Německý pohár -  ONLINE PŘENOS -  Uerdingen : Dortmund - 9. srpna 2019   20:45

0:2
(0:0)
Dortmund
Dortmund
50' Reus   • 72' Alcácer
Uerdingen
Königshofer – Grosskreutz, Lukimya, Maxso, Dorda – Gündüz, Barry (78. Bitthoff), Mbom, Rodriguez, Evina (65. Guenouche) – Osawe (60. Kinsombi)
Dortmund
Hitz – Piszczek, Akanji, Hummels, Schulz – Witsel, Weigl – Sancho (79. Hakimi), Reus (82 Götze), Hazard (90. Bruun Larsen) – Alcácer

Držení míče: 35 % : 65 %.
Střely na branku: 2:12. Střely mimo: 3:9. Rohy: 4:12. Ofsajdy: 4:0. Fauly: 8:8.
Dvě nastavené minuty uplynuly a zápas končí. Dortmund zvládl povinné vítězství na půdě třetiligového Uerdingenu a postupuje do další fáze Německého poháru.

Dortmund od úvodu potvrzoval dlouhým držením balonu pozici velkého favorita. K výraznější šanci se ale druhý tým loňského ročníku Bundesligy nedostal. Uerdinger sice také směrem do útoku příliš snahy nenabídl, ale pro tým ze třetí ligy byl bezbrankový stav první poločas jednoznačným úspěchem.

