Německo - Již. Korea | ONLINE | 7.8.2016 21:00 | OH - fotbal Fotbal - muži | ŽIVĚ | iSport.cz
Přenos se aktualizuje automaticky

Z tohoto utkání to bude všechno. Loučí se s Vámi Michal Belšán, u dalších přenosů na počtenou!
Držení míče: 56 % : 44 %.
Střely na branku: 7:6.
Střely mimo: 9:4.
Rohy: 7:4.
Ofsajdy: 1:1.
Fauly: 12:15.
Nádherné utkání plné branek je u konce. Jižní Korea měla postup do čtvrtfinále skutečně na dosah, v závěru o něj ale přišla.

Pojďme ovšem od začátku. Na první branku v utkání se čekalo do 25. minuty, kdy se po rohovém kopu trefil Hwang Hee-chan.. Vyrovnání datujeme do 33. minuty, ve které se prosadil útočník z Arsenalu Serge Gnabry.

Další branka padla ve druhé půli. Němce poprvé v utkání poslal do vedení Davie Selke, vydrželo to ale jen dvě minuty. Z následné útočné akce Jihokrejců totiž srovnal na 2:2 Son Heung-min. Aby toho nebylo málo, tak tři minuty před koncem základní hrací doby skóroval Suk Hyun-jun a Jižní Korea byla velice blízko postupu do čtvrtfinále.

To ovšem v druhé nastavené minutě ze tří dokázal zhatit Serge Gnabry, který zahrál velice dobře přímý kop. Míč ještě v cestě do branky ztečoval ve zdi stojící Park Yong-woo.

