Mistrovství světa klubů -  ONLINE PŘENOS -  Flamengo : Al-Hilal - 7. února 2023   20:00

Flamengo
Flamengo
20' Pedro  • 90+1' Pedro
2:3
(1:2)
Al-Hilal
Al-Hilal
4' al-Dawsarí S.   • 45+9' al-Dawsarí S.   • 70' Vietto
Flamengo
Santos – Matheuzinho, Luiz, Pereira (46. Fabrício), Lucas – Ribeiro (C) (68. Everton), Maia (81. Vidal), Gerson, de Arrascaeta (46. Pulgar) – Barbosa, Pedro
Kovács – Marinescu, Artene (vš. ROM)
Stade Ibn Batouta (Tanger)
Al-Hilal
al-Majúf (C) – Abdulhamíd, Hjun-soo, al-Albulají, al-Dawsarí K. (65. al-Dawsarí N.) – Cuellar, Carrillo, al-Dawsarí S. – Vietto (88. Džahfalí), Marega, Ighalo (57. Michael)

To je dnes ode mě vše, děkuji Vám za pozornost.
Držení míče: 52 % : 48 %.
Střely na branku: 4:5. Střely mimo: 6:2. Rohy: 4:4. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 15:15.
Je konec. Al-Hilál postupuje do finále Mistrovství světa klubů, neboť překvapivě vyřadil Flamengo výsledkem 3:2!
Ve druhé půli si domácí nemohli vytvořit nějakou šanci a v 58. minutě to málem bylo o dva góly, ovšem zakončení Chálifa al-Dawsarího skončilo na břevně. V 70. minutě se už arabský tým dostal do dvoubrankového vedení díky gólu Luciana Vietta. V nastavení sice snížil a zdramatizoval zápas druhým gólem Pedro, ovšem srovnat už Flamengo nedokázalo.
90+8'
90+8'
Fabrício Bruno se sice dostal ke hlavičce, ale jeho pokus letěl vedle a tohle je pro domácí konec!
90+8'
Flamengo ale ještě získalo rohový kop a do pokutového území jde také brankář Santos. Poslední šance brazilského mužstva.
90+7'
Nyní se ovšem David Luiz dopustil faulu a vypadá to, že al-Hilálu se opravdu povede postup do finále.
90+6'
Sálim al-Dawsarí se ocitl v obrovské šanci, ale jeho pokus byl slabý a letěl doprostřed brány!
90+6'
Barbosa se natahoval na další centr do vápna, ale ten se od něj odrazil pouze do rukou gólmana al-Majúfa.
90+5'
Centr Matheuzinha z pravého křídla skončil jen v rukou al-Majúfa.
90+4'
Al-Hilál se snaží držet balón na svých kopačkách a zatím se mu to daří.
90+2'
Velmi špatná přihrávka domácích a hosté se dostali do brejku, ovšem přihrávka z levé strany z kopačky Násira al-Dawsarího skončila u obránce.
90+1'
Flamengo právě vstřelilo branku!
Barbosa se zpoza vápna dostal ke střele, která byla ztečována obráncem soupeře přesně k nohám PEDRA, jenž zakončil do prázdné svatyně. Flamengo tak snižuje na 2:3 a máme tady drama!
90'
Jedná se o velmi dobře známého Davida Luize, jenž je nyní v péči lékařů, ale vypadá to, že bude moct pokračovat v utkání.
89'
Mohamed Džahfalí šel nohou velmi vysoko a trefil soupeře do hlavy, za což uviděl okamžitě žlutou kartu. Hráč brazilského celku je navíc ošetřovaný a rovněž to pro něj nevypadá dobře.
88'
Střídání v týmu Al Hilal FC:
ze hřiště odchází Vietto, přichází Džahfalí.
87'
Zápas toho nyní příliš nepřináší, neboť al-Hilál drží balón a nyní získala dokonce rohový kop z pravé strany.
85'
Vietto pálil z dálky, ale jeho pokus nebyl přesný. Mrzet ho to ovšem nemusí, neboť právě on vytvořil svého týmu dvoubrankový náskok.
83'
Flamengo se velmi těžce dostává k vápnu soupeře a tohle pro brazilský tým nevypadá dobře.
81'
Střídání v týmu CR Flamengo:
ze hřiště odchází Maia, přichází Vidal.
80'
Centr Lucase sice hledal Pedra, ale ten neměl šanci zvládnout souboj s obranou soupeře.
79'
Už to vypadalo na rychlý brejk a přečíslení al-Hilálu, ale přihrávka Maregy skončila na patách obránce domácího mužstva.
78'
Hosté drží míč v obranné řadě a krátkými přihrávkami se posouvají ze strany na stranu.
