Brazílie - Japonsko | ONLINE | 3.8.2012 18:00 | OH - fotbal 2012 | ŽIVĚ | iSport.cz
Přenos se aktualizuje automaticky

Skóre otevřela v 27. minutě Ogimiová, v 73. minutě na její branku navázala Ohnová a rozhodla tak o faktu, že brazilské fotbalistky si při páté účasti na olympijských hrách poprvé nezahrají semifinále! U dalších olympijských přenosů se těším na přečtenou.

Střely: 21-10 (na bránu 7-4)
Fauly: 11-10
Rohy: 10-2
Ofsajdy: 3-0
Japonky vítězí nad Brazílií ve čtvrtfinále olympijského turnaje fotbalistek 2:0 a mohou se těšit na pondělní semifinále proti Francii!
Konec zápasu.
90+2
Po souhře s Ester byla přistižena v ofsajdu Cristiane a to už skutečně zbývají pouze poslední sekundy do konce dnešního zápasu a také účasti brazilských fotbalistek na letošní olympiádě.
90+2
Vše už se zdá rozhodnuté, Brazilky evidentně už nemají ani psychické síly k přesné akci, která by ještě mohla nějak ohrozit japonskou branku.
90+1
Podle očekávání finská sudí přidává k dnešním devadesáti pouze dvě minuty.
90
Brazilkám už se nedaří proniknout do závěrečného náporu a Japonky navíc budou vhazovat ve středu hřiště.
88
Druhé z japonských střídání, hru opouští také druhá střelkyně gólu Ogimiová, nahrazuje ji Meguni Takaseová.
88
Zajímavý centr načechrala před branku Ester, Cristiane sklepla míč pro Thais Guedesovou, která ještě hledala na křídle Fabianu, ta už nestačila zpracovat míč na hrací ploše.
86
Grazielle se ještě nestačila dotknout míče a už jí je pískán ofsajd.
85
Ve stejný moment střídají také Japonky, Andová nahrazuje Ohnovou.
85
Druhé brazilské střídání, ze hry odstupuje stoperka Renata Costa, nahrazuje ji útočnice Grazielle.
85
Další centr vyslala před japonskou branku Fabiana, ovšem nenašla Cristiane ani žádnou jinou spoluhráčku ve žlutém.
83
Ester se na levém křídle neprobila přes Kingaovou a Fukumotová budou vykopávat od své svatyně.
82
Brazilky hrají s míčem v hloubi útočné poloviny, ovšem na hranici pokutového území brání osm Japonek.
80
První střídání dnešního zápasu, zatím se hrálo ve výborném tempu bez větších prodlev. Kulhající Rosanu nahrazuje Ester.
80
Blížil se další jedovatý protiútok Japonek, Ogimiová svedla tentokrát úspěšný souboj s Brumou na hranici pokutového území, v těžké pozici ale nedokázala ideálně vystřelit.
79
Zpoza pokutového území si našla střelecký prostor Marta, přízemní ránou ale mířila do připravené brankářky Fukumotové.
78
Rosana tentokrát pro centr zvolila svojí pravačku a znovu to vůbec nebyl špatný pokus adresovat míč Renatě Costě, ta ale byla zdvojená a k míči se neprobila.
77
Japonky získaly míč a okamžitě vyrazily do protiútoku, ještě na vlastní polovině při totální brazilské hře vabank mířily ve dvou proti jediné obránkyni, ale Bruna dokázala vystihnout kličku Ogimiové a ještě udržela jakési šance Brazilek na zázrak.
75
Znovu v akci Cristiane, v dalším případě to zkoušela nohou po zemi, ovšem na brankářku Fukumotovou si znovu nevyšlápla.
74
Brazilky i přes druhou inkasovanou branku nepřestávají ve své snaze, Fabiana znovu hledala hlavu aktivní Cristiane, ta tentokrát střílela vedle japonské branky.
73
Japonsko právě vstřelilo branku!
Japonky z protiútoku skórují nádhernou druhou branku! Ogimiová parádním pasem uvolnila ŠINOBU OHNOVOU, ta si zaseknutím míče položila na zem Eriku a krásnou ránou o břevno dopravila míč do sítě!
72
Další centr Rosany nalezl Cristiane, ta ale v těžké pozici nehlavičkovala přesně.
71
Thais Guedesové se vrhla pod nohy brankářka Fukumotová a brazilská útočníce už poté v náznaku zoufalství pouze povalila na zem Iwašimizuovou.
70
Žlutou kartou byla napomenuta Bruna, znamená to pro ni stop pro případné semifinále. K němu však zatím mají Brazilky velmi daleko.
68
Tentokrát Japonkám zavařila povedeným centrem Fabiana, důležitý obranný zákrok si ale připsala Iwašimizuová.
67
Andreia ukázala výbornou techniku, když vyběhla pětadvacet metrů od branky, aby zpracovala dlouhý japonský nákop a před dotírající Ogimiovou dokázala i rozehrát.
65
Japonky mají k dispozici vůbec první rohové kopy v zápase, po tom druhém se musela do vzduchu vyvěsit brankářka Andreia a vyrazit míč daleko od své branky.
