Mezinárodní přípravný zápas -  ONLINE PŘENOS -  Nizozemsko : Mexiko - 7. října 2020   20:45

Nizozemsko
Nizozemsko
0:1
(0:0)
Mexiko
Mexiko
60' Jiménez
Nizozemsko
Krul – Hateboer, de Vrij (46. Veltman), van Dijk (C) (46. Aké), Wijndal (84. Promes) – Wijlnaldum (63. De Roon), van de Beek, Koopmeiners – Berghuis (63. Stengs), Depay, Babel (63. de Jong).
Jovanović – Stojković, Mihajlović (všichni SRB)
Johan Cruijff Arena, Amsterdam
Mexiko
Talavera – Rodríguez, Montes, Moreno (87. Araújo), Gallardo – Herrera (81. Govea), Álvarez (77. Romo), Guardado (C) (63. dos Santos) – Corona, Jiménez (77. Martín), Pizarro (63. Pineda).

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Utkání se z důvodu prevence proti koronaviru hrálo bez diváků.
Utkání je u konce a z výhry se raduje mexický národní tým. Ten dostal po necelé hodině hry možnost zahrávat pokutový kop a Raúl Jiménez tuto nabídku proměnil. Nizozemci dnes neodehráli povedený zápas, nemohli se dostat do tempa a pokud už přišla šance, tak následovalo nepřesné zakončení, nebo zakročil gólman Talavera. Největší šanci na srovnání spálili v závěru de Jong s Depayem, hlavičku prvně jmenovaného vyrazil brankář, dorážka druhého orazítkovala břevno. Zápas tak skončil 0:1 a premiéra Franka de Boera na lavičce Nizozemska tak domácím zhořkla.
90+5'
90+4'
Tak karta se konala i na druhé straně, za faul ve výskoku byl potrestán Nestor Araújo.
90+3'
Ještě jedna žlutá karta pro domácí, za stažení Martína ji dostal Joel Veltman.
90+2'
Depayův centr hosté uklidili mimo šestnáctku.
90+1'
Mexiko přeneslo hru na útočnou polovinu, tam se nikterak nežene do útoku. Hosté pouze dobře drží míč a území.
90'
Budou se nastavovat čtyři minuty.
89'
Domácí se ženou za vyrovnáním, před Talaveru teď létá jeden centr za druhým.
88'
Málem bylo srovnáno! Na centr si ve vápně naběhl de Jong, jeho hlavičku vyrazil reflexivním zákrokem Talavera, následnou dorážku napálil Depay do břevna!
88'
Talavera si vyběhl na centrovaný míč a hravě zakročil.
87'
Střídání v týmu Mexiko: ze hřiště odchází Héctor Moreno, přichází Nestor Araújo.
87'
Koopmeiners hledal přihrávkou Depaye, ten byl ve vápně těsně bráněn a upadl, faul se však nepískal.
86'
Hostující Govea je u lavičky, kde probíhá ošetření jeho ruky, z které docela crčí krev. Jak ke zranění došlo, je ve hvězdách.
85'
Táhlý pas do pokutového území Mexika, obrana hostů si vysoký míč pohlídala a nechala jej prolétnout do zámezí.
84'
Střídání v týmu Nizozemsko: ze hřiště odchází Owen Wijndal, přichází Quincy Promes.
83'
Centr z levé strany v podání de Jonga, míč skončil v rukavicích brankáře Talavery
82'
Mexiko skvěle drží míč a prakticky nepouští domácí tým do souvislé akce.
81'
Střídání v týmu Mexiko: ze hřiště odchází Héctor Herrera, přichází Omar Govea.
80'
Po pádu Corony v pokutovém území se hosté otáčeli na sudího, zda se nebude pískat další penalta, ten ukázal, ať se pokračuje ve hře.
79'
Pineda se sprintem snažil dostat do případného zakončení, k tomu jej ale nepustil pohotový Hateboer.
78'
Za nedovolený zákrok byl žlutou kartou potrestán domácí Calvin Stengs.
77'
Střídání v týmu Mexiko: ze hřiště odchází Edson Álvarez, přichází Luis Romo.
Střídání v týmu Mexiko: ze hřiště odchází Raúl Jiménez, přichází Henry Martín.
75'
Corona se hezky prokličkoval přes dva protihráče do pokutového území a zprava prudce vystřelil. Krul vyrazil i jeho další pokus.
73'
No a nevyšel ani ten roh, Mexiko už jde do postupného protiútoku.
