MSFL - 4. kolo -  ONLINE PŘENOS -  HFK Olomouc : Petřkovice - 26. srpna 2017   16:30

HFK Olomouc
HFK Olomouc
0:2
(0:1)
Petřkovice
Petřkovice
29' Neumann   • 85' Strakoš
HFK Olomouc
Mucha – Buček, Horka, Seibert, Chlopek (32. Blažkovský), Banasik, Karčmář, Schmidt (56. Weinlich), Plesník, Žůrek, Bořil (72. Spurný)
Snášel – Blažkovský, Drmola, Weinlich, Spurný
Mayer – Sedláček, Lenfeld
Stadion 1. HFK Olomouc, Olomouc-Holice, ul. Staškova. Kapacita: 2.900 míst.
191 diváků
Petřkovice
Godula – Švancer, Moskál, Hrdlička (62. Strakoš), Leibl (82. Holiš), Neumann, Baranek, Lokša (88. Latocha), Polášek, Staněk, Špavelko
Chvěja – Sporysz, Holiš, Latocha, Žyla, Strakoš

Ani ve druhém poločase se domácí nedokázali dostat do tempa, čímž utkání logicky skončilo jejich porážkou. Hanáci se Petřkovicím v mnoha věcech nedokázali vyrovnat a stále se potýkali s velkou chybovostí a množstvím nepřesností. Petřkovice naopak jen potvrdily velkou formu, kterou neovlivnila ani nucená týdenní přestávka kvůli klimatickým podmínkám ve Valašském Meziříčí, neboť tabulkou už nyní stoupají. HFK potvrdilo klesající tendenci a špatnou psychickou pohodu, bude na kouči Sedláčkovi, zda s tím dokáže ještě něco udělat. Ode mě je to z Olomouce pro dnešek vše, přeji hezký zbytek dne.
90'
89'
Holice se tlačí na soupeřovu půlku, avšak k větším možnostem se dostat už nedokáže. Petřkovice jsou v laufu a nabytý výsledek už zřejmě ubrání.
88'
Petřkovice naposledy střídají, Mario Latocha si střihne posledních pár minutek místo Radovana Lokši.
87'
Baranek se valil přesně kolem padajícího Seiberta, k šanci se však nedostal. Holice se už viditelně ani moc nesnaží, což vyhovuje jen a jen Petřkovicím.
86'
Špavelko dostal při dorážce Plesníka pořádně naloženo, ale šanci holického týmu zabránil. Domácí tým bude kopat rohový kop, Petřkovice teď na hřišti hodně polevily.
85'
Tým Petřkovice právě vstřelil branku!
Je zřejmě rozhodnuto! Do rozhozené defenzívy Holických vpálil agilní MAREK STRAKOŠ, který ránou na vzdálenější tyč, nedal možnost Muchovi na úspěšný zákrok. Holici se jen ukázaly v jasném světle její nedostatky, neboť Petřkovice využily parádní rychlosti.
84'
Holičtí fotbalisté se natlačili do defenzivní poloviny Petřkovic, jenomže z vlastního tlaku nic nemají. Hostující hráči díky velké vervě drží velmi nadějné vedení.
82'
Petřkovice podruhé vystřídaly, pozici Adama Leibla zaujal Roman Holiš.
82'
Horka měl na noze vyrovnání, jenomže střelou z voleje z penaltového puntíku pálil těsně nad břevno. Godulovi spadl pořádný kámen ze srdce, neboť tohle byla jasná gólovka.
81'
Standardka Holice se moc nepovedla, neboť centr mířil příliš nízko. Petřkovičtí fotbalisté odehráli míč do zámezí, jelikož jsou opravdu pod velkým tlakem.
80'
Adam Leibl (PEK) obdržel žlutou kartu za přerušení šance Banasika.
79'
Seibert dnes nemá svůj den, jelikož tentokrát místo zabránění šance poslal patičkou soupeře do šance. Petřkovice ovšem nabídnuté příležitosti nevyužily.
78'
Odra se jednoduchou kombinací dostala do hloubky holické obrany, čehož mohl využít Lokša. V situaci byl ale rychlejší Buček, jen mu míč odpálil skoro z kopačky.