Konečný stav zápasu je tedy 3:3!
90+4
Konec zápasu.
90+2
Německo právě vstřelilo branku!
Podařilo se to, wow, tohle je závěr zápasu! Přímý kop zahrál SERGE GNABRY velice dobrým způsobem a jeden z bránících hráčů ve zdi ztečoval balon mimo dosah vlastního gólmana, je to 3:3.
90+2
A další zajímavá šance pro Německo v podobě přímého kopu, tentokráte však bude zahráván zhruba jeden metr před vápnem. Podaří se severozápadním sousedům České republiky vyrovnat?
90+1
Jižní Korea mohla definitivně rozhodnout! Dostala se totiž do otevřené obrany ve třech proti dvojici bránících hráčů, ale Suk Hyun-jun při zakončení upadl, takže z toho nakonec bylo jen velké vzrušení. Tedy až do té doby, než přišla střela.
90
Sám Gnabry se ujal exekuce, která ale byla velmi nepovedená. Rozhodčí mezitím oznámil, že budou nastaveny tři minuty.
90
Tentokráte se Serge Gnabry stal obětí nedovoleného zákroku, jímž se prezentoval Lee Chan-dong. Němci mají nadějnou šanci vyrovnat ze standardní situace.
89
Dalším faulem se provinil Gnabry, který k zemi poslal Sona Heung-mina. Tomu se ale ihned omluvil, rozhodně to nechtěl takhle přehnat.
88
A máme tu první žlutou kartu v dnešním utkání. Hwanga Hee-chana v postupu do protiútoku tvrdě zastavoval Niklas Süle.
88
Němci už se nyní pochopitelně soustředí hlavně na útočení, snaží se na něj soustředit veškeré síly.
87
Jižní Korea právě vstřelila branku!
Tak tohle je obrovský šok pro německý tým, Jižní Korea se v závěru utkání dostává do vedení! Míč se v pokutovém území po akci Leeho Seul-chana odrazil od brankáře Tima Horna k SUKU HYUN-JUNOVI, který dokázal skórovat. Celek z Asie vede 3:2!
85
Za pokutovým územím se do odraženého míče opřel Julian Brandt, mířidla ale neměl dobře seřízená. Bude z toho výkop brankáře Kima Dong-juna.
85
Max Meyer se probojovával do pokutového území. Přes Janga Hyun-sooa sice neprošel, zvládl alespoň vybojovat roh.
84
Střídání hru trochu nyní rozhárala, vidíme řadu nepřesností na obou stranách. Oba celky už evidentně nechtějí chybovat, ale také by rády rozhodly.
83
Střídání v týmu Německo: ze hřiště odchází Davie Selke, přichází Nils Petersen.
83
Na hřiště přišel autor hattricku z minulého utkání Jihokorejců proti Fidži. Pomůže rozhodnout zápas pro asijskou zemi?
82
Střídání v týmu Jižní Korea: ze hřiště odchází Kwon Chang-hoon, přichází Ryu Seung-Woo.
82
Německo se drží blízko pokutového území, ale místo střelby se soustředí spíše jen na kombinaci.
81
Niklas Süle si v poklidu pohlídal dlouhý nákop Korejců. Míč tak jen doputoval k Timu Hornovi.
80
Hwang Hee-chan se na hranici pokutového území zjevil v dobré střelecké pozici. Jeho zakončení mu ale vůbec nesedlo, pro Horna se jednalo o rutinní zásah.
79
Centr Kwona Chang-hoona vyboxoval brankář Timo Horn. Přitom ho však fauloval napadající Suk Hyun-jun, takže z toho bude poklidný odkop od brány.
78
Před Hwangem Hee-chanem zakročil bránící Süle pouze odkopem na rohový kop.
77
Lee Chan-dong po kombinaci se Simem Sang-minem chtěl centrovat do pokutového území. Tomu ale včas zamezil Klostermann.
76
Po pravé straně postupoval směrem dopředu Jeremy Toljan, nedostal ale moc prostoru. Němci se snaží aktivně napadat soupeře, díky čemuž často mají prostor k rychlým kontrům.
75
Střídání v týmu Jižní Korea: ze hřiště odchází Moon Chang-jin, přichází Suk Hyun-jun.
75
Julian Brandt poslal balon do pokutového území ke Gnabrymu, který se pokoušel probojovat k zakončení. To se mu ale nepovedlo.
74
