Mezinárodní přípravný zápas -  ONLINE PŘENOS -  Finsko : Estonsko - 9. listopadu 2017   18:00

Finsko
Finsko
27' Soiri  • 31' Lod  • 54' LOD
3:0
(2:0)
Estonsko
Estonsko
Finsko
Joronen – Moisander (46. Pirinen), Ojala, Arajuuri (46. Toivio), Granlund – Soiri (60. Tuominen), Kamara, Schuller (46. Lam), Lod (79. Skrabb) – Pohjanpalo, Pukki (46. Jensen)
Estonsko
Aksalu – Kallaste (46. Pikk), Mets, Jaager, Tamm, Teniste – Purje (46. Zenjov), Antonov (60. Sappinen), Lepistu (60. Dmitrijev), Kait (79. Mosnikov) – Anier (84. Baranov)
Meerits – Baranov, Dmitrijev, Mool, Mosnikov, Pikk, Sappinen, Vihmann, Zenjov

Skončilo přátelské utkání ve kterém domácí Finsko přehrálo hosty z Estonska výsledkem 3:0. Domácí celek měl po celý zápas více ze hry a až na dvě nebezpečné střely Kaita měli více ze hry. V prvním poločase se trefil Lod a Soiri a o osudu utkání bylo rozhodnuto. V poločase číslo dvě přidal Lod další branku a hra se zasekla na polovině hostí. Musíme konstatovat, že Finsko vyhrálo zaslouženě. Tímto se s vámi loučím a u dalšího utkání se s vámi budu těšit.
90+1'
90'
Ke konci utkání aktivní Pikk poslal míč pouze do rukavic finského brankáře.
89'
Rozhodčí nastaví jednu minutu.
88'
Za pomezní čarou je ošetřován Granlund.
87'
Pikk se pokusil ohrozit branku domácích, ale svou střelu poslal vysoko nad branku.
85'
Útočného faulu se dopustil Sappinen.
84'
Střídání v týmu Estonsko: ze hřiště odchází Anier, přichází Baranov.
83'
Z rohového kopu se ohrožení estonské branky nekonalo.
82'
Tuominen utíkal sám na brankáře Aksalu, který skvěle zmenšil střelecký úhel, a proto finský hráč trefil pouze jeho dobré postavení. Rohový kop pro Finsko.
80'
Deset minut zbývá do konce zápasu. Bohužel pro neutrálního fanouška se příliš věcí neděje.
79'
Střídání v týmu Estonsko: ze hřiště odchází Kait, přichází Mosnikov.
79'
Střídání v týmu Finsko: ze hřiště odchází Lod, přichází Skrabb.
78'
Robin Lod prokazuje svou formu a vysílá dalekonosnou střelu na bránu. Brankář Aksalu s ní měl poměrně potíže a vyráží na rohový kop.
76'
V pokutovém území zkusil patičku Jensen, ale ani jeho pohledný trik neuspěl.
75'
Finové již delší čas neopustili polovinu hostí, ale také delší čas již nevystřelili.
73'
Domácí vedou, ale do dalších šancí se nedostávají. Tato hra moc fanoušků bavit nebude.
72'
Na levé straně kombinuje Lam, ale nemá místo na přihrávku do pokutového území.
70'
Počasí pohledné hře příliš nenahrává, ale domácí předci jen předvádí kvalitní hru s držením míče.
68'
Dnes dvoubrankový střelec Robin Lod se odhodlal ke střele, kterou brankář Aksalu vyráží na další rohový kop.
67'
Domácí, ale velice dobře kombinují a neopouštějí polovinu hostí.
66'
Ke střele se dostal Lam, ale branku netrefil.
65'
Velká šance útočníka domácích. Pohjenpalo se dostal k zakončení na levé straně, ale svou střelou trefuje pouze boční síť hostující branky.
62'
Rohový kop pro Estonce vyplynul do prázdná. Toto šance pro hosty nebyla.
