Děkuji Vám za pozornost a přeji dobrou noc.
Hlavní rozhodčí Mason foukl naposledy do píšťalky, a ukončil tak dnešní utkání, ve kterém West Bromwich Albion nestačil na Sunderland AFC a podlehl mu 2:0. Obě branky padly v první polovině utkání, kdy se trefili Colback a Borini. Sunderlandu patřil první poločas, ve kterém byli domácí fotbalisté velmi aktivní a zaslouženě se dostali do dvoubrankového vedení. Nicméně poločas druhý už patřil týmu WBA, který se prezentoval aktivní hrou, ale vytoužené branky se nedočkal ani jednou. Domácí fotbalisté dvougólové vedení ubránili a mohou se radovat z důležitého vítězství, které zajistilo účast v Premier League i příští sezonu.
90
Druhý poločas bude nastaven o 3 minuty.
89
Morrison si všiml, že má Mannone špatný výhled, a tak se hráč WBA prezentoval střelou z větší vzdálenosti. Nicméně balon napálil přesně do těch míst, kde se Mannone pohyboval, a tak brankář domácího celku neměl žádné větší potíže.
88
Nepříjemnou střelu ze své kopačky vyslal Brunt, ale Mannone si poradil.
88
Hrací plochu opouští Cattermole, který toho má dnes už dost. Na trávníku ho nahrazuje Giaccherini.
87
Sunderland chystá poslední změnu v sestavě.
87
Útočnou akci hostů zastavil ofsajd, ve kterém uvízl český útočník Vydra.
83
Sunderland vyrazil na soupeřovu polovinu, ale Cattermole si ublížil a potřebuje lékařskou péči.
83
Držení míče: Sunderland AFC 49% ─ 51% West Bromwich Albion.
81
West Bromwich dostal výhodu standardní situace, ale svého soupeře nijak neohrozil. Volný přímý kop si vzal na starost Brunt, který se prezentoval jedovatou střelou, ale trefil pouze bránící zeď.
80
Cattermole se provinil proti pravidlům, když svého protihráče zatáhl za dres. Sudí neváhal a nedovolený zákrok okamžitě posoudil jako faul.
79
Dawson obdržel přihrávku od Vydry a poté chtěl míč odcentrovat do vápna, avšak Colback se mu postavil do cesty a balon odvrátil do zámezí.
78
Na poslední minuty se na hřiště podívá Matěj Vydra. Hrací plochu opouští Berahino.
77
Larsson si řekl o přihrávku do velkého vápna, ale podklouzl a míč si zpracovat nedokázal.
75
Překvapivou střelou se z 27 metrů prezentoval Sessègnon, ale jeho pokus byl velmi nepřesný, avšak za zkoušku to stálo.
75
Altidore fauloval a rozehrávat budou hosté.
74
O přihrávku si řekl Mulumbu, ale postaral se o něj jeden z protihráčů a Mulumbu byl bez šance, nezpracoval si ani míč.
72
Borini je v pořádku, o žádné zranění se nejednalo.
72
Po krátkém přerušení se pokračuje ve hře.
71
Hra je přerušena, na hrací ploše zůstal ležet jeden z domácích fotbalistů.
69
Sunderland se v posledních minutách usadil na soupeřově polovině a vyvíjel na něj tlak, avšak domácí tým ze své aktivity nic nevytěžil. Vůbec největší šanci na gól měl Vergini, jenž ze své kopačky vyslal dělovku, ale ta branku těsně minula.
67
West Bromwich dostal výhodu standardní situace, ale svého soupeře nijak nepotrápil. Volný přímý kop si vzal na starost Dorrans, který zvolil střelu, ale ta byla velmi nepřesná a skončila vysoko nad brankou.
65
West Bromwich chyboval v rozehrávce a do šance pustil domácí hráče. Na levé straně zabojoval o balon Colback a poté ho poslal před branku, kde se ke střele dostal Altidore, ale z bezprostřední blízkosti se mezi tři tyče netrefil.
64
Po delší době jsou na soupeřově polovině domácí fotbalisté, ale příliš moc prostoru nemají. Navíc hosté rozehrávku aktivně napadají a Sunderland se vrací na vlastní území.
63
Mulumbu fauloval, což neuniklo sudímu a okamžitě mu odpískal nedovolený zákrok.
63
Sessègnon obdržel přihrávku a poté si míč dovezl do velkého vápna, kde si ho připravil na levačku a poté vystřelil. Nicméně jeho pokus byl velmi nepřesný a mezi tři tyče se nevešel. Brankář Mannone tak zasahovat nemusel a stav skóre se nezměnil.
61
Máme tu hned dvě změny v sestavě domácích: ze hry odchází Johnson a Wickham, místo nich naskakují Bridcutt a Altidore.
