MSFL - 18. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Kroměříž : Val. Meziříčí - 29. března 2019   18:00

Kroměříž
Kroměříž
10' Silný  • 17' Silný  • 23' Okleštěk  • 25' Kovář  • 28' Motal  • 38' Silný
6:0
(6:0)
Val. Meziříčí
Kroměříž
Jícha – Šmerda, Zavadil, Matoušek (C), Jeleček (62. Krhut) – Cupák, Motal (75. Vyhlíd), Okleštěk – Silný, Kovář, Masař (68. Marchuk).
Toman – Mlčoch, Marchuk, Krhut, Chytil, Dvořák, Vyhlíd
D. Černý – J. Mayer, S. Vejtasa
223 diváků
Pobořil – Matyáš (46. Kocián), Žilinský, Michálek, Šichor, Furmánek, Fojtík, Bartozel (46. Palo), Vrána, Dekleva (C), Sovák (25. Pop).
Michut – Straka, Kocián, Pop, Palo, Daniš

Hlavní sudí už ani nenastavoval, neboť nebyl žádný důvod. Zápas se již dohrával v poklidném tempu. Kroměříž tedy poráží poslední Valašské Meziříčí jasně 6:0. Rekord v nejvyšší výhře sice nepřekonala, ale může slavit své první vítězství v jarní části sezóny. Valašské Meziříčí se i nadále trápí a již třetí zápas v řadě za sebou nedokázalo ani vstřelit branku.
90'
89'
Nepřesné zakončení domácích a Pobořil zahrává odkop od své branky.
87'
Fanoušci se v závěrečných minutách probudili a žádají si ještě jednu branku.
86'
Rekord domácího celku nejspíše překonán nebude a zůstane jen u vyrovnání. Nicméně Žďár nad Sázavou tehdy porazili na jejich hřišti, nyní dokázali dát šest branek soupeři i na svém hřišti.
85'
Hraje se nám již převážně na půlce, čas od času se Kroměříž vysune směrem do útoku, ale nic vážného pro branku soupeře.
83'
Protiútok domácích naopak přinesl zakončení, které postrádalo přesnost a míč nešel mezi tři tyče.
82'
Valašské Meziříčí se dostalo k míči, ale po krátké operaci s míčem před šestnáctkou soupeře, jej nakonec ztrácí a nedokázali ani vyslat střelu směrem na branku Kroměříže.
80'
Posledních deset minut základní hrací doby. Domácí celek u míče a vypadá to, že se hosté ani v tomto utkání nedočkají branky.
78'
Střela domácího hráče nebyla vůbec špatná, nakonec míří jen o kousek mimo branku.
77'
Hanáci nadále kontrolují průběh utkání a směřují ke své první domácí výhře v jarní části sezóny.
75'
Střelec jedné z branek, Lukáš Motal, střídá a nahrazuje jej Vyhlíd Šimon.
74'
Centr z levé strany mířil na hranici pokutového území, kde se do hlavičky opřel domácí hráč a zamířil mimo levou tyčku.
73'
Zhruba dvacet minut (plus nastavený čas) mají domácí k tomu, aby vsítili sedmou branku a překonali svůj rekord v nejvyšší výhře.
72'
Valašské Meziříčí zahrávalo zajímavou standardní situaci z pravé strany, která jim však nepřinesla kýženou branku, na kterou v jarní části sezóny i nadále čeká.
69'
Utkání přihlíží celkem 223 diváků!
68'
Střídání v týmu SK HS Kroměříž: ze hřiště odchází Masař, přichází Marchuk.
67'
Domácí kombinují na vlastní polovině a jde na nich vidět, že vůbec nikam nespěchají a klidně si pošlou další dvě, tři přihrávky zpět do obrany.
66'
Už to vypadalo, že se Kroměříž bude radovat ze sedmé branky a překonání svého rekordu. Jejich radost jim překazil čárový rozhodčí, který signalizoval ofsajd.
64'
Kroměříž se po dalším útoku dostává k rohovému kopu, který rozehrála na krátko, ale nedokázala následně zakončit.
63'
Po delší době se domácí celek dostal do zakončení, ale tento střelecký pokus byl hodně nepřesný a míč jde nad branku.
62'
Střídání v týmu SK HS Kroměříž: ze hřiště odchází Jeleček, přichází Krhut.
60'
Hostující kombinace opět končí na připravené obraně soupeře. Ten nyní bránil v sedmi hráčích a jejich soupeř nedokázal překonat tento obranný val.
58'
