Od nástupu ze šaten byl Everton ve druhém poločase sotva poloviční než, když hřiště opouštěl před přestávkou. K větší převaze se domácí hráči dostali až v 58. minutě a následující. Kdy velké šance spálili Osman a Fellani. Za deset minut zahrozili také hosté, kdy začal přesně přerozdělovat míče Ramirez, hlavně hledal nabíhajícího Rodrigueze, kterému chybělo ke vstřelení branky opravdu málo. V poslední čtvrthodince byla hra hodně rozkouskovaná kvůli střídání i natahování času Evertonem, který už Southamptonu nic nedovolil - 3:1.
90
Obrany však už nic nedovolují.
90
Oba tými jsou stále plné sil, i když zápas je už rozhodnutý. Hrají do poslední sekundy.
90
Osman je vyprovázen za velkých ovací publikem.
90
Nastavují se tři minutky.
90
Hřiště opustil Lallana a nahradil jej na hřiště Chaplow.
89
Hra probíhá po většinu času u prostřed hřiště. Fellani střílel z velké dálky. A hodně nepřesně.
86
Anichebe bojuje osamocený na hrotu, hned po špatné rozehrávce Fellani ukořistil míč a předložil jej nabíhajícímu Bainesovi po levé straně, který centroval a Gazzaniga vyrazil míč raději na roh. Který hosté s přehledem ubránili.
85
Lambert hlavičkoval ve velké příležitosti jen do výtečně postaveného Howarda.
83
Domácí už hrají na čas.
81
Dvojité střídání zakončila výměna Reevese za Clyneho.
81
Rodriguez byl nahrazen Mayukou.
79
Coleman nahrával z pravé strany na volného Anichebeho, který střílel z dvanácti metrů, trefil nechtěně Fellaniho, který už nedohonil míč, ten skončil v zámezí.
78
Hra je velmi neurovnaná. Hosté jsou zbrklý a Everton jen kombinuje.
76
Změna na hrotu útoku Evertonu, v druhém poločase nevýrazného Jevanice střídá Anichebe.
76
Domácí spíše dohrávají utkání co nejdéle od své brány.
75
Everton si už lépe pokrývá nabíhající útočník soupeře.
74
V dlouhém úniku Fellani, jeho střelu obrana zablokovala.
73
Ramirez předkládá poměrně přesné přihrávky za obranu domácích, ti je jen se štěstím odvrací.
72
Southampton stále tlačí domácí, kteří se zatím bez větší ujmy brání. Tahle pasivita by je mohla stát podklidné dohrání zápasu.
71
Hosté jsou aktivnější.
70
Ale hosté ho vyhráli, byl vyslán krásnou přihrávkou za obranu Rodriguez Ramirelem, jeho střela o pár centrimetrů mijí bránu Howarda.
70
Nyní je boj o střed hřiště.
68
Ve velké šanci Mirallas, kterého nechala hostující obrana trestuhodně dvacetmetru od brány. Ihned střílel, ale brankář vyráží na roh. Který už hosté odvrátili pryč.
67
Hraje se velmi čistě, ani jednou nemusel hlavní rozhodčí vytahovat žlutý kartónek.
66
Na druhé straně se domácí nedostali daleko za polovinu a už jsou znovu obléháni. Z pravé strany letěl centr příliš vysoko.
66
A stále tlačí. Ramirez vysouval Rodriqueze, ten Lamberta, obrana vše zvládla.
65
Southampton se nyní osměluje a vysíla na své protivníky nebezpečné centry, Everton hrozí z protiútoků.
63
Lambert udržel míč v útoku, což je šance pro hosty, ale centr končí voutu. Rodriquez nahrával špatně.
62
Southampton několikrát domácí úspěšně odzbrojil.
62
Po chybné rozehrávce se dostává do šance Fellani, těsně mimo.
60
Domácí točí kolotoč před hostujícím brankářem. Osman a jeho rána prolétla desítky centrimetrů od pravé tyče.
58
Fellani svižně vystřelil asi z dvaceti metrů, rána šla metr vedle i díky teči. Roh. Heitinga se dostával do zakončení, obrana byla v pozoru. Další roh. Který Jelavic zakončoval nad bránu. Odkop od brány.
58
Everton se probíjel do vápna, Mirallas po pravé straně ale obránce nepřelstil.
