Já se s Vámi pro tuto chvíli loučím, ale onlajn přenosy i nadále pokračují. Zůstaňte proto s námi.
Viděli jsme fotbal dvou naprosto rozdílných poločasů. V tom prvním vládl Everton a dočkal se zaslouženého vedení, v tom druhém však přenechal aktivitu svému soupeři a bylo jen otázkou, zda se Norwichi podaří srovnat. Nakonec se jim to podařilo v 90. minutě a šťastným střelcem byl Bassong.

Domácí trenér, ani diváci nejsou spokojení, ale remíza je po celkovém průběhu utkání spravedlivá.
90+5
Možná poslední možnost pro Everton, jenže Vellios nezpracoval ideálně míč a musel jej poslat na půlící čáru.
90+3
Je tu závěrečný nápor domácích, je to však všechno na náhodu a nakopávané míče.
90+2
Střídání domácích. Odešel Steven Naismith a nahradil jej Apostolos Vellios.
90
Nastavovat se budou čtyři minuty.
90
Norwich právě vstřelil branku!
Na poslední chvíli se hostům podařilo vyrovnat. Po rozehraném přímém kopu na zadní tyč dostal SEBASTIEN BASSONG chvíli prostor a z ostrého úhlu dostal hlavou míč za brankovou čáru.
89
Poslední střídání Norwiche, odešel Robert Snodgrass a na poslední minutky přišel Simeon Jackson.
89
Teď už stála zeď tam, kde měla a Baines jen těsně přestřelil.
88
Za brzké vyběhnutí ze zdi obdržel žlutou kartu hostující Alexander Tettey.
87
Javier Garrido fauloval domácího Ovieda a vidí za to žlutou kartu.
85
Whittaker zprava nacentroval na Pilkingtona, Howard jeho velice dobrou hlavičku horkotěžko vyrazil!
84
Z ničeho nic je tu brejk Evertonu dvou na jednoho, Naismith chtěl vybídnout Jelaviće, přihrávku však poslal zcela mimo jeho dosah!
83
Do vápna Evertonu létá jeden centr za druhým, a zejména Distain se vyžívá v jejich odvracení.
81
Hosté střídají a to brankáře. John Ruddy má zdravotní potíže a nahrazuje ho Mark Bunn.
79
Whittaker svým centrem zprava hledal Morisona, dal však do centru příliš mnoho síly a na tohle prostě doskočit nešlo.
77
Everton se už snaží snižovat tempo hry a šetřit vteřiny, je si vědom sílícího tlaku Norwiche.
75
První střídání hostů, odešel Wesley Hoolahan a na trávníku se objevil Steve Morison.
74
Fantastický Ruddyho zákrok proti Bainesově sólu, který obešel dva obránce a následně tvrdě pálil! Ruddy vyrazil.
73
Tak že by? Oviedo se snažil rozproudit útočnou aktivitu Evertonu, vzal to na sebe, střelou z takřka 30 metrů však Ruddyho nepřekvapil.
71
Tlak Norwiche pokračuje, Everton jakoby na hřišti ani nebyl.
69
Norwich byl blízko vyrovnání, hostům se podařilo přečíslit domácí obranu, Holt posunul na zcela volného Snodgrasse, ten překonal i Howarda, na brankové čáře ho však zastoupil Heitinga, který vykopl!
68
První žlutá karta zápasu, kterou za faul na Ovieda vidí hostující Bradley Johnson.
66
Hezká kombinace Norwiche, balancující na hranici ofsajdu, obránci Evertonu však padali obětavě do střel a nakonec i vybojovali míč na svou stranu.
65
Po několika hlavičkových soubojích se ke střele z voleje dostal Jelavić. Míč končí na tribuně a i když domácí reklamují teč, rozehrává se od branky Norwiche.
65
A vzápětí repete.
64
Roh pro Everton.
61
Norwich začíná utahovat šrouby. Do pokutového území přiletěl míč na Holt a nebýt těsné Heitingovy obrany, kdoví, jak by to dopadlo. Navíc se pískal Holtův faul.
59
Hostující Holt unikl ofsajdové pasti, dostal se do velice slibné šance, jenže provedení mohlo být lepší. Howard si poradil.
57
Přímý kop pro hosty z 22 metrů, Pilkington tentokrát střílel přímo a Howard byl rád, že dokázal jeho pokus vyrazit.
55
Konečně i Everton ukázal v útoku kvalitu, Naismith vysunoval Ovieda, bohužel do ofsajdu.
54
Na trávníku se nám i přiostřuje, Johnsonův faul na Pienaara je už několikátým tvrdým zákrokem druhé půle, rozhodčí Jones zatím zachovává klid.
52
Everton je jak vyměněný, aktivita z první půle je pryč a hra je plná nepřesných přihrávek.
50
Pilkington však zvolil centr a po odraženém míči se do střely opřel Tettey. Vysoko ale přestřelil.
49
Další faul domácích, tentokrát je viníkem Heitinga, je z toho přímý kop, kterým už lze napřímo ohrozit branku.
48
Útočný faul Pienaara na Pilkingtona, hosté mohou dopředu.
47
Hosté začali druhou půli aktivně a to zejména Whittaker, jeho dva centry však nenašly adresáty.
46
První půli vládl domácí Everton, který měl výraznou převahu a Norwich se po většinu času pouze bránil. Domácí tým z tohoto tlaku vytěžil pouze jedinou branku, a to z kopačky Naismithe. Pokud si ale bude chtít Norwich odvézt alespoň bod, bude muset přidat.