Moon Chang-jin chtěl dlouhou přihrávkou vyslat velice aktivní Hwanga Hee-chana do gólové šance. Nepodařilo se, obránci ho totiž zbrzdili.
73
Jang Hyun-soo zabránil Daviemu Selkemu v postupu do další útočné akce, bude z toho autové vhazování pro Jeremyho Toljana.
73
Sven Bender ve spolupráci se svým dvojčetem Larsem vybojovali faul, Německo rozehrává ze středu hřiště.
72
Dlouhý nákop vysílal Lee Seul-chan směrem do míst, kde operoval Hwang Hee-chan. Obránce Korejců to ale přehnal, k balonu se dostal jen gólman Horn.
71
Němci šli do dalšího rychlého protiútoku. Po akci Sergeho Gnabryho se o zakončení snažil Max Meyer, jenomže proti němu vyrazili statečně bránící hráči. Nic z toho tedy nevzniklo.
70
Rozehrávka nakrátko se ale vůbec nepodařila. Kwon Chang-hoon místo protihráčů prohnal spíše spoluhráče, velká škoda pro tým z Asie.
69
Lee Chan-dong v souboji s bránícím Lukasem Klostermannem vybojoval rohový kop pro Jižní Koreu, která se snaží vybojovat výhru!
69
Do rychlého protiútoku šlo Německo. Serge Gnabry se dostal za obranu a posunul balon na lépe postaveného spoluhráče Selkeho, který ovšem branku nedokázal trefit.
68
Nařízený přímý kop si vzal na starost Kwon Chang-hoon, který ale trefil jen pětičlennou zeď. Timo Horn si ji evidentně postavil dobře. Mezitím se Park Yong-woo vrátil do hry, to je dobrá zpráva.
66
Po následném faulu na Parka Yong-wooa byl nařízen přímý kop. Korejský záložník na tom ale není moc dobře, na hrací plochu mu raději byla přivolána lékařská pomoc. Věřme, že bude o chvíli později v pořádku.
65
A z jednoho nyní přišla obrovská šance! Pas za obranu proměnil v zakončení Son Heung-min, Timo Horn ale vytáhl reflexivní zákrok a vyrazil míč do bezpečí.
65
Hráčům Německa se momentálně moc nedaří projít do nějaké kloudné akce. Jižní Korea zodpovědně brání a snaží se zakládat nebezpečné protiútoky.
64
Serge Gnabry byl ve středu hřiště faulovaný Lee Chan-dongem, což nabízí poklidnou rozehrávku fotbalistům Německa.
63
Před snažícím se Parkem Yong-wooem dokázal balon odkopnout Matthias Ginter. Německo ale není se svým výkonem spokojeno, což je v některých situacích vidět na nervozitě hráčů.
62
K odraženému balonu za pokutovým územím se dostal Kwon Chang-hoon, který se do něj razantně opřel. Branku Tima Horna ale nedokázal trefit.
61
Do další zajímavé šance se po pasu Sima Sang-mina probojovával Hwang Hee-chan, vracející se Klostermann ale srazil balon vedle branky na rohový kop.
60
Po pasu Jeremyho Toljana byl na pravé straně faulovaný Sven Bender, provinil se Park Yong-woo. Jihokorejci se tak nyní musí soustředit na bránění.
59
Davie Selke a Jeong Seung-hyun se postrkovali ve středu hřiště. Sudí si je oba zavolal a rozvášněným kohoutům domluvil.
57
Jižní Korea právě vstřelila branku!
A máme znovu vyrovnáno! Obrana Němců pustila do velké šance SONA HEUNG-MINA, který to udělal parádně. Lehkými kličkami obehrál několik protihráčů a přízemní střelou upravil stav zápasu na 2:2, to je zajímavá přestřelka.
57
Z dálky se o střelu pokusil Lars Bender. Zapomněl ale na razanci, takže z toho byl pohodový zákrok brankáře.
55
Německo právě vstřelilo branku!
Němci se dostávají poprvé v dnešním utkání do vedení! Po výborné přihrávce kapitána Maxe Meyera se v pokutovém území dostal do dobré šance DAVIE SELKE, jehož střelu sice Kim Dong-jun škrtal, ovšem ne dostatečně. Balon skončil v síti a je to 2:1 pro Německo.
54
Sim Sang-min mohl společně s Parkem Yong-wooem vyrazit do rychlé útočné akce, napadající hráči Německa to ale nedovolili.
53
