Mezinárodní přípravný zápas -  ONLINE PŘENOS -  Japonsko : Ukrajina - 27. března 2018   14:20

Japonsko
Japonsko
41' Makino
1:2
(1:1)
Ukrajina
Ukrajina
21' Rakitsky   • 69' Karavaev
Japonsko
Ukrajina

Tak a máme tady konec dnešního zápasu. Ukrajina v dnešním přátelském utkání vyhrála 2:1. Zápas byl hodně vyrovnaný a možná by se více hodila remíza, pro Japonsko je prohra poněkud krutá. Hodně aktivní byl ve druhém poločase Honda, který se dostal do pár samostatných akcí, které toho ale moc nepřinesli, poté záložník šel vystřídat. Ukrajina svou výhru urvala gólem dvacet minut před koncem zápasu, když vše prostřelil Karavaev, který vyslal nechytatelnou ránu do levého dolního rohu. To je z dnešního přenosu vše, přeji příjemné odpoledne.
90+5'
90+4'
V naprostém závěru dnešního zápasu bude Japonsko zahrávat přímý kop z hodně slibné pozice!
90+2'
Střídání v týmu Ukrajina: ze hřiště odchází Marlos, přichází Petryak.
90'
Ze situace nakonec nic nebylo.
90'
Rohový kop pro hráče v modrých dresech.
90'
Japonsko si vytváří závěrečný tlak.
88'
Střídání v týmu Japonsko: ze hřiště odchází Haraguchi, přichází Usami.
86'
Tohle byla slušná šance pro Japonsko. Ke střele se zpoza vápna dostal Shoya Nakajima, jeho obě rány byly zblokované.
84'
V posledních minutách se toho už moc neděje, ani jeden z celků si nedokáže vytvořit nějakou tutovou šanci a vlastně ani ke střele nedochází.
82'
Hráči ve žlutých dresech kombinují u své vlastní branky a snaží se ještě nějak ohrozit brankovou konstrukci.
82'
Střídání v týmu Japonsko: ze hřiště odchází Hasebe, přichází Misao.
80'
Střídání v týmu Ukrajina: ze hřiště odchází Konoplyanka, přichází Tsygankov.
Střídání v týmu Japonsko: ze hřiště odchází Shibasaki, přichází Nakajima.
79'
Standartní situace pro Japonsko.
77'
Yuya Kubo se z pravé strany snaží něco udělat, ale moc se mu nedaří, každý jeho centr do vápna byl odražený.
75'
Brankář Japonska se blýskl zákrokem proti ráně Besedina.
75'
Autové vhazování pro hráče v modrých dresech.
73'
Rohový kop pro Japonsko. Míč se sice dostal do pokutového území, žádný z útočníků se nakonec do zakončení nedostal.
71'
Odkop od branky Ukrajiny.
69'
Ukrajina právě vstřelila branku!
Ukrajina se ujímá vedení v dnešním zápase! Po celkem nenápadné akci se k míči dostal zpoza vápna nováček na hřišti OLEKSANDR KARAVAEV, který se do míč opřel a poslal ho přesně do levého dolního rohu branky, brankář neměl šanci reagovat.
67'
Kubo a jeho akce, moc se ale nedostal, při zpracování mu míč utekl za postranní čáru.
65'
Střídání v týmu Japonsko: ze hřiště odchází Honda, přichází Kubo.
64'
Další špatná akce Ukrajiny.
62'
Střídání v týmu Ukrajina: ze hřiště odchází Malinovsky, přichází Buyalskyy.
Střídání v týmu Ukrajina: ze hřiště odchází Sobol, přichází Matviyenko.
Střídání v týmu Ukrajina: ze hřiště odchází Butko, přichází Karavaev.
61'
Marlos a jeho akce z pravé strany, přišla střela zpoza vápna, která ale letěla pár centimetrů od pravé tyče.
61'
Míč se dostal až k brankáři Ukrajiny, který ho poslal daleko od své svatyně.
60'
Žlutou kartu dostává Haraguchi (Japonsko).
