Everton nakonec bere tříbodový zisk zásluhou jediné branky Lukaka z 81. minuty. Což o to, Everton měl po celou dobu zápasu více ze hry a vítězí zaslouženě. West Ham ale nebyl zase tak daleko od ubráněné remízy.
90+2
West Ham se snaží ještě zabojovat v útoku, ale čas mu ubývá velmi rychle...
90+1
Baines (EVE) obdržel žlutou kartu.
90
Sudí Moss prodlužuje druhý poločas o tři minuty.
89
Barkley se příliš nerozpakoval a pálil z první možné pozice. Míč končí v zámezí.
88
Everton rohový kop příliš nezvádl a nyní se zatahuje do obrany.
87
Baines bude zahrávat další rohový kop pro Everton po zákroku Reida.
86
Domácí nadále bojují, do útoku ae už nechodí v tolika hráčích a dávají si pozor také na defenzivní hru.
85
Everton naposledy střídal. Naismitha nahradil Barkley.
84
Everton je na koni a snaží se přidat druhý gól. I fanoušci doslova vybláznili svůj domácí soubor k maximálnímu výkonu.
83
Lukaku mohl navýšit vedení Evertonu, ale zblízka branku přestřelil!
82
West Ham inkasoval zrovna v pasáži hry, ve které působil velmi dobrým dojmem. Velká škoda pro hostující celek.
81
Everton FC právě vstřelil branku!
Domácí se přece jen v závěru utkání dostávají do vedení. Přízemní centr zpracoval ve vápně ROMELU LUKAKU a střelou z první poslal míč ke vzdálenější tyči – 1:0.
80
West Ham střídal, Demela nahradil na trávníku Reid.
78
Carrol byl faulován, u míč tak zůstane West Ham. Celá situace se obejde bez karty.
77
Tahle standardka se hostům vůbec nepovedla, míč sice přeletěl zeď, ale nakonec i branku, a tak Howard nezasahoval.
76
McCarthy fauloval, WHU bude zahrávat standardku.
75
West Ham každopádně ve druhém poločase předvádí lepší hru, než tomu bylo v první půli. I díky aktivitě Carrola, který je hodně na trávníku vidět.
74
Nyní se do koncovky dostal z dobré pozice Carrol, ale také mířil nepřesně.
73
Everton podruhé v dnešním mači střídal, Deulofea nahradil McGeady.
72
Rychlé přenesení hry ze strany West Hamu, Carrol svým důrazem vybojoval míč pro Nobla, který pohotově, leč nepřesně posílal míč na branku.
71
Everton nadále zůstává aktivní, ale málokdy se dostane do pořádné brankové příležitosti.
70
Deulofeu přistižen v ofsajdu, sudí hru přerušuje.
69
Ze druhé vlny se k propadlému míči dostal Distin, jeho střela ale minula zařízení!
68
Po Demelově nedovoleném zákroku bude zahrávat Everton standardku.
67
Aktivní Piennar rýsoval vysokým míčem nebezpečí pro West Ham, ale Tomkins dokázal míč odhlavičkovat do bezpečí.
66
Také West Ham poprvé prostřídal své řady, Jarvise nahradil Diamé.
65
Baines rozehrával nakrátko, posléze se k míči dostal Deulofeu, jehož střela ale brankový prostor nenalezla.
64
Nedávno příchozí Lukaku nyní operoval před vápnem a snažil se míč ještě prostrčit na Naismitha, nakonec ale hostující zadáci protečovali míč na rohový kop.
63
Everton kombinuje s míčem na kopačkách a snaží se za podpory vlastních fanoušků něco vymyslet.
62
Druhý poločas zatím servíruje velmi solidní fotbal, druhá část utkání je živější oproti první půli.
61
Everton poprvé v dnešním mači střídal, Lukaku na trávníku nahrazuje Osmana.
60
Každopádně v posledních minutách jsme svědky velmi svižné a úderné hry ze strany West Hamu.
59
Everton se ubránil rohovému kopu...
58
West Ham se zmocnil míče, před branku posílal míč Nolan, nakonec balon domácí odvrátili na roh.
57
Nolan zkrotil neposedný míč kolem vápna a jeho rána jen prosvištěla kolem branky. Další solidní příležitost West Hamu!
56
Rohovému kopu se už Everton ubránil, každopádně jsme před okamžikem viděli, že i hosté dokáží pořádně zahrozit.
55
Pozor, West Ham mohl jít do vedení. Po rychlé akci hosté zahrozili a ještě z dorážky Carrol tlačil míč pod břevno. Howard nyní jen se štěstím dostal míč nad branku a tedy na roh.
53
Osman pálil pouze do obránce!
52
Každopádně Everton má chuť a stále se pokouší o otevření skóre dnešního utkání.
51
Deulofeu posílal míč do ohně ze standardky, ale míč skončil pouze na zdi.
50
Sudí odpískal faul Demelovi. Domácí budou rozehrávat.
49
Baines postupoval po lajně a dokázal odcentrovat, s jeho nákopem si ale obrana West Hamu bez potíží poradila.
48
Podle úvodní aktivity Evertonu lze očekávat, že domácí budou stejně bojovat jako v první poločase a budou to oni, kdo bude tvořit hru.
47
Everton se velmi brzy po hvizdu sudího dostal do obrovské příležitosti, dobře mířenou střelou nakonec Pienaar trefil tyč!
46
Statistiky po 1. poločase:

Střely celkem: 11:2
Střely na branku: 1:0
Držení míče: 75:25
Rohové kopy: 6:2
V prvním poločase jsme branku neviděli. A to přes výraznou aktivitu a invenci domácího Evertonu, který svého soupeře místy skutečně přehrával. Především příležitost Deulofeua z 37. minuty zaváněla brankou.
45+1
45
Sudí Moss prodlužuje první poločas o jednu minutu.
44
Závaru před brankou West Hamu chtěl využít Osman, kteří poslal mezi obránci míč na branku, ten ale nakonec byl ztečován do autu.
43
Everton operuje s míčem na útočné polovině.
42
V závěru prvního poločasu už zaujetí hráčů Evertonu není tak velké a West Ham se pomalu dostává do hry.
41
West Ham si nyní vypracoval zatím svou největší příležitost. Na centr vyskočil a hlavou posouval míč Tomkins, balón jen o milimetry minul branku!
40
Carrol se vrátil po ošetření do hry.
40
Zase se pokračuje ve hře, Carrol zatím zůstává za postranní čárou.
39
Nyní hostující Carrol inkasoval těžký direkt do kotníku a zůstává ležet na trávníku. Na žlutou kartu pro viníka této situace to ale nevypadá...
37
Deulofeu mířil z hranice vápna jen těsně vedle tyče!
36
Everton si ani s tímto rohem příliš neporadil. Miguel bude odkopávat od branky.
35
Osman se prokličkoval mezi protihráči nejprve sám, následně přihrával na Naismitha. Ještě před tím ale do dráhy míče zasáhl jeden z hostujících beků, takže budeme sledovat následující rohový kop domácích.
34
Baines rozehrával nakrátko, následně domácí byli o míč oloupeni.
33
Everton získal výhodu dalšího rohového kopu, hráči míří do pokutového území...
32
Everton je rozhodně aktivnější, na druhou stranu si ale nevytváří nějaké pořádné šance. Vždyť gólman West Hamu zasahoval zatím pouze v jediném případě.
31
Baines z rohu kroutil míč rovnou do branky, ale gólman Miguel si se situací poradil.
30
Deulofeův nákop odvrátila defenziva West Hamu na rohový kop.
29
Po získání míče viděl Taylor špatně postaveného Howarda v brance a zkusil ho překvapit střelou z dálky, ale jeho pokus se mezi tyče nevešel.
28
Až na občasné výpady West Hamu má zatím Everton zápas jasně pod kontrolou a drží míč na svých kopačkách většinu času.
27
Hostující Nolan centroval před branku, Everton se ale ubránil.
26
Tomkins (WHU) fauloval a obdržel žlutou kartu. Sice u sudího ještě protestuje, ale není mu to nic platné.
24
Deulofeu si vytvořil prostor a pálil doporstřed, míč ale zasáhl obránce Collins, takže gólman nezasahoval.
23
West Ham velmi brzy střídá. Cole se při nějakém souboji nejspíš zranil, protože kulhá na střídačku. Nahrazuje ho Carrol.
22
Rohu se už West Ham v klidu ubránil a na chvíli si jeho zadáci mohou zase oddechnout.
21
Naismith dostal přihrávku do vápna a velmi rychle zakončil k tyči. Hbitým zákrokem se předvedl gólman West Hamu, který vyrazil míč na rohový kop.
19
Ještě závar po centru Demela, ale opět se zaskvěl gólman Howard, který si zkušeně došel pro míč ve vzduchu.
18
West Ham se ubránil a následně zakládal akci, Jarvis posouval míč před branku, tam byl ale včas gólman Howard.
17
Osman vyšel s míčem do prostoru, přehodil si míč na svou lepší nohu a střílenou přihrávkou hledal lépe postaveného spoluhráče, do míče ale vložil nohu hostující Nolan.
16
West Ham skutečně kromě toho jednoho rohu před okamžikem toho zatím příliš nenabídl a spíše sleduje útočné snažení domácích.
15
Everton je v držení míče a postupuje postupnou kombinací k brance soupeře.
14
Jarvis z rohu nákopem dobře mířil do malého vápna mezi gólmana a obránce, míč ale nezasáhl žádný z hráčů West Hamu.
13
Nyní alespoň Downing trochu zakouzlil s míčem a poslal jej do ohně před branku, tam jej protečoval Distin, takže i West Ham si kopne roh.
12
West Ham byl krátce na míči, ale hosté nedokáží podržet hru a vytvořit si souvislejší nápor. O míče snadno přicházejí, což dostává více do hry fotbalisty Evertonu.
11
Baines kroutil míč z rohu na přední tyč, tam ale byli připraveni zadáci West Hamu, kteří balón odvrátili do bezpečí.
10
Colemanův centr odvrátil hlavou Collins na roh, domácí budou zahrávat rohový kop a hráči se postěhují do vápna.
9
Everton pokračuje ve své aktivitě a hned od úvodu dostává svého soupeře z Londýna pod tlak.
8
Aktivní Baines postupoval s míčem, následně nepřesně přihrával na Osmana, takže akce Evertonu skončila.
7
Baines to zkoušel z nadějné pozice, ale mířil vedle! Miguel v brance West Hamu zasahovat nemusel.
6
Domácí jsou zatím velmi aktivní, West Ham se snad ještě nepotkal s míčem.
5
McCarthy se dostal do zakončení z malého vápna hlavou, domácí fotbalista trestuhodně velkou příležitost zahodil!
4
Everton opět získal míč a rozehrává útočnou akci.
3
Pienaar fauloval, přestože nesdílí názor sudího. Ale s tím nic nadělat nemůže, rozehrávat bude West Ham.
2
Everton je v úvodu utkání na míči, zatím ale kombinuje daleko od brankyo soupeře. Na první vážnější akce čekáme.
1

