Mezinárodní přípravný zápas -  ONLINE PŘENOS -  Rusko : Francie - 27. března 2018   17:50

Rusko
Rusko
68' Smolov
1:3
(0:1)
Francie
Francie
40' Mbappé   • 49' Pogba   • 83' Mbappé
Rusko
Lunev – Neustädter, Granat, Kudrjašov (83. Čeryšev) – Samedov (46. Smolnikov), Golovin, Jerochin (76. Švec), Dzagojev (54. Anton Mirančuk), Žirkov (46. Rauš) – Alexej Mirančuk (67. Zabolotnyj), Smolov
Gediminas Mazeika
Saint-Petersburg Stadium
Francie
Lloris – Pavard, Koscielny, Umtiti (80. Kimpembe), Hernández – Pogba, Kanté (66. Tolisso), Rabiot (81. Matuidi) – Dembélé (72. Giroud), Mbappé (86. Lemar), Martial (58. Griezmann)

Ode mě je to pro tento zápas vše. Na počtenou zase příště!
Skončilo nám přípravné utkání mezi Ruskem a Francií hrané v Petrohradě. Rusové nepředvedli vůbec špatný výkon, ale na favorita to dnes nestačilo. Francii poslal do vedení Kylian Mbappé. Hned z kraje druhé půle skóroval Paul Pogba z přímého kopu. V 68. minutě snížil Fjodor Smolov, ale dvoubrankové vedení vrátil Francii 10 minut před koncem opět Kylian Mbappé. Francie teda porazila Rusko 3:1.
90+3'
90+3'
Pavard byl ještě faulován Čeryševem. Zřejmě nás čeká dnešní poslední rozehrávka po faulu.
90+2'
Francouzi drží míč a nikam nespěchají, teď budou mít k dispozici rozehrávku autu.
90+1'
Už běží nastavený čas. Nad rámec hrací doby nastavil sudí 3 minuty.
90'
Kimpembe zahrál míč hlavou do náruče Llorise. Zápas se už jen dohrává.
89'
Poslední dvě minuty základní hrací doby a hráči Ruska drží míč na svých kopačkách. Ještě se budou snažit přidat druhý gól.
87'
Smolov byl opět nebezpečný. Tentokrát pálil těsně vedle Kimpembeho na zadní tyč. Jeho rána se však do brány asi o metr nevešla. Odkopávat bude Lloris.
86'
Střídání v týmu Francie: ze hřiště odchází Mbappé, přichází Lemar.
85'
Útočného faulu se dopustil Olivier Giroud.
83'
Francie právě vstřelila branku!
O vítězi tohoto zápasu je nejspíš rozhodnuto! Blaise Matuidi postrčil míč do pokutového území, kde byl KYLIAN MBAPPÉ. Útočník s číslem 10 si nádherně obehrál Neustädtera a střelou mezi nohy brankáře Luneva stanovil skóre na 1:3 pro hosty.
83'
Střídání v týmu Rusko: ze hřiště odchází Kudrjašov, přichází Čeryšev.
82'
Žlutou kartu dostává Anton Mirančuk (Rusko).
81'
Střídání v týmu Francie: ze hřiště odchází Rabiot, přichází Matuidi.
80'
Střídání v týmu Francie: ze hřiště odchází Umtiti, přichází Kimpembe.
80'
Střelu Smolova ze střední vzdálenosti tečoval Zabolotnyj. Od své brány bude odkopávat Hugo Lloris.
79'
Rusové neohrozili přímo branku Llorise, avšak Smolnikov centroval míč tak, že domácí zahrají další rohový kop.
78'
Zabolotnyj vybojoval pro Rusko rohový kop. Francie není v posledních minutách úplně ve své kůži.
76'
Střídání v týmu Rusko: ze hřiště odchází Jerochin, přichází Švec.
76'
Umtitiho zakončení bylo velmi neortodoxní. Stoper Francie zakončoval z otočky mimo a navíc si při tom málem ublížil.
75'
Griezmann trefil ruského hráče ve zdi. Francie bude mít k dispozici roh.
74'
Hernández byl chvíli ošetřován po faulu Rusů. Trenér Deschamps na lavičce přemýšlí, zda-li nebude ještě střídat.