Lee Seul-chan si dobře poradil s útočnou akcí soupeře, když obral Meyera o balon takovým způsobem, že z toho bude aut pro Jižní Koreu.
52
Dobrá šance německého celku! Serge Gnabry se dostal ke střele, kterou brankář Kim Dong-jun vyrazil před sebe. K dorážce se posléze probojoval Davie Selke, ten ale také neprostřelil soupeřova gólmana.
51
Na centr Brandta si dokázal naskočit Sven Bender, hlavičkou ale zamířil vedle brány.
50
Německý kapitán Max Meyer byl faulovaný na pravé straně. Hráči v bílém měli ponechanou výhodu, okamžitě bylo ale pískáno, jelikož o míč přišli.
49
Timo Horn s obráncem Klostermannem hodně zavařili německému týmu! Nejprve to byl Hwang Hee-chan a poté Kwon Chang-hoon, kteří ho vyrazili napadat v rozehrávce. No a druze jnemovaný se skutečně dostal k balonu, naštěstí pro Němce se mu odrazil takovým způsobem, že se mu nepodařilo toto zaváhání potrestat.
49
Prudký pas za obranu se snažil dohnat Hwang Hee-chan, střelec úvodní branky duelu. Nepodařilo se to, bránící hráči ho ohlídali.
48
Hráči v červeném mají balon ve své moci poté, co se Němci provinili útočným faulem. V poklidu ho drží a pomalu kombinují, aby založili akci.
47
Serge Gnabry se snažil na levé straně probojovat k míči, v tom mu ale zabránil jihokorejský kapitán Jang Hyun-soo. Jižní Korea tedy dostává možnost jít dopředu.
46
Střídání v týmu Jižní Korea: ze hřiště odchází Choi Kyu-baek, přichází Lee Chan-dong.
46
Začal druhý poločas.
Druhý poločas začne přibližně ve 22:02.
V první části jsme viděli velice špatný vstup německého celku. Byl sice o něco aktivnější, stále ale nemohl vyprodukovat kvalitní střelu. A tak přišel trest – po rohovém kopu poslal Jižní Koreu do vedení Hwang Hee-chan. O osm minut později bylo ale vyrovnáno, když se krásným způsobem trefil Serge Gnabry. Stav zápasu je tedy 1:1.
45+1
První poločas skončil.
45+1
Po dlouhém nákopu Toljana si zpracovával balon Davie Selke, který se ale velice nepříjemně v hlavičkovém souboji srazil s Choiem Kyu-baekem. Oba potřebují ošetřit, sudí tedy první poločas ukončuje a volá na trávník lékařskou pomoc.
45+1
Rozhodčí nastaví v prvním poločase ještě jednu minutu nad rámec základní hrací doby.
45
Juliana Brandta v postupu po pravé straně dokázal parádně zastavit Jeong Seung-hyun. Nejednalo se ani o žádný faul, vskutku kvalitní defenzivní počin proti hráči, který se minutu od minuty zlepšuje.
44
Park Yong-woo se pokusil vysokou přihrávkou vyslat do brejku jednoho ze svých spoluhráčů, obranná hra Německa však byla v tento moment na jedničku provedená.
43
Po řadě přihrávek se do balonu na hranici pokutového území opřel Son Heung-min, hrací předmět ale poslal vysoko nad bránu Tima Horna.
42
Dopředu se po dlouhé době pokusili vyrazit asijští hráči, jenomže je zradila nepřesnost v přihrávkách. Timo Horn tak v poklidu získal balon.
41
Velká šance Německa! Max Mayer posunul balon na dobře postaveného Sergeho Gnabryho, který viděl na levé stranaě volného Lukase Klostermanna. Jeho tvrdá střela zamířila do sítě, ale naštěstí pro Jižní Koreu jen ze strany!
40
Julian Brandt poslal z levé strany míč k nabíhajícímu Toljanovi. Ten viděl před brankou lépe postaveného Larse Bendera, kterému se také snažil přihrávat. Balon ale nezamířil do míst, kam bylo třeba! Velké štěstí pro Jihokorejce.
39
Němci se znovu dostali blízko pokutového území. Nejprve v něm operoval Max Meyer, kterému se ale nechtělo centrovat vzduchem, a tak jen přihrál k Brandtovi. Ten se snažil situaci vylepšit pasem do vápna, kde ale Gnabryho střežila hned trojice hráčů.
