MSFL - 1. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Uničov : Vel. Meziříčí - 9. srpna 2020   10:15

Uničov
Uničov
59' Můčka
1:3
(0:1)
Vel. Meziříčí
24' Plichta   • 55' Šuta   • 74' Demeter
Uničov
Kalina – Purzitidis, Krayzel, Koutek, Kamas.
Mrázek – Zaoral, Slavíček. DFA: Boček.
Kruba – Bouček, Malata Mirek, Malata Marek, Partl, Kotoun.

90+2'
Konec zápasu. Lepší vstup do sezony mělo Velké Meziříčí. Příští kolo čeká Uničov hanácké derby na půdě Olomouce B a za 2 týdny doma Otrokovice.
90+1'
Střídání v týmu FC Velké Meziříčí: ze hřiště odchází Demeter, přichází Malata.
90'
Druhý poločas bude nastaven o 2 minuty.
85'
Tečovaná střela Uničova skončila těsně nad bránou.
84'
Střídání v týmu FC Velké Meziříčí: ze hřiště odchází Plichta, přichází Partl.
Střídání v týmu FC Velké Meziříčí: ze hřiště odchází Dolejš, přichází Kotoun.
82'
Dnešní zápas skončil pro Vichtu, ligovou premiéru za Uničov si připisuje Kamas.
78'
Po rohovém kopu Uničova následovala velká mela v malém vápně hostů. Domácí nakonec bránu neohrozili.
76'
Je tady další přestávka na občerstvení.
75'
Střídání v týmu SK Uničov: ze hřiště odchází Kasal, přichází Purzitidis.
74'
Velké Meziříčí právě vstřelilo branku!

ROBIN DEMETER poslal střelu z penalty k levé tyči, zatímco Uvízl skákal na druhou stranu.
74'
Byla nařízena penalta pro Velké Meziříčí.
71'
S přízemní střelou z dálky neměl Kolář problém.
70'
Kolář špatně odhadl výběh na dlouhý míč, ale domácí jeho hrubku nedokázali ztrestat.
68'
Dnešní utkání sleduje 205 diváků.
68'
Střídání v týmu FC Velké Meziříčí: ze hřiště odchází Šuta, přichází Bouček.
67'
Vichta to zkusil přímo k levé tyči, kam včas skočil Kolář a vyrazil střelu na roh.
66'
Po faulu na Komendu získali domácí volný přímý kop z rohu velkého vápna.
59'
Uničov právě vstřelil branku!

Po rohovém kopu se prosadil hlavou JAKUB MŮČKA.
58'
Střelu Ambrozka vyrazil Kolář na roh.
55'

Nikým nehlídán u pravé tyče zakončil pohodlně hlavou do brány RADIM ŠUTA.
54'
Šuta si počínal v souboji s Bačou nedovoleně a byl mu odpískán faul.
47'
Centr Kasala zakončil Bača jen do náruče Koláře.
46'
45+1'
45'
První poločas bude nastaven o 1 minutu.
44'
Přímý kop Vichty z 25 metrů brankář vyrazil.
43'
Centr Můčky v klidu hosté odvrátili, domácí dál drží míč.
39'
Hra je v posledních minutách kvůli faulům a ofsajdům hodně rozkouskovaná.
35'
Míč byl pro Komendu příliš dlouhý, dříve u něj byl brankář Kolář.
28'
Na centr si naskočil Komenda a míč poslal hlavou nad bránu.
27'
Centrovaný míč sebral ze vzduchu Uvízl.
24'