Po změně stran už domácí neměli dostatek sil. Ihned po přestávce se prosadil Marco Reus, který zužitkoval srážky stoperů Uerdingenu a poté nekompromisně prostřelil domácího gólmana. O pojišťovací gól se postaral dvacet minut před koncem Paco Alcácer. Španělský útočník parádně zakroutil balon do sítě přes obrannou zeď.
90+2'
90+2'
Grosskreutz si ještě v samém závěru vykoledoval žlutou kartu po faulu na Witsela.
90+2'
Hlavní rozhodčí nastavuje ve druhém poločase dvě minuty.
90+1'
Rodriguez se ještě provinil faulem na Götzeho. Dortmund s rozehrávkou nespěchal a když už míč uvedl Hakimi do hry, tak jen zpět ke svým obráncům.
90'
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Hazard, přichází Bruun Larsen.
89'
Tribuny povzbuzovaly útočícího Rodrigueze. Ten byl proti čtveřici obránců zcela sám, sice vyzkoušel Hummelse, ale do vápna se nedostal.
88'
Hakimi z levé strany proskočil do pokutového území, na zakončení si netroufl a ani přihrávku pod sebe nedal přesně na nabíhajícího Alcácera.
87'
Domácí už nemají síly na ofenzivní fázi. Naopak Dortmund s přehledem kontroluje hru v kombinaci ve středu trávníku.
86'
Do otevřenější obrany postupoval s míčem u kopačky střídající Mario Götze. Záložník Dortmundu ale neměl s kým kombinovat a tak o balon přišel.
84'
Také Paco Alcácer zahrozil z velkého úhlu. Po vyraženém pokusu ještě Dortmund rozehrával rohový kop, ale ani ten příliš Königshofera neohrozil.
83'
Zhruba posledních deset minut i s nastavením zbývá do konce druhého poločasu. Hakimi mohl nadobro stvrdit postup Borussie, ale v šanci neuspěl.
82'
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Reus, přichází Götze.
81'
Tvrdým faulem se provinil také Marco Reus. Domácí se mohli po volném přímém kopu natlačit do pokutového území, ale Maxsově hlavičce scházela přesnost.
80'
Tak přece jen se ještě Uerdingen nadechuje alespoň k lehkému odporu. Mbomova přihrávka měla najít Rodrigueze, ale ten byl až za posledním soupeřem.
79'
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Sancho, přichází Hakimi.
78'
Střídání v týmu KFC Uerdingen 05: ze hřiště odchází Barry, přichází Bittroff.
77'
Jadon Sancho má i nadále dostatek energie na útočení. Devatenáctiletý Angličan pořádně prohnal Dordu, ale ten i tentokrát ustál atak soupeře.
76'
Dortmund se opět usadil na útočné polovině trávníku. Sancho mířil do vápna, ale těsně před ním se mu postavil do cesty skvěle hrající Christian Dorda.
75'
Domácí byli při rozehrávce pod tlakem. Lukimya chtěl hrát konstruktivně, našel na pravé straně Gündüze, ten ale následně už nedokázal posunout míč k Kinsombimu.
74'
A aktivita Dortmundu rozhodně nekončí. Přímo z rohového kopu ohrozil branku domácího celu Thorgan Hazard. Lukas Königshofer by ale připraven.
72'
Dortmund právě vstřelil branku!
Dortmund si pojišťuje své vedení! PACO ALCÁCER nebyl v průběhu zápasu příliš vidět, ale nyní zakroutil míč z volného přímého kopu do sítě geniálně. Na prudkou ránu do rohu branku nemohl Königshofer dosáhnout.
71'
A další faul v nebezpečné blízkosti pokutového území. Jean Mbom navíc vidí od hlavního rozhodčí jako první hráč v dnešním duelu i žlutou kartu.
70'
Axel Witsel se také připomněl na trávníku. Hosté se ale opět dlouho nemohli dostat do pokutového území. Maxso ale soupeřům věnoval zaváháním rohový kop.
69'
Uerdingen se rozhodně nevzdává. Střídající Kinsombi se tlačil do útoku, ale proti velké přesile neměl příliš šancí na úspěch a o míč rychle přišel.
67'
Reus si sběhl pro balon až ke středovému kruhu, poté zkusil vyslat přihrávku na Sancha, ale míč se zarazil o špičku kopačky bránícího Grosskreutze.
66'
Dordovi se podařilo získat míč u středové čáry, ale vhazováním zcel zazdil nadějnou situaci. Dortmundští fotbalisté se stačili bleskově zatáhnout.
65'
Střídání v týmu KFC Uerdingen 05: ze hřiště odchází Evina, přichází Guenouche.
64'
U balonu byl právě faulovaný Reus a Jadon Sancho. Nakonec Sancho jen centroval do vápna, kde si Hummels pomohl faulem v souboji s Maxsem.
63'
Těsně na hranici vápna byl faulován Marco Reus a Dortmund bude mít šanci navýšit své vedení z volného přímého kopu.
62'
O rozehrávku od rohového praporku se opět postaral Thorgan Hazard. V šestnáctce Uerdingenu bylo pořádně horko, ale nakonec míč sebral do rukavic Königshofer.
61'
Fotbalisté Dortmundu pokračují ve snaze vstřelit pojišťovací branku. Sanchova snaha na levé straně ale vyzněla do ztracena.
60'
Střídání v týmu KFC Uerdingen 05: ze hřiště odchází Osawe, přichází Kinsombi.
59'
Aktivita je stále na kopačkách hráčů z Bundesligy. Hazard ještě prostrkával míč pod sebe na Reuse, ale kapitán hostů si bude muset na druhý zásah zatím počkat.
58'
Nico Schulz ještě sprintoval za přetaženým centrem, ale míč zachytil jen za koncovou lajnou. O rozehrávku se tak postará domácí gólman Lukas Königshofer.
57'
Borussia se i nadále tlačí do útočení. S Reusem spolupracoval Hazard, následně byl u balonu i Alcácer, ale domácím opět zafungovala obrana.
55'
Marwin Hitz si snadno pohlídal lehkou ránu k bližší tyči. Rodriguez si připsal další střelecký pokus, který neměl šanci na úspěch.
54'
Domácí po obdržené brance lehce otevřeli obranu a toho mohl okamžitě využít Alcácer. Jeho klička ale na Maxsa nezabrala.
53'
Až od brankáře museli začít domácí fotbalisté útočnou akci. Gündüz spěchal za míčem na pravém kraji, ve vápně ale kraloval bez větších potíží Hitz.
52'
Domácí sice rozehrávali po obdržené brance ze středu pole, ale ihned se museli zatáhnout k vlastnímu pokutovému území a to se rozhodně nelíbí domácím příznivcům.
50'
Dortmund se v úvodu druhé půle ujímá vedení! Po Akanjiho centru se dostal do vápna MARCO REUS, kapitán Borussie využil srážky domácích stoperů a poté zamířil mimo dosah bezmocného Königshofera.
49'
Thorgan Hazard našel na hranici šestnáctky Reuse, následně mohl pálit Sancho, ale obrana domácího celku se stačila včas přemístit.
48'
Povedenou kolmici vyslal do vápna Reus. Alcácer nebyl daleko od zakončení, ale přece jen měl o něco blíže k balonu Lukas Königshofer.
47'
Dortmund vletěl do druhého poločasu aktivně. Po rozehrávce ze středového kruhu se hostující fotbalisté okamžitě přesunuli do blízkosti vápna.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 21:46.
Šedesát nastavených sekund je minulostí a první poločas končí. Hráči obou týmů odcházejí do šaten za bezbrankového stavu.

