SESTŘIH Premier League: Aston Villa - Chelsea 1:2

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek sobotního dnes a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Držení míče: 51 % : 49 %.
Střely na branku: 1:5. Střely mimo: 7:7.
Rohy: 7:7. Fauly: 8:7
Utkání sledovalo 35 969 diváků.
Utkání je u konce a Chelsea se raduje z výhry 2:1. Do druhé půle vstoupila Villa ve velkém stylu a už ve 48. minutě se dočkala vyrovnání po hlavičce Okoreho. Domácí živili naději na bodový zisk do 66. minuty, to se prudkou ranou trefil Ivanović. Pak už si Chelsea svůj náskok zkušeně hlídala a dokráčela k důležitému vítězství. Vzhledem k tomu, že Manchester City doma s Hullem pouze remizoval, má londýnský celek sedmibodový náskok v tabulce!
90+6
90+6
Matić odkopl do bezpečí, už hrajeme přesčas.
90+6
Guzan žene všechny své spoluhráče dopředu, aby mohl dlouhým nákopem rozehrát
90+5
Ještě jedna žlutá karta pro Chelsea, dostal ji Bronislav Ivanović.
90+3
Hutton u rohového praporku čistě obral Ramirese, domácí jdou vpřed.
90+3
Hazard drží míč v pokutovém území a čeká, co udělá Okore, který ho hlídá.
90+2
Bentekeho hlavička po centru z pravého křídla skončila vedle, Courtois určitě nebude s rozehrávkou pospíchat.
90
Rozhodčí nastavuje pět minut.
90
Tu možná bude potřebovat i Mikel, který se drží za záda.
90
Azpilicuetu chytly křeče, je za postranní čárou, kde se mu dostává pomoci.
89
Cole se snažil odcentrovat do vápna, jenže míč se stočil přesně do míst, kde hlídkoval Courtois.
88
Sinclairův centr odkopl do zámezí Gary Cahill.
86
Chelsea už pouze brání vlastní polovinu, nechce se vrhat do útoku a otevřít svou obranu.
84
Guzan vyběhl hodné za své vápno, podařilo se mu ale ukončit rodící se brejk hostů a navíc i přesně rozehrál na své spoluhráče.
82
Hazard unikal po levé straně, jenže mu míč odskočil těsně do zámezí a rozhodčím to neuniklo.
80
Posledních deset minut utkání, domácí se marně snaží o vyrovnávací trefu.
80
Změna i u domácích, Andreas Weimann má splněno, poslední minuty si zahraje Joe Cole.
80
Poslední střídání Chelsea, do hry jde nová posila, Juan Cuadrado, když nahrazuje Williana.
77
Huttonův centr se stal příjemnou kořistí gólmana Courtoise, ten už si vybírá, komu rozehraje.
75
Roh rozehráli i domácí, do zakončení se dostal Clark, jeho pokus se ovšem mezi tři tyče nevešel a skončil mezi diváky.
74
Střídají i domácí, Tom Cleverley má dnes odehráno, do utkání nastupuje Scott Sinclair.
73
Ne, ani z tohoto rohu nic nebude...
73
Oscar jde dolů, do hry se dostává John Obi Mikel.
72
Další rohový kop pro Chelsea po Rémyho zblokované střele, ale ještě předtím tu bude střídání.
70
Je tu poslední dvacetiminutovka utkání, Aston Villa začíná Delphem s další akcí.
68
Domácí vystřídali, Gabriela Agbonlahora nahradil Christian Benteke
66
Chelsea právě vstřelila branku!
Chelsea jde opět do vedení! Míč se několikrát odrazil v pokutovém území, Azpilicueta pak přihrál na BRONISLAVA IVANOVIĆE a jeho táhlá křížná rána zaplula přesně za Guzana!
64
Je to tady, Loïc Rémy nahrazuje Didiera Drogbu.
64
Chelsea chystá střídání, do hry půjde Rémy.
62
Ramires na trávníku a to po tvrdém Delphově šlapáku. Pokračovalo se však ve hře, což se nelíbilo Terrymu, který neodpískání zákroku vyčítal hlavnímu sudímu.
61
Courtois neudržel míč v rukavicích, mohl se však spolehnout na svou obranu, ta odkopla mimo centrum dění.
61
Roh i na druhé straně.
60
Willianův centr mířil na Ivanoviće, ten byl ale pod důkladnou obranou a k obávané hlavičce se nedostal.
59
Chelsea začíná přidávat na tempu, získala teď rohový kop.
57
Willian odcentroval přes Cissokha, hledal Drogbu, tomu scházel sotva půlkrok k tomu, aby zakončil.
56
No, tohle bylo těsné. Z dálky vypálil Willian a jeho táhlá střela skončila jen o centimetry mimo!
56
Vysoký centr byl pro Courtoise lahůdkou, míč si stáhl do rukavic.
55
Zleva udělal Willian dva rychlé kroky na střed a po zemi tvrdě vypálil. Guzan zasahovat nemusel, střela šla těsně vedle.
54
Drogba byl v pokutovém území dobře ubráněn, nevymodlil si ani penaltu.
53
Courtois musel z branky, aby byl první u dlouhého nákopu do jeho vápna. Zvládl to a rozehrál na Terryho.
51
Willian nadvakrát odcentroval do šestnáctky, rána Hazarda ale byla zblokována. Pak se ještě do míče opřel Oscar, jeho pokus ztlumil gólman Guzan.
50
A najednou je Aston Villa při chuti, tlačí se dopředu a další povedenou akci měl na svědomí Agbonlahor. Mířil o kousek vedle.
49
Jores Okore dostal za své trochu přehnané oslavy gólu žlutou kartu.
48
Aston Villa právě vstřelila branku!
Oscar se nechal u brankové čáry lehce obehrát Gilem, ten nacentroval na zadní tyč, kde byl volný JORES OKORE a ten hlavou nedal Courtoisovi žádnou šanci. Dlouhé čekání na gól je tak u konce.
47
Nyní za hranicí šestnáctky pálil Cleverley, jeho tvrdý pokus byl zblokován a bude z toho roh.
46
První střela druhé půle. Na střed dostal přihrávku Weimann, jenže v plné rychlosti vypálil nad Courtoisovu branku.

