Přenos se aktualizuje automaticky

S konstatováním, že s Kolumbií po napínavém závěru postupují ze skupiny C také Řekové, se loučím a přeji příjemný zbytek noci.
STATISTIKY ZÁPASU:

Držení míče: 46% – 54%
Střely na branku: 5 – 9
Střely mimo: 8 – 4
Rohové kopy: 4 – 7
Ofsajdy: 1 – 1
Centry: 23 – 17

Ztracené míče: 62 – 61
Získané míče: 36 – 25

Fauly: 13 – 23
Žluté karty: 0 – 3
Červené karty: 0 – 0

Naběhané km celkem: 103,76 – 95,45
Naběhané km v držení míče: 30,79 – 33,36
Naběhané km při bránění: 37,61 – 29,82

Přihrávky celkem: 351 – 478
Přesné přihrávky: 265 – 382
Úspěšnost přihrávek: 75% – 80%
Ze skupiny C tak z prvního´místa postupují Kolumbijci, kteří se v jihoamerickém derby střetnou s Uruguayí, druhé místo po napínavé koncovce berou Řekové, které v osmifinále čeká Kostarika.
Ač se Řekové před deseti lety stali mistry Evropy, tak na první postup ze základní skupiny šampionátu světového čekali až do této chvíle!

Po většinu prvního poločasu drželo Pobřeží Slonoviny postupovou remízu, bodové počty ale změnili před přestávkou Řekové, když Samaris potrestal soupeřovu hrubku v rozehrávce.