59'
Genki Haraguchi a jeho individuální průnik, záložník se poté dostal ke střele, která byla hned několikrát zblokovaná.
58'
Hráči podstupují hlavičkové souboje uprostřed hrací plochy.
56'
Střídání v týmu Japonsko: ze hřiště odchází Sugimoto, přichází Kobayashi.
55'
Yuto Nagatomo a jeho centr do pokutového území z levé strany hřiště, míč měl najít Hondu, ten se ale k němu posléze nakonec vůbec nedostal.
54'
Žlutou kartu dostává Sobol (Ukrajina).
53'
Jeden z hráčů v modrých dresech leží na zemi a vypadá to na lehčí zranění. Kenyu Sugimoto už ale je na nohou a nejspíš bude ve hře pokračovat.
52'
Bohdan Butko podstoupil souboj o míč, poté ho sice získal, ale selhalo mu zpracování.
51'
Yuto Nagatomo se provinil ostrým faulem, bude z toho standartní situace pro Ukrajinu.
50'
Odkop od branky Japonska. Míč do hry pošle Kawashima. Jeho následná přihrávka letěla do hloubky hřiště.
49'
Rohový kop pro Ukrajinu.
48'
V úvodu druhého poločasu jsou aktivnější hráči ve žlutých dresech, akce ale nakonec skončila špatnou finální přihrávkou.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 15:25 .
První poločas nám nabídl velmi vyrovnaný duel, po kterém se oba celky rozchází smírně 1:1. Za Ukrajinu skóroval v jednadvacátá minutě Rakitsky, jehož střela z úctyhodné vzdálenosti byla tečována soupeřem. Přesně dvacet minut poté se trefil hlavou Makino, který tak srovnal se svým soupeřem krok v tomto utkání.
45+1'
45+1'
Žlutou kartu dostává Stepanenko (Ukrajina).
45+1'
Jeden z hráčů Ukrajiny se pokusil procpat balón skrz vápno soupeře, jenže míč trefil hned prvního hráče soupeře.
44'
Makino se pokusil přidat další branku dalekonosnou střelou, ovšem ta neměla gólové parametry.
41'
Japonsko právě vstřelilo branku!
Míč letící z přímého volného kopu našel přesně hlavu TOMOAKIHO HAKINA, který se svou následnou střelou nemýlil a srovnal na 1:!
40'
Krátce před koncem poločasu kombinují Japonci, ti jsou ale velmi aktivně napadání soupeřem.
39'
Už to vypadalo, že se Honda dostane do velmi dobré šance, avšak jeho postup zastavil odmávaný ofsajd.
37'
Při souboji se soupeřem to odnesl Haraguchi.
36'
Roh ukrajinský hráčů vyboxoval Kawashima, jenž nevypadal při této činnosti příliš jistě.
34'
Přímý volný kop přiletěl přímo do rukavic japonského brankáře, pro kterého se jednalo o rutinní zákrok.
33'
Hasabe znovu fauloval, tentokrát to odnesl Malinovsky, kterého evidentně souboj výrazně bolel.
32'
Akce Ukrajinců pohořela na nepřesné přihrávce přes střed hřiště.
30'
Z levé strany se po přihrávce Marlose řítil sám na Kawashimu Malinovsky, jenže ten ve velké šanci pohořel, když vůbec netrefil bránu soupeře.
29'
Hondova přihrávka skrz obranu Ukrajiny nebyla příliš přesná, a tím pádem se budou muset Japonci zformovat zpět do obranné pozice.
28'
Držení míče: 49% – 51%
27'
Jeden z hráčů Ukrajiny byl faulován, a tak budou z půli hřiště rozehrávat právě hráči ve žlutých dresech.
24'
Nyní již převzal iniciativu ukrajinský výběr, který momentálně zakládá další útočnou akci.
23'
Po inkasované brance se cpou dopředu hráči Japonska, kteří se ale dopustili útočného faulu, a tak je jejich útočné snažení ukončeno.
21'
To byla parádní střela! Zpoza vápna se odhodlal k zakončení YAROSLAV RAKITSKY, jehož tečovaný pokus zapadl k pravé tyčce japonské brány!