61
60
Do šance se dostal Berahino, ale jeho pokus se mezi tři tyče nevešel.
60
Vypadá to, že dvojí střídání hostům pomohlo. Jejich hra je mnohem aktivnější a pohlednější. Dá se říct, že hráči WBA jsou ve druhé polovině utkání lepším týmem.
57
Domácí teď zaváhali a mohli být potrestáni, avšak hosté chybu nepotrestali. Na pravé straně se k míči dostal Dawson, jenž ze své kopačky vyslal skvělý centr před branku, kde chtěl vystřelit Anichebe, avšak nevyšel mu krok a do zakončení se nedostal.
56
Nicméně obránci Sunderlandu jsou pozorní a rozehrávku soupeře napadají velmi aktivně.
56
Na soupeřově polovině kombinují Dorrans, Dawson a Mulumbu.
55
Hosté okamžitě vyrazili do protiútoku, ale branku soupeře nijak neohrozili. Do malého vápna přilétl zajímavý centr, ale ke střele se nikdo z fotbalistů WBA nedostal. Pozorný Mannone vyskočil a míč si stáhl do rukavic.
54
Po delší době je u balonu Sunderland, který kombinuje ve středu hřiště. Nicméně nepřesně teď přihrával Cattermole, a tak domácí o míč přišli.
53
Centr do vápna chtěl poslat Berahino, ale nepodařilo se mu to, protože k němu včas přistoupil protihráč a nedal mu žádný prostor.
52
West Bromwich zbraně neskládá a zkouší to znovu. Další útočnou akci zastavil O'Shea, který si počínal zkušeně.
51
Z pravé strany poslal přihrávku do vápna Sessègnon, ale Anichebe neměl dostatek prostoru, a tak se do zakončení nedostal.
50
West Bromwich chce s nepříznivým stavem něco udělat, na hráčích to jde vidět. Od začátku druhého poločasu drží míč na kopačkách a na svého soupeře vyvíjí tlak, avšak Sunderland se brání bez potíží.
49
Hosté podnikli útočnou akci podél levé postranní čáry, ale tento útok skončil na nepřesné přihrávce, a tak budou rozehrávat domácí fotbalisté.
48
Na pravém křídle se uvolnil Dawson, který ze své kopačky vyslal nádherný centr do pokutového území, ale Anichebe se ke střele nedostal.
46
Na straně WBA máme hned dvě změny v sestavě: do druhého poločasu nenastoupili Reid a Yacob, na hrací ploše je nahradili Dawson a Mulumbu.
46
46
Míč do druhého poločasu uvedli fotbalisté WBA.
46
Fauly: Sunderland AFC 6:6 West Bromwich Albion.
Střely na branku: Sunderland AFC 4:1 West Bromwich Albion.
Střely celkem: Sunderland AFC 5:2 West Bromwich Albion.
Držení míče: Sunderland AFC 57% ─ 43% West Bromwich Albion.
Druhý poločas začne přibližně v 21:48.
V závěru prvního poločasu si svůj první zákrok připsal i Mannone, jenž čelil nepříjemné střele, která směřovala do pravého spodního rohu, ale Mannone zasáhl opravdu výtečně a stále drží čisté konto.
Pak byla hra vyrovnaná a hrálo se převážně ve středu hřiště. Žádné vážnější akce k vidění nebyly, a tak byli oba brankáři bez práce. Nicméně 31. minuta byla pro Fostera i celý West Bromwich nešťastná, protože hosté inkasovali další gól. Tentokrát se mezi tři tyče trefil Borini, jenž ze své kopačky vyslal jedovatou střelu, proti které neměl brankář WBA šanci.
Rozhodčí Mason ukončil první poločas za stavu 2:0, ve prospěch Sunderlandu. Domácí tým ohrozil soupeřovu branku už v 8. minutě, kdy si Foster připsal parádní zákrok a svému týmu výrazně pomohl. Nicméně běžela 13. minuta utkání a tentokrát byl už brankář Foster bez šance a inkasoval, mezi střelce se zapsal Colback, který se prezentoval parádní střelou do levého horního rohu.
45+3
45+3
Sunderland z rohového kopu nic nevytěžil.
45+2
Na levém křídle si chystal míč na centr Alonso, ale jeden z bránících protihráčů se mu postavil do cesty a balon odvrátil na rohový kop.
45
První poločas bude nastaven o 2 minuty.
45
Na druhé straně se ke střele dostal Borini, ale druhé branky se nedočkal. Jeho pokus mířil přesně do míst, kde se pohyboval Foster, a tak pro něj nebylo těžké střelu zneškodnit.
44
V závěru prvního poločasu si na míč sáhl i brankář Mannone, který svým zákrokem podržel svůj tým a zabránil stoprocentnímu gólu. Střelou z větší vzdálenosti se prezentoval Berahino a nemyslel to vůbec špatně. Jeho pokus mířil do pravého spodního rohu branky, ale Mannone byl opravdu výtečný.
