhodl ke střele a vypálil. Jeho pokus ale vyráží obětavým zákrokem jeden z bratří Hawsawiových.
7'
Domácí zatím v klidu kombinují na své polovině a nechávají soupeře běhat za míčem.
6'
Zatím celý zápas nasvědčuje tomu, že budeme svědky mnoha branek. Gól doslova visí ve vzduchu a je jen otázka času, kdy jej vstřelí jedna z hvězd západoevropského týmu.
5'
A je tu další střela Belgie! Romelu Lukaku obdržel přesný centr na hlavu, ale i hráče takové kvality může zradit technika a míjí bránu.
4'
Belgičané zatím hosty z Arábie k ničemu nepustili, naopak mají v útoku spoustu volného místa. Nyní pálil zcela osamocený Carrasco. Qarni chytá.
3'
Hned 2 gólovky měl na své kopačce belgický Mertens! Oba jeho pokusy z hranice malého vápna ale likviduje Qarni.
2'
V nadějné akci se ocitl Sahlawi, jeho chvilku slávy ale přerušuje čárový rozhodčí – ofsajd.
1'
Utkání odstartovala svým výkopem Saúdská Arábie a hned se drali do útoku, kde před chvílí vybojovali rohový kop.
1'

Belgie: Mignolet – Alderweireld, Kompany, Vertongen – Meunier, De Bruyne, Witsel, Carrasco – E. Hazard (C), R. Lukaku, Mertens
Náhradníci: Batshuayi, Buyata, Casteels, Ciman, Dembelé, Dendoncker, Fellaini, Hazard T., Limbombe, Mirallas, Nainggolan, Origi, Sels, Tielemans, Vermaelen

Saúdská Arábie: Qarni – Fallatah, Hawsawi, Hawsawi, Harbi – Moghawi, Otayf, Jassim – Muwallad, Sahlawi, Dawsari
Náhradníci: Abdullah, Abduradyah, Khaibari, Kuwaykibi, Muwallad S., Owais, Shahrani, Shehri, Asiri, Hawsawi O, Jahfali, Jahsan, Kanno, Muwashar.
Za pár okamžiků uslyšíme státní hymny obou zemí.
Hráči již jsou připraveni v tunelu a pomalu vchází na hřiště.
Vzájemné zápasy
11.05.2006 Belgie Saúdská Arábie 2 : 1 – přátelský zápas
29.06.1994 Belgie Saúdská Arábie 0 : 1 – Mistrovství světa.
Belgie
Na druhé straně tým Belgie se již pomalu zařadil mezi top 5 fotbalových zemí v Evropě a nasvědčovala tomu i jejich cesta kvalifikací, kdy jí doslova projeli jako horký nůž máslem – 10 zápasů a 9 výher a pouze jedna remíza s reprezentací Řecka. Nejlepší střelec Belgie byl Romelu Lukaku s 11. góly a v celkové tabulce střelců se umístil za Lewandowskim a Ronaldem na 3. příčce. Největší hvězdou současného belgického výběru je bezesporu Kevin de Bruyne, který v Anglii prožívá nejlepší část své kariéry.
Tým Saúdské Arábie se papírově nemůže rovnat svému soku ze západní Evropy, ale stejně, jako oni se dostali na ruský šampionát. Jejich cesta do Ruska nebyla tak úplně jednoduchá.Ve skupině s ní byly i tým jako Japonsko a Austrálie, které se pravidelně umisťují na MS – Arábie skončila na druhém místě a postoupila přímo díky vzájemnému zápasu s Austrálií, kterou poslala "do baráže". Nejlepší střelec Saúdské Arábie byl Nawaf Al Abed, který vsítil 5 branek a ovládl tabulku střelců.
Zápas se odehraje na King Baudouin Stadium, který se nachází v hlavním městě Belgie, v Bruselu.
Dnes proti sobě nastoupí týmy, které vedle sebe vypadají jako David a Goliáš – výběr Belgie a reprezentační tým Súdské Arábie. Ale jak jsme z historie zvyklí, i outsider dokáže svého soupeře zaskočit a porazit jej, takže se snad dnes večer nebudeme nudit.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.