Mezinárodní přípravný zápas -  ONLINE PŘENOS -  Dánsko : Chile - 27. března 2018   20:00

Dánsko
Schmeichel – Larsen, Kjaer, Boilesen, Knudsen – Delaney (72. Jensen), Schöne – Cornelius, Eriksen (64. Fischer), Sisto (77. Y. Poulsen) – Bendtner (46. Braithwaite)
S. Beaton (Skotsko)
Aalborg Portland Park (Aalborg)
Chile
Herrera – Diaz Huincales, Maripan, Roco, Beausejour (64. Albornoz) – Hernández (64. Pulgar), Medel, Vidal (82. Bolados) – Sagal (64. Valdés), Castillo, Sánchez (75. Rodríguez)
Collao, Cortes – Albornoz, Aránguiz, Isla, Pulgar, Huerta, Bolados, Valdés, Vargas, Lichnovsky, Rodríguéz

Já se s Vámi pro dnešek loučím a těším se na Vás zase někdy příště u jednoho z fotbalových zápasů. Na počtenou!
Právě nám skončil zápas mezi Dánském a Chile. Oba týmy se rozchází po remíze 0:0. Jak už bylo řečeno po prvním poločase, zápas to byl velmi vyrovnaný. Ve druhé půli možná měli o chlup navrch domácí hráči, ale branku vstřelit nedokázali. Nejblíže gólu byl Schöne, který trefil tyč. Něco podobného se v prvním poločase povedlo Hernándezovi na druhé straně.
90+2'
90+1'
Viktor Fischer si navedl míč na pravou nohu a vypálil na přední tyč. Herrera si ji pokryl a dobře zasáhl.
90+1'
Nastavovat se budou 2 minuty.
90'
Knudsen hodil dlouhý aut až do vápna. Všichni vysocí hráči z Dánska se přesunuli do vápna Chile.
88'
Herrera drží míč v rukavicích a rozhodně nikam nepospíchá. Chilané zvolili rozehrávku na krátko.
87'
Castillo teď zkazil průnikovou přihrávku, ze které ještě něco mohlo být, protože Rodríguez byl v dobrém náběhu.
86'
Zdá se, že zápas se už jen dohrává. Ani jeden z týmů nikam nespěchá.
85'
Na rozdíl od začátku druhého poločasu se Chilané dostávají v posledních chvílích mnohem častěji na míč a do zakončení. Teď se brání hlavně domácí.
84'
Dlouhý nákop chilských na naběhnutého Valdése nebyl vůbec přesný. Schmeichel neměl problém míč lapit a zároveň pak rychle rozehrát.
82'
Střídání v týmu Chile: ze hřiště odchází Vidal, přichází Bolados.
82'
Poulsen teď ostře dohrál Diaze. Hostům se to vůbec nelíbí.
80'
Žlutou kartu dostává Jensen (Dánsko).
80'
Vidal to zkoušel i tentokrát. Nyní však zkoušel centrovat, ale v nekomfortní pozici našel pouze náruč Schmeichela.
79'
Vidal napálil skákající míč, ale tahle rána byla spíše propagační. Záložník Bayernu Mnichov minul pravou tyč brány celkem o dost.
77'
Střídání v týmu Dánsko: ze hřiště odchází Sisto, přichází Y. Poulsen.
77'
Přímý kop Schöneho orazítkoval tyč Herrerovy brány. Tohle bylo kopnuté opravdu výborně. Na brankové konstrukce to je dnes 1:1.
76'
Centr Knudsena byl zastaven hostujícími obránci. Následně Chile faulovalo a domácí rozehrají přímý kop z velmi lichotivé pozice.
75'
Střídání v týmu Chile: ze hřiště odchází Sánchez, přichází Rodríguez.
73'
Sánchez si opět pohrál s obránci Dánska, avšak nikdo z jeho spoluhráčů se k němu nepřipojil. Sánchezův následný centr pak odvrátil Schöne.
72'
Střídání v týmu Dánsko: ze hřiště odchází Delaney, přichází Jensen.
70'
S pokusem Alexise Sáncheze neměl na opačné straně Schmeichel větší problémy. Střela šla přímo doprostřed brány.
70'
Delaney odcentroval do vápna velmi dobře, avšak Braithwaite hlavičkoval ze záklonu, a proto jeho střela nebyla úplně přesná.
69'
Chilané si přihrávají míč na své polovině a snaží se najít možnosti překvapivé přihrávky.
67'
Sisto to sice myslel dobře, ale hůře to provedl. Jeho lob za obranu nebyl vůbec povedený a vlastně skončil hned u prvního bránícího hráče, kterým byl Diaz Huincales.
66'
Sánchez si neobhodil protihráče a o míč přišel, dopředu vyrážejí hráči v červených dresech.
64'
Střídání v týmu Dánsko: ze hřiště odchází Eriksen, přichází Fischer.
Střídání v týmu Chile: ze hřiště odchází Beausejour, přichází Albornoz.
Střídání v týmu Chile: ze hřiště odchází Sagal, přichází Valdés.
Střídání v týmu Chile: ze hřiště odchází Hernández, přichází Pulgar.
63'
Oba trenéři chystají co nevidět střídání. Hostující kouč dokonce vystřídá třikrát.
62'
Chilané se snad poprvé za druhý poločas dostali pořádně za polovinu hřiště. Nic vážného nevykombinovali.
61'
Žlutou kartu dostává Roco (Chile).
59'
Arturo Vidal odvrátil dlouhý míč do pokutového území a Chilané mají zase na chvíli klid.
58'
Další náběh Sista za obranu a opět z toho byly nepříjemnosti, které musel hasit až brankář Herrera.
57'
Eriksen po souboji s Maripanem spadl ve vápně. Sudí pokutový kop ani tentokrát nenařídí.
56'
Dánové vědí, že nyní na soupeře mají a snaží se konečně tu vzhlíženou branku dát.
54'
Další tutovka pro Dány! Eriksen parádním centrem posadil míč přímo na nohu Braithwaiteho, který z prvního doteku centroval na Corneliuse. Cornelius se k hlavičce dostal, ale bránu netrefil, přestože byl v ideální pozici.
53'
Zaváhání stopera Roca teď musel napravovat brankář Herrera, který byl u míč dříve, než dánský Cornelius.
52'
Sisto dostal míč proti noze do ideální pozice na hranici šestnáctky. Rána se mu však nepovedla, protože šla vysoko nad břevno.
51'
Knudsen byl v nouzi, tak si pomohl se Schmeichelem. Dánský brankář zase hru trošku zklidnil.