60'
Střídání v týmu Estonsko: ze hřiště odchází Lepistu, přichází Dmitrijev.
Střídání v týmu Estonsko: ze hřiště odchází Antonov, přichází Sappinen.
60'
Střídání v týmu Finsko: ze hřiště odchází Soiri, přichází Tuominen.
60'
Hra se odhrává převážně uprostřed pole.
57'
Po druhém rohovém kopu se k hlavě před prázdnou brankou dostal Pohjanpalo, ale svůj míč nedokázal mezi tři tyče usměrnit.
56'
Míč směřoval na hlavu obránce Ojali, ale dříve než on se k míči dostal jeden z obránců hostí.
55'
Aktivní domácí Soiri vybojoval další rohový kop.
54'
Finsko právě vstřelilo branku!
Druhou branku v utkání a třetí svého týmu vstřelil po šťastném odrazu ROBIN LOD. Toto byla šťastná branka pro domácí.
52'
S míčem na kopačkách se stále pohybují domácí hráči.
51'
Rychlá kombinace Kamara – Pukki, ale zakončení druhého jmenovaného skončilo mimo branku.
50'
Po pravé straně se do šance dostával Lod, ale nedokázal přihrát na své spoluhráče.
49'
Rohový kop, ale ani tentokrát není úspěšný.
48'
Aktivní Kait si dokázal pohlídat míč, který doputoval za autovou čáru a je zde rohový kop pro hosty.
47'
Střídání v týmu Finsko: ze hřiště odchází Schuller, přichází Lam.
47'
Začátek druhého poločasu a míč mají na svých kopačkách hosté z Estonska.
46'
Střídání v týmu Estonsko: ze hřiště odchází Purje, přichází Zenjov.
46'
Střídání v týmu Estonsko: ze hřiště odchází Kallaste, přichází Pikk.
46'
Střídání v týmu Finsko: ze hřiště odchází Moisander, přichází Pirinen.
Střídání v týmu Finsko: ze hřiště odchází Pukki, přichází Jensen.
Střídání v týmu Finsko: ze hřiště odchází Arajuuri, přichází Toivio.
46'
Skončil nám první poločas přátelského utkání mezi domácím Finskem a hosty z Estonska. Domácí byli lepším týmem a svou převahu přetavili ve dvoubrankové vedení. Po brankách Soiriho a Loda skončil první poločas vedením 2:0 pro domácí. Druhý poločas začne přibližně za 15 minut.
45'
44'
Rozhodčí se rozhodl nenastavit ani minutu. Blíží se konec prvního poločasu utkání.
43'
Pár minut do konce poločasu drží míč na kopačkách domácí Finové a nikam se neženou.
42'
Velká šance i na druhé straně. Skvělou přihrávku mezi beky dostal útočník Pohjanpalo, který se prodral do zakončení, ale svou střelou trefil pouze brankáře Aksalu.
40'
Druhá velká šance Kaita v zápase. Tentokrát však estonský záložník trefil branku pouze z boku,
37'
Hostující rohový kop nevyšel a domácí mohou rozehrát od svého brankáře.
36'
S míčem na kopačkách kombinuje Teniste, ale jeho centr je sražen na rohový kop.
35'
Kombinace obránců Estonska Tamma a Metse k ničemu nevede.
33'
Estonsko po úvodní aktivitě obdrželi dvě branky a nyní tahají za kratší konec. U míče jsou znovu domácí Finové.
31'
Domácí jdou do dvoubrankového vedení. ROBIN LOD zpracoval míč uprostřed hranice velkého vápna a svou střelu uklidil do pravé spodní poloviny branky.
30'
U míče je Kamara, který kombinuje uprostřed pole.
28'
Po úvodní brance se domácí dostávají zpět k aktivní hře a svého soupeře přehrávají.
27'
První branku zápasu dokázali vstřelit Finové. PYRY SOIRI se uvolnil na levé straně hřiště odkud se snažil nacentrovat před branku, ale míč k překvapení všech zapadl za záda brankáře.