64
Japonky ve dvou vtrhly mezi čtyři soupeřky a Ogimiová se blížila k výborné pozici do zakončení, nakonec ji brazilské obránkyně ve spolupráci s brankářkou Andreiou dokázaly vytlačit z ideálního střeleckého prostoru.
64
Aktivně hrající levá obránkyně Brazilek Rosana už se řítila do dalšího útoku po křídle, Marta ji však předložila nepřesnou přihrávku.
63
Obounohá Rosana dokáže skvěle nacentrovat i pravačkou, což ukázala tentokrát a Cristiane hlavičkovala pár centimetrů nad japonskou branku!
62
Rosana z levého křídla načechrala před branku parádní centr, střelu Cristiane bez přípravy dokázaly Japonky odvrátit.
61
Bruna si přenesením hry na opačnou stranu hřiště zadělala na pořádný problém, protože po míči se vrhla Kawasumiová, ovšem ve velmi těžké pozici si míč ze vzduchu zpracovat na nohu nedokázala.
60
Japonky budou častěji praktikovat rychlou hru po křídlech, i Kawasumiová ale dostala příliš dlouhou přihrávku.
59
Marta se pokusila překvapit brankářku Fukumotovou skákavou střelou ke vzdálenější tyči, ovšem minula branku.
58
Formiga si došla pro faul k pokutovému území Japonek a Brazílii se teď naskýtá už opravdu výrazně zajímavá pozice. Navíc Sakagučiová musí přijmout žlutou výstrahu.
56
Japonky se vymanily z toho předpokládaného stereotypu a zaútočili po pravé straně hřiště, kam dostala parádní pas do volného prostoru Kingaová a chyběly ji centimetry, aby jej dostihla ještě na hrací ploše a tím získala zajímavou útočnou pozici.
54
Utkání začíná nabývat očekávaný ráz, Brazilky s postupem času začínají čím dál častěji hrát s míčem na útočné polovině a horkotěžko se probíjet přes zahuštěnou japonskou obranu.
53
Rosana si při individuálním průniku po levém křídle naložila příliš velké sousto a přes dvě protihráčky se neprobila.
51
Už to vypadalo, že se Brazilky usadí na útočné polovině, když zbytečně špatnou přihrávkou přišla o míč Fabiana.
50
Střela japonské kapitánky Miamaové z dvaadvaceti metrů mířila nad brazilskou branku.
49
Japonky získaly zajímavou standardní situaci v blízkosti pokutového území, navíc kapitánka Marta vidí žlutou kartu.
48
Brazilskou útočnou snahu přerušila finská rozhodčí Heikkinenová už v zárodku, když viděla faul Thais Guedesové.
46
Do druhého poločasu vstoupily oba celky beze změn v sestavách.
46
Začal druhý poločas.
Po prvním poločase třetího čtvrtfinále olympijského turnaje fotbalistek vede Japonsko nad Brazílií 1:0. Brazilky měly v úvodním poločase více ze hry, ale naprosto nezvlády třetí desetiminutovku zápasu, v níž Japonky pustily do několika šancí a loňské mistryně světa jednu z nich dokázaly proměnit. Nicméně atraktivní průběh zápasu slibuje zajímavou podívanou i do druhého poločasu.
První poločas skončil.
45
Centr Marty doletěl až za japonskou branku, tam rozhodně Brazilky soupeře neohrozí.
44
Ani další dva rohové kopy Brazílie k úspěchu nevedly. Na rohy už vede Brazílie 9:0.
43
Na přetažený centr Fabiany směřující na zabíhající Cristiane dokázala dosáhnout Fukumotová a konečky prstů vytěsnit mimo dosah nejlepší brazilské střelkyně.
42
Nepovedený centr Francielle Japonky odvrátily pouze na hranici pokutového území, tam se Brazilky k zakončení ale také neprosadily.
41
Rosana se prokličkovala až k japonskému pokutovému území a po proběhnutí mezi dvěma protihráčkami ji poslala k zemi Iwašimizuová. Další standardní situace pro Brazilky.
39
Cristiane evidentním šlapákem zaútočila na rozehrávající Kingaovou, ale nepíská se a Japonky budou pouze vhazovat.
37
Brazilky měly k dispozici standardní situaci pár metrů za středovým kruhem a Marta se z dobrých pětatřiceti metrů pokusila o přímou střelu, ovšem mířila nad japonskou branku.
35
Kumagaiová parádním padesátimetrovým pasem na levé křídlo vysunula Ohnovou, ta se v souboji s Fabianou neprosadila k centru ani žádné individuální akci.
33
Další brazilskou útočnou snahu zastavila finská rozhodčí, která viděla faul Cristiane v souboji se Samešimovou. Nutno podotknout, že Cristiane může být velmi ráda za bezkaretní vyváznutí z této situace, protože soupeřku po odehrání míče pořádně naremplovala.
