MSFL - 16. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Uh. Brod : Slovácko B - 9. září 2020   17:00

Uh. Brod
Jícha – Gettler (87. Šimoník), Lorenc (73. David), Košák, Kopilec (79. Janša), Švrček (57. Josefík), Šmatelka (60. Mančík), Vrága /C/, Nevařil, Flasar, Váňa
Kratochvíl, Kúdela
Líkař – Kolář, Ogrodník
Orelský stadión, Uherský Brod
318 diváků
Slovácko B
Borek – Olšanský (32. Tomaštík), Suchý, Srubek /C/, Kostka – Polášek, Řihák, Pek (82.Vincour) – Pernica, Vecheta, Juroška
Trčka, Janás

Nehezkou podívanou přineslo slovácké derby, kterému dominovaly obrany. Po prvním poločase zcela bez šancí si sice vytvořila rezerva ligového klubu setrvalý tlak a jednu nebezpečnou střelu, ale to je na celý zápas zoufale málo.
Oba celky si udržely i po šestém odehraném kole neporazitelnost, ovšem Uherský Brod z toho popáté a rezerva Slovácka počtvrté získávají pouze po bodu.
Střely na branku: 0:3. Střely mimo: 3:5. Rohy: 5:6. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 14:9.
90+1'
90+1'
Zprava vnikl do šestnáctky svého bývalého klubu střídající Janša a jedovatým centrem napříč malým vápnem vystrašil výpravu Slovácka. Nikdo z domácích však toho nedokázal využít.
90'
Vecheta postupoval přímočaře na domácí bránu, napálil však jen chrániče posledního obránce. Odražený míč pak hosté posílají mimo.
90'
Sudí Líkař nastavuje jednu minutku.
89'
Dnešní utkání sleduje 318 diváků.
89'
Janša však rozehrál standardku opravdu hanebně.
88'
Tvrdý střet Kostky s Josefíkem si oba ještě vysvětlovali čelo na čelo, píská se z výhodné pozice proti Slovácku.
87'
Střídání v týmu ČSK Uherský Brod: ze hřiště odchází Gettler, přichází Šimoník.
87'
Vincourův průnik není ověnčen rohem, sražený centr se cestou za čáru ještě znovu otřel o kopačky hostujícího hráče.
86'
Centrovaný míč však letí přímo do rukavic teprve osmnáctiletého brankáře Borka.
85'
Ze stálého tlaku se mohou Broďané vymanit s pomocí přímého kopu, zeď se staví na okraji šestnáctky.
83'
Skákavý centr zprava si na penaltové značce našel Vecheta, ale halfvolejem zakončil slabě doprostřed brány. Jícha neměl potíže.
82'
Střídání v týmu 1.FC Slovácko B: ze hřiště odchází Pek, přichází Vincour.
81'
Po šestém rohu Slovácka B přestřelil z voleje těsně před dopadem míče na trávu z 10 metrů Suchý.
79'
Střídání v týmu ČSK Uherský Brod: ze hřiště odchází Kopilec, přichází Janša.
78'
Slovácký kapitán Srubek poskytuje první pomoc Řihákovi, který měl možná vyražený dech. Na ploše už je masér a o nic vážného se snad nejedná.
78'
Flasar přistrčil míč podélně Josefíkovi, kterému utíká od nohy při zpracování.
76'
V souboji nervů a triků jeden na jednoho u praporku vystihl Kostka Gettlerův centr a odráží míč na tribunu.
75'
Ze závaru po Juroškově průniku nepropálili hosté houštinu těl v pokutovém území Brodu.
74'
Dalekonosná rána jednoho z červenobílých letí do ochranné sítě vysoko nad bránou hostů.
73'
Střídání v týmu ČSK Uherský Brod: ze hřiště odchází Lorenc, přichází David.
72'
Gólman ČSK je v pořádku, hosté dostávají míč rozhodčího a z krátkého ťukesu budou kopat roh.
71'
Na trávník musí opět brodský masér, při závaru před bránou se zranil strážce domácích tyčí Jícha.
70'
Centr Dominika Kostky, který se na Slovácko zatoulal přes pražský Motorlet až ze středočeské Dobrovice, odvracejí domácí s potížemi na zadní tyči a opakovaná střela zpoza šestnáctky neprošla.
69'
Přetažený centr končí za uherskobrodskou bránou.
68'
Zahrozila rezerva Slovácka. Pek se šikovně obtočil kolem dvou strážců a z úhlu po zemi prověřil tvrdou střelou Jíchovu pozornost.
66'
Po druhém rohu v rychlém sledu má míč v náručí Filip Jícha.
66'
Slovácký roh odvrátili červenobílí z přední tyče, ale po 15 vteřinách se po tečované střele musejí znovu stáhnout do obranného rozestavení.
64'
Žlutou kartu dostává Adam Kopilec (ČSK Uherský Brod).
64'
Broďané nevyužili dlouhý aut do šestnáctky a protiútok soupeře hasili taktickým faulem ve středovém kruhu.
63'
Hostující Vecheta se opět vyšrouboval do vzduchu na centr z pravého křídla, ale temenem hlavy ho stačil poslat jen vedle vzdálenější tyče.
60'
Střídání v týmu ČSK Uherský Brod: ze hřiště odchází Šmatelka, přichází Mančík.
59'
Kontr Uherského Brodu končí ztrátou míče a následným faulem.
57'
Střídání v týmu ČSK Uherský Brod: ze hřiště odchází Švrček, přichází Josefík.
55'
Jícha si zakřičel, došel si na velké vápno pro nákop z hloubi pole a hned dalekým výkopem vysouvá spoluhráče vpřed.
53'
Po rohu hlavičkuje Vecheta v tísni vysoko nad břevno.
52'
Přízemní ránu k tyči vyslal z mírného úhlu Pavel Juroška, domácí brankář Jícha ji stačil skokem po pravici vytáhnout na roh.
50'
Rohový kop Uherského Brodu vyústil po přetaženém centru jen v útočný faul. Nedaleko praporku rozehrává brankář Borek.
48'
Pek se hnal za míčem příliš vehementně a strčil do zad domácího kapitána Vrágu.
46'
Kladnými stránkami dnešního fotbalu jsou hezké počasí, vzorně připravený trávník a početná kulisa.
Mnohem horší je to po fotbalové stránce, za celý poločas nebyla k vidění žádná šance a dokonce ani přímá střela.