Everton FC: Howard – Baines, Distin, Coleman, Stones – McCarthy, Barry, Osman, Pienaar, Deulofeu – Naismith.
Náhradníci: Robles – Hibbert, McGeady, Barkley, Mirallas, Lukaku.

West Ham United: San Miguel – McCartney, Tomkins, Collins, Demel – Nolan, Jarvis, Taylor, Noble, Downing – Cole.
Náhradníci: Jääskeläinen – Reid, Nocerino, Diamé, Armero, Carroll.
Ve 28. kole anglické Premier League budeme pobrobně sledovat souboj dvou celků ze středu tabulky. A to mezi domácím Evertonem a West Ham United.

Everton po odchodu kouče Moyese prožívá poměrně solidní sezónu, zatímco Moyesův Manchester United se pořádně trápí. Tým z Liverpoolu se nachází na 7. pozici v tabulce a může vyhlížet boj o účast v Evropské lize. Poslední místo do evropských pohárů zatím drží pátý Tottenham, který má na Everton pět bodů náskok.

Everton má zatím na kontě 45 bodů, což k jeho ambicím a možnostem je určitě dobrá bilance při skóre 37:27.

West Ham je na tom o něco hůře, ale i kladiváři mohou být zatím se svou sezónou poměrně spokojeni. Současné desáté místo je pro celek z Londýna určitě úspěchem. Svůj bodový zisk, který zatím činí 31 bodů ale budou chtít hosté dnes určitě rozšířit.

V posledním kole Everton prohrál na Stamford Bridge s Chelsea 0:1, West Ham naopak předčil Southampton 3:1.

Poslední vzájemný duel mezi Evertonem a West Hamem se datuje k 21. září aktuální sezóny, tehdy zvítězil Everton 3:2.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.