Mezinárodní přípravný zápas -  ONLINE PŘENOS -  Černá Hora : Turecko - 27. března 2018   19:10

Černá Hora
Černá Hora
45' Ivanič  • 87' Mugoša
2:2
(1:2)
Turecko
Turecko
11' Ünder   • 24' Yokuslu
Černá Hora
Petkovič – Vešovič, Savič (C), Tomaševič, Simič – Marušič, Vukčevič – Ivanič, Beciraj, Ščekič – Jankovič
Turecko
Babacan – Söyüncü, Ayhan, Yokuslu, Kaldirim – Topal (C), Tekdemir – Ünder, Calhanoglu, Yazici – Tosun

Konec! Turecko nakonec neuhlídalo dvoubrankové vedení a dnešní utkání tak končí remízou 2-2. Výsledek je zřejmě zasloužený pro obě strany, neboť jsme téměř celý zápas sledovali vyrovnanou podívanou.
90+2'
90+1'
Střídání v týmu Černá Hora: ze hřiště odchází Marko Jankovič, přichází Emrah Klimenta.
90'
Druhý poločas bude nastaven o dvě minuty.
88'
Střídání v týmu Černá Hora: ze hřiště odchází Stefan Savič, přichází Aleksandar Boljevič.
87'
Černá Hora právě vstřelila branku!
Domácí se přeci jenom dočkali! STEFAN MUGOŠA měl za šestnáctkou příliš prostoru, míč si přehodil na svojí silnější nohu a poté nedal brankáři šanci.
86'
Druhý poločas nabízí o poznání méně záživnější podívanou, než ten první. K vidění nebylo moc střeleckých pokusů, navíc jsme neviděli ani jednu branku.
85'
Na opačné straně se Jovovič ještě pokoušel zachytit neposedný balón na hrací ploše, což se mu podařilo tak z části.
84'
Snad poprvé se s míčem seznámil hostující forvard Ünal, jenž dokonce vybojoval autové vhazování pro svůj celek.
83'
Domácí hráči měli k dispozici volný kop z dobré pozice. Načechraný centr ale stačila obrana Turecka odklidit z velkého vápna.
82'
Utkání se nám dostalo do poslední desetiminutovky a stále se obrázek hry příliš nemění. Černá Hora to bude mít postupem času čím dál více složitější.
81'
Kahveci si to namířil podél autové čáry, nicméně na jeho vzdušný centr nereagoval nikdo ze spoluhráčů. Hosté ale zůstávají u míče.
80'
Střídání v týmu Černá Hora: ze hřiště odchází Fatos Beciraj, přichází Vladimir Jovovič.
79'
Střídání v týmu Černá Hora: ze hřiště odchází Adam Marušič, přichází Filip Stojkovič.
78'
Střídání v týmu Turecko: ze hřiště odchází Cengiz Ünder, přichází Yunus Malli.
77'
Po přechodu přes půlící čáru se střídající Akbaba ocitl na zemi, neboť mu o kopačku zavadil jeden z protihráčů. Černá Hora je čím dál více agresivnější.
76'
Střídání v týmu Turecko: ze hřiště odchází Cenk Tosun, přichází Enes Ünal.
Střídání v týmu Turecko: ze hřiště odchází Hasan Ali Lakdirim, přichází Ömer Bayram.
75'
Kaldirim si vzal na starost autové vhazování, která poslal zpět k pokutovému území. Turecko chce nadějný výsledek spíše ubránit.
74'
Hostující stoper Soyuncu se chystal nakopnout míč na druhou stranu, najednou pod něj přiletěl Mugoša, který pochopitelně fauloval.
73'
Marušičův úmysl byl hravě přečten Kaldirim, který posléze kombinoval s Babacanem. Výsledkem je razantní odkopnutí na druhou stranu.
72'
Utkání se nám dostalo do závěrečné dvacetiminutovky a domácí se stále marně pokoušejí vstřelit druhou branku. Obrana soupeře je zatím proti.
71'
Po Ayhanově autovém vhazování se nedovoleným zákrokem prezentoval Tomaševič. Turecko tak zůstane opět u míče.
