Německý pohár -  ONLINE PŘENOS -  Leverkusen : Werder - 6. února 2018   20:45

Leverkusen
Leverkusen
31' Brandt  • 55' Brandt  • 111' Bellarabi  • 118' Havertz
4:2
(1:2)
Werder
Werder
4' Kruse   • 7' Jóhannsson
Leverkusen
Leno – L. Bender (C) (79. Henrichs), Tah, S. Bender, Wendell (112. Retsos) – Kohr (108. Bellarabi), Aránguiz – Brandt (101. Alario), Havertz, Bailey – Volland
Özcan – Retsos, Kießling, Alario, Jedvaj, Bellarabi, Henrichs
Fritz – Schaal, Pelgrim
BayArena, Leverkusen
Werder
Pavlenka – Gebre Selassie, Veljković, Moisander, Augustinsson – Kainz (91. Belfodil), Delaney, Junuzović (C) – Eggestein (113. Langkamp), Kruse, Jóhannsson (46. Rashica)
Drobný – Bauer, Gondorf, Rashica, Langkamp, Belfodil, Friedl

To bude z mé strany všechno. Všem čtenářům přeji dobrou noc a u dalšího fotbalového představení zase někdy na počtenou.
Je dobojováno! Bayer Leverkusen dokázal v základní hrací době dohnat dvoubrankové manko a v prodloužení dokonat obrat. Tento tým zaslouženě postupuje do další fáze německého poháru.