77'
Brazilskému celku se nadále nedaří něco vymyslet a nyní navíc darovali autové vhazování soupeři, jenž rozhodně nespěchá.
75'
Standardní situace ovšem opět nepřinesla nic a al-Hilál je opravdu velmi blízko finále.
74'
Flamengo se v deseti hráčích trápí směrem dopředu, ovšem nyní získalo rohový kop.
72'
Thiago Maia je dalším potrestaným hráčem domácích žlutou kartou za faul ve středu hrací plochy.
70'
Al-Hilal právě vstřelilo branku!
Hosté se ujímají dvoubrankového vedení a jsou dvacet minut od finále Mistrovství světa klubů! Sálim al-Dawsarí skvělým lobem našel na pravé straně vápna LUCIANA VIETTA, který nejprve naznačil a posléze z kroku fantasticky zakončil o horní tyč. Asistence: Sálim al-Dawsarí.
68'
ze hřiště odchází Ribeiro, přichází Everton.
67'
Flamengo už opět pokračuje v útočném nátlaku na polovině soupeře, ale další centr do vápna odvrátila defenzíva al-Hilálu.
65'
ze hřiště odchází al-Dawsarí K., přichází al-Dawsarí N.
63'
Barbosa si hledal centr Matheuzinha, ale jeho zakončení hlavou letělo pouze vedle svatyně soupeře.
62'
Brazilská obrana nechává čím dál víc otevřená zadní vrátka, čehož využil Vietto, ale jeho přízemní pokus skončil v rukou Santose.
60'
Hodina utkání je za námi a hra se přesouvá z jedné strany hrací plochy na druhou.
58'
Obrovská šance al-Hilálu! Marega se fantasticky prošpikoval z levého křídla až do vápna, ale následné zakončení Chálifa al-Dawsarího se otřelo o horní tyč!
57'
ze hřiště odchází Ighalo, přichází Michael.
56'
Erick Pulgar zezadu nakopl Vietta a uviděl od sudího žlutou kartu. Flamengo sčítá velký počet žlutých varování.
55'
Domácí se dostali do vápna soupeře a rovněž se dožadovali penalty, ovšem sudí rozpažil.
53'
Nakonec přišla nabídka z pravé strany nízkým centrem, který defenzíva Flamenga odkopla do zámezí. Al-Hilál tak bude pokračovat autovým vhazováním.
52'
Hosté s rozehrávkou opět příliš nespěchají a raději drží míč pomoci krátkých přihrávek okolo středu hřiště.
50'
Standardní situace arabského mužstva nepřinesla nic vážnějšího, neboť centr byl nepřesný.
49'
Marega měl trochu místa a tak to zkusil z dálky, ovšem jeho pokus byl zblokován do zámezí a následovat tak bude rohový kop al-Hilálu.
48'
Další nákop končí pouze na hlavě hostujícího obránce a následně v rukou brankáře. Al-Hilál rozhodně nespěchá.
47'
Flamengo se snaží zatlačit svého soupeře, ale centr z levého křídla končí pouze v rukou brankáře al-Majúfa.
46'
ze hřiště odchází de Arrascaeta, přichází Pulgar,
ze hřiště odchází Pereira, přichází Fabrício.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 21:12.
Tak tohle byla první půle jako hrom! Al-Hilál vede nad Flamengem 2:1 a druhá půle bude snad ještě zajímavější.
Do utkání hosté vstoupili skvěle, neboť už ve čtvrté minutě otevřel brankový účet z pokutového kopu Sálim al-Dawsarí. Následně se ale Brazilci dostali do utkání a ve 20. minutě srovnal Pedro. Posléze toho k vidění moc nebylo, ovšem nastavení první půle vše změnilo. V 90+7. minutě se totiž po situaci uvnitř vápna šel sudí podívat na video a následně nařídil penaltu a udělil druhou žlutou Gersonovi. Pokutový kop znovu proměnil Sálim al-Dawsarí. Brazilské mužstvo tak znovu bude dotahovat a to pouze v deseti.
45+11'
45+11'
Flamengo se ještě pokusilo o nákop za obranu, ale míč skončil jen v zámezí vedle brány al-Majúfa.
45+9'
Hosté jdou podruhé v zápase do vedení z pokutového kopu! Opět se k němu postavil SÁLIM AL-DAWSARÍ, jenž si počkal na pohyb gólmana a zakončil do pravé části svatyně.
45+8'
Tak tohle je šok pro Flamengo a velmi nepříjemná situace! Druhou žlutou a následně červenou kartu vidí Gerson za hru rukou! Al-Hilál navíc bude zahrávat další pokutový kop!
45+7'
Rozhodčí Kovács se jde podívat na monitor! Možná bude al-Hilál zahrávat druhý pokutový kop!
