MOL Cup - 2. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Frenštát p.R. : Ostrava - 16. září 2020   16:00

Frenštát p.R.
0:4
(0:1)
Ostrava
Ostrava
15' Zajíc   • 63' Šašinka   • 69' Zajíc   • 90' Tetour
Smolík – Žitník, Farský, T. Pokorný, Buchlovský – Walder (79. Žídek), Bolcek (58. Nezhoda), Fojtík, Gros (78. Rýc), Baran (78. Žák) – Klimpar (C).
D. Chvěja – Žídek, Nezhoda, Macíček, Žák, Rýc.
Julínek – Podaný, Mikeska
Na Nivách, Frenštát pod Radhoštěm
1 965 diváků
Ostrava
Budinský – Juroška, Azackij, J. Pokorný, Holzer (C) (46. Fleišman) – Reiter (61. Tetour), Kaloč, Jirásek, O. Chvěja (46. Buchta), de Azevedo (46. Šašinka) – Zajíc (71. Tijani)
Laštůvka – Fleišman, Jánoš, Buchta, Tetour, Šašinka, Tijani.

Z Frenštátu pod Radhoštěm je to vše, děkujeme za pozornost.
Utkání sledovalo 1965 diváků.
Baník si po ligových nezdarech alespoň částečně spravil chuť na úkor divizního Frenštátu. Ostravané se uklidnili gólem Zajíce z patnácté minuty, hru následně kontrolovali a v poklidnější druhé půli zvýšili až na konečných 4:0. Kromě podruhé skórujícího Zajíce se prosadili také náhradníci Ondřej Šašinka a Daniel Tetour. Frenštát měl až do samotného konce snahu vstřelit čestný gól, ale na Budinského čistém kontu se nic nezměnilo.
90'
90'
Baník právě vstřelil branku!
V samotném závěru se hostům povedlo upravit stav na čtyřgólový rozdíl! Smolík vyrazil centr z pravého křídla jenom na DANIELA TETOURA. Ten při zakončení vsadil na razanci a propálil zmíněného gólmana Beskydu.
89'
Baník se snadno ubránil a ve čtyřech podnikl rychlý protiútok. Ten zpomalil Juroška, který se zleva posunul až k pravé postranní čáře.
89'
Ukázali se i Frenštátští, a to jedovatou střelou z dálky. Míč proletěl kousek nad břevnem, vzhledem k teči se bude kopat od praporku.
88'
Tijani se ocitl za obranou zejména díky odmávanému ofsajdu. I bez něj by se skóre neměnilo, protože v souboji jeden na jednoho Smolíka nepředčil.
87'
Kaloč se dopustil zbytečného zaváhání u vlastního vápna, ale Žák následným pasem do vápna nenašel nikoho ve světle modrém.
86'
Slibnou pasáž domácího týmu znehodnotila Rýcova přihrávka za pravou autovou čáru. I tak fanoušci ocenili frenštátskou snahu potleskem.
85'
Židek dával míč do vápna Klimparovi, u kterého ale zaúřadoval Azackij. Je z toho pouze autové vhazování pro Tomáše Pokorného.
84'
Dominik Smolík odvážně vyběhl Buchtovi a odrazil míč na roh, z něhož vzešel resolutní odkop do obecenstva.
83'
Ostravané vysvobodili míč z nepřehledné pranice u postranní čáry. K vidění je poklidná kombinace, do které se zapojují i členové zadních řad.
82'
Snad poprvé se o slovo přihlásil frenštátský kanonýr Klimpar. Ten stál ještě před šestnáctkou, odkud vypálil vysoko nad.
81'
Ta tempu hry začíná být hodně znát, že o tom nejpodstatnějším už je pár minut rozhodnuto. K tomu všemu dochází k několika ošetřováním a střídáním.
80'
David Buchta byl Farským vytlačen na levý kraj hřiště, odkud nepřišla žádná přihrávka směrem do pokutového území.
79'
Střídání v týmu SK Beskyd Frenštát pod Radhoštěm: ze hřiště odchází Oliver Walder, přichází Patrik Žídek.