42
Nicméně balon se přestěhoval zpět na kopačky domácích hráčů a hosté musí být opět pozorní.
42
Cattermole se provinil proti pravidlům a sudí byl u toho. Hráči WBA rozehráli nakrátko a postupně kombinují na soupeřově polovině.
41
Borini se vrátil na trávník a pokračuje ve hře.
41
Johnson ze své kopačky vyslal parádní centr na bližší tyč, kde se ke střele hlavou dostal Wickham, ale jeho pokus byl nepřesný.
41
Sunderland získal výhodu rohového kopu, který si bere na starost Johnson.
40
39
Hra je přerušena, na trávníku zůstal ležet Borini a potřebuje ošetřit.
37
West Bromwich zahrával volný přímý kop, ale standardní situace se podle představ nepodařila.
35
Ke střele se probojoval Dorrans, ale trefil pouze bránící protihráče.
34
Nicméně z této standardní situace nic nebylo a stav skóre se nezměnil. Brankář Foster vyskočil ze všech hráčů nejvýše a míč uklidil do rukavic.
34
Domácí fotbalisté jsou aktivní a nyní budou zahrávat rohový kop.
31
Sunderland právě vstřelil branku!
Parádní akci teď vymysleli domácí fotbalisté a vedou už 2:0. Přihrávku obdržel Larrson, který nic neřešil a do pokutového území poslal nadýchaný oblouček. Skvěle to udělal i autor branky FABIO BORINI, který napřáhl svoji kopačku a tvrdou střelou k tyči nedal hostujícímu brankáři šanci.
29
V posledních minutách se hraje převážně ve středu hřiště a mezi pokutovými územími. Nic zajímavého k vidění není a obra brankáři jsou bez práce.
27
Velmi nepřesnou střelu ze své kopačky vyslal Wickham, který se chytá za hlavu a nestačí se divit. Rozehrávat bude brankář Foster.
25
Nebezpečnou hrou se prezentoval Sessègnon, a tak mu sudí okamžitě odpískal faul. Míč do hry uvede domácí Sunderland.
24
Sunderland dostal výhodu standardní situace, a to v podobě rohového kopu. Ten si vzal na starost Johnson, ale jeho spoluhráči nic zázračného nevymysleli. Navíc Wickham fauloval, a rozehrávat tak bude West Bromwich.
23
Na pravém křídle obdržel míč Berahino, který se rozhlédl a poté poslal balon před branku, avšak nikdo ze spoluhráčů jeho úmysl nepochopil, a tak se stav skóre nezměnil.
23
Faulovaný byl Yacob a rozehrávat budou hosté.
22
Borini se hlásil o míč, ale Alonso přihrával nepřesně a balon se přestěhoval na kopačky hráčů WBA.
21
Anichebe se snažil sebrat protihráčům míč, ale nepodařilo se mu to. Následuje autové vhazování, kterého se ujme domácí celek.
20
Útočné snažení hostů skončilo na nepřesné přihrávce.
19
West Bromwich je po delší době na soupeřově polovině, ale příliš prostoru hosté nemají.
19
Držení míče: Sunderland AFC 61% ─ 39% West Bromwich Albion.
18
Foster obdržel nepříjemnou přihrávku od spoluhráče, ale vyřešil vše na jedničku a dobíhajícího protihráče do šance nepustil.
17
Nicméně hosté míč na kopačkách příliš dlouho neudrželi a už se musí zase bránit. Sunderland teď ale nikam nespěchá a s balonem kombinuje na vlastní polovině hřiště, do rozehrávky se zapojil i brankář Mannone.
16
Autového vhazování se zmocní fotbalisté WBA, kteří prohrávají 1:0.
15
Morrison se provinil proti pravidlům a sudí mu nedovolený zákrok okamžitě odpískal. Rozehrávat bude Sunderland.
13
Na levém křídle odvedl kus práce Alonso, jenž obehrál své protihráče a poté ze své kopačky vyslal parádní přihrávku do pokutového území. Tam si naběhl JACK COLBACK, kterému parádně vyšel krok a nádhernou střelou překonal brankáře Fostera, který neměl nárok inkasované brance zabránit.
11
Do pokutového území přilétl přízemní centr, ale nikdo z domácích fotbalistů se do zakončení nedostal. Všímavý Foster skočil po míči a ukryl ho do náruče.
11
Larsson odcentroval míč do pokutového území, ale hosté se ubránili bez potíží.
10
Proti pravidlům se provinil Morrison a domácí tým bude zahrávat volný přímý kop.
9
Standardní situaci si vzal na starost Larsson, ale jeho centr nikoho ze spoluhráčů nenašel a Foster tentokrát zasahovat nemusel.