38
Z něj už Německo vůbec nezahrozilo, obrana si tentokráte dávala pozor.
37
Ten byl zahrán velice rychle na bližší tyč, kde se ke tvrdé střele dostal nepohlídaný Julian Brandt! Dělovku německého záložníka ale zvládl Kim Dong-jun vyrazit na další roh.
37
Dlouhý centr Toljana byl ztečovaný, následuje pátý rohový kop Německa.
37
Gnabryho ve snaze o založení protiútoku fauloval Lee Seul-chan, který si dost možná mohl vysloužit i žlutou kartu. Sudí byl ale benevolentní a odpískal jen faul.
36
Jihokorejci se snaží získat vedení zpět na svoji stranu. Zatím se ale nemohou propracovat k nějaké kloudné útočné akci, obrana Německa je lépe organizovaná, než tomu bylo ze začátku.
35
Dobrou obrannou práci odvedl na levé straně Lukas Klostermann, který si poradil i s dvojicí napadajících protihráčů.
33
Německo právě vstřelilo branku!
Tak tohle byla vskutku nádherná trefa! Julian Brandt výborně prošel od pravé lajny do lepší pozice, odkud přihrál na SERGEHO GNABRYHO. Útočník anglického Arsenalu krásnou technickou ranou obstřelil gólmana Kima Dong-juna a svou druhou trefou na turnaji srovnal na 1:1.
32
Němci dostali k dispozici standardku zhruba ze 40 metrů. Meyer tedy pouze centroval před bránu soupeře, ale tam byli pozornější bránící fotbalisté.
32
O střelu se nejprve snažil Serge Gnabry, posléze i Max Meyer. Ani jeden z nich ale neprostřelil obranný val soupeřova celku, který odvedl dobrou práci.
31
Po autovém vhazování Niklase Süleho měli Němci balon ve své moci. Nepřesnými přihrávkami se o něj dvakrát připravili, přesto míří do akce...
30
Lars Bender se srazil s Hwangem Hee-chanem, střelcem zatím jediné branky. Nešlo však o úmysl, přesto musí být přivolána lékařská pomoc. Hee-chan ale bude v pořádku.
30
Přihrávka Sergeho Gnabryho byla zblokovaná. A nutno uznat, že to si německý hráč za svůj rámeček nedá, jelikož šlo o vskutku špatnou přihrávku.
29
Přihrávka Janga Hyun-sooa byla až příliš dlouhá, nikdo z jeho spoluhráčů neměl šanci balon zachytit. Dopředu tedy může Německo.
29
Nadějný centr Kwona Chang-hoona dokázal vyboxovat gólman Timo Horn. Dobrá práce německého strážce svatyně.
28
Sven Bender se při bránění Son Heung-mina provinil faulem, Jižní Korea dostává k dispozici standardní situaci z levé strany.
26
Nezaujatí fanoušci pochopitelně vždy přejí outsiderům, což je nyní hodně hlasitě slyšet. Diváci totiž jásají, jakoby gól dal jejich oblíbený celek.
25
Jižní Korea právě vstřelila branku!
A je to gól, Jižní Korea se v utkání s Německem překvapivě dostává do vedení! Po rohovém kopu, který zahrával Kwon Chang-hoon, se ke střele z velkého úhlu dostal HWANG HEE-CHAN. No a jeho zakončení se od vzdálenější tyče odrazilo až do brány, je to 1:0 pro asijský národ.
24
Hwang Hee-chan se pokusil projít do pokutového území přes Niklase Süleho, což se nepodařilo. Poté však dokázal alespoň vybojovat první rohový kop pro Jižní Koreu!
23
Ne, opravdu se diváci momentálně moc nebaví. Jihokorejci jsou u balonu a snaží se založit akci, aktivně forčekující Němci jim toho ale příliš nedovolují.
21
Sven Bender dobrou přihrávkou vybídl k zakončení Jeremyho Toljana, jehož pokus dokázali Jihokorejci zblokovat do bezpečných prostor.
20
Fotbalisté obou celků nyní tráví většinu času hlavičkovými souboji ve středu hřiště. Ani jeden z nich nemůže vytvořit útočnou akci, fotbal tedy není příliš pohledný.
19
Kwon Chang-hoon chtěl na pravé straně vybojovat alespoň autové vhazování pro svůj národ, ale to se nepodařilo.