78'
Střídání v týmu SK Beskyd Frenštát pod Radhoštěm: ze hřiště odchází Tomáš Baran, přichází Matěj Žák.
78'
Střídání v týmu SK Beskyd Frenštát pod Radhoštěm: ze hřiště odchází David Gros, přichází Patrik Rýc.
77'
Budinský dobře přečetl nákop určený pro Waldera. Mezitím po špatném dopadu zůstává na půlící čáře ležet Olexandr Azackij.
75'
David Gros se lehce zranil o mnohem urostlejšího Tijaniho. Zřejmě tam budou i křeče, takže na hřiště vůbec poprvé míří člen realizačního týmu.
74'
Juroška byl zastaven na pravém okraji velkého vápna. Beskyd se pak ale neprokombinoval přes střed a balón letěl až k Budinskému.
73'
Postava Tijaniho vyčnívá mezi domácími obránci jako mrakodrap. Pokorného s Farským a spol. čeká ještě těžká šichta.
72'
Veterán Fleišman ještě chytil míč uvnitř hřiště, jenže pomocník Šašinka se s ním vzápětí dostal mimo levou postranní čáru.
71'
Střídání v týmu FC Baník Ostrava: ze hřiště odchází Tomáš Zajíc, přichází Muhamed Tijani.
71'
Hodně měli dost času a prostoru na kombinaci poblíž šestnáctky. Resultovala z toho střela Jiráska, která proletěla malý kousek vedle zadní tyče.
69'
I ve Frenštátě občas platí pravidlo nedáš – dostaneš! Ze standardní situace už domácí nic nevymysleli, protože Buchlovského centr Baníkovci snadno odehráli. Následoval rychlý přesun na druhou stranu a rozborka domácí obrany, kterou zblízka završil TOMÁŠ ZAJÍC.
68'
Baník v těchto okamžicích dost polevil. Mohl z toho být životní gól Buchlovského, který se na levé straně vápna dostal do dobré šance, ale Budinský jeho střelu vyškrábl mimo tři tyče.
67'
Znovu Klimpar postupoval z pravého křídla, kde svedl několik soubojů s Kaločem. Vše zastavil hlavní rozhodčí, který viděl ze strany domácího kapitána faul.
66'
Jirásek postupoval vpřed tak dlouho, až byl na hraně vápna snadno odzbrojen. Frenštát prostřednictvím Žitníka rychle přešel do útoku, ale Klimparův centr ho ke střele mezi tyče nedovedl.
65'
I z toho dokázali Baníkovi zakončit, ale hlavička tentokrát letěla hodně vedle Smolíkovy pravé tyče.
64'
Frenštát se po rozehrávce ze středového kruhu u míče dlouho neohřál. Baník kontroval další střelou z delší vzdálenosti, kterou Smolík vyrazil na roh.
63'
Důležitý druhý gól může sejmout z Baníku i tu poslední špetku nejistoty! Muži v černém rozjeli rychlou kombinaci, která skončila na kopačce ONDŘEJE ŠAŠINKA. Ten už se rozhodl pro střelu z patnácti metrů a nedal Smolíkovi žádnou šanci zasáhnout.
62'
Fleišman měl prostor na levé straně. Přízemní pas mu ale nesedl a míč se k němu vrátil jen díky Jiráskovi. Ten po změně stran ze hry trochu vymizel.
61'
Střídání v týmu FC Baník Ostrava: ze hřiště odchází Rudolf Reiter, přichází Daniel Tetour.
61'
Žlutou kartu dostává Rudolf Reiter (FC Baník Ostrava).
60'
Fleišman trefil první překážku stojící mezi ním a pokutovým územím. Následoval rohový kop, jenž propadl k Reiterovi. Po jeho pasu to z voleje zkoušel Buchta, ale do branky se o nějaký ten metr netrefil.
59'
Drsný souboj dvou devítek zvládl proti Walderovi Buchta. Baník otočil hru, jenomže z toho byl jenom pas mimo dosah volného Reitera.
