Držení míče: 60 % : 40 %.
Střely na branku: 6:0. Střely mimo: 4:6. Rohy: 6:0. Ofsajdy: 2:3. Fauly: 16:10.
Máme za sebou i druhou polovinu utkání, ve které se dominance Francie ještě navýšila. Celkově se skóre vyšplhalo na 5:0 pro domácí, kdy nejprve zkompletoval hattrick Olivier Giroud, na něhož za několik minut navázal Moussa Sissoko. Výsledek po chvilce pečetil Antoine Griezmann. Francie byla jednoznačně lepším celkem a vítězství si plně zasloužila. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek dne.
90+2
90+1
Paraguay má míč a kopačkách, ale nikam se příliš nežene. Zápas by ráda dohrála v poklidu a už neinkasovala.
90
Portugalský sudí se rozhodl nastavit ještě 2 minuty.
89
Ostrý centr z pravé strany nedokázal zasáhnout nikdo v modrém dresu.
88
Samuel Umtiti skvěle pohlídal míč před napadajícím Jorgem Benítezem a následně rozehrál na volného spoluhráče.
87
Digne se opět pokusil procpat míč na spoluhráče, leč záměr se mu nepodařilo realizovat.
86
Francie i nadále kombinuje s míčem u kopaček, ale za současného stavu už se nikam nežene.
85
Lucas Digne se snažil posunout míč na levé křídlo, ale obětavý skluz soupeře mu v tom zabránil.
84
Zdá se, že Aguilar bude schopen pokračovat. Francie sportovně vrací míč soupeři.
83
Na hrací ploše zůstává Juan Aguilar, jehož trápí zdravotní potíže. Uvidíme, jestli nebude muset ze hřiště.
82
Francie se opět tlačila do zakončení, ale Lacazette se ke střele nedostal.
80
Střídání v týmu Francie: ze hřiště odchází Antoine Griezmann, přichází Florian Thauvin.
79
Sergio Diaz vypálil z větší vzdálenosti, leč trefit branku, kterou hájí Hugo Lloris, nedokázal.
77
Francie právě vstřelila branku!
Po menším nedorazu v paraguayské obraně se k volnému míči před úplně prázdnou brankou ocitl ANTOINE GRIEZMANN, který neměl problém vstřelit pátou branku svého celku.
76
Střídání v týmu Paraguay: ze hřiště odchází Óscar Romero, přichází Richard Franco.
76
Alexandre Lacazette si výborně pohlídal ofsajdovou linii, takže se dostal do úniku, který korunoval přihrávkou před odkrytou branku, kde se prosazuje MOUSSA SISSOKO.
75
Lacazette pěkně vyslal do útoku Griezmanna, ten ještě hledal Sidibého, který celou akci ziskem míče založil, ale ten měl těžkou pozici, takže zakročil Silva.
74
Paraguaycům se stále nedaří dostat do žádné vážnější příležitosti a Lloris tedy příliš práce nemá.
73
Autor hattricku Olivier Giroud dnes má odpracováno, takže může místo přepustit Alexandru Lacazettovi.
72
Francie i nadále kombinuje na útočné polovině, ale zatím poměrně daleko od paraguayské branky.
71
Evropský celek pokračuje v povedeném výkonu a soupeře k ničemu nepouští. Sissoko předvedl pěknou individuální akci, jenže centr před branku mu vůbec nevyšel a míč poslal jen do rukavic Silvy.
69
Griezmann sklepl na Lemara, ten vyslal vpřed Digneho, který před brankou našel OLIVIERA GIROUDA, jenž dosáhl hattricku! Povedené představení hráče Arsenalu.
68
N'Golo Kanté přiskočil k soupeři a obral ho o míč. Fotbalista z Jižní Ameriky se sice rozčiluje, že šlo o faul, ale Soares Dias nechává pokračovat ve hře.
67
Střídání v týmu Francie: ze hřiště odchází Benjamin Mendy, přichází Lucas Digne.
66
Před dobíhajícím Giroudem odvracel Alonso. Francie však stále zůstává na útočné polovině.