45+5'
Al-Hilál kombinoval na polovině soupeře a Vietto se snažil vymodlit další pokutový kop, ovšem sudí Kovács jeho reklamace neřešil.
45+3'
David Luiz se po centru z pravé strany dostal ke hlavičce, ovšem jeho pokus letěl vedle.
45+2'
Pereira se sice dostal středem hrací plochy ke střele, ale ta neměla nárok.
44'
Pedro si naskakoval na centr z levé strany, ale nakonec se jednalo o ofsajd Barbosy.
43'
Luciano Vietto je rovněž potrestán žlutou kartou, neboť zfauloval Gersona ve středu hrací plochy. Moc fotbalu nyní k vidění není.
42'
Nyní je hra dost rozházená a žlutou kartu vidí David Luiz.
39'
Rozehrávka al-Hilálu ovšem byla velmi riskantní a vznikl z toho brejk pro Flamengo, ovšem ten nepřinesl nic nebezpečného.
38'
Hostující obránce sice podklouzl při rozehrávce ve středu hrací plochy, ale nakonec dokázal vše vyřešit bez problémů.
36'
Gerson se opřel do míče zpoza vápna, ale jeho pokus byl zblokován obranou al-Hilálu.
34'
Domácí hráč je zpátky ve hře, ale nadále pokulhává a jeho budoucí vývoj v tomto utkání je otazníkem.
33'
S levým obráncem brazilského mužstva to nevypadá vůbec dobře a možná budou zapotření také nosítka.
31'
Abdulhamíd šel do souboje s Lucasem velmi ostře a prošel se mu kolíky po stehně, ovšem to rozhodčí neviděl a ukázal na autové vhazování. Následně ale byli na hrací plochu přivoláni zdravotníci.
30'
Půl hodina utkání je za námi a Flamengo zatím hraje s al-Hilálem smírně 1:1. Arabské mužstvo překvapilo brzkým gólem z penalty, ovšem potom co se Brazilci oklepali, tak zaslouženě vyrovnali.
29'
Ighalo byl nyní zfaulován Leo Pereirou ve středu hrací plochy a sudí Kovács domácího obránce důrazně varuje, příště už to může být se žlutou kartou.
28'
Matheuzinho sice zavinil pokutový kop v úvodu zápasu, ale jinak pracuje na pravé straně velmi dobře a podporuje útok hodně vysoko. Nyní ale nezastihl míč na hrací ploše po křížném pasu jeho spoluhráče.
27'
Celou situaci po centru vyřešil brankář a zároveň kapitán hostů al-Majúf, jenž chytil míč bezpečně do rukou.
26'
Gerson se snažil probojovat dopředu z levé strany, ale jeho centr byl zblokován a fanoušci na Stade Ibn Batouta budou moct vidět rohový kop.
25'
Tentokrát se domácím nepodařilo vymyslet něco vážnějšího při své kombinaci v obranné formaci a doslova darovali autové vhazování soupeři.
24'
Hosté ovšem rychle rozehráli nakrátko a následný centr skončil bezpečně v rukou brankáře Santose.
23'
Nyní se brazilské mužstvo dopustilo dvou faulů na své polovině, což znamená standardní situaci al-Hilálu.
22'
Flamengo se znovu dostalo do nebezpečné situace, ale Gerson nedokázal zakončit hlavou na hranici malého vápna, neboť se dostal do souboje s hostujícím obráncem.
20'
Máme srovnáno na 1:1! Matheuzinho se dostal k odraženému míči, kterým oslovil na pravé straně vápna PEDRA, jenž zakončil z první přesně k levé tyči. Asistence: Matheuzinho.
20'
Také útok al-Hilálu nepřináší nic nebezpečného a je z toho jen další nedovolený zákrok. Píšťalka sudího má zatím velmi mnoho práce.
19'
Nepřesná akce v podání domácího mužstva a al-Majúf s následným odkopem od své svatyně rozhodně nespěchá.
18'
Nyní přišel také nedovolený zákrok ze strany al-Hilálu. Moc fotbalového umění zatím k vidění není.
17'
Gabriel Barbosa uviděl kartu žluté barvy za zbytečné protesty. Trenér Flamenga Vítor Pereira je se začátkem utkání velmi nespokojený.
16'
Opět je hra přerušená po nedovoleném zákroku Flamenga a al-Hilál má míč na své straně.
15'
Gerson si skvěle sklepl míč dovnitř pokutového území, kde šel po souboji s Abdulhamídem k zemi, ale místo dožadované penalty je to pouze žlutá karta za simulování.
