To je z mé strany pro dnešek vše. Děkuji za pozornost a u dalších online přenosů z anglického fotbalu se někdy těším na počtenou!
Citizens se díky vítězství posunuli v tabulce na druhé místo a na vedoucí Arsenal ztrácí jediný bod. Liverpool se propadl na čtvrtou příčku s tříbodovou ztrátou na lídra.
Je konec! Ve druhém poločase se již skóre neměnilo a šlágr 18. kola Premier League tak lépe zvládl Manchester City, který udolal Liverpool 2:1. Hosté šli ve 24. minutě zásluhou Coutinha do vedení, ovšem za domácí o sedm minut později vyrovnal po rohu kapitán Kompany a v nastaveném čase první půle se štěstím překonal Mignoleta Negredo. Ve druhém dějství si domácí především hlídali výsledek. Největší šanci Liverpoolu na vyrovnání spálil v 73. minutě Sterling, který po přihrávce Suáreze zblízka přestřelil domácí bránu.
Avizované nastavení je téměř pryč, domácí navíc vhazují.
90+3
Hendersonovi se vůbec nepovedl centr. Suárez sice míč u brankové čáry doběhl, ale pomezní mu odmával ofsajd.
90+2
Míč teď mají domácí a šetří čas.
90+1
Suárez dostává žlutou kartu za to, že dohrál brankáře Harta, který měl v té chvíli míč již v náručí.
90+1
Ještě čtyři minuty.
89
Luis Suárez teď sklízí pískot a bučení příznivců City. Ti si totiž myslí, že útočník Liverpoolu filmoval.
89
Po rohu se snažil dostat k míči Suárez, v klinči domácích hráčů padl na zem, ale o penaltě nemůže být řeč.
88
Cissokho získal roh pro LFC.
88
Kolarov zahrával standardní situaci. Poslal balón jen do náruče Mignoleta.
87
Střídání v týmu Manchester City: ze hřiště odchází David Silva, přichází Javi García.
86
Moses ve středu hřiště fauloval za žlutou kartu Zabaletu.
86
Touré vybojoval na útočné polovině míč a pořádně provětral pravou stranu obrany Reds. Skóre se ale nemění.
85
Právě Suárez to zkusil přímo, zamířil ale nad břevno.
84
Suárez vybojoval pro svůj tým standardní situaci zhruba 30 metrů od brány City.
84
Domácí v těchto minutách nepouští Liverpool do nějakého náporu, hostům se přitom krátí čas.
82
Aspas hned v akci, bude se však jen kopat od Hartovy brány.
82
Střídání v týmu Liverpool FC: ze hřiště odchází Lucas Leiva, přichází Iago Aspas.
81
Fernandinho sklepával míč na rozběhnutého Tourého, u balónu byl o něco dříve Škrtel.
81
Žlutou kartu dostává Pablo Zabaleta (Manchester City).
80
Milner si vyměnil míč s Kolarovem, ale poté už nedokázal nahrát do vápna přesně Džekovi.
78
Čerstvý Džeko prohnal Škrtela, ten situaci zvládl a rozehrál na své spoluhráče.
77
Střídání v týmu Manchester City: ze hřiště odchází Álvaro Negredo, přichází Edin Džeko.
76
Centr Silvy našel Negreda, jeho hlavička ale byla snadnou kořistí pro Mignoleta.
75
Čtvrthodina do uplynutí devadesáti minut, Citizens stále drží vedení 2:1.