73'
Griezmann hledal dlouhým centrem naběhnutého Hernándeze. Těsně před obráncem Francie však míč odhlavičkoval Neustädter.
72'
Střídání v týmu Francie: ze hřiště odchází Dembélé, přichází Giroud.
72'
Hernández byl tvrdě dohrán Smolnikovem. Ruský záložník se Hernándezovi gestem omluvil.
70'
Z rohového kopu Francie nic nebylo. Lunev si počkal na míč a vyboxoval ho mimo pozice pro nebezpečí.
68'
Rusko právě vstřelilo branku!
A máme tady drama! Rusové zaslouženě snižují náskok Francie. Smolnikov na pravé straně podržel míč a následnou parádní přízemní přihrávkou našel na zadní tyči volného FJODORA SMOLOVA. Smolovovi už jen stačilo nastavit placírku a trefit bránu.
67'
Střídání v týmu Rusko: ze hřiště odchází Alexej Mirančuk, přichází Zabolotnyj.
66'
Střídání v týmu Francie: ze hřiště odchází Kanté, přichází Tolisso.
66'
Koscielny odrazil míč od Smolova do autu. Hrát budou hráči z Francie.
65'
Ofsajd Rusů, ve kterém se ocitl dnes velmi hladový Smolov. Tento útočník hraje velmi dobře, avšak své šance zatím neproměnil.
63'
Griezmann dlouho běžel s míčem na noze, pak přihrál Dembélému, jehož dlouhý centr skončil u Mbappého. Mbappé se pokusil vystřelit, avšak tento pokus se mu nepovedl.
62'
Pavard skvěle zabojoval o míč skluzem. Jde vidět, že každý z Francouzů se snaží dnešním výkonem dostat do závěrečné nominace pro MS.
60'
Pogba zvládl defenzivní činnost skvěle a díky němu se vydávají hosté do útoku.
58'
Rusové měli obrovskou šanci! Přetažený rohový kop skončil na zadní tyči, odkud Smolov tvrdě vypálil. Lloris vyrazil míč před sebe na úplně volného Granata. Stoper domácích však minul bránu.
58'
Střídání v týmu Francie: ze hřiště odchází Martial, přichází Griezmann.
56'
Ve druhém poločase zatím sledujeme opatrnou hru. Francouzi už mířili do přečíslení, avšak Golovin si splnil svou defenzivní povinnost na jedničku.
54'
Střídání v týmu Rusko: ze hřiště odchází Dzagojev, přichází Anton Mirančuk.
53'
Lunev musel zkrotit velmi těžkou přihrávku od obránce Kudrjašova. Nakonec brankář s netradičním číslem 99 vše v pohodě zvládl.
52'
Mbappé dostává žlutou kartu za simulování. Už podruhé v dnešním utkání si chtěl vymodlit u sudího penaltu a opět neuspěl.
50'
Martialova rána byla sražena na rohový kop. Hosté zůstanou u míče.
49'
Parádně se trefuje PAUL POGBA. Velmi povedenou střelou obstřelil zeď a míč se skvěle zatočil přímo za tyč Lunevovy svatyně. 0:2 pro Francii.
48'
Francie bude mít k dispozici volný přímý kop z velmi zajímavé pozice. Hosté ohrozí bránu přibližně z 25 metrů.
47'
Rusové kontrolují míč a snaží se něco vymyslet.
46'
Střídání v týmu Rusko: ze hřiště odchází Samedov, přichází Smolnikov.
Střídání v týmu Rusko: ze hřiště odchází Žirkov, přichází Rauš.
46'
Viděli jsme zajímavý poločas, ve kterém měla Francie navrch. První šanci však měl na kopačce Smolov, jehož ránu vykryl Lloris. Pak už hrozili jen hosté. Nejprve střílel Mbappé přímo do rukavic Luneva a o pár minut později se už trefil právě Kylian Mbappé. Francie tak vede po prvním poločase 1:0.
Druhý poločas za pár okamžiků začne.
45'
45'
Martial spadl ve vápně velmi ochotně. Sudí penaltu pískat nebude.
