Mezinárodní přípravný zápas -  ONLINE PŘENOS -  Švýcarsko : Chorvatsko - 7. října 2020   20:45

Švýcarsko
Švýcarsko
31' Gavranovič
1:2
(1:1)
Chorvatsko
Chorvatsko
42' Brekalo   • 66' Pasalič
Švýcarsko
Omlin – Comert, Schär, Omeragič – Mvula Lotomba, Fernandes (62. Itten), Xhaka (C) (46. Freuler), Sow (64. Sohm), Rodriguez (46. Zuber) – Gavranovič, Mehmedi (46. Vargas)
Martins – Campos, Mota
Kybunpark, St. Gallen
Chorvatsko
Livakovič – Uremovič (62. Jedvaj), Vida (C), Caleta-Car, Melnjak – Badelj (46. Brozovič), Kovačič (56. Rog) – Brekalo (75. Perišič), Pasalič (75. Modrič), Barišič – Petkovič (56. Budimir)

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost.
Držení míče: 46 % : 54 %.
Střely na branku: 5:3. Střely mimo: 2:2. Rohy: 2:3. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 8:14.
Je konec. Chorvatsko zvítězilo na půdě Švýcarska poměrem 2:1.
Domácí mužstvo se ve 31. minutě dostalo do vedení, když se trefil Gavranovič, ovšem ve 42. minutě srovnal Brekalo.
Druhá polovina zápasu byla velice vyrovnaná, ale nakonec rozhodl v 66. minutě hostující Pasalič.
90+3'
90+3'
Nepřesný nákop domácích skončil jen u obrany soupeře.
90+2'
Opět získalo Chorvatsko míč na své polovině a nikam moc nespěchá.
90+1'
Hosté se sice dostali dopředu, ale následný nákop skončil jen v moci gólmana.
90'
Rozhodčí nastavuje tři minuty navíc.
90'
Jedvaj skluzem sejmul Zubera a uviděl od sudího žlutou kartu.
90'
Následně se Lotomba dopustil faulu na své polovině a Chorvatsko má k dispozici volný kop.
89'
Ovšem hostům se centr z levé strany nepovedl a skončil jen u obrany Švýcarska.
87'
Hosté se znovu dostali k míči na své polovině a mají konec zápasu pod kontrolou.
85'
Domácí se snažili procpat po pravém křídle, ale Vargas už neuhlídal míč na hrací ploše.
84'
Následně tak Chorvatsko získalo rohový kop z levé strany, ale s tím si hráči Švýcarska poradili.
82'
Perišičovi se uvolnila cesta, ale jeho pokus z dálky byl zblokován.
81'
Itten mohl srovnat stav utkání, ale jeho pokus uvnitř vápna letěla jen nad bránu Livakoviče.
80'
Máme před sebou posledních deset minut hry.
79'
Zatím to moc nevypadá, že by Švýcarsko se dostalo ke konci zápasu do nějakého tlaku.
77'
Chorvatsko nyní jasně dominuje a drží míč na polovině soupeře.
75'
Střídání v týmu Chorvatsko: ze hřiště odchází Pasalič, přichází Modrič.
Střídání v týmu Chorvatsko: ze hřiště odchází Brekalo, přichází Perišič.
74'
Následně přišel další nepřesný nákop, který tak skončil v moci brankáře Omlina.
73'
Švýcaři se nemohou dostat ke střele, jelikož mají problémy udržet míč na kopačkách pár metrů před vápnem.
71'
Tentokrát musel být Livakovič připraven na střelu soupeře, což si poradil.
69'
Ovšem následný pas skončil jen v zámezí a následuje autové vhazování pro Švýcarsko.
68'
Hosté nyní mají zápas pod kontrolou a drží míč na své polovině.
66'
Chorvatsko právě vstřelilo branku!
Hosté otáčejí vývoj tohoto utkání a vedou 2:1! MARIO PASALIČ skvěle vybojoval míč, který posléze posunul na Budimira, jenž mu posléze balón dal do gólové šance a tu Pasalič proměnil! Asistence: Budimir.
65'
Vida se tentokrát dopustil nedovoleného zákroku na polovině soupeře a hra se nyní velice kouskuje.
64'
Střídání v týmu Švýcarsko: ze hřiště odchází Sow, přichází Sohm.
63'
Hostům se nepodařilo vykombinovat soupeře a Jedvaj zahrál míč jen do zámezí.
62'
Střídání v týmu Švýcarsko: ze hřiště odchází Fernandes, přichází Itten.
Střídání v týmu Chorvatsko: ze hřiště odchází Uremovič, přichází Jedvaj.
60'
Máme za sebou hodinu hry a Švýcarsko stále hraje s Chorvatskem poměrem 1:1.
59'
Už to vypadalo, že se Chorvati dostanou do šance, ale obrana domácích byla připravena.
58'
Na stadionu ve Švýcarsku se ozývá "Luka Modrič". Chorvatští fanoušci se tak velice těší na svého fotbalového boha.
57'
Tentokrát se musel do hry zapojit také domácí brankář Omlin, aby odkopl míč do bezpečí.
56'
Střídání v týmu Chorvatsko: ze hřiště odchází Petkovič, přichází Budimir.
Střídání v týmu Chorvatsko: ze hřiště odchází Kovačič, přichází Rog.
55'
Následně se Chorvati dostali do zajímavé šance uvnitř vápna, ovšem přihrávka před bránu byla zblokována.
54'
Omeragič se snažil dostat přes Brekala, ale ten ho čistým způsobem oloupil o míč.
53'