77'
Leibl už je ovšem znovu na nohou, jelikož se už zapojil i svou měrou do hry. Nakonec nebylo potřeba ani ošetřování.
76'
Banasik po ztrátě míče shodil na trávník Leibla, hra je pro tuto chvíli kvůli zranění asi přerušena.
75'
Domácí mančaft se stále velmi snaží o zvýšení aktivity, neboť vytahuje napadání mnohem výše, než tom bylo na začátku poločasu. Petřkovice jsou hluboko zatlačeny.
74'
Lokša je opravdu duší kanonýrem! Na několikrát udržel balón a jeho rána, kterou na poslední chvíli tečoval Horka, málem skončila v síti. Mucha bude ovšem čelit nakonec rohu.
73'
Spurný hned po pár sekundách na hřišti zkoušel atakovat rozehrávku Goduly, avšak byl o chvilku pomalejší. Petřkovice se pro tuto chvíli ubránily.
72'
Poslední střídání si připravili domácí řady, Ondřeje Bořila na hřišti nahrazuje Tadeáš Spurný.
71'
Odra je mnohem aktivnější, Muchu teď dokonce donutila k velkému risku při odehrávání míče směrem na útočné šiky. Presink se Holickým nedaří opětovat.
70'
Hosté jsou ve všech soubojích dřív, čímž Holice dostávají dost do kolen. Kouč Sedláček zatím na aktuální situaci stále hledá účinný recept, zatím to však na schůdnou cestu nevypadá.
69'
Neschopnost v proměňování nabídnutých možností je zřejmě hlavním důvodem aktuálního stavu na hřišti, Odra je všech ohroženích vlastní brány na svém místě a absolutně připravena.
68'
Blažkovský se objevil zčistajasna před vápnem protivníka, střela z otočky se mu ale vůbec nepovedla. Godula jeho pokus bez potíží zachytil do rukavic.
67'
Neumann se pokusil o zvýšení nebezpečí ve vápně Holických, svou iniciativu ovšem do konce nedotáhl. Seibert si jej s výpomocí Horky bez problémů pohlídal.
66'
Lokša zůstal ležet na trávníku po zákroku Blažkovského, akce hostů je tak pro tuto chvíli přerušena. Ošetřování však nebude zřejmě ani potřeba.
65'
Při standardce Petřkovic byl tím nejvyšším hráčem ve vápně Banasik, neboť zamezil ostatním soupeřovým fotbalistům v hlavičkování. Hosté však budou alespoň vhazovat.
63'
Holičtí jsou nadále natlačeni před Godulovou bránou, avšak jejich možnosti na skórování se rázem snižují. Jejich kombinace totiž netrvá ani pár sekund.
62'
Radim Plesník (HFK) obdržel žlutou kartu za zastavení akce hostí.
62'
Poprvé také střídají hosté, místo Adama Hrdličky přichází na hřiště Marek Strakoš.
61'
Holice presují, tlačí se do koncovky, avšak z této snahy nic nevzešlo. Petřkovice se totiž v defenzívě ukazují ve výborném světle a nechtějí soupeři nic dát zadarmo.
60'
Weinlich se na hranici vápna dost unáhlil, při pokusu v záklonu totiž přestřelili tribunu za Godulovou bránou. Domácí se nemohou v těchto okamžicích dostat do větší možnosti.
59'
Domácí i nadále nedokáží po pár okamžiků podržet balón. Hosté se sice zhoršily, avšak domácí této nastalé situace nevyužívají, ba naopak.
58'
Na druhé straně se opakuje předešlá situace v bledě modrém, Staněk se nepřesnou přihrávkou připravil o klíčící rychlou akci. Holice se dostává k míči.
57'
A další chyba Holických! Petřkovice se mohou zásluhou rychlosti Lokši dostat do rychlého protiútoku přes levé křídlo.
56'
Holice podruhé střídají, na pozici Marka Schmidta nastupuje Michael Weinlich.
54'
Buček vytvořil další minelu, když poslal míč několik metrů vedle spoluhráče. Petřkovičtí fotbalisté se dostanou velice jednoduše k autu.
53'
Neumann se dostal po pasu Lokši k ráně z první, avšak jeho pumelice proletěla těsně vedle tyče. Mucha bude okpovat od své branky.
