SESTŘIH Premier League: Arsenal - Aston Villa 5:0

Arsenal zvítězil naprosto zaslouženě a v tabulce se posunul na 5. příčku. To Aston Villa po dnešní porážce zůstává na 16. pozici. Děkuji Vám za pozornost a přeji hezký zbytek nedělního dne.
Rozhodčí dnes naposledy foukl do píšťalky, a ukončil tak zápas 23. kola, ve kterém Arsenal porazil Aston Villu vysoko 5:0. Sledovali jsme zápas dvou různých poločasů. V první polovině zápasu příliš šancí k vidění nebylo a gólmani se moc nezapotili. Arsenal šel sice v 8. minutě do vedení, když z první střely na branku skóroval Giroud, ale pak už toho k vidění moc nebylo, snad jen Cazorlova prudká rána, která rozechvěla tyčku. Nicméně druhá polovina zápasu už byla mnohem zajímavější a k vidění byly hned 4 branky. Nejprve v 56. minutě skóroval Özil a poté v 63. minutě Walcott. V 75. minutě se trefil z penalty Cazorla a sladkou tečku za dnešním zápasem udělal v samotném závěru mladičký Bellerín, který se dnes radoval ze své první ligové trefy.
90+4
90+3
Z rohového kopu hosté nic nevytěžili a zápas se blíží ke konečnému hvizdu.
90+3
Kosmeticky upravit skóre chtěl Westwood, ale gólman Ospina si s jeho střelou poradil fantasticky a vyrazil ji na rohový kop.
90+2
Arsenal právě vstřelil branku!
HÉCTOR BELLERÍN obdržel hezkou přihrávku od Cazorly a poté nádhernou trefou k tyči navýšil vedení Arsenalu už na 5:0. Brankář Guzan byl naprosto bez šance, protože BELLERÍN to trefil opravdu výtečně.
90+1
Učebnicovou kolmici do velkého vápna dostal Akpom, avšak gólmana Guzana nepřekonal.
90
Druhý poločas bude nastaven o 3 minuty.
88
Arsenal zahrával další rohový kop, ale tentokrát už branku soupeře neohrozil.
86
Arsenal dostal výhodu rohového kopu, který si vzal na starost Cazorla, na jehož centr si vyskočil hlavičkující Akpom, avšak jeho pokus gólman Guzan parádně zlikvidoval. Akpom mířil skvěle pod břevno.
81
S nepříznivým stavem se snažil něco udělat Gil, ale jeho pokus levačkou byl nepřesný, takže Ospina nezasahoval.
80
Jako další fauloval ve středu hřiště Rosický a i jemu rozhodčí nedovolený zákrok odpískal.
78
Akpom se provinil proti svému protihráči a rozhodčí mu odpískal faul.
77
Na hrací plochu se dnes podívá i Flamini, kterému udělal místo na hřišti Ramsey.
76
Střídání v týmu Aston Villa FC: ze hřiště odchází Carlos Sánchez, přichází Ashley Westwood.
75
Pokutový kop si vzal na starost SANTI CAZORLA, který ze své pravačky vyslal prudkou ránu, ale Guzan ji vyrazil na tyč, od které se balon odrazil do brány.
74
Ve vápně byl faulovaný Akpom, proti kterému se provinil brankář Guzan. Následuje jasná penalta pro Arsenal.
73
Hosté se snažili a vybojovali rohový kop, avšak k centrovanému balonu se dostal pozorný Akpom a míč odkopl daleko od brány Arsenalu.
71
Cazorla přihrál do vápna Akpomovi, ale ten dostal přihrávku na paty, a tak nic udělat nemohl.
70
Hrací plochu opustili dva střelci dnešního zápasu Walcott a Giroud. Na trávník přišel Akpom s Rosickým.
70
69
Giroud byl blízko své druhé vstřelené brance, když si vyskočil na centr od Cazorly, ale jeho pokus rozechvěl pouze břevno.
68
Žlutou kartou byl za faul potrestán Gil.
66
Dohráno má Cleverley s Weimannem, místo nich přišli na hřiště Agbonlahor a Sinclair.
66
65
Delph fauloval Cazorlu, a tak rozehrával domácí tým.