Dortmund od úvodu potvrzoval dlouhým držením balonu pozici velkého favorita. K výraznější šanci se ale druhý tým loňského ročníku Bundesligy nedostal. Uerdinger sice také směrem do útoku příliš snahy nenabídl, ale pro tým ze třetí ligy je bezbrankový stav jednoznačným úspěchem.
45+1'
45+1'
Hlavní rozhodčí nastavuje v prvním poločase jednu minutu.
45'
Thorgan Hazard se stáhl pro balon až téměř mezi stopery. Dortmund se ještě snažil soupeře zatlačit, ale lehký centr Reuse snadno zastavil Königshofer.
44'
Minutu před pauzou se dostal k míči domácí Franck Evina. Domácí fotbalisté kombinovali ve středu trávníku a chtějí dohrát první půli bez inkasované branky.
43'
O prudký centr do vápna se nyní postaral Piszczek, ale v šestnáctce neuspěl Alcácer ani na zadní tyči číhající Jadon Sancho. Už to vypadá, že první půle skončil bez branek.
41'
První poločas pomalu míří ke svému závěru. Dortmund tentokrát rozehrával rohový kop jen na krátko do kombinace. Nakonec pálil z hranice vápna Hummels, ale branku netrefil.
40'
Dortmund mohl být potrestán za svou pasivitu. Po zaváhání Schulze se hnal z úhlu na Hitze Osawe, ale finální střelu poslal jen mimo tři tyče.
39'
Witsel si několikrát narazil s Reusem, následně se hostující fotbalisté zmohli jen na nevýrazný centr do pokutového území, který domácí obrana snadno zpacifikovala.
38'
Také Piszczek se snažil zaskočit domácí obranu bleskovou přihrávkou, ale Hazard neměl šanci dostihnout míč ještě na hrací ploše.
37'
Franck Evina si dokázal pokrýt míč tělem před dotírajícím Witselem, následně byl faulován Weiglem, který na Evinu také nestačil.
36'
S blížícím se závěrem první půle se hra lehce rozhýbává. Witselova pobídka za hráz obránců hostujícího celku ale nabíhajícího Sancha nenašla.
35'
Alcácer v pokutovém území místo střely ještě prodlužoval míč na Reuse, ale ten byl ve výrazně horší pozici než hrotový útočník ze Španělska.
34'
Dortmund marně obléhá pokutové území domácího celku. Tentokrát to zkoušel individuálně Jadon Sancho, ale na levé straně opět neuspěl.
33'
Thorgan Hazard tvrdě zajel do Mboma. Hlavní rozhodčí sice situaci neodpískal, ale musel přerušit hru, protože Jean Mbom zůstával delší dobu na zemi.
31'
Domácí se odvážili po dlouhé době k útoku. Souhra Gündüze s Barrym ale příliš dlouho netrvala, navíc Gündüz skončil po souboji s Hummelsem na trávníku.
30'
I po půlhodině hry drží třetiligový Uerdingen se slavným Dortmundem bezbrankový stav. Rychlou akci mohl ve skluzu zakončit Alcácer, ale jako první byl u balonu Königshofer.
29'
Po dalším rohovém kopu zakončoval zpoza pokutového území Marco Reus. Dirigent hry Dortmundu ale netrefil zařízení o několik metrů.
28'
Sancho si zkoušel navést balon z pravé strany více do pokutového území, ale z velkého úhlu brankáře domácího celku nepřekvapil.
27'
Hlavní rozhodčí nyní musel napomínat Evinu, který ve středovém kruhu zatáhl za dres unikajícího Hazarda. Tentokrát se to ještě obešlo bez žluté karty.
26'
Domácí zkusili z velké dálky ohrozit Marwina Hitze. Gólman Borussie ale zasahovat ani zdaleka nemusel, míč prolétl daleko od branky.
25'
Také Rodriguez se dostal do hry. Po souhře s Barrym si ale druhý jmenovaný ukopl balon a útočit mohou opět hostující fotbalisté.