Nyní už ale směrem dopředu pokračují domácí. Mimochodem se začal rozcvičovat chorvatská ikona Modrič.
51'
Už to vypadalo na celkem dobrý útok ze strany hostů, ale nakonec z toho nebylo nic nebezpečného.
49'
Posléze přišel nedovolený zákrok ze strany domácího celku a hra je tak přerušená.
48'
Chorvatsko drží míč na své polovině a pomalou kombinací se snaží něco vymyslet.
46'
Střídání v týmu Švýcarsko: ze hřiště odchází Xhaka, přichází Freuler.
Střídání v týmu Švýcarsko: ze hřiště odchází Rodriguez, přichází Zuber.
Střídání v týmu Švýcarsko: ze hřiště odchází Mehmedi, přichází Vargas.
Střídání v týmu Chorvatsko: ze hřiště odchází Badelj, přichází Brozovič.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 21:46.
První poločas je u svého konce a Švýcarsko zatím hraje s Chorvatskem nerozhodně 1:1. Domácí mužstvo se ve 31. minutě dostalo do vedení, když se trefil Gavranovič, ovšem ve 42. minutě srovnal Brekalo. Utkání je ale velice vyrovnané a druhá polovina zápasu tak bude velmi zajémavá.
45+1'
45+1'
Melnjak se posléze dopustil faulu, když musel přerušit brejk Švýcarska.
45'
Rozhodčí nastavuje jednu minutu navíc.
45'
Tak nakonec se prodral do zakončení Bradarič, ale jeho rána byla zblokována mimo bránu a následuje rohový kop hostujícího celku.
44'
Pomalu to vypadá, že víc se toho už v prvním poločase nestane, neboť se hraje především ve středu hrací plochy.
42'
A máme srovnáno na 1:1! Bradarič z levé strany na hranici vápna poslal míč pod sebe, kde dokázal fantasticky z voleje zakončit k levé tyči JOSIP BREKALO. Asistence: Bradarič.
39'
Mvula Lotomba ostrým skluzem poslal soupeře k zemi a uviděl od něj žlutou kartu.
38'
Chorvatsko je poslední minuty o něco lepším týmem, ale výsledek stále hovoří pro soupeře.
35'
Melnjak poslal z levé strany míč na hranici vápna, kde byl připraven Petkovič, ale jeho pokus skončil těsně vedle pravé tyče!
34'
Už to vypadalo na šanci Chorvatů, ale obrana soupeře skvěle zasáhla.
32'
Nyní navíc přišel další nedovolený zákrok ze strany hostů a Švýcarsko tak bude opět u balónu.
31'
Švýcarsko právě vstřelilo branku!
Tentokrát už to ale je branka a domácí vedou 1:0! Xhaka poslal z levé strany skvělý centr do vápna, který si našel MARIO GAVRANOVIČ a hlavičkou zakončil nechytatelně k levé tyči. Asistence: Xhaka.
30'
Půl hodina hry je u svého konce a zatím jsme se v tomto přípravném střetnutí mezi Švýcarskem a Chovatskem gólu nedočkali.
28'
Fernandes se snažil něco vymyslet na pravé straně, ovšem dopustil se jen faulu na Melnjaka.
26'
Domácí mužstvo nyní drží balón na své polovině a pomalu se snaží něco vymyslet.
24'
Posléze přišla střela z kopačky Brekala na druhé straně, ale ta letěla jen vedle domácí brány.
23'
A tentokrát se Gavranovič ocitl v obrovské tutovce, když si ve správný moment sběhl za obranu a následně zakončoval tváří v tvář gólmanovi, ovšem Livakovič jej skvěle vychytal!
22'
Gavranovič si sice sběhl za obranu na přihrávku, ovšem tu nedostihl a následuje tak autové vhazování pro Chorvatsko.
21'
Po ošetření chorvatského hráče se opět může pokračovat.
20'
Schär si počínal v souboji se soupeřem za hranici pravidel a sudí mu tak odpískal faul.
18'
Kovačič posléze uviděl od sudího kartu žluté barvy za svůj nedovolený zákrok.
17'
Chorvaté se znovu snažili prodrat ke střele, ale ani tentokrát z toho nebylo nic gólového.
15'
Petkovič se snažil dostat do zakončení po centru z levé strany, ale na balón hlavou těsně nedosáhl.
14'
Posléze byl k vidění nepřesný pas domácího hráče, který tak skončil v zámezí.
13'
Bohužel zatím nám toto utkání nepřináší nic zajímavého a míč pouze cestuje ze strany na stranu.
11'
Petkovič si odnesl z předešlého souboje menší zranění, ale vypadá to, že bude moct pokračovat.
9'
Xhaka to zkusil z dálky, ale jeho pokus letěl pouze nad bránu soupeře.
8'
Chorvati se sice posléze dostali k balónu, ale nebylo z toho nic nebezpečného.
6'
Míč poslal do vápna z rohu Comert, ale jeho pokus zblokoval gólman.
5'
Následně byl k vidění útok Švýcarska, ale následná střela byla zblokována do zámezí a následuje tak rohový kop.
3'
Posléze se ovšem směrem dopředu dostalo Švýcarsko a také ono získalo autové vhazování.
2'
Chorvatsko vybojovalo na začátku utkání autové vhazování na polovině soupeře.
1'

