Já vám děkuji za pozornost a těším se u večerního duelu z francouzské Ligue 1 Sochaux – Valenciennes. Na shledanou.

Fulham FC – Cardiff City FC
Držení míče: 49% – 51%
Střely na branku: 5 – 4
Střely mimo: 4 – 17
Utkání skončilo. Druhý poločas začali lépe hosté a v 57. minutě také mohli slavit branku, to by ale musel Campbell ze stoprocentní příležitosti skórovat. Poté se k iniciativě hry postupně dostávali domácí, kteří své šanci však využít nedokázali. I tak ale mohli zvítězit, jenomže Ruiz nedosáhl skluzem v 90. minutě na míč, který mohl skončit v odkryté brance. A tak platilo známé pořekadlo nedáš – dostaneš. V čase 90+2 se totiž k balonu dostal Mutch a parádní ranou vymetl všechny pavučiny v bráně Fulhamu. V dnešním utkání tak vítězí Cardiff 2:1.
90+2
Cardiff právě vstřelil branku!
To je neskutečné! Po nevyužité šanci Fulhamu dávají pravděpodobně rozhodující gól hráči City! JORDON MUTCH napřáhl na rohu velkého vápna a nádherně vymetl šibenici Stockdaleovy branky!
90
Hlavní sudí nastavuje tři minuty.
90
Fulham mohl rozhodnout! Richardson nahrával před bránu, Marshall balon sebrat nedokázal a Ruiz jen o milimetry skluzem netrefil balon, který by jinak skončil v síti.
88
Bellamy se postavil k volnému přímému kopu 30 metrů od branky. Pokoušel se vystřelit, ale jeho pokus postrádal patřičné parametry a skončil hodně mimo bránu domácích.
86
Bent odchází z trávníku, místo něj si jde zahrát Taarabt.
84
Kasami se rozeběhl napříč hostující brance a dobře obešel protihráče a poté vystřelil. Ale do jeho rány se vložil Turner. Kasami se však dostal k odraženému míči, ale jeho střela pravou už neměla potřebnou razanci a Marshalla neohrozila.
83
Bent chtěl míč pouze přiťuknout Ruizovi, ale nahrávka to byla moc dlouhá a míč odkopl do zámezí Caulker.
81
V 81. minutě vystřídal Odemwingieho Bellamy.
80
Domácí se tlačí do útoku a snaží se vstřelit rozhodující branku, ale jakmile jsou u míče hosté, prakticky vždy ho ihned odkopávají pryč. Skoro to vypadá, jakoby Cardiffu remiza stačila.
78
Když to nejde vzduchem, proč to nezkusit po zemi. Nahrát do vápna se teď pokusil Bent, ale bez úspěchu. Míč sebral Turner a odkopl ho do klidných vod.
76
Dnes velice dobře hrající Ruiz přemýšlel dlouho, komu přihrát, nakonec zprava hledal před brankou Berbatova, jenž se však k balonu nedostal.
73
Je tu další střídání v kádru hostujícího týmu. Ze hřište odchází Campbell, přichází Maynard.
71
Whittingham se postavil k nebezpečné standardní situaci dva metry před vápnem. Střela, kterou vyslal, ale trefila pouze zeď a domácí se ženou do rychlého protiútoku.
69
Opět Karagounis centroval zleva, tentokrát na Ruize, jemuž šel balon přesně na nohu a mohl z první vystřelit. To ale neudělal a balon ještě přistrčil Kasamimu, jehož slabý projektil skončil v rukavicích Marshalla.
66
Karagounis přešel na levé straně hřiště přes Théophileho a odcentroval na Benta, který ale míč hlavou pouze škrtl a ten skončil v moci City.
65
Berbatov inkasuje od rozhodčího žlutou kartu.
62
Bent nahrál ze středu hřiště doprava Ruizovi, ten centroval na Berbatova, který se dokázal dostat k hlavičce. Trefil však pouze boční síť.
60
Kasami z rohu velkého vápna přestřelil o metr hostující bránu.
57
Campbell mohl poslat City opět do vedení! Hostující útočník si naběhl na Gunnarsonův centr, ale sám před bránou vysoko přestřelil. To je už třetí nevyužitá "gólovka" City v zápase.
56
Kasami centroval z pravé strany do vápna a na jeho centr si nabíhal Richardson, jenž už chtěl střílet z bezprostřední blízkosti do brány, ale podle sudího si míč zpracoval rukou, a tak hra byla pozastavena.
55
Cardiff v zápase poprvé střídá. Odchází Kim a jeho místo zaujímá Mutch.
54
Campbellův volný přímý kop ze 35 metrů skončil pouze v náruči Stockdalea.
52
Pěkná akce City. Kim se rozběhl a pak přiťukl míč nalevo Gunnarsonovi, na jehož centr si naběhl Campbell. Ten ale střelou z první branku netrefil.
50
Hosté, jakoby naštvaní za vyrovnání ve 45. minutě, se ihned po startu druhé půle tlačí dopředu a snaží se vstřelit druhý gól.
48
Medel kopal rohový kop, ale pro ten si vyběhl Stockdale a bude odkopávat od vlastní brány.
46
Do utkání vstoupili aktivněji domácí, ale první gól vstřelili hosté. To když ve třinácté minutě hlavou skóroval kapitán City Caulker. Poté měli hráči Cardiffu další dvě gólové příležitosti – obě hlavou – ale ani jednu nedokázali využít. Nejprve opět Caulker a po něm Campbell branku trefit nedokázali. A tak přišel trest. Ve 45. minutě se trefil Ruiz, jenž tak skóroval za čtyři minuty svého pobytu na hřišti. Co je ale důležitější, že vyrovnal na 1:1.