65
Moussa Sissoko si příliš předkopl míč, takže ho nedokázal doběhnout před lépe postaveným soupeřem.
64
Střídání v týmu Paraguay: ze hřiště odchází Victor Ayala, přichází Cristhian Paredes.
63
Laurent Koscielny si pohlídal hlavičkový souboj se soupeřem a odvrátil do bezpečí.
62
Do rychlého brejku se však dostala Francie, leč Antoine Griezmann nedokázal najít prostor branky.
61
Djibril Sidibé fauloval soupeře, takže k míči se opět dostává celek z Jižní Ameriky.
60
Hosté se v posledních minutách osmělují, ale k soupeřově brance se přesto nedostávají.
59
Olivier Giroud se opět vzorově vrátil a zamezil útočné akci paraguayského soupeře.
58
Střídání v týmu Paraguay: ze hřiště odchází Federico Santander, přichází Jorge Benítez.
57
V rychlostním souboji Umtiti – Diaz měl navrch francouzský zadák, který na klubové úrovni hraje v Barceloně.
56
Paraguay vybojovala standardní situaci na útočné polovině, kterou rozehrál Ayala, leč jeho střelecký pokus branku vůbec netrefil.
55
Thomas Lemar vymyslel velmi pěknou a překvapivou přihrávku, leč Griezmann se po Mendyho pasu k zakončení nedostal.
54
Samuel Umtiti vyslal hodně prudkou přihrávku, kterou Antoine Griezmann nezpracoval.
53
Sissoko sice dobře vystihl úmysl soupeře, leč nepodařilo se mu míč vybojovat pro Francii.
52
Thomas Lemar hledal centrem spoluhráče ve vápně, ale soupeř dokázal míč odkopnout.
51
Hráči v modrých dresech se drží i nadále u míče, ale zatím se k brance soupeře nepřibližují.
50
Silvovi se nepovedla rozehrávka, takže míč končí v zámezí a u míče jsou opět Francouzi.
49
Benjamin Mendy se propracoval až k centru, který ale končí mimo hrací plochu.
47
Zakončení Francie v pohodě zachytil Antony Silva, který si připisuje další zákrok.
46
Do druhého poločasu nenastoupili Pogba, Payet a Dembélé na straně Francie, které nahrazují Kanté, Sissoko a Lemar. Na druhé straně pak odešli Patiño, Benítez a Iturbe, místo nichž hrají Ramírez, Diaz a Samudio.
46
46
46
46
46
46
Máme za sebou první polovinu utkání, ve které jsme sledovali jasnou převahu domácí Francie. Ta se dostala do vedení již v šesté minutě, když se zblízka prosadil Olivier Giroud. Stejný hráč skóre navýšil o sedm minut později. Francie povolila až ke konci poločasu, nicméně soupeře se přesto k ničemu zásadnímu nedostal. Uvidíme, jak si oba celky povedou ve druhé polovině utkání, která by měla začít přibližně ve 22 hodin.
45
44
První půlka utkání se dohrává v poměrně poklidném tempu, žádné zásadnější akce nevidíme.
43
Závěr prvního poločasu se blíží a zatím to na žádnou změnu v obrazu hry nevypadá.
42
Laurent Koscielny si nepohlídal ofsajdovou linii, takže když k němu přiletěla Giroudova hlavička, muselo se pískat.
41
Benjamin Mendy se snažil odcentrovat, ale přes obránce míč neprocpal. Vybojoval však rohový kop.
40
Nakonec však mohlo zahřmít na druhé straně, kdy obránce Gómez nasměroval míč na vlastního brankáře, ale Silva předvedl dobrý postřeh a míč chytil.
39
Paraguay je v posledních minutách poměrně aktivní a snaží se korigovat nepříznivý stav.
38
Ze střední vzdálenosti přiletěla rána Juana Gabriela Patiña, která však Llorisovu branku neohrozila.
37
Hodně nepřesná přihrávka na Mendyho se stala snadnou kořistí hostujícího obránce.
36
Po krátké chvíli se však obětí faulu stal Matuidi, jehož k zemi poslal nepovoleným chvatem Victor Ayala.