58'
Střídání v týmu SK Beskyd Frenštát pod Radhoštěm: ze hřiště odchází Martin Bolcek, přichází Jakub Nezhoda.
58'
Olexandr Azackij zakřižoval Klimpara, který ho sice aktivně presoval, ale malé domů na Budinského už nezabránil.
57'
Rudolf Reiter si to přímočaře namířil do šestnáctky, kde po souboji ochotně upadl. Na zisk pokutového kopu mu to ale nestačilo.
56'
Walder byl rychle zdvojený, takže brejková akce Beskydu měla jen krátkého trvání. Prvoligový celek otáčí hru přes gólmana Budinského.
55'
Šašinka se dral za centrem Reitera. Smolík si v těžké situaci ale poradil, když nadvakrát vyrazil míč do relativního bezpečí.
54'
Pavel Klimpar je nucen hrát hodně hluboko. Přihrávku ze středu hřiště nyní odevzdal k nohám ukrajinského obránce Azackého.
53'
Buchta nabíral rychlost na levé straně. Fojtík ho nekompromisně stáhl, ale podle Jelínka to faul za žlutou kartu nebyl.
52'
Klimparovi nebyla ponechaná výhodě, tudíž se Baník může před rozehrávkou z půlky vrátit do kompaktního bloku.
51'
Rychlá akce Baníku po pravé straně. Zajíc pouštěl přihrávku za sebe na Kaloče, který ale neměl přesně seřízená mířidla.
50'
Podle všeho byla Šašinkova střela ještě tečovaná, protože se kopal roh. Po něm musel do práce Smolík, ale o žádné kloudné zakončení nešlo.
49'
Jen centimetry dělily Baník od uklidňující trefy! Ondřej Šašinka střílel bez přípravy z hranice vápna a těsně minul ze svého pohledu pravou tyč.
48'
Úvod druhé půle se nese v poklidném duchu. Baník je na míči, ale za několik desítek vteřin u levé autové čáry nic nevymyslel.
47'
Nově příchozí Davida Buchtu zastavil zvednutý praporek asistenta rozhodčího. Šlo o vcelku jasný ofsajd.
46'
Fleišman, Buchta a Ondřej Šašinka na druhý poločas nahrazují Holzera, de Azeveda, Chvěju.
46'
Luboš Kozel asi sáhne k trojitému střídání. V průběhu přestávky se do dresů převlékli Fleišman, Buchta a Šašinka.
Frenštát po brzké šanci de Azeveda naznačil, že by mohl favorita potrápit. Několik akcí poblíž Budinského mělo v hledišti značný ohlas, nicméně od nějaké desáté minuty už se hrálo jen na útočné půlce Baníku. Ten díky aktivním krajům posílal před Smolíka jeden centr za druhým. Z jednoho takového se Ostravané dostali v patnácté minutě do vedení, když se prosadil Tomáš Zajíc. Na další gólovky se pak dlouho čekalo. Zvýšení měl na noze až všudepřítomný de Azevedo, ale Smolík podruhé balón ze své sítě zatím lovit nemusel.
45+1'
45+1'
Centr Daniela Holzera neprošel přes hráz vystavěnou na okraji pokutového území. V první půli se už asi nic nestane.
45'
Druhá šance De Azeveda v rozmezí několika vteřin. Brazilec vystihl nejistou spolupráci mezi stopery, ale technickým obloučkem se do Smolíkovy brány opět netrefil.
44'
Jirásek prohnal Jurošku, na jehož centr nedosáhl volný Zajíc. Vedle stojící de Azevedo už střílet mohl, ale z dobré pozice domácí branku přestřelil.
43'
Milan Jirásek chtěl vrátit míč zpoza šestnáctky do ohně, ale převysoký oblouček skončil v rukavicích brankáře Dominika Smolíka.
42'
Juroška odpadl ze souboje u pravé postranní čáry. Rozhodčí to postřehli a Kaloč mohl rozehrát do kombinace na de Azeveda.