73
Neskutečné! Luis Suárez naservíroval míč na vzdálenější tyč pro Sterlinga, který ze stoprocentní šance přestřeluje bránu Manchesteru City!
72
Střídání v týmu Manchester City: ze hřiště odchází Samir Nasri, přichází James Milner.
70
Po Hendersonově přihrávce a obranném zákroku Lescotta se míč odrazil k Johnsonovi. Tomu tváří v tvář Hartovi míč uskočil do strany a domácí gólman si pak se zakončením pravého beka Liverpoolu již poradil.
69
Kolarov posílal míč na přední tyč, kam si z pozice stopera naběhl Kompany. Před ním míč uklidil na roh Škrtel.
68
Střídání v týmu Liverpool FC: ze hřiště odchází Coutinho, přichází Victor Moses.
68
Glen Johnson musel zezadu faulovat Kolarova a dostává za to žlutou kartu.
66
Chybu Sakha, kterému při zpracování odskočil míč, musel hasit výběhem a následně odkopem pozorný Mignolet.
65
Nyní byl zase faulovaným hráčem Kolarov, přes kterého se příliš důrazně snažil dostat Glen Johnson.
64
Kolarov se natlačil přes Sterlinga podle rozhodčího nedovoleně. U míče Liverpool.
63
Hráči City přestáli úvodní snahu Liverpoolu ve druhém poločase a teď už více kontrolují hru.
61
Zabaletův centr odvrátil Leiva. Poté posílal balón do vápna z druhé strany Kolarov, ale tam pro změnu zasáhl Škrtel.
60
Pro centr Sterlinga si snadno došel Hart.
60
U půlící čáry fauloval Zabaleta Coutinha.
59
Po Allenově průniku bude Johnson vhazovat.
58
Suárez roztáhl hru do levého křídla na Coutinha. Ten se však neprosadil přes pozičně dobře hrajícího Zabaletu a domácí mají odkop od brány.
57
Útok domácích táhl po pravém křídle Jesus Navas. Svou snahu ale nedokázal korunovat přesným centrem.
56
Škrtel teď bránil Kompanyho tak, že z něj málem svlékl dres. U rozhodčího Masona mu to prošlo.
56
Ztráta hostí ve středu hřiště odstartovala nebezpečný kontr Manchesteru City. Yaya Touré však vybojoval jen roh.
55
Před Navasem odpálil míč Cissokho. Autové vhazování bylo navíc přiznáno Liverpoolu.
54
Ovšem nic z něj není. U míče Joe Hart.
53
Hosté rozehrávají další útok...
51
Před bránou domácích pořádně hořelo. Za obranu City si zaběhli Suárez s Hendersonem. Před druhým jmenovaným stačil odehrát míč Hart, ale posunul ho pouze k Suárezovi, který naštěstí pro domácí místo částečně odkryté brány trefil jen spoluhráče Hendersona, jenž už stál v ofsajdu.
50
Nicméně akce pokračovala a byl to Suárez, kdo se pokusil z téměř nulového úhlu překvapit Harta. Domácí brankář prudký míč raději vyrazil na roh.
49
Po rohu Coutinha se domácí tým ubránil.
49
Kompany srazil centr Johnsona na roh.
48
Míč po rychlém ťukesu hostujících hráčů doputoval až Allenovi, který zpoza šestnáctky pálil nad.
46
Domácí v úvodu druhé půle drží míč na polovině Reds.
46
Statistiky 1. poločasu:

Střely na bránu – 2:3
Střely mimo – 5:2
Rohy – 4:2
Držení míče – 58 % : 42 %
V prvním poločase jsme viděli zajímavý fotbal a také tři góly. Jako první skórovali ve 24. minutě hosté, když jejich krásnou kombinaci zakončoval do prázdné brány Coutinho. Citizens však ještě do přestávky skóre otočili. Po půl hodině hry se nejprve hlavičkou po rohovém kopu postaral o vyrovnání Kompany a v úplném závěru poločasu pak šťastně prostřelil Mignoleta Negredo. Rozhodně bude zajímavé sledovat, zda se hráči Liverpoolu z klasického úderu do šatny vzpamatují.
45+1
Manchester City právě vstřelil branku!
Hodně smolný gól pro Liverpool! Domácí se dostali do přečíslení, které Navas vyřešil přihrávkou na ÁLVARA NEGREDA. Španělský útočník z hranice šestnáctky napálil míč do horní poloviny brány, Mignolet si na jeho střelu sáhl, ale přizvedl ji jen nad sebe a balón doputoval za brankovou čáru – 2:1!
45
Už se opět pokračuje ve hře i s Hendersonem.
44
Na trávníku zůstává sedět Henderson a gesty si žádá ošetření.
42
Šance na druhé straně. Fernandinho uvolnil Negreda, který už byl sám před Mignoletem a chystal se zakončovat. Na poslední chvíli mu balón od nohy upálil Škrtel.
40
Super šanci měl Coutinho. Toho v šestnáctce našel vtipnou patičkou Suárez, ale gólový volej hostujícího hráče, který byl před bránou prakticky sám, zázračně vyrazil Hart!
39
Kompany posílal míč na rozběhnutého Zabaletu. Toho před sebe nepustil Cissokho.
37
Suárez si to ve vápně namířil mezi dva obránce, po souboji s nimi upadl, ale penaltu si nevykoledoval. Následně rychlý protiútok domácích táhl Nasri. Vzal to na sebe a jeho dalekonosnou střelu Mignolet kryl.
36
Po rohovém kopu Nasriho balón jen prosvištěl šestnáctkou Liverpoolu.
35
Negredovi odskočila přihrávka Nasriho do autu. Vhazovat bude Cissokho.
33
A do brejku se dostal rychlík Jesus Navas, který si ve vápně zaskl míč kolem Cissokha a vypálil. Bohužel pro domácí nad.
33
Roh zahrávali také hosté, ale míč odvrátil Touré.
31
A z rohového kopu přichází vyrovnání! VINCENT KOMPANY přeskočil Škrtela a prudkou hlavičkou překonal Mignoleta, za kterého už nestihl na brankové čáře zaskočit ani Allen.
30
Centr Kolarova srazil na roh Allen.
29
Hráči Liverpoolu mají zápas dobře rozehraný. Do konce však chybí více než hodina a to se může stát ještě ledacos.
27
Yaya Touré se snažil najít odpověď. Na rohu šestnáctky se dostal ke střele, ale ta byla sražena jen na roh.
24
Liverpool právě vstřelil branku!
Hostům se jejich zvýšená aktivita z posledních minut vyplatila! Na konci krásné kombinace, kterou hráči Liverpoolu doslova rozebrali obranu Citizens, byl Sterling, který obešel vybíhajícího Harta a ještě posunul balón na PHILIPPA COUTINHA, jenž poslal míč do zcela prázdné brány.
23
Coutinho málem poslal do samostatného úniku Allena. Tomu však selhal první dotek a domácí obránci mu mohli míč vzít.
22
Coutinha zezadu obral čistým zákrokem o míč Jesus Navas. Reds budou vhazovat.
21
Sterling si opět nabíhal za obranu domácích. Tentokrát však dostal moc dlouhý míč a nestihl ho na hřišti.
21
Sledujeme hodně bojovné utkání se spoustou osobních soubojů.
19
Suárez vysunul kolmicí nabíhajícího Sterlinga, který už šel sám na Harta. Praporek pomezního však vylétl vzhůru – ofsajd.
18
Kolarov našel přízemním centrem Negreda, ten přes padajícího Sakha pálil vedle.
17
Suárez zahrával přímý kop z nadějné pozice, svou střelu ale poslal pouze do náručí Harta.
16
V situaci 2 na 2 posílal Suárez míč do vápna na Sterlinga, toho odzbrojil čistým skluzem Kompany.
15
K Davidu Silvovy rychle přistoupil Sakho a ukopl mu balón do autu.
15
Suárez si zabíhal za domácí obranu, ale míč k němu nepustil Kompany.
14
Po rohu Coutinha se přes Navase protlačil k hlavičce Luis Suárez. Bránu ale netrefil.
13
Po centru Cissokha uklidil míč na roh Lescott.
12
Po přiťuknutí Negreda pálil z 22 metrů Touré, mířil však dva metry vedle pravé tyče.
10
Po zmiňovaném rohu se dostal k hlavičce Kompany, ovšem Mignoleta neohrozil.
10
Tentokrát Zabaleta prostrčil míč ve vápně opět na Navase, kterého za cenu rohového kopu obral o míč Sakho.
9
Navas zakombinoval se Zabaletou a vybojoval pro svůj tým autové vhazování.
8
Ve středu hřiště fauloval Yaya Touré Coutinha. Hraje se oboustranně s velkým nasazením.
7
Sterling se neprosadil přes Nasriho a ještě domácího hráče fauloval. Míč do hry uvede Hart.
5
Kolarov hledal centrem Negreda. Ten na míč nedosáhl, ale následně se k balónu dostal David Silva, který však z těžké pozice bránu netrefil.
4
Citizens to zkouší postupným útokem...
3
Na druhé straně to z dálky zkusil Coutinho, jeho přízemní střela bránu minula.
2
Domácí se nadechli k prvnímu nebezpečnějšímu útoku, centr Navase ale končí v náručí Mignoleta.
1
Zápas rozehráli domácí.
1
Aktéři utkání jsou již na trávníku, vše se připravuje k velkému šlágru tradičního "Boxing Day."
Po odpolední várce zápasů se zpět do čela tabulky posunul Arsenal a na druhé místo se před Liverpool protáhla i Chelsea. Pokud se chtějí Reds na vedoucí pozici vrátit, musí na Etihad Stadium zvítězit. Manchester City se v případě výhry v dnešním utkání může propracovat na druhou pozici.

