Nový Zéland - Brazílie | ONLINE | 28.7.2012 15:30 | OH - fotbal 2012 | ŽIVĚ | iSport.cz
Přenos se aktualizuje automaticky

Tak to byl panečku závěr. Už to vypadalo, že Novozélanďanky odolají tlaku Brazilek a do 86. minuty se jim to i dařilo. Pak se však k míči dostala Cristianová a přelobovala vše, co jí stálo v cestě. Hráčky Nového Zélandu již nenašly sílu k odplatě a tak i své druhé utkání na turnaji prohrály 0:1.

Brazilky tak mají na svém kontě již 6 bodů, jejich dnešní soupeřky bod žádný.

Z mé strany je to prozatím vše a budu se těšit u dalších onlajn reportáží z LOH.
Konec zápasu.
90+3
Žlutou kartu vidí za zdržování hry brazilská brankářka Andreiaová.
90+2
Snaha o vysunutí Longové nevyšla. Míč byl příliš dlouhý a tak se bude vykopávat od brány Brazilek.
90+1
Nový Zéland má ještě tři minuty, které se nastavují.
90+1
Probíhá nastavený čas a míč mají Brazilky.
89
Střídá i Brazílie. Odešla Fabianová a na hřiště se podívá Daianová.
88
Trenér chce situaci oživit střídáním a ze hřiště tak stahuje Hassettovou, kterou nahrazuje Longová.
87
Již moc nechybělo a Novozélanďanky by vyválčily velice cenný bod. Jenže brazilský tlak přinesl ovoce a nyní to budou mít Novozélanďanky velice těžké.
86
Brazílie právě vstřelila branku!

Brazilky se dočkaly a mohou poděkovat Bindonové. Ta naprosto zbytečně vyběhla a snažila se míč chytit, jenže ten letěl přímo na nohu CRISTIANOVÉ, která brankářku přehodila a míč poslala přesně do sítě.
85
Hoyleová vidí za svůj ostrý zákrok žlutou kartu.
84
Brazilkám se nedaří kombinace a pozorná obrana Nového Zélandu má tak situaci o to jednodušší.
82
Wilkinsonová, která jako jediná obdržela v zápase kartu odchází a nahradí ji Whiteová.
80
Když opomeneme nastavený čas, tak nám do konce utkání zbývá deset minut. Nový Zéland by takovýto výsledek určitě bral.
79
Jako blesk z čistého nebe mohla udeřit Wilkinsonová. Ta si šikovně pustila míč a nepříjemnou střelou vyzkoušela pozornost Andreiaové - ta byla pozorná.
77
První střídání proběhne i na straně Nového Zélandu. S utkáním se loučí Moorwoodová a posledních přibližně patnáct minut si zahraje Yallopová.
76
Přece jenom jsme se dočkali první žluté karty. Dostává jí po zbytečném faulu ve středu hřiště Wilkinsonová.
74
Centr vyboxovala připravená Bindonová. Brazilky mají možnost zahrávat rohový kop.
73
Po odmlce se míč opět vrací před velké vápno Nového Zélandu. Brazilky budou zahrávat standartní situaci a míč si již rovná Guedesová.
72
Hra se dost kouskuje a to díky faulům. Bibiana Steinhausová přesto ještě nevytáhla jedinou kartu v zápase!
70
Ani Brazilky nejsou bezchybné - nepochopení našla u spoluhráček přihrávka Cristianové a tak může vhazovat Percivalová.
69
Brazilky napadají rozehrávku soupeřek již v zárodku a to dělá hráčkam Nového Zélandu problémy. Nemají čas na klidnou přihrávku a tak nakopávají míče dopředu, kde je však sbírají Brazilky.
66
Tlak Brazilek začíná být opravdu trvalý a hráčky Nového Zélandu se již pouze brání a odkopávají míče.
64
Esterová se hnala do pokutového území a bojovala v něm proti dvěma soupeřkám a v souboji upadla. K míči se následně dostala její kapitánka Martová, která však nastřelila pouze ležící Esterovou.
64
Zamávaný a následně i odpískaný ofsajd, ve kterém zůstala Cristianová.
62
Šikovně kopnutý rohový kop Brazilek, po kterém ještě došlo ke střele - tu však pozorná obrana zblokovala a míč honem rychle odkopla.
61
Máme za sebou již hodinu hry a stav je stále bezbranekový. Favorizované Brazilky mají sice tlak, ale Novozélanďanky odolávají.
58
Máme zde první střídání v zápase. Ke změně dochází v brazilském týmů, Francielleovou nahradila Guedesová.
57
Tlak Brazilek stále roste. O centr do šestnástky se pokoušela Maurinová, ale nikoho v modrém nenašla.
55
Martová zabojovala u rohového praporku a málem přetlačila svou soupeřku. Ta si situaci nakonec pohlídala a vymodlila si u hlavní rozhodčí faul.
53
Míč se teď pohybuje převážně na kopačkách Brazilek. Dobrý centr do šestnástky letěl přesně na Cristianovou - její hlavička však těsně minula prostor mezi třemi tyčemi.
50
Chyba v obraně a blízko branky byly Brazilky. Maurineová dostala výtečný míč do šestnástky a měla dostatek času, přesto zazmatkovala a netrefila bránu.
49
Hráčky Nového Zélandu vstoupily do druhého poločasu aktivněji. Další střelecký pokus, i když nepřesný, připisujeme Hearnové.
47
Na hranici šestnástky pálila z voleje Hearnová, ale minula bránu.
46
Novozélanďanky otevřely druhý poločas výkopem a nastěhovaly se na polovinu Brazilek.
46
Začal druhý poločas.
Oba týmy vedeny trojicí rozhodčích již jsou na hrací ploše a druhý poločas tak za malý okamžik začne.
Hráčky Nového Zélandu hrály v prvních čtyřiceti minutách velice pohledný fotbal a držely s Brazilkami krok. V poslední pětiminutovce však měly Brazilky tři velké šance a jenom díky Bindonové je stav po první půli bezbrankový.