24'
Jadon Sancho rozehrával rohový kop, ale spoluhráče v pokutovém území nenašel. Dortmund se přece jen ještě udržel na útočné polovině trávníku.
22'
Osayamen Osawe spěchal za nakopnutým balonem, byl už za Akanjim, ale nepohlídal si své ofsajdové postavení a míč musel opět odevzdat.
21'
Hazard dostal přihrávku podél postranní lajny od Schulze, následně zkoušel překvapit domácího gólmana z velkého úhlu, ale branku o pořádný kus netrefil.
20'
Ani dvacet minut branku nepřineslo. Dortmund je o poznání více u balonu, ale do vyložených šancí se stále ne a ne dostat.
19'
Reus se pokusil rozhýbat pevnou obranu soupeře. Třicetiletý záložník cpal přihrávku na Alcácera, ale míč pouze prosvištěl kolem levé tyče.
18'
Nápor Dortmundu postupem času sílí. Schulzův centr měl najít Alcácera, ale toho si domácí obrana velmi hlídá. Hosté se však ještě udrželi u balonu.
16'
Po rohovém kopu musel Lukas Königshofer opět zasahovat. Prudká hlavička mířila do branky, ale domácí gólman předvedl vynikající zákrok.
15'
Nebezpečná situace před brankou Uerdingenu. Sancho prokličkoval mezi třemi soupeři, poté ještě přihrával do malého vápna, ale Maxso se štěstím odkopl do bezpečí vedle branky.
14'
Také Jadon Sancho se připomněl na trávníku. Anglický fotbalista si narazil s Reusem, poté přihrával ještě Alcácerovi, ale domácí opět skvěle zasáhli v obraně.
13'
Nico Schulz vedl útočnou akci po levé straně trávníku. Dortmund se ale nemůže prosadit proti stažené obraně domácího celku, navíc se faulem provinil Weigl.
12'
Thorgan Hazard nabral rychlost na levém kraji, ale přes staženého Dordu se nedostal. Dortmund může pokračovat v akci po autovém vhazování.
10'
Úvodní desetiminutovka příliš fotbalové krásy nenabídla. Uerdingen mohl opět útočit, ale na levé straně zazmatkoval uspěchaným centrem Christian Dorda.
9'
Právě Roberto Rodriguez rozehrával následně od rohového praporku. Ještě před rozehrávkou dostal domácí záložník pořádnou sprchu od fanoušků Dortmundu. Nakonec se ale hosté bez potíží ubránili.
8'
Už už to vypadalo, že by se domácí mohli na moment udržet na útočné polovině. Rodriguez dostal ideální nahrávku proti noze a pořádně protáhl překvapivou ránou Marwina Hitze.
7'
Zkušený Lukasz Piszczek centroval z pravé strany do pokutového území, ale balon pouze proletěl šestnáctkou a skončil za koncovou čárou.
6'
Velcí favorité dnešního zápasu začínají pozvolným tlakem. Sancho získal rohový kop, který rozehrával Thorgan Hazard. Domácí se s velkou dávkou štěstí ubránili po hlavičce Hummelse.
5'
Reus nyní vybídl k souhře Weigla. Dortmund se i nadále drží s balonem v těsné blízkosti pokutového území. Witselova průniková přihrávka však byla na Alcácera příliš rychlá.
4'
Dortmund má od samého úvodu zápasu území převahu. S Reusem si několikrát narazil Hazard, následně byl ve hře i Alcácer, ale to už byla domácí obrana stažena před vápnem.
3'
Alex Witsel rozehrával na pravou stranu k Sanchovi. Mladý Angličan nikam nespěchal, balon posouval k Alcácerovi, ale skvěle vystoupil z obranné linie Lukimya.
2'
Do prvního poločasu vstoupili rozehrávkou ze středového kruhu fotbalisté domácího týmu. Hummels musel ihned do hlavičkového souboje s Osawem, ale úvodní střet dokázal ustát.
1'

