MSFL - 23. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Znojmo : Vel. Meziříčí - 7. dubna 2023   10:30

Znojmo
Znojmo
30' Březina  • 90+3' Trajković
2:1
(1:0)
Vel. Meziříčí
67' Plichta
Znojmo
Škugor – Baaloul, Trajković, Bartůněk (86.Tawiah), Ivanović (K), Pálfi, Březina (57.Pragr), Kilibarda (90+4.Gomes De Gouveia), Suchý, Ledecký (86.Kartišovs), De Vasconcelos
Hamza – Mrkva
Vlastmil Ogrodník – Petr Mayer, Tomáš MankoveckýDelegát: Jan Svoboda
Městský stadion v Horním parku, Znojmo
320 diváků
Lancman – Hron (59.Partl), Puža (K), Bouček (84.Marek Malata), Dolejš, Šuta, Franěk (89.Karmazín), Plichta, Mrňa, Havlík, Lokvenc (59.Mirek Malata)
Dubec – Štourač, Crhan

Po zápase ještě hostujícím fanouškům a realizačnímu týmu tečou nervy, není se co divit, přijít o remízu gólem z penalty v nastavení je pro kohokoliv nepříjemné. Domácí pořadatelé ale udrželi pořádek.

Opakovala se tak situace z podzimu, kdy naopak Velké Meziříčí Znojmu vzalo výhru po penaltě v nastavení.

Hosté mohou litovat velkých šancí Plichty, kdy dvakrát nedal do prázdné branky. Domácí pak byli v závěru hladovější po brance a vstřelili ji.

