Německý pohár -  ONLINE PŘENOS -  Augsburg : Lipsko - 22. prosince 2020   18:30

0:3
(0:1)
Lipsko
Lipsko
11' Orban   • 75' Poulsen   • 82' Angeliño
Augsburg
Gikiewicz – Gumny (77. Gruezo), Gouweleeuw "C", Uduokhai, Iago – Caligiuri, Strobl, Khedira, Oxford (77. Niederlechner) – Gregoritsch, Vargas.
S. Stegemann – C. Gittelmann, F. Assmuth
WWK Arena, Augsburg
Lipsko
Gulácsi – Mukiele (77. Adams), Orban, Upamecano (88. Martel), Halstenberg – Haidara (88. Samardžić), Kampl – Daniel Olmo (77. Borkowski), Sabitzer "C", Angeliño – Forsberg (63. Poulsen).

Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek večera.
Držení míče: 44 % : 56 %.
Střely na branku: 1:6. Střely mimo: 2:7. Rohy: 3:12. Ofsajdy: 2:4. Fauly: 11:8.
Duel končí, Lipsko v něm potvrdilo roli velkého favorita po vítězství 3:0 se raduje z postupu do dalšího kola. Vítězství je to zasloužené, domácí toho směrem dopředu mnoho nepředvedli, v závěru měli šanci aspoň na čestný gól, avšak ani to se jim nepovedlo.
90+1'
90'
Vargas střílel z velké dálky vysoko nad hostující svatyni. Tohle určitě gól přinést nemohlo.
90'
Domácí tým byl blízko aspoň čestného úspěchu, avšak ani nadvakrát nedokázal brankáře Lipska překonat. Ten ukázal své brankářské umění a dvakrát výborně zasáhl.
88'
Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Upamecano, přichází Martel.
88'
Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Haidara, přichází Samardžić.
86'
Pěkná akce na jeden dotek v podání hostů, Haidarův záměr byl sice dobrý, avšak provedení velmi špatné, přetažený balón nikdo ze spoluhráčů nezpracoval.
84'
Další ofsajd, tentokrát se provinil hostující tým a míč tak získává Augsburg.
82'
Lipsko právě vstřelilo branku!
Řekl bych, že je rozhodnuto. ANGELIÑO se dostal k odraženému balónu na pravé postranní lajně pokutového území, našel si vhodný plac pro střelu a levačkou krásně zatočil míč do vzdálenějšího horního rohu brány. Domácí gólman byl bez šance.
80'
Hosté mohou v klidu rozehrát, neboť soupeř se chytil do ofsajdové pasti.
79'
Málem se domácím povedla souhra, avšak Niederlechnerovi chyběl krok k tomu, aby se dostal do zakončení.
77'
Střídání v týmu FC Augsburg: ze hřiště odchází Gumny, přichází Gruezo.
77'
Střídání v týmu FC Augsburg: ze hřiště odchází Oxford, přichází Niederlechner.
77'
Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Mukiele, přichází Adams.
77'
Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Olmo, přichází Borkowski.
75'
Hosté dělají výrazný krok k vítězství. Nový muž na hřišti YUSSUF POULSEN prokličkoval do pokutového území, popošel více na střed a pak zamířil do protipohybu brankáře přesně k tyči, od níž se míč odrazil za lajnu.
74'
Domácí zastavuje ofsajd, soupeř následně hodně zdržuje rozehrávku, což se hráčům Augsburgu pochopitelně nelíbí.
73'
Žlutou kartu dostává Mukiele (RB Lipsko).
71'
Vargas střílel zhruba z dvaceti metrů, avšak míč příliš podebral a poslal jej vysoko nad břevno.
70'
Poulsen příliš prudkou přihrávku nedoběhl, u míče byl jako první domácí brankář.
68'
Haidara se těžce zvedá z trávníku, nakolik je jeho bolest skutečná a nakolik taktická ví jen on.
67'
V posledních minutách se často přerušuje vinou faulů, avšak žádný nebyl na karetní trest.
64'
Oxfordovi byl odpískán faul, hráč Augsburgu se hodně zlobí, ale není mu to nic platné. Se spoluhráči se musí stáhnout.
63'
Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Forsberg, přichází Poulsen.
62'
Ofsajdová past sklapl a do ní se chytil hostující celek.
61'
Domácí byli hodně nepříjemní, hosté odehráli balón raději do zámezí.
59'
Hodně nepřesná přihrávka v podání jednoho z domácích, míč skončil jen u brankáře Lipska.
58'
Gulácsi vyběhl z brány, aby pomohl svým spoluhráčům, a míč odkopl do bezpečí.
57'
Velké nepřesnosti na obou stranách, ani jeden z týmů se teď nedokáže dostat na dostřel soupeřovy svatyně.
54'
Lipsko teď celou akci až zbytečně překombinovalo, ani jeden z hráčů se neodvážil vystřelit.
52'
Jeden z hostů hlavičkoval přímo do náruče gólmana, který rychle rozehrává.
52'
Forsberg napřáhl z dálky a zamířil hezky k bližší tyči, avšak domácí brankář dobře skočil a balón vyrazil na roh.