52'
Seibert poslal zajímavý centr směrem k horní tyčce, na což musel reagovat Godula výborným zákrokem rukavicí. Petřkovice si znovu mohou pořádně oddechnout.
51'
Holický protiútok, který odstartoval Blažkovský, se nakonec ke gólovce nedostal. Domácí fotbalisté totiž mnohé možnosti ke střel prováhali a Petřkovičtí si zbytek pohlídali.
50'
Ani roh a dva auty ze zajímavé pozice nepomohly domácím k vytvoření šance, Holice jsou ve velké herní krizi, což je jen vidět na hrací ploše.
49'
Domácí si připsali další gólovku! Ke sražené střele Bořila se kluzem dostal Žůrek, jenomže tuto teč fantastickým zákrokem zlikvidoval Godula. Petřkovice si asi pořádně oddechly.
48'
Holická standardka se asi moc podle předpokladů nepovedla, Petřkovice totiž bez jakýchkoliv problémů všechny nabíhající hráče ubránily a nenechaly nikoho hlavičkovat.
47'
Unikající Žůrek byl stažen Dominikem Špavelkem (PEK), což bylo oceněno žlutou kartou.
46'
Holičtí se sice hned od začátku tlačí do soupeřovy defenzívy, tato snaha ovšem zatím vychází dost naprázdno. Individuální chyby je čím dál častěji srážejí.
46'
První poločas byl od obou stran dost odbojovaný, ze začátku se však více prosazovali domácí. Postupem času se ovšem Holičtí propadali do letargie, jejich akce postrádaly drajv, čehož se chytili hostující fotbalisté. Ti z jedné z mála možností otevřeli skóre zápasu, čímž Holice dokonale uzemnili. Postupem času navíc zvyšovali otáčky a začínali na hřišti dominovat. Rozuzlení tak zbyde na druhý poločas, který odstartuje přibližně v 17:38.
45'
45'
To je střelnice! Špavelko se při rohu vznesl nejvýše a hlavičkou jen tak tak netrefil prostor mezi třemi tyčemi. Mucha se za nadějným pokusem hostí jen ohlédl.
44'
A další gólovka! Banasikova nahrávka proletěla těsně vedle tyčky, Petřkovice měly velkou dávku štěstí, že Holičtí nevložili do trajektorie nahrávky kopačku.
43'
Buček vypadá, jak kdyby neměl dostatečnou motivaci. Naposledy se totiž jako by pouze vyklusával, neboť při souboji s Poláškem neměl moc iniciativy na vybojování balónu. Godula tak bude odkopávat od brány.
42'
Seibert zkoušel dostat míč k Banasikovi, což se mu také skoro povedlo. Sudí si nicméně všiml malého aut, který domácím taktéž správně zapískal. Akce je tak přerušena.
41'
Schmidt se postaral ránou zpoza vápna o první vážnější vzrušení po několika minutách, přízemní střelu si ovšem bez jakýchkoliv problémů pohlídal golman Godula.
40'
Bořil se v hloubce ofenzivního bloku postaral o obrovskou chybu, nicméně jeho ztráta nakonec k šanci soupeře nevedla. Baranek v brejku neočekávaně selhal při finální přihrávce.
39'
Karčmář posílal balón po dobrém přenesení hry přímo do vápna, Godula jej navíc podběhl, avšak Holičtí si do šestnáctky vůbec nenabíhali. Hosté se tak vyhnuli jakýmkoliv starostem.
38'
Baranek se probíjel po levém křídle, jenomže na této straně hřiště stále funguje poslední jistota HFK: Horka zatím neprohrál jediný souboj, což potvrdil i v souboji s petřkovickým kanonýrem. HFK se mohou zkonsolidovat.
37'
Blažkovský Hrdličku až příliš trefil rukama, což sudímu nemohlo ujít. Petřkovické řady se tak znovu velice jednoduchou cestou dostávají k držení míče.
36'
Schmidt zkusil poslal zpětnou patičkou pas na Banasika, akce Holice se však v tuto chvíli moc nepovedla. Domácí se i nadále trápí s překombinováváním a nejistotou v rozehrávce.
35'
Banasikovi se standardka z levého křídla moc nepovedla, jelikož poslala míč přímo do rukou Goduly. Petřkovice se znovu dostávají k držení míče a začínají znovu kombinovat.