Nepřesný centr, který nechal Jícha dokutálet do zázemí a ujme se odkopu od své branky.
57'
Z něj vůbec nedokázali ohrozit domácí branku. Nutno podotknout, že Valašské Meziříčí hraje třetí utkání v jarní části sezóny a ještě se ani jednou netrefilo!
56'
Hosté mají možnost ohrozit Jíchu v brance, záleží na tom, jak si poradí se svým dalším rohem.
55'
Centr z levé strany nenašel nikoho z domácích a Pobořil našel míč ve svých rukavicích.
54'
Valašské Meziříčí se ubránilo, avšak jejich protiútok je zastaven ještě před půlící čarou.
54'
Kroměříž se dostala do postupného útoku a vybojovala si další rohový kop.
54'
Valmezu se daří dostat s míčem přes půlící čáru, ale vzápětí jejich snahy končí.
53'
Domácí se již tolik neženou do útočení a nyní je to spíše vyčkávání, co předvede jejich soupeř.
52'
Již pokračujeme ve hře a hosté se pokouší o útok. Ten nakonec skončil centrem na hranici šestnáctky a to bylo z jejich strany vše.
50'
Hra je nyní přerušena a probíhá ošetřování domácího hráče.
49'
Pobořil nyní horko těžko chytal míč, ale nakonec se mu to daří a dorážející soupeř neslaví sedmý zásah.
48'
Valašské Meziříčí zahrávalo standardní situaci ze střední vzdálenosti. Hráč to vzal sám na sebe a střelu doprostřed branky si bez problémů pohlídal Jícha.
46'
Střídání v týmu TJ Valašské Meziříčí: ze hřiště odchází Matyáš, přichází Kocián.
Střídání v týmu TJ Valašské Meziříčí: ze hřiště odchází Bartozel, přichází Palo.
46'
Po odkopu rozhodčí následně ukončuje první poločas. Ten začal pro domácí pokutovým kopem, který je nastartoval k dalším postupným pěti zásahům. Tří branky dokázal dát Jan Silný, který si už v prvním poločase zkompletoval hattrick. Valašské Meziříčí mělo jednu velkou šanci a to hned v první minutě zápasu, od té doby Jíchu v brance vůbec neohrozili a před jeho svatyni se téměř nedostávali.
Kroměříž vyrovnala svůj rekord ze sezóny 2013/2014, když porazili Žďár nad Sázavou 6:0, dnes jsou velmi blízko k překonání tohoto rekordu.
45'
45'
Další zakončení, po kterém následuje odkop Pobořila.
44'
Okleštěk přihrával do pokutového území, ale Pobořil včas vyběhl a vyrazil míč. Hráč domácích padá, ale tentokrát to není pokutový kop.
43'
Domácí nyní v poklidu kombinují s míčem na polovině soupeře a již se spíše baví fotbalem a vymýšlí různé kombinace.
41'
Dekleva se pokoušel skluzem na polovině hrací plochy vzít soupeři míč, ale minul míč a zasáhl nohy soupeře. Skluz nebyl nikterak nebezpečný, ale Dekleva si nejspíše neodpustil nějakou poznámku směrem k rozhodčímu a vidí druhou žlutou kartu v zápase.
40'
Hostující celek už by se bez pochyby viděl v kabině a srovnal se, aby ve druhém poločase dohrál utkání s relativní ctí.
39'
Žlutou kartu dostává Fojtík (TJ Valašské Meziříčí).
39'
Kroměříž zároveň vyrovnala svůj rekord, když v sezóně 2013/2014 porazila Žďár nad Sázavou 6:0! Překoná dnes proti Valašskému Meziříčí tento klubový rekord?
38'
Kroměříž právě vstřelila branku!
Autorem branky je JAN SILNÝ, který se dostal do úniku za obranu soupeře a bez problémů zakončil proti vybíhajícímu brankáři. Hattrick je doma.
36'
Okleště si naběhl na přihrávku a proti němu vystartoval Pobořil. Ten však nedokázal chytit míč a útočník domácího celku už posílal míč před prázdnou branku soupeře. Obrana hostů nakonec dokázala zažehnat hrozící nebezpečí a odpaluje míč do bezpečí.
35'
...Pobořil si našel cestu k centrovanému míči a chytá jej do svých rukavic.
35'
Možná nyní z dalšího rohového kopu...
34'
Diváci na stadionu si přejí další branku v podání jejich celku. Uvidíme, jestli jim hráči na hrací ploše splní jejich přání.