Statistiky první půle:
Střely na bránu 0:0, střely mimo 1:2, rohy 4:1, fauly 7:4, ofsajdy 0:0.
45+1'
45'
Nastavuje se jedna minuta.
44'
Zajímavý slalom předvedl hostující Juroška, protihráč mu však v posledním okamžiku vložil nohu do střely a tečoval ji na roh.
42'
Z rychlé akce béčka Slovácka vyslal zpoza šestnáctky další velice nepřesnou střelu Pek.
41'
Nakopávaný míč letí přes půl hřiště do náruče připraveného Jíchy.
39'
Jeden z domácích hráčů zůstal ležet ve slovácké šestnáctce a na hřiště spěchá na pokyn rozhodčího masér Pochylý.
37'
Švrček vysunul po křídle Gettlera, který si míč předkopl až za koncovou lajnu.
36'
První střelecký pokus Slovácka B letí zpoza šestnáctky tak daleko, že mu málem byla malá i ochranná síť.
35'
Domácím je pískán útočný faul na velkém vápně a musejí zacouvat.
33'
Čtvrtý roh domácích soupeř odhlavičkoval daleko pryč.
32'
Nucenou změnu provádí 1.FC Slovácko B: Radim Olšanský si zřejmě poranil předloktí po prudkém zásahu míčem a na jeho místo přichází Miroslav Tomaštík.
30'
Centr Radima Olšanského neprošel a hosté se pak provinili proti pravidlům.
28'
Po obranné hlavičce jednoho bíločerných následuje roh z opačné strany a rezerva Slovácka se již s konečnou platností osvobozuje.
27'
Sražený centr z pravého křídla do boční sítě vynesl Uherskému Brodu druhý roh.
25'
Sudí Líkař dává pokyn k přestávce na občerstvení.
24'
Červenobílí se postupně autovými vhazováními po pravé straně posouvají blíže k soupeřově bráně.
22'
Konečně první pořádná střela. Po zaváhání hostujících stoperů ji uherskobrodský střední záložník Kopilec nasměroval z 22 metrů těsně nad břevno a roztleskal tribunu.
19'
Domácí zastavují nebezpečný brejk, se zpožděním rozhodčí píská přímý kop pro hosty. Ten letí neškodně do zámezí.
18'
První roh v zápase kopal Uherský Brod. Jaromír Srubek odkopl míč do zámezí a přepadl při tom přes vlastního vybíhajícího brankáře.
17'
Olšanský zprava ani následným nákopem Řihák nedokázali dostat míč do domácího území.
16'
Odpískané prorážení domácích, Slovácko B rozehrává přímý kop od vlastní brány.
14'
V dalším náznaku šance byl Vilém Gettler, jemuž pod nohy vletěl Borek a míč mu čistě sebral dříve, než si ho stačil srovnat ke střele.
13'
Slovácko B udrželo míč, ale z útoku se muselo stáhnout a praktikuje opakované přihrávky mezi stopery před vyčkávajícím blokem ČSK.
11'
Hostující obraně pod tlakem uherkobrodského presinku odskakuje míč do autu.
8'
Domácí Váňa si drbe hlavu – do šetnáctky dostal ideální přihrávku z pravého křídla po zemi, ale míč si v dobré pozici příliš předkopl a brankář Borek jej snadno sbírá ze země.
7'
Hraje se zatím s vervou, ale jen od vápna k vápnu.
5'
Standardka slováckého béčka vyústila ve zpětnou hlavičku před bránu, kde se však nikdo z hostů k doklepnutí neměl.
2'
Svíci na velkém vápně sebral domácí brankář Jícha a po jeho výkopu získávají Uherskobrodští za půlící čarou přímý kop.
1'
Domácí hrají v červených dresech a bílých trenýrkách, hosté mají bílé dresy a černé trenýrky.
1'
Za krásného letního odpoledne se zvolna shromažďují diváci a zanedlouho bychom měli na hřišti přivítat i fotbalisty obou slováckých mužstev.