34'
Lokša padá ve středu hřiště, jenže tentokrát mu sudí faul na jeho osobu nezapískal. Petřkovičtí tak budou ale přece jen vhazovat.
33'
Bořilovi se ve středu hřiště moc nedaří, neboť další ztrátou posiluje petřkovické sebevědomí. Holice se začíná opticky trápit ve většině herních činností.
32'
Kouč Sedláček reaguje na nastalou situaci, místo Patrika Chlopka šel na hrací plochu Tomáš Blažkovský.
29'
Tak tohle je studená sprcha pro domácí! MAREK NEUMANN se ocitl na zadní tyči při standardní situaci a jemnou tečí nedal šanci skákajícímu Muchovi, aby tuto gólovku mohl zlikvidovat. Petřkovice využívají první větší olomoucké zaváhání plnou měrou.
29'
Další žlutá karta, tentokrát pro Patrika Chlopka (HFK) za ostrý skluz na polovině hřiště.
28'
Ondřej Seibert (HFK) dostává žlutou kartu za faul na unikajícího Lokšu.
27'
Domácím se rohový kop moc nepovedl, Godula totiž centr okamžitě chytil do rukavic a odstartoval další hostující protiútok.
26'
Chlopkovi se moc nepovedlo ve středu hřiště při rozhodující chvíli odehrát míč na spoluhráče, Petřkovice se tak velmi jednoduše dostávají znovu k míči a mohou začít kombinovat.
25'
Lokša ukazuje schopnosti kanonýra, po hezkém vytočení na střed se opřel do balónu, jenomže míč se mu zřejmě svezl. Rána tak proletěla těsně vedle tyčky. Muchovy brány.
24'
Banasik se opřel při standardce pořádně do balónu, jenže jeho pokus letěl o několik metrů vedle branky. Asi oprávněně se tak drží po zpackané šanci z 11 metrů za hlavu.
23'
Bořil dostal při samostatném úniku pořádně naloženo, rozhodčí tak okamžitě píská nedovolený zákrok. Tentokrát to bude bez karetního potrestání hostujícího beka.
22'
Chlopek se dostal na ose hřiště k balónu, jenže střela se mu moc nepovedla. Míč se snesl přímo do rukavic Goduly, který byl při zákroku velmi jistý.
21'
Holický ofenzivní šik zatím postrádá možnost větších šancí, jelikož znovu a znovu kupí jednu chybu za druhou. Petřkovicím tak hodně pomáhá v lepší defenzivní úspěšnosti.
20'
Buček sice vybojoval míč po hostující minele, jenomže následně se unáhlil. Svou střelu totiž napálil hned do prvního clonícího beka soupeře, čímž akci pokazil.
19'
Karčmářův centr při standardce byl až příliš přetažený, všichni jeho spoluhráči tak míč podběhli, čímž ponechali iniciativu na Petřkovicích. Godula raději nechal balón spadnout do zámezí.
18'
Domácí mančaft se i nadále tlačí do zakončení, neustále se však musí vypořádávat s aktivním defenzivním přistupováním soupeře. Tentokrát jej však sudí utnul, Polášek si přispal při bránění faul.
17'
Baranek s Lokšou jsou mimořádně aktivní, vybrali si však znovu stranu, kterou brání agilní Horka. I pro tentokrát tak petřkovický útok končí ztrátou míče.
16'
Plesník ukázal svou jistotu v defenzívě, když lehce obral Poláška. Petřkovice se musí honem rychle vracet na vlastní polovinu, hrozí totiž domácí brejk.
15'
Petřkovická akce při rohovém kopu postrádala myšlenku, domácí se tak pro tuto chvíli ubránili. Mucha se nemusel po centru ani natahovat.
14'
I Petřkovice nebyly daleko od branky! Leibl se dostal k odraženému míči po dobré aktivitě Baranka a ránou z voleje pořádně protáhl Muchu. Holický brankář míč vyrazil na roh konečky prstů.
13'
Dlouhá nahrávka na Žůrka sice měla dobrou myšlenku, míč však byl rychlejší, než by bylo záhodno. Godula tak odkopávat od brány.
12'
Holice si v této chvíli neví moc rady, petřkovická obrana se opticky zlepšuje a začíná zkoušet i vysoký presink.