25'
Estonsko přebralo aktivitu. Další rohový kop zahrával Kait, ale míč prolétl jen skrz pokutové území.
22'
V pokutovém území kombinuje Lepistu a Kait, ale finální přihrávka je nepřesná.
20'
Aktivitu v utkání trošku přebrali hosté, ale nejspíše to bude jen chvilkové.
17'
První opravdu velká šance zápasu přišla z kopaček Kaita, který vyslal střelu těsně pod břevno, ale brankář Joronen skvěle zareagoval a míč vytěsnil mimo tři tyče.
16'
Dlouhé autové vhazování poslal do pokutového území Purje, ale Ojala odvrátil hlavou do zámezí.
15'
Po prvních patnácti minutách jsme příliš šancí nezaznamenali. Estonci brání zatímco Finové kombinují převážně na vlastní polovině.
13'
Jeden z prvních střeleckých pokusů vyslal na branku Pukki, ale jeho střela minula levou tyč hostující branky.
12'
Domácí hráči drží více míč na svých kopačkách, ale do nebezpečných šancí se nedostávají.
11'
Míč od rohového praporku je však lehká práce pro brankáře hostí Aksalu.
10'
Další šance k rohovému kopu pro domácí Finsko. Exekutorem bude tentokrát Soiri.
9'
Po dlouhém nákopu je v dalším ofsajdu nachytán Lepistu.
7'
S míčem na kopačkách kombinuje i pětičlenná obrana hostí, ale do žádného útoku se neženou.
6'
Na stadionu se spustil poměrně hustý déšť. Toto nejsou příliš dobré podmínky pro dnešní utkání.
5'
Finové mají první rohový kop utkání. Jeho exekuci si vzal na starost Kamara, ale hlavu svých spoluhráčů nenalezl.
4'
Úvod utkání je v poklidném tempu. Oběma celkům je jasné, že jde pouze o přípravu.
3'
Do prvního útok utkání se však dostávají hosté z Estonska. Bohužel pro ne je Anier nachytán v ofsajdové pozici.
2'
Pomalá rozehrávka od obránců domácích. Míč má na kopačkách Moisander.
1'
Úvodní výkop utkání obstarali domácí hráči Finska.
1'

Finsko: Joronen – Moisander, Ojala, Arajuuri, Granlund – Soiri, Kamara, Schuller, Lod – Pohjanpalo, Pukki
Náhradníci: Hradecký, Jaakkola – Halsti, Hamalainen, Jensen, Lam, Pirinen, Skrabb, Toivio, Tuominen

Estonsko: Aksalu – Kallaste, Mets, Jaager, Tamm, Teniste – Purje, Antonov, Lepistu, Kait – Anier
Náhradníci: Meerits – Baranov, Dmitrijev, Mool, Mosnikov, Pikk, Sappinen, Vihmann, Zenjov.
Hráči Estonska skončili ve své kvalifikační skupině na čtvrtém místě za favority skupiny Belgii, Řeckem a Bosnou a Herczegovinou. Stejně jako domácí Finové i Estonci mají z posledních pěti utkání dobrou bilanci. Tří výher jedné porážky a jedné remízy. Nejlepším střelcem týmu byl Mattias Kait.
Fotbalisté Finska se nedokázali probojovat na MS do Ruska, když ve své skupině skončili předposlední. Za nimi se umístilo již jen Kosovo. V posledních pěti zápasech se ale zadařilo, když dokázali dvakrát zvítězit, dvakrát remizovat a jen jednou prohrát. Nejlepším kvalifikačním střelcem Finska byl Paulus Arajuuri hráč Kodaně.
Příjemný čtvrteční podvečer. Vítám vás u přátelského mezistátního zápasu mezi celky Finska a Estonska. Podle sázkových kanceláří jsou favority domácí hráči, ale v přátelském utkání se může stát vše.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.