V druhém poločase střídající Bony vyrovnávající brankou vrátil na druhou pozici africký celek a jak byl zápas dlouho fotbalově nezáživný, tak ve strhujícím závěru se opět převážily misky postupových vah na stranu Řecka, když Samaras vybojoval penaltu, kterou následně sám proměnil a rozpoutal bujaré řecké oslavy.
Konec zápasu.
90+3
Řecko právě vstřelilo branku!
Brankář Barry vystihl správnou stranu, na přesně umístěnou ránu JORGOSE SAMARASE však neměl šanci dosáhnout a Řekové jsou pár sekund od historického postupu na světovém mundialu!
90+2
Míč si staví Jorgos Samaras.
90+1
V úvodu tříminutového nastavení byl v pokutovém území faulován Samaras Siem a Řekové budou zahrávat penaltu, která je může posunout poprvé v historii do osmifinále mistrovství světa!
90+1
Penalta pro Řecko!
90
Sloni se vydali do rychlého brejku, mířili ve čtyřech proti posledním dvěma fotbalistům v bílém, nadějnou příležitost však překombinovali a Yaya Touré nakonec neúspěšně střílel z velmi těžké pozice.
90
Centr Christodulopulose však nenašel nikoho z jeho spoluhráčů.
90
V úvodu devadesáté minuty mají Řekové možnost standardní situace v hloubi útočné poloviny.
89
Devadesát sekund zbývá do vypršení řádné hrací doby, s očekávaným nastavením zbývá Řekům na postupovou branku zhruba pět minut.
87
Salpingidis si naběhl na kolmici Papastathopulose za záda obránců Pobřeží Slonoviny, z úhlu hledal přízemním stříleným centrem některého z nabíhajících spoluhráčů, nikdo ale nedokázal míč zasáhnout a ten proletěl za vzdálenější tyčí do zámezí. Afričané přežili velmi nebezpečnou situaci!
85
Po rohovém kopu Yayi Tourého a následném závaru před brankou se prosadil do zakončení Sio, v zajímavé střelecké pozici však nasměroval míč pouze do připraveného brankáře Glykose.
84
Z dálky pálil Lazaros Christodulopulos, jeho přízemní rána se ale mezi tři tyče nevešla.
83
Ti šetří čas také při dalším střídání, Gervinha na hřišti zastupuje Giovanni Sio.
82
Kolumbijci díky Jacksonu Martínezovi vedou už 3:1 a je téměř jisté, že o druhém postupujícím ze skupiny C se rozhodně výhradně v tomto utkání. Zatím k osmifinálové účasti mají výrazně blíže fotbalisté Pobřeží Slonoviny.
81
Nepřesný centr Christodolupoulose pouze proletěl pokutovým územím až za soupeřovu branku.
80
Torosidisův střílený centr se od vnější strany tyče odráží vedle branky Afričanů. Řekové dnes již potřetí orazítkovali brankovou konstrukci.
78
Obrovský aplaus fanoušků Pobřeží Slonoviny a nejspíše i domácích Brazilců vyprovází ze hry Drogbu, kterého nahrazuje především pro posílení defenzivy Ismaël Diomande.
77
Závěrečné řecké střídání, zkušený kapitán Karagunis předává vůdcovskou pásku Salpingidisovi a do hry vpouští hbitého útočníka Gekase.
76
Měli také k dispozici rohový kop, po Karagunisově centru se ale nikdo v bílém nedokázal probít k zakončení.
75
Pobřeží Slonoviny se tak vrací na druhé místo tabulky, tedy do postupových vod. Řekové mají na odpověď ještě zhruba čtvrthodinu.
74
Pobřeží slonoviny právě vstřelilo branku!
Mohutná africká radost na hřišti i v hledišti! Salomon Kalou vysunul kolmicí do pokutového území Gervinha, ten místo rány z úhlu volil přihrávku BONY WILFRIEDOVI, jenž uklidil míč za záda gólmana Glykose!
72
Po rohovém kopu Yayi Tourého se u bližší tyče probil k hlavičce stoper Bamba, ten ale minul zařízení hájené Panajotisem Glykosem.
71
Z následného přímého volného kopu pálil Christodulopoulos a jeho pokus z téměř třiceti metrů prosvištěl jen těsně nad břevnem africké branky.
70
Gervinho neúspěšnou kličkou přišel o míč na útočné polovině, odraženého balónu se zmocnil Holebas a neohroženým padesátimetrovým průnikem se probil až před pokutové území soupeře, kde si vynutil faul a žlutou kartu pro Serey Dieho.
68
Fotbalovou parádu vykouzlil Jorgos Karagunis, jehož dalekonosný dělový projektil se od břevna odráží nad Barryho branku!
67
To nemuselo platit po dravém průniku Salomona Kaloua, jenž si to od postranní čáry namířil do pokutového území, následná technická rána ale končí až za vzdálenější tyčí.
66
Kolumbijci se proti Japonsku ujali vedení 2:1, nadále tak platí situace, kdy Řekům i jediná vstřelená branka stačí na postupové umístění.
65
Na opačné straně hřiště se s míčem nepáral Bony a z pětadvaceti metrů okamžitě pálil, branku Glykose však minul výrazně.
65
Do dalšího kontru po levém křídle mířil Christodoloupolos, ten ale neměl potřebnou rychlost a o míč přišel ještě před pokutovým územím.
63
Následně se z osmnácti metrů pořádně opřel do míče Karagounis, ostrou ránou ale soupeřovu zeď neprostřelil.
62
Řekové spěchali do rychlého brejku ve třech proti dvěma obráncům, Christodulopoulos dostal přesný pas do volného prostoru, neměl ale dostatečnou rychlost a ještě může být rád za vybojování přímého volného kopu po faulu Kaloua, který je zároveň ohodnocen žlutou kartou.
61
Výrazná změna v sestavě Pobřeží Slonoviny, defenzivního záložníka Tiotého nahrazuje Bony Wilfried.
61
Aurierovy centry v předchozích zápasech dělaly soupeřům velikou paseku před brankou, dnes zatím pravý obránce afrického celku marně hledá spoluhráče před brankou.
60
Fotbalisté Pobřeží Slonoviny už jsou opět usazeni s míčem na útočné polovině a hledají cestu do soupeřovy defenzivy.
58
Hra se po změně stran výrazně oživila a zrychlila na obou stranách, tentokrát ostře pálil Salpingidis a řecký útočník vyzval k výbornému zákroku brankáře Barryho.
58
Nebezpečněji vypadala rána Yayi Tourého zpoza pokutového území, před Glykosem ji ale odkopává pozorně bránící Papastathopulos.
57
Ani třetí rohový kop Pobřeží Slonoviny nepřipravil Glykosovi vážnější ohrožení.
55
Drogbův nepřesný centr se stal lahůdkou pro brankáře Glykose. Ten od svého příchodu na hřiště dostává mnoho podobných příležitostí k rozchytání se.
54
Lazaros Christodoloupolos dostal od soupeřovy defenzivy mnoho prostoru k zakončení na hranici pokutového území, ve výrazné příležitosti ale nedokázal nasměrovat následnou ránu mezi tři tyče.
52
K úspěchu nevedl ani další rohový kop Pobřeží Slonoviny. Do vzduchu se šrouboval Yaya Touré, zakončit ale nedokázal.
51
Po rychlém přechodu před řeckou branku pálil z rohu pokutového území Gervinho, jeho pokus ale Glykosovi žádné potíže nepřidělal.
50
Samaras převzal míč v hloubi útočné poloviny, bleskově byl ale soupeři zdvojen a proti početní převaze nedokázal balón udržet.
48
Afričané zrychlili souhru, po pohledné kombinaci pálil z dvaceti metrů Tioté, mířil však přímo do připraveného Glykose.
48
Kalou hledal centrem před brankou Drogbu, blíže k míči ale měl brankář Glykos a kapitán Pobřeží Slonoviny navíc řeckého brankáře fauloval.
47
Po přetaženém rohovém kopu vracel míč před branku Salpingidis, jeho pas hlavou byl ale sražen zpět za svatyni Afričanů.
46
Po pár sekundách hry nebezpečně pálil z dálky Christodolopoulos, do jeho rány se ale položil Bamba a lehkou tečí ji srazil mimo branku.
46
Do druhého poločasu vstupují oba celky beze změn v sestavách oproti těm, ve kterých končily dějství předchozí. U Řeků se to i dalo očekávat, vzhledem k dvěma vynuceným změnám, sestavu ale zatím nemění ani Sabri Lamouchi, trenér Pobřeží Slonoviny.
46
Začal druhý poločas.
Úvodní poločas zatím velmi nezáživného zápasu vyšel lépe Řekům, kteří v závěru prvního dějství využili obrovské hrubky v rozehrávce soupeře a náhradník Andreas Samaris vstřelil třetí branku Řecka v historii světových šampionátů.