Dnešní večerní zápas rozhodně nenudil. Viděli jsme parádní fotbal nahoru dolů. Šest branek, čtyři v síti Werderu a dvě v brance Leverkusenu. Dohromady 33 faulů, z toho sedm z nich bylo žlutých. Kdo tento zápas sledoval, tak rozhodně chybu neudělal.
Držení míče: 51 % : 49 %.
Střely na branku: 8:5. Střely mimo: 2:4. Rohy: 5:9. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 16:17.
120'
120'
Střela od Belfodila byla zablokována spoluhráčem, míč zamířil do autu. Leno s odkopem nikde nespěchá.
119'
Werder teď všechno sází do ofenzívy. Navíc teď vybojoval i rohový kop ve svůj prospěch.
118'
Leverkusen právě vstřelil branku!
Je rozhodnuto! Hostující obrana zaspala v bránění ve svém pokutovém území a hned z toho byla další branky v jejich síti. Tentokrát se po přihrávce Bellarabiho prosadil KAI HAVERTZ. Domácí tým tedy míří za postupem do semifinále DFB-Pokalu.
117'
Leno se dostal k míči už za brankovou čárou, Werder tedy rozehrával rohový kop, který sice nevyšel podle představ, alespoň domácí vystrašil.
116'
Belfodil se v pokutovém území protlačil ke zakončení, které bylo ovšem nepřesné. Tento hostující útočník branku překopnul.
115'
Pět minut do konce tohoto prodloužení, na tahu je Werder, který musí dotáhnout jednobrankové manko.
114'
Leverkusen hraje po své třetí brance s velikým nadšením a je blízko postupu do semifinále německého poháru.
113'
Střídání v týmu Werder Brémy: ze hřiště odchází Eggestein, přichází Langkamp.
112'
Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Wendell, přichází Retsos.
111'
Tak to je tedy střídání jako hrom. Wendell rozehrál standardní situaci na hlavu Svena Bendera, který posunul míč ke KARIMU BELLARABIMU a ten tři minuty po svém příchodu rozvlnil síť Pavlenkovy branky.
110'
Centr do pokutového území odvrátil pozorný Moisander, ale akce domácích zdaleka nekončí. Jelikož se vzápětí provinil proti pravidlům střídající Belfodil.
109'
Bailey hraje na polovině hostů dost agresivně, terčem jeho faulu se stal pravý obránce Gebre Sellasie.
108'
Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Kohr, přichází Bellarabi.
107'
Leverkusen se snaží o rychlou ofenzivní smršť, ale hostující obrana si dokázala poradit.
106'
Začalo druhé prodloužení.
105'
První prodloužení skončilo.
105'
Žlutou kartu dostává Kohr (Bayer Leverkusen).
Žlutou kartu dostává Bailey (Bayer Leverkusen).
105'
Celý incident se zkoumá na videu, které posléze ukáže na hříšníky, kteří zřejmě dostanou žlutou kartu.
104'
Na hřišti nám vznikla trošku větší roztržka, kterou nedokázal ukončit sám rozhodčí, tak si zavolal na pomoc své asistenty.
103'
Werder mohl zaútočit do otevřené obrany, ale všechno to zabrzdila přihrávka dozadu na obránce.
102'
Bailey se postavil k exekuci přímého kopu a z něj orazítkoval levou tyč hostující branky. Tohle byla zajímavá příležitost.
101'
Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Brandt, přichází Alario.
101'
Žlutou kartu dostává Eggestein (Werder Brémy).
100'
Tempo hry se začíná zrychlovat. Dočkáme se nějaké větší šance? Zatím k tomu byli blíž hráči Werderu.
99'
Rashica mohl přihrát na zadní tyč, kde byl úplně volný spoluhráč. Jenže volil přihrávku na druhou vlnu, která byla nepřesná.
98'
Rashica to taky se svým faulem přehnal a může být rád pouze za domluvu. Bayer se stěhuje na míč.
97'
Prodloužení je zatím bez šťávy. Je znát, že jedna chyba může tým stát zápas.
96'
Delaney může být rád, že za tento faul neviděl žlutou kartu. Tohle se přímo volalo o potrestání.