63
THEO WALCOTT založil útočnou akci, do hry zapojil Cazorlu a ten mu pak vrátil míč. WALCOTT si navedl balon na pravačku a poté výstavní trefou nedal Guzanovi šanci.
62
Snížit na 2:1 chtěl Delph, ale Ospina se skvěle natáhl a střelu po zemi vyrazil na rohový kop, ze kterého pak hosté nic nevytěžili.
61
V posledních minutách toho na hřišti k vidění příliš není, Arsenal v pohodě kontroluje vedoucí stav a Aston Villa se marně snaží o snížení.
57
Clark fauloval, a tak byla hra přerušena. Hráč Aston Villy za svůj prohřešek vyfasoval i žlutou kartu.
56
MESUT ÖZIL se hlásil o přihrávku, a tak mu spoluhráč Giroud vyhověl a rozhodně nelitoval. ÖZIL si navedl míč na levačku a poté střelou k vzdálenější tyči navýšil stav skóre na 2:0. Gólman Guzan se natahoval, ale inkasované brance zabránit nedokázal.
55
Teď domácí tým získal míč pro sebe a podnikl rychlý brejk, avšak Özil ve vápně zazmatkoval a celou akci pokazil.
54
Aston Villa by velmi ráda vyrovnala, ale Arsenal se brání velmi pozorně, protože o své vedení nechce přijít.
51
Zhruba na penaltové značce si na centrovaný balon vyskočil hlavičkující Benteke, ale jeho střela byla nepřesná, takže Ospina zasahovat nemusel.
50
Druhý poločas zatím pokračuje ve stejném rytmu. Gólmani se určitě nepotí, avšak pozorní musí být, to je jasné.
47
Monreal se blýskl parádní přihrávkou pro Girouda, ale ten si mezi bránícími protihráči balon nezpracoval.
46
Aston Villa se nadechl k první útočné akci ve druhém poločase, ale Benteke svůj pokus mezi tři tyče nedopravil.
46
Míč do druhého poločasu uvedla Aston Villa.
46
Druhý poločas začne přibližně v 15:32.
Rozhodčí Taylor ukončil první poločas za stavu 1:0. Prozatím sledujeme vyrovnané utkání, ale příliš zajímavých šancí zatím neregistrujeme. Arsenal v 8. minutě ze své první střely na branku vstřelil vedoucí gól, o který se zasloužil Giroud, kterému výtečně přihrál Özil. Navýšit vedení domácích mohl Cazorla, ale ten v obrovské šanci trefil tyčku. Hosté si na první střelu na branku počkali do 42. minuty, kdy hlavičkoval Weimann, ale Ospina svůj tým podržel.
45+2
45+2
Nicméně hosté ani tentokrát ze standardní situace nic nevytěžili.
45+2
Máme tu další standardní situaci, protože se Arsenal ubránil a míč odvrátil na roh.
45+1
Coquelin se provinil faulem a hosté dostanou výhodu standardní situace.
45
První poločas bude nastaven o 1 minutu.
44
Hosté zahrávali rohový kop, ale ze standardní situace nic vytěžit nedokázali. Ve 44. minutě prohrává Aston Villa stále 1:0.
44
42
Aston Villa si dokázala vytvořit velmi zajímavou šanci, ale proměnit ji už nedokázala. Do centra přilétl nadýchaný centr, ke kterému se dostal hlavičkující Weimann, ale Ospina si poradil a nepříjemnou střelu zneškodnil. Nicméně měl menší potíže, protože balon v rukavicích neudržel, ale rychle zareagoval a míč si vzal zpět.
42
Po krátkém přerušení se pokračuje ve hře.
41
Hra je přerušena, protože Giroud si při pádu ublížil a potřebuje lékařskou pomoc.
41
Cazorla se blýskl parádním centrem do velkého vápna, kde chtěl hlavičkovat Giroud, ale Okore byl rychlejší a míč odhlavičkoval do bezpečí.
40
V hlavičkovém souboji se srazil Giroud se Sánchezem a hráč Arsenalu se dožadoval odpískaného faulu, sudí byl stejného názoru a nedovolený zákrok odpískal.
39
Další odpískaný a odmávaný ofsajd Arsenalu. Tentokrát se nechal nachytat Walcott.
