Přenos se aktualizuje automaticky

Tímto se s Vámi loučím, děkuji Vám za pozornost! Na přečtenou!
Ze skupiny C tak z prvního místa postupují Kolumbijci, kteří se v jihoamerickém derby střetnou s Uruguayí, druhé místo po napínavé koncovce berou Řekové, které v osmifinále čeká Kostarika.
Zápas je u konce. Japonsko mělo zápas výtečně rozjetý, když soupeře v prvním poločase jednoznačně přehrávalo. Nedokázalo však střílet branky a to se mu dnes stalo osudným. Kolumbii se podařilo profitovat z otevřené obrany Japonska.

Držení míče: 55% : 45%
Střely celkem: 23:13
Střely na branku 13:9
Rohy: 9:2
Přihrávky: 379:263
Naběhané kilometry: 107:105
Konec zápasu.
90+3
Zápas se již spíše dohrává, Japonsko však stále hraje na více než sto procent. Honda se pokusil o rychlou útočnou akci, ale nedokázal najít nikoho ze spoluhráčů.
Samaras v 93. minutě proměnil penaltu, čímž posílá Řecko do osmifinále!
90+
Nastavovat se budou 3 minuty.
90
Kolumbie právě vstřelila branku!
Ramos našel nádherným pasem JAMESE RODRÍGUEZE, jenž doslova zamotal Jošidovi hlavu a následně lobem překonal brankáře. Japonsko si podobný debakl jistě nezaslouží.
89
Kakitani se pokusil najít Okubu centrem, ale bez úspěchu. Kolumbie míří do rychlého kontru.
88
Jako bych to zakřikl, Armero se vrhl mezi 2 obránce, což mu vyšlo, následně však nedokázal zakončit.
87
Přihrávka na Ramose byla až příliš dlouhá, míč končí u brankáře. Zápas se již spíše dohrává, než že by se oba týmy hnaly do útočných akcí.
86
Tak pozor. Kolumbie nestřídá brankáře kvůli zranění, ale kvůli tomu, že se Faryd Mondragón zapíše do historie jako nejstarší hrající hráč v historii Mistrovství světa. V neděli mu bude již třiačtyřicet let!
85
Střídání v týmu Kolumbie: ze hřiště odchází David Ospina, přichází Faryd Mondragón.
Střídání v týmu Japonsko: ze hřiště odchází Šindži Kagawa, přichází Hiroši Kijotake.
85
Střídání v týmu Kolumbie: ze hřiště odchází David Ospina, přichází Faryd Mondragón.
Střídání v týmu Japonsko: ze hřiště odchází Šindži Kagawa, přichází Hiroši Kijotake.
84
Kagawa byl ve velmi slibné šanci, ale jeho střela na vzdálenější tyč síť nerozvlnila. Kagawa by si za dnešní aktivitu branku jednoznačně zasloužil.
82
Kolumbie právě vstřelila branku!
Japonsko mělo otevřenou obranu, čehož Kolumbie využila na výbornou. JACKSON MARTÍNEZ efektivní zasekávačkou poslal Učidu, jak se říká, na párek, poté s klidem zakončil k vzdálenější tyči.
80
Kagawa faulovaný ve vápně Ariasem. Šindži však zkoušel pokračovat ve hře a neupadl, čímž rozhodčímu nedal důvod písknout pokutový kop. Říká se to těžce, nyní však měl spadnout. Penalta by to byla jednoznačná.
80
Martínez mohl jít na brankáře úplně sám, ale přihrávka Ramose byla příliš pomalá. Míč odklidila obrana Japonska.
79
Centr z levé strany letěl do míst, kde stepoval Okubu. Blíž k balonu však byl jeden z obránců, jenž míč odklidil do bezpečné vzdálenosti od branky.
78
Japonsko nyní přeneslo diagonálně hru na levou stranu, kde se snaží kličkovat Nagatomo. Uvidíme, co se stane dále.
77
Kagawa hrudí přiklepl míč Nagatomovi, jenž z hranice velkého vápna vyslal ránu k bližší tyči. Ospina však byl tam, kde měl, a míč chytil.
76
Japonsku čas pomalu, ale jistě ubíhá. Nyní si Asiaté vybojovali rohový kop, ten zahrál Kagawa, ale centr byl po mírné teči dopraven až do zámezí. Japonsko u míče zůstane.
74
Konno střílel ze střední vzdálenosti, míč ještě dvakrát změnil směr, ale Ospina kulatý nesmysl zkrotil.
73