Fauly: 6:3
Je to tak, rozhodčí Swarbrick ukončil první poločas a Chelsea po něm vede 1:0. Hosté byli po celou dobu aktivnější, co se útočných akcí týká a do vedení se dostali už v osmé minutě, kdy po Willianově přiklepnutí skóroval Hazard. Vedení mohlo být i výraznější, ale Oscarovo a Cahillovo zakončení vychytal Guzan. Zápas je stále otevřený, těšme se na druhý poločas.
45+3
45+3
Ne, z této standardky nic nebylo, Willian má míč na svých kopačkách a to už bude konec první půle.
45+3
Rychlý výpad domácích, míč do vápna posílal Cissokho, Cahill uklidil na roh.
45+2
Pěknou ránu vyslal Hazard, nebýt Clarka, zřejmě by si míč našel cestu do Guzanovy brány.
45+2
Drogba si dal míč daleko od nohy, domácí alespoň na chvíli odkopli.
45
Budou se nastavovat tři minuty.
45
Na trávníku je v péči lékařů domácí Agbonlahor, po chvilce se zvedl a míří k dalšímu ošetření za postranní čáru.
44
Faul a následné protesty vynesly Ashley Westwoodovi žlutou kartu.
44
Na centr z pravé strany si nejlépe vyskočil Cahill a dokázal svému gólmanovi pomoci s obranným zákrokem.
43
Hutton byl na hranici pokutového území sražen k zemi, podle sudího to bylo v rámci pravidel.
41
Chelsea si drží územní převahu, střelecká aktivita však opadla.
39
Po rohu se k míči dostával Drogba, na kterého při každém dotyku s míčem bučí domácí publikum.
39
Ramires byl blizoučko druhému gólu svého týmu, těsně před zakončením jej ale o míč obral Clark a odrazil na roh.
37
Centr odvrátil Cahill, domácí přesto pokračují v útoku. Na další dlouhý pas si naskočil Okore, jeho hlava skončila mimo.
36
Začíná se nám trochu přiostřovat, nyní na trávníku leží domácí Agbonlahor.
36
Drogba míří za pomezní čáru k ošetření a zápas bude moci pokračovat.
35
Už je přerušeno, žlutou kartu za protesty obdržel hostující Ramires.
34
Na trávníku leží Didier Drogba, drží se za hlavu, zatím se pokračuje ve hře.
32
Na druhé straně si už Agbonlahor zpracovával míč na střelu, jenže mu trochu odskočil a to Willianovi stačilo k tomu, aby odkopl do bezpečí.
32
Oscarův centr nebyl z nejlepších, přesto dostal tento hráč možnost reparátu. Jenže ani druhý pokus o nalezení Drogby nedopadl podle představ.
31
Rohový kop pro Chelsea, i když domácí reklamují odkop od branky.
29
Ramires se pokoušel prostrčit na Oscara, domácí obrana to vystihla a akci přerušila.
27
Trochu riskantní malá domů domácích, Guzan musel zpracovávat míč na prsa. Nakonec si poradil, ale domácí fanoušky muselo zamrazit.
26
Ne ne, centr se stal kořistí hostů a Hazard už po pravé straně vyrazil do trháku.
25
Agbonlahor se po Terryho zákroku ocitl na zemi, Aston Villa tak má přímý kop.
23
Po rohu si Guzan pohlídal Cahillovu hlavičku a zachránil svůj tým od další pohromy.
23
Udeřit ale mohl Oscar, když dostal od Matiće přihrávku do běhu. Prudkou ránu z pravé strany mu Guzan vyrazil na roh.
22
Willian zamířil do největšího hloučku hráčů, míč ale propadl vápnem. Z akce tak nic nebylo.
21
Rohový kop pro hostující tým.
19
Delph posadil centr na Agbonlahorovu hlavu, ten přeskočil Terryho, jenže prudká hlavička skončila nad.
17
Na centr si naskočil Weimann a i když byl zády k brance, vyprodukoval poměrně nebezpečnou hlavičku.
16
A vzápětí i přes zákroky Courtoise a Matiće následuje třetí.
16
Druhý rohový kop pro Aston Villu.
16
Trochu hraniční zákroky Cahilla a Matiće, možná to trochu vypadalo na ruku, přesto se pokračuje ve hře.
15
Hosté se snaží o tlak na soupeře už na půlce Villy, domácí tak mají docela problém s plynulou rozehrávkou.
13
Domácí rozehráli rohový kop, na který si naskočil Courtois a při svém zákroku byl faulován.
12
Oscar to zkusil technicky, rána pravačkou se ale stočila opačným směrem a skončila mimo.
11
Hazard je na zemi a drží se po Westwoodově zákroku za pravou nohu. Obešlo se to bez karty, Hazard kulhá, ale bude pokračovat.
11
Cissokhův centr odvrátil hlavou Terry.
10
Pomezní sice chvilku váhal, ale nakonec letěl praporek vzhůru – Drogba byl opět v ofsajdu.
9
A Chelsea je v laufu. Po chybě domácích v rozehrávce se dopředu opět hrnul Oscar, nyní ale sám chyboval a míč odevzdal.
8
Po pravé straně zasprintoval Oscar, posunul na nabíhajícího Williana, který si všiml EDENA HAZARDA, přiklepl mu a belgický šutér se v plném běhu nemýlil. Guzan se za jeho přízemní střelou pouze ohlédl.
7
První akce Villy, Delph však nestihl míč na hrací ploše. Dopředu už pospíchá Chelsea.
6
Drogba se nabízel pro přihrávku, obdržel ji, celou akci ale zastavil praporek asistenta – ofsajd.
5
Už je po ní a Tom Cleverley za zákrok obdržel žlutou kartu.
4
Azpilicueta se stal obětí tvrdého skluzu, Chelsea má zatím výhodu.
3
Drogba se srazil s rozhodčím Swarbrickem, ten se ocitl na kolenou.
2
Azpilicueta trochu prováhal nejlepší moment na přihrávku na Drogbu, domácí toho okamžitě využili a odkopli.
1