Švýcarsko: Omlin – Comert, Schär, Omeragič – Mvula Lotomba, Fernandes, Xhaka (C), Sow, Rodriguez – Gavranovič, Mehmedi
Náhradníci: Mvogo, Sommer – Benito, Elvedi, Fassnacht, Freuler, Itten, Seferovič, Sohm, Vargas, Widmer, Zuber

Chorvatsko: Livakovič – Uremovič, Vida (C), Caleta-Car, Melnjak – Badelj, Kovačič – Brekalo, Pasalič, Barišič – Petkovič
Náhradníci: Grbič, Sluga – Brozovič, Budimir, Colak, Jedvaj, Lovren, Modrič, Oršič, Perišič, Rog, Vlasič

Rozhodčí: Martins – Campos, Mota.
Švýcaři se naposled představili před měsícem na domácí půdě s Německem v rámci Ligy národů. A v lize A odehráli skvělý zápas, neboť remizovali poměrem 1:1.

Chorvatsko před měsícem zavítalo na půdu Francie, odkud si ovšem dovezlo pouze prohru 2:4.
V přípravném zápase se proti sobě utkají týmy Švýcarsko a Chorvatsko. Naposled se spolu tato mužstva utkala před šesti lety na půdě Švýcarska, kde se ovšem zrodila remíza 2:2. Hrát se bude v Kybunparku, St. Gallen. Utkání bude řídit hlavní rozhodčí Martins a jeho asistenti Campos a Mota. Úvodní výkop je naplánován na 20:45.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.