Ačkoliv je zároveň jejich první na tomto mistrovství, tak zatím je dostačující k posunu na druhou příčku tabulky, neboť Japonci remizují s Kolumbií 1:1, na obou stadiónech ale budou určitě velmi dramatické druhé poločasy.
45+4
První poločas skončil.
45+4
Po Holebasově centru ze standardní situace je pískán útočný faul Řeků.
45+2
Dramatizuje se i druhý zápas této skupiny, Japonci vyrovnali proti Řekům na 1:1, i za tohoto stavu ale ještě zůstávají za postupovými branami skupiny C.
45
Ekvádorský arbitr k úvodním pětačtyřiceti přidává čtyři nastavené minuty, způsobené zejména ošetřováním zraněných Řeků v úvodní dvacetiminutovce.
44
Yaya Touré si z pravého křídla proklestil cestu do pokutového území Řeků, následná rána ale byla sražena blokujícími řeckými obránci a míč ze vzduchu snadno stáhl Glykos.
42
Řecko právě vstřelilo branku!
Dar z nebes se snáší k Řekům! Tioté si katastrofálně zpracoval Aurierovu přihrávku, volného míče se zmocnil Samaras, na hranici pokutového území uvolnil ANDREASE SAMARISE, který tváří v tvář prostřelil brankáře Barryho!
41
O něco úspěšněji si vedl Kalou o pár sekund později na levém křídle, kdy se dokázal uvolnit přes dva protihráče, následný přízemní centr ale zpracoval a posléze odkopl Manolas.
41
Souhra Gervinha s Kalouem na hranici pokutového území k úspěchu nevedla, druhý jmenovaný se neúspěšně pokusil obtočit s míčem kolem Manolase.
39
Kalou se provinil šlapákem proti odkopávajícímu Holebasovi, rozehrávat budou Řekové.
39
Tiotého pas vedený středem útočné poloviny nenašel nikoho v zeleném a míč se pouze dokutálel k brankáři Glykosovi.
37
Prvním žlutým hříšníkem zápasu se stává Didier Drogba, sudí Vera jej trestá za ostrý zákrok na Samarise.
36
Torosidisův centr brankář Barry vyrazil pouze před sebe, tam ale naštěstí pro něj i celou jeho zemi nebyl připraven dorážet nikdo v bílém.
35
Karagunis přízemní ránou obstřelil zeď, očekával pohyb Barryho směrem za ní, brankář Pobřeží Slonoviny ale byl připraven a ránu kryl.
34
Při pokusu o dorážku byl faulován Samaras a Řekové mají možnost standardní situace z výborné pozice v blízkosti pokutového území.
33
Po něm jsme viděli první velkou příležitost, ovšem před brankou Afričanů! To když po rychlém brejku ortodoxní levák Holebas prudce pálil pravačkou a míč nasměroval do břevna Barryho branky!
32
S Bokovým centrem měl plné nohy práce Papastathopulos, aby jej ve skluzu odehrál na rohový kop, podařilo se mu to.
31
Ačkoliv (či možná právě proto) se hraje o postup do osmifinále mistrovství světa, tak zápasu zatím chybí veškerá šťáva, oba celky se do pokutového území soupeře podívaly pouze zřídka.
29
Kolo Touré ve středu pole nevěděl co s míčem, tak jej pouze nakopl ke Glykosovi a náhradní brankář Řeků si může osahat míč svým prvním aktivním zásahem do hry.
27
Řekové získali míč v okolí středové čáry a byť se zpočátku nabízela příležitost k rychlejšímu kontru, akci hned zbrzdili a musí hrát proti kompaktní defenzivě soupeře.
25
Řekové získali standardní situaci na útočné polovině, Karagunis ale nenašel žádného ze spoluhráčů v pokutovém území.
24
Další pohroma pro řecký celek, neboť brankář Orestis Karnezis nakonec není schopen v zápase pokračovat a příležitost tak dostává brankář letošního řeckého vicemistra, PAOK Soluň, Panagiotis Glykos.
23
Yaya Touré se elegantně probil do pokutového území, poté ale místo střely volil přihrávku na Drogbu a ten v těžké pozici už vystřelit nedokázal.
23
Boka našel před pokutovým územím Řeků Gervinha, toho však obklíčili čtyři protihráči a proti výrazné početní převaze neměl Gervinho sebemenší příležitost na úspěch.
21
Holebas se při průniku po levém křídle neprotlačil přes důsledného Auriera, ten navíc vybojoval soupeřův faul a klidnou rozehrávku pro svůj celek.
20
Přeci jen se zdá, že by Karnezis měl být schopen v zápase pokračovat a čile se rozcvičující náhradní brankář Glykos si na svoji šanci bude muset ještě počkat.
20
Ve Fortaleze se stále nehraje, řecký brankář Karnezis je stále ošetřován na hrací ploše.
19
V druhém zápase této skupiny zatím Kolumbijci hrají ve prospěch obou dnešních soupeřů, neboť se ujali vedení nad Japonskem 1:0. V této situaci Afričanům stačí k postupu i remíza a Řekům jakékoliv vítězství.
18
Brankář španělské Granady se zaskvěl především letos v dubnu, kdy měl lví podíl na senzační výhře svého celku nad Barcelonou 1:0 a výrazně tak přispěl k oslabení šancí katalanského celku na španělský titul.
17
Další komplikace pro Řecko? Zdravotní potíže už trápí i brankáře Karnezise, který si musí nechat namasírovat záda.
16
Salpingidis si kolem Boky našel prostor k centru, přehnal však jeho razanci a míč doletěl až za protější postranní čáru.
15
Drogba tentokrát hledal za řeckou obranou Gervinha, ten si těžkou přihrávku nedokázal zpracovat.
14
Po Torosidisově přízemním centru musel brankář Barry hodně rychle na zem, aby stačil ukrýt míč před dobíhajícím Salpingidisem.
13
Drogba kolmicí vyslal do útočné akce Yayu Tourého, toho ale Řekové dokázali vytlačit až k postranní čáře a následný Tourého centr doskákal k brankáři Karnezisovi.
12
U postranní čáry je již připraven Andreas Samaris, který Koneho nahrazuje na hrací ploše.
11
Svalové potíže trápí Panagiotise Koneho a přeci jen bude muset trenér Santos opět brzy střídat.
10
Jihoevropané se dlouhodobě profilují jako tým vycházející především ze zabezpečené defenzivy, ovšem v předchozím zápase s Japonskem až na osmý pokus na světových šampionátech dokázali poprvé udržet čisté konto.
10
Ten ale Salomonu Kalouovi vůbec nevyšel a Řekové se snadno ubránili.
9
Gervinho se prohnal po pravém křídle, po jeho souboji s Manolasem budou pokračovat "Sloni" v akci prostřednictvím rohového kopu.
8
Pár desítek sekund se nehrálo poté, co byl po souboji otřesený Holebas, levý obránce řeckého týmu ale bude v pořádku pokračovat v zápase.