19'
Po jednom ze zákroků se zlobí Shibasaki, který by asi za zákrok Besedina požadoval větší trest.
18'
Ueda vyslal dalekonosnou střelu, ovšem ta neměla příliš velkou šanci na úspěch.
16'
Vlastní branku si malém dal Ueda, jenž centr z pravé strany hřiště napálil do břevna!
15'
Hasabe fauloval Zinchenka, a tak budou rozehrávat Ukrajinci z půli hřiště.
14'
Hráči Ukrajiny kombinují na půli hřiště a hledají skulinku v rozestavení soupeře, která ale zatím nepřichází.
13'
Ke střele z hranice vápna se dostal jeden z hráčů Ukrajiny, jehož střela mířila vysoko nad.
12'
Hasabe i přes své aktivní napadání nedokázal obelstít obránce Ukrajiny.
10'
Ukrajincům se podařilo přenést hru na druhou stranu hřiště, odkud se rozběhl Konoplyanka do zajímavé příležitost. Naštěstí pro Japonsko byl v bráně připraven Kawashima, který si s míčem poradil.
9'
Okupace japonského vápna byla ukončena dobrým vystoupením obránce v modrém dresu, jenž vybojoval kulatý nesmysl na kopačky svých spoluhráčů.
7'
Japonci si teď hezky pohrávali s obranou soupeře, ani tato pohledná akce nepřinesla nic jiného, než rohový kop.
6'
Ke střele z penaltového puntíku neměl daleko Haraguchi, ovšem japonský forvard tuto dobrou šanci promeškal.
5'
Dnes velmi aktivní Besedin se dopouští útočného faulu, a tak můžou hrát Japonci.
4'
Ukrajina zatím jasně lepším týmem na hrací ploše, čímž se naplují před zápasové predikce.
3'
Znovu tu jsou problémy v obraně asijského týmu, avšak ani tentokrát se ukrajinský hráč k zakončení nedostal.
2'
U míče stále fotbalisté v žlutých dresech, kteří momentálně kombinují na vlastní polovině hřiště.
1'
Okamžitě po úvodním výkopu se hnal z levé strany na bránu Japonska Besedin, ten ale neprocpal míč před bránícího soupeře.
1'

Japonsko: Kawashima – Nagatomo, Ueda, Makino, Sakai – Yamaguchi, Hasebe – Haraguchi, Shibasaki, Honda – Sugimoto.
Náhradníci: Endo, Higashiguchi, Kobayashi, Kubo, Kurumaya, Misao, Morioka, Morishige, Nakajima, Nakamura, Osako, Oshima, Shoji, Ugajin, Usami.

Ukrajina: Pyatov – Sobol, Rakitsky, Ordets, Butko – Konoplyanka, Malinovsky, Zinchenko, Marlos – Besedin.
Náhradníci: Boyko, Buyalskyy, Karavaev, Khacheridi, Kravets, Matviyenko, Petryak, Rotaň, Tsygankov..
Japonsko
Vítěz své skupiny asijské kvalifikace bude hrát tento rok teprve druhý zápas, v tom prvním remizoval s Mali 1-1. I přes nesporně větší úspěchy japonského fotbalu v minulých letech bude dnes považován za mírného outsidera. Jedno z odůvodnění může být to, že v žebříčku FIFA se nachází Ukrajina o něco málo přes dvacet příček před svým dnešním soupeřem..
Ukrajina
Ukrajině utekl postup do baráže kvalifikace mistrovství světa jen o kousek, když prohrála v přímém souboji o tolik vysněnou druhou pozici s Chorvatskem 0:2. Od té doby hostující celek odehrál pouhé dva přátelské zápasy, ve kterých si ovšem vedl docela dobře. Nejdřív porazil silný výběr Slovenska, na což uhrál remízu se Saúdskou Arábii.
Vítám všechny fanoušky kvalitního fotbalu u přátelského utkání, ve kterém na sebe narazí reprezentace Japonska a Ukrajiny. Výkop tohoto duelu je naplánován na 14:20 a vy ho můžete sledovat zde prostřednictvím textového přenosu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:20.