Druhý poločas startuje zhruba v 17:03.
45+2
Turner teď musel uklidit míč do autu před dotírajícím Karagounisem.
45
Fulham právě vstřelil branku!
Na samém konci prvního poločasu domácí vyrovnávají! Střídající BRYAN RUIZ napřáhl ze střední vzdálenosti a levou nohou prostřelil Marshalla.
45
Rozhodčí nastavuje dvě minuty.
44
Whittinghamův centr nenašel nikoho před bránou domácích.
41
Ještě před koncem prvního poločasu domácí už podruhé střídají. Místo Kačanikliće přichází Ruiz.
39
Kasami teď napřáhl z 25 metrů, ale jeho pokus branku netrefil.
37
Další velká šance Cardiffu! Campbell hlavičkoval sám před brankářem, ale stejně jako předtím Caulker mezi tři tyče nemířil.
36
Obránce City Taylor se teď vydal na útočný výlet a vybojoval pro svůj tým rohový kop. Ten ale hosté nezahráli dobře a u míče už jsou domácí.
32
Žlutou kartu viděl Théophile-Catherine.
31
Tentokrát rohový kop pro domácí celek, k balonu se ale dostal Cardiff a už s ním zase v pohodě hraje na středu hřiště a drží svůj jednogólový náskok.
28
Hosté mohli přidat svůj druhý gól! Whittingham kopal roh, který mířil na zadní tyč. Tam zaváhal Hangeland a k hlavičce se dostal Caulker, jenž ale z bezprostřední blízkosti mířil nad.
25
Kasami si vzal na starost přímý kop ze 35 metrů, na jeho centrovaný balon však nikdo ze spoluhráčů nedosáhl.
23
Fulham se snaží vyrovnat a vždy, když má balon, hned se s ním žene kupředu. Často o něj ale přichází a hosté pak v poklidu kombinují a uklidňují hru.
21
Na druhé straně centroval Campbell na Odemwingieho, jenž však na balon nedosáhl.
20
Richardson se po Berbatovově centru dostal na hranici vápna do dobré palebné pozici, jeho pokus ale mířil dva metry nad bránu City.
18
...Ten ale skončil v rukavicích Marshalla.
17
Kasami utekl po levé straně a směřoval míč před bránu, do jeho centru se ale vložil Kim a míč skončil v autu. Domácí však budou mít k dispozici alespoň roh.
15
A další roh pro Cardiff, tentokrát hlavou odvrací Sidwell.
13
Ač mírně aktivnějším celkem byli doposud domácí, paradoxně se radují hosté! Po rohu se hlavou prosazuje STEVEN CAULKER.
12
Teď už se ale ocitl v šestnáctce domácích Odemwingie a už se chystal vystřelit, balon mu ale od kopačky v poslední chvíli odkopl Riether.
11
City vybojovalo balon a hned se řítilo do protiútoku, Gunnarson o míč ale přišel a z nadějného přečíslení nakonec pro hosty nic není.
9
Domácí hráči kombinují s balonem na své útočné polovině, do pokutového území soupeře se však míč zatím nedostává.
7
Už v sedmé minutě je tu první střídání zápasu. Ze hřiště odchází zraněný Parker a nahrazuje ho Karagounis.
4
A opět v akci Marshall. Tentokrát trochu riskantně nahrával Turnerovi, který byl blízko u Benta, jenž se jen tak tak nedostal k míči a nebyl sám před hostujícím brankářem.
3
Berbatov se dostal k míči u pravého rohového praporku, odkud centroval před bránu. Žádného svého spoluhráče však nenašel a míč lapil do rukavic brankář Cardiffu Marshall.
1
Úvodní výkop patřil Fulhamu. U míče Hangeland, kterého ale atakoval Campbell a domácí obránce musel míč zakopnout za autovou čáru. Campbell tak vybojoval balon pro svůj tým.
1