50'
Kampl mohl dát svým spoluhráčům větší jistotu, avšak sám před brankářem selhal, když Gikiewicz jeho střelu vyrazil.
48'
Zatím se na hřišti nic neděje, domácí si přihrávají mezi sebou a vymýšlí cestu k bráně.
46'
Favorit zápasu zatím svůj úkol splňuje, ačkoliv jeho gólový náskok mohl být určitě vyšší. Lipsko dlouho drželo protivníka pod tlakem a ten se do útoku vůbec nedostával, až v závěru se mu také povedlo ohrozit brankáře, avšak stav se už neměnil.
45+2'
45+1'
Hosté rozehráli ještě jednu standardku, k hlavičce se v pokutovém území sice dostal jeden z nich, avšak hlavou zamířil vysoko nad.
45+1'
Nastavovat se bude minuta.
44'
Hosté byli pod mírným tlakem a osvobodili se odkopnutím balónu až k brankáři Augsburgu.
43'
Letící balón tečoval Gulácsi konečky prstů do zámezí.
42'
Halstenberg se dopustil faulu zhruba u rohového praporku a ač s verdiktem sudího nesouhlasí, musí se mu podřídit. Soupeř tak má dobrou příležitost na srovnání.
41'
Haidara vyslal na Gikiewicze tvrdou ránu z pravé strany, domácí brankář však podržel svůj tým, včas padl k zemi a balón vyrazil.
39'
Forsberg nebyl daleko od úspěšného zakončení, avšak střela z voleje mu úplně nesedla a míč skončil vedle vzdálenější tyče.
37'
Mukiele zajel skluzem do protivníka ve snaze odehrát míč, avšak sám se při tom zranil a nyní je ošetřován.
35'
Strobl tečoval hlavou letící balón z pravé strany, ovšem daleko mimo protivníkovu svatyni. Gulácsi neměl žádnou práci.
34'
Hráči červeného celku teď jen poslali balón k domácímu brankáři, který vyběhl ze své svatyně a rychle rozehrál.
32'
Forsberg naběhl do otevřené obrany Augsburgu, v pokutovém území chtěl míč zaseknout a přihrát, avšak udělal to tak, že skončil bez cizího přičinění na trávníku. Takto to určitě nezamýšlel.
31'
Khedira poslal hlavou míč vysoko do vzduchu a ten se pak snesl do rukavic připraveného gólmana hostů.
30'
Domácí se snad vůbec poprvé v utkání dostali do blízkosti brány Lipska, šanci si nevytvořili, ale budou ještě rozehrávat roh.
28'
Haidara při souboji o míč upadl v pokutovém území, ovšem hraje se dál.
26'
Po kombinaci na jeden dotek střílel Angeliño nijak prudce, Gikiewicz si poradil.
24'
Velká skrumáž před bránou Augsburgu k druhé brance nevede. Obráncům se podařilo míč odehrát daleko od své brány.
22'
Ve 22. minutě se faulem provinil hráč hostů s číslem 22 Mukiele, domácí rozehrají na soupeřově straně.
21'
Halstenberg hlavičkoval do země, od které se míč odrazil směrem do brány, avšak Gikiewicz byl na své místě a vyrazil jej do bezpečí.
20'
Brankář Augsburgu si teď při svém zákroku nebyl moc jistý, ale povedlo se mu balón přeci jen na dvakrát zkrotit a zabránit nebezpečí.
18'
Domácí hráč odchází za lajnu, aby se mohlo pokračovat dál.
17'
Na trávníku leží Gregoritsch, hra je přerušena a možná se bude střídat.
16'
Hosté znovu oblehli soupeřovu svatyni, avšak pro letící míč si vyběhl Gikiewicz a lapil jej do rukou.
15'
Iago se v útoku provinil faulem a jeho tým se tak musí vrátit na svoji polovinu.
13'
A hosté jsou aktivní i nadále, Sabitzer napřáhl znovu z dálky a jeho střelu musel tentokrát domácí gólman vyškrábnou konečky prstů nad břevno.
11'
Po jeho rozehrávce se míč snesl na hlavu WILLIHO ORBANA, který zamířil na levou stranu, kde byl volný prostor. Gikiewicz se sice natahoval, ale na balón nedosáhl.
10'
Mukiele po parádním centru Angelina hlavičkoval z bezprostřední blízkosti, avšak domácí brankář fantasticky zasáhl a míč vyrazil na roh.
8'
Žlutou kartu dostává Iago (FC Augsburg).
7'
Příležitost bude mít nyní, neboť soupeř se provinil ofsajdem.
7'
Po jehož rozehrání domácí tým odvrací balón do bezpečí. Augsburg se dosud nedostal s míčem za půlící čáru.
6'
Angeliñův pas byl ztečován na rohový kop.
5'
První velmi slušný pokus utkání, kapitán Lipska Sabitzer napřáhl z hranice pokutového území, avšak jeho střela proletěla pouze nad břevnem domácí svatyně.
3'
Další letící míč byl zblokován a hosté se tak ke střele nedostali.
2'
Angeliño si nabíhal na centrovaný míč na levé straně, zakončit však už nestihl.
1'