73'
Depay se nakonec rozhodl přímý kop pojmout jako signál, centr do vápna hosté uklidili na roh.
72'
Možná to klapne teď po faulu Herrery na kličkujícího Depaye. Je tu přímý kop ze zajímavé pozice. Talavera si staví pevnou zeď.
70'
Nizozemci jsou ve své hře zase zaseklí, mají docela velký problém se dostat na útočnou polovinu.
68'
Žlutou kartu za ostrý zákrok ve skluzu dostal hostující Jonathan dos Santos.
67'
Další ofsajd domácích a opět byl v nepovoleném postavení čerstvý de Jong.
65'
Rychlý výpad Nizozemců, ostrý centr z levé strany mířil na de Jonga, před ním však zasáhl tygřím skokem Talavera a navíc se mával i ofsajd.
63'
Střídání v týmu Nizozemsko: ze hřiště odchází Georginio Wijnaldum, přichází Marten De Roon.
Střídání v týmu Nizozemsko: ze hřiště odchází Ryan Babel, přichází Luuk de Jong.
Střídání v týmu Nizozemsko: ze hřiště odchází Steven Berghuis, přichází Calvin Stengs.
63'
Střídání v týmu Mexiko: ze hřiště odchází Rodolfo Pizarro, přichází Orbelin Pineda.
63'
Střídání v týmu Mexiko: ze hřiště odchází Andrés Guadrado, přichází Jonathan dos Santos.
60'
Mexiko právě vstřelilo branku!
Míč si na penaltový puntík postavil RAÚL JIMÉNEZ, dal si pomalý rozběh, počkal si na Krulův pohyb a střelou do jeho protipohybu potrestal zákrok na svou osobu – 0:1.
58'
Penalta pro Mexiko! Po centru z přímého kopu si do vápna nabíhal chumel hráčů a Aké stáhl Jiméneze. Vypadalo to na ofsajd, nicméně sudí o svém verdiktu nepochyboval.
58'
Další žlutá karta, nyní na straně Nizozemska, prohlédl si ji Owen Wijndal.
57'
Domácí předvedli náznak útoku, nic však, co by mělo vyděsit Talaveru a jeho obránce.
55'
Žlutou kartu za faul na unikajícího hráče dostal hostující Hector Herrera.
55'
Obrovská šance Mexika! Herrera po rychlém přechodu do útoku vysunul za obranu Coronu a ten se snažil prostřelit Krula. Gólman Nizozemska vytáhl skvělý zákrok a prudkou střelu vyrazil!
53'
Poprvé ve druhé půli se do útoku dostali i domácí fotbalisté, Hateboer ale nedokázal odcentrovat a z toho všeho je pouze odkop od Talaverovy branky.
51'
Corona si naběhl na pravé straně na přihrávku a ihned tlačil přihrávku na malé vápno. Pas pouze prolétl prostorem a míče se poté chopili domácí.
49'
Montes podklouzl a v pádu přibral Depaye. Rozhodčí opět pískal.
48'
I druhá půle nám začala v tvrdším stylu, nedovoleného zákroku se dopustil hostující Moreno.
46'
Střídání v týmu Nizozemsko: ze hřiště odchází Virgil van Dijk, přichází Nathan Aké.
Střídání v týmu Nizozemsko: ze hřiště odchází Stefan de Vrij, přichází Joel Veltman.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 21:49.
První půle je za námi a my si můžeme říci, že jsme neviděli zrovna strhující fotbal. Prakticky jedinou větší šanci měli hosté, když ve 12. minutě vystřelil Jiménez, jenže křížný pokus šel těsně mimo. Domácí tým byl směrem kupředu hodně nenápadný, a brankáře Talaveru prověřil pouze Berghuis ranou z úhlu. Gólu jsme se tak nedočkali, do kabin se odešlo za stavu 0:0.
45'
44'
Oba celky se už zřejmě vidí v šatnách, úplný závěr poločasu se nese v poklidné atmosféře.
42'
Po sklepnutí z hranice pokutového území do druhé vlny zakončoval tvrdě Guardado, jeho rána ale letěla pouze do nebes.
42'
A zase lehké přitvrzení, a to zejména ze strany domácích fotbalistů. Mexiko rozehrává do šířky.
40'
Tohle nevypadalo zle. Domácí podnikli výpad po pravém křídle a po zpětné přihrávce se už k ráně chystal Babel. Obrana Mexika zasáhla opravdu jen těsně před ním.