70'
Střídání v týmu Černá Hora: ze hřiště odchází Yusuf Yazici, přichází Emre Akbaba.
69'
Střídání v týmu Turecko: ze hřiště odchází Hakan Calhanoglu, přichází Serdar Gürler.
68'
Černá Hora se absolutně nemůže dostat k ničemu vážnějšímu, pokutové území soupeře je střežené velmi dobře.
67'
Střídání v týmu Černá Hora: ze hřiště odchází Mirko Ivanič, přichází Stefan Mugoša.
64'
Brankář Babacan měl na odkop od své branky hodně času, i přesto ho poslal pouze do zámezí. Domácí se tak stěhují zpět k balónu.
63'
Tady to zavánělo další žlutou kartou. Ünder si totiž zcela jasně přidržel protihráče, který mohl spěchat do nadějného protiútoku.
62'
Zároveň se nám časomíra dostala za hodinu hry a domácí stále usilují o vyrovnávací branku. Turecko je ale v posledních vteřinách aktivnější.
61'
Marušič se s trochou štěstí dostal až do pokutového území, odkud cpal centr pod sebe. Ten byl lehce zablokován a k Becirajovi se vůbec nedostal.
60'
Žlutou kartu dostává Marko Šimič (Černá Hora).
59'
Propadnuvší míč se dostal do moci kapitána Saviče, který okamžitě přenesl těžiště hry na levou stranu. Tomaševič ale vrátil míč až k Petkovičovi.
58'
Turecko pochopitelně nikam nepospíchá a své akce vede hodně pozvolně. Nyní dokázal Ayhan v souboji se Šimičem vybojovat autové vhazování.
57'
Černá Hora si vyzkoušela rozehrávku už šestého rohového kopu. Ten tentokráte směřoval na malé vápno, kde v tutové šanci minul Šimič.
56'
Novic v sestavě anglického Evertonu konečně uspěl v hlavičkovém souboji, avšak poté se Yazici při nadějném protiútoku příliš unáhlil.
55'
Zatím hodně nevýrazný hostující forvard Tosun se pokoušel vyhoupnout do vzduchu pro nakopávaný míč, ten ale hlavou vůbec netrefil.
54'
I další přihrávka měla směřovat na Calhanoglua, který s tímto úmyslem zřejmě nepočítal. Možná i proto se jako první dostal k míči Marušič.
53'
Zničehonic se Calhanoglu mohl dostat do velké příležitosti, avšak míč mu nakonec sjel z kopačky a zakončení bylo příliš slabé.
52'
I tentokráte je pískáno. Tentokráte se za hlavu drží Jankovič, kterého taktickým faulem musel zastavit Yazici. Černá Hora okamžitě rozehrála.
51'
Calhanoglu se pokoušel prodat kolem Saviče, který ale uplatnil své bohaté zkušenosti a navíc vybojoval aut pro svoje barvy.
50'
Marušič se hodně sympatickým způsobem dostal až k hranici šestnáctky, odkud pořádně vystrašil Babacana. Ten vytasil důležitý zákrok.
49'
Žlutou kartu dostává Žarko Tomaševič (Černá Hora).
48'
Hned v úvodu se Černá Hora dostala k autovému vhazování na útočné polovině, avšak Tomaševič poslal míč zpět za středový kruh.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož rozehrávku si tentokráte vzali na starost domácí. Ti budou pro změnu hrát zleva doprava.
46'
Střídání v týmu Turecko: ze hřiště odchází Okay Yokoslu, přichází Irfan Kahveci.
46'
Máme za sebou úvodní dějství, jenž nám nabídlo hned tři branky. Nejdříve se Turecko dostalo do dvoubrankového vedení, avšak poté domácí pořádně zatlačili svého soupeře a výsledkem byla kontaktní branka.
45'
45'
Těsně před odchodem do kabin je sníženo! Tomaševič měl na levé straně spoustu prostoru k ideálnímu centru, na který si naskočil MIRKO IVANIČ. Na následnou hlavičku byl Babacan krátký!
44'
Vypadá to, že žádnou další branku v prvním poločase už neuvidíme. Domácí se sice ještě snaží, Babacan je ale stále proti.