95'
Brémy se snaží kombinovat, ale bohužel pro ně pouze na vlastní polovině. Leverkusen skvěle napadá a nepouští je na svou půlku.
94'
Aránguiz se po ošetření za postranní čarou hlasí o nástup zpět na trávník. Rozhodčí po chvilce dává pokyn k nástupu.
93'
Hra je přerušena vlivem zranění domácího hráče, který si žádá ošetření.
92'
Leverkusen začíná toto prodloužení držením míče a postupnou kombinací na polovinu svého soupeře.
91'
Střídání v týmu Werder Brémy: ze hřiště odchází Kainz, přichází Belfodil.
91'
Začal první poločas prodloužení.
Základní hrací doby nám vítěze neurčila, na řadu příjde prodloužení. Hráči si na malou chvíli odpočinou a poté se zase začne hrát.
90+2'
Druhý poločas skončil.
90+1'
Leverkusen začal nastavení svou standardní situací, která sice udělala ve vápně rozruch, ale to bylo asi všechno.
90+1'
Rozhodčí nastavil dvě minuty nad rámec základní hrací doby zápasu.
90'
Žlutou kartu dostává Augustinsson (Werder Brémy).
89'
Werder je u míče a k výrazné ofenzivní hře se zatím nemá. Ovšem nesmí se bát, jelikož konec druhého poločasu je za dveřmi.
88'
Žlutou kartu dostává Moisander (Werder Brémy).
87'
Míč se opět stěhuje na kopačky hostů, kteří tentokrát neváhají a míří na domácí polovinu.
86'
Bayer se snaží najít recept na skvěle fungující hostující obranu. Zatím jejich útočné snažení přichází vniveč.
85'
Diváci si bouří, protože viděli další faul v pokutovém území, který rozhodčí neodpískal. Podle opakovaných záběru to rozhodně faul nebyl.
84'
Dosud se hrálo bez ofsajdů. Celé toto snažení překazil až Eggestein, který otevřel takový ofsajdový účet zápasu.
83'
Werder nechce v závěru základní hrací doby nic riskovat, proto volí přihrávky až na vlastního brankáře.
82'
Kruse se dostal na hranici vápna k míči a neváhal vyzkoušet pozornost domácího brankáře. Ovšem Leno byl na svém místě a míč pokryl.
81'
Z rohového kopu hostů se míč dostal až k Pavlenkovi, který rozehrává krátkou přihrávkou do levé strany.
80'
Domácí stopeři zaspali a málem z toho byl třetí gól v brance domácích. Ovšem Delaney při svém střeleckém pokusu doslova zboural Taha, který jeho střelu zablokoval.
79'
Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází L. Bender, přichází Henrichs.
79'
Na hřišti se opět množí fauly. Tentokrát byl v hlavní roli Havertz, který nekompromisně udeřil loktem jednoho z hostujících stoperů.
78'
Rashica fauloval v hlavičkovém souboji Wendella. Rozhodčí neváhal odpískat útočný faul tohoto hostujícího útočníka.
77'
Pomalu se blížíme do závěrečné části dnešního utkání. Na světelné tabuli nám stále svítí nerozhodný výsledek. Dočkáme se tedy prodloužení nebo dokonce penalt?
76'
Pavlenka se opět ukázal ve skvělém světle, když skvělým zákrokem nohou vyrazil pokus jednoho z domácích.
75'
Leverkusen drží svou útočnou polovinu, kde s přehledem kombinuje. Hostující obrana má teď dost práce, aby domácí dokázala zastavit.
74'
Volland dostal míč v pokutovém území, kde byl také faulován. Jenže podle rozhodčí Eggestein domácího hráče neufaloval, hra pokračuje dále.
73'
Rashica v souboji jeden na jednoho neuspěl. Wendell jeho úmysl přečetl a míč mu také odebral.
72'
Bailey to zkusil z velké dálky, ale nepřesně. Pavlenka pouze sledoval míč, jak putuje do zámezí.
71'
Veljković je pánem svého vápna. Tentokrát odvrátil centrovaný míč Brandta, který směřoval na volného Vollanda.
70'