Kolumbie zahrávala rohový kop, míč se však nedostal k nikomu ve žlutém dresu. Japonsko opět drtí soupeře na útočné polovině.
72
Kolumbie se dostala do velmi, velmi slibné šance. Nejprve pálil z hranice šestnáctky Rodríguez, poté Martínez. Ani jedna střela z blízkosti dobrých patnácti metrů však k brankáři nedoputovala.
71
Ospina nyní sebral míč před dobíhajícím Okubou. Japonsko se následně ihned dostalo k míči a kombinuje na útočné polovině.
70
Japonci nyní zahrávali dva rohové kopy, ani z jednoho se jim nepodařilo zakončit tak, aby měl Ospina mírné problémy.
69
Střídání v týmu Japonsko: ze hřiště odchází Šindži Okazaki, přichází Jojčiro Kakitani.
68
Armero se pokusil projít přes Učidu, ale v době, kdy již neměl šanci, tak teatrálně upadl v domnění, že mu rozhodčí odpíská faul. Nestalo se.
67
Okubo upadl ve vápně po kontaktu s Balantou, ale penalta se dle sudího jednoznačně kopat nebude.
65
Učida si narazil s Okazakim, posléze nacentroval do vápna, kde stepoval Okubo. Ten však z bezprostřední blízkosti nedokázal poslat míč mezi tři tyče.
64
Honda z dobrých třiceti metrů vyslal dělovou ránu, jenž brankáři málem utrhla ruce! Ospina míč vyrazil nad sebe, následně se Japonsku míč dorazit za záda brankáře nepodařilo.
63
Kagawa unikal obraně soupeře, ale Guarín ho srazil k zemi. Následovala zasloužená žlutá karta.
62
Střídání v týmu Japonsko: ze hřiště odchází Tošihiro Aojama, přichází Hotaru Jamaguči.
61
Balanta zasáhl loktem Okazakiho, ten se jen velmi těžce zvedá z trávníku. O faul se však nejednalo, čemuž se sám dosti divím.
59
Nagatomo si z pravé strany udělal prostor, následně vyslal milimetrový centr na Okuba, ten však z velmi slibné pozice zaváhal a míč netrefil dle jeho představ!
58
Hasebe přihrál Kagawovi na hranici velkého vápna, záložník Manchesteru United ihned vystřelil, ale míč se mezi tři tyčky nevešel.
57
Kolumbie pokračuje v tlaku i po vstřelené brance. Uvidíme, jak dlouho jí vydrží.
55
Kolumbie právě vstřelila branku!
Kolumbie míří do vedení! Velmi aktivní James Rodríguez popostrčil míč na hranici velkého vápna k JACKSONU MARTÍNEZOVI, jenž ránou na vzdálenější tyč rozvlnil síť.
54
Guarín faulovaný ve vzdálenosti dobrých třiceti metrů od branky. Centr z levé strany dolétl ke Carbonerovi, jenž branku z bezprostřední blízkosti netrefil.
52
Učida nyní zatopil pod kotlem svým spoluhráčům, když napálil míč do Armera. Ten však z následného úniku nedokázal vymyslet nic pro své spoluhráče.
51
Ne však na příliš dlouho. Ramos hledal kolmým pasem Rodrígueze, ale ten byl v ofsajdovém postavení.
51
Ramos chycen v ofsajdové pasti, Japonsko se dostane k míči.
50
Kolumbie navazuje na výkony ze začátku utkání, kdy na hřišti jednoznačně dominovala. James Rodríguez si naběhl na osu hřiště, odkud také vypálil. Jeho pokus byl zblokovaný na rohový kop, z kterého se Kolumbii nepodařilo udeřit.
47
Martínez faulovaný Aojamou, ani tentokrát se japonský hráč nedočká karty.
46
Aojama tvrdým zákrokem fauloval nového hráče na hřišti, Jamese Rodrígueze. Vše se obejde bez karetního trestu.
46
Začal druhý poločas.
46
Střídání v týmu Kolumbie: ze hřiště odchází Juan Cuadrado, přichází Carlos Carbonero.
Střídání v týmu Kolumbie: ze hřiště odchází Juan Quintero, přichází James Rodríguez.
46
Střídání v týmu Kolumbie: ze hřiště odchází Juan Cuadrado, přichází Carlos Carbonero.
Střídání v týmu Kolumbie: ze hřiště odchází Juan Quintero, přichází James Rodríguez.
První poločas je u konce! Kolumbie šla do vedení v osmnácté minutě po proměněné penaltě Cuadrada, v samém závěru poločasu vyrovnal Okazaki.