Ani dotírající obránce nezastavil ANTONÍNA PLICHTU, který prostřelil Uvízla a dává úvodní gól zápasu. Následuje přestávka na občerstvení.
19'
Krč z hodně složité pozice poslal míč nad břevno.
18'
Žlutou kartu dostává Dolejš (FC Velké Meziříčí).
16'
Kombinace Velkého Meziříčí skončila střelou do tyče, od které se míč odrazil zpět do hřiště.
10'
Střelu z úhlu Kolář vyrazil a následně míč odkopl obránce.
9'
Dolejšovi se nepovedla klička a do útoku se tak hnali domácí.
6'
Pohotový skluz domácího obránce zabránil útočníkovi Velkého Meziříčí jít sám na brankáře Uvízla.
6'
Hrozící brejk Uničov přerušil odkopem do autu Sysel.
5'
Kasal neprošel přes dvojblok obránců.
4'
Hosté dál útočit nemohou, dopustili se faulu.
3'
Krč už dost z úhlu nastřelil nohy hostujícího brankáře.
2'
Hosté hned v úvodu zápasu faulovali, domácí kopali volný přímý kop z levé strany, obrana ihned odvrátila hrozící nebezpečí.
1'
Výkop měli hosté hrající zleva doprava.
1'
-1'
Hráči už jsou na hřišti. Hosté v modrém, domácí v nových modrých dresech s bílou na ramenou. Ještě před zápasem proběhlo rozloučení s Romanem Vejvodou, který hrál za Uničov 14 let a byl dlouholetým kapitánem.

SK Uničov: Uvízl – Kasal, Koutný, Vasiljev, Můčka – Ambrozek, Bača, Svoboda – Vichta, Komenda (K),Krč.
Náhradníci: Kalina – Purzitidis, Krayzel, Koutek, Kamas.

FC Velké Meziříčí: kolář – Puža, Kriegsmann, Dolejš, Šuta, Mezlík, Nedvěd, Plichta, Sysel, Demeter, Komínek (K).
Náhradníci: Kruba – Bouček, Malata Mirek, Malata Marek, Partl, Kotoun.

Rozhodčí: Mrázek – Zaoral, Slavíček. DFA: Boček..
Vzájemná bilance (před startem sezony 2020/21):
Uničov 5 výher, 2 remízy, Velké Meziříčí 2 výhry
Nejvyšší výhry:
15.6.2016 Uničov – Velké Meziříčí 5:1
13.8.2017 Velké Meziříčí – Uničov 6:1
Uničov je stabilním účastníkem MSFL, soutěž hraje od jejího vzniku. Jeho největším úspěchem je celkové vítězství v soutěži v sezoně 2016/17 pod trenérem Jiřím Balcárkem. V nedokončené minulé sezoně potvrdil Uničov, že dokáže hrát pravidelně na špici tabulky. Skončil 4. s bilancí 9 výher, 6 remíz, 3 porážky, 33 bodů a skóre 32:24. Doma ani jednou neprohrál, což se povedlo dále jen Blansku, Frýdku – Místku a Rosicím. Dokonce se Uničovu povedlo v jediném odehraném jarním kole porazit lídra soutěže Blansko.
Uničov odehrál v přípravě velkou porci zápasů, celkem 10. Mezi nejzvučnější soupeře lze zařadit druholigové týmy Brna a Prostějova (s tím hrál Uničov 2x, v generálce na MSFL skončil zápas 1:1). Bilance v přípravných zápasech Uničova byla 4 výhry, 2 remízy, 4 prohry.
Velké Meziříčí hraje MSFL od sezony 2015/16. Dosud nejlepším umístěním bylo 2. místo ze sezony 2017/18, kdy nestačilo jen na suvérenní Prostějov (70 bodů, Velké Meziříčí 60 bodů). V předčasně ukončené sezoně 2019/20 skončilo Velké Meziříčí na 11. místě. Z 18 zápasů mělo bilanci 6 výher, 5 remíz, 7 porážek, 23 bodů a skóre 22:35.
Před sezonou 2020/21 sehrálo Velké Meziříčí 5 přípravných zápasů a všech 5 vyhrálo – Humpolec, Jihlava B, Žďár nad Sázavou, Bystřice nad Pernštejnem, Velká Bíteš.
Po 5 měsících pauzy způsobené koronavirem se vrací soutěžní zápasy MSFL. Sezona 2019/20 byla ukončena už po 1. jarním kolem. Na 1. místě předčasně ukončené soutěže skončil nováček z Blanska, který postoupil do 2. ligy. Z té měly do MSFL sestoupit Vítkovice, ale nakonec skončily až v divizi. Z MSFL nikdo nesestoupil, jediným postupujícím z divize byla Jihlava B.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:15.