33'
Valašské Meziříčí se mu tentokrát ubránilo bez obtíží a vytahuje hru na půlku hrací plochy.
32'
Dlouhý centr a obránce hostů nedokázal odhlavičkovat míč a poslal jej nad svou branku, což znamená další roh pro Kroměříž.
30'
Domácí nyní uklidňují hru a aktuálně se s míčem pohybují na vlastní polovině a nikam nespěchají.
29'
Kroměříž i nadále dominuje dnešnímu utkání, a i když máme před sebou ještě více než polovinu zápasu, tak o jejich vítězství v dnešním zápase nemůže být pochyb.
28'
Kroměříž rozehrála roh do strany. Ze středu hřiště pak přišel centr a LUKÁŠ MOTAL hlavičkuje u pravé tyče a poslal míč přesně do branky.
28'
Rohový kop pro domácí celek...
27'
Po hodně dlouhé době se hosté mohli dostat před brankáře Jíchu. Avšak jejich rohový kop vůbec nebyl nebezpečný.
25'
Střídání v týmu TJ Valašské Meziříčí: ze hřiště odchází Sovák, přichází Pop.
25'
Tak to už je na ručník pro hostující celek. Další úder jim zasazuje svou střelou MARIÁN KOVÁŘ.
24'
Valašské Meziříčí se všudy všeho, dostalo asi dvakrát před branku soupeře, jinak se pouze brání!
23'
Rychlá rozehrávka, míč se dostal do pokutového území, kde byl připraven TOMÁŠ OKLEŠTĚK a ten dává třetí branku svého celku.
22'
Cupák byl faulován a Kroměříž rychle rozehrává a posílá míč do pokutového území soupeře.
20'
Faul na polovině hrací plochy a hostující celek zůstane u míče.
19'
Domácí celek nepřestává obtěžovat obranu Valašského Meziříčí a jejich obránci si dnes opravdu neodpočinou.
18'
Jan silný si tedy připsal do tabulky střelců celkově jedenáctý zásah a uvidíme, jestli se dnes dostane k hattricku.
17'
Tlak Kroměříže je korunován dalším zásahem a svou druhou branku v zápase dává JAN SILNÝ.
16'
Nyní se jim další útočná zteč po levé straně nepodařila, příliš dlouhou přihrávku nedokázal hráč zpracovat a míč jde do zázemí.
15'
Následoval další útok po levé straně, odkud centroval Okleštěk a hlavička jeho spoluhráče míří nad horní tyčku.
15'
Kroměříž má jasnou převahu a nyní kombinuje s míčem na polovině hrací plochy.
13'
Haná je výrazně při chuti a opět tu byla střela na branku, následuje odkop od branky Valašského Meziříčí.
12'
Domácí celek se opět dostal na dostřel branky, tentokrát bylo jejich zakončení mimo tři tyče.
10'
Autorem pokutového kopu je JAN SILNÝ, který bez problémů proměňuje tuhle příležitost a posílá svůj celek do vedení!
10'
Po dalším rohovém kopu došlo k faulu v šestnáctce a rozhodčí ihned odpískal pokutový kop!
9'
Po rohovém kopu se na krátkou chvíli objevil míč před brankou, ale k dorážce se žádný domácí hráč nedostal.
8'
Nyní se však museli bránit dlouhému autu Deklevy, který opět poslal míč až před branku.
7'
Od úvodu zápasu je evidentní, kdo bude v dnešním zápase tvořit hru. Domácí mají častěji míč a snaží se aktivně útočit.
6'
...centr na přední tyči dokázal obránce odrazit a hra se přesouvá na polovinu hřiště.
5'
Po dalším zakončení domácích, je tu rohový kop...
4'
Pěkný nadýchaný centr Okleštěka a před brankou hlavičkoval jeho spoluhráč k levé tyči. Pobořil se ukázal perfektním zákrokem!
3'
Rychlý útok hostů dokázala eliminovat vracející se obrana Kroměříže.
2'
Okleštěk si obehrál hráče na levé straně a poslal střílenou přihrávku před branku, na kterou se nikdo z jeho spoluhráčů nedostal.
1'
Dekleva se ujmul autového vhazování, míč se dostal až před branku Jíchy a dobrá hlavička hostujícího hráče, která míří mimo pravou tyčku! První vážnější šance Valašského Meziříčí.
1'
Jícha dostal přihrávku od svých spoluhráčů, ale nepřesně rozehrál a míč končí v autu.
1'