37
Cazorla se prezentoval zajímavým stříleným centrem do vápna, ale jeho pokus byl odvrácen na rohový kop. Standardní situaci si vzal na starost sám Cazorla, ale nikdo z jeho spoluhráčů branku soupeře neohrozil.
36
Ramsey toužil po vstřelené brance, ale tentokrát byl Guzan proti a parádním zákrokem jedovatý pokus zneškodnil.
35
Střely celkem: Arsenal FC 4:3 Aston Villa FC.
Střely na bránu: Arsenal FC 1:0 Aston Villa FC.
32
Domácí tým podnikl další útočnou akci, ale znovu byla přerušena pro ofsajd, ve kterém byl Özil.
31
Hráči Arsenalu mohli jít do dvoubrankového vedení, ale rozhodčí gól neuznal, protože podle něj se Cazorla nacházel v ofsajdu. Z opakovaného záběru šlo vidět, že se jednalo o velmi těsný ofsajd a možná vůbec žádný.
30
Držení míče v posledních 10 minutách: Arsenal FC 38% – 62% Aston Villa.
29
Arsenal dnes hraje v tradičních červenobílých barvách a Aston Villa v barvách bílo fialových.
28
Domácí tým se s míčem dostal až do velkého vápna soupeře, ale ke střele se hráči Arsenalu nedostali, protože Aston Villa byla velmi dobře pozorná.
27
Hráči Arsenalu se postupně dostali na útočnou polovinu, kde finální přihrávku obdržel Cazorla, jenž si navedl míč na střelu, ale trefil pouze tyčku.
25
Aston Villa se snaží o vyrovnávací branku, ale nedaří se jí. Tentokrát hosté vybojovali alespoň rohový kop, avšak pro centr si došel připravený Ospina.
25
Na levém křídle dostal míč od spoluhráče Monreal a poté se snažil přihrát do velkého vápna, avšak pozorný byl Sánchez, který přihrávku zastavil a získal míč pro sebe.
23
Aston Villa se dostala s míčem na soupeřovu polovinu, kde přihrávku obdržel Richardson a poté odcentroval balon před bránu, jenže tam byl připravený Ospina, který si stáhl kulatý nesmysl do rukavic.
23
Prozatím sledujeme utkání, ve kterém je aktivnější domácí tým, ale příliš šancí k vidění není. Navíc oba brankáři jsou zatím bez zákroku.
18
Domácí tým zahrával další rohový kop, ale branku soupeře neohrozil. Guzan mohl být klidný, protože ani tentokrát nezasahoval.
18
I tentokrát se Aston Villa před standardní situací ubránila, ale stále musí být pozorná, protože u míče je domácí Arsenal.
18
Arsenal rozehrál rohový kop nakrátko a poté jeden odcentroval míč ke vzdálenější tyči, kde jeden z domácích fotbalistů prodlužoval hlavou balon na přední tyč, ale obrana Aston Villy byla pozorná. Následuje další roh pro Arsenal.
15
Aston Villa z rohového kopu vůbec nic nevytěžila, a tak se v 15. minutě stav skóre nemění. Arsenal stále vede 1:0.
15
Kapitán Delph se snažil a vybojoval roh pro Aston Villu, avšak mírně si pomohl faulem, ale sudí nechal hru pokračovat.
14
Hosté měli výhodu standardní situace, ale z volného přímého kopu nic nevytěžili. Nicméně Aston Villa zůstává u míče.
13
Coquelin poslal k zemi svého protihráče a rozhodčí mu okamžitě odpískal faul. Hráč Arsenalu se zlobí, ale naprosto zbytečně, protože rozhodčí jednal správně.
11
Bellerín se snažil přihrát Giroudovi, ale obrana Aston Villy byla pozorná a vše v pohodě pohlídala.
10
Giroud hledal Ramseyho, ale ten už nic zajímavého nevymyslel.
8
Özil se prezentoval výstavní přihrávkou za obranu, kam si výborně naběhl OLIVIER GIROUD, jenž si ukázkově zpracoval míč, navedl si ho na střelu a poté pohodlně překonal brankáře Guzana.