ČSK Uherský Brod: Jícha – Gettler, Lorenc, Košák, Kopilec, Švrček, Šmatelka, Vrága /C/, Nevařil, Flasar, Váňa
Náhradníci: Kratochvíl – David, Šimoník, Josefík, Mančík, Kúdela, Janša

1.FC Slovácko B: Borek – Suchý, Srubek /C/, Polášek, Olšanský, Juroška, Pernica, Kostka, Pek, Vecheta, Řihák
Náhradníci: Trčka – Tomaštík, Vincour, Janás

Rozhodčí: Líkař – Kolář, Ogrodník.
Loni na podzim otočili v Uherském Brodě skóre domácí fotbalisté na konečných 2:1 (63. Josefík, 71. Malenovský – 8. Janša).
Střelec jediného gólu hostů mezitím změnil dres a nastupuje za domácí ČSK.
Jarní odveta se již kvůli předčasnému ukončení soutěží neodehrála, předtím zase působilo béčko Slovácka v Juniorské lize a tak se jedná teprve o druhou vzájemnou konfrontaci od postupu uherskobrodských fotbalistů z divize v roce 2017.
Ve vloženém kole se odehraje slovácké derby mezi Uherským Brodem a rezervou ligového mužstva z nedalekého Uherského Hradiště. Oba celky ještě letos nepoznaly přemožitele.

ČSK Uherský Brod (1-4-0, 6:3, 7 bodů, 7. místo) po třech remízách bodoval naplno v Petřkovicích a o víkendu si před hojnou návštěvou 385 diváků připsal čtvrtou plichtu proti rezervě Baníku Ostrava. Trenér Marek Onda je s výsledky zatím spokojen, jeho svěřenci měli v úvodu soutěže těžký los.

1. FC Slovácko B (2-3-0, 7:3, 9 bodů, 5. místo) rovněž začalo soutěž třemi remízami v řadě a následovala vítězství nad Vyškovem a Dolním Benešovem. V reprezentační přestávce by mohli jeho sestavu posílit i někteří hráči ligového A mužstva.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.