To je pro dnešek vše, děkuji za pozornost a budu se těšit na počtenou.
90+5'
90+5'
Žlutá karta pro tým FC Velké Meziříčí (Partl).
90+4'
Dlouhý aut hostů do šestnáctky, ale šance nebyla, naopak faul za žlutou kartu.
90+4'
Střídání v týmu 1. SC Znojmo FK:
ze hřiště odchází Kilibarda, přichází Gomes De Gouveia.
90+3'
Žlutá karta pro Libora Švece, asistenta trenéra z realizačního týmu hostů.
90+3'
Znojmo právě vstřelilo branku!
ALEKSANDAR TRAJKOVIĆ měl pevné nervy a penaltu proměnil!
90+2'
Dnešní utkání sleduje 320 diváků.
90+1'
Penalta pro domácí! Hosté protestují, že odpískaný faul na Kilibardu nebyl faulem, ale sudí na svém rozhodnutí trvá. Kdo se ujme důležité chvíle pro domácí?
89'
Střídání v týmu FC Velké Meziříčí:
ze hřiště odchází Franěk, přichází Karmazín.
89'
Čas se krátí a už to moc nevypadá na branku.
86'
Gól domácích neplatí pro ofsajd.
86'
ze hřiště odchází Bartůněk, přichází Tawiah,
ze hřiště odchází Ledecký, přichází Kartišovs.
85'
Tak to se nevidí. Plichta nedal míč do prázdné branky!
84'
ze hřiště odchází Bouček, přichází Marek Malata.
83'
Míč ale odehráli do míst, kde nikdo nebyl!
83'
Teď budou domácí rozehrávat zleva z hranice vápna přímý kop.
82'
Domácí se snaží za každou cenu dát branku, ale provází je chvílemi zbrklost s přibývajícím časem, či pokažené střely.
80'
Přemíra snahy vstřelit rozhodující branku plodí na obou stranách i výrazné chyby.
78'
Hned na druhé straně další dvě šance domácích. Lokvenc ale vyrazil jak střelu Kilibardy, tak chytil i následnou hlavičku Ledeckého!
77'
Obrovská šance Plichty, který ale netrefil poloprázdnou branku!
76'
Další střela domácích na branku, ale nebyla příliš nebezpečná a Lancman si ji polehem chytil.
75'
Hra se přelévá z jedné strany na druhou, oba celky cítí, že remíza je málo.
74'
Hosté se dožadovali druhé penalty, ale sudí neposoudil zakopnutí hráče hostů jako faul.
73'
Naopak na druhé straně opět pozlobil Dolejš, ale skore se nemění.
73'
Míč ale kopal levák, dal míči opačnou faleš a ze standardní situace nic nebylo.
72'
Přímý kop pro Znojmo z levé strany, asi to bude na centr.
70'
Remíza neodpovíá průběhu zápasu, ale fotbal se hraje na góly, i na ty z pokutových kopů. Domácí mají cca 20 minut na to, aby si vzali vedení zpět. Sami věří, že je nedubou mrzet zahozené šance.
69'
Žlutá karta pro tým FC Velké Meziříčí (Bouček).
67'
Velké Meziříčí právě vstřelilo branku!
Nejlepší střelec hostů a jeden z nejlepších v soutěži ANTONÍN PLICHTA se z penalty nemýlil a zamířil do pravého horního rohu!
67'
Penalta pro hosty po faulu na Dolejše.
65'
Hosté teď v šestnáctce zažili dvě zblokované střely, ale ani z jedné jim gólově nezapršelo.
64'
To tedy mohlo být 2:0! De Vasconcelos obral o míč obránce hostů, ale ani Kilibarda, ani Ledecký Lancmana, který v obou případech zázračně zachraňoval, nepřekonali! Z rohu pak už šance nebyla.
62'
Faul na domácího hráče, Znojmo požaduje kartu, rozhodčí to neviděl žlutě.
61'
Roh pro hosty.
59'
ze hřiště odchází Hron, přichází Partl,
ze hřiště odchází Lokvenc, přichází Mirek Malata.
57'
ze hřiště odchází Březina, přichází Pragr.
56'
Baaloul si teď nerozuměl s Ivanovićem, ale pro domácí z toho nebezpečí nebylo.
54'
Ledecký si zpracoval míč, krásně vysunul Kilibardu, ale ten naprosto sám neuspěl proti gólmanovi Lancmanovi, ale alespoň vybojoval roh, ze kterého pak už ale hlavička šla přímo do rukou gólmana.
53'
Havlík z něj hlavičkoval, ale jen do jednoho z domácích.
53'
Dolejš vybojoval rohový kop pro Velké Meziříčí.
51'
Velmi agilní Kilibarda se tlačil k šanci a hosté měli práci. Uspěli.
50'
Žlutá karta pro tým FC Velké Meziříčí (Lokvenc).
49'
Hosté se dostali ke "koníčkové" střele, ale Škugor byl pozorný a hned rozehrál dopředu.
47'
Druhá půle začala poněkud pomalu, ale postupně hra opět ožívá.
46'
Navzdory tomu, že jde o záchranářský souboj, viděli jsme velmi pěkný fotbal s mnoha šancemi i jedním gólem. Zcela zaslouženě jej dali domácí, kteří měli během celého poločasu jasnou převahu, byť i hosté párkrát pozlobili a rozhodně ještě nehážou flintu do žita.
Druhá půle začíná cca v 11:32.
45'
45+1'
Nakonec sudí nastavil jen necelou půlminutu a ukončil první poločas.
44'
Jeden z domácích hráčů zůstává ležet v šestnáctce, domácí se dožadovali penalty, ale sudí je neoblomný, faul to dle něj nebyl.
42'
Velmi pěknou akci i se zidanovkou předvedl kapitán hostů Puža, prošel i s trochou štěstí a narážečkou až ke gólmanovi, který se mu čistě vrhl pod nohy a šanci mu sebral. Hostující kapitán se pak jen usmíval, jak se mu akce až na zakončení povedla.
40'
Domácí si teď přáli přímý kop z hranice šestnáctky, ale nakonec to byl po tečované střele "jen" roh, se kterým si hosté poradili. Domácí ale stále lepší.
39'
Balon se teď kuriozně odrazil od rohového praporku, hosté vhazovali přímo od něj.
38'
Ledeckého zpracování míče na kraji šestnáctky na hrudi a okamžitá střela naslepo minula dle očekávání cíl.
37'
Žlutá karta pro tým FC Velké Meziříčí (Hron).
36'
Kilibarda byl teď chycen v ofsajdu.
33'
Zkušený Dolejš není spokojen s přihrávkami svých spoluhráčů.
32'
Uvidíme teď, zda budou domácí stále tlačit a pootevřou dvířka v obraně hostům, kteří budou určitě chtít v tomto důležitém záchranářském souboji minimálně skórovat.
30'
Velký tlak se domácím gólově vyplácí! MARTIN BŘEZINA, který hraje na jaře poprvé od začátku zápasu, se trefuje po centru Baaloula do vápna hlavou! Zůstal trestuhodně osamocen.
29'
Naštěstí pro hosty z toho ale nic nebylo, protože Kilibarda mířil vysoko nad!
28'
Dolejš teď vyčítá svému spoluhráči, že protihráč byl jeho a on jej musel faulovat na hranici šestnáctky.
27'
Další povedené střela Kilibardy, ale byla tečovaná a Lancman měl o něco ulehčenou práci při jejím ztlumení a chycení.
26'
Míč se snesl na hlavu Ledeckého, který chtěl zamířit na vzdálenější tyč mimo dosah gólmana, ale minul branku!
25'
Varování od sudího pro Staňka, ale je to bez žluté. Domácí mají zprava přímý kop.
24'
Lancman si z branky dovolil s míčem na kopačkách zachránit míč před dobíhajícím útočníkem Znojma a vyběhl s ním až na polovinu své půlky hřiště.
22'
Hosté za stavu 0:0 se ale stále snaží zlobit. Teď musel Škugor sebrat míč pod nohama jednomu z hostujících hráčů.
21'
Tlak hostů ukončila střela vysoko nad a obrázek hry se vrací k předchozím minutám, domácí útočí – útok skončil pěknou střelou Kilibarda po sólu k tyči, kde byl připravený Lancman.
19'
Šuta vystřelil a Škugor musel vyrážet také nad břevno! Domácí se teď brání!
19'
Dolejš i ve svých letech ukázal rychlost po pravé čáře a po centru vybojoval roh – první pro Velké Meziříčí.
17'
A další obrovská příležitost! Hlavičku Ledeckého z bezprostřední blízkosti jen reflexivně vyráží brankář!
16'
A z rohu další velká šance! Tentokrát Lancman jen proletěl vzduchem, míč se dostal k Bartůňkovi, ale ten se drží za hlavu, že přestřelil!
15'
Kilibarda teď svou točenou střelou na zadní tyč mohl skórovat! Gólman Lancman ale předvedl akrobatický zákrok a vyrazil nad břevno na roh!
14'
Nestárnoucí Dolejš se snaží dělat domácím na hrotu útoku problémy.
13'
První minišance domácích, střela byla jen pokusná, křížná a navíc mimo.
12'
Rychlý protiútok Znojma skončil v autu, protože Kilibarda přecenil svůj nakopnutý balon.
11'
Hosté míč tentokrát odvrátili, následný vrácený balon už nemohl pokračovat ve hře, byl odpískán ofsajd.
11'
Byl zahrán signálem a vzápětí další roh.
10'
Druhý rohový kop zápasu opět pro domácí.
9'
Domácí kotel je slyšet a a povzbuzuje své mužstvo k další útočné akci, ke které je instruuje i velmi hlasitý domácí trenér Rui José Capela Batista.
8'
Uprostřed hřiště odpískány dva fauly postupně na obou stranách.
5'
Centr do vápna hostů opět skončil faulem na červené.
3'
A další faul Znojma je posunuje blíže domácí branky. Pro míč si musel dojít brankář Škugor.
3'
Vinou faulu modrobílých na hranici šestnáctky se hosté ubránili.
3'
A důkazem převahy je i rohový kop Znojma.
2'
Domácí jsou hned od úvodu aktivnější.
1'
Hosté budou mít výkop.
Obě mužstva právě nastupují, domácí Znojmo v modrobílých tradičních dresech, hosté rovněž v obvyklých červených barvách.