44'
Na opačné straně mohl skórovat Martial! Dostal pěknou přihrávku do malého vápna od Mbappého, ale útočník Francie byl tísněn obráncem Ruska. Proto nezakončil ideálně a Lunev si mohl připsat zákrok.
43'
K zakončení se dostal Smolov. Byl v obrovské šanci, ale trefil pouze Llorise. Celý povyk byl ale k ničemu, protože to byl ofsajd.
42'
Přímý kop pro Rusko, kterého se ujme Samedov.
40'
Hosté jdou do vedení! KYLIAN MBAPPÉ dostal ideální přihrávku dopředu, trochu celou akci ještě zbrzdil, pak ale obehrál obránce a následnou přesnou střelou po zemi do protipohybu Luneva poslal Francii do vedení. 0:1
40'
Rabiot si obhodil obránce, ale na Luneva si nepřišel. Brankář Ruska si bez problému došel pro tento míč a skryl jej v rukavicích.
38'
Kanté zastavil slibně se rozvíjející akci domácích. Defenzivní záložník Chelsea i v dnešním zápase ukazuje svou ukázkovou obrannou hru.
37'
Ofsajd ruského týmu, ve kterém se zjevil Dzagojev. Francouzi se ujmou rozehrávky.
36'
Pavard zastavil přihrávku Žirkova. Hráči z Ruska zůstanou na míči.
36'
Dembélé byl faulován Smolovem. Francouzský hráč sice spadl na zem dost ochotně, avšak hlavní arbitr Mazeika mu to uvěřil.
35'
Kanté zahrál míč do zámezí, vhazovat budou domácí.
34'
Pavard hledal přízemním centrem Mbappého, ten trefil pouze před sebou obránce Granata.
33'
Jurij Žirkov rozehrál roh, který nenašel nikoho z Rusů. Naopak Francouzi mohou utéct do přečíslení.
32'
Martial rozehrál přímý kop, který možná ještě hlavou lízl Koscielny těsně před Lunevem. Ruský brankář však výborně boxoval míč do pozic, odkud už nebezpečí nehrozilo.
31'
Tentokrát byl zasažen Mbappé. Provinil se Dzagojev a Francie rozehraje přímý kop z dobré pozice.
30'
Na trávníku zůstal ležet s bolestivou grimasou Paul Pogba. Záložník Manchesteru United se však už zvedl a ve hře bude pokračovat.
29'
Rusko zase hru trošku uklidnilo a snaží se o postup vpřed.
27'
Ale na druhé straně měl velkou šanci Mbappé! Mbappé byl v jednu chvíli úplně nehlídaný a možná byl i překvapen, že míč dopadl přesně k jeho noze. Francouzský útočník nezakončil dobře, protože trefil v naprosto ideální pozici pouze dobře postaveného Luneva.
26'
Oproti začátku utkání se hra trošku změnila. Rusové jsou mnohem častěji na míči a zároveň jsou daleko více nebezpeční.
24'
Smolov teď dvakrát po sobě velmi dobře udržel míč na svých kopačkách i ve velmi složité situaci. Nakonec si balón předkopl před sebe, ale pak už vytáhlý útočník nestihl obehrát obránce Umtitiho.
23'
Ofsajd, ve kterém byl přistižen Mbappé. Tentokrát byl pomezní rozhodčí velmi přesný.
22'
Umtiti si teď přihrává míč s Koscielnym a čeká na to, až domácí hráči trochu otevřou svou obranu.
21'
Pavard se odvážil ke střele z voleje. Tenhle kop se pravému obránci moc nepovedl. Přestřelil bránu tak o 4 metry. Odkopávat bude Lunev.
20'
Žirkov odehrál míč do zámezí před dotírajícím Pavardem. U míče zůstane Francie.
19'
Nyní už fotbalisté z Francie kombinují s míčem na své polovině a hledají možnosti nahrávek.
18'
S rozehrávkou domácích vypomůže také brankář Lunev.
17'
Rusko se v posledních minutách osmělilo a je mnohem kvalitnější, než v úvodních minutách.