50'
Braithwaite se dopustil útočného faulu v pokutovém území Chile. Rozehrávky se ujme brankář Herrera.
49'
Sisto byl nedovoleně zastaven Vidalem, ve hře se však pokračovalo, protože skotský sudí Beaton ponechal domácím výhodu.
48'
Chile se ubránilo akci domácích a vyráží dopředu.
47'
Průnik Sáncheze nám žádnou střelu nenabídl. Akce Chilanů byla zastavena obráncem Kjaerem.
46'
Střídání v týmu Dánsko: ze hřiště odchází Bendtner, přichází Braithwaite.
46'
Právě nám skončil první poločas. Dánové si vytvořili několik šancí, ostatně stejně jako Chilané. Zápas to je velmi vyrovnaný a remízové skóre je zatím zasloužené. Na branku zatím stále čekáme a otázka zní, jestli ji uvidíme v poločase druhém. Druhý poločas by měl začít přibližně ve 21:04.
45+1'
45'
Standartní situace také na druhé straně, ani tam ale nebyla úspěšná a nevynesla ovoce.
43'
Centr Alexise Sáncheze nikoho v pokutovém území nenašel, a tak se bude odkopávat od branky Schmeichela.
42'
Ofsajd, kterým se provinili domácí hráči.
41'
Hosté rychle odvrátili a naopak vyrazili dopředu a vybojovali aut.
40'
Sisto byl faulován Sagalem. Přímý kop pro Dánsko.
38'
Také hosté si vytvořili zajímavou příležitost. Sánchez s ničím neotálel a posunul míč na Castillu, který měl sice problém se zpracováním, ale pak vypálil levačkou velmi dobře a prudce. Pár centimetrů dělilo hosty od úvodní branky.
37'
Další náznak dánského přečíslení skončil tak rychle, jak začal. Hra se zase trochu uklidnila.
35'
Obrovská šance Dánska! Bendtner přistrčil míč Eriksenovi, který výborně vystřelil. Jeho ránu zázračně konečky prstů vyrazil Herrera, ale pouze před Corneliuse. Ten byl však na poslední chvíli míče zbaven pozornými chilskými beky.
34'
Se střelou Sista zhruba z dvaceti metrů neměl Herrera větší problémy.
33'
K míči se postavil Castillo a překvapivě to zkusil dalekonosnou střelou až na bránu. Střela šla nakonec o kousek vedle, i přesto se Schmeichel musel po ní natahovat.
32'
Nyní fauloval dánský záložník Delaney. Chilané za malý okamžik rozehrají přímý kop z dobrých třiceti metrů.
31'
Po odrazu od Larsena budou mít hosté k dispozici aut o který se postará Beausejour.
30'
Kjaer si vyměnil míč se Schmeichelem. Dánsko nikam nespěchá.
29'
Castillo si teď vůbec nerozuměl se svými spoluhráči a celou ofenzivní akci doslova zazdil nepřesnou přihrávkou.
28'
Tentokrát se faulu dopustil Schöne a rozehrávat budou hráči z Chile.
27'
Knudsen posunul míč na Sista, který se utopil ve vlastních kličkách a poslal míč do zámezí. Odkopávat bude Herrera.
26'
Cornelius si doslova naběhl do Hernándeze a vymodlil si faul.
25'
Castillo si teď velmi zajímavě vyměňoval míč s Alexisem Sánchezem. Chvílemi to snad připomínalo nohejbal. Nakonec se k zakončení nikdo pořádně nedostal.
24'
Sagalův centr spadl pouze do rukavic Schmeichela.
23'
Sisto si v soubojích s Arturem Vidalem zatím vůbec nic nedaruje. Následuje autové vhazování pro domácí Dány, které zřejmě rozehrají po vzoru islandských fotbalistů.
22'
Rohový kop hosté celkem snadno odvrátili a vyrážejí kupředu.
21'
Nabídku Eriksena na Bendtnera srazil obránce Roco na rohový kop.
20'
Chybu v rozehrávce Chile však domácí málem potrestali! Eriksen podržel míč na středu a vysunul Corneliuse vpravo. Tomu však zakončení vůbec nevyšlo a míč poslal vysoko nad bránu.
19'
Nyní na trávníku nic moc k vidění není. Chilané kombinují a domácím míč nepůjčují.
17'
Cornelius předvedl výborný obranný zákrok, když zastavil Beausejoura.
16'
Ofenzivní choutky záložníka Sista zastavil přesným a rychlým skluzem Gary Medel.
15'
Chilané vytáhli celkem vysoko svoje presující hráče. Schmeichel měl problémy s rozehrávkou.
13'
Drobný závar se vytvořil před brankou hostů. Nejprve odcentroval Cornelius, našel Eriksena, který ještě přistrčil balón Delaneymu. Delaney vypálil, ale jeho ránu srazil bránící hráč mimo.
12'
Beausejour neudržel balón po přihrávce Sáncheze ve hře. Odkopávat bude Schmeichel.
10'
První velká šance utkání! Hernández trefil tyč Schmeichelovy brány. Sánchez posadil právě Hernándezovi perfektní centr přímo na hlavu a záložníkovi Chile chybělo k přesnému zakončení trochu více štěstí.
9'
Larsen musel zastavit nedovoleně Alexise Sáncheze, protože ofenzivní hráč Manchesteru United byl velmi rychlý a málem domácím utekl.
8'
Castillo zůstal po kontaktu s Boilesenem ležet na trávníku. Penalta se však napíská, protože se o faul nejednalo.
7'
Hráči v bílých dresech se drží na polovině Dánů a snaží se něco kloudného vymyslet.
6'
Hostům byl odpískán ofsajd, protože si útočné postavení nepohlídal Castillo.
6'
Pokus Alexise Sáncheze zablokoval obránce Larsen. Chilané budou mít však možnost rozehrát roh.
5'
Eriksen byl velmi ostře dohrán Medelem a hráči z Dánska o míč přišli.
3'
První těžký zákrok musel vytasit brankář Schmeichel. Tvrdá rána Huincalese dost zaplula a proto měl brankář Leicesteru velké problémy.
2'
Dánové se zatím drželi na útočné polovině nyní dokonce vybojovali rohový kop.
1'
Dánové nastoupí v červených dresech a Chilané se představí v bílých dresech.