Bailey se snažil dostat přes protihráče, ale zároveň také fauloval. Tentokrát to odnesl Gebre Sellasie.
69'
Werder vysunul své napadání a slaví zisk míče. Jenže to netrvá moc dlouho, jelikož jejich radost kazí nepřesné přihrávky.
68'
Kohr se s tím nepáral a napálil míč daleko na útočnou polovinu. Jenže jeho bezhlavá přihrávka našla pouze kopačky hostů.
67'
Brandt se snažil obhodit svého protihráče, ale míč si až moc předkopnul. To předkopnutí se mu stalo osudné.
66'
Ani tato standardní situace nevystraší Lena tak, aby musel předvést nějaký další solidní zákrok. Domácí brankář bude pouze odkopávat od své branky.
65'
Centr Havertze pouze prolétnul pokutovým územím a skončil v autu. Volland jenom rozhodil rukama a Pavlenka bude odkopávat od své branky.
64'
Žlutou kartu dostává Wendell (Bayer Leverkusen).
64'
Co rohový kop Werderu, to možnost Bayernu k protiútoku. Brémy mají velké štěstí, že tyto brejky dokáží včas zastavit.
63'
Lars Bender na poslední chvíli odvracel míč na rohový kop. Nebýt tam, tak Delaney má snadou práci poslat svůj tým do vedení.
62'
Jenže nabídnutou šanci Leverkusen pohřbil nepřesným centrem, který hostující obrany skvěle odvrátila.
61'
Brandt dnes hraje opravdu parádně. Je produktivní a bojuje za svůj celek. Nyní vybojoval pro Bayer rohový kop.
60'
Ovšem tento styl hry ubližuje ofenzivní podívané, které jsme byli svědky v prvním poločase. Snad se to postupem času zlepší.
59'
Od druhé branky Bayeru se na hřišti nic zásadního neudálo. Oba týmy nechtěji riskovat a radši se drží zpátky.
58'
Werder rozehrával rohový kop, který si domácí obrana skvěle pohlídala. Navíc rychle rozehrála na brejk. Ten ale byl zastaven něco málo před hostujícím vápnem.
57'
Další jejich akci končí faul Wendella. Hosté se postupně přibližují na dostřel domácí branky. Leno společně s obranou musí být v pozoru.
56'
První útočná akce hostí, která by mohla vést k opětovnému vedení nevyšla. Ovšem nemusí zoufat, hráči Werderu budou vhazovat.
55'
Začínáme od začátku! JULIAN BRANDT se dostal na před hostujícím vápnem k míči a nechytatelně ho poté poslal za záda českého brankáře hající barvy Werderu. Tohle byla spektakulární branka.
55'
Bailey se po rohovém kopu dostal míče, ale nepochopitelně přihrál brankáři a ještě k tomu nepřesně. Werder má další rohový kop.
54'
Rychlý protiútok Werderu ukončil až rázným odkopem Sven Bender. Hosté budou opět rozehrávat rohový kop.
53'
Kohr opět na trávníku, tentokrát po souboji s Kainzem. Rozhodčí opět odpískal proti hostující brance.
52'
Kohr byl před pokutovým vápnem poslán loktem na trávník. Z nabídnuté standardní situaci nic nebylo, jelikož Wendell branku přestřelil.
51'
Eggestein to v tuto chvíli zbytečně překombinoval. Jeho následná střela zpoza vápna byla hned zablokována.
50'
Tah byl Kainzem zatlačen až k rohovému praporku, ale domácí hráč si poradil a konstruktivně rozehrál.
49'
Kruse si svkěle naběhnul na centr, který byl pro něj dost vysoký. Leno si mohl oddechnout.
48'
Bailey podklouznul a nešťastně se poté srazil s Gebre Sellasiem. Na chvíli zůstal ležet na trávníku, ale poté se ihned zvednul a chce pokračovat v zápase.
47'
Werder rozehrál druhý poločas dnešního střetnutí a radši volí přihrávky ve své obranné řadě. Divákům se to nelíbí a pískají.
46'
Střídání v týmu Werder Brémy: ze hřiště odchází Jóhannsson, přichází Rashica.
46'
Fauly: 8 – 5
Je za námi první dějství tohoto zápasu! Hráči Werderu míří do šaten zatím spokojenější, jelikož vedou 2:1.