6
Ramsey obdržel přihrávku, ale přes tři bránící protihráče se dál s míčem nedostal, a tak vsadil na přihrávku pro Monreala. Druhý jmenovaný se dostal s balonem až do velkého vápna a poté přihrál zpět Ramseymu, jenž se opřel do míče, ale Guzanovu svatyni netrefil.
3
Hosté se přes pravou stranu dostali na útočnou polovinu, ale branku soupeře neohrozili, protože Arsenal se v pohodě ubránil. Nicméně Aston Villa to zkusila ještě jednou, to se ke střele z dálky odhodlal Delph, avšak jeho pokus se mezi tři tyče vůbec nevešel.
2
Cazorla zahrával rohový kop, ale svým centrem nikoho ze spoluhráčů nenašel, a tak mohl brankář Guzan zůstat klidný.
2
Do zakončení se dostal Walcott, ale jeho pokus byl odvrácen na rohový kop.
1

Arsenal FC: Ospina – Bellerín, Mertesacker (C), Koscielny, Monreal – Coquelin, Ramsey – Walcott, Özil, Cazorla – Giroud.
Náhradníci: Szczęsny – Gibbs, Rosický, Flamini, Chambers, Akpom, Paulista.

Aston Villa FC: Guzan – Hutton, Okore, Clark, Richardson – Delph (C), Gil, C. Sánchez – Cleverley, Benteke, Weimann.
Náhradníci: Given – Baker, Bacuna, Agbonlahor, A. Westwood, Cissokho, Sinclair.

Rozhodčí: Taylor – Beswick, Bryan.
Papírovým favoritem je londýnský Arsenal, který má mnohem lepší formu a také výhodu domácího prostředí. Nicméně Aston Villa potřebuje nutně bodovat a pokud chce nějaký ten bod získat, bude se muset pořádně nadřít.
Poslední vzájemné, ligové utkání se na Emirates Stadium odehrálo 17. srpna 2013, kdy domácí Arsenal nestačil na Aston Villu a podlehl jí 1:3. Do vedení šel sice londýnský Arsenal už v 6. minutě, to se přesně trefil Giroud, ale Aston Villa se nenechala zastrašit a Benteke ve 22. minutě vyrovnal. Ten stejný hráč se prosadil i v 61. minutě, kdy bezpečně proměnil pokutový kop. Potom ještě v 85. minutě upravil stav skóre Luna. Arsenal byl tehdy mnohem lepší v držení míče, ale na šance to byl zápas vyrovnaný. Porážku Arsenalu sledovalo 60 003 diváků.
Na zápas byli nominováni:

Arsenal FC: Martínez, Ospina, Szczęsny, Chambers, Gabriel, Gibbs, Koscielny, Mertesacker, Monreal, Cazorla, Coquelin, Flamini, Özil, Ramsey, Rosický, Giroud, Walcott, Welbeck.

Aston Villa FC: Given, Guzan, Steer, Bacuna, Baker, Clark, Hutton, Lowton, Okore, Senderos, Vlaar, Cleverley, Delph, Gil, Grealish, N'Zogbia, Richardson, Sánchez, Sinclair, Westwood, Agbonlahor, Benteke, Burke, Weimann.
Dnešní utkání bude řídit hlavní sudí Anthony Taylor, na čarách mu budou asistovat Gary Beswick a David Bryan. Jako čtvrtý rozhodčí bude vypomáhat Robert Madley.
Veškeré dění se bude odehrávat v Londýně, na stadionu Emirates Stadium, který má kapacitu 60 432 míst.
Aston Villa FC se v tabulce nachází na 16. příčce a na svém kontě má pouhých 22 bodů. Aston Villa pětkrát zvítězila, sedmkrát remizovala a už desetkrát byla poražena. Aktuální stav skóre je 11:25.
Arsenal je v tabulce na 6. místě a na svém kontě má 39 bodů. Fotbalisté Arsenalu jedenáctkrát zvítězili, šestkrát remizovali a pětkrát byli poraženi. Aktuální stav skóre je 39:25.
Příjemné nedělní odpoledne, anglická Premier League má na programu 23. kolo, ve kterém na sebe mimo jiné narazí i Arsenal FC a Aston Villa FC. Textovým přenosem Vás bude doprovázet Lucie Rapantová.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:30.