11'
Centr na zadní tyč ze strany domácích vypadal nebezpečně, Bořil však hlavičku do sítě nenacpal. Balón tak jen padá na horní síť bez většího ohrožení Goduly.
10'
Holice ani nadále nedokáže projít přes petřkovickou hráz, až teď se Polášek postaral faulem na Banasika o přerušení hry. Holice mají k dispozici standardku.
9'
Petřkovice se pokusily o protiútok, na důrazného kapitána Horku si však nevyšláply. Domácí se díky pohotovosti domácích zatím v ofenzivní fázi hry trápí.
8'
Banasik skončil na polovině hřiště po souboji s Leiblem na trávníku, sudí však tuto situaci pouští. K zapískání nedovoleného zákroku ho nedonutily ani mnohé nářky z hlediště, Petřkovice se tak mohou v zadních řadách konsolidovat.
7'
Hosté jsou v defenzívě neuvěřitelně, Holici svou snahou dost determinují a psychicky sráží. Morál hostí je v těchto chvílích až neuvěřitelný, neboť čelí jednomu ataku za druhým.
6'
Banasik už se valil směrem na soupeřovu bránu, avšak v jeho snažení ho zastavila píšťalka sudího. Holický forvard si totiž pomohl při zpracování rukou, Petřkovice mají k dispozici rozehrávku.
5'
Petřkovice se musí i nadále vypořádávat s vysoce útočnou snahou Holice, i proto tak volí v mnoha případech jen odkopy do zámezí. HFK dnes ale dost sráží nepřesnost kombinace.
4'
A viděli jsme první gólovku! Horka se dostal ve vápně k dorážce, jenomže Godula vytáhl fantastický zákrok. Z poloprázdné branky natrefili domácí jen na jeho vystrčenou kopačku. Petřkovice si mohou pořádně oddechnout.
3'
Holický roh nepřinesl moc vzrušení, pokus o střelu v podání Karčmáře totiž Godula vyrazil bezpečně pěstmi. Domácí však jsou i nadále ve velkém tlaku.
2'
Holičtí fotbalisté se pokoušejí o ofenzivní pojetí hry, přes pozorné defenzivní řady protivníka ovšem zatím ne a ne přejít. Hlavně Staněk je před vápnem jistý.
1'
Jako první se ujímají míče Petřkovičtí, jejich první akce však byla dost neúspěšná. Lokša byl zastaven na půlící čáře pozorným Chlopkem. Holice tak může kombinovat.
1'
Rozhodčí přivádějí tunelem dnešní soupeře na hrací plochu, utkání za malou chvíli začne.
Obě družstva momentálně podstupují předzápasovou rozcvičku, na olomouckém hřišti je typická letní výheň.

1. HFK Olomouc: Mucha – Buček, Horka, Seibert, Chlopek, Banasik, Karčmář, Schmidt, Plesník, Žůrek, Bořil
Náhradníci: Snášel – Blažkovský, Drmola, Weinlich, Spurný

FC Odra Petřkovice: Godula – Švancer, Moskál, Hrdlička, Leibl, Neumann, Baranek, Lokša, Polášek, Staněk, Špavelko
Náhradníci: Chvěja – Sporysz, Holiš, Latocha, Žyla, Strakoš

Rozhodčí: Mayer – Sedláček, Lenfeld.
Rozhodčím dnešního zápasu je Jan Mayer. Na čarách pak budou působit pánové Tomáš Sedláček a Oldřich Lenfeld. Jako delegát asociace bude na stadionu přítomen Radek Rabušic.