18
Serge Gnabry hýřil sebevědomím, když se k zakončení pokoušel probojovat několika kličkami. V rozhodující moment ho ale bránící fotbalisté obrali o míč.
17
Hráči v bílých dresech, tedy Němci, jsou nadále jasně aktivnějším mužstvem směrem dopředu. Obrana soupeře jim toho ale nechce příliš dovolovat.
16
Němci jsou znovu u balonu a snaží se v klidu kombinovat, aby se následně dostali do útočné akce.
15
Z pravé strany se rychlý protiútok pokusil přetavit v zakončení Park Yong-woo, jenomže obránci jeho plány dokázali odhalit včas.
14
Julian Brandt se pokusil poslat míč ke kapitánu Meyerovi, který se k němu mermomocí snažil dostat. Během toho však srazil k zemi Leeho Seul-chana, za což byl potrestán odpískáním faulu.
14
Přihrávku Parka Yong-wooa za obranu dokázal skvěle zastavit Lukas Klostermann. Ukázkové zastavení vznikající akce soupeře.
13
Do rychlého protiútoku vyrazila německá reprezentace! Ani jeden z hráčů se ale neměl k zakončení – a to na to měla šanci hned trojice z nich. Postupně mohli pálit Gnabry, Meyer a Brandt, nakonec z toho však nebylo vůbec nic.
12
Němci nejsou moc jistí v obraně. Když nyní Niklas Süle posílal malou domů k brankáři Timu Hornovi, některým fanouškům lehce zatrnulo. Nakonec to však pro naše severozápadní sousedy dopadlo dobře.
11
Do protiútoku chtěl podél lajny projít Sim Sang-min, čemuž ale Brandt zabránil nedovoleným zákrokem. Jihokorejčané mohou v útočné akci pokračovat rozehrávkou.
10
Odražený balon za vápnem sklepával Gnabry na Juliana Brandta. Střela záložníka Leverkusenu ale zamířila vysoko nad bránu Kima Dong-juna.
9
Serge Gnabry výborně zrychlil po levé straně, jeho centr ale dokázal Lee Seul-chan zblokovat na další německý roh.
9
Pas za obranu obdržel Hwang Hee-chan, jenomže sudí mu odmávali a následně i odpískali ofsajd.
8
Vracející se Ginter se nyní provinil nedovoleným zákrokem v souboji s Yong-wooem. Jižní Korea tedy může uklidnit hru a v klidu rozehrát.
8
K zakončení se snažil dostat Matthias Ginter z Dortmundu, nicméně nepodařilo se mu zpracovat míč, takže z toho nebylo nic.
7
Jeremy Toljan dobrou prací na pravém křídle vybojoval druhý rohový kop Německa v dnešním utkání.
6
Chyba v rozehrávce Německa založila obrovskou šanci pro Jižní Koreu! Do úniku se probojoval Hwang Hee-chan, jenž celou akci ale zhatil nepříliš razantní střelou. Tu Horn bez problémů chytil.
5
Davie Selke vyčkával za korejskou obranou na přihrávku. Už k němu mířila, čehož si na poslední chvíli všiml stoper Choi Kyu-baek.
4
Jižní Korea měla možnost založit útočnou akci, ale o balon při snaze o kombinaci přišla. Nic vážnějšího z toho tedy nebylo.
3
Němci vybojovali první rohový kop v dnešním utkání. Exekuce se ale nepodařila, centr Brandta odhlavičkoval bránící Sim Sang-min.
2
Lars Bender se za pokutovým územím dostal k odraženému balonu a snažil se vystřelit, ale nakonec se k tomu neodhodlal.
2
Dobrou práci odvedl kapitán německého týmu Max Meyer, který vybojoval další faul ze strany soupeře. Díky tomu bude Německo v poklidu rozehrávat.
1
Jihokorejci se hned v samotném úvodu zápasu provinili nedovoleným zákrokem. Při napadání rozehrávky se provinil Jang Hyun-soo.
1
Utkání právě začalo.
Fotbalisté už se pomalu chystají na zahájení zápasu. Německo je pochopitelně favoritem, Jižní Korea ale bude bojovat. Dnes by si teoreticky mohla vybojovat i postup do play-off!
Fotbalisté obou týmů již nastoupili na hrací plochu stadionu v Salvadoru! Následují národní hymny, začínáme tou německou.
Náhradníci:

Německo: Huth – Max, Bauer, Christiansen, Prömel, Petersen, Goretzka.

Jižní Korea: Gu Sung-yun – Kim Min-tae, Suk Hyun-jun, Ryu Seung-Woo, Lee Chan-dong, Park Dong-jin, Lee Chang-min.
Úvodní sestavy:

Německo: Horn – Toljan, Ginter, Süle, Klostermann – S. Bender, L. Bender – Brandt, Meyer (C), Gnabry – Selke.

Jižní Korea: Kim Dong-jun – Lee Seul-chan, Choi Kyu-baek, Jeong Seung-hyun, Sim Sang-min – Jang Hyun-soo (C), Park Yong-woo – Kwon Chang-hoon, Moon Chang-jin, Son Heung-min – Hwang Hee-chan.

Rozhodčí: Pitana – Maidana, Belatti (všichni Argentina).
Jižní Korea
To Jihokorejci se olympiády účastní pravidelně. Nejlépe se jim podařila ta poslední, tedy v Londýně. Zde po odehrání šesti utkání dokázali obsadit třetí místo, přičemž do té doby se jen jednou probojovali do play-off (v roce 2004).

Vítězové Asijských her z roku 2014 se rozhodli tři výjimky v sestavě udělit dvěma útočníkům a jednomu obránci. Tím jediným zadákem je kapitán Jang Hyun-soo z čínského Guangžou, útočníky jsou Suk Hyun-jun z Porta a Son Heung-min z Tottenhamu.

Kromě hráčů z domácí ligy jsou na soupisce ještě Kim Min-tae, který hraje v Japonsku, Ruy Seung-woo z německého Leverkusenu, Gu Sung-yun rovněž z Japonska a Hwang Hee-chan z rakouského Salzburgu, který je nejmladším hráčem na soupisce (ročník 1996).

Vstup do turnaje višel Jižní Koreji náramně. Outsidera z Fidži rozdrtila v poměru 8:0, ačkoliv po prvním poločase vedle pouze o jednu branku. Hattrick vstřelil Seung-Woo Ryu, dva góly přidali Chang-Hoon Kwon a Hyun-Jun Suk. Jednou se trefil Heung-Min Son.
Německo
Němci se na olympiádu pod vedením kouče Horsta Hrubesche kvalifikovali po další době. Naposledy se jí účastnili v roce 1988 v Soulu, kde skončili na třetím místě. Tehdy však hráli ještě jako Západní Německo. Na bronz se jim podařilo dosáhnout také v roce 1964 v Tokiu.

V sestavě Německa pochopitelně najdeme z naprosté většiny jen hráče pod 23 let. Z osmnácti nominovaných borců totiž jen tři mohou být starší – pro letošní ročník si kouč za výjimky vybral Nilse Petersena z Freiburgu, Larse Bendera z Leverkusenu a Svena Bendera z Dortmundu.

Až na jediného borce působí všichni v Německu. Tím ojedinělým je křídelní záložník Serge Gnabry, který patří londýnskému Arsenalu a Německu pravidelně reprezentuje v mládežnických kategoriích.

Jedno utkání za sebou již Německo má. V Areně Fonte Nova se utkalo s Mexikem. Po bezbrankové první půli otevřel skóre soupeř, o šest minut později ale srovnával právě Gnabry. Na to však tři minuty poté odpověděl Pizarro a Mexiko znovu vedlo. Konečnou podobu výsledku 2:2 dodal až v 78. minutě Matthias Ginter.
Krásný fotbalový večer dámy a pánové! Olympiáda v Brazílii je v plném proudu, včetně jejího fotbalového turnaje. Dnes se společně zaměříme na zápas mezi Německem a Jižní Koreou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.


Články odjinud