Zatím nehrozí podobná pohroma pro trenéra Santose jako v zápase s Japonskem, kdy musel v prvním poločase hned dvakrát nuceně střídat.
6
Gervinho se u rohu pokutového území pokusil kličkou obelstít Holebase, neposedný míč jej však neposlechl a nadějná snaha Afričanů končí již v zárodku.
5
Po první standardní situaci Řeků se Torosidis provinil nedovoleným přistrčením Drogby, což neušlo pozornosti ekvádorského sudího.
3
Na opačné straně centroval z levé strany Tioté, jeho pas ale nenašel žádného ze spoluhráčů a za vzdálenější tyči opustil hrací prostor.
2
Přízemní centr Christodolopouse odkopává zpět k postranní čáře Kolo Touré, následný střílený centr Holebase ukryl ve své náruči brankář Barry, ve fotbalovém světě přezdívaný Copa.
1
Úvodní desítky sekund odehráli s míčem na kopačkách Řekové, ovšem pouze v hloubi vlastní poloviny.
1
Utkání právě začalo.
Řekové využívají pozici "domácího" celku a nastupují celí v bílém, Afričané tak museli místo tradičních oranžových obléknout zelené dresy.
Ekvádorští sudí v čele s Carlosem Verou přivádí hlavní aktéry dnešního souboje na pažit stadiónu Castelão, před námi jsou státní hymny obou zúčastněných zemí.
Oproti očekáváním mění oba celky složení své útočné formace. Zatímco postavení Drogby do základní sestavy Pobřeží Slonoviny místo bývalého sparťanského útočníka Bonyho bude pouze taktickým důvodem, tak za neúčastí Kostase Mitrogla na druhé straně jsou jednoznačně zdravotní důvody. Zimní posila Fulhamu, kam Mitroglou přišel za 330 miliónů korun, se nedala zdravotně do pořádku a začne velký zápas na lavici náhradníků.
Úvodní sestavy:

Řecko: Karnezis – Torosidis, Papastathopulos, Manolas, Holebas – Christodulopulos, Maniatis, Karagunis (C), Kone – Samaras, Salpingidis.
Náhradníci: Glykos, Kapino – Tzavellas, Moras, Vyntra, Tziolis, Fetfatzidis, Samaris, Tachtsidis, Mitroglu, Gekas.

Pobřeží slonoviny: Barry – Boka, K. Touré, Aurier, Bamba – Tioté, Serey – Kalou, Y. Touré, Gervinho – Drogba (C).
Náhradníci: Mande, Gbohouo – Diarrassouba, Akpa, Djakpa, Diomande, Bolly, Bony, Ya Konan, Gradel, Sio.

Rozhodčí: Vera – Lescano, Romero (vš. Ekvádor).
POBŘEŽÍ SLONOVINY – ŘECKO

Příjemný večer při sledování důležitého zápasu posledního kola skupiny C světového šampionátu, ve kterém se ve Fortaleze střetne Pobřeží Slonoviny s Řeckem a je před námi jediná jistota, minimálně jeden tým dnes ukončí svoji pouť šampionátem. Pro oba týmy se jedná shodně o třetí účast na světových šampionátech a ani jeden z nich dosud nedokázal postoupit ze základní skupiny.

SKUPINA C

Po dvou odehraných kolech jsou v čele skupiny C Kolumbijci, kteří díky výhrám nad oběma účastníky našeho zápasu mají jistotu postupu do osmifinále. Na druhém místě se drží Pobřeží Slonoviny, Afričané nejdříve otočili utkání s Japonskem, které vyhráli 2:1 a stejným výsledkem poté podlehli Kolumbii. Za postupovými pozicemi pak jsou jednobodoví Japonsko a Řecko, Asiaté mají výhodu podstatně lepšího skóre (1:2, Řekové 0:3).

Kromě již jistého postupujícího Kolumbie drží veškeré trumfy v rukou Pobřeží Slonoviny. Svěřencům francouzského kouče Sabri Lamouchiho stačí jakékoliv vítězství k definitivě účasti ve vyřazovacích bojích, v případě remízy budou potřebovat, aby Japonci neporazili Kolumbii o více než jednu branku a naopak Řekové musí bezpodmínečně zvítězit a to ještě doufat v příznivý výsledek druhého zápasu, tedy bodový úspěch Kolumbijců proti Japonsku.