Rozhodně se máme na co těšit, druhý poločas začne přibližně v 16:30.
První poločas skončil.
44
Průvan z levé strany, po kterém následoval centr ještě nebezpečí nepřinesl. Poté však přiletěl míč zprava a hlavička Costové skončila přesně v náruči připravené Bindonové.
43
Po rohovém kopu se dostala k dobré střele Formigová a Bindonová měla co dělat, aby její pokus vyrazila na další roh. Z toho už Brazilky nic nevytěžily.
43
Blíží se závěr poločasu a Brazilky utahují šroubečky. Martová se rozhodla projít sama po pravém křídle, ale pozorná obrana její centr zblokovala na roh.
40
Velká chyba brankářky Bindonové, která však zůstala nevyužita. Bindonová nahrála míč přímo na kopačku soupeřky a Brazilky díky tomu přečíslily obranu Nového Zélandu. Kapitánka Martová však situaci nevyřešila ideálně.
38
Nepřesnosti se střídají na obou stranách. Osobně jsem očekával od Brazilek lepší výkon, ale dost jim situaci ztěžují ambiciózní Novozélanďanky.
36
Hannah Wilkinsonová chvátala za míčem, ale nedokázala ho doběhnout.
34
Oba týmy se snaží využívat především dlouhých nakopávaných míčů do šestnástky a tak je o vzruch před oběma brankami postaráno.
33
Dalším rohovým kopem hledala tentokrát na zadní tyči Brunovou. Ta se sice k hlavičce dostala, ale nedokázala ji umístit mezi tři tyče.
32
Rohový kop Martové na přední tyč byl odhlavičkován.
30
Na druhé straně o sobě dala vědět Cristianová, ale bránu neohrozila.
29
Skvělý centr do šestnástky posílala Rileyová a pro míč si musela vyskočit Andreiaová. Následně přiletěl další centr z druhé strany, ten však nenašel nikoho a pouze proletěl kolem malého vápna Brazílie.
27
Málem udeřily Novozélanďanky. Za volným míčem se hnala jedna z útočnic, ale včasným výběhem vše zmařila pozorná Andreiaová.
26
Brazilkám se nedaří zakládat útočné akce. Tentokrát nedoběhla míč kapitánka Martová a následuje tak odkop od brány Bindonové.
24
Percivalová nepříjemně skopla Formigovou a může být ráda, že neviděla žlutou kartu.
22
Novozélanďanky si míč dlouho posouvali mezi sebou, ale po jedné nepovedené přihrávce se k balónu okamžitě dostaly Brazilky.
20
Máme za sebou prvních dvacet minut a je potřeba pochválit hráčky Nového Zélandu. Ty se svého soupeře vůbec nezalekly a hrají zatím velice povedené utkání.
19
Formigová svou bojovností vybojovala rohový kop pro svůj tým, z toho však Brazilky ničeho nedosáhly.
16
Bindonová si v pohodě došla pro míč.
15
Rychlý protiútok Brazilek musela hasit obrana společně s brankářkou Bindonovou.
14
Hráčky Nového Zélandu si vybojovaly rohový kop, ale ten si obrana Brazílie pohlídala.
11
Standartní situace Nového Zélandu k ničemu nevedla a míč se okamžitě posílá na útočnou polovinu Brazílie. Na konci akce zkusila štěstí Formigová, ale bránu minula.
9
Cristianová se dostávala do zajímavé pozice v šestnástce soupeře. Měla proti sobě sice tři protihráčky, přesto dokázala vystřelit.
8
Další vzrušení před bránou Bindonové je zbytečné. Formigová si totiž v souboji s novozélandskou brankářkou počínala nedovoleně.
7
První střelecký pokus a náznak šance, ve které se objevila Francielleová. Její střela však neměla dostatečnou razanci a tak měla Bindonová jednoduchou úlohu.
5
Míč se pohybuje převážně ve středu hřiště a Brazilky se zatím nedostávají k očekávanému tlaku.
2
Hned v úvodu utkání zůstala na trávníku ležet kapitánka Brazilek Martová. Již se však zvedla a ve hře se může pokračovat.
1
Utkání otevřely svým výkopem brazilské fotbalistky, které hrají v modrých dresech. Jejich soupeřky nastoupily v bílé.
1
Utkání právě začalo.
-5
Oba týmy právě vychází z útrob stadionu. Budou následovat hymny obou zemí a poté již nic nebude bránit začátku utkání.
Hlavní kouč Nového Zélandu Brit Tony Readings má k dispozici tyto náhradnice:
Green, Yallop, White, Hill, Stott, Longo a brankářku Rolls