35
Blaise Matuidi sice dobře vyrazil na balón, jenže Óscar Romero si míč pokryl, takže výsledkem je nedovolený zákrok zkušeného Francouze.
34
Paul Pogba nepředvedl zrovna povedenou přihrávku, kdy adresáta přihrávky jednoduše předskočil soupeř.
33
Skvělou práci směrem do defenzivy předvedl Antoine Griezmann, který se ukázkově vrátil a nedovolil Alonsovi odcentrovat.
32
Benjamin Mendy se ve snaze prodrat za míčem dopustil útočného faulu.
31
Olivier Giroud dal míč od nohy a následně se stal obětí nedovoleného zákroku soupeře. Francie zůstává v držení míče.
30
Óscar Romero odvrátil Mendyho centr na rohový kop. Ten rozehrál opět Payet. Centr od praporku našel pouze rukavice Silvy, který odvrací pryč z vápna.
29
Lehký centr do pokutového území však velmi jednoduše odvrátil Olivier Giroud.
28
Blaise Matuidi zahrál příliš důrazně, takže Paraguay má k dispozici volný přímý kop na útočné polovině.
27
Ousmane Dembélé poslal přihrávku, se kterou však u spoluhráčů pochopení nenašel.
26
Francie je v dosavadním průběhu utkání jednoznačně dominantnějším týmem a pokračuje v útočném snažení i nadále.
25
Griezmann hledal před brankou Girouda, který by mohl zkompletovat hattrick, nicméně před hráčem Arsenalu soupeř stačil odkopnout.
24
Juan Manuel Iturbe však svým centrem z levé strany trefil jen clonícího Sidibého.
23
Hosté se po delší době také dostali na útočnou polovinu a hledají cestu k Llorisově brance.
22
Na hrací ploše skončil tentokrát Olivier Giroud po nedovoleném zákroku Bruna Valdeze.
21
Unikajícího Griezmanna faulovala paraguayská obrana. Rozehrávku standardní situace si vzal na starost Payet, který perfektně našel Pogbu, ale ten zamířil úplně mimo tři tyče, protože byl dezorientován.
20
Francie svého soupeře k míči příliš nepouští a zatím jasně dominuje, což je jasně zřejmé i ze skóre.
19
Přihrávka k postranní čáře na Ousmane Dembélého nebyla zrovna povedená, takže ofenzivní hráč nezvládl udržet míč na hrací ploše.
18
Po hektických chvílích se Francie vrátila až k vlastnímu brankáři, odkud začíná nové útočné snažení.
17
Dimitri Payet vytvořil další velkou příležitost, když našel ve vápně Dembélého, leč hráč Borussie Dortmund nedokázal zamířit mezi tři tyče.
16
Juan Aguilar zajel do Paula Pogby a tentokrát už se nedovolený zákrok po zásluze píská.
15
Federico Santander neustál mužný souboj ve středu pole a končí na zeleném pažitu, leč portugalský sudí faul nepíská.
13
OLIVIER GIROUD dnes obul střelecké kopačky! Po další pohledné akci se prosazuje hlavou, na kterou mu míč po individuální akci posadil Dimitri Payet. Pro nehlídaného kanonýra nebyl problém dostat míč do branky.
12
Edgar Benítez ustál souboje ve vápně a poslal míč na Juana Manuela Iturbeho, jehož zakončení zamířilo kousek nad břevno Llorisovy branky.
11
Benjamin Mendy centroval z levé strany, nicméně jeho pokus zblokovala obrana na rohový kop. Ten si vzal na starost opět Payet, ale přihrávka na nejbližšího spoluhráče se nepovedla a hosté spěchají vpřed.
10
Další velice zajímavá akce Francie byla zakončena střelou Antoina Griezmanna, kterou Silva vytěsnil mimo tři tyče.
8
Ousmane Dembélé tentokrát nevytáhl povedený centr, protože našel pouze rukavice připraveného Silvy.
7
Míč na Federica Santandera byl příliš dlouhý, takže se k němu jako první dostal Hugo Lloris a odpravil do bezpečí.