45+2
Je to tak, Snodgrass do toho však dal příliš mnoho síly a navíc se pískal ofsajd.
45+1
Přímý kop pro hosty. Je to velmi zajímavá situace, do vápna přiletí ostrý centr.
45
Rozhodčí Jones nastaví dvě minuty.
44
Poslední dvě minuty se nesly v duchu vysokých přihrávek, hlavičkových soubojů a z nich vyplývajících faulů.
42
Na druhé straně si po Pienaarově patičce připsal další střelecký pokus Osman. Trefil prostor, kde stál Ruddy.
41
Rohový kop pro Norwich, k hlavičce se dostal Bassong a ta nevypadala zle. Měla potřebnou tvrdost, bohužel ale ne přesnost.
40
Holt (NRW) dokázal na půli vybojovat míč, postupoval na branku, posunul na lépe postaveného Hoolahana, jeho centr však postrádal potřebnou kvalitu.
38
Tvrdý souboj Naismithe s Bassongem, francouzský obránce použil i své ruce, faul se však k podivu nejen hráčů Evertonu nepíská.
36
Rohový kop pro Everton, centr letěl na bližší tyč, celá akce ale končí útočným faulem Jelaviće.
35
Domácí tým hraje nápaditě, vyhledává rychlé kombinace, jako teď Naismith s Pienaarem, obrana Norwiche má dost práce na to, aby stíhala vše zachytit.
33
Tohle se moc nepovedlo. Jelavić zpracoval míč do druhé vlny na nabíhajícího Naismithe, tomu to moc nesedlo a míč končí u rohového praporku.
32
Osmanova rána přesně z hranice vápna končí uprostřed branky, kde stál připravený Ruddy.
31
Ostrý Bassongův zákrok, Jones si ho volá a upozorňuje ho, že příště to už bude za žlutou kartu.
30
Dlouhá přihrávka na pravé křídlo, kde si nabíhal Whittaker. Příhra byla příliš prudká končí až mimo hřiště.
28
Domácí Baines to vzal individuálně středem, tam však narazil na zeď jménem Bassong a ten si vzal míč do svého vlastnictví.
26
Pienaar (EVE) trochu zbrzdil nadějnou brejkovou příležitost, zkusil se ji vylepšit obloučkem na Jelaviće, chorvatský útočník se ale zapomněl v ofsajdu.
25
Tak i hosté už mají za sebou nadějnou příležitost, Holt se probil přes Heitingu a Distina, následně ale poslal míčový pozdrav na tribunu.
24
Norwich se po dlouhé době podíval, jak to vypadá na útočné polovině, ovšem exkurze neměla dlouhého trvání. Po Johnsonově centru se píská Hoolahanův ofsajd.
21
Držení míče v posledních pěti minutách vyznívá naprosto jasně pro domácí jedenáctku, je to 74% ku 26%. A v těch předcházejících minutách to nebude o moc jiné. Everton je zatím jasně lepší.
20
Baines ukázal, že má dobré oko a vyslal ne uličku, ale přímo ulici na nabíhajícího Jelaviće. Tomu chyběl půlkrok, aby tento míč zasáhl a poslal do brány!
18
Naismith pronikl do vápna a po souboji s Tetteyem upadl! Penalta se nepíská, sudí Jones zůstal naprosto v klidu.
16
Ovšem o pár vteřin později to byla jiná káva. Baines přešel přes dva hráče a tvrdou křížnou ranou protáhl Ruddyho. Vyražený míč se dostal k Osmanovi a jeho střela "koníčkem" přeletěla břevno.
16
Přímý kop byl rozehrán naprosto hanebně a pro branku Norwiche neznamenal žádné ohrožení.
15
Od půlící čáry rozehrávají domácí přímý kop. Ještě předtím však hlavní rozhodčí vysvětluje hostujícímu Snodgrassovi svou představu o tvrdé hře.
14
Roh pro Norwich, centr však byl přetažený a o zbytek se postarala obrana Evertonu.
12
Everton právě vstřelil branku!
Rychlá a jednoduchá kombinace Evoertonu, která vedla ke gólu. Oviedo sekličkou zbavil Whittakera, poslal přízemní centr na malé vápno, kde čekal STEVEN NAISMITH a ten měl pouze jediný úkol - trefit z pěti metrů branku!
10
Osman dokázal zapresovat a dostal Johnsona do potíží. Tomu nakonec utekl míč do zámezí a domácí hráč si vysloužil potlesk zaplněných tribun.
9
Přímý kop v podání Snodgrasse, jeho centr však ani nedolétl do vápna Evertonu. Hosté navíc byli v ofsajdovém postavení.
8
Distin (EVE) se pokoušel projít mezi dvěma obránci, tohle však byla velice naivní myšlenka bez naděje na úspěch.
5
Po souboji Pienaara s Bassongem zůstává domácí hráč ležet na trávníku a ukazuje, že má problémy s pravým kolenem.
4
Hosté se dostali při bránění postupného útoku pod tlak, Snodgrass však předvedl slušné krytí míče a vybojoval pro hosty autové vhazování.
3
Ofsajd hostů a v něm Hoolahan.
2
Jenže první velká šance přišla od domácích. Osman si narazil s Jelavićem a následně vyslal křížnou technickou ránu. Ruddy si určitě oddechl, že míč proletěl těsně vedle tyče.
1
Výkop byl sice v režii Evoertonu, ale už po několika vteřinách se míč přesunul na kopačky hostů.
1