8
V obrovské šanci se ocitl Borini, jenž ze své kopačky vyslal jedovatý pokus, ale brankář Foster zasáhl výtečně a nebezpečnou střelu zneškodnil. Následovat bude rohový kop.
7
Snažení WBA skončilo a míč se přesunul na kopačky domácích fotbalistů.
6
Fotbalisté WBA rozehráli nakrátko a postupně se dostávají před branku domácího brankáře. Nicméně jejich cesta je trnitá, protože obránci Sunderlandu jsou pozorní a nic si nenechají líbit.
6
Ve středu hřiště se proti pravidlům provinil Cattermole a sudímu tento prohřešek neunikl. Rozehrávat bude West Bromwich Albion.
5
Larsson se snažil dostat míč do velkého vápna, ale nepodařilo se mu to. Jeden z obránců WBA balon zastavil a odkopl jej do bezpečí. Útočná akce domácích tedy končí.
4
Do pokutového území přilétl zajímavý centr, ale brankář Foster byl pozorný a kulatý nesmysl si stáhl do rukavic. Nikdo z domácích hráčů se tak ke střele nedostal.
4
Teď už je Sunderland na soupeřově polovině, ale hráči WBA brání opravdu pozorně.
3
Domácí fotbalisté jsou u míče a pohybují se s ním ve středu hřiště. Hosté se brání pozorně a rozehrávku domácích napadají.
2
Na pravém křídle se skvěle uvolnil Johnson, kterého si všiml Cattermole a okamžitě mu směřoval přihrávku. Johnson byl dostatečně rychlý a míč na hrací ploše zastihl, avšak centr se mu nepodařil a rozehrávat budou hosté.
1
Hosté rozehrávku aktivně napadali, ale míč ve svůj prospěch nezískali. Následuje autové vhazování, kterého se zmocní domácí tým.
1
Hráči WBA oblékli pruhované modro-bílé dresy.
1
O úvodní výkop se postarali domácí fotbalisté, kteří dnes hrají v pruhovaných bílo-červených dresech.
1
-4
Hlavní sudí Mason přivádí dnešní aktéry na zelený pažit.
-5
Obě základní jedenáctky jsou připraveny v tunelu.

Sunderland AFC: Mannone – Alonso, Vergini, O'Shea (C), Brown – Cattermole, Colback, Larsson – Borini, Wickham, Johnson.
Náhradníci: Ustari – Bardsley, Ba, Giaccherini, Bridcutt, Altidore, Scocco.

West Bromwich Albion: Foster – Brunt (C), McAuley, Lugano, Reid – Morrison, Dorrans, Berahino, Anichebe, Yacob – Sessègnon.
Náhradníci: Myhill – Olsson, Dawson, O'Neil, Mulumbu, Sinclair, Vydra.

Rozhodčí: Mason ─ Bennett, Holmes.
West Bromwich Albion je v tabulce na místě 16. a na svém kontě má 36 bodů. Hráči WBA sedmkrát zvítězili, patnáctkrát remizovali a čtrnáctkrát poznali chuť hořké porážky. Dosavadní stav skóre je 42:55.
Sunderland AFC se v tabulce nachází na 17. příčce a na svém kontě má 35 bodů. Fotbalisté Sunderlandu devětkrát zvítězili, osmkrát remizovali a devatenáctkrát byli poraženi. Dosavadní stav skóre je 38:57.
Na zápas byli nominováni:

Sunderland AFC: Mannone, Ustari, Alonso, Bardsley, Brown, Celustka, Dossena, O'Shea, Vergini, Roberge, Ba, Bridcutt, Cattermole, Colback, Gardner, Giaccherini, Johnson, Larsson, Mavrias, Altidore, Borini, Scocco, Wickham.

West Bromwich Albion: Daniels, Foster, Myhill, Dawson, Jones, Lugano, McAuley, Olsson, Popov, Ridgewell, Amalfitano, Brunt, Dorrans, Morrison, Mulumbu, Sessegnon, Yacob, Anichebe, Berahino, Bifouma, Sinclair, Vydra.
Dnešní utkání bude řídit hlavní sudí Lee Mason, na čarách mu budou asistovat Stephen Bennett a Adrian Holmes. Jako čtvrtý rozhodčí bude vypomáhat Neil Swarbrick.
Sázkové kanceláře vypsaly kurz na výhru domácího celku 1.95, kurz na remízu pak 2.9 a kurz na výhru hostujícího týmu 3.95.
Hezký večer, dnes máme na programu dohrávku 28. kola, ve které Sunderland AFC narazí na West Bromwich Albion. Zápas se bude odehrávat na stadionu, který nese název Stadium of Light. Komentovaným přenosem Vás bude doprovázet Lucie Rapantová.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.