56
Hosté se snaží s výsledkem něco udělat, ale jejich centry do pokutového území obrana aktivně zabezpečuje.
54
Domácí si přihrávají na své polovině, poté vysílají dlouhý centr na nabíhajícího Jelavice, který byl ovšem v offsajdu.
53
Roh zahraný na krátko, nikam nevedl, proto bude Gazzaniga vykopávat od brány.
52
Na druhé straně na roh odvrací Davis.
52
Everton nechává hrát hosty, kteří vysílali do brejku Rodrigueze, který byl zastaven.
51
Lambert se snažil o nějakou kloudnou přihrávku. Everton se ubránil.
50
Hosté stále hrají a drží míč ale jen na vlastní polovině. Teďka se pokusili vyrazit na steč a usadili se před pokutovým územím soupeře.
49
Southampton kombinuje na vlastní polovině, nyní posílají dlouhý centr na Lamberta, který je ovšem velmi nepřesný a končí v rukavicích domácího brankáře.
48
Everton nyní zadarmo odezvdal míč. Howard následně v rozehrávce pod tlakem a zahrává do autu.
48
Vše bylo zakončeno nepřesnou přihrávkou.
47
Everton se nikam nežene a přihrává si na polovině hostů, ti je nechávají hrát.
46
Utkání začalo lépe pro hosty, kteří díky dobře zahranéhomu rohu vedli již od v 6. minutě zásluhou Ramireze 0:1. to však bylo vše. A Everton se pomalu začal rozjížděl. Domácí o sobě perfekně věděli a centry do pokutového území Southamptonu jen létali. Po jednom z nich v 25. minutě dal vyrovnávací branku Osman. A další šance následovali. Góly přišli až ve 32. a 38. minutě, kdy hosté naprosto propadli a nechali Nikicu Jelavice dvakrát skórovat. Proto je stav 3:1 po první poločase.
47
Osman hlavičkoval vedle.
47
Fellani se teď tlačil do šance, obrana na poslední chvíli odkopla. Roh.
46
Obléhá pokutové území soupeře a nepouštího na vlastní polovinu.
46
Nastavují se dvě minuty a Everton stále v tlaku.
45
Everton bezpečně kontroluje hru a prakticky si dělá co chce. Jen hosté běhají kolem nich a snaží se zachytit míč. Nedaří se jim.
44
Coleman nyní centroval na Fellaniho, který posílá míč hlavou do prostřed brány, kde stál Gazzaniga.
42
Ale opět velmi povedený centr z pravé strany. Coleman je hodně aktivní po své pravé straně a hledá Jelavice v pokutovém území.
42
Domácí kombinují na vlastní polovině.
41
Hosté nyní zatlačili Everton, který vyráží k nebezpečným protiútokům. Obrana však teď všechno zvládla.
40
Everton se ubránil a odkopl balón.
40
Roh hostů.
38
Everton právě vstřelil branku!
Centry do pokutového území Southamptonu jen lítají a další zářez NIKICA JELAVIC hlavou po centru Colemana.
36
Domácí obléhají bránu Southamptonu a nedávají jí oddechnout.
35
Domácí o sobě vědí snad i po slepu, z pravé strany po perfektní přihrávce centroval Mirallas do pokutového území, tam ale Jelavic promáchl.
35
Vybojoval roh.
34
Everton znou nastěhovanej před pokutovým územím.
32
A z následného protiútoku dostal míč do běhu NIKICA JELAVIČ od Fellaniho a nedává brankáři šanci.
32
Hosté na výletě, Everton k nim pečlivě přístupuje a zabranuje jim v útoku.
31
Ale z vhazování u levé čáry se nedostal a z následné akce ve stejném místě byl Mirallas v offsajdu.
31
Everton nastěhovaný na své útočné polovině.
30
Southampton kombinuje na polovině Evertonu, ten se ubránil a byl faulován při následném protiútoku.
28
Domácí ve stále větším tlaku tentokrát ale Jelavice hosté v pokutovém území pokryli.
25
Po pravém křídle zavezl míč před hranici pokutového území Mirallas, který našel volného LEONA OSMANA a ten nedal Gazzanigavi šanci.
24
Southampton hraje hodně kompaktně a pronásleduje svého protivníka všude po hrací ploše. Everton má problém s rozehrávkou.
23
Southampton aktivně napadá tvořící záložníky Evertonu, kteří si pomáhají přihrávkami za obranu na vysunutá křídla, ti potom centrují do pokutového uzemí.