Kolumbie byla na začátku poločasu lepším týmem, ale Japonsko poté přebralo otěže zápasu a diktovalo tempo hry. Uvidíme, jak se bude vyvíjet druhý poločas.

Držení míče: 57% : 43%
Střely celkem: 13:3
Střely na branku 8:1
Rohy: 6:0
Přihrávky: 184:95
Naběhané kilometry: 50:49
45+1
První poločas skončil.
45+1
Japonsko právě vstřelilo branku!
Tak je tu přeci jen vyrovnání! A nutno dodat, že zasloužené. Keisuke Honda vyslal do vápna pěkný centr, na který si naskočil ŠINDŽI OKAZAKI, jenž ho uklidil přesně k levé tyči Ospinovy branky.
45+
Nastavovat se bude 1 minuta.
45
Aojama postupoval do hloubky obrany Kolumbie, z dobrých pětadvaceti metrů střílel, ale míč byl zablokovaný obranou.
43
Okubo krásným pasem našel za obranou nabíhajícího si Okazakiho, ten však byl odzbrojen obranou soupeře.
42
Ramos z křídla pronikl až do vápna soupeře, následně na hranici šestnáctky přihrál Martinezovi, jenž ze skvělé pozice netrefil branku!
42
Ani tady z mraku nezaprší. Japonci se nepohodli v rozehrání útočné akce, kulatý nesmysl končí u brankáře Ospiny.
42
A ani nedojde, Japonsko vybojovalo balon a míří do útočné akce.
41
Po velmi dlouhé době drží Kolumbijci míč na útočné polovině. Zatím se však obešlo bez možnosti k zakončení.
39
Šindži Kagawa dostal na hranici velkého vápna míč od Kagawy, vyslal tvrdou ránu, ta však byla zblokovaná na rohový kop. Ten zahrál Kagawa s Hondou na krátko, ale nedošlo ani k následnému centru, ani k zakončení.
38
Okubo si narazil s Kagawou, následně nacentroval, ale nenašel ve vápně nikoho ze spoluhráčů. Kolumbie již míří do útočné akce.
37
Okubo zakončil ve vápně efektně, leč neefektivně. Jeho akrobatické zakončení nůžkami skončilo úplně mimo.
36
Ta však neměla dlouhého trvání, Japonsko opět drží míč a okupuje vápno svého soupeře.
36
Okazaki si nabíhal na dlouhý pas, ale Ospina míč těsně před ním chytil a rozehrál akci Kolumbie.
35
Hra je nyní velmi rozháraná. Cuadrado si nedokázal poradit s přihrávkou, míč opět končí v zámezí.
33
Hondova rána nebyla vůbec špatná! Jeho míč prosvištěl kolem levé tyčky Ospinovy branky. Rozhodně nejlépe zahraná standardní situace v podání Hondy.
32
Japonsko si vybojovalo rohový kop, ten zahrál Honda do vápna, ale nikdo z japonských hráčů nedokázal zakončit. O několik vteřin poté Valdés srazil Jošidu. Další více než slibná pozice pro Hondu. Standardní situace z dobrých dvaceti metrů.
30
Zase ta stejná písnička, Japonsko si drží míč na svých kopačkách na útočné polovině a postupnými přihrávkami postupuje dál a dál.
29
Cuadrado byl úplně osamocený a málem se dostal k míči v šestnáctce Japonska. To by však musel mít nohu o půl metrů delší. Bohužel pro Kolumbii, k zakončení vůbec nedošlo.
28
Japonci kooperují na útočné polovině, zatím se však nemohou dostat přes záložní řady Kolumbie. Nutno dodat, že hráči ve žlutých dresech jsou nyní velmi pasivní.
26