31
Další snaha Fabiany o centr na pravém křídle už končí odkopem od japonské branky.
30
Centr Fabiany odkopává do bezpečí Iwašimizuová.
29
Utkání zatím probíhá v takových vlnách, v úvodní minutě si velkou šanci vypracovaly Japonky, poté se dvacet minut téměř nedostaly k míči a musely se pouze bránit, aby v třetí desetiminutovce hru naprosto ovládly a sérii velkých šancí použily k vedoucí brance.
27
Japonsko právě vstřelilo branku!
Obrovský japonský nápor rezultuje v úvodní branku zápasu! Japonky rychle rozehrály standardní situaci u postranní čáry, YUKI OGIMIOVÁ po přesné kolmici utekla brazilské obraně a tentokrát už prostřelila Andreiu!
26
Do třetice šance Japonek! Po centru ze standardní situace v hloubi útočné poloviny nešikovně vyběhla brankářka Andreia, těsně před ní ji předčila Ogimiová, která dokázala hlavou usměrnit míč na brazilskou branku, ale těsně ji přestřelila.
24
Znovu bylo před Andreiou pořádně horko! To když z pravého křídla vnikla do pokutového území Miyamaová, před brazilskou soupeřkou si zasekla míč a její přízemní střela těsně minula vzdálenější tyč brazilské branky.
23
Japonky si vypracovaly zajímavou příležitost ke skórování! Sawaová pronikla po boční hranici pokutového území za brazilskou obranu, byla sice vytlačena z ideálního úhlu, ovšem dokázala se protlačit zpět do střelecké pozice, přenechala míč Ogimové, jejíž rána byla zblokována.
21
Už sedmý rohový kop Brazílie zahrávala Marta, tentokrát zvolila přetažený centr, ale k ohrožení japonské branky to nevedlo.
20
Utěšenou ránu vyslala z dobrých pětadvaceti metrů Formiga a brankářka Fukumotová měla plné ruce práce, aby střelu mířící pod břevno vytěsnila nad branku!
19
Japonky se postupným útokem dostaly až do pokutového území Brazilek, tam se ale k zakončení i přes veškerou snahu neprobila Kingaová.
18
Po delší době hrají Japonky s míčem na svých kopačkách, byť tedy zatím v hloubi obranné poloviny.
17
Po centru Rosany propadl míč v pokutovém území přímo k noze Renaty Costy, která ve vyložené příležitosti ze sedmi metrů přestřeluje japonskou branku!
15
Brazilky zahrávaly už šestý rohový kop, Marta jej opět nasměrovala na japonskou branku, ovšem Fukumotová opět dokázala míč vytěsnit, tentokrát navíc byla faulována a bude tak moct rozehrávat z místa.
13
Centr Fabiany z pravé strany zblokovala do zámezí Samešimová.
11
Brazilky zůstávají v obrovském náporu, další rohový kop z kopačky Marty, zakroucený směrem na japonskou branku, pořádně zavařil brankářce Fukumotové, ta ale ve velké skrumáži dokázala vyrazit míč do bezpečí.
10
Rosana si našla střelecký prostor, ovšem technickou střelou minula vzdálenější tyč japonské branky.
9
Ani druhý rohový kop Brazilek nevedl k ohrožení japonské branky.
9
Brazilky dostávají ještě jednu možnost rohového kopu.
8
Brazilky zůstávají s míčem na útočné polovině. Pokus o individuální průnik Rosany od rohového praporku srazila Sawaová za vlastní branku.
7
Znovu se přes japonské obránkyně drala Cristiane, tentokrát ji ale včas vlétla pod nohy brankářka Andreia.
7
Formiga hledala kolmicí za japonskou obranu Cristiane, ovšem poslala ji příliš dlouhou přihrávku.
5
Střelu z dvaceti metrů si nakonec vzala na starost Francielle, prostřelila sice zeď, ovšem namířila míč přímo do středu branky.
4
Marta si vynutila faul Sawaové a Brazílii se nabízí možnost velmi zajímavé standardní situace.
2
Brazilky kontrují útokem na druhé straně hřiště, Thaís hledala přetaženým centrem Cristiane, která se prodrala k zakončení, z úhlu ale mířila jen do boční sítě.
1
V závěru úvodní minuty si Japonky vypracovaly první vyloženou příležitost! Ohnová akrobaticky vlétla do pokutového území, obrala o míč Brunu a razantní střelou provětrala rukavice brankářky Andreii!
1
Brazilky, hrající ve žlutých dresech, zápas rozehrály výkopem. Japonky, v roli úřadujících mistryň světa, hrají v tmavě modrém.
1
Utkání právě začalo.
Finské rozhodčí už přivedly fotbalistky na pažit stadiónu Millenium, poslechneme si hymny obou národů.
Úvodní sestavy:

Brazílie: Andreia - Rosana, Erika, Renata Costa, Bruna - Formiga, Francielle - Cristiane, Marta - Fabiana, Thaís

Japonsko: Fukumotová - Kingaová, Iwašimizuová, Kumagaiová, Samešimaová - Sakagučiová, Miyamaová, Kawasumiová, Sawaová - Ohnová, Ogimiová

Rozhodčí: Heikkinenová - Paavolaová, Jokelaová (vš. Finsko) .
Příjemný podvečer při sledování přenosu z velkého šlágru čtvrtfinálového programu olympijského turnaje fotbalistek. Ve velšském fotbalovém chrámu Millenium změří síly Brazilky s Japonkami a čeká nás parádní podívaná, která by dle všech odhadů měla být velmi vyrovnaná. Oba celky společně s Američankami patřily před hrami mezi trojici nejvážnějších adeptů na celkový triumf, teď jeden z nich skončí svůj sen mezi nejlepšími osmi.

BRAZÍLIE

Stříbrné medailistky z obou posledních olympijských turnajů v Aténách a Pekingu vstoupily do toho londýnského turnaje jasnou výhrou 5:0 nad Kamerunem, poté brankou Cristiane ze závěrečných minut zdolaly Nový Zéland 1:0 a na závěr základní skupiny před sedmdesáti tisíci diváky nestačily ve Wembley na Anglii.

JAPONSKO

Japonské fotbalistky se historického triumfu dočkaly na loňském mistrovství světa v Německu, kde senzačně ovládly celý turnaj. Pomohla jim k tomu už nečekaná výhra v prodloužení nad domácími favoritkami z Německa, v semifinále přehrály Švédsko a ve fantastické finálové bitvě po výsledku 1:1 v závěru normální hrací doby a 2:2 po prodloužení uspěly v penaltovém rozstřelu proti USA. Homare Sawaová se pěti brankami stala nejlepší střelkyní světového šampionátu.

Na londýnském turnaji také Japonky postoupily z druhého místa, konkrétně ve skupině F. Rozehráli ji výhrou 2:1 nad Kanadou, poté remizovaly 0:0 se Švédskem a branka nepadla ani v jejich duelu s Jihoafrickou republikou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.


Články odjinud