Everton FC: Howard - Jagielka, Heitinga, Distin, Baines - Pienaar, Naismith, Hitzlsperger, Oviedo - Osman - Jelavić. Trenér: David Moyes.

Norwich City: Ruddy - Whittaker, Bassong, Bennett, Garrido - Johnson, Tettey - Snodgrass, Hoolahan, Pilkington - Holt. Trenér: Chris Hughton.

Rozhodčí: Jones - Mullarkey, Ganfield.
Oba týmy už netrpělivě čekají na úvodní hvizd a výkop tohoto utkání.
Zápas v Goodison Parku začíná v 16 hodin a hlavním sudím bude Mike Jones. K jeho sledování jste srdečně zváni.
Norwich je na tom v tabulce mnohem hůře, prozatím se usadil na 13. pozici se 14 body za tři výhry, pět remíz a čtyři prohry. Poměr branek mají "Canaries" 9:18.

Norwich se v minulém kole postaral o překvapení kola, když na svém hřišti porazil Manchester United 1:0, brankou Anthony Pilkingtona. Manchester tak pomohl porazit hráč, který působil v akademii ManU a Alex Ferguson ho z ní vyřadil.

Trenér Chris Hughton může vybírat z kompletního kádru a doufá, že vítězný duch bude v jeho týmu i pro tento zápas.
Domácí Everton se zatím drží na páté příčce se ziskem 20 bodů po pěti výhrách, pěti remízách a dvou prohrách. Skóre má 22:16.

Jedna ze dvou proher přišla v minulém kole, a to na půdě Readingu. Zápas se přitom pro "The Toffies" nevyvíjel vůbec špatně, už v desáté minutě se totiž trefil Naismith a toto vedení jim vydrželo do 51. minuty, kdy vyrovnal Le Fondre. Druhý zásah Readingu přišel jedenáct minut před koncem a opět z kopačky Le Fondreho.

Trenér Evertonu, David Moyes nebude moct počítat se zraněným Philem Nevillem a potrestaným Marouanem Fellainim. Do sestavy se naopak vrací Kevin Mirallas a Darron Gibson.
Týden je pryč a je na dveře klepe víkendový fotbalový program. Nejinak je to mu i v Anglii, kde je na pořadu 13. kolo. V jeho rámci se odehraje i zápas mezi Evertonem a Norwichem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.