SK HS Kroměříž: Jícha – Šmerda, Zavadil, Matoušek (C), Jeleček – Cupák, Motal, Okleštěk – Silný, Kovář, Masař.
Náhradníci: Toman – Mlčoch, Marchuk, Krhut, Chytil, Dvořák, Vyhlíd

TJ Valašské Meziříčí: Pobořil – Matyáš, Žilinský, Michálek, Šichor, Furmánek, Fojtík, Bartozel, Vrána, Dekleva (C), Sovák.
Náhradníci: Michut – Straka, Kocián, Pop, Palo, Daniš

Rozhodčí: D. Černý – J. Mayer, S. Vejtasa.

SK HS Kroměříž
Kroměříž nezačala jarní část sezóny zrovna nejlépe. Nejprve prohráli na svém hřišti s Frýdkem-Místkem 0:1 a v posledním zápase uhráli remízu 1:1 na hřišti Uherského Brodu. Dnes jich čeká poslední celek tabulky a nic než výhra se od domácího celku neočekává. Navíc Kroměříž body na svém hřišti příliš nerozdává a Frýdek-Místek byl prvním mužstvem v letošní sezóně, který dokázal na Hané zvítězit.

Nejlepší střelec týmu
S devíti brankami vévodí tabulce střelců Jan Silný. Ten se naposledy dokázal prosadit v minulém zápase s Uherským Brodem, když využil svého důrazu před brankou a poslal svůj celek v 38. minutě do vedení.
Ohlasy minulého utkání s Uherským Brodem
Kroměříž byla v prvním poločase o něco lepším týmem a svou aktivitu také přetavili ve vedoucí branku. Avšak i soupeř dokázal několikrát nebezpečně zahrozit před jejich brankou. Uherský Brod zvýšil své úsilí ve druhém poločase a zaslouženě se mohl radovat z vyrovnání, které zařídil ex-ligový fotbalista, Tomáš Ťok.
„Trefil to nádherně. S tím se nedalo nic dělat, kluci věděli, že má výbornou levou nohu, bohužel ho ale nezavřeli,“ řekl na adresu Tomáše Ťoka hostující trenér Červenka. Dále k utkání ještě řekl: „škoda, že jsme za stavu 1:0 nevyužili některé dobré momenty ke zvýšení jednobrankového vedení. Ve finální fázi nám chyběl větší klid. I po přestávce tam byly dobré situace, ale k tomu, abychom se dostali do šance, museli bychom si dát přesnou přihrávku, což se nestalo.“

TJ Valašské Meziříčí
Celek z Valašského Meziříčí je beznadějně poslední a je již jisté, že v další sezóně sestoupí z MSFL. Sedmnáct odehraných zápasů a ani jednou se fotbalisté Valašského Meziříčí neradovali z tří brankové výhry. Pouze čtyřikrát dokázali uhrát remízu – a to s Hodonínem (2:2), Uherským Brodem (0:0), Rýmařovem (1:1) a s Dolním Benešovem (2:2). Aktuálně mají pěti zápasovou sérii proher. V minulém kole padli s Dolním Benešovem (0.3). V prvním zápase jarní části sezóny nestačili na Hlučín, kterému podlehli 0:4, tudíž na premiérovou branku v jarní části sezóny stále čekáme.

Valašské Meziříčí dalo doposud pouze jedenáct branek! O pět branek se postaral Martin Výmola a je tak nejlepším kanonýrem svého týmu.