15'
První velká šance Ruska! Rychlou akci načal na levé straně Žirkov, předal balón Golovinovi, který hledal na hranici penaltového puntíku naběhnutého Smolova. Ruský útočník mířil do dolních pater brány a Lloris tak mohl vytáhnout dobrý zákrok.
14'
Pogba si přebral míč a oslovil rozběhnutého Mbappého, ten ještě patičkou hledal Dembélého. Akce to sice byla na oko hezká, ale patička nebyla tak přesná, jak by měla být.
13'
Dembélého zastavil ofsajd. Dle opakovaného záběru to však vypadá, že útočník Francie byl ještě za Žirkovem. Takže registrujeme první chybu sudích v dnešním utkání.
12'
Rabiot roztahuje hru na Pavarda, který už hledá varianty, kde může přihrát.
11'
Martial byl opět nebezpečný. Tentokrát si z levé strany navedl míč na pravou nohu a nezjištnou přihrávkou hledal Mbappého. Jeden z ruských beků zastavil celou situaci skluzem.
9'
Martial byl rozběhnutý a snažil se křižným pasem oslovit Mbappého. Ruští beci byli ovšem pozorný a vyrazili proti míči.
8'
Golovin byl sice napadán Mbappém, ale celou situaci zvládl skvěle. Potáhl míč a kvalitně přihrál Žirkovovi.
7'
Hernándezův skluz poslal balón do autu. Hrát budou domácí.
6'
Kudrjašov zvládl těžkou pozici a dokázal přesně rozehrát na Žirkova, přestože byl zrovna poslední hráč Ruska. Rusové poprvé v zápase se zmocnili míče na delší časový úsek.
5'
Pavard vhodil do hry autové vhazování. Francie zatím kontroluje míč, nyní si zahrál i Lloris.
4'
Hosté jsou v optickém tlaku, avšak na bránu zatím nevystřelili. Levý obránce Hernández předváděl u postranní čáry pěkné kousky s míčem.
2'
Francie bude mít k dispozici rozehrávku přímého kopu. Dzagojev totiž fauloval.
1'
Francouzi vyrazili hned po rozehrávce kupředu. Dlouhý nákop Granata však nenašel nikoho ze spoluhráčů.
1'

Rusko: Lunev – Neustädter, Granat, Kudrjašov – Samedov, Golovin, Jerochin, Dzagojev, Žirkov – Alexej Mirančuk, Smolov
Náhradníci: Akinfejev, Kutepov, Anton Mirančuk, Zabolotnyj, Švec, Glušakov, Kombarov, Čeryšev, Smolnikov, Semenov, Rauš, Gabulov

Francie: Lloris – Pavard, Koscielny, Umtiti, Hernández – Pogba, Kanté, Rabiot – Dembélé, Mbappé, Martial
Náhradníci: Digne, Tolisso, Sidibé, Kimpembe, Lemar, Mandanda, Areola, Matuidi, Giroud, Varane, Griezmann, Ben Yedder.
Francie

Na opačné straně stojí smolný finalista posledního Mistrovství Evropy, ve kterém až v prodloužení podlehl Portugalsku. Francouzi ale chystají další atak na první pozici, což jednoznačně prokázali ve své základní kvalifikační skupině. Hostující tým dnešního utkání totiž svojí skupinu vyhrál s čtyřbodovým náskokem. Průběh celé skupiny ale nebyl tak jednoduchý, jak se mohl zdát. Francie totiž ztratila body hned ve třech zápasech a manko od třetího celku bylo pouze pětibodové.
Rusko

Fotbalisté Ruska měli volno od jakýchkoliv kvalifikačních zápasů, neboť coby pořadatel Mistrovství světa mají jistou účast na tomto prestižním turnaji. Rusové se tak například účastnili Konfederačního poháru, ve kterém skončili na třetí pozici. Vítězem celého turnaje se stalo Portugalsko, jenž navázalo na velmi dobrou formu z posledních zápasů. Rusové mají za sebou už první přátelské utkání nového kalendářního roku. Na domácím stánku se utkali s Brazílií, která zvítězila přesvědčivě 3:0.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Hráči si opět plní reprezentační povinnosti, přičemž se v dnešním zápase zaměříme na souboj mezi Ruskem a Francií.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:50.