Hosté začali s velkou noblesou. Jejích úvodní nápor vyústil faul Taha v pokutovém území. Max Kruse nabídnutou penaltou nepohrdnul. Jako další rozvlnil domácí síť Aron Jóhannsson. Jeho dloubáček byl vskutku parádní. Poté se delší dobu nic nedělo. Až ve 31. minutě domácí tým rozebral obranu soupeře kombinací na jeden dotek, Kohr pláchnul svým strážcům a vybídnul Juliana Brandta ke skórování.

Druhé dějství začne za necelých patnáct minut, buďte u toho s námi!
45+2'
45+1'
Arbitr dnešního utkání se rozhodnul nastavit jednu minutu nad rámec základní hrací doby prvního poločasu.
45'
Nepovedená domácí akce končí až za brankovou čárou. Hostující brankář se protáhne na konci poločasu odkopem od branky.
44'
Za malou chvíli nám rozhodčí odtajní počet nastavených minut v prvním poločase.
43'
Rohový kop Leverkuse rozehrál na hranici vápna, kde byla ovšem přesila hostujících obránců.
42'
Rohový kop nepřinesl nic nebezpečného pro domácí branku, nýbrž málem pro tu hostující. Velmi rychlý brejk zastavil až ve vlastním vápně pozorný Veljković.
41'
Werder na konci poločasu zvyšuje obrátky na útočné polovině. Následně poté získal výhodu dalšího rohového kopu.
40'
Další rohový kop končí předčasně, jelikož byl odpískán útočný faul.
39'
K odraženému míči se dostal Kainz, který poté svou nádhernou střelou z halfvoleje nechal vyniknout domácího brankáře. Leno na poslední chvíli vyškrábnul míč na rohový kop.
38'
Werder opět zpřesnil svou kombinaci a dostává se na dostřel domácí branky. Nakonec i donutil Lena k zákroku. Domácí brankář vyrazil míč na rohový kop.
37'
Jóhannsson se na malém vápně dral k centrovanému míči, ale na poslední chvíli ho parádně zablokoval vracející se stoper.
36'
Gebre Sellasie zahrál pozičně na výbornou a získal míč pro svůj celek. Ten opět začíná svou akci od svých stoperů.
35'
Pomalu se nám blíží závěr prvního dějství dnešního zápasu. Dosavadní průběh rozhodně nezklamal, jelikož jsme viděli už tři branky.
34'
Jenže hostující kombinace začíná být v některých pasážích velmi nepřesná. Leverkusen ovšem toho zatím moc nevyužívá.
33'
Střílený centr z pravé strany odvrátil pozorný Veljković. Následně se míč dostal až ke Gebre Sellassiemu, který nikde nespěchá a radši volí přihrávku zpět.
32'
Bailey se blýsknul parádní inviduální akcí na své levé straně, ale střela se moc nepovedla. Pavlenka byl připraven.
31'
Parádní kombinace na jeden dotek v podání domácích hráčů na polovině hřiště. Kohr běžel sám na Pavlenku, ale poté si všimnul lépe postaveného JULIANA BRANDTA, kterému přihrál. Druhý jmenovaný neměl žádné problémy trefit prázdnou branku. Leverkusen tedy snižuje na rozdíl jediné branky.
31'
Další domácí faul na polovině hřiště, tentokrát ho měl na svědomí defenzivní záložník Kohr.
30'
Pavlenka neváhal a odpálil míč daleko od své branky, nebezpečně na něj dotíral Volland a Bailey.
29'
Havertz chtěl rychle rozehrát, ale rozhodčí ho zastavil. Vhazovat budou hráči Werderu, ne on.
28'
V dosavadním průběhu tohoto utkání jsme viděli už devět faulů. Šest jich bylo na domácí straně, tři zase na straně Werderu.
27'
Augustinsson ve velké pohodě sklepnul míč hrudí ke svému brankáři. Hostující brankář si počkal na dobíhajícího soupeře a míč chytil.
26'
Moisander rozehrál z místa prohřešku velmi špatně, jeho adresovaná přihrávka končí v zámezí.
25'
Další faul domácích, který měl na svědomí Volland. Ten si při zpracování pomohl loktem.
24'
Tentokrát si hosté zkusili rozehrát přímý kop, který ovšem nevyšel podle jejich představ.
23'
Dnešní zápas se nese v znamení agresivní hry z obou stran. Ani jeden tým si nic zadarmo nedaruje.
22'
Eggestein se postavil vstříc pronikajícímu Baileymu. Tento čin rozhodčí posoudil jako nedovolené bránění a ukazuje proti brance Werderu.
21'
Aron Jóhannsson dnes hraje opravdu znamenitý zápas. Je platný v ofenzivě, tak i v obranné fázi. Trenér musí být spokojen.
20'
Kohr si při výskoku pomohl rukama. Tento prohřešek neunikl rozhodčímu, který odpískal útočný faul.
19'
Domácí tým získal vysokým napadáním míč pro sebe a postupnou kombinací postupuje vstříc brance hostí, kterou dnes hájí Jiří Pavlenka.
18'
Vzápětí přichází další nepřesná přihrávka, která teď končí až u samotného brankáře Lena.
17'
Až přihrávka na Jóhannssona nevyšla a končí v zámezí. Leverkusen bude na své polovině vhazovat míč zpátky do hry.
16'
Zatím je to zápas hostů, kteří hrají s velkým sebevědomím. Nekazí přihrávka, hrají rozvážně.
15'
Akce končí až v tuto chvíli, kdy se míč dostal do rukavic hostujícího brankáře.
14'
Leverkusen zahrával zajímavou standardní situaci, kterou si ovšem hostující obrana skvěle pohlídala. Jenže akce Bayeru zdaleka nekončí, hráči budou vhazovat.
13'
Žlutou kartu dostává Gebre Selassie (Werder Brémy).
13'
Hostující kapitán byl nelítostně poslal před polovinou na trávník. Rozhodčí zatím nechává hru pokračovat.
12'
Během pár minut, kdy se nepsalo se na hřišti neudálo nic, co by stálo za řeč. Míč putuje z kopačky na kopačku někde na polovině hřiště.
11'
Omlouváme se za menší technické problémy. V tuto chvíli by už všechno mělo být v pořádku.
7'
Werder právě vstřelil branku!
Panečku, to je začátek pro hosty. Domácí tým zaváhal na polovině hřiště, přišel o míč a hned z toho byla nebezpečná akce ze které vyústil druhý hostující gól. ARON JÓHANNSSON zužitkoval báječný míč za domácí obranu a takovým nadýchaným lobem překonal domácího brankáře.
7'
Jiří Pavlenka zahrál svým fanouškům na nervy, jelikož dlouho váhal s odkopem až jeho nákop zablokoval domácí Havertz. Míč ovšem neputuje do branky, nýbrž do autu.
6'
Hra je přešuna kvůli zbytečnému faulu domácích na polovině hřiště. Domácí obrana musí být na pozoru.
5'
Pavlenka se vytáhnul proti skvělé hlavičce Baileyho, která směřovala do pravé šibenice jeho branky.
4'
K pokutovému kopu se postavil MAX KRUSE, který si počkal na pohyb brankáře a poté míč poslal na opačnou stranu branku. Werder se tedy ujímá vedení v zápase – 0:1.
3'
Jonathan Tah nešťastně ve vápna fauloval jednoho z hostujících hráčů a rozhodčí neváhal odpískat pokutový kop.
3'
Werder v úvodu utkání nikde nespěchá, spíše volí rozvážnou kombinaci a postupný přesun na domácí polovinu.
2'
Domácí tým zahájil dnešní utkání výkopem, ale jejich první útočná akce se nedostala ani k vápnu. Na tahu jsou hráči Werderu.
1'