Dánsko: Schmeichel – Larsen, Kjaer, Boilesen, Knudsen – Delaney, Schöne – Cornelius, Eriksen, Sisto – Bendtner
Náhradníci: Lössl, Ronnow – Ankersen, Durmisi, Fischer, Jensen, Nielsen, M. Jörgensen, N. Jörgensen, Kvist, Lerager, Y. Poulsen, Braithwaite

Chile: Herrera – Diaz Huincales, Maripan, Roco, Beausejour – Hernández, Medel, Vidal – Sagal, Castillo, Sánchez
Náhradníci: Collao, Cortes – Albornoz, Aránguiz, Isla, Pulgar, Huerta, Bolados, Valdés, Vargas, Lichnovsky, Rosríguéz.
DÁNSKO

Chilané sice nepostoupili, ale fotbalisté Dánska si na MS zahrají! Svěřenci trenéra Åge Hareideho se probojovali na Mistrovství světa z evropské baráže, ve které předčili Irsko (0:0 a 5:1). Parta kolem hvězdného záložníka Tottenhamu Christiana Eriksena se tak může těšit na vyvrcholení letošní sezony přímo v dějišti šampionátu. Ve skupině se Dánsko utká: 16.6 s Peru, 21.6. s Austrálií a 26.6. vyzve jednoho z největších favoritů turnaje Francouze. Dánsko hrálo před pár dny s Panamou, tu porazilo 1:0.
CHILE

Chilané si na letošním MS v Rusku překvapivě nezahrají. V kvalifikační skupině nestačili hned na pětici týmů a skončili nakonec šestí. Přestože uhráli v 18 zápasech 26 bodů, tak to nestačilo. Hráči Peru, kteří postoupili z následné baráže, se na šampionát podívají, přestože měli naprosto stejnou bilanci. V kádru loňských finalistů Poháru FIFA se už několik let pohybují absolutní hvězdy světového fotbalu, např. Claudio Bravo, Arturo Vidal nebo Alexis Sánchéz.
Vzájemný zápas:

12.08.2009 Dánsko – Chile 1:2
Pěkný večer při sledování online přenosu ze zápasu mezi Dánskem a Chile. Bude se hrát v dánském Aalborgu. Utkání začíná ve 20:00 a komentovat jej bude Daniel Fekets. Příjemnou zábavu!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.