6
Ousmane Dembélé dostal přihrávku na pravou stranu, odkud poslal nádherný míč před branku, kde si na centr naběhl OLIVIER GIROUD a hráč londýnského Arsenalu neměl problém poslat míč do sítě.
5
Nepříjemný centr Francie z levé strany proletěl pokutovým územím hostů, ale nikdo ho netečoval na branku. Následně se ale domácí dostali k dalšímu centru, který trefil Giroud mimo tři tyče.
4
Po dalším rohovém kopu už se defenziva Jihoameričanů dokázala ubránit.
3
Matuidi vybojoval rohový kop, který rozehrál Payet. Centr do vápna vyrazil Silva jen ke Koscielnému, jehož vrácení míče před branku obránce vytěsnil na další roh.
2
Hostující Romero však končí na trávníku po zákroku Paula Pogby, takže chvíli měli míč Paraguayci.
1
Domácí fotbalisté mají od úvodu míč na svých kopačkách a hledají cestu, kudy se dostat k soupeřově brance.
1

Francie: Lloris (C) – Sidibé, Koscielny, Umtiti, Mendy – Pogba, Matuidi – Dembélé, Griezmann, Payet – Giroud
Náhradníci: Areola, Costil – Digne, Jallet, Kimpembe, Zouma, Kante, Rabiot, Sissoko, Tolisso, Lacazette, Lemar, Mbappé, Thauvin

Paraguay: Silva (C) – Valdez, Patiño, Gómez, Alonso – Iturbe, Ayala, Aguilar, Benítez – Romero – Santander
Náhradníci: Medina – Samudio, Franco, Paredes, Ramírez, Benítez, Díaz, Riveros

Rozhodčí: Soares Dias – Barbosa, Soares.
Vzájemné zápasy:

Francie se s Paraguayí utkala již několikrát. Pojďme se podívat na jejich měření sil. V roce 1958 si Paraguay zahrála proti Francii na mistrovství světa, ale utrpěla pořádný debakl 3:7. Další střetnutí se odehrálo také na mistrovství světa, ale přišlo na řadu až o čtyřicet let později, kde se domácí Francie střetla s jihoamerickým soupeřem, ale měla hodně potíží a soupeře vyřadila až po prodloužení, když v základní hrací době žádná branka nepadla. Další dva duely skončily nerozhodně a šlo o přátelské utkání v letech 2008 a 2014.
Nominace Paraguaye:

Brankáři: Silva, Fernandez, Medina.
Obránci: Samuido, Gomez, Valdez, Moreira, Alonso, Balbuena, Patino.
Záložníci: Romero, Ayala, Riveros, Rojas, Alimiron, Aguilar, Franco, Paredes, Ramirez.
Útočníci: Edgar Benitez, Santander, Jorge Benitez, Iturbe, Romero, Diaz.
Nominace Francie:

Brankáři: Alphonse Areola (PSG), Benoît Costil (Rennes), Hugo Lloris (Tottenham Hotspur).
Obránci: Christophe Jallet (Lyon), Djibril Sidibé (AS Monaco), Presnel Kimpembe (PSG), Laurent Koscielny (Arsenal), Samuel Umtiti (Barcelona), Raphaël Varane (Real Madrid), Kurt Zouma (Chelsea), Lucas Digne (Barcelona), Benjamin Mendy (AS Monaco).
Záložníci: Ngolo Kanté (Chelsea), Blaise Matuidi (PSG), Paul Pogba (Manchester United), Moussa Sissoko (Tottenham Hotspur), Adrien Rabiot (PSG), Corentin Tolisso (Lyon).
Útočníci: Ousmane Dembélé (Borussia Dortmund), Olivier Giroud (Arsenal), Antoine Griezmann (Atlético Madrid), Alexandre Lacazette (Lyon), Thomas Lemar (AS Monaco), Kylian Mbappé (AS Monaco), Dimitri Payet (Marseille), Florian Thauvin (Marseille).
V rámci mezinárodního přípravého zápasu se střetnou reprezentační výběry Francie a Paraguaye. Favoritem utkání je podle papírových předpokladů Francie.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.