41'
Ani o pár vteřin později si Filip Kaloč reputaci nenapravil. Ambiciózní rána z dálky proletěla nad ochrannou sítí za brankou a dokonce i nad zázemím areálu stojícím několik metrů za hřištěm.
40'
Hodně nejistá rozehrávka z obrany Baníku. Kaloč dost zavařil Pokornému, který pod tlakem vsadil na vysvobozující odkop.
39'
Ostravané se snaží hrát co nejrychleji, což ale bývá často kontraproduktivní. Hodně nepřipravených pasů létá mimo hrací plochu, což je znát hlavně na straně Rudolfa Reitera.
38'
Klimpar prodloužil aut na Barana, který zřejmě zasáhl do hlavy Pokorného. Julínek kvůli němu hru přerušil, nicméně faul pískán nebyl.
37'
De Azevedo si svůj návrat do baníkovského áčka evidentně užívá. Po parádním přenesení Kaloče si na levé lajně dovolil parádní míčovou ekvilibristiku.
36'
Žlutou kartu dostává Pavel Klimpar (SK Beskyd Frenštát pod Radhoštěm).
36'
Walder s Fojtíkem pouštěli Buchlovského přízemní pas za sebe. Asi to byl nacvičený signál, který každopádně skončil velkým nepochopením.
35'
Oliver Walder zpomalil další rychlý kontr. U pravého konce velkého vápna už byl obsazený a zmohl se jen na zisk rohového kopu.
34'
Brazilský křídelník trefil jen prvního obránce. Domácí se pokusili vyrazit do protiútoku, jenomže se krkolomně dostali jen kousek za půlku.
34'
Už několik desítek minut je to naprosto jednoznačná záležitost. Baník je bez přestávky nastěhovaný u vápna, kam poletí další De Azevedův centr od praporku.
33'
I tuto situaci Beskyd přečkal bez druhého inkasovaného gólu. De Azevedův pas vedl jen k nepřesné hlavičce, u které byl Chvěja.
32'
Smolík si rozmyslel vyběhnutí za dalším centrem. Balón se snášel na zadní tyč, kde byl posunut na opakovaný roh.
31'
Jirásek dvakrát za sebou centroval zprava, ale v obou případech našel jen pozorné obránce Frenštátu.
30'
Tomáš Zajíc dostal od De Azeveda přihrávku do vápna. Tam tancoval proti dvěma obráncům a nakonec získal alespoň rohový kop.
29'
Jan Farský opět vystoupil z pozice stopera. Po ztrátě Barana se Rudolf Reiter po pravé lajně daleko nedostal.
28'
Sudí Julínek se vrátil k frenštátskému faulu, takže hosté mohou útočit i po Jiráskově přihrávce mimo dosah Reitera.
27'
Pokorný centroval na De Azeveda, který vsadil na akrobatické zakončení, ale míč proletěl vedle Smolíkovy levé tyče.
26'
Do Jiráskovy střely z větší vzdálenosti obětavě padl Farský. Balón se odrazil do autu, ze kterého vhazuje Pokorný.
25'
David Gros po vystižení přihrávky znehodnotil rychlý protiútok špatnou přihrávkou, která skončila jen na nohách Daniela Holzera.
25'
Další zisk Baníku na jeho útočné polovině. Těsná obrana na kraji hřiště ale způsobila návrat do bezpečného středu pole.
24'
Trochu riskantní rozehrávka z obrany. Napadaný Farský balón vedle vápna ztratil, ale naštěstí pro Frenštát z toho nic nebezpečného zatím není.
23'
A znovu jenom nákop do autu. Tentokrát ho vyrobil baníkovský stoper Pokorný.
22'
Kombinační akce Baníku mohla pokračovat díky faulu Barana, ale Juroškův mizerný centr prosvištěl až mimo hrací plochu.
21'