Poslední 2 vzájemná utkání
03.06.2017 Petřkovice x HFK 2:2 (MSFL 2016/17)
29.10.2016 HFK x Petřkovice 0:0 (MSFL 2016/17)
Poslední 3 zápasy obou týmů

1. HFK Olomouc
19.08.2017 Rýmařov x HFK 2:0 (liga)
12.08.2017 HFK x Valašské Meziříčí 1:2 (liga)
08.08.2017 HFK x Brno 2:1 (pohár)

FC Odra Petřkovice
12.08.2017 Petřkovice x Vyškov 2:3 (liga)
08.08.2017 Petřkovice x Znojmo 1:2 pen. (pohár)
05.08.2017 Mohelnice x Petřkovice 0:1 (liga)
Klub z městské části Ostravy se v loňské sezóně jako nováček MSFL blýskl šestým místem. Na letošní sezónu tak logicky trenérský štáb v čele s Romanem Hulvou nemyslí nijak nízko, Odra by chtěl dle předsezónních prohlášení atakovat první třetinu tabulky, což by podle letní přípravy vůbec nemusel být nemožný úkol. Petřkovice kromě utkání s druholigovou Opavou vyhrávaly, mají dokonce skalp druholigisty z Frýdku-Místku a podobně jako Holice bojovali v MOL Cupu, kde potrápili Znojmo.

Ligová premiéra pak byla pro tým „zpod Landeku“ taktéž úspěšná, výhra nad Mohelnicí, kterou vystřelil exkanonýr Nového Jičína Radovan Lokša, ukázala petřkovický potenciál. O týden později však na domácí půdě selhali v přestřelce s Výškovem, kterou nakonec o jednu branku kompletně ztratili. Odře sice nyní patří až deváté místo, toto umístění však není způsobeno jejími výkony. Minulé kolo totiž byli nuceni Petřkovičtí vynechat, neboť ve Valašském Meziříčí je do zápasu nepustil podmáčený terén. I proto tak nejlepším střelcem Odry i nadále zůstává záložník Radim Baranek se dvěma zásahy z duelu s Vyškovem.
Olomoucký klub z městské části Holice se ještě nedávno nacházel nad propastí. Časté boje o záchranu, nezáživný styl fotbalu, nulová produktivita, neatraktivnost. Logicky pak přišly na scénu i oprávněné spekulace o konci Holice, týmu s takovou historií, klubu, který ještě nedávno bojoval o postup do Gambrinus ligy a hrál poháry se Spartou nebo Slavií. S letním příchodem Romana Sedláčka a tradičním radikálním řezem kabiny se však mnohé změnilo. Střelecká produktivita šla neskutečným tempem vzhůru, mančaft začal šlapat v letní přípravě. Logicky s těmito fakty přišel i výsledkový posun v ostrých zápasech. Hanáci v MOL Cupu postupně porazili divizní Šumperk i druholigový Frýdek-Místek, v úvodním ligovém kole pak přehráli jednoznačným výsledkem 5:2 Otrokovice.

Až přišel osmý srpen, datum, které si asi každý holický fanoušek bude ještě dlouho pamatovat. Na stadiónek na okraji hanácké metropole přijela prvoligová Zbrojovka Brno. Na hřiště vyběhla jména jako Jan Polák, Michal Škoda. Na lavičce stál renomovaný kouč Svatopluk Habanec s „pomocníkem“ Liborem Doškem. Úterní odpoledne však přineslo šok, který zřejmě brněnskému kouči podlomil dlouho vytvářenou pozici. Hráči, kteří ještě nedávno bojovali o přežití v MSFL, totiž prvoligového protivníka vyřadili a jen podtrhli svou parádní formu.

Pauza tří dnů ovšem Holici neprospěla, proti Valašskému Meziříčí nastoupili Holičtí přemotivovaní, možná ještě opití svou úterní slávou. Po nezvládnutém závěru si zápas prohráli kvůli brance obdržené v posledních vteřinách nastavení. A Holice se začala topit. Do myslí hráčů přešel logicky zmar. O týden později prohráli svěřenci kouče Sedláčka i v Rýmařově a s favorita na přední příčky se stal rázem až 10. tým tabulky. Pro HFK bude aktuální kolo neskutečně důležité, 30. srpna se totiž dozví svého soupeře do 3. kola a hráči budou poté ještě více v oblacích než dosud. Pak by se mohlo vše padat jak domeček z karet. Momentálně nejlepším ligovým střelcem Holice exzlíňan Jakub Žůrek s dvěma zásahy do sítí soupeřů.
Hezké sobotní odpoledne, Fortuna MSFL si pro tento víkend připravila další várku nervy drásajících utkání v rámci tuzemské třetí nejvyšší soutěže . Jedním z nich bude i střetnutí mezi HFK Olomouc a Petřkovicemi. Utkání startuje v 16:30!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:30.