Aston Villa FC: Guzan – Hutton, Okore, Clark, Cissokho – Cleverley, A. Westwood, Delph – Weimann, Agbonlahor (C), Gil.
Náhradníci: Given – Vlaar, Bacuna, Cole, C. Sánchez, Benteke, Sinclair.

Chelsea FC: Courtois – Ivanović, Terry (C), Cahill, Azpilicueta – Ramires, Matić – Willian, Oscar, E. Hazard – Drogba.
Náhradníci: Čech – K. Zouma, Aké, Mikel, Cuadrado, Loftus-Cheek, Rémy.

Rozhodčí: Neil Swarbrick – Scott Ledger, Michael Salisbury.
Oba týmy jsou už na trávníku, zápas nám za pár okamžiků začne.
Utkání se odehraje ve Villa Parku a výkop je ustanoven na 16:00. Buďte s námi a nenechte si tento zápas lídra Premier League ujít. Jste všichni srdečně zváni.

Zápas povede jako hlavní Neil Swarbrick, kterému budou pomáhat Scott Ledger a Michael Salisbury.
Poslední vzájemný zápas

V první části sezóny se radovala Chelsea, ta na svém hřišti nedala Aston Ville šanci a po gólech Oscara, Costy a Williana vyhrála jasně 3:0.
Chelsea FC

Hosté mají za sebou veledůležitý duel proti sokovi v boji o titul, když v minulém kole doma remizovali s Manchesterem City 1:1 a udrželi si tak pětibodový náskok v čele tabulky. Chelsea je dnes jasným favoritem, ale několikrát se už letos stalo, že se právě v těchto utkáních tým José Mourinha trápí. Bude se také muset v útoku obejít bez potrestaného Costy, nahradit by ho už ale mohla nová posila, Cuadrado z Fiorentiny.

Aston Villa FC

Domácí tým se trápí, vždyť mu patří až 16. příčka v tabulce a a od sestupových vod jej dělí pouhé tři body. Villa už osm ligových zápasů čeká na výhru a šest na vstřelenou branku! Útlum byl hodně vidět minulé kolo, kdy si tým odvezl nářez z Arsenalu, kde prohrál 5:0. Dnes je navíc čeká lídr soutěže, bude tedy zajímavé sledovat, zda zvednutí přijde právě proti Chelsea.

Aston Villa – Sunderland 0:0
Aston VIlla – Crystal Palace 0:0
Leicester – Aston VIlla 1:0
Aston VIlla – Liverpool 0:2
Arsenal – Aston Villa 5:0
Dobré odpoledne u pokračování 24. kola Premier League. My se v jeho rámci podíváme na duel mezi týmy Aston Villa FC a Chelsea FC.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.