13'
Matheuzinho je sice nespokojený, ale bude se muset spokojit s autovým vhazováním pro soupeře. Arabské mužstvo ovšem míč dlouho neudrželo a Flamengo znovu kombinuje pomocí krátkých přihrávek.
12'
Hráči Flamenga sice drží balón na polovině hostů, ale nemohou si vypracovat žádnou příležitost ke střele.
11'
David Luiz se dopustil faulu na Ighala ve středu hrací plochy. Al-Hilál tak bude znovu na míči.
9'
Právě de Arrascaeta se ujal centru z volného kopu, který mířil na hlavu Pedra, ale jeho zakončení letělo nějaký ten metr vedle levé tyče.
8'
Vypadá to, že Brazilci se z nečekaného překvapení na začátku zápasu oklepali a nyní byl na pravé straně zfaulován de Arrascaeta.
7'
Flamengo se poprvé v zápase dostalo trochu blíž vápnu soupeře, ale pomezní rozhodčí zdvihl praporek na signalizaci ofsajdu.
5'
Další útočná vlna hostů se hnala na obranu brazilského celku, ale Marega se nedostal za záda protihráče. Al-Hilál bude pokračovat autovým vhazováním.
4'
Arabské mužstvo se ujímá vedení na začátku zápasu! K pokutovému kopu se postavil SÁLIM AL-DAWSARÍ, který zakonči k levé tyči, kde skočil také gólman Santos, ale na balón neměl nárok dosáhnout.
3'
Vietto se po přihrávce Salíma al-Dawsarího hnal po míči uvnitř vápna, kde jej atakoval Matheuzinho a sudí Kovács ukázal na pokutový puntík!
3'
Byla nařízena penalta pro al-Hilál!
2'
Sálim al-Dawsarí sice dostal míč na levé křídlo, ale tam si s ním neporadil a Matheuzinho jej o něj připravil.
1'
Semifinále Mistrovství světa klubů bylo odstartováno a o úvodní výkop se postaral brazilský celek. Následný pas na levou stranu ovšem skončil pouze v zámezí a Abdulhamíd se tak postará o vhození míče zpět do hry.
1'

CR Flamengo: Santos – Matheuzinho, Luiz, Pereira, Lucas – Ribeiro (C), Maia, Gerson, de Arrascaeta – Barbosa, Pedro
Náhradníci: Cunha – Varela, Caio, Fabrício, Pablo, Luís, Vidal, Erick, França, Cebolinha, Marinho, Hugo
Trenér: Vítor Pereira

Al Hilal FC: al-Majúf (C) – Abdulhamíd, Hjun-soo, al-Albulají, al-Dawsarí K. – Cuellar, Carrillo, al-Dawsarí S. – Vietto, Marega, Ighalo
Náhradníci: al-Uwajs, al-Wutaján – Utajf, al-Šehrí, al-Hamdán, al-Dawsarí N., Faqíhí, al-Džuwajr, al-Chajbarí, Džahfalí, Michael
Trenér: Ramón Díaz

Rozhodčí: Kovács – Marinescu, Artene (vš. ROM).
CR Flamengo za vítězstvím v Copa Libertadores nejprve v osmifinále vyřadilo Tolimu. Posléze si poradilo s Corinthians. V semifinále vyřadilo Velez Sarsfield. Ve finále přišlo na řadu brazilské Athletico-PR. Zápas rozhodl jedinou branku ve 45+4. minutě Barbosa. V Sérii A skončilo Flamengo na 5. místě s počtem 62 bodů a ztrátou devatenácti bodů na první Palmeiras.

Al-Hilál se v základní skupině AFC Ligy mistrů umístil na 2. místě a v osmifinále se utkal s Esteghlalem, kterého porazil hladce 2:0. Posléze přišel na řadu také Persepolis. V semifinále utkal s Al-Nasse Rijádem. V těsném zápase nakonec vyhrál 2:1 a dostal se tak až do finále, ve kterém porazil Pohang 2:0. V domácí soutěži získal titul s náskokem dvou bodů před Al-Ittihadem. Arabský celek se navíc zúčastnil již čtvrtfinále MS klubů, ve kterém se utkal s Wydadem. Toto utkání napínavé utkání, které v 90+4. minutě zachraňoval z penalty Kanno, rozhodly až pokutové kopy. Al-Hilál zvítězil 2:1.
V semifinále Mistrovství světa klubů se proti sobě utkají týmy CR Flamengo a Al Hilal FC. Tato mužstva se spolu utkala před čtyřmi lety právě také v semifinále Mistrovství světa klubů, kdy Flamengo otočilo nepříznivý vývoj a zvítězilo 3:1. Dnes se bude hrát na Stade Ibn Batouta (Tanger) v Maroku. Úvodní výkop je naplánován na 20:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.