39'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo přes pět minut. Uvidíme, zda se bude nastavovat.
38'
Jankovič opět mířil k zadní tyči, odkud míč propadl zpět na malé vápno. Opět se Turecko rychle přemístilo a kulatý nesmysl odkoplo do bezpečné.
37'
Vešovič si navedl míč na pravou nohu a poté se chystal vypálit. Ihned mu pod nohy přiletěl protihráč, následně se pískáno ve prospěch domácích.
36'
Pokutovým územím Turecka nyní létá jeden centr za druhým. Beciraj se po jednom z nich natahoval, nakonec na něj vůbec nedosáhl.
35'
Hráči v červeném kompletu si vzali na starost další rohový kop. Ten tentokráte našel hlavu Saviče, který ve velké šanci trefil pouze protihráče.
34'
Vešovič chtěl na levém křídle oslovit Becirajem, tento úmysl ale hravě přečetl kapitán Topal. Černohorci se ale přibližují k šestnáctce.
33'
Hlavní sudí má v prvním poločase velké množství práce. Tentokráte skončil na zemi střelec druhé branky Yokuslu, který byl evidentně faulován.
32'
Rozehrávku si vzal na starost Yazici, jehož centr padající na malé vápno skončil v náruči Petkoviče. Domácí brankář okamžitě rozehrál.
31'
Za pokutovým územím si přichystal střelecký pokus Calhanoglu a brankář Petkovič měl velké problémy. Odražený míč nakonec odklidila obrana na roh.
30'
Ünder si počkal na náběh Ayhana, který málem pláchl po pravém křídle. Včas ale zakročil Tomaševič, jehož skluz byl v rámci pravidel.
29'
Stále sledujeme tentýž obrázek hry, ve kterém se domácí hráči nemohou dostat k ničemu vážnějšímu. Naopak Turecko je v tuto chvíli hodně konsolidované.
24'
Turecko právě vstřelilo branku!
Hosté standardní situaci přetavují v druhou branku! Na nadýchaný centr si naskočil OKAY YOKUSLU, jehož hlavička zapadla přesně k tyči.
23'
Calhanoglu se zbavil svého strážce, kterým byl Vukčevič a po krátkém tahání za dres se poroučel k zemi. Jednoznačný faul na hráče AC Milán.
23'
V opačném pokutovém území si Jankovič tak dlouho připravoval balón ke střele, až byl nakonec sražen za brankovou čáru.
22'
Také Turecko si vybojovalo úvodní rohový kop, ke kterému se postavil Calhanoglu. Rozehrávka nakrátko ale nebyla tím pravým ořechovým.
21'
Máme za sebou úvodní dvacetiminutovku, jenž nám zatím nabízí hodně bojovný fotbal. Stále to jsou hosté, kdo se před několika minutami dostal do vedení.
20'
Hodně zbytečná ztráta míče v podání kapitána Topala věnovala hrací předmět zpět do moci Černé Hory. Domácí hráči budou vhazovat.
19'
Na hrací ploše se začíná celkem přiostřovat. Další nedovolený zákrok byl spáchán na Ayhana, který se svíjí v bolestech na hřišti.
18'
Naopak hostující celek se pokusil zahrozit z protiútoku, který ale skončil hodně rychle. Yazici nepřešel ani prvního bránícího hráče.
17'
Černohorci dostali k dispozici další přímý kop, tentokráte z levé strany. Jankovič mířil k zadní tyči, kde se nakonec k hlavičce nedostal Tomaševič.
16'
Žlutou kartu dostává Kaan Ayhan (Turecko).
15'
Babacan se tak v krátkém časovém sledu dostal znovu ke kulatému nesmyslu, přičemž s rozehrávkou od branky nikterak nespěchal.
14'
Tomaševič se neodhodlal k ničemu individuálnímu, nýbrž ještě spolupracoval se Šimičem. Jeho dalekonosný nákop skončil až za čárou.
13'
Jenomže hra domácích hráčů je zatím hodně nepřesná a také pomalá. Netrvalo dlouho a zaútočil také soupeř, Babacan se ale dostal jako první k míči.