Aktivní de Azevedo se tentokrát zjevil na pravé straně. Na centr si tentokrát nevěřil, a tak přišla zpátečka o několik desítek metrů.
20'
Drobný faul na Grose využili domácí hráči k rychlé rozehrávce. Balón letěl na De Azeveda, od kterého se pro změnu odrazil za postranní čáru.
19'
Ani tak rychlý hráč jako Reiter nyní neměl šanci doběhnout nepřesný pas od Jiráska. Frenštát každopádně balón odevzdal špatným autem na Klimpara.
18'
Další práce pro Smolíka, který vyrazil proti sklepnutému míči. Ten úplně nezískal, nicméně už bylo pískáno proti Zajícovi a jeho Baníku.
17'
Další zmatky před domácí brankou vyvrcholily střelou zblízka od Chvěji, která byla zablokovaná na další roh. Po tom už zaúřadovaly rukavice Smolíka.
17'
Reiter si naběhl mezi tři hráče, kteří ho faulovali. Stejný hráč po překvapivé rychlé rozehrávce centroval z pravého kraje a ukořistil alespoň roh.
16'
Fojtík se pokusil rychle odpovědět, avšak střela zpoza pokutového území se zařadila jen mezi ty propagační. Budinský si připsal snadný zákrok.
15'
Krásná a jednoduchá akce Ostravanů! Jirásek parádním pasem do křídla nastartoval Daniela Holzera, jehož centr do rozhozené obrany zužitkoval neuhlídaný TOMÁŠ ZAJÍC.
14'
Budinského špatný odkop domácí nepotrestali, protože si sami vůbec nerozuměli. Na druhé straně vznikl nákop do náruče Smolíka.
13'
Jan Juroška se nenápadně posunul až před domácí branku, kterou po slibném centru z levého křídla o značný kus hlavou minul.
12'
Hlavní rozhodčí nereagoval na zvednutý praporek signalizující ofsajd De Azeveda. Ten nakonec mohl vhazovat, ale Baník byl vytlačen do středu hřiště.
11'
Žitník na křídle zkušeně odblokoval De Azeveda. Míč doprovodil za koncovou čáru a zajistil rozehrávku pro Dominika Smolíka.
10'
Balón nakopával vpřed Smolík, nicméně našel jenom nikým neobtěžovaného obránce Azackého.
9'
Faul u středového kruhu a míč pro Fojtíka. Následuje rozehrávka z obrany.
8'
De Azevedo se u levé postranní čáry spokojil se ziskem autového vhazování. Poté to byl právě on, kdo centroval, ale dva Baníkovci se na malém vápně k pořádné koncovce nedostali.
7'
První zákrok i pro Budinského. Slabá střela z třiceti metrů od Bolcka ho ale nemohla v žádném případě zaskočit.
6'
Ten z pravé strany zrealizoval Buchlovský, jenže u přední tyče našel jen dobře postaveného Jana Jurošku.
5'
Zajímavý brejk tři na dva Frenštát do zakončení nedotáhl. Finální pas Waldera byl sražen na rohový kop.
4'
Farský uhlídal Zajíce, načež si faul u půlící čáry vynutil domácí záložník David Gros. Rozehrával Fojtík, jenže balón nakopl do zámezí.
3'
Přetažený centr na Kaloče se neujal. Domácí následně zaútočili po levé straně, ale Klimparův centr letěl do prostoru nikoho.
2'
Hned v úvodu solidní možnost pro favorizované Ostravany. De Azevedo střílel z levého okraje velkého vápna na přední tyč, ale Smolík míč vytěsnil na roh.
1'
O úvodní výkop utkání se postarali hosté, kteří nastupují v černých, zatímco domácí ve světle modrých dresech.
1'
Obě základní sestavy na hrací plochu, která je obsypána fanoušky. Velká část z nich samozřejmě podporuje ostravský Baník.