39'
Na pravém okraji pokutového území se hodlal uvolnit Pizarro, při kličce byl však obehrán a ke střele se nedostal. Dopředu už jde tým v oranžových dresech.
38'
Velká malá domů na Talaveru, ten čeká, až se k němu stáhnou spoluhráči.
36'
Přesto se po svižné kličce uvolnil Corona a nacentroval na vápno. Tam se ovšem odehrál tvrdý útočný faul.
35'
Mexičtí fotbalisté si kombinují na půlce a jdou kupředu levým křídlem. Ale i zde je to do plně rozestavěné obrany.
34'
Hra se obrátila opačným směrem, Álvarezova rána z pravého křídla šla však o notný kus mimo.
34'
Od Krula vyráží domácí tým do útoku levou stranou, jde to ovšem do plných.
32'
Menší zpomalení tempa, není to teď kdovíjak aktivní fotbal. Hraje se převážně okolo středu.
30'
Depay se snažil obejít duo protivníků, Montes s Rodríguezem jej ale do pokutového území nepustili.
28'
A šlo to přesně do rukavic gólmana Talavery. Ten neváhal a ihned poslal míč na rozběhnuté spoluhráče.
28'
Další přímý kop pro Nizozemsko, nyní uvidíme od Berghuise centrovaný míč z pravého křídla.
26'
Bleskový přesun na opačnou stranu a střelu z levého křídla předvedl Babel. Šlo to však o notný kus mimo.
26'
Mexická akce byla sice rychlá a přímočará, k úspěchu však nevedla. Skákající míč skončil u Krula.
24'
Kličkami se do pokutového území chtěl probít Babel, na hranici byl ale čistě od míče odstaven.
23'
Po rozehrávce od rohového praporku se ihned pískalo, útočného faulu na malém vápně se dopustil van Dijk. Talavera se už chystá k odkopu.
22'
Přímák si nachystal Memphis Depay, zeď ale jeho pokus srazila na rohový kop.
21'
Přímý kop pro Nizozemsko z docela dobrého úhlu, to vše po faulu na Babela.
19'
Teď už to bylo nebezpečnější, Berghuisovu střelu z úhlu musel Talavera vyrazit před sebe a spolehnout se na pomoc spoluhráčů.
18'
Z levé strany střílel domácí Depay, jeho rána zpoza vápna skončila přesně v náruči gólmana Talavery.
17'
Nizozemci zatím působí hodně nervózně a zakřiknutě a je to vidět hlavně na nepřesné rozehrávce.
15'
Po Krulově nepovedené rozehrávce se hra bleskově vrátila k jeho vápnu a zakončoval Corona. O kousek vedle.
14'
Hosté opět u míče, nyní se dopředu sunou opravdu pomalu, prakticky všichni hráči jsou na vlastní polovině.
12'
Mexiko mělo obrovskou šanci na otevření skóre. Na levé straně si na míč naběhl zapomenutý Gallardo, přihrál volnému Jiménezovi, jenže ten svou křížnou střelu poslal těsně vedle!
10'
Hraje se docela tvrdě na svou kůži to nyní pocítil hostující Rodolfo Pizarro. Chvíli si poležel, ale už je zase připraven ke hře.
9'
Už se zase hraje na opačné polovině, o průnik se snažil Depay, na hranici šestnáctky však byl zastaven a obrán o míč.
8'
Mexičtí fotbalisté začínají vystrkovat růžky, van Dijk musel rázně poslat míč od vlastního vápna do autu.
7'
Neuspěl ani Guardado, i on se poté dopustil nedovoleného zákroku a to proti Berghuisovi.
6'
První náznak opravdu vážné akce, na pravém křídle zasekl a centroval Corona, své nabíhající spoluhráče však nenašel a o chviličku později sám fauloval.
5'
Po levé straně se snažil o průnik hostující Pizarro, skončilo to však po čistém skluzu obrany. Je z toho aut pro Mexiko.
4'
Mexiko poprvé u míče, i zde ale sledujeme velice opatrnou rozehrávku kolo středové čáry.
3'
Talavera si poprvé osahal míč a proti napadajícímu Wijndalovi. Hravě zakročil a ihned rozehrál.
2'
Už od úvodu jsou domácí fotbalisté v náznaku tlaku, kombinují ale zatím daleko od branky.
1'