Bayer Leverkusen: Leno – L. Bender (C), Tah, S. Bender, Wendell – Kohr, Aránguiz – Brandt, Havertz, Bailey – Volland
Náhradníci: Özcan – Retsos, Kießling, Alario, Jedvaj, Bellarabi, Henrichs

Werder Brémy: Pavlenka – Gebre Selassie, Veljković, Moisander, Augustinsson – Kainz, Delaney, Junuzović (C) – Eggestein, Kruse, Jóhannsson

Werder Brémy
Naopak Brémy půjdou do tohoto čtvrtfinále v úplně jiné situaci, jelikož po zaspaném podzimu má tento tým plné ruce s boji o záchranu. Mírným povzbuzením do dalších zápasů může být výhra v posledním kole na hřišti Schalke (2:1).

Bayer Leverkusen
Domácí celek nastoupí do úterního zápasu jako mírný favorit. Bayeru by rád skvělou formu z ligové scény přenesl i do té pohárové. Tento tým už pět zápasů v řadě neprohrál, poslední porážka se datuje na 12.1, kdy doma podlehli Bayernu (1:3).

Leverkusen – Karlsruhe 3:0
Leverkusen – Union Berlín 4:1
Leverkusen – Mönchengladbach 1:0

2 – Bailey, 1 – Alario, Aránguiz, Brandt, Kohr, Pohjanpalo, Wendell
Hezký pondělní večer, německý DFB-Pokal má tento týden na programu čtvrtfinálové zápasy. Úterní čtvrtfinálový program završí utkání mezi Bayerem Leverkusenem, který na svém hřišti přivítá výběr Werderu Brémy. Úvodní výkop v BayAreně je naplánován na 20:45.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.