Hlavní kouč Brazílie Jorge Barcellos má k dispozici tyto náhradnice:
Daiane, Aline, Thais Guedes, Rosana, Danielle, Grazielle a brankářku Barbara
Úvodní sestavy:

Nový Zéland: Bindonová - Percivalová, Hoyleová, Ercegová, Smithová (C), Rileyová, Moorwoodová, Hearnová, Gregoriusová, Hassettová, Wilkinsonová

Brazílie: Andreiaová - Fabianová, Eriková, Maurinová, Esterová, Formigová, Martová (C), Cristianová, Francielleová, Brunová, Costová

Rozhodčí: Steinhausová Bibiana - Wozniaková Marina, Rafalskiová Katrin.
Brazilky jsou velkými favoritkami nejenom v tomto utkání, ale také se očekává, že se poperou i o olympíjské zlato. Vždyť poslední dvě olympiády skončily Brazilky těsně pod vrcholem. V Pekingu je dokonce Američanky porazily 1:0 až po prodloužení.
Že to myslí brazilské fotbalistky vážně se mohly přesvědčit v úvodním utkání hráčky Kamerunu, které dostaly pět gólů a prohrály zcela jasně 5:0!
Oba týmy již mají za sebou svá úvodní vystoupení na turnaji.
Nový Zéland nestačil po solidním výkonu na domácí Velkou Británií a podlehl jí těsně 0:1. Nic to však pro tento tým nemusí znamenat, protože pravidla postupu hovoří jasně.
Do vyřazovací fáze se probojují přímo dva nejlepší týmy ze skupiny + celkově dva nejlepší týmy ze třetích míst.
Krásný den přeji a vítám Vás u sledování onlajn reportáže z fotbalového turnaje žen, v rámci LOH 2012. Společně budeme sledovat zápas mezi hráčkami Nového Zélandu a Brazílie.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.


Články odjinud