Nizozemsko: Krul – Hateboer, de Vrij, van Dijk (C), Wijndal – Wijlnaldum, van de Beek, Koopmeiners – Berghuis, Depay, Babel.
Náhradníci: Bizot, Cillessen – Aké, Blind, F. de Jong, L. de Jong, De Roon, Dumfries, Promes, Stengs, Strootman, Veltman.

Mexiko: Talavera – Rodríguez, Montes, Moreno, Gallardo – Herrera, Álvarez, Guardado (C) – Corona, Jiménez, Pizarro.
Náhradníci: Cota – Araújo, Arteaga, dos Santos, Govea, Lainez, Martin, Pineda, Pulido, Romo, Sánchez, Sepúlveda.

Rozhodčí: Jovanović – Stojković, Mihajlović (všichni SRB).
Oba celky jsou již na hrací ploše, po hymnách začne samotný zápas.
Zápas v Johan Cruijff Areně v Amsterdamu začne ve 20:45, takže si na večer nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Hlavním sudím tohoto utkání bude Srđan Jovanović, kterému budou na pomezí asistovat Uroš Stojković a Milan Mihajlović. Čtvrtým rozhodčím byl nominován Miloš Milanović. Všichni pánové jsou ze Srbska.
Poslední vzájemný zápas

Nizozemci mají svému dnešnímu soupeři co oplácet, neboť Mexiko v roce 2014, taktéž v rámci přípravného zápasu vyhrálo v AMsterdamu 3:2. Na ol Vely dokázal zareagovat Sneijder, jenže po pauze se podruhé trefil Vela a o chvíli později přidal třetí úspěch Hernández. Gól Daleyho Blinda už poté pouze korigoval výsledek.

Mexiko

Mexický národní tým toho v poslední době mnoho neodehrál, na vině je samozřejmě hlavně celosvětová pandemie koronaviru. 20. listopadu loňského roku v rámci CONCACAF Nations League zdolal doma Bermudy 2:1 a pak přišly tři zrušené přípravné duely proti Česku, Řecku a Kolumbii. Na pažit pak Mexiko vyběhlo až minulý týden proti Guatemale a tu po brankách Martína, Pinedy a Córdovy porazilo jasně 3:0.
Nizozemsko

Domácí tým si před venkovním dvoujutkáním v rámci Ligy národů dají přípravu na vlastním trávníku a pokusí se zapomenout na poslední neúspěch, který se konal v září, kdy právě v Amsterdamu padl proti Itálii 0:1. Jedinou branku tohoto střetnutí dal na konci první půle Barella. A jelikož Nizozemci pojedou v tomto reprezentačním okně i k odvetě do Itálie, budou se chtít na toto veledůležité utkání dobře připravit.
Dobrý večer u fotbalu. Společně se podíváme na mezistátní přípravný zápas mezi Nizozemskem a Mexikem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.