KFC Uerdingen 05: Königshofer – Grosskreutz, Lukimya, Maxso, Dorda – Gündüz, Barry, Mbom, Rodriguez, Evina – Osawe
Náhradníci: Udegbe – Pflücke, Guenouche, Grimaldi, Kinsombi, Kirchhloff, Bittroff, Konrad, Rühle

Borussia Dortmund: Hitz – Piszczek, Akanji, Hummels, Schulz – Witsel, Weigl – Sancho, Reus, Hazard – Alcácer
Náhradníci: Oelschlägel – Götze, Dahoud, Schmelzel, Hakimi, Bruun Larsen, Wolf, Toprak, Delaney.
Borussia Dortmund

Fotbalisté Dortmundu nedokázali nadějně rozehranou sezonu Bundesligy dotáhnout až k titulu. V závěru byl úspěšnější mnichovský Bayern, který tak obhájil triumf z předcházejícího roku.

Trenér Lucien Favre může i do příští sezony počítat s Paco Alcácerem, jehož hostování z Barcelony se změnilo v přestup. Staronovou posilou je zkušený stoper Math Hummels, který přichází zpět z Bayernu. Dortmund v přestupovém období rozhodně nezahálel, v černo-žluté kombinace se totiž představí i trojice Nico Schulz, Thorgan Hazard a Julian Brandt.

V přípravě zatím Borussia září. Na úvod deseti góly sestřelila Schweinberg. Následně si poradila 3:1 i se Seattlem. V souboj těžkých vah poté překonal Dortmund i poslední vítěze Ligy mistrů z Liverpoolu. Výsledkem 4:1 poté Dortmund přehrál italské Udinesse i St. Gallen. V německém superpoháru byl sice Bayern výrazně aktivnější, ale branky padaly jen do jeho sítě. Na konečných 2:0 pojistil vítězství Dortmundu dvacet minut před koncem Sancho.
KFC Uerdingen 05

Tým z třetí německé soutěže už má v aktuální sezoně za sebou čtyři zápasy. Na úvod sice přišla výhra 1:0 proti Hallescheru, od té doby ale na tři body čeká. V posledních dvou kolech poté Uerdingen remizoval 2:2, nejprve s Unterhachingem, před týdnem poté i s Grossaspachem, když alespoň bod pro Uerdingen zachraňoval ve třetí minutě nastaveného času devatenáctiletý Franck Evina.
Krásný páteční večer, vítám všechny příznivce fotbalu. Kromě elitních evropských lig startují také domácí poháry. V prvním kole toho německého se postaví vysoce favorizovaný Dortmund Uerdingenu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.