POBŘEŽÍ SLONOVINY

Africký celek v uplynulých dnech zasáhla výrazná tragédie, neboť jen pár hodin po prohře s Kolumbií v nemocnici v Manchesteru po krátké těžké nemoci zemřel Ibrahim Touré, osmadvacetiletý bratr Kola a Yayi Tourého, přímých účastníků šampionátu. Dlouho nebylo jasné, zdali bratři zesnulého Ibrahima zůstanou v dějišti turnaje s týmem, či předčasně odletí za rodinou, nakonec se rozhodli zůstat, pomoci svému národu na fotbalovém bojišti a uctít památku svého příbuzného úspěchem.

Trenér Lamouchi se musí obejít bez zkušeného Zokory, který viděl žlutou kartu v obou předchozích zápasech a tak je dnes mimo hru, očekává se tak start Kolo Tourého. Trenér Afričanů se naopak může spolehnout na Gervinha. Útočník římského AS nedokázal v kvalifikaci skórovat ani jednou, v posledních třech reprezentačních zápasech však pokaždé roztřásl síť.

Předpokládaná sestava: Barry – Aurier, K. Touré, Bamba, Boka – Tioté, Serey Die – Kalou, Y. Touré, Gervinho – Bony.


ŘECKO

Zatímco "Slonům" za jistých okolností stačí k postupu i remíza, tak Řekové dnes musí bezpodmínečně vyhrát. To však budou mít velmi těžké už jen kvůli jejich neutěšené bilanci v historii šampionátů, neboť na těch světových se dosud představili v osmi zápasech a nejen, že v nich vyhráli jen jednou (před čtyřmi lety 2:1 nad Nigérií), ale ve všech sedmi ostatních zápasech dokonce ani nedokázali skórovat!

Portugalský kouč Řeků Fernando Santos má podstatně větší starosti se skládáním sestavy, neboť kromě distancovaného zkušeného Katsouranise (vyloučen proti Japonsku) byla dlouho velmi nejistá účast dvou Kostasů, stopera Manolase a hvězdného útočníka Mitrogla. Oba odstoupili z posledního zápasu ze zdravotních důvodů již v prvním poločase, nakonec by ale mohli být Santosovi i celému Řecku k dispozici. Katsouranise by pak mohl zastoupit jiný veterán, Giorgios Karagounis, jenž by nastoupil ke svému již 138. startu za řecký národní tým.

Předpokládaná sestava: Karnezis – Torosidis, Papasthathopoulos, Manolas, Holebas – Fetfazidis, Karagounis, Maniatis, Kone – Samaras, Mitroglou.


ROZHODČÍ

Utkání bude řídit ekvádorský arbitr Carlos Vera, jenž zítra oslaví osmatřicáté narozeniny a na letošním šampionátu má za sebou duel Íránu s Nigérií.

Verovi budou na čarách pomáhat jeho krajané Christian Lescano a Byron Romero, z pozice čtvrtého sudího pak bude na zápas dohlížet domácí Brazilec Sandro Ricci. Jeden z čárových, Christian Lescano, už patří do dvou rozhodcovských trojic, neboť v té kolumbijské nahradil Humberta Clavija, jenž byl poslán domů za své přehmaty v zápase Mexiko – Kolumbie, kde dvakrát špatně odmávaným postavením mimo hru připravil Mexičany o vstřelenou branku.

Vera patří mezi mezinárodní rozhodčí od roku 2006 a řídil zápasy na Copa America 2011, i na dvou soutěžích pořádaných FIFA, světovým šampionátem klubů v roce 2012 a loňském mistrovství světa hráčů do 20 let.

STADIÓN

Utkání se odehraje na stadiónu Castelão ve Fortaleze. Ten byl otevřen v roce 1973 a pro účely tohoto šampionátu rekonstruován mezi lety 2002 a 2012. Kolaudační zápas 11. listopadu 1973 mezi Cearou a Fortalezou skončil bez branek. Do ochozů se momentálně vejde 67 037 fanoušků, nejvyšší návštěva v minulosti ale byla téměř dvojnásobná, derby mezi Brazílií a Uruguayí v roce 1980 vidělo přímo na stadiónu 118 496 příznivců.
Stadión hostil tři zápasy loňského ročníku Konfederačního poháru FIFA, mj. i semifinálový souboj Španělů s Italy, ve kterém se po bezbrankové remízy a penaltovém rozstřelu radovali z vítězství zástupci Pyrenejského poloostrova. Na letošním mistrovství světa se zde hraje celkem šest zápasů, po čtyřech ve skupině se zde v neděli představí při osmifinále Nizozemci proti Mexiku a 4. července se zde odehraje i jedno ze čtvrtfinálových utkání.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 22:00.


Články odjinud