SK Beskyd Frenštát pod Radhoštěm: Smolík – Žitník, Farský, T. Pokorný, Buchlovský – Walder, Bolcek, Fojtík, Gros, Baran – Klimpar (C).
Náhradníci: D. Chvěja – Žídek, Nezhoda, Macíček, Žák, Rýc.

FC Baník Ostrava: Budinský – Juroška, Azackij, J. Pokorný, Holzer (C) – Reiter, Kaloč, Jirásek, O. Chvěja, de Azevedo – Zajíc.
Náhradníci: Laštůvka – Fleišman, Jánoš, Buchta, Tetour, Šašinka, Tijani.

Rozhodčí: Julínek – Podaný, Mikeska.
FC Baník Ostrava

Pro mužstva podobného kalibru jsou utkání druhého kola MOL Cupu spíše nezbytnou povinností, od které se očekává jednoznačný postup mezi nejlepších dvaatřicet týmů. Nejinak je tomu i dnes, byť Baníkovci rozhodně necestují do Frenštátu pod Radhoštěm v ideálním rozpoložení. Na hřiště se zřejmě podívá i několik méně využívaných hráčů, naopak jistá absence je u zraněného stopera Patrizia Stronatiho.

Mužstvo, které od začátku kalendářního roku vede Luboš Kozel, se přes krátkou letní přestávku podstatně omladilo. Kromě odchodů stopera Procházky a ikonického útočníka Baroše za to může i nejnovější přestup směrem ven. Řeč je o Tomáši Smolovi, kterého Dušan Uhrin mladší zlákal do rumunského klubu Gaz Metan Mediaş.

Zápasové výsledky se oproti druhé polovině minulé sezóny moc nezlepšily. Z úvodních tří kol nejvyšší soutěže uhrál Baník jen dva body za remízy s papírově slabšími soupeři z Karviné a Českých Budějovic. Po reprezentační přestávce, která se neplánovaně týkala i Jánoše, Pokorného nebo Jurošky, následoval mač v Jablonci, odkud se Ostravané vrátili s porážkou 0:2. V tabulce jim proto patří až třinácté místo.
SK Beskyd Frenštát pod Radhoštěm

Beskyd je jedním z mála neprofesionálních týmů, který se před druhým kolem MOL Cupu rozhodl investovat do koronavirových testů, aby si mohl splnit sen v podobě dost možná nejprestižnějšího zápasu klubové historie. Ostatně tyto finanční náklady by se domácím měly vrchovatě vrátit, po všech vstupenkách na tento duel se totiž zaprášilo hned v první den prodeje.

Dnešní svátek je výsledkem dlouhodobého vzestupu tamního fotbalu. Před pěti lety se v areálu Na Nivách kopala I. A třída, kdežto vloni na jaře už Frenštát slavil postup do čtvrté nejvyšší soutěže, se kterou se o deset let dříve rozloučil. Progres je znát i v poháru, kde se Beskyd letos poprvé dostal přes první kolo. Soupeřem při výhře 2:0 mu byl třetiligový Dolní Benešov.

Generálka na souboj s Baníkem byla ve frenštátském podání dost rozporuplná. Parta okolo střelce Pavla Klimpara už podruhé v sezóně ztratila třígólový náskok a proti Dětmarovicím nakonec brala jen bod za divokou remízu 4:4. V tabulce Divize F je Beskyd mezi Vítkovicemi a Havířovem na devátém místě, přičemž má spolu s béčkem Opavy o jeden odehraný duel méně.
Všem fotbalovým fanouškům přeji příjemné chvíle při sledování textového přenosu ze zápasu značně „osekaného“ druhého kola MOL Cupu. Od šestnácti hodin se můžeme těšit na utkání mezi Frenštátem pod Radhoštěm a Baníkem Ostrava!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.