Fulham FC: Stockdale – Riether, Hangeland, Amorebieta, Richardson – Kasami, Parker, Sidwell Kačaniklić – Berbatov – Bent.
Náhradníci: Etheridge – Senderos, Zverotić, Karagounis, Taarabt, Ruiz, Rodallega.

Cardiff City FC: Marshall – Taylor, Turner, Caulker, Théophile-Catherine – Medel – Whittingham, Gunnarsson – Kim – Odemwingie, Campbell.
Náhradníci: Lewis – Hudson, Noone, Mutch, Cowie, Maynard, Bellamy..

Utkání budou řídit angličtí sudí. Tím hlavním byl pro dnešní zápas jmenován Craig Pawson. David Bryan a Andy Garratt budou účinkovat na stranách. Neil Swarbrick je pak čtvrtým arbitrem.

Dnešní utkání hostí trávník na Craven Cottage v Londýně, což je domácí stánek Fulhamu. Ten na něm své zápasy hraje už od roku 1896. Stadion leží na břehu řeky Temže a pojme téměř 26 tisíc diváků.
Cardiff City FC

Hostující City na tom není o moc lépe než domácí. Nastřádal však o bod víc, a tak je na tom v tabulce o dvě pozice lépe. Jedinou výhru welšský tým zaznamenal ve druhém kole, když dokázal porazit hvězdami nabité Manchester City 3:2! Dva body Cardiff vybojoval v zápasech s Evertonem (0:0) a Hull City (1:1). S West Hamem pak City prohrálo 0:2 a naposledy si z Cardiffu odvezl těsnou výhru 1:0 Tottenham Hotspur.
Fulham FC

Domácí celek z pěti odehraných zápasů získal na své konto čtyři body. Hned v prvním kole porazil Kasamiho brankou 1:0 Sunderland na jeho hřišti. Ze zbývajících čtyř duelů Fulham remizoval 1:1 s WBA, jinak prohrál s v současné době vedoucím týmem soutěže Arsenalem 1:3, těsně 0:1 s Newcastlem a v posledním utkání podlehl v londýnském derby Chelsea s Petrem Čechem v brance 0:2.
Zdravím vás a přeji příjemné sobotní odpoledne, ve kterém nám bude v tomto on-line přenosu dělat společnost utkání mezi Fulham FC a Cardiff City FC.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.