Šindži Kagawa dostal míč na hranici velkého vápna, obhodil si Balanteho a následně prudce vypálil. Jeho přízemní pokus Ospina vyrazil na rohový kop. Ten zahráli Japonci na krátkou vzdálenost, tentokrát se jim to povedlo více, než kdy předtím, ale k povedenému zakončení to stejně nevedlo.
24
Cuadrado byl faulovaný Konnem a měla se jednoznačně kopat standardní situace. Rozhodčí však nechal hru pokračovat.
23
Honda i podruhé trefil zeď! To by mohlo Japonce v závěru mrzet. Podobných šancí si nemusí vypracovat více.
22
Balanta Okazakiho tvrdě smetl, vše se obejde bez karetního trestu. Honda si staví míč na standardní situaci, jenž je od branky vzdálena na šestadvacet metrů.
21
Arias se nyní pokusil doběhnout dlouhý centr, ale míč byl před ním odklizen do bezpečného místa pro Japonce.
20
Japonsko již opět přebírá otěže utkání. Nyní si vybojovalo rohový kop, jenž Honda tentokrát nezahrál na krátkou vzdálenost. Jeho centr Ospina vyboxoval do bezpečné vzdálenosti.
18
Kolumbie právě vstřelila branku!
JUAN CUADRADO nasměroval míč prudkou ránou do středu branky, brankář Kawašima skákal doprava.
17
Konno za faul v šestnáctce vidí žlutou kartu.
17
Kolumbie bude zahrávat pokutový kop!
16
Kagawa nyní kličkoval kolem Ariase, ale nedokázal se ho zbavit natolik, aby mohl v akci pokračovat.
15
Japonsko je nyní mírně aktivnější. Nejprve centroval Kagawa, zde však Japonsko nevytěžilo nic. Následně Asiaté zahrávali rohový kop, ale Honda opět zvolil roh na krátkou vzdálenost a opět neúspěšně.
14
Hra se nyní mírně zdržela kvůli zraněnému Učidovi, který již stojí na vlastních nohách, a tak se může pokračovat.
12
Valdés poslal míč do zámezí, hráč AC Milán, Honda, zahrával rohový kop s Kagawou na krátkou vzdálenost, ale centr druhého jmenovaného adresáta nenašel.
11
Arias dlouhý míč nedoběhl, následně ještě fauloval Nagatoma. Japonsko bude rozehrávat.
10
Hassebe našel ve vápně Okuba, jenž se snažil umotat obránce, ale nedokázal se ho zbavit natolik, aby poté vystřelil ze slibné pozice. Jeho rána ze záklonu nebyla úspěšná.
8
Ramos se prezentoval nádhernou Zidanovou kličkou, kterou rozjásal celé hlediště. Následně mu však jeden z Japonců míč odkopl do zámezí.
7
Míč si postavil Honda, ale jeho projektil zastavila dobře postavená zeď Kolumbijců. Lídr skupiny již drží míč na útočné polovině a snaží se vymyslet akci, z které by mohl udeřit.
6
Hassebe byl zezadu faulován Guarínem, Japonsko bude zahrávat standardní situaci z poměrně slibné pozice.
5
Ramos se k míči sice dostal, ale následně upadl a kulatý nesmysl mu utekl. Japonci již kombinují na útočné polovině. Otázkou je pouze to, jak dlouho u míče zůstanou.
3
Ramos si vrátil míč s Cuadradem, nic víc však Kolumbijci nevymysleli. Poté pouze z pravé strany přišel centr, jenž byl odvrácen do zámezí.
2
Quintero si hrál s míčem na hranici velkého vápna, ale nedokázal se uvolnit natolik, že by poté mohl zakončit. Kolumbie i nadále zůstala u míče.
1
Míč do hry uvedli Japonci v modrých dresech. Hráči Kolumbie dnes nastoupili ve žluté-bílé kombinaci.
1
Utkání právě začalo.
Obě hymny již dohrály, hráči jsou připraveni, za chvíli zápas začne!
Úvodní sestavy:

Japonsko: Kawašima – Učida, Jošida, Konno, Nagatomo – Aojama, Hasebe (C) – Okazaki, Honda, Kagawa – Okubo.
Náhradníci: Nišikawa, Gonda – Sakaj, Morišige, Inoha, Sakaj, Endo, Kijotake, Jamaguči, Kakitani, Osako, Sajto.

Kolumbie: Ospina (C) – Arias, Valdés, Álvarez, Armero – Cuadrado, Mejía, Guarín, Quintero – Martínez, Ramos.
Náhradníci: Vargas, Mondragón – Zapata, Yepes, Carbonero, C. Sánchez, Aguilar, Zúñiga, Rodríguez, Gutiérrez, Ibarbo, Bacca.

Rozhodčí: Proenca – Miranda, Trigo (všichni Portugalsko).
Stadion

Dnešní utkání se odehraje v Aréně Pantanal. Ta má kapacitu 41 112 diváků a byla vytvořena letošní rok.
Rozhodčí dnešního zápasu

Hlavním rozhodčím dnešního zápasu je Pedro Proenca. Jeho asistenty budou Bertino Miranda a Jose Trigo. Všichni tři jsou portugalské národnosti.
Kolumbie

Kolumbie zatím získala všech šest bodů. V prvním zápase si poradila s Řeckem 3:0 a v druhé porazila Pobřeží slonoviny 2:1.

Japonsko

Japonsko zatím získalo ze dvou zápasů jeden bod. V prvním zápase prohrálo proti Pobřeží slonoviny a v druhém remizovalo s Řeckem.
Nominace:

JAPONSKO

Brankáři: Shūichi Gonda (FC Tokio), Eiji Kawashima (St. Lutych), Shusaku Nishikawa (Urawa RD)

Obránci: Masahiko Inoha (Júb. Iwata), Yasuyuki Konno (Gamba Osaka), Masato Morishige (FC Tokio), Yuto Nagatomo (Inter Milán), Gotoku Sakai (Stuttgart), Hiroki Sakai (Hannover 96), Atsuto Uchida (Schalke 04), Maya Yoshida (Southamp.)

Záložníci: Toshihiro Aoyama (Sanfrecce), Yasuhito Endo (Gamba Osaka), Makoto Hasebe (Norimberk), Keisuke Honda (AC Milán), Shinji Kagawa (Man. Utd), Hiroshi Kiyotake (Norimberk), Hotaru Yamaguchi (Cerezo Osaka)

Útočníci: Yoichiro Kakitani (Cerezo Osaka), Shinji Okazaki (Mainz), Yoshito Okubo (Kawasaki), Yuya Osako (Mni. 1860), Manabu Saito (F-Marinos).

KOLUMBIE

Brankáři: David Ospina, Faryd Mondrago, Camilo Vargas.

Obránci: Pablo Armero, Camilo Zúňiga, Cristián Zapata, Éder Álvarez, Mario Alberto Yepes, Carlos Valdés.

Záložníci: Abel Aguilar, Fredy Guarín, Juan Guillermo Cuadrado, James Rodríguez, Aldo Leao Ramírez, Carlos Sánchez, Santiago Arias, Alexander Mejía, Juan Fernando Quintero.

Útočníci: Jackson Martínez, Carlos Bacca, Teófilo Gutiérrez , Adrián Ramos, Víctor Ibarbo.
Dobrý den, ještě jednou Vás vítám u dnešního zápasu. Dnes se mezi sebou utkají Japonsko a Kolumbie. V tomto zápase je papírovým favoritem Kolumbie, která vyhrála oba své zápasy a získala tedy šest bodů a má již zajištěný postup. Japonci získali pouze jeden bod, ale jejich šance na postup stále žijí.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 22:00.


Články odjinud