12'
Na úvodní branku dnešního zápasu jsme nemuseli dlouho čekat, v tuto chvíli jsou na řadě domácí. Ti se po rozehrávce okamžitě usadili na útočné polovině.
11'
Jenomže na opačné straně přichází trest v podobě první branky! Domácí obrana naprosto zapomněla na CENGIZE ÜNDERA, který zcela osamocený na zadní tyči překonal Petkoviče.
11'
I tentokráte se k míči postavil Jankovič, jehož nebezpečný centr nadělal hostující obraně pořádné problémy. Nakonec to však zvládla na jedničku.
11'
Na druhé straně se po vysoké nabídce natahoval Jankovič, posléze ale na jistotu zahrál Ayhan. Černá Hora má k dispozici úvodní rohový kop.
10'
Následně přeletěl další z řady centrovaných pokusů přímo k Tekdemirovi, který se k zakončení vůbec nedostal. Petkovič v poklidu zasáhl proti centru.
9'
Beciraj se po autovém vhazování opřel důrazným způsobem do protihráče a je opět pískáno. Turecko bude rozehrávat z vlastní poloviny.
8'
Kapitán Savič přešel s míčem přes obrannou polovinu, avšak poté poslal na levou stranu příliš pomalou přihrávku. Turci vystihli rozehrávku.
7'
Petkovič odkopával od své svatyně, načež se jeho kolegové dopustili útočného faulu. Naopak byl faulován hostující Ayhan.
6'
K rozehrávce volného kopu se postavil forvard Jankovič, jehož nabídka nabrala pořádnou výšku. Nakonec jí ale odklidil pozorný Tekdemir.
5'
Jankovič zpracovával balón zády k brance, avšak proti důraznému protihráči ho neudržel. Posléze je ale pískáno ve prospěch domácích.
4'
Také Černohorci se poprvé seznámili s kulatým nesmyslem, se kterým si to namířilo po pravém křídle. Tam ale výborně zasáhl Kaldirim.
3'
Turecko se okamžitě usadilo s míčem v blízkosti středového kruhu, kde roztočilo sérii krátkých přihrávek. Balón je v tuto chvíli na noze Ayhana.
2'
Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali hosté, kteří budou hrát zleva doprava.
1'

Černá Hora: Petkovič – Vešovič, Savič, Tomaševič, Simič – Marušič, Vukčevič – Ivanič, Beciraj, Ščekič – Jankovič
Náhradníci: Božovič, Mugoša, Mijatovič, Stojkovič, Mijuškovič, Klimenta, Kojaševič, Jovovič, Bakič, Boljevič, Haksabanovic

Turecko: Babacan – Söyüncü, Ayhan, Yokuslu, Kaldirim – Topal, Tekdemir – Ünder, Calhanoglu, Yazici – Tosun
Náhradníci: Kirikintili, Ünal, Malli, Kahveci, Gürler, Akbaba, Kocuk, Celik, Potuk, Demirok, Bayram.
Turecko

Na druhé straně stojí fotbalisté Turecka, kterým se absolutně nepovedla kvalifikace a ve své skupině skončili až na čtvrté příčce. Turecko celkem nasbíralo patnáct bodů, nicméně manko na druhé Chorvatsko bylo pětibodové. Hostující tým dnešního utkání doplatil na mizernou formu z posledních čtyř zápasů, ve kterých získal pouze čtyři body. Turci měli na kontě čtrnáct vstřelených branek, naopak o jednu branku méně poté inkasovali.
Černá Hora

Fotbalisté Černé Hory předváděli v základní skupině velmi sympatické výkony, které nakonec nepřinesly kýžený postup na Mistrovství světa. Domácímu celku dnešního utkání se absolutně nepovedli poslední dva zápasy, ve kterých nezískal ani bod. Na druhou pozici se poté posunulo Dánsko, které navíc postoupilo na samotný turnaj. Černá Hora se opírala o velmi efektivní útok, jenž měl na kontě průměr dvou branek na zápas. Nejlepším střelcem tohoto celku byl Stevan Jovetič, který nasázel sedm branek.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Hráči si opět plní reprezentační povinnosti, přičemž se v dnešním zápase zaměříme na souboj mezi Černou Horou a Tureckem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:10.