1. SC Znojmo FK: Škugor – Baaloul, Trajković, Bartůněk, Ivanović (K), Pálfi, Březina, Kilibarda, Suchý, Ledecký, De Vasconcelos
Náhradníci: Hamza – Tawiah, Pragr, Mrkva, Kartišovs, Gomes De Gouveia
Trenér: Rui José Capela Batista

FC Velké Meziříčí: Lancman – Hron, Puža (K), Bouček, Dolejš, Šuta, Franěk, Plichta, Mrňa, Havlík, Lorenc
Náhradníci: Dubec – Partl, Mirek Malata, Marek Malata, Karmazín, Štourač, Crhan
Trenér: Jan Šimáček

Rozhodčí: Vlastmil Ogrodník – Petr Mayer, Tomáš Mankovecký
Delegát: Jan Svoboda.

FC Velké Meziříčí

má v tabulce 19 bodů, o dva méně než jeho soupeř a je na předposledním místě. V pěti jarních zápasech získalo jen 2 body za remízy s Uherským Brodem ve Frýdlantu n.O. V obou zápasech vedlo, ale vedení neudrželo. V dalších třech zápasech pak prohrálo. Navzdrory tomu všemu má celek z Vysočiny jedno velké pozitivum a to s 12 brankami pátého nejlepšího střelce soutěže Antonína Plichtu. Na jaře dal polovinu branek svého mužstva.

1.SC Znojmo FK

má za sebou na jaře celkem 5 zápasů – první tři vyhrálo, poslední dva ale prohrálo, navíc nedalo branku. Dlužno dodat , že právě tyto zápasy byly s týmy z čela MSFL, doma s Rosicemi dostalo jeden gól a na půdě vedoucí Kroměříže dvě branky. Do konce soutěže ještě zbývá dvanáct zápasů a dobrých 9 z nich sehraje Znojmo proti týmům, které jsou stejně jako ono namočeny více či méně v bojích o záchranu. Jeden z nejdůležitějších je čeká právě teď. Na podzim na Vysočině ztratilo dva body, když dostalo vyrovnávací gól z penalty ve 4.minutě nastavení..., takže má soupeři co vracet.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:30.