Manchester City: Hart – Zabaleta, Kompany (C), Lescott, Kolarov – Navas, Touré, Silva, Fernandinho, Nasri – Negredo.

Náhradníci: Pantilimon – Clichy, Nastasić, Boyata, Milner, García, Džeko.

Liverpool FC: Mignolet – Johnson, Škrtel, Sakho, Cissokho – Henderson, Allen, Leiva – Sterling, Suárez (C), Coutinho.

Náhradníci: Jones – Touré, Agger, Smith, Alberto, Aspas, Moses.

Rozhodčí: Mason – Brooks, Eaton.
Manchester City bude i nadále postrádat zraněné obránce Pabla Zabaletu, Micaha Richardse a Matiju Nastasiće. Scházet samozřejmě bude také již zmiňovaný útočník Sergio Agüero a nejistý je i start Stevana Jovetiće, který pro nemoc vynechal duel s Fulhamem.

Po zdravotní stránce čistý štít nemají ani v Liverpoolu. Brendan Rodgers nemůže počítat s pomocí kapitána Stevena Gerrarda, letos v dobré formě hrajícího útočníka Daniela Sturridgeho nebo levého obránce Joseho Enriqueho. Připraven ještě nebude ani uruguayský stoper Sebastian Coates.
Poslední tři vzájemné zápasy těchto soupeřů skončily remízou 2:2 (dva ligové zápasy a duel League Cupu). Liverpool v rámci Premier League naposledy na Etihad Stadium zvítězil 5. října roku 2008, tehdy utkání skončilo výsledkem 3:2 pro Reds.
Manchester City (3. místo, 17. zápasů, 11 výher, 2 remízy, 4 porážky, skóre 51:20, 35 bodů)
Citizens měli pod vedením nového manažera Manuela Pellegriniho pomalejší rozjezd do sezóny a body zbytečně ztráceli především venku, ale nyní se z nich stal skvěle šlapající stroj, který si připisuje jedno vítězství za druhým a soupeře drtí velkým množstvím gólů. Z posledních devíti soutěžních zápasů (PL, Liga mistrů, League Cup), hráči City zvítězili osmkrát a body ztratili jen za remízu na Southamptonu. Z této skvělé série můžeme vyzdvihnout destrukci Tottenhamu – 6:0, vítězství 3:2 v Lize mistrů na Bayernu (City brzy prohrávalo 0:2), nebo kanonádu do sítě tehdy vedoucího Arsenalu – 6:3. Právě v tomto duelu však celek z modré části Manchesteru přišel o skvělého argentinského útočníka Sergia Agüera, což by mohla být zejména v těžkých zápasech pro klub velká ztráta. Naposledy si fotbalisté Manchesteru City zahráli v sobotu na Fulhamu, kde potvrdili svou střeleckou potenci a v pěkném utkání zvítězili 4:2.

Posledních pět zápasů Manchesteru City v PL:
13. kolo: Manchester City – Swansea 3:0
14. kolo: West Bromwich – Manchester City 2:3
15. kolo: Southampton – Manchester City 1:1
16. kolo: Manchester City – Arsenal 6:3
17. kolo: Fulham – Manchester City 2:4
Liverpool FC (1. místo, 17 zápasů, 11 výher, 3 remízy, 3 porážky, skóre 42:19, 36 bodů)
Liverpool se loni nekvalifikoval ani do Evropské ligy, ale v této sezóně se zatím příznivci Reds musí cítit jako v ráji. Po sobotním vítězství 3:1 nad Cardiffem se jejich miláčci dokonce vyhoupli do čela tabulky o skóre před londýnský Arsenal. Liverpool táhne zejména uruguayský fantom Luis Suárez, který kvůli disciplinárnímu trestu stihl odehrát 12 utkání v PL a nastřílel v nich neuvěřitelných 19 gólů. Svěřenci manažera Brendana Rodgerse si po výborném vstupu do soutěže prošli slabším obdobím, kdy padli 0:2 na Arsenalu a poté překvapivě i 1:3 na Hullu, a zdálo se, že z boje o titul zase rychle odpadnou. Tyto obavy ale rozptýlily poslední čtyři zápasy, ve kterých Reds vždy zvítězili a naopak se vyhoupli na samé čelo pořadí Premier League. Hráči Liverpoolu jsou během tohoto období neskutečně produktivní, ve zmiňovaných čtyřech utkáních nasázeli soupeřům 17 gólů a na trávníku silného Tottenhamu domácí Kohouty zesměšnili debaklem 5:0. Právě následující dva venkovní zápasy na City a Chelsea mohou hodně napovědět, zda tým z města Beatles na titul skutečně má.

Posledních pět zápasů Liverpoolu v PL:
13. kolo: Hull – Liverpool 3:1
14. kolo: Liverpool – Norwich 5:1
15. kolo: Liverpool – West Wam 4:1
16. kolo: Tottenham – Liverpool 0:5
17. kolo: Liverpool – Cardiff 3:1
Vítám tu všechny příznivce anglického fotbalu. Zatímco my se stále věnujeme bujarým oslavám vánočních svátků a konzumujeme zvýšené množství jídla a cukroví, v Anglii se jde i na svatého Štěpána na ligový fotbal. Na programu je také 19. kolo Premier League, jehož šlágrem bude jednoznačně utkání třetího Manchesteru City s vedoucím Liverpoolem. Oba týmy se v posledních týdnech rozjely k výborným výkonům, v tabulce je od sebe navíc dělí pouhý bod a tak se fotbaloví labužníci mají určitě na co těšit!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.