22
A teďka odvracel domácí Jagielka na rohový kop. Nic z toho hosté ale nevytěžili.
20
Everton se dostává maximálně na hranici pokutového území Southamptonu. Hosté vyrážení k nebezpečným protiútokům hlavně po své levé straně.
18
Hosté si v poklidu kombinují na své polovině.
14
Everton se pokoušel probít do pokutového území pomocí centru, ale Osman umístil střelu vedle.
12
Nyní se připoměl Rodriquez, že hosté nebudou ani po vedoucím gólu pasivní a vystrašil Tima Howarda, střela šla mimo branku.
9
Everton chtěl ihned odpovědět na vedoucí branku hostů, zahrával pouze dva po sobě jdoucí rohy. Ze kterých nic nevytěžil. Southampton se ubránil.
6
Southampton právě vstřelil branku!
Ovšem první roh zahrávali hosté a hned jej dokázali brankově zúročit. GASTON RAMIREZ umístil hlavou přesně míč do Howardovi svatyně.
5
Zatím mají domácí menší územní převahu, což potvrdili první nepřesnou střelou zápasu a offsajdem útočníka Jelaviče.
2
Mirallas se dostal k první střele utkání ale vedle.
1

Everton FC: Howard - Coleman, Jagielka, Jagielka, Baines - Mirallas, Osman, Neville, Pienaar - Fellaini, Jelavic

Southampton FC: Gazzaniga - Richardson, Youshida, Fonte, Fox - S. Davis, Ward-Prowse, Ramírez, Lallana - Lambert, Rodriquez.

Rozhodčí: L. Probert - R Ganfield, M. McDonagh.
EVERTON:
Domácí se utkají se Southamptonem za situace, kdy ze čtyř posledních zápasů dokázali vyhrát jediný a jejich úvodní spanilý rozjezd je tam, tam. Přesto se drží na skvělé třetí příčce zaručující poháry. Oporami týmu je samozřejmě Tim Howard, americký brankář, který už několikrát dokázal svoje dovednosti v této z jedné z nejlepších lig na světě. Pilíři obrany je samozřejmě (ex) reprezentant Holandska John Heitinga. Ve středu zálohy operuje Phil Neville s Osmanem a v útoku se začíná dařit dvojici Fellani, Anichebe, kteří si spolu začínají rozumět.
SOUTHAMPTON:
Tento tým neměl do sezóny vůbec jednoduchý vstup, jelikož se vrátil do nejvyšší soutěže, po několikaleté odmlce a ještě tolik nepříjemný los v podobě tří nejlepších mužstev uplynulého roku v pěti zápasech. Ale i přesto dokáže Southampton zabrat v pravý čas. V posledním utkání ligy porazil na svém hřišti přesvědčivě Aston Villu 4:1 a vše ještě zúročil vítězstvím v poháru nad Sheffieldem také na svém stadionu 2:0. V mužstvu patří do základní osy portugalský střední obránce Fonte, před ním hrající Lallama a na hrotu útočící Lambert, který je také se čtyřmi brankami nejlépe střílejícím hráčem v týmu. Uvidíme, jak se poperou se silnějším soupeřem.
V pozdní odpoledne se odehraje v Goodinson Parku 6. kolo anglicé Premier League. Kde přivítá překvapivě třetí tým tabulky Southampton. Nováček se utkal s Evertonem před sedmi lety, kdy z toho byla remíza 2:2. Jinak bilance obou soupeřů je velice těsná, sice se domácí radovali dvakrát z výhry z posledních pěti utkání, ale jednak to bylo vždy pouze o gól a k tomu se přičtou tři remízy. Tudíž se dá říci, že hosté nejsou zrovna pro Everton příliš oblíbeným soupeřem. Southamptonu se v poslední době začíná dařit. Dokázali vyhrát poslední dvě utkání. Hlavně Lambert s Rodriguezem se dost rozstříleli. Jejich tým dal za tyto duely šest branek. Jejich postavení v tabulce není příliš lichotivé, ale nemělo by se zapomínat, že z těchto pěti kol, mají za sebou již oba Manchestery a Arsenal, což je velmi nepříznivý los na začátek nové sezóny. Proto si nenechte ujít tento přenos, jelikož určitě slibuje hodně zajímavou podívanou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.