FC Augsburg: Gikiewicz – Gumny, Gouweleeuw "C", Uduokhai, Iago – Caligiuri, Strobl, Khedira, Oxford – Gregoritsch, Vargas.
Náhradníci: Koubek – Gruezo, Suchý, Berisha, Civeja, Niederlechner, Cheon Seong-hoon, Pedersen, Richter.

RB Lipsko: Gulácsi – Mukiele, Orban, Upamecano, Halstenberg – Haidara, Kampl – Daniel Olmo, Sabitzer "C", Angeliño – Forsberg.
Náhradníci: Josep Martínez – Wosz, Poulsen, Sørloth, Klostermann, Martel, Adams, Samardžić, Borkowski.

Rozhodčí: S. Stegemann – C. Gittelmann, F. Assmuth.

RB Lipsko

Lipsko mělo na úvod soupeře o poznání těžšího, narazilo na Norimberk, tým z 2. nejvyšší ligy, přesto na jeho hřišti celkem bez problémů vyhrálo poměrem 3:0.
V lize bude bohatý tým opět útočit na příčky nejvyšší, v současnosti mu s osmadvaceti body patří třetí místo, avšak na vedoucí Bayern ztrácí jenom dva body. Hosté navíc dosud inkasovali nejméně gólů ze všech mužstev, a sice devět.
O pozici nejlepšího snajpra se dělí Španěl Angelino s dánským hráčem Yussufem Poulsenem, oba borci dosáhli na kvarteto zásahů.
FC Augsburg

Augsburg si v prvním kole Poháru hravě poradil s týmem Eintracht Celle, velkého outsidera, kterému nebylo dáváno moc šancí na postup, deklasoval 7:0. Nyní jej ale čeká o poznání těžší soupeř.
Domácímu celku se navíc v Bundeslize příliš nedaří, z celkových třinácti utkání se jen čtyřikrát radoval z výhry, stejný počet jeho zápasů pak skončil nerozhodně a pětkrát protivníkovi podlehl. Na kontě tak má šestnáct bodů a patří mu až jedenácté místo.
Nejlepším střelcem týmu je se čtyřmi brankami Němec Daniel Caligiuri.
Přeji příjemný den všem fotbalovým fanouškům a příznivcům, německý DFB Pokal má dnes na programu zápasy 2. kola. Pikantní bude jistě souboj celků z nejvyšší německé ligy Augsburgu a Lipska, kterému bude věnován tento přenos. Favoritem je druhý jmenovaný tým.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.